Produktschap voor margarine ontstemd over EEG-melkbeleid Riiïi EXTRA PREMIE De beurs „Onnatuurlijke" stimulering van de boterafzet wordt ongewenst geacht Verlaging douane-rechten in EEG en EVA Dividenden Record aandelenomzet in Amsterdamse beurs KLM volgend jaar in beroep bij nieuwe regering der V.S.? SCHEEPVAARTBERICHTEN Melkprijs in het Westen des lands gelijkgeschakeld Geen sprake van militaire basis op Nieuw Guinea „Wereldcampagne tegen de honger" begonnen Hoogovenbedrijf op Rozenburg? De rijkspostspaarbank in het tweede kwartaal Verlaging prijzen voor ruw ijzer bij Hoogovens Prijs baconvarkens lager f 22.000.- (IN WAARDEBONNEN) Import haring in West-Duitsland vrij Tien reddingsbrigades komen naar Heemstede VRIJDAG 1 JULI 1960 Eenstemmig heeft het produktschap voor margarine, vetten en olieën tydens een in Den Haag gehouden openbare ver gadering zijn ernstige bezorgdheid uitge sproken over de gevolgen, die het door de Europese commissie, blijkens de ontwerp voorstellen voor de landbouw voorgestane gemeenschappelijke beleid in de melksec- tor van de E.E.G. voor de producenten, handel en consumenten van andere voe- dingsvetten dan boter zal hebben. Een door het directoraat-generaal van de landbouw van de Europese commissie ge organiseerde bespreking met het belang hebbend bedrijfsleven te Brussel bevestig de de reeds bestaande indruk dat inder daad in bepaalde groepen een sterke nei ging bestaat het steeds toenemende deficit in de E.E.G.-zuivelsector toe te schrijven aan de nog immer stijgende melkproduktie. Verder is de tendens waargenomen, de steun aan de noodlijdende producenten van olijfolie in Italië en de steun ten behoeve van de producenten van oliehoudende grondstoffen, oliën en vetten in de geasso cieerde E.E.G.-gebieden in Afrika ten laste te brengen van de consumenten van ande re voedingsvetten dan boter. Bijzonder was het produktschap gebeten op het voorstel de stijgende melkproduktie voornamelijk als boter af te zetten en dat daarbij slechts de vetstoffenmarkt de eni ge mogelijkheid zou bieden er nog grotere hoeveelheden zuivelprodukten aan toe te voegen. Hiermee, aldus stemmen tijdens de ver gadering, zou een instrument geschapen zijn tot het nemen van maatregelen om de verwachte toeneming van de boterpro- duktie in 1965 al circa 250.000 ton of ruim 25 pet. van de huidige E.E.G.-produktie een afzetmogelijkheid te bieden ten koste "an de margarine en andere spijsvetten en oliën. Men was verontwaardigd dat de bewus te landbouwvoorstellen met geen enkel woord tonen, waarom de stijgende melk produktie. niet in andere vorm dan die van boter kan worden afgezet. Waarom, zo vroeg men zich af,komt er geen sterke stimulans tot meer afzet van bij voorbeeld consumptiemelk? Nog erger worden de gevolgen, als men ter stimulering van de boterafzet ertoe zou overgaan de margarine extra te be lasten. Met cijfers werd aangetoond dat bij een belasting van de margarine ten bate van de boterafzet de consument in ons land een Op 1 juli a.s. zullen overeenkomstig de bepalingen en het tijdschema van het ver drag van Rome de tussen de lidstaten van de Europese Economische Gemeenschap geldende douanerechten met tien percent verlaagd worden. Het betreft hier de tweede normale ver laging, welke ingevolge de besluiten van de raad van ministers inzake de versnelde tenuitvoerlegging van het verdrag nog voor 31 december van het lopende jaar door een nieuwe verlaging met tien pet. gevolgd zal worden. Voor wat de aard van de per 1 juli a.s. plaatsvindende verlaging betreft, wordt er door de voorlichtingsdienst van de Euro pese gemeenschappen op gewezen dat deze verlaging krachtens het verdrag lineair kan zijn dan wel kan variëren naargelang de verschillende produkten. Het staat elk der lid-staten vrij om de komende verlaging ook voor derde landen te doen gelden, mits de betrokken rechten niet beneden het niveau van het gemeen schappelijke buitentarief komen te liggen. Bij EVA 20 percent Onze Londense correspondent meldt: De economische splitsing van Europa zal vandaag werkelijkheid worden doordat de tarieven van de zeven landen behoren de tot de Europese Vrijhandels Associatie namelijk: Engeland, Zweden, Noorwegen, Denemarken, Zwitserland, Oostenrijk en Portugal met 20 pet. omlaag gaan. Hoewel deze verlaging voornamelijk betrekking een speciale overeenkomst gesloten met overeenkomst gesloten met Denemarken waardoor het bestaande in voerrecht op bacon van 10 pet. terugge bracht wórdt op 5 pet., terwijl het invoer recht van 10 pet. op Deense kaas geheel komt te vervallen. Voor Deense conserven daalt het invoer recht van 10 tot 5 pet. De Britse produk ten, welke het meeste profijt zullen trek ken van de nieuwe regeling zijn: auto's, huishoudelijke goederen, kleding, en chemicaliën, welke belangrijke gebieden op de markten van de bezitten. De Britse industrie hoopt daardoor beter in staat te zijn het tegen de Duitse con currentie op te nemen en ook tegen de export van de andere landen van Euromarkt. textiel afzet- zeven de Ned. exportpapierfabriek Door de Nederlandse exportpapierfa briek te Nijmegen zal per 14 juli a.s. een interim-dividend van 6 percent betaalbaar worden gesteld. Hieruit mogen aandeel houders, naar de directie opmerkt, niet afleiden, dat regelmatig interim-dividenden zullen worden uitgekeerd. Hollandse Koopniansbank De N.V. Hollandse Koopmansbank in Amsterdam heeft in 1959, blijkens het ver slag, aan baten uit hoofde van effecten, deelnemingen, interest, provisie, vreemde valuta's, enz. ontvangen 925.757 (v.j. 912.199). Na aftrek van onkosten, salaris sen, enz. en belastingen resteert als winst 150.695 198.421), waaruit een van 5 tot 4 percent verlaagd dividend wordt voor gesteld. Rohyp De n.v. bouwkas „Rohyp" in Amsterdam eeft in 1959, blijkens het verslag, totaal an baten ontvangen ƒ677.633 tegen ƒ700.267 ti 1958. Na aftrek van diverse kosten, be- astingen en voorzieningen resteert als sal do winst 51.475 (v.j. 51.374), waaruit on veranderde dividenden van negen en half en zeven percent op resp. de aandelen a eti b worden voorgesteld. onevenredig zwaar deel van de lasten zou moeten dragen. Men zag dat enerzijds als een onnodige aantasting van de levensstan daard, anderzijds als een discriminerende vorm om steun ten bate van de zuivelsec tor op te brengen. Allerwegen werd 'n eventuele onnatuur lijke stimulering van de boterafzet door het produktschap afgewezen. De voorstellen, zo meende men, zullen ernstige financiële gevolgen hebben, die uit eindelijk de consument van voedingsvetten te dragen krijgt. Zou men op de margarine een heffting leggen van b.v. 20 cent per pakje van een half pond, dan geeft dit de E.E.G. een opbrengst van 880 miljoen gulden. Voor ons land betekent dit extra kosten per hoofd per jaar van 15,68, bij een gemid deld gebruik per hoofd per jaar van 19,6 kilogram. Steunverlening aan in ontwikkeling zijn de gebieden, zo werd tenslotte nog gezegd, is van zodanige algemene en internationa le politieke betekenis, dat zo iets dient te geschieden uit algemene fondsen en niet ten laste van een specifieke groep verbruikers dient te worden gebracht. In het tweede kwartaal van dit jaar werd bij de rijkspostspaarbank netto 48 miljoen gulden gespaard. De inleggingen bedroegen 228 miljoen, de terugbetalingen 179 miljoen. Beide bedragen ondergingen de invloed van seizoenomstandigheden en van de algemene economische ontwikke ling. Aan het einde van het eerste halfjaar bedroeg het totale saldo-tegoed van de spaarders bij de rijkspostspaarbank 2477 miljoen, verdeeld over circa 5,13 miljoen spaarrekeningen. Het totale bedrag, dat de rijpspostspaarbank ir. het tweede kwartaal aan nieuwe besparingen plus binnenge komen aflossingen te beleggen had, be droeg 225 miljoen. Hiervan werd 127 mil joen op lange en 101 miljoen op korte ter mijn uitgezet. De koersstijgingen van de laatste weken hebben een krachtige stimulans voor de effectenhandel betekend en de omzetten in aandelen op de Amsterdamse Effectenbeurs aanmerkelijk doen stijgen. In december 1959 werd een omzet be reikt van 108 miljoen nominaal, welke het na-oorlogse record van 110 miljoen nominaal, behaald in november 1954, bijna evenaarde; in juni 1960 is, vólgens de jong ste opgave van de Vereeniging voor den Effectenhandel, dit record gebroken en werd een nieuw na-oorlogs hoogtepunt van ruim 123 miljoen nominaal bereikt. Ook in de overige maanden van dit jaar be wogen de omzetten zich op een hoog ni veau. De totale omzet in aandelen bedroeg in de eerste zes maanden van 1960 ruim 529'/2 miljoen nominaal tegen 476 mil joen in 1Ö59. In dezelfde periode bedroeg de omzet in obligaties f 435% miljoen no minaal, tegen 501% miljoen nominaal in 1959. De Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken te IJmuiden deelt mede, dat haar officiële lijstprijzen voor ruw ijzer met ingang van 1 juli a.s. met f 50 per ton zullen worden verlaagd. Het niveau ligt dan ongeveer tussen 250 en 285 per ton, af fabriek. Ter nadere toelichting wordt er aan her innerd dat, zoals Hoogovens o.a. in het jaarverslag heeft medegedeeld, in het ge bied van de E.G.K.S. niet onaanzienlijke hoeveelheden ruwijzer uit derde landen worden ingevoerd tegen prijzen, die be langrijk liggen onder die welke de E.G.K. S.-producenten toepassen. Om deze concurrentie het hoofd te bie den, heeft Hoogovens tot dusver weliswaar haar van december 1956 daterende officiële prijslijst niet veranderd, maar inmiddels wel belangrijke concessies gedaan op de officieel gepubliceerde prijzen door gebruik te maken van de mogelijkheden tot aligne- ring, welke hiertoe in het E.G.K.S.-verdrag worden geboden. Hoogovens acht nu het moment gekomen om ook haar officiële prijslijst door de bo vengenoemde verlaging aan de geschetste situatie aan te passen. Door deze aanpas sing wordt dus geen wijziging gebracht in de feitelijke verkoopprijzen van Hoogovens WASHINGTON (UPI) In Amerikaan se luchtvaartkringen is thans de verwach ting uitgesproken dat de Nederlandse re gering met het verzoek tot heropening van de onderhandelingen over de kwestie der KLM-landingsrechten in Californië zal wachten tot begin volgend ja'ar een nieu we Amerikaanse regering zal zijn gevormd. In deze kringen heerst de mening dat de tegenwoordige Amerikaanse regering „uiterst onwillig" zou zijn de besprekingen te heropenen indien Nederland hierom zou verzoeken. Deze maand zal vermoedelijk tussen de V. S. en Italië een uitwisseling van nota's plaats hebben, waarbij „Alitalia" een transatlantische route naar Chicago via Montreal, toegewezen zal krijgen. De Ita liaanse regering zal zich daarbij verplich ten Amerika de gegevens te verstrekken over het aantal transito-passagiers dat Alitalia van de V. S. naar Italië vervoert om vanuit dat land de reis te vervolgen. Alitalia zal de eerste maatschappij zijn waarvan Amerika deze gegevens zal los krijgen. De KLM en de SAS hebben des tijds geweigerd dit te doen. Het tweede deel van de Italiaans-Ameri kaanse overeenkomst wordt in december ondertekend. Dan zal Alitalia een trans atlantische route naar Los Angeles via Montreal krijgen. Men wil door deze on dertekening in de laatste zittingsmaand van de huidige Amerikaanse regering voorkomen, dat buitenlandse maatschap pijen en vooral de KLM, nog bij deze re gering op hervatting der onderhandelingen zouden aandringen. Teneinde te voorkomen dat als gevolg van de daling in prijspeil op de varkens- markt het aanbod van varkens in het bacongewicht te grote vormen gaat aan nemen, heeft het productschap voor vee en vlees besloten de prijs voor baconvarkens ingaande maandag 4 juli met 5 cent per kg. te verlagen. Dientengevolge zal met ingang van de genoemde datum voor baconvarkens van 63 t/m. 70 kg. in de kwaliteitsklassen 1 t/m. 4 een prijs gelden van respectievelijk 2,02, ƒ1,96, ƒ1,93 en 1,90 per kg. koud geslacht gewicht. PRIJZENBEDRAG EXTRA PREMIE 50 CENT A_ B C D E JF_ G H 1 J K L M N O "F 1111 Q_ JU S T U V W IJ Z SPEEL ELKE WEEK A B c D E F G H 1 J K L M N O P Q R S T U V W IJ Z een Behalve f 17.000.- (in waardebonnen) voor de inzenders me; 6 goede letters, nu ook totaal f S*@©@e=si(in waardebonnen) voor de inzenders met 5 goede letters. De Westduitse invoercommissie heeft de invoer van gezouten haring en haringfilets uit Nederland, België, Luxemburg, Italië en Frankrijk tot een bedrag van 1,5 mil joen mark vrij gegeven. Voor deelneming aan de wedstrijden om de kampioenschappen zwemmend redden van de Koninklijke Nederlandse bond tot het redden van drenkelingen, die zondag middag in de zwemvijver Groenendaal in Heemstede door de Heemsteedse Reddings brigade worden georganiseerd, hebben in geschreven ploegen van de reddingsbriga des uit Akersloot, Apeldoorn, Gouda, Gro ningen, Haarlem, Heemstede. Rotterdam, Utrecht, IJmuiden en Zandvoort. Per 3 juli zaj alleen in West-Nederland de literprijs voor losse melk in niet-gesa- neerde gebieden met 1 cent worden ver laagd en voor flessemelk in gesaneerde gebieden met 1 cent worden verhoogd. De prjjs voor losse melk in de gesaneerde gebieden en die voor flessemelk in de niet-gesaneerde gebieden ondergaan geen verandering. Een en ander betekent, dat voor de tweede helft van 1960 voor geheel West- Nederland de prijs voor losse melk 40 cent en die voor flessemelk 45 cent per liter zal bedragen. Deze prijzen zijn op genomen in een vandaag in de Nederland se Staatscourant afgekondigde prijzenbe- schikking consumptiemelk 1960. Bij deze beschikking wordt tevens de beschikking prijsstop consumptiemelk 1958/2 inge trokken. De prijswijzigingen vloeien eensdeels voort uit het prijsverschil van cent tus sen gesaneerd en niet-gesaneerd gebied, hetgeen een halfjaarlijkse wisseling in de prijs noodzakelijk maakt. Zij zijn ander deels noodzakelijk om te komen tot de thans geldende gemiddelde jaarprijzen, die zodanig zijn, dat periodiek een afron ding op hele centen naar boven respectie velijk naar beneden dient plaats te heb ben. Washington verklaart: De Verenigde Staten hebben Indonesië verzekerd dat zij geen interesse hebben voor het vestigen van een militaire basis in Hollandia op Nieuw-Guinea. Een woordvoerder van het Indonesische ministerie van Buitenlandse Zaken had Washington om opheldering gevraagd naar aanleiding van een desbetreffende uitlating van admiraal Burke op een persconferen tie in Den Haag. De perschef van 't Amerikaanse minis terie van Buitenlandse Zaken deelde mee dat hij van de verklaring van de admiraal alleen dat wist, wat in de pers was mee gedeeld. „Ik kan u categorisch verzekeren dat de Verenigde Staten nimmer geïnteres seerd zijn geweest en niet geïnteresseerd zi'jn in het vestigen van militaire bases in Hollandia of waar ook op Nieuw-Guinea". Ook de Amerikaanse marine heeft een verklaring uitgegeven naar aanleiding van vragen die waren gerezen na de uitlating van admiraal Burke. „Tijdens 'n ontmoeting met journalistèn in Den Haag heeft admiraal Burke, in ant woord op een vraag, zijn belangstelling ge uit voor marinebases overal in de wereld. Admiraal Burke's antwoord op een be paalde vraag werd uitgelegd als zijnde een bewijs van bijzondere belangstelling voor een basis in Hollandia op Nieuw-Guinea. Dit is niet juist en er bestaan geen plan nen voor bases in Hollandia of waar ook op Nieuw-Guinea. Er zijn nooit onderhan delingen over gevoerd en deze worden ook niet overwogen". Admiraal Burke is gisteren van zijn Europese reis in Washington teruggekeerd. Hij heeft zich naar. alle waarschijnlijk heid met de verklaring van de marine ak koord verklaard. (UPI). ROME (AFP) Honger is zelden aan de natuur te wijten, maar vaker aan de onwetendheid en het onvermogen van de mens, zo heeft de directeur-generaal van de F.A.O. voedsel- en landbouworganisa tie van de U.N.O., de Indiër Sen, donder dagavond op een persconferentie in Rome verklaard. Hij sprak ter inleiding van de „wereldcampagne tegen de honger", die men in de komende vijf jaar wil voeren. In 1963, wanneer de F.A.O. twintig jaar bestaat, zal een wereldcongres worden ge houden dat de eerste resultaten van de campagne zal bestuderen en aan de hand daarvan plannen zal opstellen voor de volgende twee jaar. LONDEN (Reuter) De Britse eei-ste- minister Macmillan heeft donderdag in antwoord op vragen in 't Lagerhuis ver klaard, dat het Westen ongeveer twintig maal zoveel hulp aan onderontwikkelde landen verleent als dé communistische staten. Koningin Juliana heeft bij het begin van de campagne een boodschap gezonden aan de F.A.O. te Rome, waarin zij zegt: „Ik verheug mij erover dat ik mijn sympathie kan betuigen met de wereldcampagne tegen de honger en ik kan u verzekeren van de steun van mijn regering. Deze campagne zal de inspanning vergen van alle mensen van goede wil. Slechts door gemeenschap pelijke inspanning zal het mogelijk zijn, een slap voorwaarts te doen op de weg naar een wereld waarin geen gebrek zal bestaan. Ik hoop dat u erin zult slagen, deze belang rijke taak te volbrengen". Overleg nog gaande tassen de drie geïnteresseerde grootbedrijven Tijdens de jaai-vergadering van de Neder landsche Kabelfabrieken (in het Kurhaus te Scheveningen), waar meer dan honderd aandeelhouders aanwezig waren, zijn de jaarstukken en de gewijzigde compensatie regeling voor een groep van commissaris sen goedgekeurd. De statutenwijziging, on der meer verhoging van het primair divi dend van drie tot vijf percent, werd niet in discussie gebracht. Wat betreft het overleg tussen Staats mijnen, Hoogovens en Nederlandsche Ka bel werd gezegd dat alleen gesproken zal worden over het al dan niet wenselijk zyn van het vestigen van een nieuw hoogoven complex. De mogelijkheid dat de drie be drijven hierin samengaan werd niet uit gesloten geacht. Rozenburg maakt daarbij een goede kans. De Nederlandsche Kabel zal in Alblasserdam een nieuw hoogoven- bedrijf op ertsbasis vestigen. Over de finan ciering hiervan is nog geen besluit ge nomen. Zeker is dat niet op korte termijn een emissie te verwachten is. De Draka heeft over 1959 vijfenveertig (vorig jaar dertig) percent dividend uitgekeerd. Kort nieuws Terug. Volgens „Der Kurier", het groot ste Duitstalige injmigrantenblad in Ca nada, gaan er op het ogenblik meer teleurgestelde Duitsers uit Canada weg dan er binnenkomen. Als oorzaken noemt het blad de werkloosheid in Ca nada en de ruime arbeidsmarkt in het moederland en ook een toenemende discreminatie tegen Duitse immigran ten die een baantje zoeken. Het komt zelfs voor dat Duitse firma's in „Der Kurier" adverteren om landgenoten uit Canada aan te ti-ekken. Het vorig jaar vormden de Duitsers met een aantal van 10.781 de op drie na grootste im migrantengroep in Canada. Leeuwen. In de bossen van Londe des Maures nabij Nice is de Franse politie op jacht gegaan naar een leeuw en een leeuwin die daar zijn gesignaleerd. Nie mand kon echter zeggen waar de leeu wen vandaan kwamen. Politie-patrouil- les hebben nog geen spoor van de leeuwen kunnen vinden. Stapje vooruit Hêt koersherstel dat zich woensdag reeds aankondigde, zette zich gisteren op de Amsterdamse effectenbeurs voort. Dit her stel kwam voornamelijk door de invloed van het buitenland. De handel was echter nergens bijzonder levendig. Na een vaste opening, klom Philips omhoog tot 1222, maar daarna zakte het fonds iets terug. A.K.U. kon zich niet tot het einde op zijn top van 549 ^2 handhaven. De arbitra ge had niet zoveel belangstelling voor Unilever en Kon. Olie. Het laatste fonds was iets lager dan woensdag. Delimij boekte een winst van 1.50. Hoogovens kwam iets naar voren, maar hoger dan 800 kwam het fonds niet. Op de lokale markt behoorden de koers verliezen niet tot de zeldzaamheden. Figee kwam van 183 op 18314 en Spaar- nestad kwam van 550 op 551. VERHANDELDE FONDSEN 29 juni 30 juni Totaal 436 454 Hoger 123 (28.2°/0) 238(52.4%) Lager 208 (47.7%) 117(25.7%) Gelijk 105 (24.1%) 99(21.9%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN Slot A.K.U545—533 533 Kon. Olie141.80-139 139.30 Philips 1221—1205 1205 Unilever 975963 963 Hoogovens 798 gl782 782 VOORBEURS VAN HEDEN Slot A.K.U536—548 544 Kon. Olie139 gb-140 139.80 Philips 1207—121914 1216 Unilever - 965—976 974 Hoogovens 780 gb795 792 Amsterd. Bank 349^ Ned. Handel Mij. 294 Rotterd. Bank.... 307 14 Twentsche Bank. 283 A.K.U. 546 Albert Heijn 440 Amstel Bier 503 Billiton Mij II 399 Bols 616 Bührmann Papier 510 Deli-Mij 189.— Dordtsche Olie 673 K Fokker 450 70014 Hoogenbosch Sch. 270 Hoogovens 800 H.V.A 166 450 496 K.L.M Kon. Ned. Zout 929 Kon. Olie 142.— Müller Nat. Bezit 44414 Nederl. Ford 640 Ned. Gist- en Sp. 391 Ned. Kabelfabr... 592 Philips Gem. Bez. 1220H Philips Pref 320 A'dam Rubber 116'X Sikkens Groep 750 Stokvis R.S 25514 Thomassen Dr. 716 Unilever 979 <4 Van Berkel's Pat. 322 Van Gelder Pap. 320 Van der Heem 305 Ver. Machinefabr. 234 Wessanen 299 K Wilton Fijenoord 205 Zwanenberg-Org. 765 Interunie ƒ216.— Ver. Bezit v. 1894 H.A.L 139 K.N.S.M 18314 N. Scheepv. Unie 145K Ommeren v 273 Stoomv. Mij. Ned. 16714 Anaconda 5014 Kennecott Copper 7814 Aluminium Ltd.. 3114 Bethlehem Steel.. 45 U.S. Steel 79 Vk Republic Steel 63VR American Motors 22 General Motors.. 43% Cities Service 41 Shell Oil 70 Gedane noteringen. (Verstrekt door de Amsterdamsche Bank) Vast NEW YORK. De beurs van New York was donderdag over het algemeen vast, maar tegen het einde werd een tendens tot verkopen merkbaar. Het gevolg was, dat de geringe winsten die in de loop van de dag werden geboekt veranderden in eveneens geringe verliezen. Het industrieel gemiddelde steeg, niet in de laatste plaats door een stijging van 5 dollar in General Food en van 2 dollar in Du Pont. Andere blauwgerande waarden vertoonden een gevarieerd beeld: kleine verliezen en kleine winsten. Men verwacht de komende dagen geen opzienbarende ontwikkelingen. Ook de komende congressen van Repulikeinen en Democraten zijn niet direct stimulerend voor de handel. In totaal werden 2.940.000 aandelen ver handeld. Van de 1.224 verhandelde waar den sloten 487 hoger en 481 lager dan de vorige dag. Het industriegemiddelde kwam van 638.39 op 640.62, dat van de spoorwegen van 142.62 op 143.19 en dat van openbare nutsbedrijven van 93.37 op 93.39. (Van een speciale medewerker) IMTül Advertentie - i DIT MOET U DOEN Kruis per Roloc 6 letters aan Uw Rolot (geplakt op een briefkaart) moet uiterlijk a.s. dinsdag, 18.00 uur in het bezit zijn van: ROLOT, Amsterdam U mag twee Rolots op een briefkaart plakken, mits u voor iedere Rolot 50 cent extra fran keert (twee Rolots dus fl.-)© Ook zijn KANT-EN-KLAAR ROLOTS verkrijgbaar bij de ROLOT-AGENTEN. Wekelijks trekt notaris Mr. F. A. de Gelder te Amsterdam, de zes winnende letters, f 17.000.- (in waardebonnen) is voor de inzender met de zes goede letters. Meer goede inzenders delen dit bedrag. Bij geen winnaar blijft dit bedrag staan. Goedgek. door de Min. v. Just, onder Nr. L.O. 57011361488 d.d. /I/5/60. Opbrengst t.b.v. De Ned. Ver. voor Maatsch. Werk Humanitas, A'dam. Uitslag a.s. woensdag na het nieuws van 18.00 uur over de VARA en vrijdagavond in dit blad met uw nieuwe Rolot. Te laat bin nengekomen ROLOTS blijven geldig voor de volgende trekking. Uitslag trekking 29 juniE G H I L IJ. Er werden geen inzen dingen met 6 goede letters ontvangen. 31 inzenders delen de premie van f 3000.- voor 5 goede letters. Argtedijk 30 267 m. z.o. Suez n. Aden. Aagtekerk 30 te Amsterdam. Aalsdijk 30 v. Port Sudan nè Djibouti. Aegis 30 te La Guaira n. New Orleans. Abbekerk 30 te Colomoo verwacht v. Penang. Abida verm. 1/7 v. Hamburg n. Holtenau. Acmaea verm. 1/7 v. Turku n. Curagao. Agamemnon 1/7 te Puerto Ordaz. Akkrumdijk 30 450 m. n. Azoren n. Cristobal. Alamak 30 1800 m. n.w. Kp. Leeuwin n. Aden. Alca 30 te Leixous n. Antwerpen. Alchiba 30 te Antwerpen. Alcor pass. 30 Gibraltar n. Port Said. Alriabi 30 35 m. o. Kp. Verde n. Rio de Janeiro. Algenib 30 70 m. n. Harlingen n. Bremen. Alhena 1/7 v. Las Palmas n. Antwerpen. Alioth 30 te Jacksonville. Alkaid 30 320 m. o.n.o. Aden n. Suez. Almdijk 30 v. Amsterdam n. Lissabon/Z.-Afrika. Alnati 1/7 te Montevideo. Alphard 30 300 m. n. Kp. Verde n. Rotterdam. Alpherat 1/7 te Rio de Jan. verw. v. Las Palmas. Amalie B 30 te Suez. Amerskerk 2/7 te Brisbane verwacht. Ammon 29 40 m. w. Aruba n. Fort Libcrte. Amstelhoek 1/7 v. Akaba n. Perzische Golf. Amstelkroon 30 470 m. w.n.w. Padang n. W.-Austr. Amstelveld pass. 30 Southampt. n. Golf v. Mexico. Andijk 1/7 v. Rotterdam n. Antwerpen. Arnenkerk 1/7 te Lobito. Appingedijk 1/7 te Le Havre. Area 1/7 te Sint Helena verwacht. Ares 1/7 te Tocapilla. A rends dijk 30 v. Antwerpen n. Port Everglades. Arkeldijk 1/7 te Antwerpen. Atys 2/7 in Suezkanaal verwacht n. Ceuta. Baarn 30 640 m. z.w. Landsend n. Rotterdam. Bali 30 rede Belawan. Balong 30 v. Port Said n. Bombay. Banda 30 520 m. o. Mindano n. Balboa. Barneveld 30 te Amsterdam. Batjan 30 70 m. n.w. Guardafui n. Djibouti. Bengkalis 30 450 m. z.z.w. Manilla n. Manilla. Blitar 30 v. Bremen te Hamburg. Bieda 30 te La Guaira. Bussum 30 te Aruba. Caltex Amsterdam 30 37 m. o. Pt. Elisabeth naar Lourenco Marques. Caltex Arnhem 30 66 m. z. Kreta n. Gibraltar. Calt. Delft 30 90 m. o. P. Almeria n. P. Elisabeth. Caltex Delfzijl 30 20 m. w.z.w. Den Helder naar Kopenhagen. Caltex Eindhoven 30 120 mijl z.o. Colombo naar Calt. Nederland 30 170 m. o.n.o. Aden n. Londen. Calt. Rotterdam 30 40 m. n. K. Villano n. P. Said. Caltex The Hague 4/7 te Lourenco Marques verw. Yokohama. Caltex The Hague 4/7 te Lor. Marques verwacht. Camitia 30 142 m. n.w. Seychelles n. Bombay. Cartago 30 te Golf Ito. Castor 30 15 m. z.o. Kp. Passera n. Bougie. Celebes 30 v. Hamburg n. Antwerpen. Ceres 30 290 m. w.n.w. Fayal n. Curacao. Chiron 30 v. Rotterdam n. Amsterdam. Cinulia 30 te Thameshaven. Concepcion 28 v. Rotterdam te Londen. Congokust 30 v. Takoradi n. Pointe Noire. Cradle of Lib. 30 800 m. z.w. Fr'town n. Ph.delp. Crania 29 te Stanlow. De Eerens 30 v. Massawah n. Aden. Delft 29 v. Hamburg n. Antwerpen. Diloma 5/7 te Curagao verwacht. Diogenes 30 v. Balboa, 1/7 te Buena Ventura. Dordrecht 30 te Rio de Janeiro verw. v. Trinidad. Eos pas. 30 Gibraltar n. Malta. Esso Amsterdam 30 v. Amsterdam n. West-Indië. Esso Nederland 30 90 m. z.w. Kreta n. Rotterdam. Esso Rotterdam 30 70 m. w. Oporto n. Rastanura. Friesland SSM 30 dw. Dungcness n. IJmuiden. Gaasterkerk 30 65 m. z.z.w. Finisterre n. Pt. Said. Gabonkust 1/7 te IJmuiden verw. v. Le Havre. Graveland 30 te Rio Grande. Giessenkerk 30 rede Suez verwacht v. Akaba. Gooiland 30 130 m. n.n.o. Finisterre n. A'dam. Gvootekerk 30 v. Amsterdam n. Hamburg. Hathor 30 te Rotterdam n. Tripolis. Heemskerk 30 te Bremen verwacht v. Hamburg. Helena 7/7 te Ciudad Trujillo. Helicon 30 te Aux Cayes v. Aruba. Hera 29 v. Rotterdam n. Bremen. Hersilia 30 v. Curagao n. Georgetown. Hestia 30 450 m. w.n.w. Finisterre n. Bremen. Hydra 30 60 m. o.n.o. Lizard n. St. Thomas. Isis 30 te Amsterdam. Ittersum 1/7 v. New Orleans n. Mobile. Ivoorkust 30 te Le Havre verwacht v. L. Palmas. Java 30 v. Fremantle n. Adelaide. Jagersfontein 30 te Amsterdam. Japara 1/7 te Antwerpen. Kabylia 30 te Stanlow verwacht v. Cabimas. Kalinga verm. 1/7 v. Rotterdam n. Invergordon. Kara 30 v. Bandar Mashur n. Landsend. Karakorum 30 v. New York n. Philadelphia. Kenia pass. 30 Algiers n. Abadan. Kennemerland 30 te Hamburg v. Bremen Kellia 30 400 m. w.n.w. Finisterre n. Curagao. Kelletia 4/7 te Curagao verwacht. Kerm ia 8/7 te Mena Al Ahmadi verwacht. Kertosono 1/7 te Singapore. Kinderdijk 2/7 te Vera Cruz verwacht. Kloosterdijk 30 700 m. w. Landsend n. Rotterdam. Koningswaard 30 100 m. z.w. Azoren n. R'dam. Kopionella 30 125 m. o. Massawa n. Turku. Korenia verm. 30 v. Curagao n. Cabimas. Korovina 2/7 te Buenos Aires verwacht. Kcsicia 2/7 te Curagao verwacht. Kreeft 30 te Rotterdam. Kreft 30 te Rotterdam verwacht. Kvlix 5/7 te Curagao verwacht. Laarderkerk pass. 30 Korfu v. Triëst n. Pt. Said. Laertes 1/7 te Charleston. Langkoeas 30 rede Padang. Larenberg 30 300 m. w.z.w. Kp. Verde n. Norfolk. Leersum 1/7 te Londen. Lcopoldskerk 30 60 m. n. Delfzijl n. Bremen. Liberiakust 30 v. Schiedam en terug (proefvaart). Liberty Bell 30 100 m. w. Kaap De Goede Hoop Lindekerk 30 te Antwerpen verwacht v. Algiers. IJssekerk 30 te Rotterdam. 'Lc#enerkerk 30 270 m. n.w. Bombay n. Aden. Loosdrecht 30 v. Hamburg n. Perzische Golf. naar Bandar Mashur. Loppersum 30 te Jacksonville v. Mobile. Maas 30 50 m. o.z.o. Gibraltar n. Lissabon. Maasdam 30 te New York verwacht v. Cobh. Maashaven 1/7 te Sapele. Maaslloyd 28 v. Mobile n. Houston. Madisonlloyd 30 v. Rotterdam n. Port Said. Marnelloyd 30 510 m. n.n.w. Midway n. L. Angeles. Maron 1/7 te Kingston. Medon 30 v. Willemstad n. La Guaira. Meerdrecht 30 v. Norfolk n. Zeebrugge. Meerkerk 30 te Hamburg. Memnon 30 v. Paramaribo n. Georgetown. Mentor 29 v. Lissabon n. Algiers. Merwede 30 te Rotterdam. Mississippilloyd 30 te Calcutta n. Chalna. Mitra 8/7 te Curagao verwacht. Montferland 1/7 te Santos. Moordrecht 30 te Punta Cardon. Muiderkerk 30 120 m. n.o. Massawa n. Aden Musilloyd 30 ten anker te Kohsichang v. Pladju. Naess Commander 30 80 m. z.w. Kreta n. Fawley. Naess Lion 30 300 m. o. Saigon n. Rastanura. Naess Tiger 1/7 te El Palito verwacht. Nanusa 30 v. Surabaja n. Manilla Navicella 30 te Curagao verwacht v. Rio Grande. Ncöer-Waal 30 v. Probolingo n. Surabaja. Neverita 5/7 te Accra verwacht. Nieuwe Tonge 30 te Vlissingen verwacht. Noord wijk 30 430 m. n. Dakar n. Monrovia. Ni.ikerk 30 te Bremen. Oberon 30 v. Hamburg n. Bremen. Oostkerk 30 90 m. n.o. Port Sudan n. Aden. Oranje Nassau 29 v. Kingston n. Cartagena. Oranjestad 30 v. Madeira n. Plymouth. Orestes 30 te Trinidad verwacht v. St. Kitte. Papendrecht 30 te Novorossisk. P. G. Thulin 9/7 te Rotterdam verwacht. Peperkust 30 160 m. w. Bordeaux n. Dakar. Philidora pass. 30 Muskat n. Gibraltar. Philine 30 v. Suez n. Mena. Philippia 30 25 m. w. Perim n. Mena. Pr. Will. George Fred. 1/7 v. R'dam n. Le Havre. Prins Willem van Oranje 30 te Hamburg verw. Prins der Nederl. 1/7 te Southampton v. A'dam. Prins Willem V 30 v. Bremen n. Hamburg. Prins Willem IV 30 v. Glasgow n. Montreal. Prins Willem III 30 60 m. w. Landsend n. Londen. Prov.singel 30 230 m. z.z.w. Formosa n. Shanghai. Purmerend 30 380 m. z.o. Ras Al Hadd n. Abadan. Rempang 30 v. Port udan n. Suez. Riouw 30 v. Port Said n. Genua. Roebiah 30 790 m. w.n.w. Guam n. Los Angeles. Ri;nkerk 30 50 m. o. Catania n. Port Said. Rijndam 29 v. Quebec. Saloum 30 v. Rouen n. Casablanca. Sarangan 30 te Port Elisabeth verw. v. Kaapstad. Sommeldijk 30 v. New York n. Antwerpen. Senegalkust 30 80 m. n. Dakar n. Antwerpen. Skadi 30 v. Sfax n. Ceuta. Slamat 30 ten anker Damman. Stad Maastricht 30 600 m. n.w. L end n. Montreal. Stad Alkmar 30 v. Hamburg n. Rotterdam. Stad Amsterdam 30 v. Dakar n. Beira. Stad Haarlem 30 7 m. n. Tanger n. Rotterdam. Slad Rotterdam 30 v. Civita Vecchia n. Melilla. Stad Maastricht 30 600 m. n. L'end n. Montreal. Stad Gouda 30 1135 m. w.z.w. Landsend n. R'dam. Stad Utrecht 1/7 te Rio de Janeiro. Stad Dordrecht 30 bij Z.-Quarken n. Rotterdam. Stad Arnhem 30 38 m. o.n.o. K. De Gata n. Ceuta. Statendam 30 200 m. w. Scillys n. Southampton. Statue of Liberty 30 v. Bandar Mashur. Ph.delph. Stanvac Djrak 1/7 te Belawan. Strt Torres 30 v. Whampoa n. Kobe. Stanvac Talangakar 30 dw. Rantau n. S'geigerong. Sunetta 1/7 v. Santa Mara n. St Miguel. Straat Madura 1/7 te Mauritius. Straat van Diemen 2/7 te Hongkong verwacht. Schielloyd 30 te Hamburg verwacht. Stentor 30 te Rotterdam verwacht. Sigli 30 v. Singora n. Sarawak. Sinabang 30 v. Tawan n. Sandakan. Stanvac Malacca 30 te Sungeigerong. Straat Singapore 30 240 m. z.w. Madagascar naar Melbourne. Strat Torres 30 v. Shampoa n. Kobe. Tamara pass. 30 Terceira n. Finnart. Tamo 30 te Las Palmas verwacht v. Londen. Tarakar. 1/7 v. Rotterdam n. Bremen. Taria 30 280 m. z.w. Bombay n. Singapore. Teiresias pas. 30 Malta n. Dublin. Tnkampek 30 290 m. w.n.w. Durban n. Singapore. Tjipanas 30 v. Beira n. Lourenco Marques. Tweelingen 30 te Puerto Ordaz verw. v. R'dam. Van Cloon 1/7 te Auckland. Van der Hagen 30 v. Lobito n. Walvisbay. Van Heemskerk 30 600 m. n.o. Maurit. n. Penang. Van Linschoten 30 te Port Harcourt verwacht. Van Noort 30 180 m. z.o. Saigon n. Singapore. Van Riebeeck 30 ten anker Abadan. Van Spilbergen 30 v. Saigon n. Singapore. Vr.sum 30 50 m. n.w. Lissabon n. Rotterdam. Viana 30 120 m. n. Finisterer n. Mena A1 Ahmadi. Vivipara 30 te Port Said verwacht v. Amsterdam. Waal 30 v. Beyrouth te Tripoli. Waingapoe 1/7 te Mombasa verwacht v. Djibouti. W. Alton Jones 30 dw. Oran n. Port Said. Westertoren pass. 30 Bone n. Port Said. Witmarsum 30 410 m. w.z.w. L'end n. Le Havre. Woensdrecht 1/7 v. Pto. La Cruz n. Pt. Socony. Wonorato 4/7 te Hongkong verwacht. Zaankerk 30 400 m. o. Socotra n. Penang. KLEINE VAART Ardeas 29 v. Ceuta n. Bari. Atlas 30 60 m. w.n.w. P-8 v. R'dam n. Hamburg. Brouwersgracht 30 te IJmuiden n. Rotterdam. Draco 29 v. Oporto n. Vigo. Flevo 27 v. Solvesborg n. Wismar. Ilias 30 te Aarhus n. Amsterdam. Mare Liberum 27 te Dakar v. Duinkerken. Nero 29 v. Leixous n. Tanger. Netta 29 v. St. Louis n. Grangemouth. Phidias 29 te Istanbul n. Derindje. Strabo 29 v. Oran n. Sfax. Thaletas 30 60 m. n. Kp. Carbon n Cartagena. Westerdok 30 15 m. z.o. Smithknoll n. Rotterdam. Vorige Vorige f 107.90 f 240.— 505.— f 134.50

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 15