Rood en Wit door draw tegen HCC en nederlaag van ACC aan de leiding Herman Timme kwam in drielanden tienkamp boven de „Rome-limiet" EHS en Schoten bleven ongeslagen door overwinningen op UW en VVGA Dini Hobers tweede in vijfkamp Ferrari oppermachtig in de 24-uursrit van Le Mans Aantrekkelijk spel van Haarlem en Quick Zuid-Afrika dicht bij inningsnederlaag HKV landskampioen door grote zege op Westerkwartier Goede prestatie van Haarlemmer Doornbosch rI Overwinning voor Rentmeester-Bakker HHC verloor opnieuw 13 De tweede testmatch Nieuw wereldrecord vijfkamp dames MAANDAG 27 JUNI 1960 De bewering, dat het Rood cn Wit zel den gelukt in Den Haag een overwinning op HCC I te bevechten, werd ook deze zondag waarheid. Na een wedstrijd van weinig spectaculair cricket, eindigde de match in een draw. Mede door de neder laag van ACC tegen Hermes DVS heeft Rood en Wit de leiding in de eerste klasse A genomen. Vier uur heeft Rood en Wit aan bat ge staan voor het totaal van 179 voor 7, dat de Haarlemmers onder de fel brandende zon bijeen sloegen. Het scoringtempo lag dus niet hoog, maar de bezoekers konden zich op het accurate bowlen van de HCC'ers geen vrijheden permitteren en omdat ook het fielden van de Hagenaars van prima klasse was, was voorzichtig heid voortdurend geboden. Cricket Rood en Wit opende met Engelenberg en De Ruig, die het respectievelijk tot 15 en 23 runs brachten. Een mislukte slag van Bouwman (19) op het bowlen van Bor- gers deed de bal belanden in de handen van Schuur. Onmiddellijk na de lunch was het Onstein die voor 11 runs played- on ging op Vriens. Goed batten van De Nijs die een uur stand hield voor 21 runs, voerde de score naar 97 voor 6, doch na dat Van Liemt (17) na een wilde slag door Vriens was ingerekend, werd het voor Rood en Wit bij een stand van 117 voor 7 geducht oppassen. Met Meyers en Ven- ker op de mat werd een dreigende inzin king echter voorkomen. Beide batsmen namen geen enkel risico en slechts de los se ballen werden afgestraft. Voor het publiek was het batten van de Haarlemmers weliswaar weinig attrac tief, doch aan de andere kant moest men bewondering hebben dat dit tweetal de Haagse aanval volkomen in bedwang hield. Bijna 2 uur verbleef Meyers aan de wickets; zijn score bedroeg 29 not-out. Venker hield zijn wicket anderhalf uur in tact voor 37 not-out. Bij de theepauze sloot Rood en Wit op 179 voor 7. De bowlingcijfers waren: Van der Staay 2 voor 59, Eric Vriens 1 voor 39, Ernst Vriens 3 voor 56 en Borgers 1 voor 18. Het fielden van de Hagenaars bleef tot het einde zeer schei-p. Met nog 2 uur en 19 minuten aan speel tijd zat er voor HCC een mogelijkheid in om voor de runs te gaan. Het begin van de Haagse innings was evenwel weinig be moedigend. In de eerste over ruimde de fel bowlende Onstein de wickets op van Gallois en van Staay en kort daarna werd ook Heimei door Onstein paviljoenwaarts verwezen: 17 voor 3. De schrik zat er in bij de Haagse batsmen, die met voorzich tig spel de score in een rustig tempo op voerden. De kans op de zege ging daardoor voor de thuisclub uiteraard in rook op. Door toedoen van A. Schuur (47), Wischoff (10), Eric Vriens (20) en Ernst Vriens (10) werd het 103 voor 8. bij welke stand de speeltijd was verstreken. Onstein nam 4 wickets voor 37 runs, Bijleveld 3 voor 15 en Venker 1 voor 19. HaarlemQuick In een zeer aantrekkelijke match hebben Haarlem en Quick (Den Haag) heftig om de punten gestreden, een strijd welke ten slotte zes mimiten voor tijd in het voor deel van Quick werd beslist. Daarbij moet gezegd worden dat de Haarlemmers, die H. Peschar achter het wicket hadden voor de geblesseerde Voogd, bijzonder gehan dicapt werden door het feit dat Max Maas met fielden zijn hand verwondde, waardoor hij na 9 overs niet meer kon bowlen en ook als batsman was uitgescha keld. Een fortuinlijk seizoen hebben de Donkerelaanbewoners bepaald niet. Quick begon van meet af aan flink te bat ten, waarbij vooral de jeugdige Kramer zich onderscheidde door een zeer goed oog voor de slechte ballen. Hij werd daarin gesteund door Ten Hoopen en later vooral door Marseille (27), die fraai door Peschar werd gevangen. Kramer bereikte juist zijn halve century. Hoezeer de Haarlem-bow lers vochten om het gemis van Max Maas te compenseren, zij konden niet verhinde ren dat later Poolman er geweldig op los ging slaan. Het waren vooral zijn 61 runs 15x4, 3x6) die Stroo in staat stelden om op 204 voor 6 te sluiten. Haarlem was echter allerminst van plan om bij de pakken neer te zitten. Ondanks een slechte start gin gen H. Slagter (27) en Onkenhout (28) voor de runs, later opgevolgd door van Alphen met 20 en door Heijdeman als beste bat der thuisclub met een stijlvolle 36. De wickets vielen vooral door een paar meer dan fraaie vangen van de Hagenaars, die daaraan voor een goed deel hun overwin ning konden danken. Hoezeer tegen het einde van de speeltijd van Dok (19) en R. Schlattman (10) hun best deden nog voor de runs te gaan en later om de draw te bevechten (zelfs Max Maas batte nog even practisch met een hand), zes minuten voor tijd werden de palen van Van Dok geveld en had Quick na een attractieve wedstrijd de buit binnen. Bij Haarlem haalden P. Maas 257, M. Maas 1—21, en Van Alphen 3—50 de Zuid-Afrika staat in de tweede test match tegen Engeland op het randje van de afgrond. De kans is groot, dat de „Springbokken" op Lord's bij Londen een inningsnederlaag te slikken zullen krijgen. Want, nadat Engeland de eerste innings had gesloten op 362 voor acht, was het antwoord van Zuid-Afrika slechts 152 all out en in de follow-on was de stand bij het trekken der stumps 34 voor 1, zodat Zuid-Afrika niet minder dan 176 runs no dig heeft om een inningsnederlaag te ont gaan. Van de Britse bowlers nam Statham zes wickets voor 63 runs en Moss vier voor 35. De topscorer van Zuid-Afrika was John Fellow Smith met 29 runs in de eerste innings. wickets; bij Quick was het vooral Mar seille met 648, die gesteund door Stroo, Poolman en Reijnders ieder met een wicket, de bowlery droeg. Overige resultaten ACCHermes DVS, eerste klasse A, ge wonnen door Hermes DVS met 8 wickets. ACC scoorde 185 runs, Hermes DVS 187/2 runs. Battingcijfers ACC: Dick de Baare 16, Wim Feldmann 21, Janssen 26, Woud stra 28, Disselkoen 10, Klinkhamer 49, Meyer 15 not out. Bowlingcijfers Hermes DVS: Hille 2/32, Van Meurs 4/70, Tette- laar 4/61. Battingcijfers Hermes DVS: Stolk 73 n.o., Borsboom 79, Van der Sloot 19 n.o. Bowlingcijfers ACC: Van der Hurk 1/45, Wim Feldman 0/45, H. J. van Weelde 0/57, Klinkhamer 0/27. Een run out Eerste klasse B ExcelsiorVRA. Gewonnen door VRA met 6 wickets. Excelsior 126 a. o., VRA 128 voor 4. Battingcijfers Excelsior: Van de Water 12, Dries 20, G. Oosterholt 18, Gouka 12, J. Oosterholt 21, Vollebregt 14 n.o. Bowlingcijfers VRA: Spits 6/58, Wo- ries 1/11, Fisher 2/26. Battingcijfers VRA: Peereboom 10, Fisher 17, Mulder 40 n.o., Spits 37 n.o. Bowlingcijfers Excelsior: Dries 2/56, Gouka 2/34. HB5Quick (N.) Gewonnen door HBS met 87 runs. Quick 73 all out; HBS 160 all out. Daarna poogde HBS nog een innings overwinning te forceren. Bij de stand 68 voor 0 voor Quick werd deze tweede in nings gestaakt. Battingcijfers Quick: Kloppers 28, C. Burki 24. Bowlingcijfers HBS: Mulder 1/31, Dero- gee 4/27, Hageman 3/5, Rishworth 2/6. Battingcijfers HBS: Felsenthal 24, Rish worth 52, Joshua 36. Bowlingcijfers Quick: Hagers 5/38, Klop- pe rs 1/52, Burki 1/20. Tweede klasse In de tweede klasse B ontmoette Rood en Wit III Hermes DVS II. Rood en Wit scoorde 184 voor 8 (gesloten), waarvan Vermeer 47, Van Baasbank 72 not out en Vandehoek 28. Hermes DVS kwam tot 138 all out. De bowlingcijfers waren: Van Lennep 1 vooor 16, Molenschot 1 voor 21, Van Son 3 voor 40, Goedkoop 1 voor 26 en Vandehoek 2 voor 29. In de tweede klasse E. kwam Rood en Wit IV uit tegen CVHW. De Spanjaard- laanbewoners scoorden 114 voor 4 (geslo ten), waarvan Vogelaar 62 not out en Boll 35. De bowlingcijfers van CVHW wa ren: De Graaf 2 voor 23, Van der Berg 1 voor 33 en Kunen 1 voor 28. CVHW kwam tot 30 all out, waarvan Kunen 15. De bow lingcijfers waren De Wint 8 voor 17 en Naojoks 2 voor 0. Uitslagen Quick II (Hg)Kampong, tweede klasse A. Gewonnen door Quick met 6 wickets. Kampong 113 all out, Quick II (Hg) 114 voor 4. UDACC II, tweede klasse A. Gewon nen door ACC met 103 runs. ACC 241 runs, UD 138. AjaxHilversum, tweede klasse B. Ge wonnen door Hilversum met 88 runs. Ajax scooorde 35 runs, Hilversum 123 runs. LCCHaarlem II, tweede klasse E. Ge wonnen door Haarlem II met 5 wickets. LCC 167 all out; Haarlem II 170 voor 5. Groen GeelBMHC, tweede klasse F. Gewonnen door BMHC met 8 wickets. Groen Geel 86 all out; BMHC 92 voor 2. Korfbal HKV is voor de tweede keer korfbal landskampioen van Nederland geworden: het versloeg in Utrecht het Amsterdamse Westerkwartier met 11-3, nadat het reeds bij rust met 3-2 de leiding had gehad. Westerkwartier speelde een van zijn slechtste wedstrijden van dit seizoen. Het paste zich zeer moeilijk aan de terrein omstandigheden aan, want op het zeer gladde veld konden de Amsterdammers geen tempo aangeven. Daarentegen was HKV de goede ploeg, die vooral door zuivere afstandschoten Westerkwartier verdedigde op afstand veel doelpunten kon maken. Reeds na vijf minuten had HKV door Annie Zwaanswijk de leiding genomen, en na 20 minuten werd het door J. Bongers 2-0. De Amsterdammers kwamen terug en liepen door De Voos en Janssens de ach terstand nog voor de rust in (2-2). Maar mej. De Ridder zorgde er voor, dat HKV nog net voor rust wederom de leiding had (3-2). In de tweede helft miste Wester kwartier onmiddellijk een paar strafwor- pen. Dit kwam de ploeg duur te staan. Want, nadat mej. Van der Knoop de voor sprong tot 4-2 had gebracht, gaf Annie Zwaanswijk de Amsterdammers de genade slag: zij scoorde tweemaal (6-2). Janssens schoot hierna eindelijk een strafworp in (6-3), doch daarna liep HKV naar de 11-3 eindstand uit. Annie Zwaanswijk, die haar laatste wed strijd speelde, was in topvorm: zij scoorde tegen Annie Koper-Van Es vier doelpun ten. Het is hem dan toch gelukt. De 26-jarige verzekeringsinspecteur uit Maastricht Herman Timme kwam tijdens de drielandenwedstrijd tienkamp en vijfkamp, tussen de ploegen van Nederland, Groot-Brittannië en België, die zaterdag en zondag op het gemeentelijke sportpark aan de Kruislaan in Amsterdam zijn gehouden, boven de zo zeer begeerde „Rome-limiet" van 6750 punten. Herman Timme vergaarde zelfs 6787 punten en zo heeft Nederland in hem een tweede tienkamper die men kan voordragen aan het Nederlands Olympisch Comité. Na vijf nummers op de eerste dag stond Timme weliswaar met een totaal van 3857 punten, 55 punten vóór op zijn beste prestatie van een jaar geleden in Vlaar- dingen (3792), maar als men weet dat hij toen tot 6398 punten kwam, is voor een ieder wel duidelijk dat de Rotterdamse Maastrichtenaar niet in een roos kleurige stemming naar zijn hotel terugging, temeer daar een sterke wind in de rug hem had geholpen aan een sterke tijd van 10.9 sec. op de 100 meter. Die zelfde wind zorgde echter op de 400 meter voor een teleurstelling en de insiders waren het er dan ook niet over eens of hij de limiet wel zou halen. Maar de volgende dag kwam Herman Timme fris als een hoentje terug. Gecoached door zjjn vriend en rivaal, de geblesseerde Eef Kamerbeek bleef hij op dc 110 meter horden onder zijn beste tijd (15.1), terwijl het discuswerpen weer slechter ging (41.55 meter). Daarna volgden twee bijzonder goede verrichtingen namelijk 3.60 meter pols- hoog en een voor zijn doen formidabele speerworp van 54.07 meter. Toen was er geen vuiltje meer aan de lucht en was een tijd van 4 min. 55.- sec. ruim voldoende voor een totaal van 6750 punten. Rondetijden van 80 seconden zouden hem via Amsterdam naar Rome brengen en na 800 meter in 2 min. 45 sec,, verliep alles volgens plan. Toen kwam er een inzinking: 1200 meter in 4 min. 02.- sec. cn het handjevol toeschouwers en officials schreexxwden zich de kelen schor om Timme aan zijn tijd te helpen. Een stevige eindsprint, eigenlijk een beetje te laat ingezet, zorgde voor 4 min. 53.3 sec. Herman Timme kwam handen tekort om alle felicitaties in ontvangst te nemen. Toen de voorzitter van de KNAU, de heer Ad. Paulen, dc prijzen uitreikte en de drie Nederlandse atleten samengepakt op het bovenste schavotje stonden, verzuchtte Timme: „Dit is nog erger dan een hele tienkamp samen". De Belg Leo Marien eindigde op de tweede plaats en zorgde met 6223 punten voor een nieuw Belgische record (oud 6181 pnt), terwijl de Haarlemmer Jelle Doornbosch met 5920 punten slechts vijf punten van zijn beste prestatie bleef. De totalen van Timme, Doornbosch en This- sen waren voldoende voor een eerste plaats in het landenklassement. De landenwedstrijd bij de dames werd een zege voor Groot-Brittanië en dat land heeft het vooral te danken aan de bijzon dere verrichtingen van de 20-jarige Lon- dense typiste Mary Bignal, die licht en speels als een hinde haar vijf nummers afwerkte. Haar totaal van 4641 punten was onbereikbaar voor onze Dini Hobers en Toos Mutter. Verbluffend was vooral de 6.19 meter van de blauwogige „Miss all- rounder", zoals zij in haar land genoemd wordt. Een prestatie die zij bereikte na een eerste poging van 6.17 meter en na vier nummers van de pentathlon. Onge twijfeld is de jonge bakkersdochter uit Wells (Somersett) een van de grootste troe ven voor de Olympische Spelen op dit nummer, want nog geen twee weken gele den versloeg zij de beste Russische dames in Moskou. De blonde Drentse sportleidster Dini Hobers eindigde als tweede met 4354 pun ten, waarmede zij 140 punten verwijderd bleef van haar verrichting in Stockholm. Zwakke nummers blijven vooral de loop nummers, de 200 meter en de 80 meter horden. Vooruitgang boekte Dini Hobers bij het vèrspringen met een sprong van 5.78 meter. Toos Mutter, die voor de vier de keer een vijfkamp bestreed, verbeterde haar persoonlijke prestatie met 111 punten, Tijdens atletiekwedstrijden in Tula heeft de Russische Irina Press het we reldrecord vijfkamp dames verbeterd en gebracht op een totaal van 4959 punten. Het oude record stond met 4902 punten reeds op haar naam. De prestaties op de verschillende num- waren: kogelstoten 15,18 meter (oud 15.00 m.), hoogspringen: 1,50 meter (1,57 m.), 200 meter: 24.5 sec. (24.3 sec.). 80 m. hor den 10.9 sec. (11.2 sec.) en vèrspringen 6.17 meter (5.76 m.). namelijk zondag in Amsterdam 4245 punte tegen 4134 punten in Eindhoven. Stedenontmoeting Amsterdam heeft zondagmiddag op de sintelbaan aan de Zuidlarenstraat in Den Haag voor een jaar beslag gelegd op de David van Deursenbeker, de inzet van de jaarlijkse ontmoeting tussen de dames- en herenatletiekploegen van Rotterdam, Am sterdam en Den Haag. A tletiek Een sterke wind maakte gunstige pres taties op de sprintnummers onmogelijk. De technische nummers waren daarente gen van goede gehalte. Vooral de prestatie van de slanke Joke Bijleveld bij het vèr springen mocht er zijn. De Haagse atlete sprong bij haar eerste poging reeds 6.19 meter, terwijl zij daarna achtereenvolgens 5.67 m, 5,79 m, 5,66 m, 5,85 en 5,86 meter op liet meten. Joke Bijleveld was ook op de 100 meter te sterk voor haar tegen standsters. Een dubbele overwinning behaa/de ook de Rotterdammer Cees Koch. Bij het discuswerpen kwam hij na een piachtige serie van worpen rond de 54 meter, bij zijn laatste poging tot 54,86 meter en bij het kogelstoten was hij met 16.20 meter, de Amstei'dammer van Wees 47 cm de baas. Peter Nederhand liep op de 110 Dini Hobers meter horden ondanks een „storm" tegen, nog een dragelijke 15,4 sec. Loes Boling was op het discuswerpen met 45,39 meter opnieuw te sterk voor de Nederlandse re cordhoudster Corry Huygen, die 45,22 m wierp. De 800 meter heren werd in de laatste 100 meter in een verbitterd sprintduel be slist in het voordeel van Wim Essajas, die Aad Steylen en Meindert Blankenstein res pectievelijk naar de 2de en 3de plaats ver wees. De tijden waren overigens zeer ma tig: 1.57.8., 1.57.9 en 1.58.- De einduitslag was: 1 Amsterdam 223 pt., 2 Den Haag 198 pt., 3 Rotterdam 159 pt. De 24-uursrit van Le Mans is een gro te triomf geworden voor Ferrari, dat niet alleen de race won, maar bovendien zes wagens onder de eerste zeven had. Slechts de Engelsen Salvadori-Clark slaagden erin met hun Aston Martin een bres te slaan in dc suprematie van A utomobilisme de Italiaanse „vloot". Zij legden beslag op de derde plaats. Door deze over macht der Ferrari's met aan het hoofd de Belgische journalist Paul Frère en zijn co-equipier, de Grand Prix-rijder Oli- iver Gendebien, die ten slotte een onbe dreigde overwinning behaalden, is het een eentonige wedstrijd geworden, die door slechts 25 van de 55 gestarte wagens werd uitgereden. Aanvankelijk gaf de Maserati-equipe van Masten Gregory en Chuck Daigh de toon aan. Na 82 ronden moesten zij ech ter een pitstop maken en toen daarna de wagen alle diensten wiegerde, kregen de Ferrari's de strijd voledig in handen. Door deze overwinning heeft Ferrari de leiding in het klassement voor het we reldkampioenschap sportwagens (merken) overgenomen van Porsche, dat slechts met twee van de zes gestarte wagens de finish haalde en dat nog als elfde (Linge- Walter) en twaalfde (Barth-Seidl). Ofschoon er wel enkele ongelukjes zijn gebeurd, heeft niemand enige verwonding opgelopen. Een groot pluspunt van deze 24-uursrit. Het klassement voor de sport wagens luidt: 1 Frère-Gendebien (Ferra ri), 4217,527 km (gem. 175.730 km per uur), 2 Rodriguez-Pillette (Ferrari) 4163,666 km, 3 Salvadori-Clark (Aston Martin) 4117,708 km, 4 Baillie-Fairman (Aston Martin) 3780,720 km, 5 Linge-Wal- ter (Porsche) 3619,759 km. Klassement voor de grand tourisme- wagens: 1 Tavano-Loustel (Ferrari) 4055,928 km (gem. 168.997 km per uur), 2 Arents-Connel (Ferrari) 4030,271 km, 3 Elde-Noblet (Ferrari) 4029,004 km. Roeien De Nederlandse dubbel twee, Rentmees ter-Bakker, die verleden week tijdens de wedstrijden op de Bosbaan voor een nieuw baanrecord zorgde, heeft zich zondag ook te Duisburg de sterkste getoond. In de finale van dit nummer had de Willem III Maas combinatie eigenlijk alleen strijd te leveren met de Belgen Lemaire en Higny. Rentmeester werd voorts in de finale van het skiffnummer derde achter de Duit sers Von Groddeck en Hill. Marian Lude- rus de Nederlandse skiffkampioene, werd tweede achter de Oostberlijnse skiffeuse Gisela Jaeger. Een beeld uit de wedstrijd HHCI gelijkmaker (3-3), HHC-catcher Talens Sparta. Hier scoort Fabrie (Sparta) de I stopt de aangooi en scheidsrechter Keuzen kijkt nauwlettend toe. De hoofdklassers hebben geprofiteerd van de ideale weersomstandigheden door er eens flink op los te slaan. Alleen Schoten en VVGA hielden het weer uiterst spannend en na negen slopende innings won Schoten met 32. Hierdoor leed VVGA haar vijfde nederlaag met een punt verschil. Zondag rekenden OVVO en WVHEDVV af met het sprookje, als zouden de hoofdklasseploegen niet meer in staat zyn te scoren. Met niet minder dan 162 wonnen de OVVO-ers. Ook Sparta liet zich in Haarlem niet onbe tuigd, al kregen de Rotterdammers dan ook alle medewerking met een bijzonder slecht spelend HHC. Met 105 werd de ploeg van Zukiwsky verslagen, zodat HHC nog steeds dicht bij dc laatste plaats op de ranglijst verblijft. EHS bleef bovenaan door een 75 overwinning op UW. Er woei in het Haarlemse honkbalstadion dit weekeinde een „homerun-windje". Niet minder dan zes maal werd de bal dan ook uit het veld geslagen. Vier maal ineens voor een homerun en twee maal via een stuit met als beloning dus een tweehonk- slag. In de wedstrijd SchotenVGA speel den homeruns een grote rol in het wed strijd verloop. In de eerste innings al van deze bijzonder aantrekkelijke wedstrijd sloeg Simon Heemskerk van Schoten met een man op de honken een homerun, die 2-0 voor Schoten betekende. De velders hebben het druk gehad. Schoten-pitcljer Zijlstra had zijn goede vorm thuisgelaten en werd veel geslagen. Slechts drie tegen standers kregen 3sl. en de overige 24 zul len werden verzorgd door het veld. Daar de Schoten-velders in goede vorm staken, bleef het 2-0 tot aan de achtste innings. In de eerste helft van die achtste innings sloeg Koene van VGA een tweehonkslag en scoorde na korte tikken van St. Nico- laas en Vissers (21). In de negende innings sloeg de VVGA-catcher Nijhuis de bal over het hoge hek in het linksveld en het was 2-2. De laatste Schoten-slagbeurt bracht de beslissing. Heemskerk kreeg 4w en kwam op een doorgeschoten bal twee hon ken verder. Lukkien werd vervangen door Teun de Groot, die met een tweehonkslag Schoten de zege bracht (3-2). De werp- resultaten van Zijlstra waren 3-2-7 en die van Brands 9-3-3. Overdonderend begin HHC begon tegen Sparta overdonderend. Al in de eerste innings kwamen de Reds met 3-0 voor. Smidt gaf een honkslag, Jongeling kreeg 4w en een infield-hit van Vreenegoor maakte de honken vol. Cat cher Talens gaf daarop een fraaie stootslag, die Smidt over de thuisplaat bracht. Een honkslag van Hendrikse bracht ook Jonge ling en Vreenegoor over de plaat (3-0). Lang genoot HHC niet van die voorsprong, want in de eerste helft van de tweede innings bleek, dat de HHC-defensie deze middag niet al te sterk was. Door een fout van Smidt, een honkslag van Leentvaar en een doorgeschoten bal werd het derde en tweede honk bezet. De Bioiin kreeg op dracht om een stootslag te geven, maar de HHC-defensie wist met deze stootslag wel raad. De Pierre verwerkte de bal feil loos. Wijnands gaf een korte tik en dit maal gooide De Pierre langs het eerste honk, waarop twee Spartanen scoorden (3-2). In de derde innings viel de beslissing. Door faden van de combinatie Smidt-Meen- horst, zwak catchen van Talens, een fout van De Pierre en honkslagen van De Ko ning en Wijnands scoorde Sparta zes runs, waardoor de stand op 8-3 kwam. Daarna is Sparta niet xneer in gevaar geweest. Al ging Ben Vreenegoor achtervangen, de 8-3 achterstand bleek niet meer in te lopen, vooral door gebrek aan élan in de HHC- aanval. In de vijfde innings werd 8-4 door Meenhorst. die scoorde op een infield-hit van Vreenegoor. In le zevende innings werd het 10-4 na een honkslag van De Bruin en in de laat ste innings bracht Meenhorst de eindstand op 10-5 na 'n honkslag van Smidt. Smidt wierp 7-7-6 en De Koning noteerde 3-8-7. HHC maakte zeven veldfouten en Sparta zes. De wedstrijd duurde ongeveer tweeën half uur, waarvan ruim een half uur ge bruikt werd om te wisselen, wat weer uiterst slecht verzorgd werd. EHS heeft in Utrecht zoals verwacht nogal moeite gehad om UV baas te blijven. In de eerste innings sloeg Camp bell met een honkslag UV naar een 1-0 voorsprong, maar Kramer zorgde in de De honkbalcompetitie tweede innings met een honkslag voor 1-1. In de derde EHS-slagbeurt moest UVV- werper Duncan zelfs verdwijnen na hits van Oosterbaan, Ben Tromp, Houtkamp en Jole, en toen relief-pitcher Campbell de orde hersteld had, was het 4-1 voor EHS. In de gelijkmakende innings werd het ge lijk. UW, dat nu behalve over Amerika nen ook de beschikking heeft over enkele Antillianen, kwam op 4-4 door een home run van de Antilliaanse kortestop Leyss- ner, die hiermede ook twee teamgenoten binnensloeg. In de volgende innings werd het 5-4 door een homerun van Bowman. Pas in de achtste innings werd het 5-4 door een homerun van Bowman. Pas in de acht ste innings scoorde EHS de gelijkmaker door Houtkamp. Het werd 6-5 door Leo Kops, die profiteerde van een schitterende squeeze-play met Ausma, die met 2 slag een fraaie stootslag gaf. Van de ontstane verwarring profiteerde ook Ben Tromp (7-5). Beidschat wierp 13-1-6. Eersteklassers In de eerste klasse verraste Kennemer- Iand met een gelijkspel tegen Volewyckers, terwijl HCK wederom teleurstelde door met 10-8 te verliezen van Neptunus. De situatie begint zo langzamerhand precair te worden voor de Kinheimers. EDO klom op naar de tweede plaats door een 9-6 overwinning op SC Haarlem. ABC ver sloeg Ajax met 9-3 en veroverde daardoor de leiding. De stand is nu: ABC 610 Neptunus 66 EDO 5—8 SC Haarlem 8—6 Ajax 68 Kennemerland 63 Volewijckers 67 HCK 72 Kennemerland verraste Volewijckers op eigen veld door met 6-6 gelijk te spelen, na een 5-2 achterstand vanaf de derde in nings. In de eerste innings nam Vole wijckers een 1-0 voorsprong door v. d. Mast, die door een driehonkslag op de honken was gekomen. In de derde Kenne- merslagbeurt werd het 2-1 voor de Ken- nemerlanders door een aantal fouten in de Volewijckers-verdediging en een honkslag van De Jong. In de gelijkmakende innings leek Volewijckers een beslissing te for ceren. Een tweetal honkslagen plus een pijnlijke fout van kortestop Dik Hoek hij liet een vangkans onbenut en kreeg de bal in het gezicht leverden vier pun ten op en met een 5-2 achterstand en een vervanger voor Dik Hoek, die enkele tan den zal moeten missen, stonden de kansen voor de ploeg van coach v. d. Vaart niet erg hoog. Het doorzetten van Kennemerland werd echter beloond, want in de zesde innings bezweek de Volewijckers-verdediging voor de felle tikken van de Bloemendaalse hit ters, die weliswaar niet tot een voltreffer kwamen in deze innings, die echter toch nog drie punten opleverde (5-5). In de achtste innings kwam Kennemerland met 6-5 achter, maar in de laatste innings kwa men beide ploegen weer gelijk, toen Wim Siekman zijn broer Nico (4w) met een tweehonkslag over de plaat hielp. Voor werper v. d. Werff werd dit gelijkspel een verdiende beloning voor zijn gecontroleerd werpen. HCK verloor in Rotterdam de belang rijke wedstrijd tegen Neptunus met 10-8. Vooral een zwak begin werd de Kinhei mers noodlottig. Na twee innings was het al 5-1 voor Neptunus. In de vierde innings verving de HCK-coach de jeugdige Ameri kaanse werper Mel Fronanbarger. Met drie honken bezet kwam toen Numan op de plaat, die de moeilijkheden naar be horen oploste. In de laatste drie Neptunus- slagbeurten waren ook zijn worpen geen probleem meer voor de Rotterdamse slag- ploeg. In de achtste innings sloeg Van Krimpen met een man aan boord een homerun. De stand kwam toen op 10-6. Alleen Johan Sargentini had daar een ant woord op, want ook hij sloeg een homerun, die twee punten opleverde, maar zijn teamgenoten zagen geen kans om de 10-8 achterstand verder in te lopen. De wedstrijd SC HaarlemEDO leverde, behalve persoonlijk succes voor Van Leu ven en Molleman, weinig verheffends op. Een weinig overtuigend SC Haarlem bood een al evenmin groots EDO weinig tegen stand. Vooral het gebrek aan enthousias me bij de Sportclub was opvallend. De homerun van Van Leuven in de vierde innings en die van Molleman in de zeven de innings waren de enigste wapenfeiten van deze sfeerloze wedstrijd. Het score verloop: SC Haarlem: 102010200 6 EDO: 102400101= 9. De stand in de honkbalcompetitie luidt thans: EHS Schoten OVVO Sparta 6—10 5— 9 6— 9 6— 8 UW HHC VVGA WVHEDW 6— 4 5— 2 6— 2 6— 2

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 13