EXAMEN Achthonderd voetbalveteranen in monstervoetbaltoernooi te Bakkum MODE Driehonderd dames en heren in aardbeien-bridgetoernooi DRAAGBARE RADIO'S Havenberichten CS V-dames blijven handbal kampioenen in Kennemerland STOFZUIGERS Oude Bond wint zilveren slof Hoogtepunt van aardbeienseizoen Verkeersdiploma's voor 962 kinderen de^Xdei* Belgisch opleidingsschip „Mercator" op bezoek Tennistoernooi in Bakkum „Leda en de zwaan" onthuld 6 Betaling abonnementsgeld per giro Fa. DE VILDER Jongen van elf jaar redt drenkeling Deze week: Volendam wint Schermer-toernooi STOFZUIGERS Scheepsbotsingen in het Kanaal Succes in Best LOENDERSLOOT Jeugdsportmiddag MAANDAG 27 JUNI 1 9 O O Aan het vijftiende door de Beverwijkse bridgeclub Sans Atout georganiseerde „Aardbeien bridgetoernooi" namen 308 dames en heren deel. De strijd ging om 60 sloffen aardbeien en om de „Zilveren wis selslof". De Amsterdamse vereniging „de Oude Bond" legde defintief beslag op de wisselprys, daar deze vereniging nu voor de vijfde maal de zilveren slof won. In alle zalen van het Kennemer Theater werd strijd geleverd, maar ook op het toneel en zelfs buiten, waar men bij de hoge temperatuur nog het beste af was, waren tafels voor de deelnemers. Burgemeester J. G. S. Bruinsma opende het toernooi, er op wijzende dat Beverwijk nog altijd zijn naam als aardbeiencentrum handhaaft, al ziet men steeds meer de agrarische bevolking achteruitgaan; in 1940 was deze nog 40 percent van de gemeen schap, in 1960 nog slechts 6 percent. De door de VVV beschikbaar gestelde prijs werd gewonnen door de heren Bradie en Kluyver uit Slikkerveer. De uitslagen in de groepen: groep 1: Jessuren-Hertenberg, Amsterdam 39 p. Alewijk-Smit, idem 36 p. Groep 2: Veen- boer-Kerken. Amsterdam 37,5 p. Dames De Wit-Dudok, Hoorn 34.5 p.; groep 3: fam. Onrust, Zaandam 40,5 p., fam. Zijlstra, Amsterdam 39,5 p.; groep 4: fam. Fontein, Amsterdam 42 p., gebr. De Boer, Bever wijk 38,5 p.; groep 5: fam. De Winter, Noordwijkerhout 40,5 p., Bakker-Van der Dungen, Amsterdam 40 p.; groep 6: Hirsch- Groen, Amsterdam 40,5 p., Kerker-Koster. Amsterdam 36,5 p.; groep 7: fam. Van Dijk Haarlem 38,5 p., De Jager-Koster, Amster dam 38 p.; groep 8: dames Brandau-Hoo- gendoorn, Den Haag 37,5 p., Hartog-mej. Rijnders, Amsterdam 36,5 p.; groep 9: fam. Veenendaal, Amsterdam 40,5 p., Spijksma- Van Mens, Amsterdam 34 p.; groep 10. fam. Hageman, Amsterdam 39 p., dames Kollis- Honig. Bergen 37,5 p.; groep 11: fam. Kooy- man. Amsterdam 39.5 p., Kampen-Leunea Amsterdam 35,5 p.; groep 12: H. Verkamp- Engers, Amsterdam 37,5 p., fam. Zoeten daal, Amsterdam 35,5 p.; groep 13: mej. r<XOXCOCOCOODCOCOOa>^>OCOOOCC<X>OO^CCOODCCOOCCOOOCOOO-' U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgiro-rekening no. 129288 ten name van De IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is 7,65, post- abonnees 8,15. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te' verzenden vóór het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE :£Ca»3c©^»KC<»»SMOcccacoc»co20coc>;oso:>30DDCoco:oco Adelsberg van der Sluis, Amsterdam 42 p., mej. Van Loon-Garden, Amsterdam 34 p.; groep 14. Oudendijk-De Jongen, Slikker veer 37,5 p., Bottelier-Harmsen, Haarlem 37,5 p.; groep 15: Brandi-De Kluyver, Slik kerveer 45 p., De Groot-Post, Den Haag 38 p.; groep 16: Wetisa-Vrouwe, Amsterdam 36,5 p., Schellekens-Elswijk, Amsterdam 36 p.; groep 17: dames Belterman-Reimer, Beverwijk 39,5 p., dames Van de Berg- Mana, Amsterdam 35 p.; groep 18: fam. De Jong, Zand voort 38 p.; groep 19. fam. Meester, Amsterdam 70,5 p., Smedes-De Vries, Heilo 56,5 p., Pauw-Mossich, Lei derdorp 56 p. Advertentie (Transistor). - Grote keuze en GOEDKOOP Betaling in overleg. VELSERDUINWEG 173 - TELEFOON 4402 Na maandag is het met de aanvoer van rondvis in IJmuiden maar heel zuinig geweest. Dat als gevolg hiervan de prijs van de braad ongeveer verdubbelde, lag dan ook voor de hand. Ook de grovere soorten profiteerden van de schrale aan voer. Al wilde de Belg voor de grote en grootmiddel schelvis geen hoge prijzen betalen. De handel weet nu al wel, dat de ha ringtrekkers allereerst de haring bewer ken, en dat eerst dan de vis aan de beurt komt. Goede kwaliteit vis moet dan ook gezocht worden, met als gevolg, dat de prijzen erg uiteen lopen. Ook voor de kabeljauw wilde de Belg, behoudens een enkele dag, geen top-prij- zen betalen. Zo de kabeljauw, zo de schol voor ex port. De grote afnemer, Engeland, kocht natuurlijk weer de grove schol; echter ook hier lag de prijs voor de visserman zeker niet aan de hoge kant. Een gemid delde van 35,- tot 40,- is, gezien de temperatuur, toch nog heel behoorlijk te noemen. Schol II werd ook deze week grotendeels door West-Duitsland gekocht voor rond 35.- per kist. De aanvoer van tong viel niet mee. De visserij bij Sylt schijnt zo goed als voorbij. Typerend was de vraag naar de beide grootste soorten tong. Lappen liepen zaterdag nog op tot 3.50 per kilo, terwijl de grootmiddel tong tot 3.- werd gekocht. Met de lichtere soorten ging het niet zo vlot. Halfpondjes en tong I brachten ge middeld een 2,60 per kilo op, terwijl de slips op ƒ2.- lagen. Menig kistje haring ging de grens over. Een welkome uitlaat voor de rederijen. West-Duitsland en België betalen bepaald geen hoge prijzen, de Zuidzijde moet het toch appreciëren, dat de Noordzijde met 'n heel kleine winst tevreden is, en alles in het werk stelt, om de aangevoerde vis tegen redelijke prijzen te kopen. Er werden partijen goede makreel aan gevoerd in de afgelopen week. De prijs lag, voor de beste kwaliteit, rond de 20.-. Het wordt zo langzamerhand weer de tijd, dat ook het binnenland weer zijn stem kan laten gelden. De tijd van de „stokken" behoort zachtjes aan weer tot het verle den. Zaterdagmorgen heeft de elfjarige Ge rard Dictus (leerling van de openbare la gere Theo Thijssenschool te IJmuiden) zijn klassegenoot Huib van de verdrinkings dood gered door onmiddellijk in het water van het Noordzeekanaal te springen, nadat Huib van een steigertje was gevallen. De twee jongens stonden op een steiger naar voorbijgaande schepen te kijken. Plotse ling viel Huib in het water. Zijn vriendje Gerard, die de zwemkunst niet meester is, sprong hem meteen na en wist de drenke ling naar de kant te trekken. De houding van Gerard Dictus, wonende aan de La- gersstraat 30 was derhalve zeer moedig. GESLAAGD De Velsense dames J. H. v. d. Heide- Jasperse en mejuffrouw W. H. v. d. Noort zijn te Utrecht geslaagd voor het diploma coupeuse. De dames werden opgeleid door mejuffrouw N. Roodenburg te Santpoort. Voor het toelatingsexamen van het Chr. Lyceum slaagden de volgende leerlingen van de Max-nix van St. Aldegondeschool: Marco Deurlo, Bart Kappert, Judith van Leeuwen, Dolf Lok, Marie van der Plas, Jans van Veelen, Pim Voogt. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Paul Ho- nold van Casablanca Hunzestroom. Londen: Am- stelstroom. Dagenham: Duke of Lancaster, Es- bjerg; Yewarch, Antwerpen; Stavros. Kotka; Actuality, Londen: Johanna Oldendorff. Vancou ver; Lizard. Londen: Camroux 2. Ipswich, iaden Hoogovens; Lira, Londen; Unitas, Fowey; Gerd, Londen; Wexford, Boston, ledig Zaandam; Diek- sand, Brunsbüttelkoog; Rijnstroom, Londen: Bal- dur, Pepel; Bomma, Littlesand. Zondag kwamen in IJmuiden aan; Birknack van Libreville; Saint Kilda, Swansea; Hinrich Ahrens, Londen; Emperor. Delfzijl, laden Hoog ovens; Reine Astrid Gothenburg: Angus Frede- rikholm; Telamon, Dordrecht; Essen. Antwerpen; Lucas Bols 2. Abö: Simutanity, Colchester; Hun- ter. Londen, papier lossen Zaandam: Bern, Teig- nemounth: IJstroom, Portsmouth; Labotas, Bre men; Bouca, Antwerpen, piekijzer laden: I. W. VVick. Hamburg; Almdijk, Antwerpen. Bullfinch, Londen; Argonaut, Bavonne, bijlegger IJmuiden; Texelstroom, Huil: Lesly Lykes. Rotterdam; Bore; Hamburg; Boreas, Aarhus; Rokin, La Paluotc; Tbeano, Dublin; Hydra, Antwerpen; Hathor, Hamburg: La Fleche, Norfolk, kolen voor Hoog ovens; Netherlands Coast, Newcastle; I-eanna. ncmouth. IJstroom, Portsmouth; Labotas, Bre- voor Zaandam; Helios, Karlsham, hout voor Zaan dam: Ambulant, Kopenhagen; Martha Ahrens. Hamburg: Brinde. Goole; Banka, Rauma. hout voor Zaandam; Delftdijk, Abö; Hans Honold, Emden. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Ponza van Pateniemi. hout voor Zaandam; Brouwersgracht, Glasgow, slabs Hoogovens: Berthe, Kienas. palen Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Branden burg naar Curasao: Bab T. Ostrand. zout van IJmuiden: Sont. Londen, walsmateriaal van IJ muiden; Reggeborg, Rochester, kunstmest van IJmuiden; Kaap Falga. Bohus, zout van IJmui den; Hektos, Antwerpen, ledig van Velsen: San- denburgh. Middlesborough; Royal Paper. Gefle; Errington Court. Hamburg; Eibergen, Antwerpen; Monica M Clouchester: Aardenburgh, Rotterdam: York, Goole: Wulp, Manchester; Óldenburg, Gi braltar; Peperkust, Bremen; Oostenburgh, Stock holm, Hinde, Londen; Kennemerland, Bremen; Ceres. Curacao; Rige), Gothenburg; Anna Elisa beth, Swansea, walsmateriaal: Milora. Lulea; Hel- ny, Gent: Nesshorn, Gothenburg; Louise Schupp. Odda; Dinkelstroom. Dagenham; Tot. Stockholm; Kreon. Paramaribo; Jans, Londen; Heriot, Leith: Lenny, Malmö: Lingestroom, Londen; Grebbe- stroom. Goole: Vrede, Norrköping. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Zaanstroom naar Londen: Loke Stockholm; Vinstra, Cura sao: Torstein, Bremen: Delfinus. Stavanger: Hen- riette B, Londen walsmateriaal; Taany. Rotter dam. ledig Zaandam; Graig Felen, Yarrow on Tvne: Dieksand. Brunsbüttel; Karachi, Bremen; Meerkerk. Bremen; Oberon. Rotterdam; Argo naut. Archangel, bijlegger IJmuider.. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Op de zaterdag te Beverwijk gehouden aardbeienveiling waren ruim 10.000 man den. Het is nu wel duidelijk, dat we mid den in het aardbeien-seizoen zitten! De afzet verliep bijzonder vlot, ook al wegens het warme weer is de vraag naar aardbeien groot. De prijzen lagen voor de eerste soort Talisman tussen de vier en vijf gulden per mand, al had men wel even moeite om aan deze hoogste prijs te komen. De eerste kwaliteit ging voor een groot deel naar België, maar ook de binnenlandse markt was een grage koper voor de Ta lisman. De tweede kwaliteit werd ook grif afgenomen; zij draaide rond de ƒ3.- per mand. De komende week zal de aanvoer wel zijn hoogtepunt bereiken. Groot was ook dit jaar de belangstelling voor het Theodorus Schermer-voetbaltoer nooi, dat deze keer voor de vijfde maal werd gehouden door Vitesse (Castricum)) Aan dit toernooi, ingesteld als een blijven de nagedachtenis aan de overleden oud voorzitter de heer Schexrner, nemen elk jaar jeugdige voetballers uit Kennemer land en de Zaan deel. Ook JOS en DCG waren thans naar Cas tricum gekomen om te trachten de junio ren van Volendam (die vorig jaar bekex*- houder werden), te verslaan. Dat dit niet zo gemakkelijk ging, ondervonden de Cas- ti'icumse junioren al in de eei-ste wed strijd, toen zij met 1-0 het hoofd moesten buigen. Ook de overige twee wedstrijden bleef Volendam in de meex-dexTieid en daax-door kwamen de Volendammers nu ook als overwinnaar uit de strijd in de eerste poule. In de B-poule werd TYBB uit Haarlem eei-ste. In de finale werden de Haax-lemmex-s echter met 8-0 door de Vo- lendammei-s onder de voet gelopen. Om de derde en vierde plaats streden JOS en DEM, waarbij de club uit Beverwijk (DEM) een fraaie 6-1 overwinning op haar tegenstanders boekte. Voorzitter Hoogervorst van Vitesse, die het toernooi met een kort welkomstwoord had geopend, reikte na afloop ook de prijzen aan de aanvoex-ders uit. De uitsla gen wai-en: Vitesse-Volendam 0-1; Bever- wijk-DEM 1-2: JOS-DCG 2-0; RKAFC- TYBB 1-1; Volendam-DEM 4-0; Bever wijk-Vitesse 3-2; TYBB-JOS 2-1; DCG- RKAFC 0-0; Vitesse-DEM 2-3; Volendam- Beverwijk 1-0; RKAFC-JOS 0-3; DCG- TYBB 1-1; Finales om le en 2e plaats TYBB-Volendam 0-8; om derde en viex-de plaats JOS-DEM 1-6. Meer dan 800 voetballers uit vroegere jaren hebben zondag, tydens het door de afdeling Noordholland van de KNVB op de CS V-terreinen aan de Zeeweg te Bakkum georganiseerde veteranentoernooi, nog eens sportief en produktief voetbal gedemon streerd. Vierënzeventig elftallen traden in het strijdperk. Op zes velden tegelijk werd de strijd gestreden en onder de algehele en uitstekende leiding van de heer T. Bakker kon het omvangrijke programma geheel worden afgewerkt. Om tien uur vingen de eerste wedstrij den, stevig aangevuurd door familie, vrienden en kennissen van de vetex-anen. Er waren er ovei'igens ook zeer velen die toch maar op schaduwrijke plekjes in het prachtige duin of bosgebied wat verpozing zochten als niet hun favox-ieten in de snik hete arena waren. Ook werd wel gebruik gemaakt van de mogelijkheid om een duin- excux-sie mee te maken en dan genoot men opnieuw van de in deze tijd zo rijke natuur. Ten slotte heeft de heer B. Aten na deze zeer geslaagde dag de speldjes aan de vol- Maandag 4 juli aanstaande zullen in het Patronaatsgebouw te IJmuiden-Oost 962 verkeersdiploma's worden uitgereikt aan geslaagden, die hebben deelgenomen aan de jaarlijkse jeugdverkccrsexamens. De uitreiking begint om half twee des middags en daarna om drie uur. Het aantal geslaagden is dit jaar niet zo gi'oot als vorig jaar. Van de ruim 1750 kandidaten zijn er 962 geslaagd. Nadat de kinderen het diploma is ovei'handigd, wordt een instructieve verkeersfilm ver toond. De afdeling Velsen van het Ver bond voor Veilig Verkeer, die de jeugdver- keersexamens' heeft geox-ganiseerd, zal voor haar leden des avonds ook een aantal films vei-tonen. Eveneens in het Patronaatsge- bouw. Het ligt verder in de bedoeling om op woensdag 6 juli de jeugdbrigadiers van Velsen een feestpi'Ogramma aan te bieden in gebouw Concordia te Velsen-Noord. SPEELTUINVOETBALTOERNOOI In het clubgebouw van de speeltuin Randwijck te Beverwijk werden zaterdag avond de prijzen uitgereikt voor het in deze speeltuin gehouden voetbaltoernooi. In de A-groep was winnaar het elftal van Munnikenweide; 't B-elftal van deze speeltuin won in de B-groep en Munnik- kenweide kreeg dus ook de wisselprijs. De tweede prijzen werden uitgereikt aan de elftallen van Kindergenot A en Kinder vreugd B. In aansluiting hierop werden de jongens getracteei-d op een ijsje. Het verdere deel van de avond werden de jongelui bezig ge- De tropische warmte ten spijt, heeft een aantal dames-handbalteams uit de omgeving zondagmiddag op het sportpark aan de Rooswijkerlaan te Velsen-Noord, als sluiting van het handbalseizoen, strijd geleverd om de titel van het dames-handbalkampioen schap Kennemerland. Dit toernooi werd voor de tweede maal gehouden en ook nu zijn de dames van C.S.V. uit Castricum erin geslaagd als winnaressen de fraaie wisselbeker te winnen, zij het dan dat zij gelukkiger dan hun tegenstanders waren met straf worpen, die na verlenging van de elndwedstryd tegen de IJmonddames werden genomen. De hoge temperatuur deed de wedstrijd- commissie besluiten de wedstrijdduur te beperken en dit had tot gevolg, dat de ver eniging „IJmond", die met twee teams aan het toernooi zou deelnemen, genoodzaakt werd dit tweede tex-ug te trekken. De dames bleken echter weinig last van de hitte te ondervinden, want de zeven deelnemende ploegen speelden aantrekke lijke wedstrijden, met fel, maar sportief spel. In poule A kwamen, wegens het uitval len van IJmond 2, drie ploegen binnen de lijnen. CSV uit Casti"icum, vorig jaar win- Advertentie Electrolux. Excelsior, Erres, Holland Electro, Ruton. AEG enz. VERKOOP - REPARATIE Betaling in overleg. VELSERDUINWEG 173 TELEFOON 4402 Den Haag. Geslaagd voor het staatsexa men heilgymnastiek en massage: W. J. Theil, Haarlem. Veendam. Geslaagd voor het examen aanvullende opleiding voor tuinbouwkun de en pluimveeteelt voor leraressen in het bezit van de akte N 19 mej. M. J. Onder water, Lisse. Delft. Geslaagcï voor het kandidaats examen werktuigkundig ingenieur: M. H. Vervoort, Castricum. Ingenieursexamen wex'tkuigkundig ingenieur: C. J. M. den Duik, Heemstede, G. G. Hirs, Santpoort. Aan het Christelijk Lyceum „Marnix van Sint Aldegonde" te Haarlem zijn geslaagd voor het diploma gymnasium A: Netty Aschoff, Rolf Braches, Alfred Bronswijk. Hans Ex-brink, Joke van der Hex-berg, Nel lie Hoek, Jan Huisman, Hans Maris, Emke d'Olivat. Iris Peterse. Afgewezen 3 kandi daten. Met één kandidaat wordt het exa men voortgezet. Voor het diploma gymnasium B: Jeanne Appelman, Bernard Blonk, Ellen Bos, Henk de Jong, Dick Knook, Jan Koch, Matthijs Leendertse, Hans Meiniger, Wiets Nieuw- hof. Afgewezen 1 kandidaat. Aan de Da Costa» Kweekschool te Bloe- mendaal slaagden voor het examen onder wijzerfes) de dames: Anneke van den Ak ker, Hillegom; Annemarie Spijer, Haar lem: Marry Imthorn, Lisse; Riet Lap, Texel (den Hoorn); Ria van Waarden, Haarlem; Rika van Beem, Bloemendaal; Nel Verdel. Haax-lem; Greet Geerlofs, Velsen-Noord; Ineke Slikboer, Aerdenhout; Janny van Diemen, Haarlem; de heren: Klaas Moed, Bloemendaal; Dick Beentjes, Haax-lem; Daan van Praag, Haax-lem; Karei Rietveld, Hoofddorp; Peter Stemerding, Hoofddorp- Dick Stex-renburg, Haarlem. Voor het Mulo-diploma A slaagden te Bloemendaal de dames M. Baaij*, Haarlem; E. M. Boelhouwer*, Haarlem; J. M. v. d. Vlerk*, Haarlem; J. M. Werdekker, Haar lem; J. R. M. Zuidland, Santpoort; en de hex-en E. Loenen*, Haarlem; A. van Mee- sche, Haarlem; G. A. A. M. Reiber*, Haar lem; F. Resner, Zandvoort. De met ge- merkten behaalden tevens het midden standsdiploma. Totaal werden afgewezen zeven kan didaten. Voor het Mulo-diploma B slaag den te Bloemendaal mej. E. H. Pauw, Haarlem en de heren: R. Keddeman, H. Nijdam, J. H. Rabenberg, W. E. Schultz, A. Smal, C. J. Vonk, K. Wielinga, allen te Haarlem; C. Hogetoorn, F. J. Kosters, R. van Olffen, allen te Velsen. Geslaagd voor het diplo va Mulo-A: H. H. Verbaan (v.), Castricum; H. C. de Man (v.) Beverwijk*; E. L. ten Hoeve (v.), Heems kerk*; H. V. Beets (v.), IJmuiden; W, Bont- sena (v.), Dx-iehuis-Velsen; H. J. Borst (v.), Di-iehuis-Velsen A. Kuiter (m.), Velsen; C. Kuiter (m.), Velsen; B. G. W. Kaars (m.), Vel sen; N. J. Braaksma (v.), Haarlem; J. H. Goë- bel (m.), Santpoort*; S. A. M. Boersen (v.), O verveen*; J. Verbeek (m.), Sassenheim*; J. v. Eijk (m.), Sassenheim*; N. Heikamp (v.), Lisse*; L. Koning (m.), Sassenheim; P. N. de Kwaasteniet (m.), Sassenheim*; J. Doorn bosch (m.), Sassenheim*; E. A. Bude (v.), Haarlem*; R. H. Visser (m.), Haarem*;J. H. Terburg (v.), Haarlem Geslaagd voor het diploma Mulo-B: C. v. d. Heiden (m.), Sassenheim; N. M. Slikker (v.), Velsen; R. v. d. Wel (m.), Beverwijk; G. F. Bi-egonje (m.), Velsen; R. J. v. Dijk (m.), Vel sen; M. A. Kottman (v.), Beverwijk; L. E. Pel (v.), Velsen. Afgewezen werden 6 (zes) kandidaten. (M.) man; (v.) vrouw; met mid denstandsdiploma. naar, was opnieuw favoriet. De CSV-dames wonnen met 2-0 en 3-0 x-espectievelijk van Full Speed (Velsen en ADO 2 (Heemskerk). De wedstrijd Full Speel 2ADO 2 werd een duidelijke overwnning van de Velsense Schoonenbex-g-club, zodat deze de tweede plaats bezette. In poule B werd de eei-ste wedstrijd tus sen IJmond en IEV een 4-4 gelijk spel, maar daarna moesten Foresters (Heiloo) en ADO 1 het afleggen tegen de IJmond dames, met respectievelijk 5-4 en 3-1. Hier door eindigde IJmond bovenaan in de poule en doordat ADO tegen IEV met 4-1 en tegen Foresters met 2-0 won, bezetten de Heemskerkse dames de tweede plaats- Vervolgens kon IEV derde worden door het gelijke spel tegen Fox-esters (1-1). De eindsti-ijden om de lagere plaatsen bleven wegens de wamte achterwege. De finale ging dus tussen CSV en IJ mond. Dit werd een uitstekende strijd. D. Markelbach bezorgde IJmond een 1-0 voor- sprong. Na de hexwatting vocht CSV om de gelijkmaker, die uiteindelijk door de midvoor werd gescoord. De strijd bleef uitex-mate spannend, ook in de verlenging, doch er werd niet meer gescoord. Straf- worpen moesten nu beslissen. De IJmond- doelverdedigster W. Schoorl, die zich in de wedstrijden zeer goed had geweerd, bleek nu minder gelukkig. Zij liet CSV drie tref fers van de vijf schoten plaatsen. De IJ- mond-dames zagen echter geen kans een beter resultaat te bereiken, zodat CSV zeer verhit, maar overgelukkig voor de tweede maal de Kennemerland-titel ver wierf. De einduitslag werd: 1. en kampioen CSV, 2. IJmond, 3. Full Speed, 4. ADO, 5. IEV, 6. ADO 2 en 7. Foresters. Tengevolge van de dichte mist hebben zaterdag in het Kanaal twee scheepsbot singen plaatsgehad, waai-bij ook de Neder landse kustvaarder „Hoekband" beti'ok- ken was. De „Hoekband" had in de mid dag een aanvaring met de ruim tiendui zend ton metende Noorse tanker „Mal- manger" op 25 mijl ten oosten van Rams- gate. De beide schepen werden niet ern stig beschadigd. De tweede aanvaring had plaats tussen het 2.741 ton metende Duitse passagiers schip „Augsburg" en de 5.048 ton metende Franse „Rollon". Geen van beide schepen liep ernstige schade op. (UPI). Het drumcorps van de Beverwijkse Har moniekapel heeft zondag met groot succes deelgenomen aan het nationaal drumband concours te Best in Noord-Brabant. Dit concours werd georganiseerd door de Ko ninklijke Harmonie de Eendracht te Best. ter gelegenheid van het 115-jarig bestaan. Het drumcorps van de Beverwijkse Har moniekapel kwam uit in de eerste afdeling en kreeg hier met 203 punten een eerste prijs. Aan dit concours, dat vorige week al begonnen was, namen in totaal 40 vereni gingen deel. gende poulewinnaars uitgereikt: ZFC (Zaandam); Helder; W. Fx-isia (Hoorn); Zaandijk; Zaanlandia (Zaandam); QSC (Wormerveei"); Foresters (Heiloo); ODIZ (Zaandam); Purmerend; EVS (Edam); USVU (Uitgeest); ZVV (Zaandam); HSV (Heiloo); RCZ (Zaandam; ABV (Alkmaar); SVZ (Zaanstx-eek); Meex-vogels (Akex-sloot) W. Friezen (Zwaag); Go Ahead (Alkmaar); Flevo (Wieringermeex-); Uitgeest; QSC 2 (Wormerveer); Helder 2; ABV 2 (Alkmaar; Zaandk 2. Tijdens de wedstrijden deden zich enkele kleine ongevalletjes voor waarbij de Cas- tricumse EHBO-vereniging CITO uit stekend werk vei-richtte. Op uitnodiging van de nationale ver ening „Het Zeilend Schoolschip", die in Amsterdam haar jaarvergadering houdt, bi-engt het Belgische opleidingsschip „Mercator" een bezoek van vier dagen aan de Amsterdamse haven. Het schip zal woensdagochtend vex-trekken. De „Mercator", een driemast-barkentijn (schoenerbark), kwam in 1932 in de vaart en heeft sindsdien 350.000 zeemijlen afge legd. „Zonder ongelukken", voegde com mandant R. Ghijs (37 jaar) eraan toe. Hij kreeg als 16-jarige zijn opleiding op de „Mercator" en doet er nu reeds sinds 1949 dienst op. Vijf jaar geleden werd hij commandant. Het in Antwerpen gestationeerde oplei dingsschip (59 meter lang, 11 meter breed), meet 778 b.r.t. heet een waterverplaatsing van 1200 ton en een totaal zeiloppervlak van 1400 vierkante meter. Het grootste deel van het jaar is het schip op zee om de vijftig cadetten, acht koks en zes ma trozen de geheimen van de zeevaart bij te brengen. Het schooljaar aan boord duurt tien maanden. Daarna gaan de leerlingen nog twee jaar naar de Belgische zee vaartschool. Commandant Ghijs vertelde dat een zei lend schoolschip van niet te onderschat ten betekenis is voor de opleiding van jonge zee-officieren. „Gedux-ende het eer ste schooljaar leren de 18- a 19-jarige ca detten vooral wat verantwoordelijkheid is. Zij verkeren in de situatie van alle dag, moeten zich dus aanpassen en beseffen dus al op jeugdige leeftijd dat teamgeest aan boord noodzakelijk is". Vice-admiraal C. E. L. Helfrich b.d., de voox'zitter van „Het Zeilend Schoolschip", was het volkomen eens met commandant Ghijs, dat een zeilend schoolschip uiterst belangrijk is voor de vorming van jonge zee-officieren en matrozen. „Als wij een zeevarende natie willen blijven, zullen de fondsen voor een dergelijk schip in Ne derland moeten worden gevonden, want wij zouden 't Belgische voorbeeld moeten volgen", meende admiraal Helfrich. Hij vestigde er de aandacht op dat zijn ver- eniging reeds vele jaren ijvert voor een zeilend opleidingsschip. „Als de binnen vaart daartoe wel in staat is, waarom kan men voor de zeevaart dan niet zo'n schip krijgen?", zo vroeg hij zich af. De met de modernste technische hulp middelen (onder meer radar) en een hulp motor van 500 pk, uitgeruste „Merca tor" vertrekt woensdag naar Oslo om met zes andere zeilende opleidingsschepen deel te nemen aan de jaarlijkse „cruise" naar Ostende. Tijdens hun verblijf in Am sterdam maken de cadetten alleidei uit stapjes. De commandant is zaterdagmid dag in het stadhuis ontvangen, waarna hij aan booi-d van de „Mercator" de leden van „Het Zeilend Schoolschip" ontving. Advertentie Holland Electro - Ruton - AEG - Excelsior Eigen erediet-service (Inruil) LANGE NIEUWSTRAAT 433 - 435 CENTRUM GALERIJ - IJMUIDEN Het eerste gedeelte van het W. E. van Keeken-tennistoernooi kon zaterdag en zondag op de gemeentelijke tennisterreinen aan het Onderlangs te Castricum worden afgewerkt. Het was vooral voor deze sport, tussen bos en duin, wel warm maar desondanks hebben alle deelnemex-s en deelneemsters hun uiterste best gedaan. Vooral de jonge ren weerden zich terdege. Dames-voorronde: A. v. d. BroekA. v. Mens 1-6, 2-6, G. HeusdenR. Kuiper 7-5, 6-2, N. Portegies—C. Veltman 3-6, 2-6; W. KoensJ. Mulder 2-6,6-3,8-6, L. KampsT. Stolk 6-2, 6-0, T. JoosseH. Molenkamp 6-0, 6-0. Dames, 1ste ronde: A. v. MensG. Heus den 6-3, 6-2, C. Veltman—W. Koens 7-5. 6-3, L. Kamps—T. Joosse 6-3, 6-3, N. Velt manM. v. Sartin 6-3, 6-4. Dames, 2de ronde: A. v. MourikA. v. Mens 6-3.6-0, C. VeltmanL. Kamps 7-5. 6-0, H. VervoortJ. Paardekoper 4-6, 6-3, 4-6, E. v. Muilwijk—H. Uhl 6-2, 6-0, N. TorkeT. Witkamp 6-4,6-8,2-6, N. v. d. HorstM. v. Mourik, no. 1 niet opgek. M. VeltmanM. v. Tergouw 6-4, 6-6, C. Jolles E. Heemeijer 6-4, 6-4. Heren-voorronde: T. KroonenburgR. Tempelmans 6-1, 6-0, J. JoosseJ. v. Eijk 2-6, 3-6, J. Heusden—G. Mulder 7-5, 6-0, J. KampsH. v. Leverink 0-6, 2-6, P. v. Dijk—J. Paardekoper 6-1,6-1, J. Baard wijk—H. P. v. d. Valk 6-4, 3-6, 11-9. Heren, 1ste ronde: C. TempelmansP. Bouwen 6-1, 6-3, L. Nagtglas-BootW. Uhl 4-6. 5-7, P. KroonenburgW. Poppen 6-1, 6-0, G. Doods—N. v. Dijk 1-6, 6-2, 2-6, T. Zaal—J. v. Eijk 10-8, 8-6, N. Keune— J. Paardekoper 4-6, 4-6, P. KuiperL. Nij- hoff 6-4, 6-4, W. ZaalJ. Heusden, no. 1 niet. opgek., D. MolenkampH. v. Lever- ring 6-0, 6-2, J. v. d. VosW. Tergouw 6-4, 1-6, 2-6, W. Essex*R. v. Jaarsveld 6-8, 6-2, 4-6, R. Jolles—J. W. Hoek 8-10, 6-8, P. v. Dijk—J. Baardwijk 1-6, 3-6, P. Klaussing— D. de Zwart 7-5, 6-4. (Shows, snufjes en alles wat verder In hel domein der vrouw dagelijks aan de orde komt) Terwijl wij nog volop genieten van alle geneugten die deze zomer ons te bieden heeft, breekt men zich in de textielindu strie het hoofd reeds hoe zomer 1961 nog aanlokkelijker voor ons gemaakt kan wor den. Een dezer dagen werden we tijdens een persconferentie te Amsterdam gecon fronteerd met de meest uiteenlopende stofsoorten, die één van de grootste West- Europese katoenfabrikanten voor de vol gende zomer ontworpen heeft. Met een on uitputtelijke fantasie heeft men voor steeds hetzelfde materiaal n.l. de katoen, de meest uiteenlopende motieven uitge dacht. Blijkbaar onbegrensd blijft men voortborduren op allerlei voorstellingen. Toch waren we verx-ast te horen, dat het aantal dessins dat in 1950 nog maar 150 was, in de laatste tien jaar is uitgegroeid tot 3300. En tel daarbij nog eens al die andere fabrikanten met eigen dessina- teux-s, dan is het niet te verwonderen, dat de stoffenvakken zo overladen zijn, dat we haast geen keus meer kunnen maken. Om u nu een beetje te helpen willen we u op enkele nieuwigheden wijzen, die voor de volgende zomer modieus genoemd wox-den. Men legt niet zo zeer de nadx-uk op stof- ètx-uctuur als wel op de kleuren en deze zijn gedekt en gemengd van tint. Geen helle tinten alleen dan nog voor sportkle- ding maar verder allerlei nuances bx-uin van okergeel tot tabak en van melkkoffie tot nougat, zoals men dat zo mooi weet te omschrijven. Verder een wazig pox-celein- blauw en marineblauw met een voilette glans. Chartx-euze gx-oen en geen hard x-ood meer maar een gemengde tint met gx-auw- groen vermengd en het altijd zo wax-m aandoende oud roze. Naast de klassiek gewox-den popel ine en gabardine zien we nu ook veel weefsels met tweed en linnenkarakter. Door toepas sing van gevlamde en andere effectga rens wox-den mooie kleui'effecten bei-eikt. Een nieuwigheid is een weefsel met een grof zeildoekachtig uiterlijk dat enigszins changerend aandoet. Naast de stoffen met glad oppervlak nemen de fijne weefsels in satijnbinding een belangrijke plaats in. Een variatie op de uni stoffen vox-men de sober ingeweven streepeffecten en de ge- merceriseerde katoen met borduureffec- ten, meestal van zachte tinten op een wit fond. De streepdessins in pasteltinten zijn bijzonder favoriet en vormen met de bij passende effen stoffen pi-achtige combina tiemogelijkheden. Ook grootbloemige mo tieven en klassieke stoffen met mannelijke dessins zullen het goed doen. Voor het luchtiger genre verwijzen we naar de ba tist weefsels, vaak met een ingeweven nlissé. De hele dunne en tere weefsels met fantasie-effecten zijn gereserveerd voor de hoogzomer. En naast deze mooie kwa liteiten mogen we ook niet de praktische voordelen vergeten, die variëi-en van was- dx-oog en kookbestendig tot „super" kreuk- herstellend toe. Het wordt ons allemaal wel ex-g gemak kelijk gemaakt! Kattj Vooi'dat het beeld van „Leda en de zwaan" aan de Parkweg te Velsen is ont huld, heeft loco-burgemeester H. de Boer zaterdagmiddag een korte toespraak ge houden. Hij stak pluimen op de hoeden van wethouder De Jong (voor zijn aandeel in de voorbereiding), prof Esser (die het ad vies voor de opdracht gaf) en de beeld- wer Nic. Jonk, een groot en begenadigd kunstenaar volgens de spreker. Hij zei, dat de overheid de kunst moet steunen. Er moeten opdrachten worden verstrekt, maar de kunstenaar moet vrij worden gelaten te scheppen wat zijn ge voel hem ingeeft. Er zal een samenwer king tussen overheid en burgerij moeten zijn inzake't kunstbeleid en de onthulling van „Leda en de zwaan" is een bewijs hiervan. De achtjarige zoon en loco-bur- meester De Boer verrichtten daarna sa men de onthullingshandeling. Aan me vrouw Jonk werden bloemen aangeboden. De heer J. van Os van de Abelen aan vaardde het beeld namens de buergerij. Hij zei gelukkig te zijn met dit stuk eigen tijdse kunst, dat een beeld is van de manier waarop we onze stad willen bouwen. „Maar laten we dit beeld nu ook beschex-men" voegde hij er aan toe. De heer G.W.F. de Man uitte daarna ook nog zijn waai-dering. Hij noemde de diensten van openbare wex-ken en plant soenen en professor Gregoire van de Rijks academie voor beeldende kunsten in Am sterdam. In het tentoonstellingszaaltje van Feli- son is daarna een expositie van werken van Nic Jonk geopend. Hier hield wethou der C.J.J.Maas een toespraak, waarin hij wees op het belang van de culturele verheffing van de gemeenschap. Hij hoop te, dat vooral jeugdige kijkers de exposi tie zouden bezoeken. In het gemeentelijk sportpark aan de St. Aagtendijk te Beverwijk werd zondagmid dag door de stichting Katholieke Jeugd zorg in gezinsverband district IJmond voor de eex-ste maal een sportmiddag gehouden. Er waren ruim 100 jongeren in de leef tijd van 10 tot 16 jaar bijeen gekomen om in een viei-kamp uit te maken wie nu de sterkste was. De deelnemende verenigingen waren: de Spil uit IJmuiden-Oost; de Tun nel Boys uit Velsen-Noord; de Musketiers uit Beverwijk en de Marquette Boys uit Heemskerk. De uitslagen waren als volgt: jongens 10-12 jaar 1. Cor Zuidervaart (Mar. Boys); 2. C. van Wijngaarden (idem); jongens 13- 14 jaar: 1. Siem Zonneveld (Mar. Boys): 2 P. Winkel (Tunnel Boys); jongens 15- 16 jaar: 1. G. Zuurbier (de Spil); 2. R. van de Berg (idem). Meisjes 13-16 jaar: 1. Rieki Bastiaans (de Spil); 2. T. van Gooi (Tunnelboys); meisjes 10-12 jaar: 1. S. Tanis (Tunelboys); 2. N. van Stein (de Spil). Estafette-loop; 1. Tunnel Boys; 2. Muske tiers; 3. Marquette Boys; 4. De Spil. De groepsprijzen waren: 1. De Spil 39 8 punten; 2. Marquette Boys, Heemskerk 38.3 pnt.; 3. Tunnel Boys, Velsen-Noor- 36.6 pnt; 4. Musketiers 32.4 pnt.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 6