Uitslagen van Schoten-VVGA, HHC Sparta en UVV-EHS niette voorspellen Nederlands negental verloor in spannend duel van Colonels v Maris gaf Australiër Fraser moedig partij, maar verloor toch Grote belangstelling in Mexico voor wedstrijd tegen Nederland Ruegg eindigde op eerste plaats in Ronde van Zwitserland Yreenejroor blonk uit aangooien Lastige tegenstanders voor HCK en Kennemerland Titel van „De Kampioen" weer voor Steenvoorden Ernstig ongeluk bij de training voor Le Mans DONDERDAG 23 JUNI 1960 15 Het honkbal programma Aan Spelen nemen 86 landen deel Fout van jury onthoudt Bos Nederlands record Cockie Gastelaars onder leiding van Braasem DE WIMBLEDONKAMPÏOENSCHAPPEN ^ippir. ALS DE LUCHT BETREKT... Ciije verbeterde Neder lands record steeple chase Dit jaar 57 miljoen francs aan prijzen in de Tour Lahaye achtste Duitse ploeg voor de Tour de France Bahamontes start nu weer wel Nederlandse amateurs naar Oostenrijk Woensdagavond heeft het Nederlands negental de oefenwedstrijd tegen de Kai- sorsJR'.itern Colonels op eervolle wijze ver loren. De aantrekkelijke wedstrijd, die op het Haarlems honkbalveld door ongeveer "0(10 toeschouwers werd bijgewoond, werd beslist in de zevende innings, die tevens de laatste was. De Amerikaanse werper, Vel Rogers, die op dat moment met 5-3 achterstond, redde zijn ploeg door een homerun te slaan met drie honken bezet. Ruud Zijlstra, die even tevoren was ver vangen door Jan Smldt, werd verliezende werper. Het Nederlands team, dat als ge heel oen goede wedstrijd speelde, had in Wim Vrernegoor een bijzonder nuttige speler. Honkbal Ruud Zijlstra was door coach Ron Fra- ser uitverkoren om de Nederlandse ver dediging te leiden. Dit ging hem vijf in nings lang prima af, want bij het. ingaan van de zesde innings noteerde hij 7-3-2 en hadden de Colonels nog geen punt ge scoord. Nederland leidde toen met 2-0, want na een sterk begin van de Ameri kaanse verdediging, die zowel in de eerste als in de tweede innings een dubbelspel maakte, slaagde Wim Vreenegoor erin in de derde innings met behulp van de Co- lonels-velders, die driemaal faalden, de score te openen. In de tweede helft van de vijde innings scoorde Vreenegoor opnieuw. Dit, geschied de na een vrije loop, stootslagen van Zijl stra en Keulemans en een mooie twee- honkslag van Houtkamp (2-0). In de zesde innings begonnen beide werpers tekenen van vermoeidheid te to nen. De Amerikaanse derdehonkman Vo rt er kwam op het tweede honk na fouten van Kops en Zijlstra. Catcher Czajka gaf een tweehonkslag, waarop Yoder scoorde (2-1). Anthony kreeg 4 w. Met Czajka en Anthony op de honken gaf werper Rogers een honkslag. Czajka kwam op het derde honk, rechtsvelder Vreenegoor hield de bal te lang bij zich en Czajka ging door naar het thuishonk. Met een schitterende aangooi herstelde Vreenegoor zich en Czajka sneuvelde op de thuisplaat. Het was de tweede keer, dat de HHC-er zich in het veld onder scheidde, want in de vierde innings maak- Het programma luidt: Zaterdag 25 Juni Hoofdklasse: SchotenVVGA (16.00 uur). Kerste klasse: VolewijckersKennemerland (16.00 u.), ABC—Ajax. Neptunus-HCK (16.30 u.). Overgangsklasse A: HFC HaarlemThor. Overgangsklasse b: RooswijkTYBB. Sparta 2 Catchers. Tweede kl. A: TIW-Rood Wit. HHC 2—Storks. Tweede kl. B: Spartaan—Shell. EDO 2—VVGA 3. RAYON HAARLEM 3 A Schoten 4—DIO. 3 B: Kennemerland 2—DSS. 4 A: Geel WitTerrasvog. 3, VI. Vogels 2—OG 2. 4 B: EHS 3Rippcrda. 4C: Kennemerland 3 - Schoten 5, TYBB 3 HFC Haarlem 3. THB 3—RCH 3. 4 O: OG 3—HCK 5. Zondag 26 juni Hoofdklasse: WWVHEDW-OVVO. HHC—Spar ta (14.00 uur). UW—EHS (14.00 uur). Eerste klasse: SC HaarlemEDO (10.00 uur). Overgangsklasse A: Schoten 2—OVVO 2. Tjika- lor.g—RCH. RFC—ADO. Overgangsklasse B: Laakkwartier—Blauw Wit, HCK 2—SVV. Tweede klasse A: FeijenoordSparta 3, Schie dam—WVHEDW 2. Tweede kl. B: Quick—Ajax 2. THB-Schoten 3. Tweede klasse C: VVGA 2Bloemendaal, Vo lewijckers 2—SC Haarlem 2. RCH 2-TOG. RAYON HAARLEM 3 A: Terrasvogels—OG. EDO 3—HCK 4. 3 B: Halfweg—DSB. TYBB 2—EHS 2. 4 A: DSS 2- HFC Haarl. 2. Ripperda 2--TYBB 4. 4 B: OG 4—Rooswijk 3, Halfweg 2—THB 2, DIO 2— Terrasvogels. 4 C: Bloemendaal 2Rooswijk 2. 4 O: SC Haarlem 4-Schoten 6. EDO 4—HHC 3. Catcher Geurts tikt Czajka uit. te hij op prachtige wijze een verre tik van Burroughs onschadelijk. In de gelijkmakende innings kwam Kops door een fout op de honken. Door een wilde worp kwam hij op hel tweede en een infield hit van Vreenegoor bracht hem op het derde honk. Zijlstra gaf daarna met twee slag een prachtige stootslag en Kops scoorde (3-1). Keulemans volgde met een fraaie tweehonkslag, waarop Vreene goor voor de derde maal scoorde (4-1). Houtkamp gaf een houtslag en tezamen met Keulemans zorgde hij door tactisch honklopen voor 5-1. In de laatste (zevende) innings viel de beslissing. Beardsléy kwam door velders keus op de honken en scoorde na honk- slagen van Whaley en Yoder (5-2) en 4w. voor Burroughs maakte de honken vol. Opnieuw een honkslag van Czajka bracht de stand op 5-3 Zijlstra werd daarop ver vangen door Jan Smidt, die zijn eerste tegenstander met 3 sl. uitschakelde. Daarop kwam werper Rogers aan slag en met een schitterende homerun sloeg hij vier punten binnen (5-7). De laatste Nederlandse slagbeurt bracht nog wel twee honken bezet, maar pineh- runner Vissers faalde en werd uitgemaakt en Kops en Fabrie faalden aan slag. Wer pers resultaten: Zijlstra (6 1 3 innings): 7-5-7, Smidt (2/3 innings): 1-1-1. Rogers: 9-5-7. Veldfouten: Nederland: 4. Colonels: 6. Slaggemiddelen: Urbanus 0.667. Hout kamp 0.500 (2 uit 4), Keulemans en Vree negoor 0.500 (1 uit 2) en Heemskerk 0.250. Olympische Spelen Tenminste 86 landen zullen deelnemen aan de Olympische Spelen in Rome. Dit is bekend gemaakt door de voorzitter van het Italiaans Olympisch Comité, Giulio Onesti. Zeven landen hebben laten weten dat zij niet kunnen komen: Albanië, Costa Rica, Haiti, Honduras, Nicaragua, de repu bliek Dominica en Tanganyka. En het is bijna zeker dat ook Paraguay en Cuba af wezig zullen zijn. De deelneming van Boli via en Suriname zal zo ongeveer symbolisch zijn. De uitvoering van de plannen voor de Spelen, bevindt zich thans in het laatste stadium. Het grootste probleem wordt ge vormd door het vervoer zowel van de deelnemers als van de toeschouwers. De Olympische fakkel zal op 12 augustus op de Olympus in Griekenland worden aan gestoken en dan door estafettelopers, per boot en weer door lopers naar Rome wor den gebracht. Tijdens de atletiekwedstrijden om 'de open Amsterdamse atletiektitels liep er langs de Sintelbaan een zeer teleurgestel de Haagse atleet. Het was Marius Bos, die met een tijd van 23,7 seconde precies een halve seconde onder het nationale record 200 meter horden van Eef Kamerbeek was gebleven, maar desondanks geen nieuwe recordhouder werd. De prestatie kan na melijk niet worden erkend, omdat er slechts twee, in plaats van de reglemen tair noodzakelijke drie tijdwaarnemers waren om de tijd van de winnaar op te nemen. Opnieuw dus werd een atleet een record onthouden door een onjuist jury- beleid. Tussen Cockie Gastelaars en haar trai ner Peute zijn enkele meningsverschillen gerezen. In overleg met beide partijen, met Cockie's vereniging SZC en de sport- commissie van de KNZB is thans beslo ten dat de Europese recordhoudster haar Olympische voorbereiding onder leiding van Cor Braasem zal voortzetten. Alle acht geplaatste spelers in het he ren-enkelspel van de tenniskampioen schappen te Wimbledon mogen zich dan in de tweede ronde hebben gehandhaafd ook natuurlijk dc als no 1 geplaatste Australiër Neale Fraser. die onze landge noot Wim Maris in drie sets (6-2. 6-3, 6-2) versloeg toch waren er woensdag Maris Groot is de belangstelling in Mexico voor de zondag te spelen wedstrijd tegen Nederland. In de eerste plaats, omdat het de eerste keer is, dat het Nederlandse elftal een bezoek aan Mexico brengt, in de tweede plaats doordat in deze wed strijd twee ploegen met een geheel ver schillende stijl tegenover elkaar zullen ko men de Europese en de Zuidamerikaan- se en tenslotte, doordat in wedstrijden met buitenlandse ploegen tot uitdrukking koml. hoever de evolutie van het Mexi caanse voetbal is gevorderd. De voorspellingen zijn voorzichtig. Het Nederlandse voetbal heeft in Mexico de reputatie van gedegen te zijn en boven dien vrij hard, waardoor het verrassin gen niet uitsluit. Als een nadeel ziet men in Mexico het feit, dat de Nederlanders geen gelegenheid zullen hebben te accli matiseren, vooral daar Mexico City op een hoogte van 2300 meter ligt. Mexico speelt op eigen grond en voor eigen publiek men verwacht 80.000 toe schouwers en dat het vertegenwoordi gende elftal iets in zijn mars heeft, daar van heeft het vorig jaar mei blijk gege ven, toen het Engeland versloeg met 2-1. Advertentie ...hoeft uw gezicht heus niet te betrekken. Zorg, dat u altijd uw BigBen regenjas of -mantel bij de hand hebt. 't Is maar een heel klein pak je. Heel licht en... heel water dicht. De beste en handigste bescherming tegen rukwin den en regenvlagen Prijzen van 6.90-7.90-9.75* 12.75* -15.75 en 17.50. met pluvexO -patentsliiitlng. Het verschil tussen, hel spelpeil van de hoofdklasse en dat der eerste klasse is aanzienlijk. De honkbaltoeschouwers zul len dit reeds enkele malen hebben gecon stateerd in deze competitie. Ook op de ranglijsten valt dit verschil duidelijk op. De meest hechte verdediging is die van EHS, die in vyf wedstrijden slechts drie maal werd gepasseerd. De sterkste eerste- klassc-verdediging is die van EDO, die in vier wedstrijden twintig punten legen zich zag scoren. Dat punten duur zijn in de hoofdklasse ziet men aan de negentien punten, die de produktiefste hoofdklasser, Sparta, tot nu toe in vijf wedstrijden scoorde. SC Haarlem speelde reeds zeven wedstrijden en scoorde 51 runs. De rescrveploeg van Sparta, die in de overgangsklasse B uitkomt, is bijzonder produktief. Uit zeven wedstrijden scoorden de Rotterdammers niet minder dan 97 runs. In dezelfde afdeling heeft Catchers het op dit moment bijzonder moeilijk. Vooral de verdediging heeft het zwaar te verduren. In vijf wedstrijden kreeg de Amsterdamse ploeg al meer dan 100 punten tegen. Ook dit weekeinde zullen in de hoofd klasse de punten duur zijn. De wedstrij den Schoten-VVGA, (zaterdag op het honk balveld), HHC-Sparta (zondag) en UVV- EHS zullen wel weer tot het einde toe spannend blijven en het zou ons niet ver wonderen, als de uitslag in enkele geval len weer eens 2-1 zou zijn. Alleen OVVO krijgt het, op papier althans, niet zo zwaar. WVHEDW zal wel met flink verschil wor den verslagen. In de eerste klasse speelt HCK een moeilijke uitwedstrijd tegen Neptunus en EDO gaat zondagmorgen op bezoek bij SC Haarlem in het honkbalstadion. We vre zen het ergste voor de Sportclub. Kenne merland heeft ook al een lastige tegen stander. Op het Mosveld is Voelwijckers moeilijk te verslaan. Overigens schijnt het Mexicaanse elftal op het moment minder goed in vorm te zijn dan het vorige jaar, getuige het feit, dat het in het Panamerikaanse voetbal kampioenschap te San José slechts een Voetbal overwinning behaalde (op Costa Rica), waar tegenover stonden twee nederlagen tegen Argentinië en een nederlaag en een gelijkspel tegen Brazilië. Voor de wedstrijd tegen Nederland zijn 22 spelei's geselecteerd, die reeds enige dagen in een trainingskamp zijn samen gebracht. Van hen zal de uitstekende spil Del Muro wegens een blessure naar alle waarschijnlijkheid echter niet kunnen spe len. A tletiek Tijdens wedstrijden op de gemeentelijke sintelbaan in Breda heeft Cuje van Dyna mo, Middelburg, het Nederlands record op de 3000 meter steeple chase verbeterd en gebracht op 9 min. 9,4 sec. Het oude stond sinds 28 juni van het vorig jaar op naam van Jonkers, die in Antwerpen een tijd van 9 min. 21,2 sec. maakte. Stirling Moss, die vorige week zater dag te Francorchamps is verongelukt toen zijn Lotus bij de training voor de Grote Prijs van België een wiel ver loor, is er allerminst prettig aan toe, maar dat verhindert hem niet opge wekt te blijven. Toen hij aankwam bij het St. Thomas-ziekenhuis in Londen, waarin hij is opgenomen na met een chartervliegtuig uit België naar Enge land te zijn vervoerd, maakte hij van onder de witte doek die zijn gewonde gezicht bedekte, grapjes tegen een radioreporter, die een interview afnam uitslagen die voor velen een verrassing waren. En vooral voor de Britten waren deze niet altijd van prettige aard. Zo werd de linkshandige Billy Knight uitge schakeld door de Deen Kurt Nielsen, die in 1953 en 1955 op Wimbledon historie schreef door als ongeplaatste speler de fi nale te bereiken. De zeven jaar oudere Deen (nu 32) versloeg Knight, die in de vierde set de zege binnen zijn bereik had: 2 sets tegen 1 en 5-3, met 2-6, 6-4, 2-6, 11-9, 6-3. In de vierde set ontspon zich een fascinerend duel, waarin Nielsen uit een achterstand van 3-5 op 5-5 kwam. Ivnight redde drie setpoints in dc twaalf de game met machtige aces. Nielsen kwam opnieuw in moeilijkheden, toen hij zijn service verloor en Knight tot 9-8 uit liep. Wederom kwam Nielsen terug en toen hij in de twintigste game door Knights service brak was het pleit be slecht. T ennis Een spannend duel vochten ook Irsihnan en de Spanjaard Gimeno uit, dat een revanche werd voor de Indiër voor de op Queens Club tegen Gimeno geleden ne derlaag. De talentvolle 19-jarige Amerikaan Buch holz maakte zijn landgenoot John Cran ston, die in de kampioenschappen van Kent Laver versloeg een illusie armer: 6-4 6-3 6-1, terwijl ook Pietrangeli met vlag en wimpel door de tweede ronde ging met een overwinning op de jonge Australiër Mulligan: 6-1 6-4 9-7. Laver gaf de 31-jarige voormalige Amerikaanse Da- vis Cup-speler Flam, die eens in 1952 de halve eindstrijd bereikte geen kans op een eervol resultaat. Met driemaal 6-2 werd Laver winnaar. Een teleurstelling bereidde ook de 22-ja- rige Davies de Britten. Zijn tegenstander was de 46-jarige grijze Amerikaan Mulloy, die na Nielsen het centrecourt betrad om zoomd door 20.000 mensen. Mulloy moet uit Nielsens prestatie de nodige inspira tie hebben geput, want hij gaf Davies geen schijn van kans en won in drie sets met 6-3 6-3 6-4, gevraagd wanneer hij zijn ten niscarrière zou eindigen antwoordde de veteraan uit Miami, die drinkt, noch rookt: „Wanneer ik Wimbledon heb ge wonnen Het dames-enkelspel kende de sensatie van het uitschakelen van een geplaatste speelster, namelijk de 38-jarige Hongaar se Suzy Kormoczy, die werd verslagen door de 25-jarige aanvoerster van 't Ame rikaanse Wightman cupteam, Janet Hopps. De Amerikaanse scheen zich beter op het snelle gras thuis te voelen dan de Hon gaarse, die op harde banen nagenoeg on verslaanbaar is. In drie sets werd de strijd beslist: 6-3, 3-6, 9-7. Maris heeft de als no 1 geplaatste Australiër Neale Fraser moedig tegen stand geboden, ook al wist hij bij voor baat reeds, naar een nederlaag te zullen worden gespeeld. Een nederlaag overi gens met ere. want al doen de cijfers an ders vermoeden, Fraser heeft zeker de overwinning niet cadeau gekregen. Vele games gingen tot deuce en tot twee keer toe moest Fraser aces slaan om een service-doorbraak te forceren. Maris evenaarde Fraser in zijn service, wat kracht betreft, maar zijn plaatsen was minder. Fraser brak door Maris' service in de derde en vijfde game en won daarmee de eerste set met 6-2. Maris hield in de twee de set met Fraser gelijke tred tot 3-3, maar toen de Australiër onze landgenoot met sterk gespreide drives en dropshots uit positie speelde, brak hij daarmee de tegenstand. Even leek het er in de derde game van de derde set op, of het Maris (bij 15.40) zou gelukken Frasers service te doorbre ken, maar met twee aces trok de Austra liër de score recht (40-40) en won tevens de game om daarna recht op de overwinning af te stevenen: 6-2 6-3 6-2. Wielt men Piet Steenvoorden heeft voor de derde keer beslag gelegd op het lange afstand kampioenschap van de Haarlemse wie lerclub „De Kampioen". Na zijn triomfen in 1957 en 1959, toonde de Heemstede- naar zich ook nu weer de sterkste door dc eindsprint van een zeven man sterk kopgroepje te winnen. Coen Visser en de strijdlustige Eddy Riethoff, die zich bij elke ontsnapping actief toonde, waren in die sprint zijn felste belagers. Voor dit kampioenschap, dat woensdag avond op het circuit van Zandvoort werd gehouden, verschenen nagenoeg alle ren ners van de Haarlemse club aan de start en zij hebben voor een aantrekkelijke koers gezorgd. Al in de beginfase van de strijd ontstond er een zes man sterk kop groepje Buis, Riethoff, Steenvoorden, Visser, Gieske en Hendriks en over het algemeen was men van mening dat deze ontsnapping meteen de beslissende zou zijn. Maar het pakte toch nog anders uit, want na de achtste ronde er moesten er 21 gereden worden gaven Steenvoor- den en Buis er plotseling de brui aan en lieten zich terugzakken in het peloton. Hoewel de vier overgebleven koplopers nog dapper bleven doorstrijden, moesten zij hun voorsprong ten slotte toch prijs geven. Alles kwam weer bijeen. Het was evenwel van korte duur, want de actieve Riethoff sloeg kort daarop met Tonny Pe ters en Frans Vaars op de vlucht. Maar ook dit trio kreeg geen kans om zich de finitief van het peloton af te zonderen. Die kans kregen wel Steenvoorden. Vis ser, alweer Riethoff, Piers, T. Peters, Blommaert en Koger, toen zij zes ronden (25 km.) voor het einde een kopgroepje vormden. Deze zeven vluchtelingen lie pen steeds verder uit op het peloton en konden zich ten slotte tot het onderlinge gevecht beperken. En dat pleit won Steen voorden in de eindsprint. De uitslag luidde: 1. en kampioen: P. Steenvoorden, Heemstede, de 88 kilome ter in 2 uur 13, min. en 54 sec.; 2. C. Visser, Santpoort; 3. E. Riethoff, 4. C. Piers, 5. T. Peters, 6. W. Blommaert, 7. H. Koger, 8. J. v. d. Horst (eerste nieu weling) op 2 min. en 25 sec.; 9. A. van Dijk, 10. A. Koonings, 11. G. Fennis (tweede nieuv/eling) 12. H. Buis, Vijfhui zen. De officieuze titelstrijd der C-klassers leverde het navolgende resultaat op: 1. Philippo, de 45 kilometer in 1 uur 8 min. en 41 sec.; 2. Post, 3. Nijssen, 4. Krijgs man, 5. Handgraaf, 6. Van Leuffen, 7. Van der Pol, 8. ex aequo: een peloton van twaalf man. Jaques Goddet, de directeur-generaal van de Ronde van Frankrijk en de voor naamste leden van zijn staf hebben dins dag tijdens een perslunch in Parijs de laatste gegevens over de 47ste Tour de France bekendgemaakt. Het belangrijk ste was wel, dat het prijzentolaal aanzien lijk is vergroot, nl. van 52 miljoen francs in 1959 tot 57 miljoen (ongeveer 430.000), hetgeen neerkomt op een gemiddelde van 3300 voor elk van de 128 renners. De meest ingrijpende wijziging in het prijzenschema is wel dat in de laatste etappe de premie van het ploegenklasse- ment verdubbeld zal worden, terwijl voor die etappe tevens een extra-prijs van 1 miljoen francs is beschikbaar gesteld om de strijdlust aan te wakkeren. Die extra premie zal worden betwist in vier spi-int- wedstrijden onderweg en één bij de aan komst in het Pare des Princes. Ook de waardering voor het punten klassement is gewijzigd. In de strijd om de „gi-oene trui" zullen nu nog slechts de eerste zes plaatsen van het etappeklasse ment van belang zijn, t.w. de eerste plaats wordt beloond met 10, de volgende met 6, de dei-de met 4, de vierde met 3, de vijfde met 2 en de zesde plaats met 1 punt. Wat het ploegenklassement betreft: dit zal deze keer worden opgemaakt aan de hand van de tijden van de drie bestge- plaatste renners van een ploeg in elke etappe. De wijze waarop de prijs voor de meest strijdlustige renner wordt toegekend is eveneens veranderd. Alle journalisten zul len een stem in het kapittel hebben en de renners zullen afhankelijk van het aan tal toegekende punten 100 tot 200,000 francs krijgen. De „souvenir Henri Desgrange (200.000 fi'anco voor de eerste en 100.000 voor de tweede) zal worden betwist op de Lau- teret, kort na het vertrek uit Briangon. Jacques Goddet kondigde aan dat bij de start in Rijssel een minuut stilte in acht zal worden genomen ter nagedachtenis van Fausto Coppi en Gerard Saint. De beeltenis van de Italiaanse campionissi- mo zal bovendien voorkomen op de beker die aan de winnaar van de etappe Cap- Briancon zal worden overhandigd. Op dat traject namelijk behaalde Fausto Coppi één van de grootste overwinningen uit zijn carrière. VOETBAL. DOS speelde woensdag avond in Utrecht voor 5.000 toeschouwers een vriendschappelijke wedstrijd tegen Schwarz Weiss uit Essen. De gasten won nen met 42. Met de rust hadden ze reeds met 30 de leiding. De 24ste Ronde van Zwitserland is een grote triomf geworden voor de Zwitser Alfred Ruegg, de wereld-uurrecordhouder overdekte banen. Ruegg bereikte Bazel met een voorsprong van ruim 2V» minuut op zyn landgenoot Gimmi, van bijna 3 mi nuten op Strehler, eveneens een befaamde tempo-ryder. Bovendien werd Ruegg eer ste in het bergklasscment voor Gimmi. De Nederlandse renners onderscheidden zich in deze slotetappe. Piet van Est leid de na 43 km. een aanval in, die ge steund door Blavier (België), Assirelli (Italië) en Polo (Fr. uiteindelijk over de rit besliste, en Bram Kool behoorde later tot een kleine groep van achter volgers. De laatste etappe, die beide van Mon- treux naar Bazel over een afstand van 239 km., eindigde in een overwinning van de Belg Blavier met op de tweede plaats de Italiaan Assirelli Het algemeen klassement luidt: 1. Alfred Ruegg (Zwits.) 35.54.33; 2. Gimmi (Zwits.) 35.57.26; 3. Strehler (Zwits.) 35.57.26; 4. Moresi (Zwits.) 35.57.55; De Duitse ploeg voor de Ronde van Frankrijk, die zondag in Rijssel start, is thans definitief samengesteld en bestaat uit de volgende acht renners: Hans Jun- kermann, Lothar Friedrich, Hans Jaros- cewicz, Emil Reinecke, Horst Tulier, Wil lie Altig, Franz Reitkz en Manfred Donike. Federico Bahamontes, de „adelaar van Toledo" die vorig jaar de Ronde van Frankrijk gewonnen heeft, zal dit jaar toch starten. Bahamontes had de laatste tijd maagklachten en heeft daar medisch advies over ingewonnen. Hij zal in weer wil van de maagklachten meerijden in de Ronde van Frankrijk. Inmiddels is ook de samenstelling van de Engelse ploeg voor de ronde bekendgemaakt. Er zullen acht man uitkomen: John Andrews, Stan Britain, John Kennedy, Brian Robinson, Harry Reynolds, Norman Sheil, Tommy Simpson en Victor Sutton. Dat Zwitserland is geteisterd door zware stortregens hebben niet alleen de bewoners, maar ook de deelnemers aan de wielerronde van Zwitserland aan den lijve ondervonden. Het peloton passeert hier wat moeizaam een door neergestort gesteente vernauwde door gang op de Sustenpas. 5. Sutton (G.B.) 35.58.20; 8. Lahaye (Ned.) op 4 min. 52 sec.; 37. Knoops (Ned.) op 60 min. 40 sec.; 38. Kool op 61 min. 34 sec.; 40. Van Est (Ned. op 61 min. 59 sec.). Vier Nederlandse amateurrenners, na melijk Van der Klundert (De Heem), Snij der (Halfweg), Hugens (Amstenrade) en Lotz (Siebengewald) zullen deelnemen aan de Ronde van Oostenrijk, een weg wedstrijd over acht etappes met een to taal afstand van 1321 km., die van 25 juni tot en met 2 juli zal worden gehouden. Zeven nationale ploegen komen aan de start en wel Italië, Nederland, Zwitser land, België, Rusland, Duitsland en Oos tenrijk, tevens zullen enige individuelen deelnemen. De Nederlandse ploeg staat onder leiding van Frits van Griensven uit Eindhoven. Tijdens de training voor de 24 uursrit van Le Mans heeft zich een ernstig onge luk voorgedaan. De Bx-aziliaan Frederico d'Orey verloor in een bocht de macht over zijn stuur en botste tegen de strobalen. Met bloeduitstortingen op verschillende plaatsen van zijn lichaam werd hij naar het ziekenhuis van Le Mans vervoerd. Daar bleek dat hij eveneens een schedel- blessure had. In de loop van de nacht werd d'Orey geopereerd. Zijn toestand is bevre digend. De snelste ronde voor de 24 uursrit van Le Mans, die zatei-dag en zondag a.s. wordt gehouden, werd gemaakt door de Engels- Amerikaanse equipe Hangsen-Gurney, die de 13.461 meter aflegden in 4 min. 04.6 sec., hetgeen een gemiddelde betekende van 198.118 meter. Het baanrecoi-d staat sinds 1957 op naam van de Engelse coureur Hawthorn, die met zijn Ferrari tot een ge middelde van 203.015 meter kwam.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 15