C0R0LY OOM OU OOR OLY GEZELLIG BEKERSCHAAK EchtpaarVissergaat bruiloft vieren VETERANENDAC Laatste bruidspaar Positie conservenindustrie wordt weer onderzocht De goedkopere BROMFIETS f Jk.^fvtklk óm me«m 1 SC H 135 maakt in alle opzichten geslaagde proef vaart J. N. TROMP 5 Wijsmuller VLAG LOEK ANDERSON Gerard van Praag 7 Vergadering produktschap voor vis RIJWIELEN Uitgebreid programma van „Rooswijk" TUINOVERALLS SPIJKERBROEKEN ZOMERPANTALONS KHAKI PANTALONS KORTE BROEKEN Oesterexport groeit Visser haalde mijn op Eerste Nederlandse trawler met, asdic Tweede Cornelia Maria Onverwacht grote vraag naar aardbeien wordt de vraag naar ons heerlijk GEBAK Kerkelijk Nieuws Dure aardbeien VRIJDAG 2 4 JUNI 196 0 Kennemer Kruimels Opnieuw is het bestuur van het produktschap voor vis en visprodukten er niet in geslaagd tot een oplossing te komen voor de problemen rond de visconserven- industrie. Een commissie had een rapport samengesteld dat negatief uitviel, maar de waardering hiervoor bleek allerminst algemeen. Nieuwe positieve suggesties kwamen echter niet ter tafel. Wel dreigde de conservenindustrie „We gaan met anders beginnen". De commissie is nu met twee leden, die verbinding hebben met de conservenindustrie, uitgebreid. Men verwacht van de bestuursleden suggesties, om zo doende de impasse te doorbreken. Want ook in de vergadering van donderdag in Den Haag bleek opnieuw, dat men er wel voor voelt de vis- conservenindustrie te helpen. Als dat tenminste gaat zonder dat andere groepen te kort worden gedaan. Daarom is de gedachte van een tweede afslag in de commissie verworpen. Vooral omdat bestemming van meer vis voor menselijke consumptie hiervan niet kan worden verwacht. De conservenindustrie heeft namelijk niet de mogelijkheid van voorraadvorming van grondstof en zal dus bij hoge prijzenperioden toch tegen die ho gere prijzen moeten inkopen. Er is dus volgens de commissie van een tweede af slag geen oplossing te verwachten in die zin, dat de constervenfabricken dan elke dag volop kunnen draaien. „Waardeloos" noemde de heer De Boon het rapport. „Het is een getrouw verslag van de discussies" antwoordde voorzitter Van Dijk doodleuk. „Er is in de com missie van alles geprobeerd, maar men kwam er niet uit. „Men kwam van de zijde van de visconservenindustrie alleen maar naar voren met het argument: we willen goedkoop onze grondstoffen kunnen inkopen. Maar dat is voor mij geen sterk argument. zei de heer Smit. „Als men nu de nadruk zou leggen op het bestemmen van die vis voor menselijke consumptie, die anders naar de vismeel zou moeten, zou ik er meer voor voelen. Maar nu is de argumentatie te zwak, en dan is het niet verantwoord dat andere groepen een veer moeten laten." Er kwamen tijdens deze vergadering weer tal van gevallen van verkeerd begrij pen voor. Zo was het rapport van de com missie gesteld, dat de visconservenindus trie geen voorraad kan vormen, vooral doordat invriezen te duur is en bovendien de kwaliteit van het produkt niet verhoogt. De heer Wijnbelt stelde daar tegenover, dat men best in staat is op dagen van grote aanvoer grote hoeveelheden grond stoffen in te kopen tegen lage prijs en dan met man en macht zoveel mogelijk in te blikken. „Die blikken laten we dan wel staan". Maar het ging nu eenmaal om de voorraadvorming van grondstoffen en het wachten is dus nu op onder meer een argumentatie op dit punt. Men wil de conservenindustrie wel hel pen. De heer Uitzinger vroeg zich af of het geen tijd wordt om van de minimum prijzen voor verse haring af te stappen. De heer De Boon merkte op dat de com missie tot taak had een regeling te ont- Averpen teneinde de conservenindustrie te helpen. De heer Floor vroeg zich af of er nu niets mogelijk was tussen de lage vis- Adverlentie MET 100»/. GARANTIE KOOPT U BIJ Selex 375. Avada 435.— Sparta498.— DKW 650.— Rerini 519. Typhoon 625. enz. enz. enz. Enkele door de bank teruggehaalde Bromfietsen v.a. f 250. voor ongekende prijzen v.a. 89.— VESTING SPORT in kleur 120.— MAGNEET - RALEIGH - R. S. - enz. BETALING EVT. IN OVERLEG BREESTRAAT 108 BEVERWIJK AMSTERDAM De honkbalvereniging „Rooswijk" in Velsen-Noord heeft voor de komende week een uitgebreid compefitieprogramma af te werken. De afgelopen week, met overwinningen van het eerste damesteam, van de A en B-junioren en van de eerste en tweede herennegentallen, was zeer gunstig. Op 28 juni spelen de junioren TYBB a Rooswijk a en Rooswijk bOnze Gezellen c. op 29 juni Onze Gezellen bRooswijk c en op 1 juli Rooswijk aOnze Gezellen a. Hedenavond, vrijdag, is er op „Water vliet" de belangrijke dameswedstrijd Roos wijkPinguins en morgen, zaterdagmiddag ontvangen de Rooswijk I-heren TYBB I. Zondagmorgen wordt de wedstrijd tus sen de herenteams Bloemendaal 2Roos wijk 2 gespeeld en voorts ook zullen Onze Gezellen 4Rooswijk 3 binnen de lijnen komen. Het eerste Rooswijk-herenteam neemt zondag deel aan het TlWtoernooi te Am sterdam met TIW, Rivalen, HCAW, RCH. JOS, De Spartaan en Thor. meelprijs en de hoge minimumprijs. Hij dacht aan een voorverkoop tegen lage prijs. De heer Smit meende, dat het in de argumentatie van de conservenindustrie aleen gaat om het verkrijgen van een „pre". Maar dan moet het ook voor ande ren gelden, zoals de vismeelindustrie en de groothandel voor de export. „Het bestu r gaat door marktwaardige vis naar de vismeelindustrie te dirigeren" klaagde de heer Wijnbelt. En de heer Kok stelde hierna dat het voor de visserij toch wel van groot belang is als men de con- sevenindustrie op een bepaalde manier kan helpen produkten in te maken. De heer Smit verklaarde zich daarna bereid in de commissie zitting te nemen als de heer Wijnbelt dit ook wilde doen. Deze gaf na veel aarzeling toe en hij zal in die commissie ook de heer Mekking vinden. De heer De Boon trad voor deze terug. Advertentie Kennerrierlaan 100-106 Tel. 5501 Het gaat goed met de oesterexport. Was er vorig jaar op dit moment een uitvoer van 19.9 miljoen stuks tegen 3.900.000, nu is er al een uitvoer van 26.5 miljoen stuks tegen 5.000.000. De export naar Frank rijk, dat de invoer heeft geliberaliseerd, is met name veel groter geworden. Deze uitvoer is opgelopen van 722.000 stuks tot 5.140.000 stuks. Tijdens het vissen op de Westerschelde heeft de „Vlissingen III" van schipper L. de Nooyer een mijn in de netten gekregen. Het schip is met deze vangst de vissers haven van Vlissingen binnengelopen. Per soneel van de Koninklijke Marine onder zoekt of de mijn op zee tot ontploffing moet worden gebracht dan wel aan de wal kan worden gedemonteerd. Advertentie JAPANSE PRISMAKIJKERS coated inclusief étui 7 x 35 87.— 7 x 50 f 105.— 8 x 30 93.— 8 x 40 f 99.75 10 x 50 120.— TELESCOPEN vanaf 94.50 DUITSE MERKKSJKERS Dr. Beek 8 x 32179.50 Hartman 6 x 30204. Hartman 8 x 30232.50 Zeiss 6 x 30 vanaf 435. JAPANSE MICROSCOPEN 1 objectief 150 x 6.75 3 obj21.75 4 t)bj29.25 3 obj. met batt.verlichting 27.75 4 obj. met batt.verlichting 35.25 4 obj. met 2 occulairs en batt.verlichting f 41.25 3 obj. met trafo 38.25 4 obj. met trafo 44.25 ZWIJNDRECHT(JOUfHIJMUIDEN In IJMUIDEN gevestigd: KENNEMERLAAN 92 Telefoon 5072 VELE GENODIGDEN HEBBEN op uitnodiging van de rederij C. Vrolijk een mooie dag gehad aan boord van de gloednieuwe trawler SCH 135 Cornelia Maria. Dit schip maakte namelijk donderdag zijn officiële proefvaart. Het ver trok 's ochtends uit Vlaardingen en kwam in de late middag in de thuishaven IJ muiden aan. Deze proefvaart was eerder mogelijk dan was verwacht. De bouwers van de Cornelia Maria waren er in geslaagd de trawler ver binnen de gestelde termijn op te leveren. De zee was kalm, de zon warm en de wind koel. En de SCH 135 voldeed aan alle (hooggestelde) eisen. Zodoende was de proef vaart voor de bouwers, reders en passagiers een onverdeeld genoegen. Menigeen zag onze grote badplaatsen, Scheveningen met de nieuwe pier in aanbouw, Katwijk, Noordwijk en Zandvoort, nu ook eens vanuit zee. Óp de boulevards zagen de badgasten de Cornelia Maria met haar stoere, gedrongen vormen en witte schuimsnor voorbij varen en wensten aan boord te zijn. De Cornelia Maria is gebouwd bij D. en Joh. Boot n.v. Scheepsbouwwerf de Industrie te Alphen aan de Rijn. De SCH 135 is het zevende schip dat deze werf aan de rederij C. Vrolijk heeft geleverd. De trawler is genoemd naar de Cornelia Maria, die enige jaren geleden bij Ierland verging. Dat schip gold toen het ruim ze ven jaar geleden in de vaart kwam als zeer modern. Het had onder meer een mo- Onverwachts is dan de grote vraag naar aardbeien gekomen en mei sprongen gin gen de prijzen op de Beverwijkse veiling van donderdag omhoog. De vraag voor export was wel de oorzaak van deze prijs stijging, want behalve voor België werden nu ook aardbeien voor Westduitsland en Zweden geladen. De vraag voor aardbeien naar Zweden had tot gevolg dat men in manden met een inhoud van 4 pond moest plukken, want de Kennemer vruchten gin gen donderdagavond ijlings naar het vlieg veld Zestienhoven bij Rotterdam. Met een chartervliegtuig werden ze overgevlogen, zodat ze vanmorgen in Zweden reeds te koop waren. Het gevolg was dat vooral de eerste kwaliteit snel omhoog ging en de vijf gulden per slof passeerde om tot 5.50 per mand te komen. Dat was ongeveer 1.50 per mand meer dan de avond te voren. Maar ook de tweede kwaliteit liep in prijs op, er werd hiervoor nu tot ruim 4 per mand betaald. Was de kwaliteit minder dan kreeg men nog altijd tussen de 2.50 cn 3.50 per slof. Over het algemeen was de aanvoer iets minder. Nu is het de vraag of deze prijsstijging voor een dag was of van blijvende aard is. Advertentie 8 STEEDS GROTER m E R jg BANKETBAKKERIJ PLANETENWEG 1 TEL. 4008 tor van 360 pk. De nieuwe Cornelia Ma ria heeft een 1000 p.k. 8 cil. Industriemo tor, die het schip woensdag tijdens de technische proefvaart een snelheid van elf en een halve mijl gaf. Een 8 cil. M.W.M.-motor van 240 pk. drijft de winch aan; een 80 pk. M.W.M.-motor zorgt voor de verlichting en een 3 p.k. Samofa voor de noodverlichting. De scheepvaartinspec tie heeft haar bijzondere waardering uit gesproken over de wijze waarop de moto ren zijn opgesteld. Dit is voor een niet gering deel te danken aan C. Vrolijks chef-monteur J. Haasnoot. De afmetingen van de SCH 135 zijn: lengte over alles 44.95 m.; breedte 7.50 m. en holte 4 m. Asdic De meest opzienbarende nieuwigheid aan boord van de SCH 135 is de asdic voor het opsporen van scholen vis, zoals wij reeds onlangs schreven, voor het eerst op een Nederlandse trawler gemonteerd. Verder is het schip uitgerust met radar, een elektrische log, een Decca-navigator met trekplotter en twee echoloden met vis- loup. De schipper heeft in de kaartenkamer een eigen w.c. en douchecel ter beschik king. Ook iets nieuws voor vissersvaartui gen. De verblijven van de bemanning en de kombuis zijn zeer ruim en moclern in gericht. Er zijn vier tweepersoonshutten en een verblijf voor acht man. In de twee gekoelde visruimen is plaats voor 3000 kisten vis. De Cornelia Maria komt onder bevel te staan van schipper Cornelis Korving. Het is zijn zesde nieu we schip. „De 153" is het enige schip van de C. Vrolijkvloot dat hij niet onder zich heeft gehad. Even ten westen van Zandvoort werd de Cornelia Maria door de werf aan de re derij overgedragen. Nadat de heer Boot en de gebroeders Frank en „Boni" Vro lijk hun tevredenheid over het schip en hun dankbaarheid hadden geuit, jegens al len die aan de bouw ervan hebben mee gewerkt, werd de groene vlag met de witte naamletters van het schip gehesen en hief men het glas, een bezigheid die velen voortzetten totdat de Cornelia Ma ria aan de zuidzij lag. Zaterdagmorgen vertrekt de trawler voor het eerst ter visserij. Gercf. Kerken (Vrijgemaakt) Bedankt voor Vlaardignen P. Lok te IJmuiden. B&ptisten Gemeenten Beroepen te Scheveningen K. Corporaal, kand. te 's-Gravenhage. De bekercompetitie van de Nooddhollandse Schaakbond is voor viertallen, die dus met een auto kunnen reizen, een gezellige manier om uit wedstrijden te spelen, en het Kijk Uit-viertal heeft dan ook gretig voor de wedstrijd ingeschreven. „We willen al lemaal uitwedstrijden spelen" schreef wedstrijdleider Tjerk de Jong vol blakend enthou siasme, en hij kreeg ze. Het kwartet ging naar Den Hel der, dat zodoende voor het eerst IJmuider schakers bin nen zijn muren zag, het trok naar Haarlem en naar An- dijk. Men zag veel van Noord holland, amuseerde zich kos telijk voor en na de wedstrijd en er werd ook nog ge schaakt. Op een merkwaar dige manier overigens. De Jong won overal zoals hij wilde, en verschafte daar door zich de basis voor een goed resultaat. Er was tel kens nog een vast winstpunt. Want nadat Klaas Steyn in Den Helder voor de zege had gezorgd, bleek in volgende wedstrijden elke invaller voor hem het ook te kunnen. De Haas won in Haarlem en de kersverse eerste klasser Nieuwenhuizen speelde het in Andijk zo maar klaar om de sterkste speler van Schaaklust te kloppen. De man van de auto, Dolf Kistemaker, bleek niet zo goed op dreef, maar scoorde toch een punt, en eerstebord- speler Maas bleek ook in dergelijke wedstrijden een enorme „zwijner" te zijn, en daarvoor tweemaal tot re mise te kunnen komen. Zodat Kijk Uit tot stomme verbazing van de IJmuider schakers nog steeds in de running is. En dus nog steeds uitwedstrijden mag spelen. Al kan het nooit meer zo leuk worden als in Andijk, waar men zelfs de beginselen van de edele kolfsport heeft ge leerd en waar Dolf Kistema ker biljartlessen gaf. Een An- dijker schaker bleek juist een haai in het IJselmeer te heb ben gevangen, hetgeen tij dens de ontmoeting tot visse rijdiscussies leidde, en de concentratie, bij de Kijk Uiters toch al niet groot, nog eens verstoorde. Alleen voor De Jong lag er, ondanks zijn zege, een desillusie. Hij mocht ook kolven. Twee slagen had hij gegeven, toen een grijze heer agressief naar hem toe kwam. „Nu willen wij ook wel eens spelen" zei hij, en De Jong mocht gaan schaken. Om voor de derde maal de held van de wedstrijd te worden. Op de foto zit hij te midden van zijn volgelingen, Maas, Nieuwenhuizen en Kistemaker. Bij de IJmuider schaakclub „Kijk Uit" hebben ze er veel voldoening van, dat ze hebben ingeschreven voor de bekercompetitie. Het vertegenwoordigende viertal is al doorgedrongen tot de finale en als de spelers net zoveel geluk hebben als in de voorgaande ontmoetingen zullen ze ook die finale tegen V.V.V. wel winnen. „Kunt u me zeggen waar de Van Leeuwenstraat is?" De winkeljuffrouw legt het ons uit. „Op welk nummer moet u zijn?" „Nummer 7", zeggen ivij. „O. bij Visser zeker! Ja, die zijn vijftig jaar getrouwd. Het is een van die huizen met een groene deur". „We zijn berucht in de buurt", zegt mevrouw Johanna Frederika Visser-De Graaff, „Maar goed berucht hoor!", voegt zij er aan toe om alle misverstand uit te sluiten. Alber- tus Visser, haar man, knikt maar eens. Op 30 juni zijn de echtelieden Visser vijftig jaar getrouwd. Twee dagen daarna wordt in Bellevuehet feest gevierd. „Dan is het zaterdag en kunnen de feestvierders zondag uitslapen", zegt mevrouw Visser wetend. N.V. Bureau Wijsmuller te IJmuiden heeft een nieuwe publicatie het licht doen zien. „Wijsmuller Digest" zal en kele malen per jaar verschij nen en is voornamelijk be doeld voor de vele relaties die Wijsmuller over de ge hele wereld heeft. Redacteur Wilco Neehus heeft met behulp van tal van bekwame fotografen en de schilder Reint de Jonge ge zorgd voor een uitstekend begin. Het eerste nummer geeft een overzicht van de firma en zijn vloot. Men ziet foto's van de verschillende slepers, leest tal van bijzon derheden, en daarna krijgt men een overzicht van de prestaties van dit belangrijke IJmuidense bedrijf. Er zijn grote artikelen over de „Ka- tingo" en de „Nyon", maar meen niet, dat het daar bij blijft. Want er is geen ber ging of sleepreis geweest of hij wordt in „Wijsmuller Di gest" vermeld. Dit blad is een fraaie uitgave, die zeker veel reclame zal maken voor een imposant Nederlands be drijf, dat over de gehele we reld de naam van ons land hoog houdt. Zij is op 17 april 1890 in Enkhuizen geboren, hij op 24 maart van dat zelfde jaar in Egmond aan Zee. Hij was nauwelijks een half jaar oud toen hij met zijn ouders naar IJmuiden verhuisde. Vanaf zijn twaalfde jaar tot zijn pensionering heeft de heer Visser „in de vis gezeten". „U kunt gerust zetten dat hij IJmuiden heeft helpen groot maken. zo is het toch uitein delijk?" zegt zijn vrouw. Hij heeft echter nog al eens wat met zijn gezondheid te stel len gehad. Nu heeft de heer Visser zijn handen vol aan zijn dui ven. Hij is een geestdriftig liefhebber van de duiven sport. Hij heeft er op het ogenblik veertig, jonge en oude. Geregeld staat zijn naam in onze rubriek „Hoe de duiven vlogen". In de voorkamer staat op ieder vrij plekje een fraaie zilveren be ker en aan de wanden prijkt menige lauwerkrans. „Ja en wat valt er eigen lijk te vertellen van een huisvrouw? Ik ben Enkhui- zense van geboorte," vertelt mevrouw Visser. „Op mijn twaalfde jaar kwam ik naar IJmuiden. Sindsdien heb ik altijd in de huishouding ge werkt. Eerst bij anderen, la ter in mijn eigen huis." „Ver tel maar eens hoe opgewekt je bent," raadt een buur vrouw. „Och, dat is zo, sik keneurig ben ik nooit," geeft mevrouw Visser toe. „Ik wist niet dat wij zo bemind wa ren. Er komt zoveel volk over de vloer. Het is me soms wel eens te druk." In de voorkamer zijn de plaatsen waar geen bekers staan, in genomen door prachtige bloemstukken. Over een zaamheid heeft het echtpaar Visser toch nooit te klagen. Alle vier getrouwde kinde ren, twee dochters en twee zoons, wonen in IJmuiden. Zij hebben gezorgd voor tien Tijdens het bollenseizoen heeft men overal Duitse vlaggen kunnen zien wappe ren. Men treft overal bordjes met „Zimmer frei" aan, en alles wordt gedaan om het onze Oosterburen naar de zin te maken. De vlag van de Bondsrepubliek is daarbij een graag gebruikt middel. Toen een Duits harmonie orkest officieel in Velsen werd ontvangen, was de ont vangst allerhartelijkst. Maar toen de Duitsers de muziek tent op het Marktplein betra den, zullen ze wel even gek hebben opgekeken. Want er hingen een Nederlandse vlag en een vlag van de gemeen te, maar geen Duitse. De be zoekers hebben zich er niets van aangetrokken en speel den zeer beleefd het „Wilhel mus". Vlag of geen vlag. Wat niet wegneemt, dat die vlag er had moeten hangen. Om dat het nu eenmaal de con sequentie was van het offi cieel karakter dat men aan dit Duitse bezoek had gege ven. kleinkinderen en twee ach terkleinkinderen. Bezoek ge noeg. Op onze geijkte vraag waar en hoe zij elkaar heb ben leren kennen, antwoordt mevrouw Visser aanvanke lijk: „Op de Kanaaldijk", en later: „Wij zijn zomaar tegen elkaar aangewaaid." Achter in de tuin klapwie ken de duiven. Een foto? Maar meneer, hoe komt u daar nou bij. Daar zijn we toch veel te lelijk voor! „Nee niet doen hoor!" roept de heer Visser angstig. Toen gingen we maar. In het kader van de wereld- veteranendag op 25 juni, die dit jaar voor de vijftiende maal wordt gehouden, orga niseert de Bond van Neder landse Militaire Oorlogs slachtoffers in IJmuiden een herdenking aan het Monu ment Plein 1945. Meer dan twintig miljoen oudstrijders van de gehele wereld zijn verenigd in de „World Ve terans Federation", de we reldfederatie van oudstrijders en oorlogsslachtoffers. In de W.V.F. willen zij medewer ken aan het behoud van de wereldvrede en het leed, dat door oorlogsgeweld is ont staan. verzachten. De W.V.F. onderschrijft de doelstellingen van de Ver enigde Naties, zoals die zijn vastgesteld in het handvest van San Francisco in 1946. In het Credo van Ralph Bunche, de winnaar van de Nobelprijs voor de Vrede in 1950, wordt deze gedachte geformuleerd. In de constitu tie van de W.V.F. staat dat zij haar doel tracht te berei ken door het onderhouden van contact tussen alle oud- strijdersorganisaties en orga nisaties van oorlogsslahctof- fers, het behartigen van hun belangen in de ruimste zin van het woord, de daadwer kelijke hulp en het levend houden van de gedachtenis van hen, die hun leven ga ven voor de vrijheid. In het kader van dit laat ste wordt elk jaar over de hele wereld de wereldvetera- nendag gevierd. Daarbij wordt de vredeswil van alle oudstrijders telkens weer ge accentueerd. Om tien voor drie zullen de genodigden naar het mo nument op Plein 1945 ver trekken. Er zullen kransen worden gelegd namens de gezamenlijke Nederlandse oudstrijdersorganisaties die aangesloten zijn bij de We reldfederatie van Oudstrij ders. Om drie uur wordt een minuut stilte betracht en daarna zal het „credo" van Ralph Bunche worden voor gelezen. De deelnemers en genodig den zullen in het St. Fidelis- gebouw worden ontvangen door het afdelingsbestuur van de Bond van Nederland se Militaire Oorlogsslachtof fers afdeling Noordholland. De voorzitter van de afdeling zal een toespraak houden en een boodschap voorlezen van de president van de Wereld federatie van Oudstrijders. Hij zal het gemecritcbestuur een exemplaar van het „Lustrumboek" van de ,BN MO aanbieden. Hoofdbode Jansen van het raadhuis te Velsen is met pensioen gegaan. Gisteren heeft hij afscheid ge nomen van de raadsleden. Een van de belangrijke taken van de hoofdbode was het issisteren bij huwelijksslui tingen. Op de foto ziet men het laatste bruidspaar dat deze bijstand van bode Jan sen genoot: de heer en me vrouw Noorman-Remmers waal. Van de duizenden, die door bode Jansen het huwe lijksbootje in zijn geloodst, waren zij de laatsten. Nu zal de nieuwe hoofd- oode G. Kamkes deze taak overnemen. Er werden deze week in Castricum hoge prijzen betaald voor aardbeien. Dit was dan niet zozeer op de veiling en ook niet in de winkel, maar via de politie. Een aantal personen was namelijk zo brutaal geweest om in diverse tuinen aardbeien te gaan plukken en werd daarbij door de politie betrapt. Deze maakte proces-ver baal van de diefstal op en nu gaat hei pondje aardbeien, wat zij overigens al kwijt waren omdat het werd afgenomen, wel meer kosten dan 0.80 waarvoor zij in de winkel geprijsd staan. Advertentie Laat, voor u op vakantie gaat, uw box GRATIS door ons controleren. Foto Hobby Ciné KENNEMERLAAN 87 - TEL. 5962 „EXCELSIOR" BESLOOT SEIZOEN De Beverwijkse biljartvereniging „Ex celsior" heeft het seizoen afgesloten met een feestelijke bijeenkomst die plaatsvond in het clubhuis, café Fransen. De voorzit ter de heer J. van der Maat, getuigde van een gunstig seizoen. De wedstrijden zijn zeer goed verlopen. De wisselbeker die in het bezit was van de heer J. Waterdrinker ging voor dit jaar naar de heer N. Middelkoop. Deze ontving tevens nog een persoonlijke prijs, eveneens bestaande uit een beker. De tweede prijs was voor de heer N, Vessies en de derde behaalde de heer C. Grapendaal. De avond werd op prettige wijze door gebracht, waarbij een dansje afgewisseld werd met gezelschapsspelletjes.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 7