Saneringsplannen Franse kolenindustrie EEG is liberaler geworden De beurs Emissie Sikkens Groep 350 1:5 Over de verkoop eert. Hoogovens PLEM zegt tarieven niet te kunnen verlagen V.S. gaan minder suiker Emissies Dekkers 1:2 Hogere winst en emissie Keramische Handelsver. H.A. verwerpt aanvraag Discontoverhoging in Engeland met 1 SCHEEPVAARTBERICHTEN DONDERDAG 23 JUNI 1960 13 7 egen 1965 zal 6 miljoen ton minder worden geproduceerd Goede verwachtingen Vragen in de Kamer Eerste div. „Krediet op Vaste Termijn" Houthandel Alberts passeert dividend weer Hogere winst Nederlandse Vlas Spinnerij Minister Zijlstra sprak te Wenen Tegenstelling EEG-EVA ligt uitsluitend in de handelssfeer Insulinde Cultuur Synd. maakt winst Kromhout onderhandelt nog niet over fusie Grotere vraag naar kolen voorspeld Kort economisch nieuws uit binnen- en buitenland Dubbele boekhouding De Franse regering heeft dinsdag de inhoud van haar saneringsplan voor de kolcn- produktie bekendgemaakt, op dezelfde dag, dat de Hoge Autoriteit der Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal (E.G.K.S.) te Luxemburg bekendmaakte, dat de kolenvoorraden in de zes landen der gemeenschap eind mei de recordomvang hadden bereikt van 32 miljoen ton. Blijkens de statistieken van de E.G.K.S. is in de afgelopen maand de toeneming van de kolenvoorraden in Frankrijk de grootste geweest van de landen der E.G.K.S. Deze voorraden waren 12.406.000 ton groot tegen 9.855.000 ton eind mei 1959 en meer dan een miljoen ton groter dan de voorraden in West- Duitsland (11.232.000 ton). Na West-Duitsland en België is dus thans ook Frankrijk gedwongen over te gaan tot het nemen van krachtige maat regelen. De Franse regering heeft, deze dinsdag ter kennis van de Senaat gebracht. Zij maken deel uit van een- plan voor aan passing op lange termijn voor de Franse kolenmijnen en houden onder andere het volgende in: Vermindering tegen 1965 van de Fran se kolenproduktie met 6 miljoen ton. De Franse mijnen, die in 1959 59 miljoen ton kolen wonnen, zullen dus in 1965 niet meer dan 53 miljoen ton produceren. De Franse minister van buitenlandse zaken zal met de regering van West-Duitsland bepaalde vraagstukken bespreken, die voor de mij nen van het bekken van Lotharingen zijn ontstaan door de uitvoering van het Frans-Duitse verdrag van 27 oktober 1956 tot regeling van de Saar-kwestie. Vol gens dat verdrag werd een deel van de kolenproduktie uit hel Saargebied voorbe houden voor de Franse markt. De programma's voor de uitvoering van nieuwe werkzaamheden zullen nog eens onderzocht worden, met name voor Lotha ringen en voor het centrale bekken. Er zal voorkeur worden gegeven aan inves- Op maandag 4 juli stelt de Twentsche Bank de reeds aangekondigde inschrijving open op nominaal 1.200.000 delen B aan toonder in stukken van 100, desgewenst in gecombineerde stukken van 1000, in Sikkens Groep n.v. te Sassenhcim tegen 350 pet. De nieuwe aandelen delen voor de helft in de resultaten van 1960 en ten volle in die van de volgende boekjaren. De inschrijving is uitsluitend voor houders van aandelen A en B. Vijf aandelen ge ven recht op toewijzing van één nieuw aandeel B. De claimhandel begint op maandag 27 juni. Beursnotering zal wor den aangevraagd. Over het doel van de emissie zegt het prospectus: de voortgezette expansie en de hieruit voortvloeiende investeringen (waaronder de overneming van J. L. H. Smits on Co verffabrieken) maken het ge wenst nieuw kapitaal aan te trekken. De ontwikkeling in de Sikkens Groep is ook in het verstreken gedeelte van het lopen de boekjaar wederom bevredigend ge weest. De directie verwacht dat over het vergrote kapitaal ten minste hetzelfde di vidend als over 1959 (zeventien pet.) kan worden uitgekeerd. Besloten is de werkzaamheden van n.v. Sikkens Scheeps- en Constructieverven te Leiden samen te voegen met die van J. L. H. Smits en Co Verffabrieken n.v. in Wapenveld, waardoor tevens een passen de oplossing is verkregen voor de ontsta ne ruimtenood. Hierdoor worden de erva ringen en de research van beide bedrij ven aan elkaar gekoppeld. (De Sikkens Groep n.v. is houdstermaat schappij van aandelen in de vennoot schappen die tot het Sikkens Lak con cern behoren). Het. Tweede-Kamerlid de heer Venver- loo (P.v.d.A.) heeft aan de minister van Financiën de volgende schriftelijke vragen gesteld 1. Kan de minister mededelen zulks i.v.m. zijn brief van 30 maart 1960, waarbij is medegedeeld, dat een gedeelte van de in het bezit van de staat zijnde aandelen en certificaten Koninklijke Ne- derlandsche Hoogovens en Staalfabrieken n.v. is verkocht, ten einde daardoor mid delen beschikbaar te krijgen voor deelne ming door de staat aan de emissie van voornoemde n.v. en waarbij werd toege zegd, dat een met de gedane mededelingen verband houdend voorstel tot wijziging van de begroting voor het dienstjaar 1960 met bredere toelichting zo spoedig moge lijk bij de Kamer zou worden ingediend of er een bijzondere reden is, waardoor de indiening van dit toch betrekkelijk een voudige wetsontwerp tot nu toe is achter wege gebleven? Zo ja, welke is die reden? 2. Wanneer kan de indiening van dit wetsontwerp tegemoet worden gezien? Het totaal van produktie en inkoopsal do van elektrische energie van de n.v. Provinciale Limburgse Elektriciteitsmaat schappij in 1959 bedroeg 870.316.250 kwh bij een gelijktijdige hoogste belasting van 153.820 kw. In 1958 bedroegen deze cijfers respectievelijk 797.863.665 kwh en 145.420 kw. De levering van de centrale van de PLEM aan het net onderging slechts een zeer geringe stijging ten opzichte van 1958, terwijl de inkoop van elektrische energie toenam van 255.390.795 kw in 1958 tot 359.098.510 kwh in 1959. Aldus wordt meegedeeld in het jaarverslag van het PLEM over 1959. Dc directie is van oordeel, dat de daling van de kolenprijs in het afgelopen jaar nog onvoldoende ruimte biedt voor een alge mene verlaging van de kleinverbruikersta rieven, zulks vooral in verband met het feit, dat de exploitatiekosten van de laag- spanningsvoorzieningen steeds stijgen ten gevolge van de toenemende eisen, welke het kleinverbruik aan de kwaliteit van de ze energielevering stelt. Do verlies- en winstrekening van de PT.F.M over 1959 sluit met een saldo ter verch van 413.322.59, waaruit 7% per- ceiit 'x vkk nc; kan worden uitgekeerd. teringen in industrieën voor verwerking van kolen en minder aan werkzaamheden op het gebied van de kolenwinning. De staat zal aan de charbonnages de France een halfgenationaliseerde organisatie, een bijdrage verlenen, die niet behoeft te wor den terugbetaald, ten laste komt van de algemene begroting en jaarlijks zal wor den vastgesteld. Dit is niet. zo zeer een subsidie voor het in evenwicht brengen van de begroting, maar een aansporing tot. rationeel economisch werken. Er zullen belangrijke sociale maatre gelen worden genomen, met name de bek kens van La Loire, Auvergne, Provence, Aquitaine en Cevcnnes in midden-Frank rijk. Personeelsleden van deze mijnen met 40 jaar diensttijd zullen de dienst kunnen verlaten met onmiddellijk recht op pensioen, alsof zij de leeftijd hadden, waarop zij het recht hebben de dienst te verlaten. In geval van ontslagen zullen zullen aan de mijnwerkers herscholings premies worden betaald, als zij niet elders te werk worden gesteld. Daar de kolencrisis hoofdzakelijk ver oorzaakt werd door de concurrentie van olie en aardgas zullen de handelskortin gen voor de verkoop van stookolie niet meer dan 5 percent mogen bedragen. De onder directie van de Nederlandsche Handelmaatschappij staande maatschappij voor Krediet op Vaste Termijn n.v. in Am sterdam heeft over 1959 het derde boek jaar een brutowinst behaald van 432.535 tegen ƒ314.713 over 1958. Voorts blijkt uit het versdag dat na reservering voor belastingen en afschrijving op de dienst der leningen, welke post per ultimo 1959 geheel uit de balans verdwenen is, een winstsaldo resteert van 174.041. Hieruit wordt voor de eerste maal een divi dend voorgesteld van acht percent over het gestorte kapitaal van 2 miljoen. Zowel over 1957 als over 1958 sloot de verlies- en winstrekening zonder saldo. De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, Herter, heeft voor de agra rische commissie uit het huis van afge vaardigden verklaard dat de tijd thans rijp is voor het verminderen van het aan deel dal Cuba heeft in dc Amerikaanse suikerconsumptie. Hij verklaarde dat een voorstel van de republikeinse leden van het Huis van Afgevaardigden, om de invoer van Cubaanse suiker te verminde ren, de goedkeuring van de regering kan krijgen. Herter wees erop dat Amerika voor ruim 30 pet. van zijn suikerinvoer van Cuba afhankelijk is. De Amerikaanse re gering dient thans nota te nemen van de verklaringen welke de Cubaanse regering heeft afgelegd over het brengen van gro ter verscheidenheid in de Cubaanse land bouw. Deskundigen, aldus Herter, ramen dat de Cubaanse suikerproduktie spoedig min stens een miljoen ton lager zal worden dan thans het geval is. Voorts heeft Cuba zich verplicht gedurende vijf jaar een miljoen ton suiker per jaar aan Rusland te leve ren. „Door deze en andere omstandighe den is de tijd thans rijp om de Amerikaan se suikerinvoer over te schakelen naar andere bronnen en de afhankelijkheid van zijn consumenten van de Cubaanse uitvoer te verminderen. De leverantie van Cubaan se suiker wordt in toenemende mate on zeker", verklaarde de minister. De n.v. Houthandel v/h G. Alberts Lzn. en Co in Middelburg heeft over 1959, blij kens het verslag, een voordelig saldo ex ploitatierekening behaald van f 485.180. Over 1958 was er een negatief saldo van 101.602. Deelnemingen brachten aan di vidend op 55.204 (v.j. 61.163). Na aftrek van betaalde interest ad 204.640 (ƒ211.077) resteert als saldo bedrijfsrekening 335.744 (ƒ48.484). Dit saldo wordt gebruikt om on veranderd 150.000 af te schrijven en 185.744 te doteren aan de reserve voor prijsdaling, waaraan over 1958 300.000 werd onttrokken. Het uiteindelijke verlies over 1958 beliep ƒ73.095, dat ten laste van de reserve voor diverse doeleinden werd gebracht. Ook over 1959 wordt dus het dividend weer gepasseerd. Maandag 4 juli stellen de Zuidhollandse Bank, de Handel-Maatschappü II. Albert de Bary en het Zuidhoilands Effectenkantoor de reeds aangekondigde inschrijving open op 1.400.000 nieuwe aandelen A in Dek kers n.v. in Dordrecht lot de koers van 100 percent, en op f 1.400.000 5 percent in aan delen A converteerbare obligaties, eveneens a 100 percent. Dc inschrijving is uitsluitend voor houders van de thans uitstaande aan delen. Inlevering van twee dividendbewijzen geeft recht op inschrijving van één nieuw aandeel van 1000. De nieuwe aandelen delen voor de helft in de resultaten over 1960 en tenvolle in die van de volgende boekjaren. Inlevering van twee dividend bewijzen geeft recht op inschrijving van één 5 percent converteerbare obligatie van 1000 van 1 juli 1961 tot en met 30 juni 1966 zijn de obligaties verwisselbaar in aandelen A, waarbij de conversiekoers wordt gesteld op 145 percent en die dei- obligaties op 100 percent en wel in dier voege, dat telkens één obligatie van nomi naal 1000 onder bijbetaling van 450 in contanten kan worden verwisseld in tel kens één aandeel van nominaal 1000, be houdens wijziging van do conversiekoers. De claimhandel begint op 24 juni. (Dekkers beoefent handel en industrie, speciaal in textielwaren en meubelen). De n.v. Technische Keramische Handels vereniging te 's-Gravenhage heeft over 1959 blijkens het verslag een bruto winst verkopen behaald van 613.087,(v.j. 552.801,—). Salarissen, lonen en sociale lasten verg den 244.293 211.112), algemene kosten 188.362 i88.105), en afschrijvingen 32.608 30.040). Er resteert een winst voor aftrek van vennootschapsbelasting van 148.492 106.216). Voorgesteld wordt het dividend te verhogen van 8 tot 10 pet. De bruto winstmarge onderging weder om een lichte daling, door de lagere winst marge op de nieuwe artikelengroep. In verband met uitbreidingsplannen wordt overgegaan tot plaatsing van 100 nieuwe aandelen van nominaal 1.000, Aandeelhouders worden tot en met 30 juni in de gelegenheid gesteld hieraan deel te nemen in de verhouding van 1 nieuw aan deel op 4 oude aandelen. De koers van uitgifte is 100 pet. De nieuwe aandelen hebben recht op de helft van het over het boekjaar 1960 uit te keren dividend en zijn daarna geheel gelijk aan de oude aan delen. De omzet is in de eerste vier maan den van dit jaar t.o.v. dezelfde periode in 1958 met 12 pet. gestegen. De resultatenrekening over het boekjaar 1959 '60 van de n.v. Nederlandse Vlas Spin nerij sluit met een voordelig saldo van 305.222 (v. j. 262.474). Hierbij moet er rekening mee worden gehouden dat even als vorig jaar de afschrijving op vaste ac tiva niet ten laste van de verlies- en winst rekening is gebracht, maar in mindering van de rekening diverse belangen. Voor gesteld wordt aan deze rekening toe te voegen 176.222. Zij zal dan bedragen 750.000. Ter uitkering blijft over 194-829. Voorgesteld wordt 10 percent dividend (v.j. 8 pet.). Tot heden is aan houders van winst bewijzen uitgekeerd 515.000 ofwel f 1030 per winstbewijs, zodat inclusief de nu voor gestelde uitkering blijft uit te keren f 970 per winstbewijs. In de verstreken maanden van het lopende boekjaar was het bedrijf volledig bezet. Tot nu toe waren de ver kopen niet onbevredigend. De Hoge Autoriteit van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal heeft gisteren een nieuwe aanvraag van de ko- lenverkooporganisalics aan de Ruhr ver worpen. Deze aanvraag was ingediend door de drie verkooporganisaties aan de Ruhr, die waren ontstaan nadat het een- heidsverkoopkartel „Georg" enige jaren geleden door de H.A. in strijd was ver klaard met de anti-kartelbepalingen van het E.G.K.S.-verdrag. De drie verkooporganisaties bleken ech ter al spoedig weer samen te werken op een manier, die eveneens strijdig wordt geacht met het verdrag. Toen dan ook dc drie organisaties onlangs een verzoek indienden om die samenwerking in een nieuw eenheidskartel te consolideren, werd dit verzoek vei-worpen. Het werd enigszins gewijzigd weer ingediend, doch dit twee de verzoek onderging woensdag hetzelfde lot. De H.A. verklaarde woensdag tevens, dat zij het recht van de Ruhr-verkoopor- ganisaties erkent om bij het Hof van de gemeenschappen te Luxemburg van haar uitspraak in beroep te gaan. Het is wel zeker, dat de organisaties dit ook zullen doen. De H.A. heeft, aangezien men de verkoop van Ruhrkolen nu eenmaal niet kan stopzetten, wel verklaard, dat de hui dige verkooporganisaties aan de Ruhr kun nen blijven functioneren gedurende de pe riode die nodig is om een uitspraak van het Hof te verkrijgen. De Nederlandse minister van Financiën, prof. dr. Zijlstra, heeft gisteren in de twaalfde economische conferentie van het Donau-Europees Instituut te Wenen ge sproken over vraagstukken, die met de Europese integratie samenhangen. Hij gaf als zijn mening te kennen, dat de vorming van een economische unie door uitbreiding van de E.E.G. met nieuwe leden wellicht de enige, voor honderd procent .juiste op lossing van het Europese integratievraag stuk is. Het vraagstuk van de zes en de zeven zal waarschijnlijk op korte termijn niet in de richting van een Europese vrij handelszone kunnen worden opgelost. Minister Zijlstra constateerde verder, dat de afschaffing der handelsbeperkingen het nadeel heeft, dat de afzonderlijke landen in grotere mate afhankelijk worden van de internationale economische ontwikke ling. Deze omstandigheid vormt de kern van de problematiek, die bij de integratie optreedt. Na de tweede wereldoorlog heb ben in de eerste plaats de douanetarieven het voeren van een eigen conjunctuurpoli- tiek gemaakt. Na er de nadruk op te hebben gelegd, dat het voor Nederland een grote teleur stelling was, dat de onderhandelingen over de vorming van een Europees vrijhandels- gebied niet tot overeenstemming hebben geleid, merkte minister Zijlstra op, dat de verhouding tussen de E.E.G. en de andere landen, met inbegrip van de landen der Europese Vrijhandelsassociatie, zich geheel De door de n. v. Insulinde Cultuur Syn dicaat in Amsterdam in de verstreken periode van 1960 behaalde netto-winst is hoger geweest dan de helft van de winst over geheel 1959. Aldus heeft de directie meegedeeld in de jaarvergadering. Hoewel zij hoopt dat deze gang van zaken zich voort zal zetten, is het trekken van con clusies hieruit gezien het karakter van deze handelszaak bepaald niet mogelijk. De onderneming verwierf met ingang van 1 januari, zoals het jaarverslag reeds meldde, de vertegenwoordiging voor Nederland van een fabriek van syntheti sche rubber. Deze fabriek is, zo werd nu nader toegelicht, de A.N.I.C. in Milaan, een dochtermaatschappij van het Italiaan se petroleum-staatsbedrijf, dat op com merciële basis werkt. De directie gelooft niet dat haar bedrijf „hier plotseling rijk van zal worden", omdat o. a. de concur rentie groot is. De zaken worden gedaan op commissiebasis. De maatschappij heeft een aanzienlijk compensabel verlies, dat ruim het dubbele bedraagt van het commerciële verlies (c.a. 426.0Ö0 per ultimo 1959). Op een vraag uit de jaarvergadering of door Kromhout Motorenfabriek D. Goed koop jr. n.v. in Amsterdam fusie-onder handelingen gevoerd worden, heeft het be stuur bij monde van de voorzitter, de heer F. de Boer, geantwoord dat „onder handelingen" niet het juiste woord was. Wel zijn in dit verband „naar deze of gene kant" voelhorens uitgestoken, doch dit heeft tot op heden geen enkel positief resultaat opgeleverd. Zoals overal in de metaalindustrie, zit het streven naar fu sie wel in de lucht. De voorzitter tekende hierbij aan dat elders in deze industrie nog niet veel fusies tot stand zijn gekomen. anders heeft ontwikkeld dan enige tijd ge leden nog werd gevreesd. De laatste jaren heeft binnen de E.E.G. de liberale stroming duidelijk de overhand gekregen. Om de kloof tussen de E.E.G. en E.V.A. te over bruggen zijn voorlopig tussentijdse oplos singen nodig, die dan pas min of meer vol ledige oplossingen mogelijk maken. Daar toe dienen de deelnemende landen een ge coördineerde economische politiek te voe ren, die gericht is op de handhaving van een hoog peil van werkgelegenheid en een stabiel prijsniveau, zonder dat daarbij de betalingsbalans wordt verstoord. Bij iedere integratie is een zekere mate van monetaire conjunctuurpolitiek noodzakelijk. Op dit punt bestaan er tussen de E.E.G. en de E.V.A. geen wrijvingen. Het centrale pro bleem ligt uitsluitend in de handelssfeer en heeft hoofdzakelijk betrekking op de douanetarieven en de contingenten. Het officiële disconto in Engeland is vandaag verhoogd van 5 tot 6 percent. De Bank of England heeft voorts be kendgemaakt dat het percentage der „spe ciale deposito's" is verhoogd van 1 tot 2 percent. Deze speciale deposito's bestaan uit het deel der voorschotten, dat de grote Britse banken in de vorm van deposito's bij de Bank of England moeten storten. De regeringen van de landen, die aan gesloten zijn bij de E.C.E. (Economische Commissie der Vei-enigde Naties voor Europa), verwachten, dat de Europese ko- lenvraag in het derde kwartaal van dit jaar vijf percent groter zal zijn dan in de overeenkomstige periode van het vori ge jaar. Dit is bekend gemaakt, door de kolencommissie van de E.C.E., die de vo rige week te Genève bijeen is geweest. De stijging van de vraag zal, naar verwach ting, hoofdzakelijk plaats vinden bij de cokesfabrieken en van de elektriciteitsin dustrie. De cokesbehoeften van de Euro pese staalindustrie zullen waarschijnlijk elf percent groter zijn dan in de periode juli-september 1959. Geen verdere investeringen door Pasir Malang Desgevraagd heeft de directie van de Cultuur maatschappij Pasir Malang aandeelhouders in de gisteren gehouden jaarvergadering medegedeeld, dat in het rijstbedrijf Les Pres Neufs in Zuid- Frankrijk niét verder zal worden geïnvesteerd, zeker niet zonder de toestemming van de aan deelhouders. Voor te betalen belastingen is vol doende gereserveerd en zal wel geld van worden overgehouden. Ook over 1960 zal de post „diverse baten" nog wel iets opleveren, hoewel belang rijk minder dan over 1959, aldus de directie. IndonesiëSovjet-Unie De directeur van het Indonesische instituut voor atoomenergie dr. Siwabsei is maandag uit Djakarta naar Moskou vertrokken. Hij zal be sprekingen voeren over een eventuele Russische lening van 250 miljoen dollar (bijna 1 miljard gulden) voor de bouw van een atoomreactor in Indonesië, aldus bericht radio Indonesië. Nieuwe directeur Een gepensioneerde admiraal is benoemd tot president-directeur van de British Overseas Air ways Corporation, wiens salaris 8500 pond (92.650 gulden) bedraagt plus 1000 pond (10.900 gulden) voor onkosten. Schout-bij-nacht Matthew Slatte- ry zal deze functie volgende maand overnemen van Gerad d'Erlanger. Nog steeds stijgende kolenvoorraden De kolenvoorraden bij de mijnen in de E.G.K.S. bedroegen einde mei ruim 32 miljoen ton tegen 31.9 miljoen ton einde april j.l. en 30.6 miljoen ton einde mei 1959, zo blijkt uit de gegevens van de Hoge Autoriteit. De onverkochte kolenvoorra den blijven dus stijgen ondanks de verzuimdien- sten, die nog steeds worden ingelegd. In de af gelopen maand werd door deze verzuimdiensten een produktiebeperking van bijna 700 000 ton be reikt. Aagtedijk 23 te Syracuse. Aagtekerk 22 v. Marseille n. Antwerpen. Aardijk 22 te Houston eerwacht v. New Orleans. Abida vorm. 22 v. Stockholm n Rotterdam. Achilles 23 te Barbados. Acila 22 in Panamakanaal n. Curacao. Adonis 22 v. Mobile n. Beaumont. Aegis 23 te New Orleans. AJamak 22 250 m. z.z.o. Adelaide n. Aden. Aldabi 22 v. Rotterdam n. Rio de Janeiro. Algenib 22 te Rouen. Algol 24 tc Adelaide verwacht. Algorab 23 te Rio de Janeiro. AJhena 22 v. Salvador n. Las Palmas. Alioth 22 v. New York n. Philadelphia. Alkaid 22 v. Mormugao n. IJmuiden. Aikes 22 dw. Algiers n. Antwerpen. Alkmaar 22 v. Hongkong n. Singapore. Almkerk 22 dw. Majorca n. Duinkerken. Alphaeca 23 te Antwerpen. Alphard 24 te Freetown verwacht. Alwaki 23 te Antwerpen. Amalle B 22 te Aden. Amerskerk 22 v. Melbourne n. Sydney. Amsteldijk 23 te Port Arthur. Amstelhoek 22 140 in. o.n.o. Malta n. Beyrouth. Amstelsluis 22 tc Fremantlc verwacht. Angolakust 23 v. Dakar n. Freetown. Annenkerk 22 v. Las Palmas n. Lobito. Area 22 200 m. o.n.o. Madeira n. Dakar. Arendsdijk 22 v. Rotterdam n. New York. Arg'os 22 te Amsterdam. Arkeldijk 22 v. Halifax n. Portland. Arnedijk 22 240 m. n.w. Azoren n. Havana. Artemis 23 te La Guaira. Asmidiske 22 310 m. w. Landsend n. Hampton R. Attis 22 te Mobile. Atys 22 v. Mena Al Ahmadi n. Ceuta Axeldijk pass. 22 Vlissingen n. Antwerpen. Balong pass. 22 Azoren n. Port Said. Bantam 22 te New Orleans verw. v. New York. Batjan 22 v. Colombo, 23 te Cochin verwacht. Batu 23 te Djeddah. Bawean 22 400 m. w. Azoren n. Marseille. Bengkalis 22 v. Bangkok n. Labuan. Bennekom 23 v. Amsterdam te Rotterdam. Billiton 24 te Colombo verwacht. Bir.tang 23 te Suez. Borneo 22 te Londen verwacht. Breda 22 340 m. z.z.w. Flores n. Curacao. Bussum 23 in Panamakanaal n. Balboa. Calamares 22 300 m. n.w. Floves n. Cortes. Caltex Amsterd. 22 285 m. o.n.o. Beira n. Kaapst. Caltex Arnhem 22 226 m. o. Aden n. Suez. Caltex Eindhoven 22 75 mijl w.z.w. Little Quoin naar Yokohama. Caltex Gorinchém 22 te Whitegate. Call. Leiden 22 220 m. w.n.w. Colombo n. H'kong. Caltex Nederland 23 v. Bahrein n. Londen. Calt. Pernis 22 325 m. n.n.o. Socotra n. Dar Es Sal. Caltex The Hague 22 47 m. z.w. Ras Al Hadd naar Cumitia 22 te Durban verwacht. Casamanee 23 te Casablanca. Castor 21 v. Beyrouth n. Lattakia. Celebes 22 v. Hamburg n. Bremen. Ceres 22 v. Rotterdam n. Amsterdam. Gharis 22 460 m. n.o. Azoren n. Cumana. Cinulia 21 625 m. o. Bermudas n. Thameshaven. Cities Service Valley Forge 22 330 m. z.z.o. Guav- dafui n. Philadelphia. Clavella 22 te Rotterdam. Colytto 23 te Gulfport. Crania 28 ter hoogte Landsend verwacht. Diogenes 22 970 m. n.o. Sombrero eil. n. Curacao. Dongedijk pass. 22 Kp. San Lucas n. Los Angeles. Dorestad 23 te Buenos Aires. Eemland 22 v. Amsterdam n. Buenos Aires. Eenhoorn 22 te Rotterdam. Fos 23 te Rotterdam. Esso Nederland 22 200 m. o.z.o. Aden n. Rotterd. Forest Hill 22 v. Punta Cardon n. Landsend. Fravizo 22 v. Rouen n. Dakar. Friesland KRL 22 te Tacoma verwacht. Friesland SSM 22 dw. Falmouth n. IJmuiden. Gabonkust 22 85 m. z.z.w. K. Blanco n. Le Havre. Giessenkerk 22 550 m. o.z.o. Sokotra n. Aden. Gvootekerk 22 te Cadiz verwacht, Guineckust 23 le Lagos. Gyrotoram 26 te Rotterdam. Haarlem 22 te Cartagena verwacht. II-.! hor 22 op Wesèr. Hector 22 70 m. w. Cadiz n. Tripoli. Heemskerk 22 te Rotterdam verwacht. Helicon 21 620 m. n.n.o. Martinique n. Curacao. Hera 22 35 m. n. Ouessant n. Rotterdam. Hcrsilia 21 te Kingston n. Cristobal. Houtman 23 te Napier verwacht v. Auckland. Hydra 22 v. Bremen n. Hamburg. Iberia 22 200 m. n.w. Trondheim n. Archangel. Ivoorkust pas. 22 Dakar n. Las Palmas. Jagersfontein 22 v. Las Palmas n. Southampton. Japara 22 v. Port Said n. Antwerpen. Jason 22 225 ni. w.n.w. Flores n. Antwerpen. Java .22 610 m. w. Cocos eil. n. Fremantlc. Kabylia 29 ter hoogte Landsend verwacht. Kalinga verm. 23 uit Kielerkanaal n. Nynashamn. Kalydon 22 33 m. z.w. Cadiz n. Perzische Golf. Kara 22 150 m. w.n.w. Mekka n. Mena. Karachi 22 te Amsterdam. Karakorum 22 v. Baltimore n. New York. Karimun 22 v. Amsterdam n. Marseille/Bangkok. Keizerswaard 22 te Buenos Aires. Kellia 22 v. Barry n. Liverpool. Kenia 22 te Avonmouth v. Heysham. Kénnemerland 23 te Amsterdam. Kerkedijk 22 360 m. w. Scillys n. Now York Kermia 22 te Lorenzo Marques n. Mena A1 Ahm. Ivcrtosono 24 t.e Penang verwacht. Kieldrecht. pass. 23 Gibraltar n. Boulogne. Kinderdijk 22 100 m. n.o. Azoren n. Miami. Korendijk 22 120 m. w. Scillys n. Antwerpen. Kopionella 23 te Bandar Mashur verwacht. Koratla 24 te Puerto La Cruz verwacht. Korenia 22 235 m. n.o. Ilheus n. Willemstad. Korovina 2/7 te Buenos Aires verwacht. ICrebsia 27 te Gothenburg verwacht. Kreeft 22 v. Rotterdam n. Vigo. Kreon 22 te Antwerpen n. Antwerpen. Kryptos 22 te Rotterdam (dokken). Laarderkerk pass. 22 St. Vincent n. Triëst. Laertes 22 v. Philadelphia n. Baltimore. Leeuwarden 23 te New Orleans. Lekkerkerk 22 144 m. n.n.o. Finisterre n. Stettin. Lemsterkerk 23 te Bahrein. Liberty Bell 22 v. Rio de Janeiro n. B. Mashur. Lindekerk 21 v. Catania n. Antwerpen. Lissekerk 22 et Londen. Lombok 23 te Dar Es Salaam. Maas 22 v. Piraeus n. Messina. Maasdam 22 v. Le Havre n. Southampton. Maaslloyd 22 v. Christobal n. New Orleans. Madisonlloyd 22 te Hamburg v. Antwerpen. Mariekerk 22 te Mombassa. Mataram 23 te Genua. Medon 22 te Baltimore. Mecrdrecht 22 230 m. z.w. Bermuda n. Hampt. R. Mentor 23 te Rotterdam. Merwede 23 te Newcastle verwacht. Mitra 23 v. Manchester Shipcanal n. Curacao. Mohamed Reza Shah 22 te Wilhelmshaven. Muiderkerk 22 te Akaba v. Vuez. Musilloyd 22 v. Djakarta n. Musi rivier. My lady 21 v. Rouen n. Las Palmas. Na ess Comment. 22 35 m. o. Ras Fartak n. Fawley. Naess Lion 21 v. Hakodate n. Perzische Golf. Navicella 29 te Curacao verwacht. Neder-Eems 23 v. Port Sudan n. Suez. Neder-Weser 22 v. Kohsichang n. Zamboanga. Nias 23 te Port Said. Nieuwe Tonge 22 v. Quebec n. Antwerpen. Nijkerk 22 v. Hamburg n. Antwerpen. Oberon 22 80 m. w. Ouesant n. Amsterdam. Oranje Nassau 22 v. Aruba n. Puerto Limon. Ossendrecht 22 120 m. o. Gibraltar n. Ykka. Ouwerkerk 22 v. Hongkong n. Kabi. Papendrecht 22 30 mijl n.n.w. Sint Vincent naar Novorossisk. Peperkust 22 te Amsterdam. Pericles 22 v. La Guaira n. Europa. Philine 22 160 m. z.w. Ouessant n. Mcna. Philippia 22 55 m. n.n.o. Oran n. Port Said. Pleter S 22 te Rotterdam. Polydorus 22 v. Rotterdam n Singapore. Pr. Alexander 22 170 m. w.n.w. Flores n. Montreal. Pr. Fred. Hendr. 22 800 m. w.n.w. Scillys n.Quebec. Prins Casimir pass. 22 Lizard n. Londen. Pr Willem George Fred. 22 v. Antw. nè Bremen. Prins der Nederlanden 22 te Hamburg. Prins Willem V 23 et Rotterdam. Purmerend 22 v. Calcutta n. Abadan. Radja 22 v. Hamburg n. Amsterdam. Randfontein 22 v. Durban. 23 te Lor. Marques. Reza Shah The Great 22 80 m. n.o. Ushant naar Fort Said. Roebiah 22 200 m. n.o. Singapore n. Manilla. Roepat 22 te Miri. Rondo 22 tc Zanzibar. Rossum 21 170 m. o.n.o. Gibraltar n. Rotterdam. Rotte 22 o. Midway n. Kawasaki. Rotterdam 22 v. Southampton n. New York. Rijndam 22 80 m w. Scillys n. Quebec. Rijnkerk 22 95 m. w. Gibraltar n. Marseille. Saloum 22 te Lc Havre. Snmarinda 22 dw. Halifax n. New York. Scheldelloyd 23 te Hollandia. Schie 22 88 m. o. Gibraltar n. Rotterdam. Sehiedijk 22 v. Newport News n. Perth Amboy. Sibigo 22 270 m. w. Makassar n. Brisbane. Skadi 22 52 m. n.o. Oran n. Napels. Stad Amsterdam pass. 22 Finisterre n. Dakar. Stad Arnhem 22 120 m. o.z.o. Majorca n. Sagunto Stad Dordrecht 22 15 m. z. Helgoland n. Oulu. Stad Leiden 22 v. Durban n. Beira. Stad Maassluis 22 50 m. w.z.w. Dover n. Pepel. Stad Rotterd. 22 20 m. z. Majorca n. Civ. Vecchia. Stad Schiedam 22 v. Narvik n. Gent. Slnnvac Dj Irak 23 te Buatan verwacht.. Stanvac Lirik 22 v. Buatan. 23 te Singap. verw. Statendam 22 te New York. Statue of Liberty 22 120 m. n.n.w. Perim naar Bandar Mashur. Stentor 21 980 m. w.n.w. Kp. Verdische eilanden. Straat Banka 22 v. Cochin n. Bombay. Straat Johore 23 v. Port Swettenham n. Penang. Straat Madura 22 v. Fremantle n. Mauritius. Straat Magelhaen 22 te Beira verw. v. Zanzibar. St.r. Malakka 23 900 m. o. Rio de Janeiro (best.). Sunetta 29 te Ville do Porto (Sta. Maria) verw. Tahama 22 650 m. n.o. Puerto Rico n. Amuaybay. Taria 23 te Abadan. Tegelberg 23 te Hongkong. Teiresias 22 v. Aden n. Suez. Telamon 22 te Hamburg. Thuredrecht 22 475 m. w.z.w. Flores n. Norfolk. Tjibodas 22 200 m. w. Sabang n. Mombasa. Tjimanuk 22 te Lagos. Tjitarum 22 v. Melbourne n. Sydney. Towa 23 te Bahia. Tweelingen pass. 22 Terceira n. Puerto Ordaz. Van der Hagen 23 v. Monrovia n. Abidjan. Van Linschotcn 22 130 m. z.w. Luanda n. Matadi. Van Noort 21 v. Shanghai n. Hongkong. Van Riebeeck 22 v. Dubai n. Kuwait. Vasum 23 te Banias verwacht. Waal 22 te Tunis verwacht. W. Alton Jones 22 330 m. o. Kp. May n. Port Said. Waikelo 22 te Kuwait. Waterland 22 315 m. w.n.w. Pt. Etienne n. A'dam. Waterman 22 340 m. z.o. Halifax n. Rotterdam. Westerdam 22 560 nr. van Kp. Race n. Rotterdam. Westertoren 22 60 m. n.o. Malta n. Lissabon. Wieldrecht 22 330 m. w. Bermuda n. La Salina. Willem Ruys 24 tc Sydney verwacht. Willemstad 22 v. Lissabon n. Madeira. KLEINE VAART Admiralengr. 22 50 m. n.o. Sandhamm. n. A'dam. Alcetas 22 60 m. n. Kp. St. Vincent n. Rotterdam. Ank T 20 v. De Venern te Zaandam. Appingedam 22 dw. Finisterre n. Lissabon. Areas 23 30 m, z.o. Kp. St. Vincent n. Malta. Boreas 21 v. Kopenhagen n. Aalborg. Elsa 21 dw. Gotland n. Zaandam. Flevo 21 dw. Hoek van Holland n. Salvesborg. Kaap Falga pass. 22 ET-3 v. Rundvik n. A'dam. Leliegracht 22 dw. Kamperduin v. Amsterdam. Lucas Bols 1 pass. 22 Borkum n. Odcnse. Man to 22 135 m. n.o. Villano n. Lissabon. Midas 21 te Amsterdam v. Gdynia (repareren).. Netta 19 te Napels v. Alicante. Ponza 16 v. Karskaer te Pateniemi. Strabo 22 v. Rotterdam n. Oran. Thaletas 22 10 m. z. Messina n. Piraeus. Westerdok 20 te Kingslynn v. Boston. SLEEPVAART Blankenburg pass. 21 Vlissingen n. Antwerpen. Gele Zee 21 v Rotterdam n. zee en terug. Hudson 21 tc Rotterdam. De heer Victor Leemans kon zijn pleidooi voor een samensmelting van de drie Europese uitvoerende organen met een recent voorbeeld illustreren. Hij had twee juist verschenen rappor ten bij zich over toonverschillen in on dernemingen. Het ene was uitgegeven door de Hoge Autoriteit van de Kolen- en Staalgemeenschap, het andere door de Europese Executieve Commissie. De cijfers waren in beide gevallen afkom stig van het gemeenschappelijke Bureau voor de statistiek. Internationals krachtig in herstel De internationale waarden gaven gister middag een zeer krachtig herstel te zien. De grootste kooplust kwam van West- Duitsland. De Westduitse beurzen waren zeer vast en gaven koersverschillen. Dit betekende voor Amsterdam een goede sti mulans. De handel was vrij levendig. De AKU-waarden stegen van 576 tot 583, dat is 18 p. meer. Philips steeg van 1237 tot 1243 (1206 >4Unilever verbeterde verder tot 791. Kon. Olie gaf een goed herstel te zien. De aandelen liepen op door lokale speculatieve aankopen van 143,40 tot 144,40. Een koerswinst van circa 5 gulden was hierdoor mogelijk. Hoogovens haalden op 844 bijna het gehele koersverlies van de vorige dag in. De scheepvaartfondsen waren kalm. De H.V.A. aandelen waren op 173 een puntje hoger. Deli Mij. herstelde zich van 188 tot 190 191,20). Amster dam Rubber goed prijshoudend. De staats fondsen waren vast op aanhoudende her- beleggingsvraag. In de lokale sector waren de bier-aandelen vast. De adviesprijs voor Heineken kwam op 700 bieden. Ketjen op 520 a 525 (515). Borsumij kwam iets lager. Claims Thomassen en Drijver verlieten de markt op circa 1425, overeenkomende met 720 percent voor de nieuwe aandelen. (ANP). Boeke en Huidekoper kwam van 147 op 146 K - Boom Ruygrok van 165 op 166 en Spaarnestad kwam van 535 op 540. VERHANDELDE FONDSEN. 21 juni 22 juni Totaal 430 426 Hoger 188 (43.7%) 229 (53.7%) Lager 154 (35.7%) 112(26.5%) Gelijk 88 (20.6%) 85 (19.8%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN Slot A.K.U 578—586 586 Kon. Petr. 143.80—147.50 147.50 1244—1268 1268 993—1015 1015 Hoogovens 842—855 855 VOORBEURS VAN HEDEN. Slot A.K.U588—593 585 Kon. Petr. 148—148.80 ƒ147.50 Philips 1276—1287 1276 Unilever 1032—1047 1026 Hoogovens 860862 858 Vorige slotkoers Amsterd. Bank 350 Ned. Handel Mij. 282 Rotterd. Bank 300 Twentsche Bank. 277% A.K.U 581 Albert Heijn 455 454 Billiton Mij. II 385 3ols 630 Bührmann Papier 520 Deli-Mij f 190.— Dordtsche Olie 69834 Fokker 448 Heineken's 710 b Hoogenbosch Sch. 251% Hoogovens 839 H.V.A 172-34 455 520 K.L.M 103. Kon. Ned. Zout 990 Kon Olie 145. Muller Nat. Bezit 449 Nederl. Ford 555 Ned. Gist- en Sp 400 Ned. Kabelfabr. 627 Philips Gem. Bez. 1241% Philips Pref 315 A'dam Rubber 117 Sikkens Groep 798 Stokvis R.S 285 Thomassen ?z Dr. 745 TTnilever 991 Van Berkel's Pat 347 Van Gelder Pap 330 Van der Heem 340 Ver Marhinefabr 229 Wessanen 293% Wilton Feijenoord 201% Zwanenberg-Org. 823 Interunie f 217. 241.— Unitas 510. Ver Bezit v. 1894 137.— H.A.L 13934 K NS M 183 N Scheeov Unie 145% Ommeren v 272% Stoomv Mij. Ned 166% Anaconda 5034 Kennecott Copper 76 ~A Aluminium Ltd 3134 FWhlohem Steel.. 4334 U.S Steel 79% Republic Steel 6134 American Motors 23%fl General Motors. 44 Cities Service 4134 Shell Oil 68% Gedane noteringen. (Verstrekt door de Amaterdamsche Bank) Enig herstel NEW YORK. De staal- en spoörwaar- den hebben de Newyorkse effectenbeurs gisteren op stevige grond gezet. Bij de opening was de tendens zwak en de prijzen bewogen zich omlaag. De staal- en spoor- waaren zwaaiden tijdens het derde uur om. De steun breidde zich daarna uit. De vlieg tuigfabrieken noteerden soms goede win sten. De elektronische fondsen trokken sterk aan. De spoorwaarden boekten een avans van ruim één dollar voor New York Central en 2 voor Baltimore and Ohio. Jones and Laughlin en Youngstown and Lukens stegen een dollar. National Steel stegen iets. De autofondsen boekten even eens winst. Ford gaf iets prijs. De oliewaar den waren gemengd. De omzet was 3.600.000 aandelen. 1.207 fondsen werden verhandeld, 539 hoger en 440 lager. Het in dustrie gemiddelde kwam van 644.93 op 645.36, dat van spoorwegen van 141.62 op 143.07 en dat van openbare nutsbedrijven van 82.94 op 92.57. (UPI).

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 13