PATRIA „Ik vind Heineken liet lekkerste bier Dat IHHd Je niet, dat tS zo...!" Dubbeldam staat duizend hectaren af aan Dordrecht zonder kringen Bankiers achten de nieuwe premieregeling te riskant MEUBELSHOW (rCort en bondig) Door zeewind minder warm Vader steekt zijn zoon neer v. DUIVENB0DEN Door herindeling van Schouwen- Duiveland wordt het aantal gemeenten van 18 tot 6 teruggebracht Kort nieuws Reeds 5776 repatrianten naar V.S. vertrokken ÏOOO BROEKE heerlijke biscuits en... zakgeld bovendien WSSm Particuliere woningbouw in de knel Verzending van zeepost Dorpsjeugd heeft haar draai '1 a VRIJDAG 24 JUNI 1960 9 w Advertentie (Van onze parlementaire redacteur) Aan Dordrecht zal ongeveer duizend hec tare, met ongeveer 850 inwoners van Dub beldam worden toegevoegd. Dat is niet zoveel als Dordrecht eigenlijk zou willen, maar voor die verdergaande wensen be staat in de Tweede Kamer geen meer derheid. Over een amendement van de heer Scheps (P.v.d.A.), dat voor een be langrijk deel gaat in de richting van de Dordtse verlangens, zal volgende week dinsdag worden gestemd, omdat eerst moet worden nagegaan of het technisch klopt. Het staat reeds vast dat er voor het amendement geen meerderheid is en daarom vroeg prof. Oud onder gelach of het dan niet praktischer was het amen dement maar direkt te verwerpen. Met een grote kaart in de hand had de heer Scheps zijn amendement verde digd. Niemand, die later het officiële ver slag naleest, zal er iets van kunnen be grijpen zonder de kaart. Aanvankelijk is het de bedoeling geweest aan Dordrecht een gebied van 700 hecta ren toe te voegen van Dubbeldam, maar op het laatste moment kwam mén er achter dat de spoorwegen in dat gebied plannen hebben,zódat' er een dubbele spoorlijn door een geprojecteerde woon wijk zou lopen. Daarom heeft minister Toxopeus zich na die ontdekking weer met de gemeentebesturen van Dordrecht en Dubbeldam in verbinding gesteld. Van Dubbeldam kwam het voorstel duizend hectaren af te staan ten zuiden van Dor drecht. Dat vond het gemeentebestuur van Dordt te weinig, maar de minister heeft geconcludeerd dat het voldoende is voor vele jaren om in de behoeften van Dor drecht te voorzien. De verdergaande wensen van Dordt hou den verband met het plan voor een aan water gelegen industrieterrein, op het ge bied van Dubbeldam. Maar minister Toxo peus zei dat het plan nog maar een plan is van een aantal deskundigen. De minis ter wist dat Dubbeldam er niet aan denkt het plan te verwezenlijken. Het gebied dat Dordrecht nu krijgt, is voor een deel bestemd voor industiieves- tiging maar ongeveer 400 hectaren zullen waarschijnlijk worden bestemd voor wo ningbouw. Dordrecht oefent een sterke aantrek kingskracht uit op de industrie. Binnen vijf jaar zal de stad echter binnen haar huidige grenzen niet meer over ruimte voor nieuwe woningen en industrie be schikken. Naar verwachting zal in de ko mende twintig jaar de bevolking toene men van ruim 80.000 tot ongeveer 110.000. Met het oog op deze te verwachten groei zou de heer Scheps het de beste oplossing hebben gevonden Dubbeldam helemaal bij Dordrecht te voegen omdat Dubbeldam steeds meer een stadswijk van Dordt wordt. Daarom zou hij samenvoeging be ter vinden omdat men anders over enige jaren weer voor nieuwe moeilijkheden staat. Samenvoeging van Dordrecht en Dub beldam zou ook minister Toxopeus een In de afgelopen nacht onstond ten huize van 'n bouwvakarbeider in Castricum een woordenwisseling tussen de arbeider en zijn 23-jarige zoon. De zoon, die werk zaam is bij de gemeentelijke plantsoenen dienst wenste nog enig schrijfwerk af te maken, maar zijn vader gelastte hem naar bed te gaan. Toen de zoon hieraan geen gevolg gaf, en aan zijn vader een ant woord gaf dat deze laatste niet beviel, greep de bouwvakarbeider een mes en ging zijn zoon daarmee te lijf. Het ge vecht eindigde eerst, nadat de zoon ba dend in zijn bloed op de grond lag. Buren waarschuwden de politie. Nadat de zwaar gewonde zoon eerste hulp was geboden en overgebracht was naar een ziekenhuis in Alkmaar werd de arbeider gearresteerd. Hij is in Alkmaar ingesloten en zou heden voor de officier van Justitie worden geleid. Nieuw station in Tilburg. Het ontwerp van het nieuwe stationsgebouw in Tilburg is gereed. Begin 1961 zal met de bouw worden begonnen. De kosten van het hoofdgebouw liggen tussen de IV2 en 2 miljoen gulden. Voor de perrons en de bouw van een stationspostkantoor bedra gen de kosten nog eens VI2 miljoen gulden. eenvoudige oplossing vinden. Maar het is altijd bezwaarlijk een groot agrarisch ge bied toe te voegen aan een stedelijke gemeenschap. Daar komt bij dat Dubbel dam na de grenswijziging nog altijd een flinke agrarische gemeente blijft van on geveer 6000 inwoners. Dubbeldam zal niet aan Dordrecht vast groeien omdat er een groenstrook tussen blijft. Dubbeldam zal zijn woningbouw in zijn eigen belang gaan uitbreiden naar het oosten en niet in de richting van Dordt. De meerderheid van de Tweede Kamer bleek bij monde van de heren Beernink (C.H.U.), Alberink (K.V.P.), Verkerk (A. R.) en Geertsema (V.V.D.) met de be perkte annexatie als tussenoplossing ak koord te kunnen gaan. Maar pas volgende week dinsdag valt de beslissing. Schouwen-Duiveland De Kamer heeft vervolgens een begin gemaakt met het wetsontwerp voor een gemeentelijke herindeling van Schouwen- Duiveland, waardoor het aantal gemeen ten op het eiland zou worden verminderd van achttien tot zes. Uit de redevoerin gen in eerste termijn bleek, dat met uit zondering van de heren'Scheps P.v.d.A.) en Kodde (S.G.P.), de meerderheid met het plan akkoord zou kunnen gaan. De vorming van grotere gemeenten wordt no dig geacht in verband met de ontwikke ling als gevolg van de Deltawerken. Bijna algemeen was men van oordeel dat te kleine gemeenten tegen de nieuwe taken niet opgewassen zouden zijn. De heer Scheps wilde het liefst één grote gemeen te Schouwen-Duiveland. De onderlinge af standen, die dan tussen de woonkernen ontstaan vond minister Toxopeus op zich zelf niet zo groot, maar wel voor de bevolking, die aan andere verhoudingen is gewend. Volgende week woensdag of donderdag wordt het debat voortgezet. Advertentie Verwijdert vlekken Van de 9200 uit Indonesië gerepatrieer de Nederlanders, die onder de Pastore- Walter-wet als extra contingent naar de V.S. mogen emigreren, zijn er tot dusver 5776 uit Nederland naar Amerika vertrok ken. Het waren voor het overgrote deel Indische Nederlanders, waarvan de K.L.M. er circa 2000 over de Atlantische Oceaan gebracht heeft. Bijna 2800 emi granten maakten de reis in Nederlandse schepen, hetzij van de regering, hetzij van particuliere maatschappijen, 900 gingen in, Amerikaanse schepen en 90 met de Pan American. In de komende 'maanden zullen nog 4220 Nederlanders naar Ameri ka vertrekken. Advertentie Keuze uit méér dan Gen. Cronjéstr. 40-44, Haarlem, Tel. 54679 Advertentie bij elk pakje biscuits, crackers of zoutjes een munt voor de kinderen. (Van onze Haagse redacteur) „De nieuwe premieregeling voor de woningbouw is voor de banken technisch niet uitvoerbaar. Dat komt met name door de bepaling, dat de premie niet meer, zoals in de oude regeling mogelijk was, aan de bouwer wordt uitbetaald, maar aan de eerste eigenaar-bewoper van een huis. De uitbetaling van de premie ge schiedt dan ook niet meer bij de voltooi ing, maar bij het ingaan der bewoning van het betrokken huis". De kleine vereniging van de enkele grote bouwfinanciers in ons land heeft deze da gen haar bezwaren tegen de nieuwe pre mieregeling op het ministerie van Volks huisvesting en Bouwnijverheid kenbaar gemaakt, maar het is de vraag of dat ge sprek, althans op korte termijn veel ef fect zal sorteren. Op het departement im mers is men van mening, dat men een premieregeling niet in de eerste plaats ontwerpt om financieringsproblemen op te lossen, al hecht men uiteraard wel aan een zo uitvoerbaar mogelijk systeem. Dat de strakkere bepalingen van de premiere geling 1960 de voortgang van de particu liere bouw zullen belemmeren wil er voors hands bij de minister en zijn ambtenaren nog niet in. Het feit, dat er na twee maan den reeds voor zeventienduizend koop huizen premie is aangevraagd, ziet men in Den Haag als een bewijs, dat de met de financierings-moeilijkheden van de par ticuliere bouw in de premiesector zo'n vaart niet loopt. Onder de premieregeling 1958 was het gebruik, dat de bouwers hun premietoe kenningen aan de bouwfinanciers over droegen een methode waaraan door het departement werd meegewerkt waar op deze banken dan kredieten verstrek ten voor de bouw. Men moet daarbij niet vergeten, dat deze kredietverstrekking voor gehele complexen, dus niet voor af zonderlijke woningen, gold. De bouwfinan ciers hadden dus telkens met een bou wer te maken, waardoor hun risico te overzien bleef. Groter risico Bij .de tegenwoordige premieregeling is dat slechts mogelijk wanneer de bou wer reeds de namen kan noemen van de aspirant-kopers. Maar meestal wordt een huis pas verkocht tegen de tijd dat het klaar is. Bovendien komt het in e e n op de tien gevallen voor, dat het voorlopig koopcontract wordt ontbonden, omdat, de gegadigde financiële moeilijkheden heeft gekregen, omdat hij is overge plaatst of omdat familie-omstandigheden de definitieve koop hebben verhinderd. Het is duidelijk, dat een bouwfinancier moeilijk het oog kan houden op de wissel valligheden in het bestaan van vele hon derden aspirant-kopers van een huis. Hij wordt afhankelijk van factoren die hij niet kan beoordelen Bovendien is het in de praktijk onmogelijk, de soliditeit van eni ge honderden kopers in het oog te houden. Het gaat daabij om niet onbelangrijke bedragen. Bij een complex van vijftig wo ningen geraakt men al spoedig in een orde van grootte van een tot twee ton. Vandaar dat de nieuwe bepalingen juist door de middelgrote en de kleine bouwers als zeer hinderlijk worden beschouwd. Van de zij de van de bouwfinanciers is erop gewe zen, dat de minister daardoor gevaar loopt, een van de bij de nieuwe premiere geling gestelde doeleinden te missen. De minister streeft immers naar een veria- Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ss „Coracero" (27 juni); Australië: ss „Cumberland" (26 juni) en ss „Nyana" (29 juni); Brazilië: ss „Aragon" (30 juni); Canada: ss „Nieuw Amsterdam" (26 juni), ms „Prins Willem George Frederik" (28 juni) en ss „Waterman" 2 juli; Chili via New York: 26 juni; Indonesië: ts „Essen" (26 juni); Ned. Antillen: ms „Prins der Nederlan den" (28 juni); Ned. Nw.-Guinea: ms „Madison Lloyd" (28 juni); Nieuw Zeeland: ss „Northhumberland" (26 juni); Suriname: ss „Telamon" (28 juni) en ms Themis" (29 juni); Unie van z.-Afrika en Z.W.-Afrika: ms „Stirling Castle" (26 juni), ss „Almkerk" (28 juni) en ss „Bosbok" (2 juli); Brits Oost Afrika: ss „Ferdinand de Les- seps" (2 juli). Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de postkan toren. Vijfhonderd gratis ritten in de plaatselijke kermis- draaimolen zijn ter be schikking gesteld van de kinderen van het Zeeuws- Vlaamse Zuiddorpe. De draaimolen-exploitant, die jaarlijks voor de kermis naar dit grensplaatsje komt, had bij het gemeen tebestuur reeds maanden geleden om een subsidie gevraagd omdat hij vrees de, anders zijn kosten niet te kunnen dekken. Tijdens de daaropvolgende raads vergadering werd besloten deze subsidie te weigeren, maar toen de kermis hier door in het water dreigde te vallen, besloot de raad alsnog een subsidie van vijftig gulden te verlenen. Aan deze subsidie werd echter de voorwaarde ver bonden dat de exploitant het gemeentebestuur 500 kaartjes zou geven, Hier mee ging deze akkoord. B. en W. stelden vervol gens voor, de kaartjes op de scholen aan de kinde ren te laten uitdelen. De raad vond dit toch wel wat oneerlijk, want de aller kleinsten, die nog niet naar school gingen, zouden op deze wijze een gratis kaartje mislopen. De bur gemeester lanceerde toen het voorstel dat hij „per soonlijk" de kaartjes bij de draaimolen zou uitgeven. Het tijdstip van dit hoogte punt voor de Zuiddorpse jeugd zou per dorpsomroe per bekend worden ge maakt. Hiermee ging de raad akkoord. Kort daarop ontdekte de burgervader echter dat hij juist op de dag, waarop het feest zou plaats vinden, naar de „schietinge" (het in Zecuws-Vlaandercn zeer populaire handboogschie- ten) moest. Hij heeft toen het voorstel ingediend dat hij niet een uur aan een stuk bij de draaimolen zou gaan staan, maar drie maal twintig minuten, zodat hij zijn beurt op de „schietin ge", die naast het kermis terrein worden gehouden, niet hoefde te laten voorbij gaan. De raad begreep de moeilijkheden van de bur gemeester volkomen, want ook zij moest naar de schie tinge. Toch vond men dit heen en weer draven van Zuiddorpe's eerste burger wat omslachtig en het be sluit viel de kaarten ten slotte maar op school uit te delen. Een kleine moeilijk heid viel toen echter nog te overwinnen: Zuiddorpe heeft slechts 99 kinderen in de „draaimolen-leeftijd". Geen nood, ieder kind van groot tot klein ging gisteren welgeteld vijf keer voor niets in de draaimolen. Of de exploitant van dit speel tuig daarna ook nog iets heeft kunnen verdienen, vertelt de geschiedenis niet. gin der bouwkosten en het is een erva- rings-feit, dat in het algemeen het middel grote en het kleine bouwbedrijf, ook al door de scherpere concurrentie, goedko per bouwen dan de grote ondernemingen. Bovendien werd de premie vroeger op de koopsom in mindering gebracht, wat de koper toch direct in registratie-, make laars- en notaris-kosten scheelde. Nu wor den de overdrachtskosten berekend over de totale stichlingskosten, waarna de ko per de premie ontvangt. Er zijn voor het departement verscheidene redenen, ge weest, het oude systeem van premieloe- kenning te verlaten. In de eerste plaats wil men de koper „prijsbewust" maken en tevens de vraag vermijden of de bou wer werkelijk de gehele premie in de koopprijs heeft verdisconteerd. Bovendien heeft men een uniforme premieregeling voor koop- en huurhuizen willen treffen. Al eerder mislukt. De bouwfinanciers voeren aan, dat ook de premieregeling 1957 de bepaling kende, dat de premie uitsluitend aan de eerste eigenaar-bewoner werd uitbetaald. Die regeling werkte toen zo slecht, dat het departement haar na enige maanden reeds introk. Maar op het ministerie houdt men staande, dat het mislukken destijds uitsluitend te wijten viel aan de heersende kapitaalschaarste. De bouwfinanciers vinden trouwens hun risico nog om een andere reden vergroot. De totale stichtingskosten van de voor een rijksbijdrage in aanmerking komende huizen zijn niet onaanzienlijk verlaagd. Lag het plafond tot 1 april in een eerste klas-gemeente bij dertigduizend gulden, nu komt een woning van meer dan 26.000 gulden al niet meer voor de volledige pre mie in aanmerking. Gezien de 'nog steeds stijgende kosten van lonen en materialen, in vele gemeenten ook van de bouwrijpe grond, en van de zware rentelast geduren de de voorbereiding, wordt dat verlaagde plafond ook eerder bereikt. Overschrij ding daarvan wordt vaak gestraft met minder of in het geheel geen premie. Dat betekent dus tevens een groter risico voor de bouwfinancier. Een van hen zei ons: „Wij verlenen tenslotte .voorschotten op een bouwwerk, niet aan een ons verder geheel onbekende koper van een deel van dat bouwwerk." En hij voegde er de waarschuwing aan toe: „Wanneer zo'n regeling te stroef gaat lopen, worden er geen zaken meer gedaan." Bij de huidige stand van zaken in de bouwerij is dat geen loos dreigement van een belanghebbende. De bouwfinanciers hebben immers objec ten genoeg voor hun activiteit, zoals bij voorbeeld de bouw in de premievrije sec tor. Weer hotcldiefstal. De diefstallen in Scheveningse hotels blijven voortduren. Thans is uit een hotelkamer, waar een Rot terdamse logeerde, voor 12.500 aan siera den gestolen. De buit bestaat uit drie gou den ringen, een horloge met briljanten, een gouden armband met briljanten, een broche met diamanten, een snoer parels, een witgouden halssnoer met in het mid den een grote briljant en daaromheen parels en briljanten. Opgesloten. Een 71-jarige landbouwer uit Vaassen, die geweigerd heeft een for mulier voor het Landbouwschap te onder tekenen, is door de rijkspolitie naar het Huis van Bewaring in Zutphen overge bracht, waar hij tien dagen zal moeten doorbrengen. Als gevolg van zijn weige ring, zijn verplichtingen ten opzichte van het Landbouwschap na te komen had de Zutphense politierechter de man onlangs tot 48.boete of tien dagen hechtenis veroordeeld. Toen hij in de gelegenheid werd gesteld alsnog te betalen weigerde hij opnieuw, zodat hij nu is opgesloten in het Huis van Bewaring. Kindje gestikt. In Hoogland is 't een jarig kindje van de familie S. aan de Eng- weg om het leven gekomen. Het kindje zat in een box. Doordat een koordje in de hals van zijn truitje aan een haak van de box vastraakte, is de kleine gestikt. Hoogleraar. Tot gewoon hoogleraar in de faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de Leidse universiteit, om onderwijs te geven in de algemene geschiedenis, is benoemd dr. B. W. Schaper. Hechtenis. De Goudse kantonrechter heeft de Rotterdamse magnetiseur Th. F. die in een café te Berkenwoude een aantal mensen had behandeld, veroordeeld tot vier maal zeven dagen hechtenis. Hij hield daarbij rekening met de omstandigheid, dat F. reeds enkele keren wegens het onbe voegd uitoefenen van de geneeskunde was veroordeeld. Hotel. In Kamperland, aan de west kust van Noord-Beveland, is hel eerste hotel geopend. Dit hotel ligt middenin een pas verrezen bungalowpark. Dit park, waarin dit jaar vijftig bungalows gereed zijn gekomen, is reeds te klein. In de loop van het volgende jaar zullen er nog 89 bungalows worden bijgebouwd. Honderden diefstallen. Een 61-jarige en een 52-jarige Hagenaar wandelden dooi de residentie terwijl hun zakken uitpuil den van de boeken. Een rechercheur vond dit wat. ongewoon, temeer daar het twee tal slecht bekend staat bij de politie. De mannen moesten mee naar het bureau en daar gaven zij toe de boeken in een winkel gestolen te hebben. Zij bekenden meteen, meer dan honderd winkeldiefstallen ge pleegd te hebben. De opbrengst werd in sterke drank omgezet. Kerkdiefstal. Uit de Anglicaanse kerk in Den Haag zijn een vergulde en twee zilveren miskelken, een zilveren beker en een zilveren doos, alles antiek handwerk, gestolen. Op moeders bevel. In een warenhuis in Den Haag betrapte de bedrijfsrecherche een 11-jarig meisje bij het wegnemen van flesjes parfum, portemonnaies en haar kammen. Het bleek dat het kind de dief stallen pleegde op bevel van moeder, die op. een afstand toekeek. De vrouw, die daarna ook gepakt werd, bekende haar dochtertje meermalen tot deze. diefstallen, te hebben aangezet. Hij kwam niet terug. Tijdens een ac countantscontrole bij een firma in Den Haag bleken er enige loonstaten te ont breken. „Die heb ik thuis, ik zal ze even halen", zei de 29-jarige boekhouder. Hij is nog niet terug, maar intussen is gebleken, dat er 10.0(10 aan de kas ontbreekt. Advertentie WIE REKENT bezoekt vrijblijvend de permanente SPAARNE 11 t.o. de Damstraat De meest verwende cliënt slaagt bij onze „groep C 20" van fabriek naar particulier 1 SPAARNE 11 - HAARLEM Telefoon 13608 - 17165 - 34200 Het K.N.M.I. deelt mede: De zone, waarin uitgebreid onweer voorkwam en die zich bevond langs de rand van een vooral in de hogere lucht lagen sterk ontwikkelde depressie bij Zuidwest-Engeland, breidde zich in de af gelopen nacht nog iets verder in ooste lijke en noordelijke richting uit. Zij kwam echter vlak langs de grens met België tot stilstand. Veel regen viel plaatselijk in Oost-Enge- land, Luxemburg en in de buurt van Ba sel. Wel drong bij westelijke winden min der warme maar zeer vochtige lucht door tot over het midden van het land, maai de aanvoer hiervan kwam vrijdagmorgen tot stilstand, zodat het noorden en noord oosten van het land geheel in de warme continentale lucht bleven, waarin slechts weinig bewolking voorkomt. Inmiddels nam het hogedrukgebied boven Scandina vië nog verder in betekenis toe, terwijl een ander hogedrukgebied op de Oceaan zich in de richting van Ierland en Schot land uitbreidt. Een diepere oceaandepres sie zwenkte daarbij in noordelijke richting af naar het zeegebied tussen IJsland en Groenland. De ontwikkeling van de alge mene luchtdrukverdeling duidt erop dat de invloed van het Scandinavische hoge drukgebied zich weer langzaam in zuide lijke richting gaat uitbreiden, zodat het morgen ook in het zuiden van het land weer overwegend zonnig en warm zal zijn. Er is daarbij wel een kans op vorming van lokale onweersbuien in de namiddag. Langs de kust zullen de winden in hoofd zaak van zee waaien waardoor het daar minder warm wordt. WEERRAPPORTEN Zaterdag 25 juni Zon op 4.21 uur, onder 21.04 uur. Maan op 5.53 uur, onder 21.35 uur. Maanstanden 24 juni 4.27 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 24 juni Hoog water 3.52 en 16.16 uur. Laag water 11.54 en uur. Zaterdag 25 juni Hoog water 4.27 en 16.52 uur. Laag water 0.12 en 12.29 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. Temperaturen en binnenlan< bulten- M M 1heden- c. morgen 7 uur. Neerslag: i e§ laatste 24 uur 4) G 5 Den Helder zwaar bew O 20 0 Ypenburg zwaar bew. w 26 0 Vlissingen geheel bew wnw 26 0,1 Eelde onbewolkt 0 25 0 De Bilt mist w 27 0 Twente licht oew. zo 28 0 Eindhoven geheel bew. w 29 0 Zd.-Limburg licht bew. wzw 30 0 Helsinki onbewolkt wnw 22 0 Stockholm 7.waar bew z 25 0 Oslo half bew. ozo 25 0 Kopenhagen onbewolkt no 24 0 Aberdeen zwaar bew. windst. 21 0 Londen geheel bew ono 19 16 Amsterdam licht bew. w 26 0 Brussel zwaar bew w 30 2 Luxemburg zwaar bew. no 29 31 Parijs zwaar bew. ono 21 1 Bordeaux zwaar bew. zw 23 0,8 Grenoble onweer windst. 27 8 Nice half bew. nnw 26 0 Berlijn licht bew. O 26 0 Frankfort onbewolkt ono 30 0 München licht bew. windst. 25 0 Zürich zwaar bew. ozo 28 4 Genève onweer wzw 28 0,5 Locarno geheel bew windst. 25 0,1 Wenen onbewolkt n 25 0 Tnnsbruck zwaar bew. windst 31 0,2 Rome onbewolkt windst. 29 0 Ajaccio zwaai r>pw zzo 27 0 Madrid licht bew. n 34 0 Mallorca licht bew. 32 0 Lissabon onbewolkt n 24 0 Belgrado licht bew. wzw 24 0 Athene onbewolkt windst. 24 10

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 2