toiletzeep heet DU- Velsen-Noordse bejaarden op reis door Friesland Nieuwe haven in wording VGZ stopt exploitatie van sportpark „Tussenwijck" Zeeploze L0ENDERSL00T Hygiëne veelal nog onvoldoende Tweehonderd mensen hadden mooie tocht Nieuwe bestemming voor de „Marsbango" Kinheim gegadigde DONDERDAG 23 JUNI 19 5 Schoolartsendien st JAARVERGADERING „BEVERWIJK" TWEE CONCERTEN Ernstige val van •ieter loodgi Middenstanders in Heemskerk exposeren Kassier boerenleenbank neemt afscheid Groot tuinfeest van r.-k. „Instuif" „Watervliet"-korfbal naar driekamp in Amsterdam J. Verhey alleen aan kop in zomertoernooi Met DU-NY dubbel zo schoon super convecior ƒ420. 60 Advertentie DU-NY bespaart werk, want boorden en manchetten blij ven dubbel zo lang schoon. DU-NY de „zeep- lozc zeep" neutraal en alkalivrij, is ook ideaal als haarwas- middel. Bijt niet in de ogen. Door DU-NY géén transpirerende han den en voeten meer. Een uitkomst voor velen. DU-NY vormt geen kalkzeep en Iaat dus geen vieze, vettige randen achter in wastafel en bad. In het jaarverslag van de Districts- Schoolartsendienst Midden-Kennemerland wordt gesproken van een rustige voort zetting van de werkzaamheden in 1958. Er zijn enige nieuwe scholen bijgekomen w.o. ook de L.O.M.-school. Men is zeer blij met deze tak van onderwijs, die even wel grotere eisen aan de dienst stelt. Op enkele uitzonderingen na zijn in het afge lopen jaar alle kinderen uit de eerste, derde en zesde klas van de lagere scho len systematisch onderzocht. Ook heel veel kinderen van verschillende kleuter scholen. De voedingstoestand liet nog wel wat te wensen over. Bij vijftig was dit zeer veel, bij 172 liet het iets te wensen over en bij 1325 kinderen (of twintig percent) werd een matige voedseltoestand vastgesteld. Ook moet men steeds waakzaam blijven voor onrein in het haar, zo gaat het ver slag verder. De toestand van het gebit is een steeds weerkerend probleem. Men meent, dat de ouders van veel kinderen er niet op let ten of hun kinderen hun gebit wel reini gen. Over reinheid op ander gebied zegt mevrouw T. Melessen-Honig, dat het lo kaal waar bijzonder schoolgymnastiek be dreven wordt., niet aan de eisen voldoet en zij verzoekt met klem deze gymnas tiek over te brengen naar de nieuwe school in de Juliana van Stolbergstraat. De logopedisten, mevrouw Wesselius en de Keer J. Ringel, delen mee dat deze dienst door de Schoolartsendienst dras tisch is gewijzigd, doch dat er niettemin een gunstig resultaat te boeken is. De magnetofoon is nog te kort in gebruik om over het resultaat al een oordeel te kun nen hebben, zo stelt men. Na een overzicht betreffende de kinder uitzending wordt medegedeeld, dat 7706 kinderen zijn onderzocht op t.b.c. en dat 91 kinderen positief reageerden door mid del van de reactie van Van Pirquet. Enigszins spijtig besluit het verslag met de mededeling dat de begrippen van hy giëne bij de mensen nog steeds gebrek kig is. Het op tijd en goed reinigen van de handen schijnt een zware taak te zijn. In een druk bezochte bijeenkomst heeft de sportvereniging „Beverwijk" woens dagavond haar jaarvergadering gehouden. De gebruikelijke punten werden bespro ken. Er kwam bij het punt bestuursbeleid een urgente zaak naar voren, die voor de vereniging van groot belang kan worden. Er dreigt bij „Beverwijk" een vereni ging in de vereniging te groeien. Deze avond was er verschil van inzicht tussen het bestuur en de jeugdcommissie. Men zal moeten opletten dat men niet van el kaar verwijderd raakt. Meer samenwer king is geboden. Het bestuur kwam met de mededeling, dat het onderhandelingen heeft gehad met het college van B. en W. over de bouw van een kantine op het sportveld. Men kan hier dan de nodige theorie geven aan de spelers na de training en het ook als clubhuis voor de jeugd gebruiken. Maar men zal zelf de handen uit de mouwen moeten steken en door zelfwerkzaamheid dit. gebouw overeind zetten. De vereniging zal ook de inventaris zelf moeten betalen, iets waarvoor de leden wel wat voelden. Er kwam ook een regle mentswijziging, zodat verschillende com missies door de vergadering gekozen zul len worden en niet meer door het bestuur. De verschillende jaarverslagen werden met belangstelling aangehoord vooral dat van de penningmeester de heer S. Rum- ping. Dank zij de voetbalpool kreeg Be verwijk weer een flinke financiële steun. De vereniging telt 650 leden waaronder een groot aantal jeugdleden. De bestuursverkiezing had tof. resultaat dat alle aftredende bestuursleden weer herkozen werden. Dat waren de heren N. Grapendaal voorzitter, C. Hoeben secreta ris, S. Rumping penningmeester ,J. van der Aar, H. Numan, J. Winands en Van Etten. Het bestuur werd met twee leden uitgebreid, namelijk de heren G. Grapen daal jr. en J. Wübst. BURGERLIJKE STAND CASTRICUM. GEBOREN: 16 juni: Cornelia Helena Maria, dochter van C. J. Duijn, kraanar beider en G. Duijn, Bakkummerstr. 89; 18 juni: Gerardus I-Iubertus Johannes, zoon v. H. M. Veldt, veehouder en J. F. Rotteveel, Kooiweg 2; 19 juni: Petrus Nicolaas Jozef, zoon van N. A. Klaver, vertegenwoordiger en A. Veldt, Torenstr. 77; 20 juni: Michael Franciscus Johannes, zoon van A. Hansen, vertegenwoordiger en M. M. Hesselman, W. de Zwijgerstr. 114; Monique, dochter van J. C. Amoureus, kant. bed. en F. A. Bant, Vondelstr. 37. GEHUWD: 16 juni: Cornells L. Breet- veld en Geertruida C. de Nijs, beiden wo nende te Castricum. Meer dan 50 jaar ervaring. Lange Nieuwstraat 433 - 435 - IJmulden Betaling is prettig te regelen. Het bestuur van de reisvereniging van de bejaarden in Velsen-Noord, die al enige jaren achtereen geheel afzonderlijk van cle gebruikelijke ontspanningsdag voor de bejaarden in de gemeente Velsen, die door de betreffende sub-commissie voor het ontspanningswerk telkenjare wordt georganiseerd, heeft woensdag tweehonderd leden een prachtige dag bezorgd. Om ruim zeven uur al gistermorgen be gonnen de oudjes in vijf mooie touring cars hun lange tocht naar het noorden. Via Alkmaar en de Wieringermeer werd de Afsluitdijk bereikt, voor de meesten een bijzondere gebeurtenis. In Friesland was men om ongeveer tien uur in het mooie Gaasterland. Rijs was de eerste pleisterplaats, waar koffie wachtte en waarbij een bakker voor iets lekkers had gezorgd. Tijdens de reis ontvingen alle reizigers een zakje met versnaperingen. Het was wonderlijk hoe jong de oudjes zich voelden in de tuin van vermaak, waarbij zij zich niet ontzagen om met ple zier en ten pleziere van de overigen op de wip en in de schommel te gaan. Feestwijn Om twaalf uur werd de reis voortgezet naar het prachtig gelegen Oranjewoud om in hotel „Tjarda" te genieten van een uit stekend verzorgde maaltijd waar de heer Nagel wegens zijn veertigjarig zakenjubi- leum alsnog zijn medereizigers onthaalde op feestwijn, wat bijzonder werd geappre cieerd. Hier ook was het, dat de heer Nagel zijn lof uitte aan het bestuur van de reis- club voor het mooie programma, dat ech ter niet zonder medewerking van de tal rijke donateurs in Velsen-Noord van de De christelijke muziekvereniging Wil- helmina geeft vrijdag 1 juli een concert op de binnenplaats van het W. F. Visser- huis te IJmuiden. Aanvang acht uur. Het jeugdorkest speelt Westkapellemars, Ouverture facile, Johan Kriegersuite, Euro Ouverture en Annie Mars, het groot orkest Monte Carlomars, ouverture Bon ne Fortune, Floridamars, suite Pro Juve- nis, Seven Up-mars en mars Le Tam- bour-Maïtre. De r.k. harmonie „St. Caecilia" geeft onder leiding van Th. A. Bruystens een concert in het Van Saelenplantsoen te Velsen-Noord op maandag 27 juni. De aanvang van dit openluchtconcert is half acht. Het orkest speelt de mars Stead fast and true" van Teike, „Andalucia" van Lecuona, „Le Rocher Fantomé" van Staz, „Jesu Joy of Mans Desiring" van Bach, „Trafalgar" van Zehle, „Sousa on Parade" van De Ruiter, „Kleine suite voor harmonie-orkest" van Schorer, „Se renade Napolitaine" van Winkler en „Na tional Emblem" van Bagley. reisvereniging mogelijk zou zijn geweest. Hij spoorde dan ook aan om het aantal donateurs uit te breiden, opdat hierdoor, naast de zeer gewaardeerde steun van de grote bedrijven in „Noord" (Hoog ovens, Papierfabriek, Plaatwellerij, MIV en Rubberfabriek) de zelfstandigheid van deze jaarlijkse tocht kan blijven bestaan. Omstreeks vier uur werd Oranjewoud weer verlaten om over Heereveen en Af sluitdijk tegen zes uur Schoorl te berei ken teneinde hier in het goed geoutilleer de restaurant „Honky Tonk" de brood maaltijd te gebruiken. Enige honderden verwanten wachtten te gen acht uur de reizigers bij het Stra tingplantsoen op. De bussen werden voor afgegaan door de vrolijk musiceerende r.k. Harmonie Sr. Caecilia, die door tal rijke kinderen werd geflankeerd. Er volg de nog een korte omrit over het Strating- plantsoen, voordat de vermoeide, maar blijde reizigers weer voet op eigen bo dem zetten. Er was maar één roep: „het was een prachtdag". En dat was mede mogelijk door de aanwezigheid van bijna het ge hele personeel van het Rode-Kruiskorps, dat deze dag heeft meegemaakt en de be jaarden in alles behulpzaam was. waar voor het bestuur en de bejaarden zich ui terst dankbaar toonden. Havenberichten Woensdag kwamen In IJmuiden aan: Brattland var- Grangemouth: Hektos, Kotka, cellulose voor Velsen: Peperkust, Antwerpen; Argos, Lissabon: Karachi, Bilbao: Kaap Falga, Rundvik; Esperanza, Breinen: Birka. Gefle: Jan Brons, Waskloth; Stea- ly. Mantyluoto; Vanessa. Noordzee, zout laden IJmuiden; Hinde, Londen: Peter S. Mantyluoto; Ceres, Rotterdam; Delfir.us, Rotterdam. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Clio van Rotterdam: Ker.nemerland. Las Palmas; Brinio, Ornskoldsvik; Reinhold Krusemark, Hamina: Kiaora. Killingsholm; Swift. Londen. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Karl Schroder naar R'dam, ledig van Hoogovens; Bor- beck, Emden, ledig van Hoogovens; Karimun, Marseille; Hoogvliet, Ostrand: Leliegracht, Turku; Barlind, Kiel; Beigia. Antwerpen; Libra, Ant werpen: Mironych, Antwerpen: Marta Ahrens, Hamburg; Morbihan, La Pallice; Eemland, Las Palmas; Ardeas, Rotterdam; Eos, Rotterdam: Pe regrine, Harlirigen: Trito. Rotterdam; Wexford, Boston, stijfsel van Zaandam: Puerto de Huelva, Norrköping; Mentor, Rotterdam; Vittala. Makapa: Mr.asym N. Hamina; Vechtstroom. Plymouth; Royal Wood. Pitea. ledig van Zaandam. Donderdag vertrokken uit IJmuiden; Port Tal bot naar Londen, walsmateriaal van Hoogovens: Bennekom. Rotterdam; Helvetia. Rotterdam. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar A m sterda m is gegaan). Naar wij vernemen, wordt overwogen om de Scheveningse trawler „Marsban go", die enkele jaren geleden vanuit Cu ragao de visserij is gaan uitoefenen, aan te kopen voor de vissers op de Boven windse Eilanden. Deze aankoop zou een onderdeel vormen van een ontwikkelings plan voor deze eilanden. De „Marsbango" is met een vriesinstallatie uitgerust. Het schip zou op de Bovenwindse Eilanden als moederschip kunnen worden gebruikt voor het invriezen en vervoeren over grote af standen van de vangsten van de vissers aldaar. De „Marsbango" heeft aanvankelijk met succes de visserij vanuit Curagao uitge oefend. Later ontstonden er moeilijkheden toen Venezuela de visgronden, waar de trawler viste, tot territoriaal gebied ver klaarde. Herhaaldelijk werd het schip daarna opgebracht wegens het vissen bin nen deze wateren. Bij de in aanbouw zijnde woningen aan de Ingen Houszstraat te Heemskerk is woensdagmiddag een ernstig ongeval ge beurd. Op de tweede verdieping was de loodgie ter H. Duyn bezig met het monteren van een geiser, toen uit de in gebruik zijnde gascylinder plotseling een steekvlam kwam. De loodgieter wilde de cylinder over het balkon naar buiten gooien, toen hij hier kwam te struikelen en naar bene den viel. Hij kwam met zijn hoofd terecht op een stenen muurUe. Een arts constateerde een schedelbasis- fractuur. In ernstige toestand werd de loodgieter overgebracht naar het Roode Kruis Ziekenhuis te Beverwijk, waar hij werd bediend. Als tragische bijzonderheid geldt dat hij op deze dag juist zijn vijfentwintigste ver jaardag vierde. V.V.B. HOUDT JAARVERGADERING De voetbalvereniging „Breesaap" (VVB) zal op donderdag 30 juni in het sportpavil- j'oen „Watervliet" haar jaarvergadering houden. De uitgebreide, achttien punten tellende agenda voor deze bijeenkomst, behelst de gebruikelijke jaarverslagen, verkiezing van elftal- en jeugdcommissies, bespreking in zake het beleid van bestuur en elftalcom missie. de training en een bestuursver kiezing. Aftredend maar herkiesbaar zijn de heren J. de Ruiter en M. Meijer. Wegens het bedanken van de heer A. Greshof zal in die vakature moeten worden voorzien. MARKTBERICHT. De gisteren bij de groenteveiling te Be verwijk genoteerde prijzen waren voor: aardbeien 160420 slof: aardbeien 1648 doosje; bloemkool 22—61; sla 3—9; spinazie 745; postelein 1425; bospeen 1430; waspeen 1738; sperziebonen 165185; tuinbonen 1932; peulen 85129; doperw ten 6786; bos bieten 1626. Een grote hap grond ivordt uit Velsen- Noord genomen, omdat daar ten be hoeve van de grootindustrie een nieuwe haven moet komen. De werkzaamheden zijn reeds begin 1959 begonnen. Met zandzuigers, baggermolens en draglines worden duizenden kubieke meters zand verplaatst. Reeds is de damivand ge slagen, waarachter een dikke betonnen kademuur komt. De aanleg van deze derde rijksbinnenhaven vergde het op ruimen van ruim vijftig noodwoningen in Velsen-Noord, die daar vlak na de tweede wereldoorlog zijn neergezet om de ergste woningnood te lenigen. Op een paar na, zijn alle huisjjes bij de haven xierdwenen. Overigens heeft Velsen-Noord nog ruim honderd van deze noodwoningen, en het ziet er naar uit, dat die niet gaUp worden afge broken. Woningnood, is er nog steeds. De nieuwe haven is al gedeeltelijk in gebruik. Schepen met grondstoffen voor de nieuwe bctonmortelfabriek IJ mondworden er gelost. Ten be hoeve van de papierfabriek van Van Gelder Zonen is ook al een kade ge bouwd. Er wordt een installatie ge plaatst om schepen van steenkool te ontdoen. Een bovengrondse olieleiding voert van de haven naar de oliebunker op het terrein van de PEN-centrale. Wanneer de haven helemaal klaar is zullen ook schepen voor Hoogovens er gelost en geladen worden. De foto geeft een overzicht nou de werkzaam heden. Reeds geruime tijd zijn onderhandelin gen gaande tussen de directie van de koninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen n.v. en het bestuur van de veertig jarige voetbalvereniging „Kinheim" in Velsen-Noord inzake de exploitatie en het beheer van het Van Gelder-sportpark „Tussenwijk" in Wijk aan Zee. Het gaat er naar uitzien, dat „Kinheim" binnenkort deze fraai gelegen voetbalvel den inclusief het kleedhuis met consump tietent volledig in exploitatie zal gaan nemen, alhoewel voor de overname van de terreinen de contracten nog niet defi nitief zijn opgemaakt. De directie van Van Gelder Zonen, die haar voormalige prachtige sportcomplex op „Schulpen" aan de Wijkerstraatweg voor de in 1947 uitgevoerde woningbouw aan het huidige Stratingplantsoen moest offeren en daarna het sportcomplex op „Tussenwijk" liet aanleggen, acht de eigen exploitatie hiervan niet meer ver antwoord. Voor de oorlog '40-'45 bestond er bij dit "bedrijf nog een eigen Van Gelder Sportvereniging (VGS), die echter na de oorlog uiteengevallen is. In de loop van de volgende jaren ge bruikte Van Gelder haar terreinen in Wijk aan Zee dan ook bijna uitsluitend in het voorjaar voor de eigen competities van de bedrijfsafdelingen en voorts een enkele keer ten behoeve van de voetbaltoer nooien tussen de fabrieken van het con cern onderling. „Kinheim" daarentegen, dat ook het vroegere sportpark huurde, maakte van „Tussenwijk" veel intensiever gebruik met haar lagere- en jeugdelftallen, nadat „Rooswijk" voor het eerste en enige ande re elftallen als sportpark open kwam. Aangezien het niet mogelijk is gebleken om op „Rooswijk", dat t.vens door IEV wordt gebruikt, alle Kinheim-elftallen (en dat zijn er met de jeugdteams meegere kend vele) onder te brengen, is de Velsen- Noordse voetbalvereniging gedwongen om, nu de gelegenheid zich voordoet, het sportpark „Tussenwijk" in eigen exploita- BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN BEVALLEN: T. H. F. Schnitger-Van Ame- rongen, d., Van Ostadestraat 89, IJmuiden- Oost. G. M. de Man-Kuiter, d., Tuinders- straal 9, IJmuiden-O. M. van der Pijl-Van Beelen, d., Velserdüinweg 310, IJmuiden-O. L. de Jong-Scheeres, z., Heerenduinweg 167, IJmuiden-O. -J. A. Visscher-Verhoeve, z., Bornstraat 9. Velsen-N. P. Zweiphennig- Kleijn, d., IJsselstraat 39, IJmuiden. J. Verschuren-Heegen, d., President Kruger- straat 53, IJmuiden. P. E. Korver-Nijman, z., Stratingplantsoen 37, Velsen-N. OVERLEDEN: J. Walsmit, 77 j., echtg. van N. Schoorl. Eendrachtstraat 24, Velsen- Noord. A. Schilthuis, 91 j., echtg. van M. J. Sondervan, Vinkenbaan 34, Santpoort. N. H. Graafland, 88 j., wed. van S. Boodt, Biallosterskilaan 12a, Santpo:rt. BURGERLIJKE STAND BEVERWIJK GEBOREN: Louis J. A., z. van A. de Ridder en J. E. J. Dauphin; Paulus S. M., z. van P. J. de Vries en J. Sanderse; Geer truida A., d. van J. Scholten en J. B. de Winter; Gerard J., z. van A. K. Vroege en A. M. Pakker; Marcel D. M., z. van T. J. J. M. van Hooff en A. M. Verburgh; Nora, d. van H. Brandsen en C, D. Nijman; Jo hanna E., d. van W. Hollander en M. van Balen; Richard J., z. van J. T. Numan en G. A. M. Nijman; Freerkina, d. van H. Drewel en J. Hofmeester; Dorothée M., d. van J. A. M. van Onna en C. M. M. Stut; Gwendolyn Y. M., d. van R. Dorssen en A. G. Melger; Jacobus P., z. van G. A. Ro- meijn en C. A. Molenaar; Hendrik, z. van A. Verhagen en M. W. Heman; Peter J., z. van J. Gerritsen en E. A. K. de Romph. Maartje J„ d. van J. de Puit en N. C. Rood. ONDERTROUWD: A. Haveman en C. Petrus S., z. van M. A. Rumping en J. L. Zonneveld. Bruijns, A. J. Hogerheijde en M. T. van Midden, G. Spruitenburg en E. F. W. Arntz; C. C. Eijman en M. H. Peekei. J. M. de Wit en E. T. Bakker, A. Beentjes en W. G. Spanjaard. GETROUWD: W. P. de Smet en C. van Druten, C. Brasser en P. Bijma, A. Gerrits en C. Hiensch, J. Mooij en J. M. Pruim- boom, C. H. Martens en M. C. Groeneveld. OVERLEDEN: H. van 't Loo, 60 j., geh. met P. Schmitt; T. Schoorl, 79 j. P. Koop man, 74 j., wed. van J. Bos. C. van Putten, 76 j. geh. met T. J. Tromp. P. Zwart, 75 j., wedn. van C. Apeldoorn. BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK GEBOREN: Hendrikus M. M., z. van W J. Numan en Th. M. Bijsterbosch; Cornelis F., z. van G. J. N. de Bree en J. G. Oosten brink; Johannes H. M., z. van J. Ursum en A. M. de Vries te Uitgeest; André, z. van C. Luntz en D. Boerkool; Geertruida C., d. van J. J. Kabel en A. C. van 't Voort te Beverwijk; Franciscus A., z. van P. Zon neveld en A. M. Winter; Maria C. M., d. van Th. J. H. Monden en F. M. Hoogsteder; Leo, z. van L. Spaans en H. M. Kruyt; Frouke, d. van J. F. Wiegman en F. Boer; Catharina A. M., d. van J. H. Wolterman en J. G. van Noort te Beverwijk. ONDERTROUWD: T. C. Dudink en M. C. G. van Hooff te Heemskerk; S. J. M. Hes en M. J. Boschman te Heemskerk. GETROUWD: F. C. Zonneveld te Castri cum en M. Heesterbeek. OVERLEDEN: B. Mulder, 88 j., echtg. van M. van Duin. tie en beheer te nemen, al liggen de vel den dan ook buiten de eigen gemeente Velsen. Verwacht mag dan ook worden, dat het Kinheim-bestuur en de directie van Van Gelder Zonen n. v. wel tot overeenstem ming zullen geraken inzake het betref fende contract. De Heemskerkse middenstanders hebben het plan opgevat om een tentoonstelling te gaan organiseren. Deze expositie vindt plaats van 1 tot 6 juli op een terrein tussen de nieuwe woonwijken Poelenburg en de Oosterzij, op de hoek MaerelaanBeetho- venstraat. Op deze tentoonstelling zullen niet alleen de middenstanders, maar ook diverse fir ma's buiten de gemeente vertegenwoordigd zijn. Op 1 juli 's middags om vier uur zal bur gemeester H. Nielen de officiële opening verrichten. Men wil diverse stands inrichten en elke avond zal er een andere attractie zijn. In verband met het bereiken van de 65- jarige leeftijd zal de kassier van de Boe renleenbank te Heemskerk, de heer R. Beentjes, op woensdag 29 juni officieel af scheid nemen. Hiertoe heeft zich een co mité gevormd bestaande uit de heren Jac. Tuyn, G. Aardenburg en A. Pekel om de heer Beentjes een blijk van waar dering aan te bieden voor het vele werk dat hij in zijn ruim twintigjarige ambts periode heeft verricht. De R.K. Instuif Interpar, die in de om geving grote bekendheid heeft wegens de bindingsavonden voor jongeren, zal zater dagavond, 25 juni in en om het Kenne- men theater een groot tuinfeest houden. Dit feest omvat een Amerikaanse en een Drentse show en een populaire schlager- muziek show. De dansmuziek verzorgt het orkest „De witte kraaien". Tijdens dit tuinfeest zal tevens de trekking geschieden van de In- stuifvakantieloterij met als hoofdprijs een transistor-raido. Voor de korfbalvereniging „Watervliet" is er nog geen einde aan het korfbalsei zoen, want zondag gaan er drie senio rentwaalftallen en één aspirantenteam naar de driekamp van DTV in Amsterdam. Met de organiserende vereniging en Watervliet zal óók het Amsterdamse Olym- pia aan deze wedstrijden deelnemen, waar bij de seniorploegen tweemaal vijfentwin tig minuten per wedstrijd zullen spelen en de aspiranten tweemaal twintig minu ten. De jaarlijkse onderlinge wedstrijden van de Watervlieters om het persoonlijk club kampioenschap in een zevenkamp voor junioren en senioren worden zondag 3 ju li gehouden. Dezelfde wedstrijden voor de aspiranten zijn vastgesteld op zater dagmiddag 2 juli. Na de zesde ronde van het zomertoer nooi van de Noordhollandse Dambond is de Jozeph Blankenaar-speler J. Verhey er in geslaagd alleen met het fraaie resultaat van tien punten aan de kop te komen. De nationale damkampioen Wim de Jong kan ook op 10 punten komen door zijn uit gestelde partij van vader Abe de Jong te winnen. Er resten nog drie ronden en het ziet er naar uit dat een herkamp tussen Verhey en Wim de Jong om de eerste plaats noodzakelijk zal worden. De uitsla- ken luiden: 4e ronde: ChattelonVerhey 0—2, Janus Bus 0-2, v. HeerdeBeeke 20, v. Hoven Kleen 20, A. de JongW. de Jong uit* gesteld. 5e ronde: Verhey—Abe de Jong 2—0, W. de Jong—K. v. Hoven 2—0, Kleen—v. Heerde 11, BeekeJanus 20, Bus Chattelon 11. 6e ronde: VerheyW. de Jong 11, D. Kleen—A. de Jong 1—1, J. Beeke—K. v. Hoven 2—0, Bus—v. Heerde 2—0, Chatte lonJanus 20. Stand: Verhey, Amsterdam 10, De Jong, Haarlem 8 (uit 5), Beeke en P. v. Heerde, beiden Amsterdam 8, Bus, Haarlem 8, D. Kleen, Heemstede 5, Chattelon, Hoorn 4, v. Hoven, Amsterdam 4, Abe de Jong, Haar lem 2 (uit 5), Janus, Heemstede 1. Komende weekeinde volgen te Amster dam de laatste drie ronden. JONGETJE (14) WEER TERUG. Een veertienjarige jongen uit Den Helder, die op 21 juni van zijn ouderlijk huis was weggelopen, is in Velsen teruggevonden. Hij bevond zich op het IJmuider strand. De politie heeft de knaap (zekere H. B.) naar zijn ouders teruggebracht. Was U éénmaal met DU-NY en beleef de sensatie van dubbel zo schoon te zijn. Geen spoortje overtollig vet- vuil- of kalkaanslag blijft achter in de huidporièn. U voelt het. de huid tintelt van leven. U ziet het. een watje met alcohol over de pas gewassen hals gestreken blijft wit en dat bereikt U nooit met een andere zeep. Ja. baadt U deze week eens et DU-NY en onderga sensatie van deze zeep loze toiletzeep. Advertentie Wilt u zuinig stoken Gaat u dan een „LINCO" kopen De nieuwste PATENT-SUPER-KOLENCONVECTOR met een totale warmteverspreiding. Ideaal voor grote vertrekken. Wij geven u vrijblijvend advies, verzorgen vakkundige plaatsing en smidswerk.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 5