Velser Sportweek met gymnastiek en ruitersport besloten Kijk Uit plaatst zich in finale Noordhollandse schaakbeker Ruim vierhonderd mensen wandelen avondvierdaagse Belangstelling voor evenementen dit jaar groter dan ooit Havenberichten TARV0 BROOD Schaaklust (Andijk) in eigen huis ten onder Loodgieters- en Electriciteitswerkzaamheden Schepen, rederijen en werven Om de clubtitel van de IJmuider Schaakclub Wasmachines - Centrifuges BRANDWIJK Onze ,Beddenzesdaagse' duurt nogl dag! AARTSEN'S BAKKERIJ WOENSDAG 22 JUNI 1960 7 Directie VGZ prijst houding brandweer en personeel PERÉE Provincie aanvaardt na latenschap van „Blonde Dolly" OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY Monster-simultaan in Purmerend Inpakster stal horloge van een collega LOENDERSLOOT Velsense reserve-politie won schietwedstrijd Rijk werkt niet mee aan bouw gemeentekantoor Hogere vergoedingen voor de brandweer Examens Met een prachtig ruiterfeest op Schoonenberg is dinsdagavond de Velser Sport week besloten. Een sportweek die, volgens de voorzitter van de Velser Sport stichting drs. A. Demmers in zijn slotwoord, dit jaar beter is geslaagd dan voor gaande jaren. Zowel wat de publieke belangstelling als de medewerking van de verenigingen aangaat. De heer Demmers toonde zich vooral verheugd over de grote belangstelling van de jeugd. Ook dinsdagavond was er een behoorlijk aantal toeschouwers. De ruitersport werd voorafgegaan door een spectaculaire gymnastiekdemonstratie door de meisjes van zes Velsense turnverenigingen. De ruitersportdemonstratie door leden van de Noordhollandse ruitervereniging bestond uit drie delen: een jeugdspring- concours en een Parijs-springconcours en tenslotte een Tally-ho. Aan het jeugd- springconcours namen vijf amazones en een ruiter deel. Vier deelnemers legden het pafcours met zes hindernissen foutloos af. Loes Keiler met het paard Napoleon bezette de eerste plaats met nul fouten en een stijlwaardering van 77. Willy de Geus werd met Burito tweede. Zij maakte geen fouten en had een 72 voor stijl. De derde plaats was met nul fouten en een 73 voor stijl voor Anna Picard met Kornet. Martien Ketelaar met Vrijheid kwam op de vierde plaats met nul fouten en een stijlcijfer 61. Een groot aantal ruiters kwam daarna in de ring voor het Parijs springconcours. De springconcoursen werden helaas ont sierd door een groot aantal weigeringen, valpartijen èn diskwalificaties. De paar den waren kennelijk nerveus door het ru moer van de overdekte. Zes ruiters, die het maximaalaantal van vijftien punten in de eerste ronde van Pa rijs springconcours hadden behaald, gingen over naar de tweede ronde. De heer Slag veld behaalde met Casandra 9 punten; de heer van Tiel met Zola 10 punten; de heer A. Wijier met Sibony 9 punten; de heer Advertentie Zoals men in ons blad van maandag jongstleden heeft gelezen, is zaterdagmid dag in de papierfabriek van Van Gelder Zonen n. v. te Velsen-Noord brand uitge broken. De directie van het bedrijf heeft gemeend haar bewondering voor brand weer- en personeelsleden te moeten uit spreken, die ervoor gezorgd hebben dat de brand snel kon worden bedwongen. De directie schrijft: De brand liet zich zeer ernstig aanzien. De bedrijfsbrandweer, die zeer snel aan wezig was, slaagde er echter na veel moei te en met behulp van vele andere perso neelsleden in de brand te bedwingen, zo dat omstreeks 15.00 uur kon worden ge meld, dat het gevaar was geweken. Het moderne brandweermateriaal bewees bij deze gelegenheid zijn grote waarde. De Bedrijfsdirectie heeft haar bijzondere er kentelijkheid betuigd voor de houding van het personeel. Door een snel en juist reageren en door een uitstekende samenwerking van talrij ke werknemers en de leden van de be drijfsbrandweer kon de brand zo snel wor den bedwongen en kon de schade beperkt blijven. Bovendien hebben vele personeels leden op een enthousiaste wijze overwerk verricht om de brandschade zo snel moge lijk te herstellen. Slechts door dit alles was het mogelijk, dat op maandag 20 juni de produktie op normale wijze kon worden hervat. Slagveld met zijn tweede paard, Trouvail le, 10 punten; Tonny Stradtmeyer met La Huzarde 9 punten en Willy de Geus met Burito 9 punten. In de derde en laatste ronde kampten de heer Slagveld met Trouvaille en de heer van Tiel met Zola om de eerste en tweede plaats. Laatstge noemde eindigde tenslotte met 6 punten bovenaan. De heer Van Tiel behaalde 5 punten. De Tally-ho vormde een fraai sluitstuk van de avond. De zeven deelnemers moes ten de eerste korte zijde van het veld stapvoerts afleggen, de ene lange zijde in draf en de tweede korte zijde en de helft van de andere lange zijde in galop. Zij kwamen in groepen van drie en vier in de ring. Peter Albrechts maakte met Scia- belone geen fouten en was het snelste. Hij werd eerste. Tweede werd John Eriks; derde Margo Rijenga en vierde Jan Al brechts. De slotavond van de Velser Sportweek werd bijgewoond door locoburgemeester H. de Boer, die met volle teugen genoot van de paardensport. Zijn echtgenote en de wethouder C. P. J. Maas waren even eens aanwezig. Door met l}/t-2l/t va-n Schaaklust (Andijk) te winnen is het kwartet van de IJmuiden- se schaakclub Kijk Uit er in geslaagd de finale te bereiken van de strijd om de Noordhollandse schaakbeker. Het is voor de IJmuidenaren in Andijk beslist geen walk-over geworden. De West- Friezen staan bekend als fel om de winst spelende tegenstanders hetgeen het toch besiist niet zwakke Bgverwijkse Pat Mat reeds in de halve finales heeft onderyon- den. Het was een opmerkelijke reactie van de Schaaklust-wedstrijdleider op de uitla ting „het kan ons uiteindelijk niet zoveel schelen" van één der Kijk Uiters, toen hij zich verbaasd afvroeg „Maar jullie wil len toch zeker wel winnen?"! De IJmond-vertegenwoordigers glim lachten maar wat. Tenslotte waren zij al blij in Andijk gekomen te zijn. Het had namelijk weinig gescheeld of het team was in Friesland inplaats van West-Friesland terecht gekomen. Op de grote weg naar Leeuwarden wilde Andijk maar niet in zicht komen....! Een verbeten strijd volgde na een ge moedelijk praatje met de Westfriezen. Schaaklust zou in de finale komen en daarmee misschien wel een feestweek voor de streek inluiden. Maas kwam met wit spelend aan het eerste bord tegen zijn ri vaal J. Dekker tot een Franse opening. Hij opende een aanval op de Andijkse ko ningsstelling, die klonk als een klok. Als een ware Napoleon vuurde Maas achter het bord zijn troepen aan. Zijn rivaal moet beslist angstig geworden zijn, maar bleef zich niettemin heldhaftig verweren kenne lijk in de hoop dat Maas nog wel zijn Waterloo zou vinden. Dat het nog bijna zover zou komen was toen nog niet te voorzien. Aan het tweede bord had v. Nieuwenhui- zen de moeilijke taak een geblesseerde Steijn te vervangen. In een Siciliaans ge vecht ging het hem best af. Alsof de geest van zijn voorganger vaardig over hem werd won hij met het grootste gemak een pion. Bij een grote afwikkeling ging dit winstpunt weer verloren, waarna een ge heid remise-eindspel ontstond. De Andijker wilde er echter niet van weten en ploe terde lustig verder. Met grote listigheid stelde v. Nieuwenhuizen een valletje op dat rechtstreeks tot mat zou moeten leiden. Rivaal Gutter liep er met kinderlijke on schuld in! Maas, in volvoering geraakt over al dit schoons liet zijn eigen partij maar wat zwemmen, raakte een stel pionnen kwijt om vervolgens een bijna op verlies staand eindspel in te gaan. Bijna, want Maas zou Maas niet zijn als er niet net een remise mogelijkheid in zou zitten. Siciliaanse koorts Kistemaker bleek aan het derde bord ook al met de Siciliaanse koorts behept. Met wit speelde hij snel het agressieve c4 om vervolgens zijn rivaal volkomen in te sluiten. Kistemaker probeerde van alles om een bres in de Andijkse verdediging te slaan, maar de omwegen, die hij 'eerder op de avond samen met zijn teamgenoten had weten te vinden en die uiteindelijk toch tot het beoogde doel hadden geleid, kon Kistemaker nu niet vinden. Hij ver bruikte veel tijd en moest de stelling for ceren om niet op de klok te gaan ver liezen. Hij deed zowel het een als het an der. Eerst verbrak hij met alle geweld de verdedigingslinie om vervolgens door tijdsoverschrijding te verliezen, IV2-IV2. Het twee-paardenspel dat De Jong met zwart aan het vierde bord moest opvan gen bracht gelijkwaardig spel. Het gro te verschil in kracht lag echter in het speel tempo. De Schaaklust.speler dacht steeds iets langer hetgeen zich later zou wreken. De Kijk Uiter kreeg de gelegen heid op remise aan te sturen of een du bieuze pion te veroveren en zich daarmee een felle aanval op de hals halend. Ge zien de nog slechts geringe bedenktijd van zijn rivaal koos hij het laatste. De Andij ker had geen tijd meer alle mogelijkheden te berekenen, moest afwikkelen en bleef een pion achter. In tijdnood verspeelde hij nog een stuk waarop hij tegelijk met de tijdsoverschrijding de strijd opgaf. Kijk Uit komt nu in de finale uit tegen VVV in Alkmaar, dat toch kwetsbaarder schijnt dan men had verwacht. Werd na melijk in de halve finale slechts met 2V2- l'/s van Castricurr: gewonnen, ditmaal kwam Seéwald c.s. slechts tot een 2-2 score tegen Halfweg. Er waren 5-minuten- partijen voor nodig om met een benauw de 2'/'•_•-11/? score toch nog tot de finale door te dringen, waarin zij overigens nog steeds favoriet zijn. Uitslagen SchaaklustKijk Uit: 1. .T. DekkerG. H. H. C. Maas remise; 2. W. GutterH. v. Nieuwenhuizen 0-1; 3. B. v. d. Braber A. Kistemaker 1-0; 4. W. H. VriendTj. de Jong 0-1; Totaal IV2-21/;. VVV—Halfweg: 1. P. SeewaldT. Slagt jr. 1-0; 2. E. KayserT. Slagt sr. remi se; 3. J. BosP. Roubos 0-1; 4. R. Pij ningW. Boterman remise; Totaal 2-2. Het is nog onzeker of de finale op 27 juni of 4 juli zal worden gespeeld. Advertentie Gas- en Waterfilter KENNEMERLAAN 9 TEL. 5271 Installateur P.E.N. Zonder discussie en hoofdelijke stem ming hebben de Provinciale Staten van Noordholland vanmorgen het voorstel van Gedeputeerde Staten aangenomen tot het aanvaarden van de nalatenschap van me vrouw S. A. J. N. („Blonde Dolly), die op 31 oktober 1959 in 's Gravenhage is over leden, onder het voorrecht '-an boedelbe schrijving ten behoeve van het Provinciaal Ziekenhuis nabij Santpoort. Bij haar tes tament. van 3 juni 1958 heeft zij de Pro vincie Noordholland voor de helft van haar nalatenschap en de vereniging „Het Nederlands Kankerinstituut" te Amster dam voor de andere helft tot haar enige erfgenamen benoemd. Aan de erfstelling heeft mevrouw N. het verzoek verbonden, dat haar moeder, die in het Provinciaal Ziekenhuis wordt verpleegd, de best mo gelijke verzorging zal worden gegeven. „Het Nederlands Kankerinstituut" heeft het andere deel van de nalatenschap, eveneens onder het voorrecht van boedel beschrijving, aanvaard. De motorkotter Texelstroom HD.74, die toebehoorde aan de Fa. Vonk, Griek Zo nen, is aangekocht door schipper J. van Belzen te IJmuiden. Als Eben Haëzer IJM.23 zal het vaartuig in de vaart ge bracht worden ter vervanging van de houten botter IJM.23. In IJmuiden is aangekomen de onder Italiaanse vlag varende stoomtrawler „C. F.O.Tontini", welke ligplaats nam in de Haringhaven bij de bunker. Voor kort was dit de Duitse trawler „Ernst Gröschel" BX. 523 van Grundmann Gröschel te Bre merhaven. Het schip, dat 392 reg. ton bruto meet en een stoommachine heeft van 600 ipk, is in 1949 gebouwd op de Rickmerswerft te Hamburg. De Duitse re derij heeft hiermede haar oudste trawler aan Italië verkocht en het schip is thans onder de nieuwe naam op weg naar de nieuwe thuishaven. In IJmuiden moest worden binnengelopen voor enige repara ties. Advertentie KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 4886 Met een krachttoer in zijn laatste partij tegen J. Blok heeft W. Huiser voor de competitie van de IJmuider schaakclub Kijk Uit zijn plaats in de eerste groep vei lig gesteld. Hij wist namelijk dit duel te winnen, kwam zodoende in punten gelijk met M. J. Warnez en werd in de rang schikking hoger genoteerd als gevolg van het toe te passen Sonneborn-Berger systeem. Het gevolg van één en ander is, dat T. A. Langedijk en W. Huiser thans definitief voor de eerste groep behouden blijven. M. J. Warnez, G. L. de Haas en W. Doornen bal zullen in een enkelrondige competitie strijden om één plaats in dezelfde afdeling. De andere spelers uit de degradatie-afde ling zullen moeten degraderen. De eindstand luidt: 1. T. A. Langedijk20 10 2. W. Huiser 20 9 3. M. J. Warnez 20 9 4. G. L. de Haas 20 8V2 5. Th. Hölscher 20 8 6. J. Kraayenoord 20 6 7. J. L. Wijdoogen 20 5 In de tweede afdeling zullen J. A. Ver- laak en A. Zeijlmans op eigen verzoek met instemming van de wedstrijdleiding een beslissingswedstrijd spelen om uit te ma ken wie rechtstreeks degradeert en wie degradatiewedstrijden zal moeten spelen. De degradatiecompetitie begint donder dagavond met het volgende programma: Om 1 plaats in groep I: M. J. Warnez— W. Doornenbal; om 1 plaats in groep 2: P. Kramer jrJ. Plugboer; om 1 plaats in groep 3: C. GravemakerS. Kistemaker. Bij de Beverwijkse schaakclub Pat Mat Is de clubkampioen nog steeds niet bekend. Ook nu werd in de kampioensafdeling niets gespeeld. In de gecombineerde eerste en tweede afdeling kwam P. Tijssen remise overeen met J. Beentjes, waarmee hij de laatst beschikbare plaats in de eerste af deling voor zich opeiste. De uitslagen zijn: Afd. 1 en 2. SteemanDe Heer afgebr.: BeentjesTijssen rem. Afd. 2 en 3: De RuiterFalter 0-1; Schepelv. d. Berg 1-U Afd. 3 en 4: PortegiesKruijer afgebr. Afd. 4: G. de ReusJ. Hagen 1-0; R. de ReusE. Hagen 1-0. Algemene competitie: G. de ReusWin kelaar 1-0; J. HagenWinkelaar 0-1. In het Statenhuis te Beverwijk wordt deze week nog een restant van de compe titie afgewerkt. Bij gelegenheid van het 550-jarig bestaan van de plaats Purmerend organiseert de plaatselijke schaakclub een massa-simul- taanséance. In de grote Veilinghal zal zaterdag 2 juli namelijk voor 550 schakers gelegenheid zijn de krachten te meten met een vooraanstaand Nederlands schaker. Deze groote schaakmanifestatie die o.a. door financiële hulp van een winkeliers vereniging mogelijk wordt gemaakt, telt niet minder dan 19 simultaanspelers, te weten dr. Max Euwe, J. H. Donner, H Bouwmeester, N. Cortlever, H. Kramer, W. J. Mühring, Lod. Prins, T. D. van Schel- tinga, drs. C. B. v. d. Berg, J. Bink, F. Henneberke, J. Jongsma, M. Jonkman, C. Orbaan, Fr. Roessel, P. de Rooi, H. L. Tan, B. J. Withuis en W. Wolthuis. De eerste deelnemer die zich onlangs reeds heeft opgegeven, is burgemeester Kooiman van Purmerend. Schakers die de ze gebeurtenis willen meemaken, moeten zich wenden tot het secretariaat van de schaakclub Purmerend, de heer J. J. Hof meester, Zuiderweg 113, Zuid-Oost Beem- ster (post Purmerend). Een zeventienjarige inpakster uit IJmui den heeft bekend begin mei een horloge te hebben ontvreemd uit de kleding van een collega. Na haar bekentenis is het meisje heengezonden. De politie heeft tegen de vader van het meisje proces-verbaal op gemaakt wegens heling van het horloge. MORGENAVOND RAAD CASTRICUM Donderdag aanstaande houdt de Castri- cumse gemeenteraad weer een openbare vergadering ten gemeentehuize. Een uit 17 punten bestaande agenda zal tijdens deze bijeenkomst worden afgewerkt. Onder andere zal gestemd moeten worden over de voordracht tot benoeming van een lid van de stichting voor het beheer van het be stuur van het Dr. Leenaershuis. Ook zullen kredieten worden gevraagd voor aanleg van openbare werken en verbetering van de vuilnisstortplaats. De voornaamste agendapunten vormen ongetwijfeld de voorstellen tot het van toepassing verklaren van de schadever goedingsverordening ter uitvoering van de uitbreidingsplannen Noord-Oost en Bak- kum-West, en het voorstel tot het afwijzen van het verzoek, ingediend door de stich ting avondlyceum IJmond, om af te wijken van het algemeen geldend subsidiebesluit Voorts zullen nog enige subsidie-punten aan de orde zijn en zal tenslotte de ge meen terekening 1958 worden aangeboden en een rekeningscommissie worden be noemd. De Avondvierdaagse van de Nederland se Wandel Bond, die van 26 tot en met 29 juli in Apeldoorn voor de zevende maal zijn grote vierdaagse wandeltochten zal houden, heeft van de IJmond-inwoners op nieuw een grotere belangstelling getrok ken dan vorig jaar. In 1959 waren er uit onze omgeving ongeveer 280 deelnemers, nu is dit aantal toegenomen tot ruim vierhonderd, waaronder een flink getal scholieren. Dinsdagavond is vanuit het centrale punt, het gemeentelijk wijkcentrum aan de Smidt van Gelderstraat te Velsen- Noord de IJmond-avond vierdaagse be gonnen met tochten van 10 en 15 kilome ter wandelen. Er zijn voor de tochten mooie parcoursen uitgezet, die voor dins dagavond over het pontveer naar IJmui den en Driehuis voerden, waarbij voor de 15 km.-groep een langere weg over de Dokweg is gekozen. Woensdagavond leiden de tochten via Beverwijk en Heemskerk naar Beverwijk en Velsen-Noord en donderdag wandelen de „10-kilometers" naar Driehuis en te rug, waarbij de „15-ers" het parcours uit breiden tot Santpoort. Vrijdagavond loopt, de 10-km. tocht via Wijk aan Zee en Be verwijk, welke route evenzeer voor de 20-km. wandeling op deze avond wordt uit gebreid met een tocht over het nieuwe woongedeelte van Beverwijk. Drumband haalt wandelaars op Voor de eerste maal bij de uitvoering van deze NWB-avondvierdaagse zullen de deelnemers(sters) op de laatste avond, vrijdag dus, worden opgehaald door de speeltuindrumband „Schulpen-de Meer- weiden." De wandelaars(sters) .worden door de band opgewacht in Beverwijk op de Laan van Blois om vervolgens via Wa randa, Zeestraat, Vondellaan en Beeck- zanglaan Velsen-Noord te bereiken. Daar na wordt over de Schulpweg naar de Wij- kerstraatweg en het wijkcentrum gewan deld. Men hoopt door deze muzikale me dewerking niet alleen de belangstelling van het publiek te wekken, maar vooral van de ouders van de deelnemende scho- Advertentie Miele - AEG - Edy - Bico - Ruton - Velo e.a. Eigen crediet-service LANGE NIEUWSTRAAT 433 - 435 Centrum Galerij - IJmuiden De return-match tussen de reservepolitie Bloemendaal en Velsen, gehouden op de schietbaan gelegen aan de Zeeweg ten zui den van de Kennemerduinen tussen de drie 5-tallen van beide korpsen is gewon nen door de reservisten van Velsen. In de ploegenwedstrijd Bloemendaal Velsen heeft de eerstgenoemde 542 en Vel sen 584 punten geschoten. De resultaten van de onderlinge strijd waren de volgende: Bloemendaal IVelsen I 199213 pnt, Bloemendaal IIVelsen II 199—197 pnt., Bloemendaal III—Vel sen III 144174 pnt. Door deze uitslag kreeg Velsen de fraaie beker in bezit. In de onderling gehouden schietoefening „persoonlijke prestatie" behaalde de heer Bilder uit Bloemendaal, 4745 punten, uit de groeps- en persoonlijke wedstrijd. Hij kreeg de eerste prijs. Tweede werd de heer Walthuis fVelsen) met het puntenresultaat 4741 en de heer Haak (Velsen) eindigde als derde met 4739. Gehinderd door een stevige wind werden er geen topprestaties geleverd, niettemin waren de resultaten bevredigend. De burgemeester van Bloemendaal heeft de strijd met belangstelling gevolgd en spontaan heeft hij met de korpscomman dant van Velsen. de heer Van Buren, een duel aangegaan. In een pittige, humoristisch getinte speech, sprak de burgemeester beide korp sen toe en reikte de prijzen uit. De beide korpscommandanten bedankten de burge meester voor zijn medeleven en voor zijn bemoedigende woorden en spoorden de reservisten aan deze binding tussen de korpsen te onderhouden. Hiermede be hoorde de jaarlijkse ontmoeting weer tot het verleden. Advertentie Rok, mantel of onderjurk verkorten Overhemdenreparatie KENNEMERLAAN 155 Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Charlotte van Antwerpen, slabs voor Hoogovens; Nero, La Palice; Fogdoc, Rotterdam; Falkenstein, Antwer pen; Nanny. Isle of Grain; Delft, Bremen; Vir- tala, Narvik: Fennia, Kotka; Belgia, Gothenburg; Arna. Londen; Puerto de Huelva, Rotterdam; Joseph Frering. Monrovia, erts voor Hoogovens; Wexford. Boston, ledig Zaandam; River Afton, Pepel, erts voor Hoogovens; Rudgard Vinnen, Hamburg; Jannie, Christinehamn, hout voor Zaandam; Midas, Gdynia: Errington Court, Ham burg. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Zaan- stroom van Londen; Alta. Lulea, erts voor Hoog ovens; Caribia. Harlingen. laden Hoogovens; Li bra, Stockholm; Milora, Mormugao; Loosdrecht, Rotterdam; Peregrine, Londen; Silona, Rotter dam; Antarctica, Ala; Mosel, Jakobstad. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Janny naar L.onden, walsmateriaal van Hoogovens; Spaarne- stroom, Swansea, walsmateriaal van Hoogovens: Simara, Monrovia, ledig Hoogovens; Borneo. Lon- cien; Brage, Pepel: Namangan, Rotterdam; Prins der Nederlanden, Hamburg; Monika Parchman, Rotterdam: Stad Maassluis. Pepel, ledig Hoog ovens; Patria, Rotterdam, ledig Velsen; Pris, Rot terdam: Camerounkust. Rotterdam; Herro, Rot terdam; Clangula, Rotterdam: Dido, Gdynia: Li zard. Londen: Ruby. Plymouth: Annie F, Cenidra; Eemstroom, Vlissingen: Amstelstroom. Leith; Lu cas Bols 1. Odense; Gerd, Londen: Gisela Essber- ger, Bremen: Hunzestroom. Londen; Dinkel- stroom, Dagenham; Brasil, Antwerpen; Kaisa Christensen, Emden; Hoogland, Bremen, ledig Hoogovens; Texelstroom, Hull; Drangajokull, Londen. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Vivipara naar Mena Al Alhmadi; Rijnstroom, Londen: Cito, Londen: Henriette B. Londen, walsmateriaal van Hoogovens: Voorwaarts, Waskloth. (Indien achter de scheepsnaam en de haven var, herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). lieren. Meer nog: men verwacht, dat de „binnenkomende" wandelaars(sters), evenzeer als bij de „grote" vierdaagse met bloemen worden ontvangen, wat ze ker tot de prettige wandelsfeer zal bijdra gen. Advertentie Ziet onze advetentie elders in dit blad. MARKTPLEIN Tijdens de raadsvergadering van 6 mei werd door de Castricumse gemeenteraad een krediet beschikbaar gesteld voor de bouw van een kantoor voor gemeentewer ken met een politiebureau. Het is thans gebleken dat het rijk niet aan de tot standkoming van dit project kan mede werken. De afdeling gemeentewerken moet ech ter zo spoedig mogelijk in de gelegenheid gesteld worden om het raadhuis te ver laten en daardoor ruimte te scheppen, die de andere, eveneens groeiende onderdelen van de gemeentedienst dringend nodig hebben. Architecten zijn er thans in ge slaagd om een heel goed ontwerp te ma ken en de kosten van de bouw en het architectenhonorarium en van de bijko mende kosten worden door B. en W. ge raamd op 200.000. Het gebouw zal mo gelijkheid bieden voor de te verwachten expansie van de dienst. Het zal voldoen de groot zijn voor een gemeente van 20.000-30.000 inwoners. Het gebouw wil men doen verrijzen aan de Brink. De leden van de vrijwillige Castricum se brandweer zullen in de toekomst een persoonlijke vergoeding krijgen voor hun optreden. Tot nu toe was het gebruikelijk dat de vergoeding voor het personeel van de brandweer werd gesteld op een vast bedrag van in totaal 1000, dat ter be schikking werd gesteld van de vereniging. Deze regeling heeft wel voldaan, maar het is gebleken dat zij over het alge meen niet gebruikelijk is. Van de districts-inspecteur is een billij ke regeling ontvangen, waarmede na overleg met het brandweerpersoneel over eenstemming is bereikt. De vergoedingen worden thans gesplitst in een vaste jaar vergoeding afhankelijk van de rang en een uurloonvergoeding van 3.-. De kosten voor de jaarvergoeding wor den geraamd op 1620.- en die voor uur loonvergoeding op 300.-. Bovendien zul len B. en W. de raad verzoeken de com mandant van de brandweer een persoon lijke toelage toe te kennen van 300.- per jaar. Advertentie WIJ BAKKEN THANS OOK Het bekende brood voor oud en jong. STEPHENSONSTRAAT 72—74 Telcf. 4713 IJMUIDEN Voor het Mulo-diploma A slaagden de dames: A. Haverland, Beverwijk; (x M. P. Molhoek, Beverwijk; H. ten Have, Haar lem; (x E. Nieuwenhuis, Haarlemmermeer; (x M. E. v. d. Pol, Haarlemmermeer; (x M. v. d. Vlugt, Haarlemmermeer; H. Gerding, Heemskerk; J. Bus, Uitgeest. De heren: A. W. Hoogeboom, Haarlem; (x H. J v. Coezand, Beverwijk; (x L. Mid delkoop, Haarlemmermeer; (x A. Verbeek, Haarlemmermeer. De met (x gemerkten slaagden tevens voor het Middenstandsdiploma. Totaal werden afgewezen 5 kandidaten. Voor het Mulo-diploma B slaagde mej. Y. de Zwart, Haarlem. De heren: F. Ausma, J. W. Bakker, J. Breems, D. J. Huizinga, R. M. Jansen, T. Pesch, G. de Vries, allen te Haarlem; L. Plaizier, Haarlemmermeer; A. H. v. d. Werff, Velsen. Voor het aanvullingsdiploma slaagde de heer R. W. Kuit, Zandvoort. Voor het eindexamen Mendel-College afd. hbs b zijn geslaagd: G. J. Alders, Haarlem; J. G. M. van Bemmelen, Velsen; R. R. C. L. de Boer, Haarleb; C. J. J. Boos, Velsen; J. Th. M. van Doorn, Haarlem; J. H. M. Ettema, Haarlem; A. M. Hak, Haarlem; W. A. G. Hoes, Haarlem; P. W. J. Houtschilt, Haar lem; R. J. Kaasenbrood, Velsen; H. G. M. Kerssens, Haarlem; P. C. Klaassen, Velsen; C. W. Klaver, Heemstede; J. J. A. Lind- ström, Haarlem; J. P. J. Nuijens, Velsen; W. J. F. G. Postma, Uithoorn; C. B. A. Rutte, Haarlem; P. H. H. M. Schuffelen, Haarlem; II. A. Swarte, Velsen; H. Walta, Velsen. Afgewezen 8 kandidaten. Amsterdam (Gem. Un.). Geslaagd met lof vooor het doctoraal examen rechten (vrije studierichting) de heer H. P. M. van Ravesteijn (Haarlem). Bloemendaal. Aan de Dacosta Kweekschool te Bloemendaal zijn geslaagd voor het examen on derwijzeres: do dames Loeki van Epen. Haarlem; Leny de Boer, Bloemendaal; Gerry Storm, Sant poort; Joke Reijngoud. Heemstede en Tineke Klaver, Haarlem. Amsterdam. Gem. Univ. Geslaagd voor het doctoraalexamen economie de heer F. E. M. Schlatmann, Haarlem. I

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 7