I iTf 138 KRIJGER Uitgaan in Haarlem Sportshirts ELZESTS DEMONSTRATIES HOUDEN AAN IN JAPAN It: nachthemd en babydoll EISENHOWER ONDERWEG NAAR FORMOSA MacArthur-tijdperk afgesloten zo concludeert de „Times" Reclameaanbieding! VADERDAG T SP0RTHUIS 'n Kwastje doet wonderen DE CEDER HARTENDORP Volgende eisen zijn gericht tegen het veiligheidsverdrag en premier Kisji Reklame aanbieding! Frans Nationaal Front in Algiers opgericht Zuidkoreaanse regering bewilligt in een vervroegd en verlengd bezoek Geschenken voor vader Belgisch lichtschip na I aanvaring gezonken Luxe Lederwaren Koffers Reistassen Sportartikelen kleding schoenen PLASTI COLOR 17696 Tel. 52760 Herenmodehuis 9 üffl L. Nieuwstraat 503 Verras Vader met een prima horloge A. R. DE BOER Vissers uit IJmuiden hebben tegenslag Japan ontworstelt zich aan Amerikaanse voogdij MEISJES PETTYCOATS DAMES BIKINI 8.95 Adverteert in dit blad RUILT UW OUD*E STOFZUIGER IN WASMACHINES ONOVERTREFBAAR IS ONZE KOLLEKTIE Kennemerlaan 108 TE KOOP VRIJDAG 17 JUNI 1960 Het circus Johnny Boltini niet te ver warren met dat van Tony Boltini, dal pas in Haarlem, IJmuiden, Beverwijk en Zaandam voorstellingen heeft gege ven) is door financiële moeilijkheden in Gorcum gestrand. De tournee, die op 10 april begon, is geëindigd in een vechtpartij tussen de directeur en de artiesten na een woordenwisseling over de achterstallige gages. De directeur had in april een gezelschap artiesten uit Oost-Duitsland laten komen. Deze ze ven mensen verzorgden een groot deel van het programma o.a. met een leeu wennummer, een trapeze- en een fiets- nummer en paarclendressuur. De gage- achterstand van deze mensen is opge lopen tot 6000. Volgens directeur Johnny Boltini heeft hij door het ge ringe bezoek en door de hoge lasten een sclmld van 50.000. De leeuwen hebben dagenlang honger moeten lij den, maar door ingrijpen van Gorcum's burgemeester hebben de dieren giste ren afval uit het gemeentelijk slacht huis gekregen. Hier ziet men de domp teur Koch met vrouw en kinderen voor de leeuwenkooi. Op de andere foto: directeur Johnny Boltini. Mis moedig zegt hij: „Alles is nu afgelopen" TOKIO (UPI) De linkse groeperingen in Japan zetten hun betogingen onver saagd voort. Na uitstel van Eisenhowers bezoek te hebben afgedwongen dringen zij nu aan op vervulling van hun twee andere eisen: intrekking van het Japans-Ameri kaanse veiligheidsverdrag en ontslag van de regering-Kisji. De studenten-organisa tie Zengakoeren heeft aangekondigd van daag twintigduizend mensen op de been te zullen brengen, het vakverbond Sohyo heeft gedreigd met een demonstratie door dertigduizend mensen; beide voor het Landdaggebouw waar de regering-Kisji bijeen is. De Sohyo, die 3,5 miljoen leden telt, zal morgen in Tokio een betoging van driehonderdduizend arbeiders organiseren, om het aftreden van Kisji te eisen. Voorts zullen in het gehele land stakingen wor den gehouden. Volgende week woensdag zal het werk de gehele dag worden stilge legd. „Zengakoeren" heeft laten weten dat de afzegging van Eisenhowers bezoek „een gedeeltelijke overwinning" is. Leden van „Zengakoeren" zullen geen colleges bezoe ken tot Kisji is afgetreden en het Ameri- Advertentie met royale kantgarnering p OC in lila, geel, groen en bleu J PLEIN 1945 - TELEFOON 7541 Advertentie Dit zijn pas CADEAUX voor VADERDAG Tuinslang, 10 mtr. compleet met waterdiefje en straalpijp 3.95 Autoborstel, buitenge woon sterk 9.85 Waterslang hiervoor slechts per meter 0.25 Visstoeltjes sterk en zeer klein op te vouwen 2.75 Kampeer besték, vork eh lepel f 0.75 Met roestvrij mes...... 1.85 Reisnecessaire, pracht royale uitvoering 9.75 Lectuurbak, draadplastic slechts 1.95 Kampeerstoel, met rug leuning 5.95 Ligstoel zwaar beuken met prima loper nu slechts 10.95 Dassen- of zakdoekdoos leuke stoffering vanaf 3.25 Zonnebrillen, geweldige sortering in de nieuwste modellen. Portemonnaies, Sleutel- etui's, Actetassen, Etui's voor Paspoort of auto papieren, Koffers in alle maten. ALGIERS (Reuter) Op een perscon ferentie in Algiers is de oprichting van het „Franse Nationale Front" bekendge maakt. Een woordvoerder van het front zei dat de beweging gesteund wordt door Jacques Soustellc, Georges Bidault, Ro bert Lacoste en andere Franse politici. Deze stap moet gezien worden als een reactie op het jongste aanbod van De Gaulle aan de leiders van het verzet in Algerije om besprekingen over een wapen stilstand te voeren. Het front zou een cam pagne willen voeren onder de mohamme daanse bevolking voor de integratie van Algerije en Frankrijk. Soustelle, die uit de Franse regering is getreden na de opstand van de Fransen in Algiers in januari, schrijft in zijn voor lichtingsorgaan over de problemen van Algerije en de Sahara, dat een Algerijns Algerije „ons rechtstreeks zou verplaatsen naar de tijd van de zeilschepen, dat wil dus zeggen naar de tijd van de Algerijn se piraten." De censuur op de Algerijnse kranten, die onlangs met het oog op de plaatse lijke verkiezingen werd opgeheven, is vrij dag weer ingesteld. TUNIS (UPI) Leiders der Algerijnse rebellen hebben in Tunis in het geheim geconfereerd over een antwoord op het jongste aanbod van De Gaulle over vrede te praten. Hun Tunesische gastheren ma ken geen geheim van hun hoop dat de opstandelingen zullen besluiten „in het vliegtuig naar Parijs te stappen". Presi dent Bourguiba van Tunis heeft de op standelingen vaak aangeraden met De Gaulle te onderhandelen. Bourguiba is met vakantie in Italië doch de aankomst van twee leden van zijn entourage in Tunis, was aanleiding tot berichten dat Bourgui ba de rebellen thans met klem verzoekt de knoop door te hakken. BEIROET (AFP) Het Egyptische dag blad „Al Goumhouria" meldt, dat de „Al gerijnse regering het nieuwe Franse aan bod heeft verworpen". Het blad schrijft dit te hebben vernomen uit kringen, „die in contact staan met het oppex'bevel der Algerijnse srtijdkrachten". Voorts meldt hetzelfde blad, dat de Afro-Aziatische landen hebben besloten de kwestie Algerije voor de zesde maal bij de UNO aanhangig te maken. MANILLA (UPI) President Eisenho wer is met: de „St. Paul", het vlagge- schip van de zevende vloot, uit Manilla onderweg naar Formosa, waar hij mor genochtend wordt verwacht. De com mandant van het smaldeel dat Eisenho wer over brengt, heeft verklaard, dat al le voorzorgen genomen zijn tegen „moge lijke avonturen" van de zijde der Chine se communisten. In het gebied waarin het smaldeel zich beweegt, opereert de tacti sche strijdmacht van het vliegdekschip Ranger, de met raketten uitgeruste krui ser Canberra met vergezellende onderzee boten, en lorpedobootjagers. In een communiqué uitgegeven ter af sluiting van Eisenhowers bezoek aan de Filippijnen hebben beide staatshoofden de nadruk gelegd op „het belang van nauwe militaire samenwerking". Eisenhower en Garcia verklaren in hun communiqué dat de Filippijnse defensie moet worden be vorderd „in het licht van de moderne be hoeften". In het in tamelijk vage bewoordingen opgestelde communiqué bevestigden de presidenten de traditionele vriendschap tussen de Verenigde Staten de Filippij nen en beloofden samen te werken in het belang van Zuidoost-Azië met het oog op het communistische gevaar. Zij spraken hun vertrouwen uit dat spoedig een vol ledig akkoord zal worden bereikt omtrent een overeenkomst betreffende de legering van Amerikaanse strijdkrachten op de Fi lippijnen. In het communiqué werd verder mede gedeeld dat de gelegenheid voor grotere particuliere investeringen ter bevorde ring van de Filippijnse economie was be sproken alsmede over een uitgebreidere handel tussen beide landen „in een voor de vrije onderneming en vrije kapitaals- verkeer gunstig klimaat". Donderrede Eisenhower kreeg woensdag in een ge meenschappelijke vergadering van beide huizen van het Filippijnse congres ovaties voor een rede, waarin hij felle critiek op het communisme leverde. Nadat Eisenho wer de schuld voor de spanning in de wereld geheel op de communistische lan den had afgewenteld, veroordeelde hij de communistische pogingen om „de eeuwige impuls van het patriottisme" te beheersen door gebruik te maken van „geweld en dreigementen, ondermijnende activiteit en omkoperij, propaganda en valse beloften." Zijn rede werd onderbroken door donde rend applaus toen hij de 33 koloniale lan den die sinds het einde van de oorlog zich onafhankelijk van het westen hadden ge maakt vergeleek met de 12 landen in de Chinees-Russische sfeer, die met geweld van hun onafhankelijkheid waren beroofd. Seoel bekeerd SEOEL (AFP) De Zuidkoreaanse re- Advertentie ALLE BEKENDE MERKEN Lange Nieuwstraat 413 - Tel.ef. 6321 gering is teruggekomen van haar besluit, het bezoek Van Eisenhower aan Korea niet met een dag te verlengen. Zij heeft de president laten weten, dat hij de nacht van zondag op maandag in Seoel kan door brengen. Eisenhower heeft, als gevolg van het uitstel van zijn reis naar Japan, het tijdstip van zijn komst in Seoel, dat aan vankelijk op 22 juni was vastgesteld, ver vroegd. Hij zal nu zondagmiddag in Seoel aankomen. Volgens het oorspronkelijke program zou hij acht uur later weer ver trekken. De Amerikaanse autoriteiten had den verzocht, het verblijf van Eisenhower thans met een dag te verlengen. De Zuid koreaanse regering heeft haar aanvanke lijke bezwaren tegen verlenging van Eisenhowers verblijf terzijde geschoven. De Amerikaanse president vertrekt op maandagavond uit Seoel naar Hawaï. In Seoel poogt men thans de korte tijd die rest voor de voorbereiding van Eisen howers bezoek zo goed mogelijk te beste den. De straten moeten in twee dagen tijds versierd worden en er moet onder dak gevonden worden voor het talrijke ge volg van de president. De burgemeester van Seoel heeft de twee miljoen inwoners van zijn stad opgewekt, de Amerikaanse president een bijzonder hartelijke ont vangst te bereiden. Intussen hebben 6.500 politiemannen in de provincie opdracht gekregen naar de hoofdstad te komen. In totaal zullen dan twintigduizend politie mannen beschikbaar zijn om de orde tij dens het bezoek van Eisenhower te hand haven. kaans-Japanse defensieverdrag van de baan is. Pers intervenieert De grote kranten van Japan hebben van daag op de voorpagina 'n gemeenschappe lijke verklaring gepubliceerd, waarin de re gering en de oppositiepartijen worden opge wekt te helpen de politieke crisis op te los sen. Een dergelijke gemeenschappelijke verklaring was zonder precedent in de geschiedenis van de Japanse journalistiek. In de verklaring wordt gezegd dat wel duidelijk is dat de regering uitdrukking moet geven aan haar vastbeslotenheid zich naar het gezond oordeel van het pu bliek te voegen. Deze opmerking is een duidelijke vingerwijzing dat het parlement dient te worden ontbonden en dat verkie zingen moeten worden gehouden. In de verklaring werd voorts een beroep gedaan op de socialistische partij en de democratisch-socialistische partij de ge schilpunten te vergeten en snel naar het parlement terug te keren. Dit orgaan wordt door de fracties van genoemde par tijen sedert 20 mei geboycot. (Reuter) De socialistische (oppositie) partij en ook de leiders van de linkse de monstranten hebben ontkend dat de com munisten achter de demonstraties zouden hebben gezeten, zoals de regering beweert. De secretaris van de liberale democrati sche regeringspartij heeft medegedeeld, dat Eisenhower zijn bezoek aan Japan in het komende najaar zou brengen. Eerbewijs Op het toneel van de strijd rondom het parlement van woensdag stonden tal van tafels met veel bloemen, die daar door studenten waren neergelegd als eerbetoon aan de woensdag om het leven gekomen vrouwelijke student. De politie van Tokio heeft medegedeeld 174 studenten te hebben aangehouden. Voorts werden 27 ultra-nationalisten aan gehouden wegens het plegen van geweld daden. Koersdaling In leidende Japanse handelskringen is men bezorgd, dat de economische betrek kingen tussen Japan en de Verenigde Sta ten in hoge mate nadelig zullen worden beïnvloed, als de situatie in het land nog meer verslechtert. Op de effectenbeurs in Tokio waar zich een grote koersdaling heeft voorgedaan, nam het aantal verko pen toe. Advertentie vindt u in een ruime keuze bij MARKTPLEIN 24—26 GROENEWEG 51 Nadat de Nederlandse vissersvloot tussen vorige week woensdag en deze week woensdag reeds met veel tegenslag te kam pen had, doordat zeven loggers en treilers met motorschade naar de thuishavens IJmuiden en Scheveningen moesten worden gesleept, hebben donderdag opnieuw twee treilers en een kotter de visserij wegens het niet goed functioneren van de motor moe ten staken, de treiler IJM 36 „Jacoba Ge- zina", die op ongeveer honderdzestig mijl ten noorden van IJmuiden viste, ging na enige dagen op de visgronden te zijn ge weest op halve kracht huiswaarts. Zater dagmorgen om vier uur wordt het schip te IJmuiden verwacht. Ook de treiler IJM 57 „Medan" moest de pas begonnen visserij afbreken op on geveer tweehonderd mijl ten noorden van IJmuiden. De treiler heeft een defecte winchmotor. Het schip komt op halve kracht naar de thuishaven. Voorts heeft als tiende vissersschip binnen acht dagen de IJmuidense kotter IJM 29 „Betty" don derdagavond de visserij moeten staken. Dit schip zou trachten op eigen kracht naar IJmuiden koers te zetten, anders zou de schipper sleepassistentie inroepen van een rederijgenoot. Ook de SCH 153 „Onder neming 4" heeft op de visgronden een de fect aan de motor gehad, maar de beman ning heeft het euvel zelf kunnen verhelpen. (Van onze correspondent in Londen) De eerste reactie in Londen op het niet doorgaan van Eisenhowers bezoek aan To kio is dat dit een nieuwe grote neder laag voor de Amerikaanse diplomatie be tekent, welke ernstige internationale ge volgen kan hebben. Men gelooft dat de term „uitstel" slechts een beleefd woord is voor „afstel". Dit neemt niet weg dat men erkent dat een doorgaan van het be zoek van de president in de tegenwoor dige omstandigheden niet alleen een groot persoonlijk risico voor hem zou hebben meegebracht, maar dreigde een aanflui ting te worden welke een onverantwoor delijke aantasting van de waardigheid van het presidentsambt zou hebben betekend. De „Times" noemt de annulering van Eisenhowers bezoek de grootste slag voor het prestige van een Amerikaanse presi dent en van de Amerikaanse regering sinds de oorlog en spreekt van het einde van het MacArthur-tijdperk, waarbij Amerika Japan onder zijn beschermende vleugels nam. Eisenhower heeft grote, persoonlijke moed getoond, maar de Japanse x-egering had geen andere keus, aldus de „Times". Het liberale avondblad „The Star" schreef dat het Japanse besluit verstan dig is en dat het vooi'komen heeft dat Eisenhower voor de tweede maal binnen enkele weken een openbare vex-nedering zou hebben ondergaan. Het blad hoopt dat het State Department eindelijk de juiste slotsom zal trekken uit het incident, na melijk dat democratie iets is dat de na ties zelf moeten leren en niet volgens een recept uit Washington, Londen of wie dan ook. De grote fout welke de Amerikanen geneigd zijn te maken is, dat zij ieder die anders over de betrekkingen tussen Oost en West denkt dan zij zelf als communis ten beschouwen of als lieden die Moskou welgezind zijn, aldus het blad. De „Evening Standard", onafhankelijk conservatief, zegt dat Eisenhower, die in de oorlog zulke goede adviseurs heeft ge had, door zijn tegenwoordige adviseurs is misleid. Londen, dat achter Washington blijft staan, zal klaar moeten zijn om in dien gewenst alle* praktische hulp te ver lenen om de stabiliteit in Japan te her stellen. Algemeen overheerst in de Bi'itse bladen de mening dat het een vervalsing van de werkelijkheid is wanneer de ongelukkige gebeui-tenissen enkel en alleen aan de com munisten zouden worden toegeschreven. Ongetwijfeld ti'ekken zij pi-ofijt van de si tuatie, maar de oorzaak van het drama welk op het moment tot een overwinning van de anarchie dreigt te leiden, ligt die per. De conservatieve „Daily Mail" zegt dat Japan vrijwel een bezet land is onder Amerikaanse bescherming. Volgens het voorgestelde nieuwe verdrag kan Japan geen veto uitoefenen tegen het gebruik van Amerikaanse kernwapens voor de verde diging van Japan. De Japanse vrees om tegen zijn wil in een ooidog te worden meegesleept is toe genomen door het U-2-incident. Het Belgische lichtschip „Westhinder" is in de afgelopen nacht gezonken, nadat een Noorse tanker het had aangevaren tijdens dichte mist. Van de negen opva renden is er één met een zenuwschok in Vlissingen opgenomen. De overige zijn in Oostende aan land gebracht. Omstreeks half acht donderdagavond voer het 19.312 ton metende Noorse tank schip „Branita" tegen het lichtschip, dat 40 mijl ten west-zuidwesten van Vlissingen lag. De „Westhindei-" liep een groot lek op. Vei-scheidene schepen kwamen te hulp, waaronder de Zweedse kustvaar-der „Ros sen", die de donkeyman Pieri-e Sooy uit Oostende, die zich tijdens de aanvaring in de machinekamer bevond, aan boord nam. Nadat de andere acht opvai-enden aanvankelijk aan boord van de „Branita" waren gegaan, keerden drie van hen later naar de „Westhinder" terug om te trach ten, tezamen met de bemanning van een Belgische loodsboot, het zinkende vaar tuig met behulp van pompen drijvende te houden en het lek te dichten. Pogingen van de Belgische sleepboot om het lichtschip de haven van Oostende bin nen te varen, mislukte doordat het vaar tuig in de noordwestelijke toegang tot de- Advertentie met schuimplastic, in diverse kleuren, op O 7^1 lengte 60 J Kleine stijging per maat fris streepdessin, geheel gevoerd PLEIN 1945 Tel. 7541 de haven zonk. Tevoren had iedereen het schip verlaten. De masten en de lichtto ren van de „Westhinder" steken nog bo ven het water uit. TONEEL Zaterdag 18 juni, Stadsschouwburg, 20 uur: Cabaretvoorstelling door het Amster dams Ensemble Jaap van de Merwe. Medewerkenden zijn Mai-jan Berk, Adèle Bloemendaal, Ruud Bos en Peter Lohr. MUZIEK Donderdag 23 juni, Concertgebouw, 20 uur: Tweede zomei-concert van het N.Ph.O., Onder leiding van Marinus Adam, met medewerking van de violiste Christa Ruppert. Op het programma staan wer ken van Bach, Mozart en Dvorak. Woensdag 22 juni, Tuinzaad Concertge- gebouw, 19.30 uur. Leerlingenuitvoering van het Haarlems Muziekinstituut. Dagelijks in 't Goede Uur tot 20 juni, van 2122 uur: Klassiek grammofoonplaten- programma „Daniël in de leeuwenkuil" twaalfde eeuws muziek- en zangspel. Van 20 tot 27 juni werken van Mendels sohn en Schumann. Iedere zondag om 12 uur Goldbei-g-variaties van Bach. Zaterdag 18 juni, Jeugdhuis Donkerelaa'n Bloemendaal, 19.30 uur: Muziekuitvoe ring door leerlingen van de heer en me vrouw Van der Glas-Boosman. Zaterdag 18 juni. Café-restaurant Brink- mann, 19.30 uur: Muziekuitvoering door leerlingen van de heer en mevrouw Plas- v d. Zwaai. BALLET Zonda'g 19 juni, Openluchttheater Bloe mendaal, 20.15 uur: Balletvoorstelling door het Nederlands Dans Theater. Op het pi-ogramma staan Primavera en Ofus '58. AMATEURTONEEL Zondag 19 juni, Stadsschouwburg, 20 uur: Toneelvereniging „De Bavo" speelt „De Beunhaas". Dinsdag 21 juni, Stadsschouwburg, 20 uur: De Haarlemse toneelclub speelt „De on verwachte bezoeker". Woensdag 22 juni. Stadsschouwburg, 20 uur: De Haarlemse toneelclubspeelt nogmaals „De onverwachte bezoeker". Donderdag 23 juni, Stadsschouwburg, 20 uur: De toneelvereniging „De Kennemer kunstkring" speelt „Loods aan boord". DIVERSEN Zaterdag 18 juni, Concertgebouw, 14.15 uur: Leerlingenuitvoering van de Rudolf Steinerschool. Donderdag 23 juni, Bovenzaal Concertge bouw, 20 uur: Vooxdichtingsavond van het Gewestelijk Arbeidsbureau. TENTOONSTELLINGEN Teylermuseum: Schilderijen uit 19e en 20e eeuw. Tekeningen uit de Hollandse. Italiaanse en Franse school van de zes tiende tot de twintigste eeuw. Fossielen, mineralen, natuurkundige instrumenten. Dagelijks van 11—15 uur, behalve maan dag en eerste zondag van de maand, van 1317 uur. Expositie tekeningen en etsen van Rembrandt. Dezelfde openings tijden. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat. Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, 1017 uur; zondagen 1316 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling van werken uit c.e Haarlemse school van de 16de eeuw tot op heden. Dagelijks geopend van 1017 uur, des zondags van 1317 uur. Voormalig woonhuis, Jacobus van Looy (Kleine Houtweg 103): Op donderdagen geopend van 1012.30 en van 13.3017 uur, op zondagen van 1417 uur. Cruquius Museum, aan de weg naar Hoofddorp: Dagelijks geopend van 9 12.30 uur en van 14 tot 17 uur. Des zon dags van 10—12.30 uur en van 1417 uur. Museum Het Huis Van Looy: Tot 26 juni tentoonstelling van diverse uitgaven, foto's, brieven en andere documenten en bezittingen van Frederik van Eeden. Deze tentoonstelling wordt gehouden onder auspiciën van de gemeente Haar lem, de stichting het Huis Van Looy, de ver'- iging Haarlem en de sociëteit „Teisterbant" Dagelijks geopend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur, des zondags van 14 tot 17 uur. Kunstzaal In 't Goede Uur: Gedurende de maand juni expositie van prenten van Gavarni en Daumier, uit de collectie van drs. H. Prenen. Dagelijks geopend van 10—22 uur. Kunstcentrum ,,De Ark", Nieuw Heiligland 1—3: Tot 2 juli tentoonstelling van werken van Paula Geraedts. Dage lijks geopend van 9 tot 17 uur. Gebouw „Bloemenheuvel", Bloemendaal. Van 19 juni tot 10 juli tentoonstelling van aquarellen en tekeningen van de heer A. Voorzanger uit Haarlem. Dage lijks geopend van 10—17 uur. OFFICIËLE PUBLIKATIE Financieringsstop oorlogsschade bijzondere gebouwen In verband met de voorgenomen likwidatie van de oorlogsschade moeten aanvragen om toepassing van de oorlogsschaderegeling voor herstel- en herbouwkosten van buiten Rot terdam gelegen kerkelijke en sociale gebou wen, jeugdhuizen en verpleeginrichtingen vóór 1 januari 1961, vergezeld van de ver eiste bescheiden, zijn ingediend bij de direc teur-generaal van de Volkshuisvesting en de Bouwnijverheid, van Alkemadelaan te 's-Gra- venhage. Voor zover de aanvragen wel zijn ingediend, maar voor de vaststelling van de bijdrage benodigde aanvullende gegevens nog niet zijn ingezonden, geldt dezelfde sluitings termijn. Verzoeken om de oorlogsschaderege ling sociale gebouwen toe te passen op inven tarissen, moeten vóór 1 augustus 1960 zijn ingediend bij het Commissariaat voor Oor logsschade, Gevers Deijnootweg 10 te Scheve ningen. Reeds eerder gestelde sluitingster mijnen blijven van kracht. KENNEMERLAAN 64 Wy hebben een grote sortering KENNEMERLAAN 94 3 'Plastlcolor: de moderne verfvoor houtwerk en me taal, voor wanden en plafonds. Een weelde van kleur te kust en te keur! CEDERSTRAAT 31 UMUIDEN-O. - TEL. 5610 PLANETENWEG 68 DMUIDEN - TEL. 8107 Erkend Plasticoior Dealer De Speciaalzaak GEN. CRONJÉSTRAAT 43 Ook voor Reparatie Wasmachinefabriek heeft gloednieuwe met lichte emaille bescha diging vanaf 129.Schr. garantie. Desgew. afbetaling Koningstraat 48, Haarlem. Telef. 14254-17308 (voorheen Anna v..n Burenlaan). In elke prijsklasse geheel nieuwe kleuren en dessins HEEFT WAT U ZOEKT Leeg te aanvaarden Prima onderhouden WOONHUIS met garage te Santpoort. Inclusief stoffering, ijskast, vitrage, overgordijnen enz. 40.000.— WOONHUIS met stenen schuur, te Santpoort 25.000.— WOONHUIS met schuur, aan de Kenne merlaan te IJmuiden 22.500.— •'icht. J. BAIS, Driehuizcr- kerkweg 100, Driehuis Telefoon 02550-5686

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 9