„Ontvangst Duitse jongeren in normale verhoudingen" Drie „zilveren" werknemers door directie en collega's gehuldigd Volendamse jeugd verslaat Veisen door betere techniek met 4-0 Eerste Waterlandkruiser is nu in de vaart Aanmeldingsformulier Individueel onderwijs voor moeilijke kinderen Gisteren: een waardig welkom in raadhuis Drie kleine bootjes 350 mijl over zee KENNEMER GARAGE Haarden en kachels IJmuider Courant Vishalcombinatie fier aan de leiding voor RIJLES Pelagisch net voor VVM-trawlers Loco-burgemeester H. de Boer: Hembrug ontslaat 40 werknemers Unieke jubileumdag bij Van Gelder Zonen LOENDERSLOOT Verliezers gaven zich niet gewonnen is „SUCCES" WOONWIJZER Marktplein De Beverwijk se L.O.M.-school Uitgevaren visserijvaartuigen ZATERDAG 18 JUNI 196 0 i „Nu normale verhoudingen in onze gemeente zijn teruggekeerd, kunnen wij de onbeschofte behandeling, uw jongeren aangedaan, herstellen en u doen blijken dat ook de gemeente Veisen haar gasten op de juiste wijze weet te behandelen". Dit zei loco-burgemeester H. de Boer van Veisen vrijdag bij de ontvangst van de uit Bergisch-Gladbach afkomstige leden der harmoniekapel „Paffratn", die in het kader van de uitwisseling tussen beide gemeenten op bezoek zijn in Veisen. De heer De Boer uitte deze scherpe woor den in het Duits en hij doelde daarmee op de ontvangst van Duitse jongeren uit Ber gisch-Gladbach, twee jaar geleden, toen de burgemeester van Veisen, mr. M. M. Kwint, weigerde hen toe te spreken. Er waren toen ook Engelse gasten (uit Edmon ton) en die sprak de burgemeester wel toe. De heer De Boer wees verder op het be lang van de uitwisseling tussen beide ge meenten. Hij wenste het Duitse muziek korps, dat op uitnodiging van „Wilhelmina" uit Santpoort in Veisen is, heel prettige dagen toe. De burgemeester van Bergisch- Gladbach, de heer Fritz Wachendorff, dankte het gemeentebestuur voor de harte lijke ontvangst ten raadhuize van Veisen. De heer Wachendorff zei, dat uitwisse ling de verhoudingen tussen de landen be vordert. Hij meende verder dat men niet moest vergeten wat er gebeurd is, en hoop te dat zoiets nooit meer zal gebeuren. Ten slotte sprak hij de wens uit dat uitwisse lingen tussen de jeugd van Veisen en Ber gisch-Gladbach steeds meer zullen plaats vinden. De voorzitter van de harmoniekapel „Wilhelmina", de heer G. Wiedijk, sprak zijn waardering uit voor het gemeentebe stuur, dat de Duitse gasten had willen ontvangen. „Er is vriendschap gesloten tussen Neder landse en Duitse mensen en dat is heel be langrijk", zo zei de heer Wiedijk. De voor zitter van de Duitse harmoniekapel, de heer F. Schmitz, overhandigde hierna een herinneringsvaantje aan de voorzitter van de Santpoortse vereniging. 's Avonds gaf het Duitse korps een con cert op het Marktplein. Nadat „Wilhelmina" uit Santpoort een exercitieshow had ge geven vergastten de Duitse bezoekers de aanwezigen op een uitstekend concert. De harmonie bleek een zeer gedisciplineerd Advertentie Mr. David Austin gelooft dat kleine bo ten met een buitenboordmotor zeewaardig zijn. Hij gelooft er zo sterk in. dat hij er een weddenschap aan heeft gewaagd. En als gevolg daarvan zal hij vandaag vertrekken voor een reis van 350 mijl, on der meer naar IJmuiden. Hij heeft enkele vrienden bij zich en zal varen met een vloot van twee scheep jes met buitenboordmotor van 13 voet en één van 14 voet. Tijdens de reis zullen de schepen onder meer tweemaal het Ka naal kruisen. De boten, die zijn gebouwd door Yare- craft. Ltd. uit Gorleston, Great Yarmouth, wegen ongeveer 200 Engelse ponden en zijn over de weg gisteren naar Putney Bridge vervoerd. Vandaag zullen de boten in Ramsgate aankomen en daarna gaat het naar Calais, Veurne en Brugge. Ver volgens wordt koers gezet naar IJmuiden en Terneuzen. Over 159 mijl zee zullen de scheepjes ten slotte weer naar Engeland terugkeren, waarschijnlijk op 25 of 26 ju ni. Het gezelschap bestaat uit de 31-jarige David Austin, directeur van Mountbatten Marine Ltd., de dertigjarige Frank Hol mes, directeur van Yarecraft Ltd., de 30- jarige Geoffrey Tobutt, verkoopsleider, de 26-jarige Raymond Bulmer, postkantoor ingenieur, de 25-jarige Shirley Richmond, secretaresse, en de 40-jarige freelance journalist John. H. Dobson. geheel te zijn, dat nauwkeurig reageerde op de aanwijzingen van dirigent Heinz Ef- fertz. Daardoor musiceerde men pittig en goed genuanceerd, zodat het een genoegen werd naar de prestaties van dit in stemmig gekleed orkest te luisteren. „Paffrath" be gon zijn concert met het „Wilhelmus", de muziektent was versierd met de nationale en de Velsense driekleur. Vanavond speelt de harmonie in het Rij- kenspark te Santpoort. Advertentie KOFFERS v.a. 4.50 EEN KEUS waarvan u versteld zult staan. G. V A N T E L G E N Dc Speciaalzaak voor IJmuiden Trompstraat 2 - 4 en 10. IJmuiden (O.) Telefoon 4078 Advertentie CORN. ZWIER Kennemerlaan 224 - 226, IJmuiden, Tel. 4324 VOOR EERSTE KLAS SERVICE De directie van het staatsbedrijf artil lerie-inrichtingen deelt mede dat zij in verband met de afloop van een munitie order voor buitenlandse rekening heeft moeten besluiten veertig werknemers ont slag aan te zeggen. Deze werknemers worden na het ontslag op wachtgeld ge steld, waarvoor naast het bestaande recht van uitkering krachtens de werkloosheids wet een bijzondere regeling is getroffen. ONDERLINGE WEDSTRIJD RENNERSCLUB KENNEMERLAND. De rennersclub Kennemerland in Bever wijk heeft haar onderlinge wedstrijden voortgezet met als resultaat de volgende uitslagen: A-klasse, 75 km: 1. J. Groot; 2. W. Zon neveld; 3. Chr. Duiker B-klasse, 40 km: 1. P. van de Bos; 2. H. Wester. C-klasse, 55 km: 1. B. Weeda; 2. N. Lute; 3. L. Zonneveld. Bij de Koninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen n.v. was het vrijdag wel een zeer unieke jubileumdag wegens het feit, dat drie personeelsleden hun vijfentwin tigjarig arbeidsjubileum hebben gevierd. M. Sieuwertse De huldiging van de jubilarissen ge schiedde voor ieder afzonderlijk op het directiekantoor. Het hoofd van de techni sche dienst, ir. G. A. Schoonkind, ont ving bij afwezigheid van de bedrijfsdirec teur de heer J. H. Smidt van Gelder, de heer M. Sieuwertsen, eerste spoorlegger, die vergezeld was van zijn familie. In aanwezigheid van ir. J. C. Coops, be- drijfsingenieur van de mechanische werk plaats en de heer C. Kint, baas, herinner de de heer Schoonkind aan het vroegere werk van de jubilaris als spoorlegger van smal spoor, het onderhoud daarvan en van de zogenaamde zeeleiding, die de afge werkte loog naar zee afvoerde. Repara ties waren er vele bij hevige koude en hitte. Aangezien het tramnet werd opge heven en wegens stopzetting van de C.F. ook de loogafvalafvoer verviel, werd de jubilaris belast met onderhoud van afras teringen. Wegens zijn verdiensten kreeg de heer Sieuwertsen een enveloppe met inhoud alsmede schriftelijke gelukwensen van de hoofddirectie en zijn foto aange boden. Voor het afdelingspersoneel vertolkte de heer W. Schol de gevoelens van goede vriendschap onder aanbieding van ge schenken. J. Asjes De heer J. Asjes, die met zijn familie werd ontvangen door het hoofd van de produktiesector, ir. R. v.d. Ende en de pa- pierproduktiechef, de heer J. de Vries, on derging evenzeer een hartelijke huldiging. Aanvankelijk werkzaam bij de zeeleiding, later riemen- en zeilmaker, nam hij in 1953 de beheerstaak over van het machi- nebekledingsmagazijn van vilten en ko perdoeken. Deze taak verricht hij tot gro te tevredenheid en met toewijding, zoals ir. V.d. Ende opmerkte, die ook de per soon van de heer Asjes in zijn doen en laten illustreerde na de uitspraak: „Men gaat niet met hem op de loop". Voorts kwam ook zijn bijzondere voorliefde voor de duivensport ter sprake. Ook de heer Asjes ontving een geschenk onder couvert, alsmede de gelukwensen van de hoofddi rectie, waarbij mevrouw Asjes een foto in lijst van haar man kreeg. In zijn woning aan de Schoonoortstraat verraste het papierfabriekspersoneel hem met een fraaie pendule en liet het jubi leumfonds zich evenmin onbetuigd. Van de postduivenvereniging „Het Atoom" waren er voor het bestuurslid bloemen, zo ook van de vakorganisatie. P. J. van der VJugt In gezelschap van echtgenote en familie en in aanwezigheid van de heren ir. L. Met een gloednieuwe Waterland-kruiser is de heer Kruijne uit Harderwijk vrijdag met vrouw en broer uit Beverwijk ver trokken. Hij heeft dc eerste kruiser ge kocht van een grote serie, die op de markt zal worden gebracht. Er is namelijk al heel wat vraag naar dit produkt van de samenwerking tussen de heer S. Joosten, directeur van de N.V. Handelsmaatschap pij S. Joosten te Amsterdam en voorzitter van de Hiswa, en de Koninklijke Beijnes N.V. te Beverwijk. Onder leiding van ir. C. J. F. Bekkers is men tot de bouw van deze kruiser gekomen, die in scricbouw wordt vervaardigd. Men verwacht, dat het schip, dat ongeveer 17.000 kost, in een behoefte zal voorzien. De heer Joosten meent, dat de water sport in Nederland een grote toekomst te gemoet gaat. De wegen raken overvol en het duurt te lang om de recreatiegebie den te bereiken. Daarom heeft hij deze kruiser ontworpen, die een soort caravan op het water moet zijn en dus ook als buitenhuisje dienst kan doen. De Waterland-kruiser heeft een zonne terras, een zithoek, een ruime WC en een kajuit, waar men in kan staan. Er is slaapplaats voor vier volwassenen, en een ruime keuken. De lengte is 7.65 meter, de breedte 2.65 meter, de diepgang 0.60 me ter. Het schip heeft een 4 cylinder 20 PK Albin-motor, de snelheid is ongeveer 14 kilometer per uur. De bouw der stalen casco's geschiedt bij Beijnes op mallen. In de timmerafdeling worden aan de lopende band de onderde len voor de kajuit vervaardigd. In de gro te montagehal wordt alles samengevoegd. Advertentie Alle bekende merken - Vakkundige plaatsing Eigen crediet-service Lange Nieuwstraat 433 - 435 Centrum Galerij - IJmuiden Advertentie Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op a 7.65 per kwartaal of f 0.59 per week Doorhalen wat niet verlangd wordt. Handtekening: Zh die zich met ingang van 1 juli 1960 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 30 juni 1960 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonnees, dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen. De jeugdwedstrijd lussen Veisen en Vo- Icnüam in het kader van de sportweek bracht een in alle opzichten beter spelend Volendam en een zich onder leiding van spil Dc Vries fel verwerend Veisen tegen over elkaar. Tenslotte zegevierde Volen dam door betere techniek en dito positie spel met 0-4. Van de aftrap af ontwikkelde zich een fris partijtje voetbal. In het veld wogen beide ploegen aardig tegen elkaar op, maar het spel van de Volendammers was iets vlotter en ook het plaatsen van de wijdbroeken was beter. In de IJmuider verdediging was spil De Vries echter van het begin af aan buitengewoon op dreef Hij werd goed bijgestaan door zijn beide backs Verburg (IJmuiden) en Van der Graaf (Stormvogels). Veel schietkansen kregen de Volendamse aanvallers dan ook niet. Alleen toen scheidsrechter Van Duy- venbode op de rand van het strafschop gebied de bezoekers tot tweemaal toe een vrije trap toekende, leek een Volendams doelpunt nabij, maar de schoten waren niet zuiver genoeg. Ook de Velser voorhoede kwam niet vaak aan schieten toe, wat voor een aan zienlijk deel geweten moet worden aan het sterke spel van de Volendamse defen sie met spil J. Bond en linksachter D. Bond aan het hoofd. Toen er ruim 25 minuten gespeeld was, ontketenden de Volendammers een verwoed offensief. De IJmuider verdediging had de grootste moeite zich staande te houden en tenslotte had middenvoor Kwakman met een zeldzaam mooi schot succes (0-1). Kort hierna vloog een prachtige kopbal van linksbinnen Vlak buiten bereik van Stuy rakelings langs de paal en een kopbal van Kwakman kwam zelfs tegen de lat. De IJmuider aanvallen bleven minder goed van opzet en al werd meermalen liet Volendamse strafschopgebied vrij dicht ge naderd, veel gevaarlijke momenten beleef de hel doel van Visser niet. Alleen Van der Pieterman maakte het de Volendamse verdedigers nog wel eens lastig. Rust 0-1. Veisen zette in een enigszins gewijzigde Het voetbalelftal van de Vishal staat momenteel fier aan kop in de bedrijfsvoet balcompetitie. Niet alleen won de ploeg met 4-1 van de voornaamste concurrent Wals en Co., maar deze ploeg moest ook nog een 3-1-nederlaag tegen Genius incas seren. Genius verspeelde op zijn beurt weer een punt tegen Frigo (1-1). De stand in de bedrijfscompetitie is nu als volgt: V H C 9 8 0 1 16 48—11 Genius 8 5 2 1 12 3415 Frigo-V. en W. 7 5 1 1 11 23—15 Wals 7 5 0 2 10 21—9 D S S 8 4 2 2 10 26—13 IJsvries 6 3 0 3 6 1519 Plastic Pack 6 2 1 3 5 932 Zaanl. Hera 6 2 0 4 4 918 Winkel 6 2 0 4 4 1424 Vico 6 1 0 5 2 21—25 Wijsmuller 7 1 1 5 3 1727 Mulder en Rijke ..7016 1 937 opstelling de tweede helft goed in. Volen dam werd enige tijd in de verdediging ge drongen, maar het maximum succes, dat bereikt werd, was een aantal corners en een vliegend schot van Van der Pieterman, dat rakelings naast vloog. Na 10 minuten raakte het spel wat meer verdeeld en we noteerden onder meer prachtige schoten van Van der Pieterman en Vlak. die door de doelverdedigers keu rig werden gestopt. Na een zwak optreden van de zich overigens goed werende Ver burg passeerde Kwakman onhoudbaar Stuy (0-2). Veisen gaf zich niet gewonnen, maar het betere spel bleef aan de kant van Volen dam. Na een pass van Kwakman passeer de Vlak opnieuw Stuy onhoudbaar (0-3), Nog legden de Velsenaren het hoofd niet in de schoot, maar de sterke Volendamse defensie kende geen pardon. Veel gevaar lijker bleven de Volendamse aanvallen, on danks het felle verzet van De Vries. Een .vliegend schot van Kwakman stopte Stuy schitterend, maar een prachtig schot, van Vlak vermocht hij niet te stuiten. Zo won Volendam verdiend met 0-4. Advertentie 'T BESTE ADRES (alle rijbewijzen) LUXE VERHUUR RIJBEWIJS VERNIEUWEN Lange Nieuwstr. 718 - Telef. 4355 Th. de Vos en J. D. Kist de Ruyter, be- drijfsingenieur en bedrijfschef van de Cen trale, werd de derde jubilaris, de heer P. J. v.d. Vlugt, evenzeer door ir. Van den Ende herinnerd aan zijn loopbaan, die hij eigenlijk als hulpbankwerker in 1924 al was begonnen. Maar de wijde oceanen trokken hem vijf jaar weg, waarna de Hoogovens nog een paar jaar zijn werk terrein werd. Oude liefde roest niet en dus kwam deze jubilaris in 1935 terug in de hijs- en transportploeg. Van 1938 tot 1946 fungeerde hij als drijver van de kolen- kraan in de havendienst en schakelde toen als stoker over naar de Centrale, waarin hij thans eerste ketelmachinist is. In deze periode werkte hij als uitgeleende kracht ook nog enige tijd bij Enschedé in Haar lem. Deze vlotte carrière in de Centrale illustreert de goede verdiensten, die wer den erkend met de aanbieding van een enveloppe met inhoud en gelukwensen van de hoofddirectie. Mevrouw V. d. Vlugt ontving de foto. In de Bankenlaan te Be verwijk geschiedde de huldiging door col lega's en het jubileumfonds met aanbie ding van fraaie geschenken. Velen kwa men feliciteren. Advertentie VRAAGT ONZE NIEUWE 34 pagina's nieuws over onze enorme C 20-meubelcollectie De Verre Visserij Maatschappij in Sche- veningen zal als eerste Nederlandse rede rij gaan experimenteren met het pelagi- sche trawlnet, een net, dat op iedere ge wenste diepte in zee kan tvorden uitgezet. Het pelagische net is door nettenmakers van de V.V.M. geconstrueerd. De trawler Sch 7, die voor de V.V.M. in aanbouw is op de scheepswerf van Boot in Leiden, zal voor het gebruik van dit net van een speciale winch worden voorzien. Ook de nieuwe trawler „Jaap" Sch 60 zal met het nieuwe net worden uitgerust. De net tenmakers van de V.V.M. hebben grote verwachtingen van hun pelagische trawl. Het net zal voorlopig worden gebruikt voor de visserij op de Noordzee. Eén van de grootste voordelen is dat men nu bij voorbeeld kan trachten om de zeer hoog zwemmende haring onder de Engelse wal met het trawlnet te vangen. Een geslaag de toepassing van de pelagische trawl kan een grote verandering in de visserij methoden van de haringvissers veroorza ken. De Urker vissers boeken reeds jaren lang uitstekende resultaten met de haring visserij op de Sandettie- en Ruytingen- bank in het Kanaalgebied met behulp van het door de Deen Larsen uit Skagen uit gevonden „atoomnet", een pelagisch net, dat echter tussen twee schepen in moet worden voortgesleept. Het vervaardigen van een pelagische trawl, die door één vaartuig kan worden voortgesleept, is wel licht de moeilijkste opdracht waarvoor de nettenmakers ooit zijn gesteld. Het grootste probleem levert namelijk het goed openhouden van het net op, ter wijl het achter een trawler in het zeewa ter zweeft. Duitse nettenmakers hebben dit probleem onlangs opgelost door de ver vaardiging van een zeer gecompliceerd net dat met een speciaal geconstrueerd en op de bovenpees bevestigd echolood is uitgerust. Met behulp van dit echolood kan de schipper op de brug constateren, of het net zich onder water inderdaad zo gedraagt als noodzakelijk is voor het van gen van vis. De experimentele reizen van de Duitsers zijn met succes bekroond. Ook Duitse haringloggers experimenteren thans reeds met succes met dit net. De wethouder van Onderwijs te Beverwijk, de heer A. J. Hermes en het hoofd van de L.O.M.-school, dc heer Van der Veen. hebben het nodig geacht wat meer bekendheid te geven van het doel en werkwijze van deze school. L.O.M.-school wil zeggen, school voor kinderen met Leer- en Opvoedkundige Moeilijkheden en werd opgericht op initiatief van de Schoolartsendienst. Het is een openbare school en toegankelijk voor kinderen van alle gezindten. De besturen van de r.-k. en prot-chr. scholen hebben hun medewerking reeds toegezegd, daar ook op de' L.O.M.-school godsdienstonderwijs wordt gegeven. De school is niet plaatselijk bedoeld, maar voor Midden-Kennemerland, zodat ook kinderen uit omliggende gemeenten opgenomen kunnen worden en ook reeds geplaatst zijn. De kinderen .die naar de L.O.M.-.schaol gaan, aldus de heer van der Veen. héb ben vaak langdurige leermoeilijkheden. Zij worden opstandig of ontmoedigd, zodat er ook vaak opvoedingsmoeilijkheden ont staan. De school is gevestigd in een houten noodgebouw, dat echter voldoet aan de ei sen die het huidige moderne onderwijs aan een schoolgebouw stelt. De heer Van der Veen liet duidelijk uit komen dat het de bedoeling is kinderen over hun moeilijkheden heen te helepn. Is dat gelukt dan gaan ze weer naar hun eigen school terug, of krijgen bij het ver laten van de L.O.M.-school een bewijs dat ze de lagere school met goed gevolg heb ben doorlopen. Bij het geven van onderwijs op deze scholen wordt gebruik gemaakt .van ver schillende methodes, welke men op gewo ne lagere scholen door veel te grote klas sen niet kan toepassen. Het. maximum aantal leerlingen voor de L.O.M.-school is dan ook vijftien. Uitvoerig zette de heer van der Veen uiteen hoe de onderwijzers te werk gaan. Het is zuiver individueel onderwijs. Opgave van de leerlingen ge schiedt in de regel door het hoofd dei- lagere school aan de schoolartsendienst, die de zaak onderzoekt en doorgeeft aan GEMEENTERAAD HEEMSKERK VERGADERT. De gemeenteraad van Heemskerk komt op donderdag 23 juni te halfacht 's avonds in het stadhuis „Scheybeeck" in openbare vergadering bijeen. De 21 punten tellende agenda vermeldt onder meer een voorstel tot het verlenen van een krediet voor ver betering van het Beverwijkse gasbuizen- net, de uitbreiding van de gasbuisnetten in Heemskerk en Wijk aan Zee en de aanleg van hoofdgasbuizen in Meerestein. Verder zal de bezoldiging van het brandweer per soneel ter sprake komen. IJmuiden heeft er weer een nieuwe kotter bij. Vandaag heeft de IJM 46 Marianne zijn proefvaart gemaakt.. De IJM 46 Marianne is gebouwd bij de scheepswerf Haak in Zaandam. De kot ter is eigendom van schipper-eigenaar E. de Vries te IJétuiden. Op de foto ziet men de IJM 46'bezig met zijn laat ste technische proefvaart, voor het schip vanmorgen werd overgedragen. -•heUhoofd van: de L.O.M.-school. Dan volgt een- psychologische test.- De - Beverwijk-se L.O.M.-school -heeft als naam ontvangen: School voor Meer Individueel Vormend Onderwijs (M.I.V.O.) „Prins Bernhard" en het adres in Rijnstraat 100, hoek Hoflander- weg; en Laan der Nederlanden, nabij Oosterwij k. Trawlvisserij Dinsdag 7-juni: nvt,. Emma IJM 15. Beatrice IJM 72. Dirkje RO 53. Willem VL 121 (17 juni binnen): m.l. Bali KW 129 (17 juni binnen i: m.k. Zuiderkruis IJM 7 (17 juni binnen), Hans IJM 67 117 juni binnen). Woensdag 3 juni: m.t. Johannes Polderman IJM 20. Protinus IJM 154. Nicolaas Junior KW 42: m.l. Arie Nico KW 17 17 juni binnen). De Vrouw Anna KW 52; m.k. Petronella KW 31, Margriet Jcsien KW 53 (17 juni binnen), Nico KW 72. Mare Liberum KW 117, Dirk van Beelen KW 148 (17 juni binnen). Willy Alida KW 155, Helena KW 164. Stella Maris WR 51 (17 juni binnen), Spes Nostra WR 56. Donderdag 9 juni: m.t. Amsterdam IJM 28 (17 juni binnen), Post Boy IJM 35, Michiel Jan VL 110. Petronella VL 131: m.l. Sursum Corda KW 124. Vrijdag 10 juni: m.t. Sakina Martine KW 32. Zaterdag 11 juni: m.t, Dirk Maria KW 80, Al- bertha Hendrika KW 81 15 juni terug met motor- schade), Emma Wilhelmina KW 135, Cornells Vrolijk Fzn SCH 171 (16 juni binnen), Onder neming I SCH 261: m.l. Nestor KW 1Ó1, Onderne ming IV SCH 153 (16 juni binnen); m.k. Dine- iv,arie KW 57. Maandag 13 juni: m.t. Wiron IV 209. Wiron II IJM 211. Antje KW 49 (15 juni binnen met KW 81 op sleeptouw): m.l. Annie IJM 14. Jan IJM 81. Concordia KW 26, De Verwachting KW 28. Floris KW 59, Saturnus KW 69, Jacoba Catharina KW 132, Willy KW 154, Willem Groen KW 158. Gijs- bert Bastiaan KW 161, De Vier Gezusters KW 162, Aleida KW 169, Gezina Geertrui KW 176: m.k. Maartje IJM 8 (16 juni binnen). Poolster IJM 11, Bcttie IJM 29 (17 juni binnen). Emisel IJM 31. Jannie IJM 38. Margrita IJM 42. De Hoop I IJM 45. Swift IJM 54. De Hoop II IJM 59. Jaap IJM 62. Michael IJM 63. Ronnv IJM 64. De Hoop III IJM 73. Corrie IJM 78. Wiron VI IJM 206. Wiron V IJM 203, Neeltje IJM 240, Magda IJM 272. Arend je Jacoba KW 21. Anne Marie KW 27. Rein KW 30. Limanda KW 33. Tiny KW 34. Stern KW 36. Ludi KW 61, Alice KW 62. Arend Cornelis KW 63. Mr.artje KW 71. Zeearend KW 79. Neeltje Johan na KW 84, Adriana Catharina KW 92. Willem KW 94. Nico KW 96. Arendje KW 98, Jacoba KW 105, Karla Ellen KW 106, Gijsbert Dirk KW 109 (17 juni binnen). Cornelis KW 118, Agatha Arie KW 126. Koningin Juliana KW 133. Elly Gerda KW 142, De Vrouw Alida KW 160. Alida Jacoba KW 165. Pieter Jacob KW 178, Pietertje HD 87. Samenwerking HD 125, Vier Gebroeders TX 14, Mar.vanne WR 7, Okko Bosker WR 25, Tiny Dieuw WR 33. Fleva WR 50. Albert MO 1. Dinsdag 14 juni: m.t. Elie Chenevière IJM 32. Voorloper VL 16. Liesje en Rutger VI 153; m.l. Adeodatus IJM 30. Willy KW 141, Eendracht KW 168: m.k. Deo Volente II KW 11. Ludi KW 61, Adriana KW 131. Woensdag 15 juni: m.t. Allan Water IJM 34, Medan IJM 57 (17 juni terug met motorschade), Antje KW 49, Brittenburg KW 121, Jan Maria KW 171, Ada VL 7: m.l. Wiron III IJM 221, Henk KW 66, Astra KW 115, Arie Jacob KW 116, On derneming II SCH 27; m.k. K. P IJM 61. Frank IJM 65. Luli KW 61. Jan Willem WR 34. Donderdag 16 juni: m.t. Job Gouda IJM 79; m.k. Maartje IJM 8 Vrijdag 17 juni: m.t. Medan IJM 57. Golfstroom KW 4. Albatros KW 87. Michiel HD 108; m.l. Onderneming III SCH 117. Haringdrijfnetvisserlj Maandag 23 mei: m.l. Fierman Eduard K\V 5. Orion KW 22, Nederland VI KW 37. Rijnmond III KW 43. Ella Christina KW 97, Wilhelmina III KW 147. Zeemeeuw KW 170. Maandag 30 mei: m.l. Maria Jacoba KW 73. Woensdag 1 juni: m.l. Hette Margaretha KW 74, Toenadering KW 95. Donderdag 2 juni: m.l. De Arend KW 7, Everard Christina KW 40. Vrijdag 3 juni: m.l. Willem Cornelis KW 16, Nelly Maria KW 70. Zaterdag 4 juni: m.l Rijnmond III KW 44. Dinsdag 7 juni: m.l. Volharding KW 23, Noord zee KW 47. Huiberdina Gijsbertha KW 85. Robert William KW 123. Borneo KW 127, Janna KW 163. Woensdag 8 juni: m.l. Aafkc Jacoba KW 41, Annie KW 54. Nederland VII KW 130. Donderdag 9 juni: m.l. Wilhelmina II KW 138 (15 juni terug met motorschade). Zaterdag 11 juni: m.l. Rijnmond V KW 110. Maandag 13 juni: m.l. Hubertha Gcrarda KW 9, Rijnmond IV KW 15. Hollandia KW 18, Grietje KW 20, Voorwaarts KW 140. Woensdag 15 juni: m.l. Wilhelmina I KW 25. Noordster KW 67, Excelsior II KW 78, Vooruit KW 151.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 7