Floyd Patterson nam in New York revanche op Johansson Maris na zege op Mandarino in volgende ronde tegen Fraser Starten van Hairos II in Grote Prijs der Lage Landen onzeker Riek Leibbrand en Rini de Wolf trekken beroep tegen KNGV in Peterhof kan favoriet Moutonnet verrassen Van Eysden door Osuna uitgeschakeld Drie Stormvogels-spelers op de transferlijst Goddet zit in angst Ronde van Luxemburg voor „knecht" Ernzer DINSDAG 21 JUNI 1960 11 Zweed in vijfde ronde door harde linkse knock out DE WIMBLEDONKAMPIOENSCHAPPEN Schaap naar 't Gooi Valpartijen in Ronde van Zwitserland Piet van Est vervangt De Haan in de Tour Rivière en Bahamontes evenmin in de Tour Nederlagen voor dames en heren van DWT Stirling Moss naar Engeland vervoerd De in New York gehouden bokswedstrijd met als inzet de wereld-zwaargewichttitel is gisteravond gewonnen door Floyd Pat terson, die zijn tegenstander de Zweedse wereldkampioen Ingemar Johansson in de vijfde ronde knock out sloeg. In juni 1959 had Johansson zijn tegenstander de titel ontnomen na een gevecht waarbij de scheidsrechter in de derde ronde de strijd staakte omdat Patterson geen partij bleek te zijn voor de Zweed. Floyd Patterson heeft dus een schitte rende revanche genomen op Ingemar Jo hansson. Een jaar nadat hij in de derde ronde wat uitgegaan op een serie rechtsen van de Zweed, heeft hij dank zij enkele verbluffend harde linksen de rollen omge keerd en is hij de eerste zwaargewicht kampioen geworden die een verloren we reldtitel heeft teruggewonnen. Johansson begon als favoriet, maar hij toonde minder zelfvertrouwen dan de vo rige maal. Patterson had van het begin af het initiatief, hij was wat zwaarder ge worden het gewichtsverschil tussen de twee was nu slechts ongeveer 2 kilo, Jo hansson woog 88.340 kg tegen Patterson 86.180 kg sinds juni 1959, maar bleek niets aan snelheid te hebben ingeboet. Met zijn linksen trof hij al dadelijk de ogen van de Zweed en zijn gehele manier van bliksemsnel inkomen en met beide vuisten toestoten scheen Johansson van de wijs te brengen. De eerste ronde was met groot puntenverschil voor de uitdager. Boksen In de tweede ronde was de titelhouder wat meer op zijn gemak en.kon hij enkele harde treffers plaatsen. Volgens sommige experts won hij de tweede ronde. Maar in de derde en de vierde ronde werd hij weer herhaaldelijk verrast door de blik semsnelle aanvallen van zijn grimmige te genstander, die zijn aanhangers een jaar geleden teleurgesteld had maar thans weer even vastberaden en doeltreffend bokste als toen hij de geduchte Archie Moore, wereldkampioen halfzwaargewicht, buiten gevecht stelde. De neger trof hem herhaaldelijk zowel op het gelaat als te gen maag en ribben, en Johansson zag geen kans hem van repliek te dienen. De befaamde rechtse, waartegen geen vlees en bloed bestand heette te zijn, kwam niet meer in het geding. Het einde In de vijfde ronde kwam het einde. Uit een clinch plaatste Patterson een harde rechtse op het gezwollen gezicht van Jo hansson en daarna een linkse tegen de lever. De Zweed was reeds vele malen op dezelfde plaatsen geraakt. Hij liet zijn dekking zakken en moest toen onmiddel lijk weer een linkse, ditmaal tegen de kin, incasseren. Want Patterson, die de zege binnen zijn bereik zag, had de opening gezien en er meteen gebruik van ge maakt. De Zweed ging neer en wachtte, met een knie op het canvas, tot de scheids rechter tot „acht" geteld had. Toen kwam hij overeind maar hij was niet geheel hersteld en had vrijwel geen verweer te gen Patterson die, snel als een panter, zijn aanval voortzette. Een geweldig har de en prachtig getimede linkse trof de kaak en dat betekende het einde voor de Zweed, en roem voor Patterson aan wie gelukt is wat Joe Louis, noch Dempsey, noch Jeffries, noch Jim Corbett noch enige andere vermaarde zwaargewicht kampioen in het verleden gelukt was: het terugwinnen van de eenmaal verloren wereldtitel. Hij werd door de 45.000 toeschouwers minutenlang toegejuicht terwijl de Zweed, met vier dokters om zich heen, languit op het canvas lag. Volgens de scheidsrechter, Arthur Mer- cante, had Patterson de eerste en de vier de ronde gewonnen, Johansson de tweede, en was de derde gelijk opgegaan. De beide ringrechters hadden beiden Patterson win naar van de eerste, de derde en de vierde ronde, en Johansson van de tweede ver klaard. Terwijl hij zich in de ring over de gevelde Johansson boog zeide Patterson, dat hij de Zweed desgewenst binnen 90 dagen in een revanchewedstrijd zou ont moeten. Hij herhaalde die verklaring latei- in zijn kleedkamer. In antwoord op vra gen zeide hij dat de rechtse van Johansson hem inderdaad hard had getroffen in de tweede ronde en dat hij er last van had gehad, „maar niet zoveel last als sommi gen dachten". Tommy Loughran, een der grootste halfzwaargewichten uit het verleden, ver klaarde: „Floyd Patterson is een van de beste zwaargewichten van alle tijden. Als hij weer tegen Johansson uitkomt zal hij weer winnen". Sommige ringexperts menen dat Joe Louis een aandeel heeft gehad in het op bouwen van de „nieuwe Patterson". Louis is inderdaad als adviseur opgetreden in de laatste trainingsweken van Patterson. Velen zijn van mening dat de Zweed zijn tegenstander onderschat heeft, dezelfde fout dus die Patterson een jaar geleden gemaakt heeft. Enkele uren voordat Ingemar Johans son en Floyd Patterson binnen de touwen Links Floyd Patterson, die de wereld titel zwaargewicht op Johansson (rechts) heroverde. zouden verschijnen voor hun lang ver wachte titelmatch voorspelden de organi satoren dat dit duel in totaal meer dan drie miljoen dollar zou opbrengen. Men raamde het aantal toeschouwers op 35.000 a 40.000, en de totale kaartenverkoop op 800.000 dollar. Voor twee miljoen dollar zouden de 500.000 boksliefhebbers zorgen die in 231 schouwburg- en bioscoopzalen de t.v.-uitzending zouden volgen, een be drag waarvan de helft aan de schouwburgen en de helft aan de organisatie ten deel zou vallen. Radio-rechten in de Verenigde Staten zouden netto 170.000 dollar opbren gen, dezelfde rechten voor Europa 100.000 dollar, en de filmrechten tenminste 200.000 dollar. Johansson en Patterson krijgen ieder 25 percent van de recette van de polo- grounds, waar de wedstrijd gehouden werd. Voorts ontvangt Johansson 35 per cent en Patterson 50 percent van het aan deel van de promotors in de t.v.-rechten van het gesloten circuit. Johansson heeft bovendien alle radio- en filmrechten voor Scandinavië op zijn naam staan. In totaal verdienden de boksers ieder meer dan een half miljoen dollar aan de wedstrijd. Koersen op Duindigt Ook Duindigt profiteert van het lange daglicht door het geven van een avond meeting, die echter door het grote aantal nummers al om kwart over vijf begint. Het rijk geschakeerde programma brengt in het internationale nummer Moutonnet weer als de favoriet aan de start, doch in dien de veteraan Peterhof weer eens zijn oude klasse demonstreert zal deze veel belovende import voor dit paard het hoofd moeten buigen. Voor de overige plaatsen komen Curlew en Sammy Mars in aan merking. Een autostart met niet minder dan 17 paarden achter de vleugels is rijke lijk veel van het goede, doch voor de toe schouwer buitengewoon spectaculair. Als Vainqueur zijn laatste verrichting her haalt kan hem de zege moeilijk ontgaan, hoewel deze op paarden als Uranus Koff, Very Nice en Traviata zwaar bevochten zal moeten worden. In het leerlingennummer gaat de voorkeur naar de voortreffelijke Xanthi Con Dios, die gereden wordt door Siderius, welke familie thans de vierde generatie op de sulky brengt. Andere kans paarden zijn Wilster S en Vera Hollandia. In het lange afstandsnummer zou Xandro S kunnen domineren, doch j.l. zondag werd hij door een blessure teruggetrokken. Start hij niet dan wint Victor Maire, voor Wil liam Hanover K en Urchin Hanover. De Egmont-prijs kan een prooi worden voor Yankee Erebus, die dank zij zijn mooie voorgift Yanette Parisienne en Y Saint Pa risian achter zich kan houden. Niet minder dan vijftien driejarigen, die nog geen eerste prijs wonnen, komen achter de auto hun geluk beproeven. Het ziet er naar uit dat Y Sunshine Hollandia de zege zal be halen, dit ten koste van Yccca en Yellow Rose. Een drietal rennen completeert dit volledige „Zondagse" programma. Bij de twee-jarigen is Solita de favoriete, gevolgd door de vertegenwoordigers van stal Poll. In de Ma ja-prijs gaat de voor keur naar de Ierse St. Legerwinnaar Mag netic North, gevolgd door Alofi. De uitste kende Spoetnik moet in het slotnummer een eerste kans hebben, voor Sandy en de outsider Desirée. Niemand zal er ook maar aan denken de kleine Nederlandse vertegenwoordiging een kans te geven op Wimbledon. Het of ficieuze wereldkampioenschap tennis mag dan door de attractieve aanbiedingen van Jack Kramer vele prominente spelers heb ben verloren, voor de Nederlandse tennis sers is het spelpeil nog altijd te hoog om ook maar enige kans te maken. Maar juist daarom is de overwinning, die Ma- ris maandag in de eerste ronde van het heren enkelspel met 6-4, 6-3, 2-6, 6-4 be haalde op de Braziliaan Jose Mandarino zo'n bijzonder prettige verrassing. Helaas, een verrassing zonder consequenties want in de volgende ronde zal de Hagenaar moeten aantreden tegen niemand minder dan Neale Fraser, de als nummer één geplaatste Australiër. Maar toch de zege op zich was fraai. Jose Mandarino, hoe wel niet behorend tot de topklasse, kan zich er ten slotte op beroemen tijdens de onlangs gehouden kampioenschappen van West-Engcland, een ster als de Ameri kaan Barry Mackay te hebben uitgescha keld. Maar de Mandarino van nu was geen schaduw van de man, die toen op de baan stond. Zijn spel miste de accuratesse om gevaarlijk te kunnen zijn. En hoewel Ma- ris te kampen had met een bepaald on zekere backhand en zeker niet op dreef was met zijn overhead-slagen was de Ha genaar over het algemeen genomen vas ter in zijn slagen dan zijn Zuidamerikaan- se tegenstander. Hij bleef tenminste on ophoudelijk druk uitoefenen tot hij ten slotte de gaten vond in de verdediging van de Braziliaan. I-Iet leek, dat Maris een snelle zege zou gaan behalen, toen hij de eerste twee sets op zijn naam bracht en :n de eerste game van de derde set door de service van Mandarino brak, maar toen verloor de Nederlander de greep op de match. Hij Het Is nog niet zeker of Hairos II, de leider in het klassement voor het Euro pees kampioenschap draven, die zich af gelopen vrijdag bij de Grote Prijs van Recklinghausen in Duitsland blesseerde, zondag op Duindigt zal kunnen uitkomen De turnsters Riekje Leibbrand en Rini de Wolf cn hun trainer Gerard van Nieuwpoort,- die zich tot de commissie van beroep van het K.N.G.V. hadden gewend, omdat zij zich voelden aangetast in hun eer en goede naam, hebben de uitspraak van dit college niet afgewacht. Het Am sterdamse drietal heeft het door hen inge stelde beroep tegen het K.N.G.V. ingetrok ken. Zoals men weet, begon de kwestie, toen Riekje Leibbrand en Rini de Wolf ondanks hun prestaties niet werden opge nomen in de Olympische trainingsploeg. Van de zijde van het K.N.G.V. werd in een op 2 februari gehouden persconferen tie de reden van dit besluit uiteengezet. De beide turnsters en de trainer van KDO, de heer Van Nieuwpoort achtten zich door de uitdrukkingen, die namens het K.N.G.V. op deze persconferentie werden gebezigd in hun eer en goede naam aangetast en wendden zich tot de com missie van beroep van het K.N.G.V. Het beroep werd behandeld in een op Gymnastiek 19 april j.l. te Amsterdam gehouden zit ting, waarin beide partijen hun standpunt uiteenzetten. Aan het slot van deze zit ting werd door de gemachtigde van de beide turnsters een schikkingsvoorstel ter tafel gebracht, waarna de commissie van beroep de partijen in de gelegenheid stel de vóór 1 mei 1960 tot een vergelijk te komen. Het K.N.G.V. achtte het compromis voorstel echter geen basis voor een ac ceptabele schikking en gaf de voorkeur aan een uitspraak. Zover is het niet ge komen. Nog voordat de commissie van beroep haar standpunt heeft kunnen be palen, werd bericht ontvangen dat de twee Amsterdamse- .turnsters en de heer Van Nieuwpoort het beroep hadden ingetrok ken. Voor de samenstelling van de Olym pische trainingsploeg heeft dit besluit van Riek Leibbrand en Rini de Wolf geen ver dere consequenties. Voetbal Per 20 juni zijn de volgende spelers op de transferlijst geplaatst: Op verzoek van de vereniging: DWS: C. Kick. Kindhoven: J. Louers. Helmond: L. Martens, M. de Leeuw. PSV: B. v. d. Plas. Stormvogels: M. H. Janssen, A. de Boer. SVV: H. Verhoek, J. W. de Groot. Wilhelmina: G. v. d. Donk, C. Knuvers, H. van Overdiik, A. de Rooy, .T. Wieriks. Willem II: A. L. J. Broeken, C. L. Bruys, J. A. J. Heerkens. L. Heestermans, W. C. van Lee, J. v. d. Luytgaarden, E. P. A. van Roosendaal, L. J. C Snijders, F. Stallen. Velox: B. Aarts. J. J. van der Horst. H. K. van Ledden, D. Nagtegaal, C. Tukker. D. Uittenbosch, G. Uittenbosch. P. Wallenburg, D. Zwezerijn. Op verzoek van de spelers: BW: M. v. d. Dungen. Helmond: Fr. v. d. Linden. Helmondla: H. Dub. KFC: H. v. Vlierden, E. Blok. MVVFr. Rutten. J. van Bun. ONA: Adr. Evengroen. PECE. Wink. PSV: W. van Kessel. Sparta: A. W. Verhoeven. Stormvogels: N. A. de Graaf. Velox: J. J. van Alfen. W. A. van Arnhem. Na een driejarig verblijf in de ere divisieclub Sportclub Enschede zal Schaap weer naar zijn oude club 't Gooi terug keren. in de Grote Prijs der Lage Landen. Het paard, raakte zich toen aan de binnenkant van het rechtcrvoorbeen waar op de kroonrand een ruim vijf centimeter grote wond ontstond. Het been is maandag open gemaakt, maar men acht het zeer twijfel achtig of de hengst, waarmee onder de ze omstandigheden natuurlijk niet ge werkt kan worden, zondag zijn leiderspo sitie in de achtste koers van het grand Paardesport circuit zal kunnen verdedigen. Dankzij zijn goede prestaties in de voorgaande draverijen kan het Europees kampioen schap echter vrijwel zeker niet meer aan de zoon van Hairos voorbijgaan. Na ze ven races heeft Hairos II namelijk 16 pun ten, zijn naaste belagers de Franse klas- sepaarden Honore II en Kaid D., die bei de cp Duindigt zullen starten, staan met 41 punten op de lijst. Er resten nog vier koersen namelijk Duindigt, Rome, Berlijn en Milaan. Loopt de Frans-Nederlandse hengst helemaal niet meer, dan komt zijn totaal op (16 plus vier maal 8) 48 punten. Honore II of Kaid D zou dan viermaal achtereen moeten winnen wat vrijwel onmogelijk is om met 45 punten (41 plus 4 x 1) on der het totaal van Hairos II te komen. Indien de twee Fransen zondag nu niet onder de eerste vier eindigen, is Hairos II reeds Europees kampioen, onafhanke lijk of hij nog een keer start of niet. Voor de Grote Prijs der Lage Landen en na de Grote Prijs van Recklinghausen ziet het klassement er als volgt uit: 1. Hairos II (Ned) 16 pt; 2/3 Honore II en Kaid D (beide Frankrijk) 41 pt; 4. Adept (Zweden) 43 pt; 5. Ivarcourt (Did) 45 pt; 6/7 Willburn en Direktiv (beiden Zweden) 48 pt; 8. Erro (Italië) 50 pt. Voor de Grote Prijs der Lage Landen is het volgende deelnemersveld van 17 paarden te verwachten: 2600 meter: Typhoon (Ned.), Tarantella (Ned), Way Jewel (Ned), Hernani II (Bel gië, Lando (België), Liban (Frankrijk), Jeannot (Frankrijk), Pompe Trickson (Zwe den) en Juba II Zweden). 2620 meter: Quicksilver S (Ned), Jaboune (België), Inspecteur (Frankrijk), La Cou- lontes (Frankrijk) en Mazellan (Frankrijk). 2640 meter: Kaid D (Frankrijk), Honore II (Frankrijk). In Maikop in het Russische gebied van Krasnodar, zijn individuele motorkam- pioenschappen gehouden voor deelne mers uit Polen, Tsjechoslowakije en de Sovjet-Unie. De Pool Stanislav Kaiser maakte bij de start voor een van de heats deze spectaculaire buiteling. verloor zijn service game en in de zesde game gebeurde dat nogmaals, ditmaal na vele deuces en een aanvechtbare beslis sing van de scheidsrechter. In de vierde set ging de strijd gelijk op, totdat Maris in de negende game de service van zijn tegenstander overmeesterde en de partij besliste door het tweede matchpunt te sco ren. De wedstrijd had een uur en 45 mi nuten geduurd. Piet van Eysden was heel wat minder op dreef dan Maris. Ook hij had het op te nemen tegen een Zuid-Amerikaan, nl de Mexicaan Rafael Osuna, maar had niet het geluk zijn tegenstander in een noncha lante bui te treffen. In minder dan een uur werd de Nederlander met 1-6, 3-6, 4-6 van de baan gespeeld. Osuna speelde fel geconcentreerd met T ennis veel kracht in zijn slagen. Zijn eerste service was meestal „in" en dwong Van Eysden tot zwakke returns, die prompt werden afgestraft. Toch trachtte de Nederlander er het beste van te maken en sloeg verschil lende goede ground strokes, maar hij had de pech, dat de Zuid Amerikaan punten kon scoren uit ogenschijnlijk verdedigende posities. De eerste set was in slechts tien mi nuten beslist, maar daarna raakte Van Eysden wat beter ingesteld op het spel van zijn tegenstander, hoewel hij er niet in slaagde hem in het nauw te brengen Pas in de achtste game van de beslissen de derde set forceerde hij een doorbraak van Osuna's service, maar toen was zijn achterstand al te groot gewerden. De Mexi caan eindigde de partij met een service- game, die hij op love won. De belangrijkste uitslagen in de eerste ronde herenenkelspel waren verder: Aya- la (Chili) versl. Sanders (Zuid-Afr.) 9-7 6-2, 8-6. Darmon (Fr.) versl. Stolle (Austr) 8-6, 6-4, 6-3. Lundquist (Zweden) versl Howe (Austr.) 2-6, 1-6, 6-3, 6-3, 6-3. De 74ste Wimbledonkampioenschappen zijn maandag op de pittoreske banen van de All-England club in Zuidwest Londen begonnen. Verrassingen deden zich op de eerste dag vrijwel niet voor, hoewel de gehele eerste ronde van het herenenkelspel (64 wedstrijden) werd afgewerkt. Ondanks het fraaie zomerweer waren er slechts 18.000 toeschouwers aanwezig, een aantal dat dus ruim beneden het record van 30.000 ligt. De Australiër Rod Laver, vorig jaar in de finale verslagen, opende het pro gramma op het centre-court. Voor Laver was zijn partij tegen de Engelsman Ward weinig meer dan een formaliteit en in ruim 50 minuten was het oleit beslecht: 6-3, 6-0, 6-2. Laver is ditmaal als derde geplaatste, achter zijn landgenoot Neale Fraser en de Amerikaan Barry Mackay, die eveneens op het centre court een uur en veertig minuten nodig had om de taaie Spanjaard Arilla te verslaan: 6-2, 6-4, 7-5. Arilla speelde het sterkst in de derde set, toen hij de stand gelijk hield tot hij door twee double-faults de twaalfde game en daarmee de partij verloor. In de vierde game van deze set deed zich een zeldzame overtreding van de regels voor. Mackay kon na een stopvolley van zijn tegenstander te hebben onderschept zijn vaart niet tijdig inhouden en hij zag geen andere oplossing dan over het net te springen. Het publiek schaterde, toen Arilla en Mackay broederlijk naast el kaar staand, de lob van de Spanjaard in het verlaten gedeelte van de baan zagen belanden. Een trieste noot op deze openingsdag was de nederlaag van Jaroslav Drobny kampioen herenenkelspel in 1954, tegen de jonge Duitse Davis-Cup-speler Wolf gang Stuck. De 38-jarige Drobny, die intussen de Engelse nationaliteit heeft verkregen, won de eerste set, maar ging vervolgens ten onder in zijn strijd tegen de warmte en het robuuste spel van de Duitser. Thomas Lejus bewees de vooruitgang van het Russische tennis door een over winning in straight sets op de Poolse Da- vis-Cup speler Weizlaw Gasiorek. De Rus demonstreerde in deze partij een all-round speler te zijn en hij won zonder moeite: 6-2, 6-3, 6-4. HEEMSTEDE DEGRADEERT NAAR DE OVERGANGSKLASSE B TC Heemstede heeft zijn plaats in de overgangsklasse A van de tenniscompeti" tie moeten afstaan aan de Groningse Stu denten. De Heemstedenaren waren in Gro ningen volkomen kansloos en verloren met liefst 9—0. Bastione verloor zijn promotiewedstrijd van de Metselaars 7 met 53. W ielrennen In de Ronde van Zwitserland hebben vijf man opgegeven, meestal door valpar tijen tijdens de afdaling van de Susten- pas. Een van hen was de Nederlander Wout Wagtmans. Ook gaven op de Frans man Arnaud, de Italiaan Longo, de Belg Proost en de Zwitser Schaeppi. De vijfde etappe, waarin de Gotthard en de Susten moesten worden genomen, werd gewonnen door de Zwitser Lutz, die de 237 km van Lugano naar Thun aflegde in 7 uur 25,08 sec. een gemiddelde van ruim 31 km. per uur. Op 1 minuut en twee seconden volgde een groep van 13 renners, onder wie de drager van de leiderstrui, de Zwitser Ruegg. In deze groep bevond zich de Nederlander Jef Lahaye. Hij werd als zevende geklasseerd. Jo de Haan zal niet starten in de Ronde van Frankrijk. Hij wordt vervangen door Piet van Est. De Haan, die vorige week tijdens een wedstrijd in Eindhoven ten val kwam, zal wegens de daarbij opgelopen schouder blessure enige tijd niet mogen rijden. De renners Roger Rivière en Federico Bahamontes hebben beiden meegedeeld dat zij pas over hun deelname aan de Tour de France van dit jaar kunnen be slissen als zij advies hebben ingewonnen van hun artsen. Rivière, de Franse wereldkampioen achtervolging en één van de laatste grote sterren die nog zouden rijden, heeft Goddet meegedeeld dat hij zich niet fit voelt en dat hy eerst nog eens met zijn dokter wil praten voordat hij een definitief be sluit neemt. Bahamontes, „de adelaar uit Toledo", die vorig jaar de Tour heeft gewonnen, liet weten dat zijn maag niet in orde was. Hij zou in Parijs het advies van een arts inwinnen voordat hij zijn besluit neemt. Daar Bahamontes en Rivière de twee grote sterren waren die de Tour van dit jaar nog zouden meerijden, hebben hun mededelingen in het hoofdkwartier van de Tour-organisatie nogal wat sensatie ver oorzaakt. Men acht het namelijk heel goed mogelijk dat Rivière en Bahamontes al lebei zullen besluiten niet te starten. Jacques Anquetil, die de Giro d'Italia heeft gewonnen, had al meegedeeld niet mee te rijden. Rik van Looy, Charley Gaul en Louison Bobet hadden de heer Goddet een dergelijke mededeling gedaan. Anquetil wilde niet starten omdat hij meningsverschil had gekregen met de or ganisatoren van de Tour, Van Looy heeft problemen met de Belgische Wielrenunie en Bobet vindt zichzelf te oud worden. Gaul voelde er dit jaar niets voor omdat hij zijn ploeggenoten te zwak vond. Bahamontes heef* het zondag slecht ge daan in de Pyreneeën en Rivière heeft in de race tegen het uurwerk van Forli eveneens weinig laten zien. Van beide ren ners is het moreel laag. Van Bahamontes zegt men dat hij vreest al in de eerste etappes van de Tour te moeten uitvallen. Marcel Ernzer, die zich als trouwe knecht van Charley Gaul meestal voor zijn meester moet opofferen, kwam maan dag zelf in het middelpunt van de belang stelling door een overwinning in de Ronde van Luxemburg. Ernzer arriveerde in de vierde en laatste etappe in dezelfde tyd als de winnaar, de Belg Frans Demulder en behield daardoor de leiding in het alge meen klassemeent. De uitslag van de rit DiekirchLuxem burg (181 km.) was: 1. Demulder (België) 5 uur 15 min. 29 sec.; 2. Gaul (Lux.) zt.; 3. Rentmeester (Nèd.) zt.; 4. Planckaert (Bel gië) zt.; 9. Darner (Ned.) zt.; 11. Van der Borgh (Ned.) zt.; 14. Niesten (Ned.) zt; 16. Van der Steen (Ned.) zt.; 21. Kersten (Ned.) zelfde tijd. Het eindklassement luidt: 1. Ernzer 22.18.24; 2. Bolzan (Lux.) 22.20.45; 3. Pinta- relli (It.) 22.20.49; 4. Rentmeester 22.22.44: 5. Niesten 22.22.57; 8. Gaul 22.24.18; 10. Da- men zt.; 11. Van der Steen 22.24.49; 14. Van der Borgh 22.25.31; 25. Kersten 22.34.23. Het bergklassement werd gewonnen door Ernzer met 19 punten, voor Gaul (13 pnt.) en de Belg Van den Bossche (10 pnt.). Driedaagse van Antwerpen De Belg Eddy Pauwels heeft de drie daagse van Antwerpen op zijn naam ge bracht. Op de derde en laatste dag won Butzen (België) de 225 km. lange rit met start en finish in Antwerpen met een tijd van 5 uur 49 minuten en 21 sec. Tot degenen die opgaven behoorde onze landgenoot Jo de Roo. Het eindklassement ziet er als volgt uit: 1. Pauwels 15.40.29; 2. Wolfshol (Did.) 15.42.10; 3. Troonbeeckx (B.) 15.43.26; 6. Stoolker 15.48.43; 20. Maliepaard 15.57.40; 45. Anquetil (Fr.) 16.10.11; 52. Geldermans 16.14.53; 54. Wim van Est 16.15.16. Waterpolo Voor de zomercompetitie KNZB werden in de zweminrichting aan de Kleverlaan in Haarlem twee wedstrijden gespeeld waarin de dames en de heren van DWT het onderspit hebben moeten delven. De dames kwamen voor de eerste klasse in duel met de ODZ dat DWT net iets te vlug af was en daardoor de strijd won. Wil van Doorn opende voor ODZ de score waarna Paula van Bruggen na enige mis lukte kansen de ruststand op 1-1 bracht. In de tweede helft schoot Wil van Doorn wederom prachtig voor de ODZ raak. Met een strafworp maakte Paula van Bruggen er 2-2 van. Hierna kwam DWT flink op zetten voor het ODZ-doel, geheel vrijlig- gend kreeg Paula van Bruggen de bal toe gespeeld maar zij liet deze kans voorbij gaan waarvan ODZ meteen een dankbaar gebruik maakte om een tegenaanval in te zetten. Wil van Doorn bracht de eind stand op 2-3. De heren van DWT speelden voor de tweede klasse tegen Nereus dat voor de Haarlemmers te sterk was. De Nereus- ploeg liet goede combinaties zien waar door de DWT-verdediging in moeilijkhe den gebracht werd. Nadat Gregorius in de uiterste hoek van het DWT-doel had ge schoten, plaatste Fons Roozekrans voor DWT een treffer waarna Stam en Gre gorius opnieuw onhoudbaar het DWT-doel doorboorden. Uit een scrimmage voor het Nereus-doel maakte Westerman er 2-3 van, maar met twee doelpunten van Sik- ma en één van Stam nam Nereus een 5-2 voorsprong. In de tweede helft werd door Peter Smit een DWT-meerderheid uitgebuit waarna Stam, Sikma en Grego rius de DWT-verdediging uit elkaar speel den en de Nereus-midvoor raak schoot. Tot slot werd door Sikma een strafworp ingeschoten (3-8). Nereus staat ongeslagen aan de kop van de ranglijst met 10 pun ten uit 5 wedstrijden. De Engelse coureur Stirling Moss, die zaterdag ernstig gewond raakte tijdens de training voor de grote prijs van België hij brak beide benen, drie ribben, zijn neus en enkele rugwervels is maandag in Luik op een brancard in een charter vliegtuig gedragen, dat hem naar Londen heeft gebracht. Ook Moss' landgenoot Mike Taylor, eveneens vrij ernstig ge blesseerd na een ongeval tijdens de trai ning voor de Grote Prijs, heeft met het zelfde vliegtuig de reis naar Engeland ge maakt.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 11