Amerikaanse spionagechef Alan Dulles in Londen QWereldnieuws J r Daar zal Vader blij mee zijn! Van dag tot dag j Labiel De pool Elektronisch brein voor „Saturnus" Algerijnse communisten in Algiers veroordeeld Gesprek over nieuwe middelen na het wegvallen van de U2-inlichtingen In het water <~Praatótoel 3 Hoogste straf 20 jaar öp de. DONDERDAG 16 JUNI 19 60 In Tokio heeft „de straat" een over winning behaald: de dreiging van nieuwe, bloedige onlusten heeft de Japanse re gering doen besluiten aan president Eisen hower te verzoeken, voorlopig niet te ko men. Tegelijk wijst alles erop dat ook van Amerikaanse zijde vrees voor de persoon lijke veiligheid van de president was ge rezen, zodat een akkoord over dit uitstel waarschijnlijk geen enkele complicatie heeft ontmoet. De anti-Amerikaanse stemming in Japan blijkt door deze ontwikkeling nog heviger te zijn dan men oorspronkelijk heeft wil len aannemen. De betrekkingen tussen Amerika en Japan zijn nu in het meest kritieke stadium van de na-oorlogse periode gekomen en het lijkt dat Washing ton op een schokkende wijze zijn na oorlogse greep op de Japanse ontwikke lingen verloren heeft. Het bedenkelijke van deze snelle gang van zaken is, dat de uitkomst voor wat betreft de binnenlandse situatie in Japan volkomen onzeker is ge worden. Men kan niet berekenen waar heen het nieuwe Japanse beleid, zodra dit zal zijn uitgestippeld, leiden zal. Welke vreemde, onverwachte koers een over wonnen en daarna zich vrijgeworsteld heb bend land nemen kan, wordt in de wereld geschiedenis duidelijk genoeg gedemon streerd aan de hand van talrijke voorbeel den, die tevens wijzen op het grote gevaar van nieuwe internationale onevenwichtig heden. Dat de regering vasthoudt aan de voor gestelde maximum-poolprijzen van 25.000 is nauwelijks een verrassing te noemen. Men weet hoe de politieke verhoudingen in het kabinet liggen over deze affaire en wij hebben er ons dus nooit illusies over gemaakt, dat er in dit opzicht veel te schipperen zou zijn. Het enige wat men nog zou kunnen verwachten, zou een com promis zijn om de hoofdprijs op vijftig duizend gulden te stellen, waarover wel licht tijdens het Kamerdebat nog gespro ken zou kunnen worden. Jammer, dat de regering juist op het politiek-belangrijkste punt in deze kwestie geen klare wijn geschonken heeft. Wat gebeurt er namelijk, als een of meer voor standers van een vrijere voetbalpool straks in de Kamer tegen het wetsvoorstel in verzet gaan door een amendement in te dienen of zelfs tegen te stemmen? Zal de regering dan de kabinetskwestie stellen, zoals op grond van de kloeke taal in de thans verschenen Memorie van Antwoord verwacht zou mogen worden? Het wordt ons niet onthuld. De ministers zeggen slechts, dat de vraag omtrent eventuele consequenties van tegenamendemen^en in dit stadium nog niet actueel is. Dat hier omtrent geen opheldering verschaft wordt, zou er dan ook op kunnen duiden dat er kant van de zaak nog allerminst eenstem migheid bestaat en in dat geval zou de atmosfeer bij de komende Kamerdebatten wel eens een bijzonder precaire kunnen worden. In de Memorie van Antwoord wordt voorts betoogd, dat hoofdprijzen van 25.000 naar het oordeel van de regering nog wel zo aantrekkelijk zijn, dat de sport- toto zal kunnen blijven voortbestaan zon der aanzienlijke vermindering van zijn debiet. Die veronderstelling wordt in zijn algemeenheid door niets bevestigd; nu al immers spelen ontelbare Nederlanders clandestien in de Duitse „lotto" en in bui tenlandse sportpools. Men moet ernstig vrezen dat een Nederlandse sporitóto met beperkte prijzen, zoals die de regering voor ogen staat, dit euvel nog aanzienlijk zal doen toenemen, tol schade van de sport en van de liefdadige instellingen, wier beslaan voor een goed deel gebonden is aan de opbrengst van loterijen en derge- lijken. Het is een lofwaardig streven, de ongelimiteerde goklust aan banden le leg gen, maar men moet oppassen, hierbij het doel niet voorbij te schieten. HUNTSVILLE (UPI) De reken-afde ling van het George C. Marshall-centrum voor de ruimtevaart in de Huntsville, Ala bama, heeft de beschikking gekregen over een elektronisch brein. Deze rekenmachi ne, 7090 genaamd, is in staat de meest ingewikkelde berekeningen te maken inza ke de vluchten, die de Saturnus-raketten in de ruimte moeten maken. De machine bespaart de Verenigde Staten miljoenen dollars en honderden Saturnus-raketten. Met de 7090 is het mogelijk denkbeel dige vluchten met de Saturnus te maken. In ongeveer drie minuten kan 7090. die 13.740.000 getallen per minuut kan optel len, een traject rond de maan berekenen, waarvoor de Saturnus 70 tot 100 uur nodig heeft om af te leggen. Dr. Jerry C. McCall, een assistent van dr. Wernher von Braun, zei dat door het elektronisch brein te voorzien van alle mo gelijke combinaties van vliegcondities en andere gegevens, vastgesteld kan worden of het ruimtevaartuig zijn bestemming Venus of Mars bijvoorbeeld heeft be reikt of gefaald heeft. Nu men 7090, die drie miljoen dollar heeft gekost, allerlei berekeningen kan la ten maken, hoeven slechts tien proeven met Saturnus-raketten te worden geno men, in plaats van de vele die nodig zou den zijn geweest om het vaartuig te ver volmaken. McCall zei dat de „papieren vluchten" de V. S. „honderden Saturnus-raketten zullen besparen". Advertentie „Laten jullie hem nu eens royaal opsteken! Geef hem Chief Whip - in de bekende mooie groene doos." (50 stuks f2.50) Chief Whip ALGIERS (R cuter-AFP-UPI) Twee leiders van de verboden Algerijnse com munistische partij zijn woensdag te Al giers tot twintig jaar gevangenisstraf ver oordeeld wegens aanslagen tegen de bui tenlandse veiligheid van de staat en sa mengaan met misdadigers. Het zijn Ah med Akkache, de enige mohammedaanse beklaagde, en André Moine. Een militair tribunaal sprak voorts op grond van dezelfde aanklacht de volgen de vonnissen uit: Paul Caballero en Geor ges Catoni vijftien jaar, Henri Jean Sal- lem, bekend onder de naam Henri Alleg en in Londen geboren uit een Algerijnse vader en Britse moeder, tien jaar en een boete van 3.600 nieuwe franc en Christian Buono vijf jaar. Twee verdachten werden vrijgesproken. Een van hen had het com munisme na zijn arrestatie afgezworen. Het proces waarvan slechts de aan vang en de slotzitting, het uitspreken van de vonnissen openbaar waren eindigde even luidruchtig als het begon. Onder kre ten van „Lang leve het onafhankelijke Al gerije" werden de verdachten weggeleid. Ondanks felle protesten van de verdach ten en de verdediging heeft de president, Catherineau. het proces achter gesloten deuren gevoerd. Volgens de verdedigers geschiedde dit om te voorkomen dat bij zonderheden bekend zouden worden over de martelingen die de verdachten hebben moeten ondergaan, volgens Catherineau „in het belang van de openbare orde". De zaak van 'n der beschuldigden, Mau rice Audin, van wie officieel wordt ge zegd, dat hij „voortvluchtig" is, zal afzon derlijk door een hof in Rennes behandeld worden. De vrouw van Audin en een link se organisatie hebben verklaard, dat Audin vermoord werd bij een verhoor door parachutisten. (Van onze correspondent in Londen) Alan Dulles, het hoofd van de Ameri kaanse controle inlichtingendienst, is in Londen aangekomen voor besprekingen met de Britse militaire inlichtingendienst. Bij zijn aankomst verklaarde hij dat zijn bezoek een zuiver persoonlijk karakter draagt en ook dat de U2-vluchten van de baan zijn. Zijn dochter, die met een Amerikaanse bankier is getrouwd en in Londen woont, zei dal haar vader met va kantie is en voornamelijk was gekomen om haar te bezoeken. Alan Dulles, een broer van wijlen Fos ter Dulles, de vroegere Amerikaanse mi nister van Buitenlandse Zaken, verklaar de in een vraaggesprek met de Daily Mail dat, hoewel er geen besprekingen met de Britse regering of militaire lei ders op zijn programma staan, iedereen die met hem wil spreken zulks doen kan. In feite heeft Dulles de leiders van de Britse militaire inlichtingendienst reeds dinsdag bezocht. Aangenomen wordt dat het werkelijke doel van zijn bezoek is met de Britten een algemene reorganisatie van de westelijke inlichtingendiensten on der ogen te zien, welke nodig is geworden om de kloof te overbruggen welke is ontstaan door het op de grond houden van de U2's. Het eindigen van deze vluchten zou een abrupt einde hebben gemaakt aan de stroom van betrouwbare inlichtingen om trent militaire en industriële bewegingen binnen de Sovjet-Unie. In de afgelopen vier jaar konden, dank zij de U2's zowel de Amerikaanse als de Britse luchtmach ten worden voorzien van landkaarten waarop militaire doelen stonden aangege ven, terwijl tevens de groei van de Rus sische geleide projectielen kon worden ge volgd. Waarschijnlijk zal als resultaat van het bezoek van Alan Dulles een veel nau were samenwerking tussen de Ameri kaanse en Britse inlichtingendiensten tot stand komen. Verwacht wordt dat beide organisaties een nieuwe methode zullen uitwerken voor de gemeenschappelijke verzameling van materiaal en de onder linge vergelijking daarvan. Uit Nicosia wordt gemeld dat het vrij wel zeker is dat het Brits-Amerikaanse plan voor de patrouilles met waterstof bommen rond de wereld de eindoplossing van het probleem Cyprus zal vertragen, omdat de Cyprioten aannemen dat het eiland een hoogst belangrijke rol bij de uitvoering van het plan zal spelen. Ook Britse fotoverkenningstoestellen. Canber ra's, die eenzelfde functie vervullen als de U2, zijn op het eiland gestationeerd. Twee jaar geleden zou een dezer machi nes door een Russische MIG boven Sy rië zijn neergeschoten, hetgeen officieel nooit ontkend is. Aartsbisschop Makarios, die onder sterke druk staat om de mili taire concessies aan Groot-Brittannië tot een minimum te beperken, weet echter dat indien hij zou trachten de Britten te verbieden waterstofbommen op het eiland op te slaan, elke kans op een spoedig ver gelijk verkeken zou zijn. Prins Norodom Sihanoek van Cam bodja, die na een ernstig conflict met zijn vader, koning Suraramit, uit het openbare leven was teruggetreden, heeft na het overlijden van de koning gemerkt, hoezeer het land in het ge schil aan zijn zijde stond: regering en parlement hebben er thans namelijk eendrachtig bij hem op aangedrongen het nieuwe staatshoofd van Cambodja te worden. Ambassadeur in Moskou. Binnenkort is de benoeming te verwachten van mr. H. A. Helb tot Nederlands ambassadeur te Moskou. Tot voor kort was de heer Helb ambassadeur in Nieuw Delhi. De schrijvers en schrijfsters van kinderboeken zijn gehan dicapte lieden, omdat zij bij hun produktie moeten afgaan op de traditionele, pedago- gisch-veronderstelde smaak van hun kleinsoortig publiek, terwijl in werkelijkheid de interesse van het kind zich beweegt langs de meest onbe grijpelijke, onvoorziene we gen. Wat onze kleine Peter van vier bij voorkeur uit de boe kenkast haalt, zijn niet de voor het grijpen staande, ro zige bandjes met kabouters en nimfen op de afwasbare rug getjes, doch voornamelijk drie werken van geheel ander ka rakter: dat is ten eerste „De Donder Rolt, De Dag Breekt Aan" omdat er navrante tekeningen van veldslagen tussen Indianen en beginnen de Amerikanen in staan afge beeld ten tweede „De Gru welen van het Russische Re giem Sinds Stalin" (een van bloed druipende verzameling bittere spotprenten van uiter aard westelijke oorsprong) en ten derde „Druk Leven in Sloot en Plas" wat een fel gekleurd en kriebelig beeld levert van alle mogelijke en onmogelijke levende wezens, die zich op. onder en bij het wateroppervlak onzer Neder landse binnenpoelen en stro men bezighouden. Dit laatste boekwerkje ge niet in het bijzonder zijn fre quente belangstelling, waarbij de ontelbare Latijnse bena mingen hem geen enkele moeilijkheid opleveren aan gezien hij niet kan lezen. Hij beschouwt de kunstvoort brengselen van de natuur in hun vaardig gekleurde por trettering met zoveel intense aandacht, dat ik vermoed met een pasgeboren bioloog te maken te hebben. Mijn pedagogische ijver, ge voegd bij de onbedwingbare neiging tot lering en docering, deed mij met hem uittrekken in het wijde polderland, dat onder een schoongepoetste Hollandse hemel zich naast de stad lag te handhaven. De polder is ook voor niet- pedagogen de moeite van een rustige beschouwing waard, nu de weelderige grasgroei de oevers der sloten en plassen tot fluwelen plooien en zomen maakt. De koeien dromen van het genoegelijke uur, waarop de koele hand van de elektri sche melkmachine hen komt verlossen van hun enige zorg, en kijken naar hun portret in de waterspiegel, die ogen schijnlijk stil staat als een echte spiegel. Doch wie het boekje „Druk Leven" gelezen en doorgewerkt heeft zoals wij tweeën, weet dat die spiegel de deksel van een kleine we reld vormt. Een wereld van gestadig en geregeld vertier, in diverse dimensies door elkander, waai de een de ander niet kent en vaak zelfs niet ziet, doch waar het leven zich in kunstige sieraden heeft gewrongen en de sieraden een bewegelijke dagtaak geeft. Wij leven als op het dak van een torenflat, niet wetend wat zich onder ons en daaronder bevindt, enkel de oppervlakte beschouwend en niet vermoe dend dat het leven alle verdie pingen en kelders vult. Het is een weldaad van ons bestaan, dat wij in de hoogte en de diepte en de verten altijd weer datgene ontmoeten wat ons zelf beweegt en inspireert, doch dan in vormen die als kleine en grote verrassingen de onbegrensdheid van de creatieve verbeeldingskracht onthullen. Wij kunnen met opgeheven hoofden door het gewoel dei- mensen gaan achter de be kroning van ons leven aan wat dat dan ook, voor ieder onzer apart, zijn moge. Maar we kunnen ook neerhurken om het leven zelf wat nader te bekijken. Dat neerhurken kan een kind zo gemakkelijk. Het leeft al dichter bij de geheimen van het kleine op de grond en in het water, doch het laat zich niet moeizaam en krakend neer tot een inspannende op- vouwhouding, nee, het lijkt geboren om te hurken en in verwonderlijk evenwicht zich nog kleiner te maken dan het is. En het ziet méér. Het ziet een diksprietzwem- t or rat je als een koffieboon in het bodemslib, het ziet een kopje van een kokerjuffer verlegen omhoogsteken uit het kunstige mozaïekhuisje aan een rietstengel, het wijst naai de Chaetogaster Diaphanus die als een speld opzij van een valeriaan zit gestoken. Het weet niet dat het een Chaeto gaster Diaphanus is, doch dat weet ik evenmin. Ons boekje weet het, doch ook de Chaeto gaster zelf heeft er geen enkel idee van. Maar hij leeft, hij speelt speld en is gevormd als de flits van een gedachte, die in het water is gevallen. Er zijn ontelbare gedachten in het water gevallen: kunsti ge. sierlijke, grappige gedach ten, onbelangrijk in het grote spel van hemelen en werelden, doch met elkander het patroon van raadsels en rede vormend, dat als een netwerk van kleine steken het leven in zijn vol komenheid aaneenborduurt. Het was boeiend, gehurkt te zitten naast de kleine man en te denken over de vraag, wel ke komieke gedachte wel de salamander zou hebben ge schapen. De salamander met zijn poten uitgestrekt als een gummibeest in een Ameri kaanse optocht, drijvend' op zijn gele buik als een oude heer, die met een fluwelen vest aan te water is gelaten. En welke diepzinnige gedachte zal het bestaan gegeven heb ben aan de viervlekkige plat- buik, een dier als een scheld woord, of de dwarsbandwater- roofkever, die als een scooter zijn weg zoekt tussen het drukke verkeer van torren en wantsen? Gedachten die in het water zijn gevallen het is een beeld dat steeds navranter wordt, naarmate ons schep netje bevolkt raakt door we zens van clowneske gestalte: de geelgerande waterkever, die zijn omvangrijke achterlijf omhoogsteekt omdat hij het benauwd heeft, wat duidelijk te zien is aan zijn opgeblazen kaken met de zwoegende snor. De beek juffer met haar pro- pellorstaart, die met grote, glanzende ogen de wereld in kijkt de kikkerlarven, die als engelenkopjes in de kik- kerhemel door de ruimte cir kelen en hun achterpoten voelen doorkomen in hun nek. „En dit is een libelle", zeg ik .eerbiedig. Zij zit blauw en doorschijnend legen een schui ne stengel op, gereed tot op stijgen bij het eerste vlieger alarm. „En wat is dit?" „Margriet", zegt Peter, die op de hoogte is van de huise lijke tijdschriftenportefeuille. Het is Margriet niet, doch een doodgewone haft. die met zijn lange sprieten het luchtruim aftast. „Waarom heeft hij een ra dio?" vraagt Peter. Het is geen lachwekkende vraag, want eigenlijk is het immers 'een radio, die het dier geleidt op zijn hachelijke haftenweg door liet kortstondige, gevaarlijke leven. We vangen nog water vlooien in het water ge vallen kriebelgedachten en een zoetwaterpissebed, wiens naam de kleine Peter doet vervallen in verwonderde spe culaties over biologische en chemische mirakelen. En een behaarde draaitor, wiens be naming mij sterk doet denken aan oom Bertus, van wie nooit iemand opaan kan en die een vervaarlijke baard heeft. De kleine modderkruiper wint Peter's onvoorwaardelijke sympathie, omdat hij uit deze vondst concludeert dat hij niet de enige is die zwart en smerig thuiskomt bij het eten. En heeft u wel eens van Jenkins' brakwaterhorentje gehoord? Het is een grappig torretje, doch het gaat door het water in een duidelijke onwetendheid omtrent het feit. dat hij aan een zekere meneer Jenkins toebehoort, die hem waarschijnlijk zelf heeft vervaardigd. Ik heb de ongeletterde klei ne man aan mijn zijde moeten genezen van het misverstand, dat één tor en één tor een wa tertoren is en dat een wa termij t niets uitstaande heeft met een zeemeermin. Doch dat zijn kleinigheden. De hoofd zaak was, dat wij beiden een blik konden slaan in een schepping, die vervuld is van humor en artisticiteit. Het is een vreemd idee, dat de in het water gevallen ge dachten toi sierlijker en gees tiger vormen zijn geworden dan die, welke op het droge zijn gebleven. Met name de mens zelf is niet grappig, niet sierlijk gevormd. Hij is nuch ter en doeltreffend, doch zon der verbeeldingskracht en kleur tot een zakelijk en ef ficient wezen geworden. En ik vroeg mij af of de kleine Pe ter met zijn efficiente armpjes en benen eigenlijk niet een al te nuchter vrijgegeven ge dachte van mijzelf moet he ten. Toen ik hem daartoe nog eens aandachtig bekijken wil de, klonk naast mij een be nauwd kreetje en een plons. Zo was mijn eigen, kleine, nuchtere gedachte dan tenslot te toch nog in het wa ter gevallen Mensen kijken Ik ben dol op mijn naaste. Ik wil zo veel mogelijk naar 'm kijken, met 'm pra ten en van 'm weten. Ik zal u wat vertellen: als ik een door lopende trein heb, stap ik toch halver wege aan een station uit en klim in een ander treingedeelte weer naar binnen, om zodoende weer nieuwe objecten voor mijn nimmer bevredigde mensenhonger te vin den. Mensen zijn zo leuk. Er was eens een man en die had tele visie. Televisie?! Zó! zei de man en hij hief een verweerde duim. Weet u hoe 't vroeger was, zei ie, ik kwam thuis. We aten een hapje. En dan ging ik in me stoel liggen snurken. Want de vrouw was altijd druk. Altijd met lappen in de weer. Stoffen, vegen, naaien. Weet u wel. Voor mij was daar geen aardigheid an. En zo doende ging ik maar wat liggen suffen tot 't tijd was om naar bed te gaan. Maar nou! Nou zitten we iedere avond gezellig samen te kijken. We praten es wat, over wat we zien. We drinken een bakje koffie en voor elven zien ze mij niet in bed! Er was eens een v>rouw wier man haar geregeld naar de keel placht te vliegen. Nou zat ie in Wassenaar. In een inrich ting. En omdat een mankement aan het zieltje nou eenmaal moeilijker te cureren is dan een blindedarm, ging ze al een jaar lang iedere week een dag heen en weer van Susteren (L.) vaar Wassenaar (Z.-H.) om een Uurtje bij hem te zijn. Hij is nou heel aardig tegen me, zei ze blij, och in wezen is ie wel 'ne goei manne ke 'oor! Er was eens een heel grote dikke vent. en die heeft me de prijs en eetbaarheid van alle biefstukken over alle horecabe drijven in Nederland uit de doeken ge daan. In twee uur en elf minuten. Er zijn mensen die veel praten, men sen die kijken, mensen die denken en mensen die slapen en allemaal zijn ze de moeite waard. Sommigen bekijken je met een gezicht van: als je maar niks van me wil! zo agressief; en anderen kijken hongerig: praat een beetje met me. Wees vriendelijken weer anderen hebben dat gedeukte en uiterst kwetsbare van: na tuurlijk ben jij ook niet te vertrouwen! Ménsen Praat me d'r niet van! Sommigen leven in een zichtbare onmin met zichzelf en sommigen koesteren zich in een ver rukkelijk meerwaardigheidsbesef. Zoals de vrouw die bij alle ministers op de knie scheen gezeten te hebben, wier familiele den louter leidende posities bekleedden en wier leven één merklap van waardering, welstand en weelde scheen te zijn ge weest. Geld?! riep de vrouw. Geld doet me niks! 'k Heb maar te grijpen! Maar ze reisde tweede klas. Wonderlijk is 't ook om te kijken hoe vrouwen dat verlengstukje van zichzelf: DE TAS hanteren. Vaak lijkt 't of ze er zich aan vastklemmen, het vastgrijpen als laatste houvast in een vijandige wereld. Wanneer iemand hem af zou nemen zou den ze omvallen, verloren zijn.En wat zit er nou helemaal in?! Een kam, een foto van Mien en Jan en een kassabon van vorig jaar. Er moest es een diepgaan de studie van gemaakt worden: de Psy- chöïógiè van dé Damestas. Maar dan doof een knappere mensenkijker dan ik ben, want ik ben maar een heel klein amateur tje, zij 't een geestdriftige. Cri Stellweg Drab. Charles Chemiller, een 53-jarige chemicus en wijnkoopman te Limoges, die vervolgd werd wegens het „maken van wijn zonder aanwending van ook maar het geringste percentage druiven sap", is door de rechtbank te Limoges tot anderhalf jaar gevangenisstraf ver oordeeld. Hij moet verder 4.490.000 nieuwe frank aan indirecte belasting betalen en verder schadevergoeding aan diverse beroepsverenigingen. De toestellen voor de vervaardiging van de synthetische wijn worden in beslag genomen. Wens. Een vriend vertelde dezer dagen aan Herter, Amerika's minister van buitenlandse zaken, dat een opinie-on derzoek had uitgewezen, dat vier per cent van het Amerikaanse volk nooit van het U 2-incident had genoord. „Ik wilde, dat ik bij die vier percent be hoorde", was Herters reactie. Voltrokken. Een vuurpeloton heeft woens dag nabij de Cubaanse stad Santiago het doodvonnis voltrokken dat door een revolutionaire rechtbank was uitgespro ken over kapitein Manuel Beaton, zijn broer Cipriano, en Felipe Martinez, hun naaste medewerker. Zij waren ter dood veroordeeld wegens een gewapende sa menzwering in de Sierra Maestra, waar ook Fidel Castro zijn opstand is begonnen. Twee dagen eerder. De secretaris van het Russische nationale zuidpoolcomité. Vladimir Lebedev, heeft het comité meegedeeld, dat documenten uit de staatsarchieven aantonen, dat Rusland op 28 januari 1820 het zuidpoolgebied ontdekt heeft, aldus meldt Tass. Vol gens Lebedev wordt de ontdekking van dit gebied algemeen ten onrechte toe geschreven aan de Britse luitenant Ed ward Bransfield op 30 januari 1820. De Westeuropese geschiedschrijvers ken den niet twee authentieke documenten van de hand van Bellingshausen en La- zarev, leiders van de Russische expe ditie. Waarom zeep? De Britse huidspecialist, dr. F. Bettley. heeft in een studie in het Britse Medical Journal gezegd, dat zeep de huid meer poreus kan maken, waardoor alkali cellen onder het huid oppervlak kan bereiken en irriteren. Hij zegt ook dat zeep de neiging heeft de natuurlijke zelf-steriliserende wer king van de mensenhuid weg te was sen, door verlaging van het zuurgehal- te van de huid. Pscudobisschop. De 24-jarige Italiaan An- gelo Guerrini, die zich voor missie bisschop uitgaf en twee weken lang missen had gelezen en gepreekt had, is ontmaskerd door de pastoor van Riva Del Garda. Enige dagen geleden trof hij voorbereidingen voor de doop van een baby. Zonder opgave van reden weigerde hij echter plotseling het sa crament toe te dienen. Dit wekte de argwaan van de pastoor van Riva.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 3