Gemeente Velsen vraagt aan Rijk om instelling van kanaal-orgaan LINCO L0ENDERSL00T Vaderdag Ph. de Koning Amsterdam wil over ons maar zonder ons beschikken leuke geschenken pantoffels of sandalen VADERDAG P. v. d. BERG VADERDAG? Shocktherapieheeft al vruchten afgeworpen Nieuwe vormen nodig PATENT super conveclor ƒ420.- Burgemeester Kwint niet afgevaardigd door B. en W. DONDERDAG 16 JUNI 1960 Rijk ook belanghebbende Concurrentie is ideaal Over verschil stappen KUNSTHANDEL - IJMUIDEN t'J KENNEMERLAAN 55 WISKER Problemen rond sen. „Hij wees er daarna De gemeente Velsen wil met rijk, provincie en de gemeenten, die belang hebben bij het Noordzeekanaal, om de tafel gaan zitten. Men wil streven naar een orgaan, waar de verschillende belangen kunnen worden besproken, omdat men van mening is, dat er een nieuwe koers moet worden gevaren. De raad kon de beslissing hiertoe echter niet eenstemmig nemen. Want er bleek van de zijde van V.V.D. en C.P.N. oppositie te bestaan. Deze kwam tot uiting in een motie- Van der Kolk, die beoogde voorlopig alleen een samenspreking van de ver schillende gemeenten te bereiken. De bedoeling van het college van B. en W. om aan te dringen op de vorming van een nieuw orgaan werd met 22 tegen 6 stemmen onderstreept, zodat hiermede de motie automatisch was verworpen. Tijdens de gehele vergadering, die meer dan vier uren duurde, is de belangrijkste scheidsmuur wel geweest het al of niet deelnemen van de overheid aan de eerste besprekingen. Dat er een nauwe samenwerking moet komen tussen de verschillende gemeenten was voor ieder raadslid wel vanzelfsprekend. De aanleiding tot het gehele debat vormde de nota, opgesteld naar aan leiding van de plannen van de directeur van de Amsterdamse havens en handels inrichtingen. Maar dat men uiteindelijk besloot tot het streven naar een soort kanaalorgaan had ook onafhankelijk van de gehele Amsterdamse plannenmakerij kunnen gebeuren. Want, zoals voorzitter De Boer het ook zei, nieuwe organisatie vormen worden door de tijd vereist. Alleen was de noodzaak nu wel meer voelbaar. De heer Van der Kolk (V.V.D.) was de voornaamste opposant van het college. Hij meende dat het college een conserva tieve weg bewandelt als men de ontwikke ling van Amsterdam wil afremmen. Bo vendien is de gehele zaak in de eerste plaats een zaak van het bedrijfsleven. Voordat hij aan het woord kwam, hadden al enige medestanders van het college hun mening gezegd. De heer Lips (A.R.) opende het debat. Hij vond, dat het van regeerkracht ge tuigt dat Amsterdam maatregelen treft om zijn positie (door het verlies van de Indische markt verzwakt) te behouden. Maar als men ziet, dat er plannen wor den gemaakt voor havens in Nederland's beste cultuurgrond, de Houtrakpolder, wordt het moeilijk begrip op te brengen. „De ontwerper van de Amsterdamse ha- De heer Van der Kolk venplannen is met zevenmijlslaarzen over andermans grondgebied gegaan", zei de heer Lips, die een tekort aan begrip voor de gemeentelijke autonomie constateerde. Hij vond het merkwaardig dat de veen gronden ten noorden van het Noordzeeka naal ongemoeid worden gelaten, blijkbaar onder meer uit vrees voor kruisverkeer. Dit bezwaar is volgens de heer Lips te genwoordig wel te ondervangen. Hij vond het ook wel vreemd, nu dertien commis sies op rijks-, provinciaal- en gemeentelijk niveau het vraagstuk van de waterwegen naar Amsterdam in studie hebben zon der overigens de direct geïnteresseerden daarin te betrekken dat Amsterdam niet eerst overleg heeft gepleegd. „Men heeft totaal geen rekening gehouden met het woningprobleem voor de werkers in de nieuw te vestigen indus trie" zei de spreker, die er op wees, dat de woningsituatie in Velsen benauwend is. Als de Amsterdamse plannen doorgaan, worden de problemen schier onoplosbaar. De groene bufferstrook moet overigens voor de recreatie behouden blijven. „Op korte termijn zou er in aansluiting op het IJmondplan-Noord een nieuw streek plan moeten komen, dat het gehele gebied omvat in rechte lijn van Heemskerk naar Krommenie, met de overgie Zaangemeen- Advertentie Wilt u zuinig stoken Gaat u dan een „LINCO" kopen! De nieuwste PATENT-SUPER-KOLENCONVECTOR met een totale warmteverspreiding. Ideaal voor grote vertrekken. Wij geven u vrijblijvend advies, verzorgen vakkundige plaatsing en smidswerk. Meer dan 50 jaar ervaring. Lange Nieuwstraat 433 - 435 - IJmulden Betaling is prettig te regelen. ten, Haarlemmerliede en Haarlem en om geving. Voor wat Haarlem en omgeving betreft behoeft dit geen doublure te zijn van het rapport van de commissie-ter Veen. Immers, dat heeft in verband met de thans aanhangig gemaakte plannen slechts academische waarde. Ik zou de door mij op 9 maart bepleite Noordzeekanaalraad willen uitbreiden met de overige Zaangemeenten en nu er een wetsontwerp ligt om Haarlemmerliede bij de gemeente Haarlemmermeer te voegen daarin laatstgenoemde gemeente eveneens zitting willen doen nemen." Mevrouw Hoek (P.S.P.) meende, dat de Amsterdamse prognoses over de ontwik keling van het goederenverkeer zijn beïn vloed door de gedachte, dat de Amster damse haven móét uitgroeien. In hetzelf de kader meende zij, dat de prognoses van de Velsense bedrijfseconoom, waarop B. en W. hun pré-advies hebben gebouwd, be ïnvloed zijn door de tegengestelde gedach te. Zij tilde overigens niet zwaar aan de prognoses, waar de juistheid wel in het midden zal liggen. Het ging haarmeer om de conclusies. Want het belangrijkste is de mogelijkheid tot een gemeenschappe lijk uitstippelen vam het beleid. Zij was overigens verontrust over het feit, dat tot nu toe alleen aan de techni sche en economische kant aandacht wordt besteed. De menselijke kant van de ont wikkeling van het gebied rondom het Noordzeckanaal moet de doorslag geven. „De technische en economische factoren moeten aan de leefbaarheid getoetst wor den" meende zij. Verder wilde zij weten, hoe B. en W. zich de vorm en werkwijze van het in te stellen orgaan hebben ge dacht. De heer Van Os van de Abeelen (P.v.d. A.) signaleerde de vorm waarin vele rap porten tegenwoordig worden ingediend. Zo wel voor het rapport van de directeur van de havens en handelsinrichtingen te Am sterdam als voor het rapport van de com missie Ter Veen geldt, dat deze rapporten van deskundigen zelfstandig zijn. Er is geen bestuurlijke binding. Zo is het Am sterdamse plan in een informele raadszit ting aan de orde geweest. Een openbare raadsvergadering er over moet nog vol gen. De heer Van Os voelde meer voor de in Velsen gevolgde weg, waar B. en W. een rapport lieten maken door de be drijfseconoom en er hun bestuurlijke con clusies aan verbonden. De spreker vond het overigens vaak zeer gedetaileerde rapport-Ter Veen zeer vaag met betrekking tot de instelling van een Noordzeekanaal-orgaan. Eigenlijk is als enige concrete taak het ijsvrij houden van het kanaal te distilleren. „Ik vind het van wijsheid en tact ge tuigen, dat u het hebt gelaten bij eenvou dige voorstellen", zei de spreker aan het adres van B. en W. „U geeft heel een voudig de richting die u wilt gaan. Ten slotte moet Velsen bescheiden zijn. We zul len allang tevreden zijn als er een spoedig overleg komt." De heer Van Os van de Abeelen zei met grote zorg vervuld te zijn over de wijze waarop wordt gehandeld met het streek plan. Er is nog steeds geen goedkeuring van de Kroon. „Hoe moet dat nu als er een kleine wijziging moet komen?" vroeg hij. „Als van ordening en afweging van belangen iets terecht wil komen zal er soepelheid moeten zijn" meende hij. Hadden de sprekers tot nu toe B. en W. gesteund, met de heer Van der Kolk (VVD) werd dat anders. Hij vond het schot van wethouder De Boer op het zangersfeest zeer ongelukkig, maar meende dat door de keurige vragen van de heer Van Os, de zaak goed was opgevangen. Hij wees er op, dat men niet te maken heeft met een Amsterdams uitbreidings plan maar met een overzicht van de ont wikkelingsmogelijkheden, opgesteld door de directeur van de havens. „Men heeft ten onrechte dit rapport centraal gesteld" zo zei hij. „Het geldt hier een zaak, die bespreek baar is. Laten de deskundigen de dingen dan bespreken. Men heeft hier havens in getekend en menselijke aspecten buiten be schouwing gelaten. Het betrof hier dan ook maar een prognose." zei de heer Van der Kolk. Voor hem was echter het bedrijfsleven etn zeer belangrijke factor. „Het bedrijfsleven zal toch de impuls tot uitvoering moeten geven. Wij industriali seren zonder grondstoffen. De zeehavens geven ons onze grondstoffen, en we moeten ze dus ten volle benutten. Mogen we ons permitteren die groei af te wenden?" De spreker achtte het verhaal van B. en W. daarom een conservatief verhaal. „Als u de conclusies van de bedrijfseconoom on derschrijft onderschrijft u uw eigen on macht", zei hij. Hij verwonderde zich er ook over, dat in het rapport van de be drijfseconoom alleen maar de zienswijze van de Wiardi Beckmanstichting was ge bruikt, terwijl er zoveel verschillende me ningen zijn. Naar zijn mening doet dit afbreuk aan de wetenschappelijke waarde van het rapport. „U doet het voorkomen alsof vestiging van industrie vóór de ondernemer en tegen de werkgever is. Maar die tegenstelling is allang ouderwets. De ondernemer van tegenwoordig zorgt goed voor zijn men sen. „Hij wees er daarna op, dat het van de ondernemer afhangt of hij zich ergens wil vestigen. Categorisch vroeg hij daarna „Hebt u contact gehad met B. en W. van Haar lem?" Hij diende vervolgens een mo tie in, waarin het college werd uitgeno digd contact op te nemen met de gemeen ten langs het Noordzeekanaal. Het doel zou moeten zijn te komen tot één struc tuurplan. Hiermee gepaard gaand of hier op aansluitend zouden de gemeentebestu ren moeten samenwerken tot het in leven roepen van een rechtspersoonlijkheid be zittend lichaam, het kanaalschap, met na der vast te stellen taken. De heer Tijssen (CH) somde nog eens de nadelen op van de Amsterdamse plan nen. Het gebied van Amsterdam tot de kust zou onbewoonbaar worden, recreatie gebied zou verloren gaan en hetzelfde zou gelden voor agrarisch gebied. Hij vroeg zich af of de gemeente nog wel autonoom is op eigen gebied. De heer Nuyens (KVP) begreep het on behagen bij B. en W. „Er moet samen worden gesproken, hoe dan ook, want er moet iets gebeuren", meende hij. Hij wees er op, dat de belangen van Amsterdam niet lokaal, maar nationaal en internatio naal zijn. „Maar waar moeten de mensen wonen? Daarover moeten we juist over leggen." De heer Hoorn (C.P.N.) meende, dat Amsterdam bij Rotterdam wordt achter gesteld. Amsterdam moet wel uitbreiden, maar dat betekent nog niet, dat men de gemeente Velsen voor voldongen feiten mag stellen. Hij waarschuwde ervoor, dat feiten meestel de prognoses achterhalen. „In Amsterdam bestaat er begrip voor de verontrusting, die is ontstaan", zei hij. „Mijn partijgenoot Seghers heeft al vra gen in de raad gesteld, waarin hij onder meer de volkshuisvesting heeft aange haald". Hij was het met de heer Van der Kolk eens, dat men contact op moet ne men met de buurgemeenten. Voorzitter De Boer (P.v.d.A.) trok met een fel van leer tegen de opposanten, die de gemeenten met elkaar willen laten pra ten. „Wij willen tot een situatie komen, waarin de belanghebbenden met elkaar kunnen spreken. Primair is dat de Rijks overheid begrip krijgt voor de moeilijkhe den. De motie van de heer Van der Kolk wil echter deze belangrijke partner uit schakelen. Maar wat denkt hij dan van de positie van Rijkswaterstaat bij kanaal en havenmond? En welke gemeenten zou den dan om de tafel moeten gaan zitten? Haarlem en Haarlemmerliede niet?" De heer De Boer zei, dat er prettig contact is met de burgemeester van Am sterdam en B. en W. van Haarlem. „Wat wij gesteld hebben als duidelijke noodzaak komt steeds nader. Maar het Rijk zal aan het hoofd van de tafel moeten zitten. Want gezamenlijke grote belangen kunnen in in strijd zijn met het landsbelang. En ver geet ook de provinciale belangen niet." De voorzitter beklemtoonde de functie van Velsen in het streekplan als uitvals- poort van de recreatie. Daarom moet dit nationale belang het volle pond krijgen. De spreker zei begrip te hebben voor de ontwikkeling van Amsterdam. Maar dat het wel door de ondernemers zou worden bepaald bestreed hij ten stelligste. „De overheid moet waakzaam zijn, want het gaat er steeds om, of belangen elkaar wel verdragen". Hij was ook nog niet zo over tuigd van de belangrijke positie, die de on dernemers voor de mens inruimen. „Een grote industrie had al een hele tijd ploe gendienst voor eens werd onderzocht of dit menselijk gesproken wel goed was. En zo werkt men veel vaker achteraf". Hij signaleerde de precaire situatie waarin de recreatiegebieden vrijwel overal verkeren. „We mogen dit niet opofferen om economische belangen alleen". De voorzitter zei daarna dat met Haar lem geen gesprek na de nota is gevoerd en dat met Amsterdam over deze zaak geen bespreking is geweest. „Er is vijftien jaar geen rekening ge houden met het recht van de burgers. Daarom moeten we nu aanbellen bij het hoogste gezag. Maar dat betekent nog niet dat we de belangen van Amsterdam wil len afremmen. We willen alleen niet, dat er over ons maar zonder ons wordt be schikt door een grote buur Wethouder Verbeek (P.v.d.A.) wees er daarna op, dat de veranderingen ongelofe lijk snel gaan. Streekplannen veranderen in vijf jaar. Er zijn nu al plannen waar in in het geheel geen rekening meer wordt gehouden met het streekplan. De heer Verbeek zei, dat het best mogelijk is, dat er noodzakelijk nieuwe olieraffinaderijen bij moeten komen. Een ondernemer kan een beslissing nemen. Maar er is altijd nog de vraag, waar dit bedrijf moet ko men. Zo kan men deze ook bij de con- sumptiegebieden zetten en het materiaal per buis vervoeren. De heer Van der Kolk bestreed toen hij weer aan het woord was een opmerking van de voorzitter, dat als er geen over heid was er een moordende concurrentie ten koste van de mens zou ontstaan. „In tegendeel, hoe moordender de concurren tie, hoe beter voor de mens" meende hij. Hij bleef er bij, dat het beter zou zijn als de gemeenten eerst eens onderling gingen praten. „Daarna kunnen Rijkswa terstaat en zo er wel bij. Als u zegt, dat de overheid toch wel beslist als het nodig is, dan zegt u hier al mee, dat het dan dus geen echt praten wordt," meende de spreker. „Er is hier geen kwestie van een alles opofferen aan de economie. De uitbreiding van de Amsterdamse haven is doodge woon bittere noodzaak. Met die recreatie valt het overigens wel mee, alleen komen de mensen er wat verder vandaan te zit ten". „Wij hebben getoond, dat we geen be zwaar hebben tegen grote ondernemers," zei daarna de heer Van Os van de Abee len. „Maar we weigeren die mystieke Advertentie Elk jaar is 't moeilijk om voor Vader iets aardigs te bedenken. Mogen wij u dit jaar helpen Elke Vader zal zich op of na een warme werkdag en na een frisse douche behaaglijk voelen in een prettig zittende weekender. Wij brengen de beroemde EL-MIOR weeken der in een groot assortiment reeds v.a. 16.90 Vast en zeker zal Vader u dankbaar zijn. KENNEMERLAAN 24 glans van de ondernemer te aanvaarden, die de heer Van der Kolk hem verleent. Als het aan de ondernemers had gelegen was er een tweede basisindustrie geweest met alle rampzalige gevolgen van dien. Ik kan maar niet begrijpen, dat men niet ergens grenzen ziet aan de vrijheid." De heer Van Os stelde, dat het praten monnikenwerk zal worden als men niet meteen Rijkswaterstaat er bij haalt, die toch volstrekte belanghebbende is. „Het is fout om eerst als gemeenten samen te praten en dan te gaan boksen tegen de overheid, die ook onze overheid is, die wel fouten kan maken en die we ook naar huis kunnen sturen." De heer Nuyens (K.V.P.) meende te kunnen constateren dat de relaties met Rijkswaterstaat beter zijn geworden, zo als wethouder Verbeek al had gesteld. „Dat danken we voor een groot deel aan de geruisloze, sympathieke rol die u speelt bij het vestigen van relaties" zei hij. De heer Hoorn (C.P.N.) wilde op schorting van de beslissing tot de ant woorden van B. en W. van Amsterdam op de vragen van de heer Seghers bekend waren. De heer Schotman (V.V.D.) formu leerde het V.V.D.-standpunt daarna heel kort en krachtig. „Samenwerking zonder politietoezicht van de staat". Voorzitter De Boer rondde de debatten af. Hij ontzegde de heer Hoorn het recht te spreken over achterstelling van Am sterdam. „Dat kunt u niet beoordelen, de feiten spreken bovendien een andere taal. „Hij zei, dat men met een grote gemeen te al de procedure heeft besproken, die men zou kunnen volgen bij het streven naar een orgaan. Er is met deze gemeen te al een nauwe samenwerking tot stand gekomen. Hij deed daarna nog eens een beroep op de opposanten. „Kunnen' Wè niet over het verschil heenstappen? We willen eigenlijk hetzelfde, alleen wilt u het wat kalmer aandoen". De oppositie week ech ter niet. Toen het voorstel van B. en W. om aan te dringen op de instelling van een orgaan voor het gebied van het Noord zeekanaal in stemming kwam, stemden mevrouw Heijkoop en de heren v. d. Kolk, Schotman en Pleyler (V.V.D.) en de he ren Hoorn en Kruisman (C.P.N.) tegen. Er waren 22 stemmen voor. Advertentie OOK VOOR VADER hebben wij een ruime keuze Advertentie DENK OM VADERDAG Vervul zijn hartewens met een paar Onze grote sortering maakt het u gemakkelijk en., het kost niet veel. PANTOFFELS SANDALEN v.a. 4.95 v.a. ƒ10.95 SCHOENHANDEL KENNEMERLAAN 63 Telefoon 4781 - Dmuiden De grote discussie over de Amsterdam se havenplannen is verleden jaar begon nen op een zangersfeest. Tijdens de ont vangst van de koren nam de wethouder van onderwijs, de heer H. de Boer, plot seling fel stelling tegen de Amsterdamse plannen, die zich tot op Velsens grondge bied uitstrekten. Hij achtte hierdoor on der meer de recreatie bedreigd. Er werd publiciteit aan deze rede gege ven en in de raad was men wat verbaasd, dat de wethouder zijn mededelingen op een dergelijke ongebruikelijke wijze had gespuid. De heer Van Os van de Abee len, de fractievoorzitter van de Partij van de Arbeid stelde vragen aan B. en W. over de Amsterdamse plannen. Dit colle ge beloofde een uitgebreid rapport, dat een jaar later verscheen. Burgemeester Kwint, die in de kwestie ook in het geding was gekomen, door dat hij lid bleek te zijn van een der commissies, die zich bezig hield met de plannen, die zich op Velsens grondgebied uitstrekten, ging inmiddels met ziektever lof en heeft nu ontslag genomen. Zodoen de leidde wethouder De Boer, de man, die het eerste „schot" had afgevuurd, nu ook de vergadering, waarin het rapport van de bedrijfseconoom drs. Weber en de nota van B. en W. aan de orde kwamen. De heer Van der Kolk van de V.V.D. spuide nogmaals zijn verontwaardiging over het feit, dat de heer De Boer inder tijd zijn kritiek op een zijns inziens ver keerde plaats had geuit. Hij noemde zo wel schot als plaats ongelukkig. „De do cumentatie komt een jaar later. Hebt u soms toen dingen gezegd, die u niet waar kunt maken?" Maar de andere raadsle den bleken het de heer De Boer hele maal niet kwalijk te nemen, dat hij toen aan de bel had getrokken. Mevrouw Hoek (P.S.P.) was dankbaar voor het gebeur de, en de heer Van Os van de Abeelen zei dat men er nu eenmaal rekening mee moest houden, dat ieder weer een ander karakter heeft. „Ik zou het niet hebben gedaan, maar we weten hoe u bent, en wij waarderen u er om". Zo dacht ook de K.V.P.-er Nuyens erover, die moest constateren, dat de heer De Boer na zijn „schot" al veel betere relaties voor Vel sen met Rijkswaterstaat heeft kunnen aanknopen. „Ik heb misschien onbewust „shockthe rapie" toegepast, juist zoals de Amster damse directeur van de havens dat vol gens de heer Van der Kolk wel eens doet" Advertentie VADERDAG 19 IUNI GEEF EEN WEEKENDER KENNEMERLAAN 36 - TELEFOON 4453 Advertentie ZONDAG VADERDAG SCHEERAPPARATEN PHILIPS 44.50—75.00 BRAUN 37.50—49.75 met tondeuse 59.75 REMINGTON 39.75—86.50 MARKTPLEIN TEL. 4262 Advertentie U verrast hem met een mooie VASTE PLANT, o.a.: FICUS - SANSEVIERIA - PHILODENDRON - HERTSHOORN In een grote sortering bij Bloemenmagazijn - Kwekerij KENNEMERLAAN 171 - TEL. 4663 Advertentie VADERDAG 19 IUNI Voor speciale geschenken KENNEMERLAAN 36 - TELEFOON 4453 Wethouder De Boer zei wethouder De Boer zelf. „Maar het resultaat is in elk geval geweest dat men heeft geluisterd. De deur van Rijkswater staat zit niet meer zo potdicht. De ogen zijn geopend voor de miskenning van het recht van de burgers, waar de laatste 15 jaar geen rekening mee is gehouden." Advertentie PANTALONS ƒ19.50 t/m ƒ4975 OVERHEMDEN ƒ10.95 t/m 26.50 DASSEN 2.95 t/m ƒ14.90 SOKKEN, MANCHETKNOPEN enz. 3a, 19 juni wordt écht VADER's dag Dank zij de enorme keuze bij KLOOSTERSTRAAT 33-35 BEVERWIJK Voor de fijnere Heren- en Juniorenkleding Er is gisteren in de raadsvergadering in Velsen heel wat te doen geweest over de status van de Velsense leden van en kele commissies, die zich bezighouden met de Amsterdamse havenproblemen. De directeur van Openbare Werken en de bedrijfseconoom bleken zitting te heb ben als „uitgeleende ambtenaren". Me vrouw Hoek (P.S.P.) wees er echter op, dat men in Amsterdam ambtenaren ge noeg heeft. Klaarblijkelijk heeft men mensen nodig gehad, die veel wisten van IJmondproblematiek. „Er is dus zeker in die commissies gepraat over een groter gebied dan Amsterdam. Maar dan begrijp ik niet, dat het college zegt, dat het niet op de hoogte wordt gehouden. Want als u ambtenaren uitleent, die in commissies ook over Velser zaken spreken kunt u tocht vragen dat ze inlichtingen geven?" Een antwoord hierop van achter de groe ne tafel bleef uit. Veel meer werd er echter gesproken over de derde man, oud-burgemeester Kwint. B. en W. hadden al gesteld, dat de burgemeester persoonlijk lid was van een commissie ter bestudering van de havenmond-problemen. In de raad zei wet houder De Boer er meer van. „Burge meester Kwint zat er niet in zijn kwali teit van burgemeester van Velsen. Hij was niet afgevaardigd door B. en W. of de raad. Verleden jaar werd het duidelijk, dat er in zijn commissie dingen werden be sproken, die handelden over Velsens ge bied. Het was een moeilijke situatie, want er was sprake van Amsterdamse ingre pen op Velsens gebied. Het was toen noodzakelijk, dat er sprake was van een officiële afvaardiging door de raad of B. en W., zodat een opdracht kon worden ge geven en rapport kon worden uitgebracht. We hadden toen willen ingrijpen, maar helaas moest dat door bepaalde omstan digheden achterwege blijven".

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 9