FRANS LIST :j.n. tromp! ZONNEBRILLEN „IJmond" met Duitse gasten naar de wereldkampioenschappen handbal Belevenis van verdoolde Nederlander A anmeldingsfo rmulier IJmuider Courant 2< Hi 'et^2n pantalons spori- colberts V7 R IJ D A G 17 JUNI 1960 5 Slijterij en Wijnhandel Kantoorgebouw van ruim 40 meter bij Hoogovens Uit de leeszalen In Beverwijk kregen honderd meisjes diploma Gebrekkige kinderen hebben in Wijk aan Zee prachtige vakantie S Amandelkoekjes J BANKETBAKKERIJ Medische verzorging tijdens het weekeinde Spectaculaire gymnastiek in „Noord" B. Dukel winnaar van sneldamtoernooi Hogere aardbeienprijzen op Beverwijkse veiling Gemeente Beverwijk gaat schoolmeubelen kopen Betaling abonnementsgeld per giro VOOR VADERDAG ELEGANT VAN VORM PRIMA PASVORM 9 VERANTWOORDE GLAZEN f jk.Qpiim dmay* Burgerlijke Stand van Velsen Zangersdag-gevolg De Munnikenweide wint speeltuin-voetbaltoernooi Theodorus Schermer- toernooi IN VERBAND MET DE wereldkampioenschappen veldhandbal voor dames, waarvan zondag in het Ajax-stadion te Amsterdam de eindwedstrijden worden gehouden, ontvangt de handbalvereniging „IJmond" in Velsen-Noord zaterdag een aantal Duitse handballers uit Heme (Westfalen). De ontvangst in het Water- vliet-sportpaviljoen is 's middags om twee uur en wordt gevolgd door een brood maaltijd. Later worden de gasten ondergebracht bij pleegouders. In het paviljoen wordt 's avonds voor de IJmond-seniorleden, gasten en pleegouders een feestelijke bijeenkomst gehouden. De I-Ierne-handballers spelen zondag morgen op het terrein aan de Rooswij ker- laan een wedstrijd tegen de IJmond-heren, die uitkomen met: J. Böhm; B. Beentjes en J. Wolters; A. Visser, H. Boom en C. Bobel- dijk; L. Wassenaar, G. Noomen, G. Kra mer, K. Klesser en E. Jonker. De mogelijkheid bestaat, dat IJmond- leden en gasten gezamenlijk op zaterdag avond de wedstrijden om de vijfde en zes de plaatsen van het wereldkampioenschap handbal voor dames gaan bezoeken. Zeker zullen zij samen naar Amsterdam gaan voor de belangrijke finale en plaatsing van de nummers drie en vier. Na afloop hiervan gaan de Herne-handballers weer huiswaarts. Het IJmond-bestuur heeft voor de jeug dige kampioenen een aardige geste. In plaats van de traditionele feestmiddag voor de jeugdkampioenen-teams zullen de be treffende IJmond-aspiranten en hun lei ders de finale van de wereldkampioen schappen mogen bijwonen. De activiteiten van „IJmond" blijven voortgaan. Op 26 juni neemt de vereniging met twee damesteams deel aan het Kenne- Advertentie Lange Nleuw- straat 447 Telefoon 7281 Voor het Centraal Laboratorium van Hoogovens en aangesloten bedrijven wordt een acht' verdiepingen hoog kan toorgebouw gebouwd. Men is onlangs met de graafwerkzaamheden begonnen. Het wordt met een hoogte van ruim veertig meter niet alleen het hoogste kantoorge bouw dat tot nog toe op de terreinen van Hoogovens is opgetrokken, ook het uiterlijk zal afwijken van de bestaande kantoorgebouwen. De circa acht en der tig meter brede gevels zullen aan voor- en achterkant uit glas bestaan en uit een gevelbekleding, die in de stoffige omge ving goed schoongehouden kan worden de 15 meter brede kopgevels krijgen een metselwerk met geglazuurde stenen. Het gebouw zal tien bouwlagen tellen: een kelder voor rijwielberging, begane grond en vervolgens acht verdiepingen. Van de ze acht worden voorlopig alleen de on derste vijf in gebruik genomen. Er komt ook een goederen- en personenlift in. Men hoopt het gebouw in het najaar van 1961 gereed te hebben. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek Velsen Nieuwe aanwinsten Romans: Popma. Drinzel zoekt verder; Bates, De grond lag braak; Caldwell, Het recht van de sterkste; Gilbert, Zij ontkwamen allen; Grau, Zweep van zon en zee: Houghton, Ik ben Jona than Scrivener; Tovev. Kattenkwaad; Wagner, De vlag gaat voor de dood. Buitenlandse romans: Böll, Billard urn Halb- zehn; Gaiser. Die sterbende Jagd; Huch, Beet hoven: Marcillac, On ne tue pas pour s'amuser. Ontwikkelingsboekenvan Oven. Problemen van liefde en huwelijk; Kluit. Maatschappij, school, kerk: van Poelje. Vademecum voor de jonge ambtenaar: Baandijk, 5x8.. grijpt in!: Eggermont. van Overbeeke en v. d. Velde. Het taalonderwijs in de hogere klassen, din. I en II; van Kranendonk en van der Velde, Het taalon derwijs in de laagste twee klassen: Turkstra en Timmer, Rekendidactiek, din. I en II; Bakkum cn Eggink, Aardrijkskunde: Jonges en van Mourik, Geschiedenis; Dijkstra, Het onderwijs in de na tuurlijke historie op de lagere school: Swanen- burg. Het onderwijs in natuurkunde: Combrink, Handenarbeid: Hardenberg en Leef lang, Het te kenonderwijs. dl. II: de Haas en Mekes, Nieuw haudwerkonderwijs: Postma en Kleyn, Onze blon de duinen; Jaeger. Het mysterieuze leven van de bloem: Ruurs-Broekhuysen en Rijsdorp, Het on derwijs in lichaamsoefeningen op de lagere school; Lambrechts, Koppelen, kweken en spelen; L. en F. Lindholm. Bloemen en planten in huis; Kamp man, Houtman en Naastepad, Oliestook-installa- ties voor lokale- en centrale verwarming: Felix, Mechanische technologie; Deys. Een smid tot een smid: de Haas en Zweekhorst, Vormen en gieten; DAF 600, technische gegevens en practische wen ken; Technologie, door van Dijke en Diks; Sjoo- bcma. Schakelen met. transistors; Griever, Vak théorie voor banketbakkers, din. I. II en III: Biistraan, Handboekje voor staalconstructies: Punch, Honderd jaar humor: Lindner, Elseviers fotoboek voor iedereen: Sipkens. Muziekonder wijs op de lagere school: Petit, Verdi: Wentholt, Fspanol Practico: Minne. Cyriel Buysse; van der Graft, Te vroeg en te laat; Koelcwijn. Niet meer aan denken; Koolhaas, Gekke Witte en andere dierenverhalen; Thomas. Adventures in the skin trade and other stories; Bronkhorst. Victoriaanse vertellingen; Endt, Weet je nog wel., de jaren dertig; Luther King. Rosa stond niet op..: Roo sevelt.. Alleen verder: Tussen 5 steden; Huygcn, Zuid-Limburg, gids langs het historisch stads- en dorpsschoon; Bondswandelweg, Castricum. Ber- gen-Camperduin; van Egeraat.. Terzijde van de Autobahn Keulen—UlmSalzburg; Oostenbrug, Hsrz en Sauerland; Teutoburgerwoud, no. 39. Advertentie Q< ^^CTAALZA**- tfoor Vader en Zoon alle soorten en BREESTRAAT 17 BEVERWIJK merlandtoernooi. Dit wordt niet, zoals aan vankelijk vastgesteld op het CSV-terrein te Bakkum gehouden, maar op de velden aan de Rooswij kerlaan te Velsen-Noord. Het toernooi begint om twaalf uur en ein digt om ongeveer vijf uur. Op 10 juli gaat I.Jmond met een heren team naar het zevenhandbaltoernooi van Vriendschap in Amsterdam, waaraan bovendien zullen deelnemen een Deens en een Oostenrijks team. Stichting „Zonnebloem-Klimop" In een van de zalen van de openbare uloschool aan de Plantage in Beverwijk hebben donderdagavond ongeveer honderd meisjes uit handen van de heer R. Mees een diploma ontvangen, als waardering voor het werk dat zij als leerlingen van de Sticnting „Zonnebloem-Klimop" hebben gedaan. Er waren bij deze diploma-uitrei king vele vertegenwoordigsters en verte genwoordigers. van andere scholen aan wezig: coupeuses en leraressen van de Mater Amabilisschool, jongens van het Vormingsinstituut, lerax-en en docenten. Dank zij vooral de grote saamhorigheid is er een mooi resultaat uit de bus gekomen zei de heer Mees. Na het zingen van het „Zonnebloemlied" door een aantal meisjes, kreeg men een modeshow te zien. van kleding, die onder leiding van de coupeuses is gemaakt. Een grote verscheidenheid van rokken in di verse kleuren, japonnen, blouses en zelfs strandkledij passeerde de revue. Het slof stuk werd gevormd door een bruidstoilet. De meisjes mochten veel bijval in ont vangst nemen. Na v/at muziek, zang en declamatie werden de getuigschriften uitgereikt. Een succesvolle slotavond van „Zonnebloem- Klimop". Dat er nog een tamelijk groot aantal kinderen is met een lichaamelijk gebrek weten we. Dat deze kinderen daarvan erg veel hinder ondervinden en niet kunnen spelen zoals andere kinderen, weten we ook. Doch met 't stellen daarvan zijn we er niet en in een ware gemeenschap gaat het nu eenmaal niet op om te zeggen: „het zijn mijn kinderen toch niet", of iets der gelijks. Daarom moet men respect en be wondering hebben voor hen die zich het lot van deze jeugd aantrekken en pro beren hen te helpen. Die hun vakantie daar aan opofferen en anderen trachten over te halen dit ook te doen. waar ..ome G." met enkele deskundige Zee ruim twintig van deze kinderen aan voor het grootste gedeelte uit de Zaan streek en een zestal uit de gemeente Vel sen. Gedurende een gehele week heeft de ze kinderschaar gastvrijheid in een aantal gebouwtjes van de Stichting „Vondeloord", waar „ome .G" met enkele deskundige verpleegsters en verplegers zorgt voor het wel en wee van zijn pupillen. Het bestuur van „Vondeloord" (uit de Zaanstreek) stel de de huisjes een week kosteloos beschik baar. waarvan ook de gasten uit Velsen profiteren. We zijn er zeker van dat ze zich later de prettige verzoring in dit oord nog zullen herinneren. De dankbare blik ken van de kinderen alléén al is een gróte beloning voor „ome G." met zijn staf. Advertentie WEGENS ENORM SUCCES E dit weekend nogmaals onze over- B heerlijke voor 1.25 per 250 gram B B Voor Vaderdag onze bijzonder fijne b Vruchtengebakjes B B R PLANETENWEG 4 - TELEFOON 4008 EE! m JBBIBBBBIBBIBBBBBBBBH Advertentie Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op k f 7.65 per kwartaal of f 0.59 per week Doorhalen wat niet verlangd wordt. Handtekening: (Alle verzoeken zo mogelijk voor 10 uur zondagmorgen) IJMUIDEN Artsen: P. C. de Weerdt sr., Stationsweg k 5, Velsen-Zuid, tel. 4614; P. Brouwer, Kon. Wilhelminakade 79, tel. 4507. Apotheken: Apotheek Ledeboer, Kenne- merlaan 80. Verloskundigen: mejuffrouw Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259; mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; me juffrouw A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel. 7945; mejuffrouw E. W. Engelhart, Moerbergplantsoen 143, tel. 7949. SANTPOORT Artsen: Ph. J. Haselager, Hoofdstr. 135, Santpoort-Dorp, telefoon 8570. Apotheken: Santpoortse Apotheek, Bloe- mcndaalsestraatweg 145, Santpoort-Zuid, telefoon 8249. VELSEN Wijkverpleging: zuster Zw. Kuiper, J. P. Coenstraat 145. tel. 6504. Oud-IJmuiden, ten noorden van Kennemerlaan, Markt plein,L. Nieuwstraat en Plein 1940'45, Velsen-Noord, Velsen-Zuid. Zuster C. Nap, Rembrandtlaan 5, tel. 6195, ten zuiden van Havenkade, Kenne merlaan, Marktplein, L. Nieuwstraat en Zeeweg. Zuster K. Langejan, Brederoodscheweg 106, Santpoort, tel. 02560-7477. Driehuis, Santpoort-Dorp. Santpoort-Station. VELSEN-NOORD en BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: L. J. Vreeling, Von dellaan 29. tel. 3364: van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: J. G. Lange, Dreef 3. telefoon 4234. Apotheken: Apotheek Du inwijk, Popu lierenlaan 44. telefoon 3388. HEEMSKERK—UITGEEST Artsen: J. H. Schutte, Kerklaan 9. Heemskerk, telefoon 02512266. Apotheken: De Heemskerkse apotheek, Maerelaan 48, telefoon 490. Kraam- en wijkverpleging Witte Kruis, Beverwijk en Heemskerk: Wijkverpleging: zuster Luyting, Prins Bemhardlaan 3, telefoon 4324. Kraamverzorging: zuster Majoor, v. 01- denborghweg 33. Wijk aan Zee, telefoon no. 02517—343. CASTRICUM Artsen: A. de Jongh, Kon. Julianastr. 1, IHpfoon 2534. Wijkverpleging: zuster Van Biest, Bak- kummerstraat 41. telefoon 2530. Verloskundige: mevr. ScholtenKloes, Vinkenbaan 8. telefoon 2590. Apotheken: Apotheek Ouwerkerk, Bur gemeester Lommenstraat 6. telef. 2500. BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK GEBOREN: Anna M.. d. van C. J. Zon neveld en van M. F. Berlee te Uitgeest: Frederik, z. van H. A. Naber en A. M. Hoogsteder te Castricum; Nicolaas B. C., z. van N. C. Fatels en C. F. Beentjes; Johan nes H., z. van H. Stengs en M. C. Oud; Paulus P.. z. van J. J. J. van der Kolk en G. M. Pumping te Beverwijk; Elisabeth Th. d. van C. J. Zuidervaart en E. Th. Kokkel koren; Anrold, z., van D. .T. O. Brode en M. Munter te Beverwijk; Lucia H. G., d. van J. C. van Hoof en D. de Wilde; Jaco bus C. M„ z. van V. A. van Aanholt en C. E. Koppen; Adrianus P. Y. M.. z. van P. P Beentjes en J. van Duivenvoorde; Piet H., z. van Th. Schc^tens en A. Schilperoort te Castricum; Catharina G.. d. van G. F. Bok cn M. Hoogland te Velsen; Willem, z. van W. Gaasbeek en M. H. van der Kolk. ONDERTROUWD: H. M. Ritter en A. Kluft te Heemskerk. OVERLEDEN: J. N. Kloes. 74 j., echtg van M. J. Beentjes te Heemskerk; G. de Ruyter, 80 j., echtg. van A. Fatels te Heemskerk. Velser Sportweek De inwoners van Velsen-Noord hebben woensdagavond genoten van gymnastiek- demonstraties door Sparta, IEV en SSH. Voor „Noord" is het prettig nu over een eigen drumband te beschikken. Want nu werd door de deelnemende gymnasten eerst een mars door Velsen-Noord gemaakt. De plaats van handeling had men echter ver legd van het Stratingplantsoen naar het plein van de Watervlietschool. Enige hon derden toeschouwers moesten, omdat het plein aan twee kanten is ingesloten, de halzen rekken om een glimp van de gym- nastiekdemonstraties te kunnen zien. Namens de Velser Sportstichting opende de heer H. J. v. d. Ham de demonstratie. In zeven groepen van zes spelers hebben leden van DCY, Sportief en huisdammers deelgenomen aan het sneldamtoernooi, dat woensdagavond in het ka'der van de Velser Sportweek in de goed gevulde zaal van hotel Royal werd gespeeld. Elke deelnemer speelde vijf partijen in zijn groep en het speeltempo was afgesteld op een half uur per partij. De uitslagen waren als volgt: Eregroep: winnaar B. Dukel 9, P. v. d. Berg 6, T. Tielrooy 5, Gerrevink 4, L. Vooys en C. Lodder 3. Hoofdklasse A: winnaar Henk Swier 9 punten (DCY). In de hoofdklasse B kwamen P. Kok (niet lid), J. de Boer (DCY) en J. Zwartveld (Sportief) op de eerste plaats met elk 7 punten. Een herkamp met nog sneller tempo bracht J. de Boer als winnaar. In de eerste klasse A twee leden van Sportief op de eerste plaats met elk 9 pun ten. Jasperse en De Ruyter hebben daarna moeten herkampen, doch ook daarin bleef de beslissing uit. Het lot wees daarna de oude veteraan De Ruyter als de gelukkige winnaar aan. In de le klasse B wist de niet bij een damclub aangesloten IJmuidenaar de heer Piet Visser met 9 punten als kampioen in zijn groep te eindigen. Bij de jeugdafdelingen waren twee kam pioenen: twee leden van DCY, Kees Pip- pel en Kees Duivenbode. De herkamp werd gewonnen door Kees Duivenbode. Alle winnaars kregen van het bestuur der Sportstichting fraaie herinnerings- prijzen aangeboden. Kees Pippel kreeg een damboek. Er werd met grote animo ge speeld en de avond werd voor een groot gedeelte door het bestuur van de Velser Sportstichting bijgewoond. De prijsuitrei king werd verricht door de erevoorzitter van DCY, de heer K. de Jong. Voorzitter P. Roozenburg bracht de Velser Sportstich ting dank voor de mooie damavond. Hedenavond wordt de levende dampartij tussen de Nederlandse kampioenen van 1959 en 1960. respectievelijk B. Dukel en Wim de Jong gespeeld op Schoonenberg. Aanvang 7 uur. Het ging donderdag heel wat beter op de aardbeienveiling dan de voorgaande dag. Wel was de aanvoer door het koele weer niet zo groot, er waren een 3000 manden, maar de prijzen lagen ongeveer een gulden hoger per mand. Ook de belangstelling van koperszijde was heel groot, er waren nu weer kopers uit Den Haag, en uit Amsterdam. Ook de naaste omgeving was goed vertegenwoor digd. De talisman, de aardbei die in kwa liteit ver bóven de andere uitsteekt, kwam tot bijna f 5 per mand, de hoogste notering was 4,80 per mand. Ook de soor ten zoals Moulin Rouge, Madam Lefbre en Senga's waren duurder en draaiden nu, voor zover de kwaliteit goed was, rond de 3 per mand. Ook de prijzen van de doos jes lagen iets hoger en kwamen nu tot 50 cent per stuk. Men kan pas een grote aanvoer na vol gende week verwachten, mits het weer mee werkt. Nu in september de eerste van de drie systeembouwscholen in Oosterwijk in ge bruik wordt genomen, namelijk de „Don Boscoschool", komen op dat tijdstip de houten hulplokaïen aan de IJselstraat vrij. Deze lokalen moeten in reserve blijven om een grote toeloop van leerlingen te kunnen opvangen. Deze toeloop is door het gereed komen van enige honderden nieuwe wo ningen in Oosterwijk te verwachten. De gemeente Beverwijk heeft de hulplokalen voor een bedrag van ruim een ton aange kocht. Het meubilair was daar echter niet bij inbegrepen. De Don Boscoschool neemt het meubilair mee naar de nieuwe school. B. en W. vragen de raad dan ook om een krediet van 13.490,voor de aanschaf van meubilair voor de hulplokalen. U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van De IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 7,65, post- abonnees f 8,15. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE Advertentie Verras Vader op Vaderdag met een GRIT zonnebril ZWIJNDRECHTiJf-GriUDAIJMIIIDFN PU um TP— GOUDAIJMUIDEN In Dmuiden gevestigd: KENNEMERLAAN 92 Telefoon 5072 Zij die zich met ingang van 1 juli 1960 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 30 juni 1960 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonnees, dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen. Een oud-IJmuidenaar, de heer G. Groen, die in 1951 naar Australië emigreerde, stuurde ons het volgende krantenknipsel uit een in Australië verschijnende in de Nederlandse taal gestel de krant. „Belevenissen van verdoolde Nederlander", staat er boven, en dan „Tussen Sydney, Tahiti en Amsterdam". Dan vangt het relaas aan: SYDNEY, NSW Dit is het ware en nare verhaal van de man die de boot miste. Hij arriveerde met de „Johan van Oldenbarne- velt" in Sydney, na in Mel bourne een paar maanden met vakantie bij zijn kinde ren te zijn geweest. De 67-jarige Amsterdam mer wilde ook Sydney eens zien, en kruiste door de drukke winkelstraten en vergat de tijd. De tijd waarop de „Jo han" zou vertrekken. En hij was een klein beetje de weg kwijt ook. Toen praaide hij een taxi en sprak tegen de chauf feur: „Me Dutchie, Johan van Oldenbarnevelt". De chauffeur was intelli gent genoeg om uit te vin den waar het schip met de langste naam, dat ooit in Sydney's havens verschijnt was te vinden. Hij zette koers naar Woolloomooloo. Weg was de „J. v. O.". „Police", sprak de Am sterdammer. Laat de chauffeur het verstaan en hem op een politiebureau afleveren. Gelukkig bezat de ver doolde reiziger enkele pa pieren en dat gaf de poli tie vertrouwen in hem. De Nederlandse Emigra- tiedienst, hulp in nood, werd ingeschakeld. Er kwam een voorschotje op tafel, nadat de zeker heid tot terugbetaling was vastgesteld. Een vliegbiljet naar Nieuw- Zeeland was snel gearran geerd en zondag zou de passagier de J. v. O. achter na fladderen. Dat alles gebeurde op vrijdag. „Zeg maar niks tegen de kinderen in Mel bourne, anders worden die ongerust," luidde de wens. Na een goede rust in het hotelbed toog de Amster dammer zaterdagmorgen al vroeg naar Mascot. Daar ontdekte hij. dat zijn vlieg tuig pas op zondagmorgen zou vertrekken. Met de zenuwen had hij zichzelf een dag vervroegd. „Beurt wat beurt, maar ik blijf hier zitten wachten tot morgenochtend," be sliste hij en vlijde zich in de kussens der wachtkamer banken. Doch na vele uren zitten kreeg hij dorst en de Mascotrestauratie was dicht Hij waagde het erop, ver liet het terrein der vliegtui gen en stevende op een winkeltje bij het vliegveld af. „Me Dutchie me Coca Cola" luidde zijn introduc tie en order. De „Cola" is internatio nale taal. Terwijl hij zich stond te laven, passeerde een dame de winkel. „Dutchie too" vingerde de winkelierster. De Amsterdammer er achteraan. De dame ging een woning binnen. Op de veranda speelde Truusje Day. „Me Dutchie, you ook?" „Yes", zei Truusje. Het echtpaar Day nam een pak van het hart des verdoolden. „Ik ben zo sjeekie", klaagde hij. Hij sliep in hun woning. Zondagmorgén om ll 'uur was de reiziger weer op Mascot „There it goes", sprak de man van het vliegveld, wij zend op een stip in de lucht. Op het vliegbiljet stond duidelijk: Sunday, 11 o'clock Maar de 11 was een 12 geweest voor de Amster dammer. En Day terug met zijn gast. Maandag, weer naai de Nederlandse Emigratie Dienst. Zie hierboven. Vliegbiljet voor Tahiti op woensdag. Toen kwam de aardbeving en „tide wave" tussenbeide. Er kon geen vliegtuig op Tahiti landen Het werd vrijdag. Een paar uur te vroeg zat de reiziger in pech weer in Mascot's wachtkamer. Zorgvuldig werd hij af geleverd aan de „airhosless" Die zette hem op een apart bankje, zo, dat ze hem niet zou vergeten. In zijn zak had de passagier brieven, waarin in drie talen de Ta- hitinezen werd verzocht hem op de „J. v. O." af te leveren. Wat kun je meer doen? „Allemaal hardstikke be dankt", zei de Amsterdam mer geroerd toen hij op weg ging naar het vlieg tuig. Hier eindigt het Sydney- verhaal. Want toen hij -zondag in Tahiti arriveerde, zou de „Johan" er gaan vertrek ken. Als de Amsterdammei iu maar niet Tahiti in gaat! Advertentie VADERDAG 19 JUNI Voor speciale geschenken ..KENNEMERLAAN 36 TELEFOON 4453 BEVALLEN: W. M. van Loon-Ouwer- kerk, d„ Dolfijnstraat 20, IJmuiden. G. Vester-Kollé. d„ Westerhoevelaan 6, Sant poort. C. Otte-Van der Haas, d„ Keizer Wilhelmstraat 20, IJmuiden. G. A. Prins- Iskes, z„ Dolfijnstraat 57, IJmuiden. A. M. van der Knaap-Van der Wal, z., Wijk aan Zeeërweg 100, IJmuiden. A. Walters-Jon- gejan, d„ Van Leeuwenstraat 67, IJmuiden. P. C. Smit-Van Dijk, d„ Breesaapstraat 58, IJmuiden. C. Broeren-Spanjaard, d.. Hom burgstraat 14 rd., IJmuiden. G. J. Hoogen- dijk-Braaij, z. Pres. Steijnstraat la, IJmui den. A. de Beus-Vrenegoor, z., Schulpweg 70, Velsen-Noord. A. M. Lamers-Burger, z„ Gjertsenstraat 5, IJmuiden. M. C. M. Schep-De Ligt, z„ Plein 1945 no. 23. IJmui- den-Oost. A. E. Edeling-Pronk, z„ Lorentz- straat 34, IJmuiden-Oost. A. Eichelberg- Groeneveld, z„ Chr. van Swollaan 14, Haarlem. M. J. Walsmit-Verkammen, 2 x z., Lekstraat 56, IJmuiden. A. Chr. Nijssen- Handgraal, d„ Sabastraat 26, Santpoort. G. Vermeij-Kanis, d., Dijckmansstraat 15, Vel sen-Noord. B. Mol-Boer, d„ Ratelstraat 12, IJmuiden-Oosl. OVERLEDEN: M. Gilles. 81 j„ echtg. van A. A. A. Huvbers, Wildemanstraat 27, Alk maar. H. F. Harm, 63 j„ echtg. van J. Scheurkogel, Grote Hout- of Koningsweg 187, Velsen-Noord. G. de Wit, 67 j„ echtg. van J. Pool, Hagelingerweg 175, Santpoort. JEUGDSPORTDAG OP 3 JULI Op zondag 3 juli wordt op sportpark „Schoonenberg" te IJmuiden-Oost een jeugdsportdag gehouden uitgaande van de ..Sportbond IJmuiden". De aanvang is om tien uur des morgens. Het programma is nog niet bekend. Advertentie VADERDAG 19 3UNI GEEF EEN WEEKENDER KENNEMERLAAN 36 - TELEFOON 4453 De gemeenteraad van Velsen heeft een rapport van de directeur van de Amster damse havens en handelsinrichtingen in het openbaar behandeld. Aanvankelijk kon men nog enigszins veronderstellen, dat deze handelwijze niet geheel elegant kon worden genoemd. Maar de heer van Os van de Abelen hielp de twijfelaars snel uit de droom: niet alleen hebben gro te Amsterdamse kranten het rapport met uitvoerige tekeningen gekregen, maar ook veel bedrijven hebben exemplaren van het rapport ontvangen waarin havenüit- breidingen en industrievestigingen wer den bepleit, ook op Velsens gebied. Zodat het voor de hand ligt, dat men een proef ballon heeft opgelaten in de vorm van een rapport van een directeur van een dienst dat natuurlijk in opdracht is vervaardigd. Het is gelukkig, dat Velsen zo snel heeft gereageerd. Wel is de materie pas een jaar na de al befaamde „Zangersdag- rede" van wethouder De Boer besproken, maar juist die rede van de wethouder van onderwijs, die de recreatie bedreigd acht te in het gebied, dat juist die functie voor de randstad Holland dient te bekleden, heeft de gemoederen wakker geschud. Hoewel men nog een jaar werk heeft ge had om met een rapport te komen, dat dank zij die grondigheid een zeer gedegen indruk maakt, is het jaar tussen rede en rapport toch niet zo maar voorbijgegaan. Want allerwegen is het besef levend ge worden, dat de zaken, die het Noordzee kanaal betreffen, niet aan één gemeente mogen worden overgeleverd, hoe belang rijk die gemeente ook is. Er zal in onder ling overleg een oplossing moeten worden gevonden, die aan 't nationale belang recht doet, maar ook zoveel als maar moge lijk rekening houdt met de provinciale en gemeentelijke belangen. Dat de mens daarbij voorop moet staan is evident. Men zal dan ook niet kunnen uitgaan van de gedachte dat de ondernemers de zaak wel opknappen. Vroeger is er in Bever wijk eens een vismeelfabriek neergezet, die men niet meer weg kon krijgen, en gisteren is in de raad gesproken over een plan tot het stichten van een olieraffinade rij op 't strand en over de plannen tot het vestigen van chemische industrie boven het Noordzeekanaal. Ondernemers zoeken de meest geschikte plaats op, maar in de randstand Holland spelen er meer factoren mee. De bevol king zal een stem in het kapittel moeten hebben, want elke industrievestiging kan invloed hebben op woningnood en op re creatie. Zij heeft dat door middel van de gemeenteraden, die straks om de tafel wil len gaan zitten. De gehele provincie heeft belangen, en door middel van de Staten spreekt ook zij mee. En ten slotte is het belang van de Randstad Holland zo groot dat de gehele Nederlandse bevolking wel iets met het probleem te maken heeft. Doordat de gemeente Velsen het rijk ge vraagd heeft een orgaan voor het Noord- zëeRJrtaalgfebiëd' tot stand te brengen is het gehele Nederlandse volk partij ge worden. Wel zelden zullen, zangers begroet zijn met een toespraak die zo'n nasleep heeft gehad! Finales twee keer verlengd Het speeltuin-voetbaltoernooi in Bever wijk is ten einde. Woensdagavond werden op de DEM-velden de finales gespeeld. Het is een groot succes geworden voor de Munikkenweide, want zowel in de A- als in de B-groep ging zij met de eerste prijs strijken. Het is de jongens van de Munikkenweide anders niet cadeau gege ven, integendeel, beide wedstrijden moes ten tweemaal verlengd worden. De talrijk opgekomen vaders en moe ders hebben deze avond heel wat span ning meegemaakt. Zij zagen dat hun kin deren zich volkomen gaven om de over winning uit het vuur te slepen. In de A-groep was de stand bij het eind van de wedstrijd tussen de Munikkenweide en Kindergenot nog 0-0. Er werd verlengd en ook toen werd er niet gescoord. Net als bij een echte wedstrijd kwam er weer een verlenging. Pas in de laatste minuten van deze verlenging werd het enige doelpunt van deze avond door Munikkenweide ge scoord. Bezweet en onder het stof maar dol gelukkig verlieten de winnaars het veld, gelukgewenst door de verliezers. In de B-groep kwamen de elftallen van Mu nikkenweide en Kindergenot tegen elkaar, na de verstreken speeltijd, maar ook na tweemaal verlenging was het nog 0-0. Toen moest het doelgemiddelde beslissen. Dit viel in het voordeel van de Munikken weide uit. De prijzen zullen in een feestelijke bij eenkomst, zaterdag 25 juni in het clubge bouw van de vereniging Randwijck, wor den uitgereikt. Voor de vijfde maal gaat de r.k. sport vereniging Vitesse het Theodorus Scher- mertoernooi organiseren. Dit is een toer nooi voor junioren, waaraan dit keer ook teams van Amsterdamse verenigingen deelnemen. Juniorenteams van JOS, DCG en Volen- dam zullen elkaar de fraaie wisselbeker gaan betwisten. Het toernooi wordt gehou den op zondag 29 juni op het sportpark aan de Puikman. De aanvang is om twaalf uur. na een openingswoord door de voorzitter van Vitesse, de heer H. J. Hóogervorst. In twee poules zullen de deelnemers daarna elkaar gaan bekampen in wedstrij den van tweemaal twintig minuten. De poulewinnaars zullen tegen elkaar uitko men om de eerste en tweede plaats ter wijl de nummers twee om de derde en vierde plaats zullen spelen. In poule A spelen Volendam (bekerhouder 1959); Be- ve.rwijk: DEM en Vitesse en in poule B spelen JOS: TYBB: DCG; en R.K.A.F.C. De finale van het toernooi wordt gespeeld om 16.45 uur en om 17.30 uur worden de prijzen aan de winnaars uitgereikt. IIAVENVERKEER AMSTERDAM In de week van 5 tot en met II juni zijn in de hoofdstedelijke haven aangekomen 133 schepen (397.055 b.r.t.) en vertrokken 134 schepen (326.258 b.r.t.).

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 5