Wereldkampioen Darrigade het snelst in de sprint in St. Malo RONDE IN CIJFERS Finale dames-enkelspel tussen Bueno en Reynolds Wim van Est blijft leider Anglade op de voet volgen Zondag internationale races op verbeterd circuit van Zandvoort RONDE VAN FRANKRIJK Nederlandse ploeg op de vierde plaats Nederlands honkbalteam nam revanche op Chiefs Nederlandse hockeyers versloegen Italië Lotz aan de leiding in Ronde van Oostenrijk EHS moet geen moeite hebben met WVHEDW Henley Regatta op de Theems begonnen 17 FALCON 2CS<3 Hockeytoernooi in Rome Dammers Gordijn en Keiler naar Rusland Het honk bal pro gr anima NAC-er Bouwmeester naar Feijenoord DE WIMBLEDONKAMPIOENSCHAPPEN Snelle trainingstijden van Brabham in Reims VRIJDAG 1 JULI 1960 Wereldkampioen André Darrigade behaalde donder dag zijn eerste etappe-overwinning in de Ronde van Frankrijk. In de kopgroep van zes renners, die zich kort voor de finish hadden losgemaakt uit een leidend peloton van bijna veertig coureurs, was hij namelijk verreweg de beste sprinter. Onze landgenoot Jo de Roo, die eveneens in het voorste gelid streed, moest met een vierde plaats genoegen nemen achter de Franse natio naal Graszyk en de Belg Planckaert. Het was de regionaal Le Menn, verreweg de strijd- lustigste renner in de vijfde rit, die na ongeveer 75 km de lont in het kruitvat stak. Hij had zijn landgenoot Milesi meegekregen en dit tweetal koplopers kreeg ge zelschap van steeds meer renners, onder wie de Neder landers De Roo, Kersten, Van den Borgh en Piet van Est. De achterstand van het grote peloton bedroeg bij de ravitaillering te Avranches (121 km) reeds 3 min. 15 sec. Dit verschil werd wel door een Frans-Duitse samen werking in de hoofdmacht aanzienlijk gereduceerd, doch in de laatste 20 km liep het weer op en tenslotte arri veerde het grote peloton met gele trui-drager Anglade 3 min. 45 sec. na de winnaar in St. Malo. Het resultaat was voor de Nederlanders wederom niet onbevredigend, want Wim van Est behield nog juist de tweede plaats in het algemeen klassement met een voor sprong van vier seconden op Graczyk. De individuele klassering onderging nogal wat wijzigingen. Groussard, die met zijn ploeggenoot Gainche de laatste infiltranten in de leidende groep waren geweest, nestelde zich achter Graczyk op de vierde plaats, terwijl ook Simpson zich naar voren drong. Het slachtoffer hiervan werd Baldini, die drio plaatsen zakte. Martin van den Borgh heroverde zjjn tiende plaats ten koste van Nencini en Rivière en staat nog slechts vijf minuten en vierendertig seconden op Anglade achter. Een spectaculaire sprong maakte Piet van Est, namelijk van de 41ste naar de 27ste plaats. De regionaal Le Menn bracht in deze etappe de sneeuwbal aan het rollen. De Fransman, wiens moedig volhouden uit eindelijk werd beloond met het niet te versmaden sommetje van ruim 1300 voor de strijdlustigste renner, legde met Milesi de basis voor de beslissende ontsnapping. Dat gebeurde na ongeveer 75 km in de prachtige bossen van het departement Manche. En ditmaal waren de Nederlan ders niet present, ook niet toen Bolzan, Colette, Hoorelbeke, Gau'thier, Defilippis, Cazala, Ruby, Adriaenssens en Reynolds zich bij de twee vluchtelingen voegden. Martin van den Borgh, die het maar niet had kunnen verkroppen dat hij in de etappe naar Caen de aansluiting had ge mist, waagde geheel in zijn eentje de sprong naar de koplopers, die hij na 80 kilometer bereikte. Uittocht Zyn solo was het sein voor een algemene uittocht uit het peloton. Jaap Kersten vol bracht de overtocht samen met Darrigade. Rohrbach, Manzaneque, Pipelin. Lach en Hoevenaars, terwijl Jo de Roo met Mari- gil, Bleneau, Gouguet, Rostollan, Picot en Sabbadin op stap ging. De invasie in de kopgroep hield niet op. Nog voor de ravi taillering na 120 km in Avraches, was de kopgroep aangegroeid tot een lijvig peloton van 36 man. bij wie ook Piet van Est. Op 1 min. 20 sec. volgden Groussard en Gain che. ruim een minuut achter dit tweetal verspreid nog enkele renners en tenslotte VOOR DE TOESCHOUWERS DE LANGSTE ETAPPE1. 7e ET.-2 JU LI 244 KM. Totaal kómen er Hjdens de Ronde ca.HDOO agenten in acHe In de grote sleden zekde politie ca.10-l5krn.hek langs de stralen 5-12gld.betaalt men als men ineen stadion de aankomst wil zien De reclame betaal! een renner soms SOOOgld.als hij op zijn trui een bepaald merk wilvoeren neen stad laat het publiek ,na door komst v.d.Ronde,ca 20COkilo vuile papieren etc .achter Piet van Eat kwam het peloton met een achterstand van 3 minuten 15 seconden. Nu kwamen de ploegleiders in het ge weer. Marcel Bidot haalde Colette en Del- berghe uit de voorste gelederen terug om de tegenactie van het peloton te ondersteu nen. Paul le Drogo mobiliseerde zijn vier Bretonnen Picot, Bleneau. Le Buhotel en Pipelin, maar dat had een heel andere be doeling. Zij kregen opdracht de opmars van Groussard en Gainche te gaan onder steunen en zij deden dit met succes. Intussen hadden de Fransen in het pelo ton het op een akkoordje gegooid met de Duitsers en onder leiding van deze alliantie werd een felle jacht ingezet. De voorsprong van de koplopers slonk tot 1 min. 25 sec na 163 km, maar het naderen van de Kanaal- kust. bij St. Malo gaf de vluchtelingen nieuwe inspiratie en heel langzaam werd het verschil weer groter. Bij het bord dat de laatste tien kilometer aangeeft, werd door Le Menn, Planckaert, Graczyk en Darrigade de slotfase ingeluid. De Nederlanders zonden Jo de Roo mee, die volgens hen de beste kansen zou heb ben bij een eindspurt. Martin van den Borgh maakte het gat, waardoor De Roo naar de groep Darrigade kon springen met Beuffeuil aan zijn wiel. En zo arriveerde het zestal in het sportpark van St. Malo, waar Darrigade en Graczyk de heerschap pij van de Franse nationalen in deze Tour weer eens duidelijk onderstreepten. PJl!iUllllll11illt:!mn!l!in!(!llli(lIiII!l1iill!tl[ Advertentie if |PjK9 mantels en jassen 5253X39/ oili internationaal gekeurd internationaal geprezen i' De Nationale Autorensport Vereniging houdt zondag op het verbeterde circuit van Zandvoort, waarbij gestreefd is naar een nog grotere veiligheid, nationale- en internationale races voor sportwagens, rensportwagens en toerwagens. Als onder deel van deze races wordt tevens de wed strijd NederlandEngeland gehouden, die het vorige jaar een grote Nederlandse (riomf werd. Het is zelfs niet onmogelijk, dat het een drielandenwedstrijd wordt, daar er ook Duitsers zullen deelnemen. De Engelsen moeten echter nog hun goedkeu ring aan deze eventuele uitbreiding van de landenwedstrijd geven. Reeds zeker is, dat op 6 augustus te Snetterton de returmved- stryd tegen Engeland zal worden gehouden. Behalve de zes Engelsen, Nederlanders en Duitsers starten er twee Zweden en drie Belgen in de internationale race, die gaat over zestig ronden (251.58 km). Daar vóór zijn twee nationale races, waarin uit sluitend geroutineerde rijders en één De uitslag van de vijfde etappe, Dieppe St. Malo (189 km) was: i. Darrigade (Fr.) 4 uur 21 min. 31 sec. (met bonificatie 4.20.31); 2. Graczyk (Fr.) 4.21.31 (met bonificatie 4.21.01 3. Planckaert (Belg.) 4.21.31: 4. De Roo (Ned.L 5. Le Menn (Centr.-Midd.-Frankr.); 6. Beuf feuil Centr.-Midd.-Frankr.allen in dezelfde tijd als Planckaert; 7. Defilllppis (It.) 4.22.00; 8. Ruby (Centr.-Z.-Fr.); 9. Gainche (Fr.-W.); 10. Lc Buhotel (Fr.-W.): 20. Kersten (Ncd.); 22. Van den Borgh (Ned 26. Plet van Est (Ned.), allen 4.22.00; 40. Wim van Est (Ned.) 4.25.06 42 Anglade (Fr.); 50. Niesten (Ned.); 53. Geldermans (Ned.); 61. Rivière (Fr.); 63. Brankart (Belg.); 64. Nencini (It.); 67. Damcn (Ned.) Hammei (Int. ploeg) arriveerde na liet sluiten van de controle. Het algemeen klassement luidt na de vijfde etappe als volgt: 1. Anglade (Fr.) 23.25.22 2. Wim van Est (Ned.) 23.26.12, op 50 sec.; 3. Graczyk (Fr.) 23.26.16. op 54 sec.; 4. Groussard (Fr.-W.) 23.28.09, op 2 min. 47 sec.; 5. Simpson (Gr.Br. i 23.28.56, op 3 min. 34 sec.; 6. Baldini (It.) 23.29.11. op 3 min. 49 sec.; 7. Adriaenssens (Belg.) 23.29.58, op 4 min. 36 sec.; 8. Planckaert (Belg.) 23.30.00, op 4 min. 38 sec.; 9. Pauwels (Belg.) 23.30.55.t op 5 min. 33 sec.; 10. Van den Borgh (Ned.) 23.30.56, op 5 min. 34 sec.; 27. Piet van Est (Ncd.) 23.35 36; 38. Piet Da- men (Ned.) 23.37.26; 41. Ab Geldcrmans (Ned.) 23.37.32; 74. Jo de Roo (Ned.) 23.43.17; 81. ex aequo: Kersten (Ned.) en Tueller (Duitsl.) 23.45..47; 84. Coen Niesten (Ned.) 23.45.50. Het ploegenklassement van de vijfde etap pe luidt: 1 Frankrijk (Darrigade, Graczyk. Cazala) 13.03.32; 2. Centraal-Zuid 13.05.02; 3. ex aequo: Nederland (De Roo. Kersten. Van den Borgh) en België, beide 13.05.31: 5. ex aequo: Italië. Spanje, Parijs-Noord. Frankrijk- West en Oost-Zuid-Oost, alle 13.06.00. Het algemeen ploegenklassement na de vijf de etappe: .1. Frankrijk 70.05.37; 2. België 70.15.13; 3. Italië 70.21.37; 4. Nederland 70.23.56: 5. Frankrijk-West 70.29.50: 6. Parijs-Noord 70.38.41; 7. Oost-Zuid-Oost 70.38..55; 8. Cen traal-Zuid 70.39.06 9. Groot-Brittannië 70.40.56: 10. Zwitserland/Luxemburg 70.43.18. Het puntenklassement na de vijfde etappe luidt: 1. Graczyk (Fr.) 22 punten; 2. t/m 7. Nencini (It.), Rivière (Fr.). Defilippis (It.). Schepens (Belg.), Privat (Fr.) en Darrigade (Fr.), allen 10 pnt.; 8. Anglade (Fr.) 9.5 pnt.; 9. t/m 11. Cazala (Fr.). Hoevenaers (Belg.) en Planckaert (Belg.), allen 6 pnt.; 12. t/m 15. Wim van Est (Ned.), Baldini (It.. Simpson (G.B.) en Groussaard (West), allen 4 pnt.; 16. t/m 20. Van den Borgh (Ned.), De Roo (Ned.), Bolzan (Zwits./Lux.). Biot. (Parijs-Noord) en Molenaers (Belg.), allen 3 pnt. Le Menn van de Franse regionale ploeg Ccntraal-Zuid werd uitgeroepen tot de strijd lustigste renner van de vijfde etappe. De premie voor de onfortuinlijkste renner in de ze etappe ging naar de Duitser Altig. rijdster (mevrouw Vader uit Haarlem) uitkomen. De race voor toerwagens gaat over 14 ronden (58.70 km), die voor sport wagens over 15 ronden (62.90 km). De ren sportwagens starten een halve minuut na de sportwagens en de nog snellere wagens anderhalve minuut na het startsein voor de sportwagens. Alvorens de K.N.A.C. toestemming ver leende voor deze autoraces, had ze geëist dit naar aanleiding van de bij de Grand A utomobtlisme Prix gebeurde ongelukken dat er aan het circuit enige verbeteringen werden aangebracht om de veiligheid te verhogen. Hiervoor werden in de Tarzanbocht rek- werken van harmonicagaas aangebracht, terwijl de tegels in de bochten werden ver vangen door een betonnen rand. In de Tarzanbocht is nu een driedubbele be scherming aangebracht voor het publiek: alle spandoeken en reklameborden,'die een gevaar zouden kunnen opleveren, moeten verdwijnen, terwijl op de plaats, daar, waar de rijders de Hunzerug afkomen, het publiek verder van de baan komt te zitten. Bij het tijdwaarnemershuis zullen even eens extra-veiligheidsmaatregelen worden getroffen. Op het „Amerikaanse" honkbalveld te Amsterdam heeft het voorlopig Nederlands honkbalteam revanche genomen op de Stuttgarter-Chiefs voor de geleden 9—5 nederlaag. Nu wonnen de Nederlanders in 8 innings met 32. Hanoyan opende voor de Amerikanen de score met een homerun, maar Nederland kwam in de zelfde innings tot een tegenpunt. Nadat de Amerikanen in de tweede innings de lei ding overnamen, was het in de achtste en tevens laatste innings te danken aan veld- fouten, dat Nederland met 32 voorkwam. De werpresultaten voor Nederland waren: Zijlstra (5 innings) 3-1-3. Smidt (3 innings) 3-2-1. De Amerikaanse werpresultaten waren Hanoyan/Moffit (8 innings) 17-5-1. De Franse Nationaal André Darrigade is op de wielerbaan van St. Malo win naar geworden van de vijfde etappe van de Tour de France. Met ruime voorsprong passeerde Darrigade zege vierend de eindstreep. Hockey Nederland heeft op de vierde dag van het vijflanden-hockeytoernooi te Rome een overwinning met 20 (rust 20) behaald op Italië in een wedstrijd, waarin onze landgenoten vrijwel voortdurend de toon hebben aangegeven. Me' hun superieure techniek en snellere balbehandeling kostte het hun dan ook weinig moeite de zege te behalen, ofschoon deze beperkt bleef tot twee doelpunten verschil. Zwier gaf Ne derland in de achtste minuut de leiding: 10, waarna De Beer zes minuten later deze uitbreidde tot 20. Wel kwamen de Italianen in de tweede helft tot enkele goed opgezette aanvallen, welke geen on gevaarlijk karakter hadden, maar de Ne derlandse verdediging was onvermurw baar. De Nederlandse overwinning is dan ook geen moment in gevaar geweest. In de tweede wedstrijd behaalde Spanje een overwinning op Zwitserland met 21 (rust 1—1). Italië versloeg voorts Frankrijk met 10. De stand luidt nu: 1. Nederland, 7 punten uit 4 wedstr.; 2. Spanje, 5 uit 3; 3. Italië, 3 uit 3; 4. Frankrijk, 2 uit 4; 5. Zwitserland, 1 uit 4. Dammen De Hagenaar Gordijn en de Amsterdam mer Keiler zuil endeelnemen aan een inter nationaal damtoernooi, dat in de eerste en tweede week van juli in Kiev (Rusland) wordt gehouden. Onder de deelnemers be vindt zich wereldkampioen Koeperman. De Nederlandse renner René Lotz uit Stein is erin geslaagd na de zesde etape van de Ronde van Oostenrijk voor ama teurs de leiding in het algemene klasse ment te veroveren. Lotz eindigde in het etapeklassement op de zesde plaats en staat nu 1 min. 8 sec. voor op de Oostenrijker Inthaler en 2 min. 43 sec. op diens land genoot Damm. De etappe-overwinning van Woergl naar Ried over een afstand van 191 km ging naar de Zwitser Jaisli in 4 uur 44 min. 22 sec. De uitslag van de zesde etape luidt: 1. Jaisli (Zwits.) 4.44.22: 2. Ruiner (Oos tenrijk) 4.44.31; 3. Lengele (België) 4.44.46: 6. Lotz (Ned.) z.t. Hugens (Ned.) eindigde als elfde in 4.47.28. Van der Klundert (Ned.) als 18de in 4.48.37 en Snijder als 24ste in 4.48.53. Het algemeen klassement na de zesde etape ziet er als volgt uit: 1. Lotz (Ned.) 28.11.16; 2. Inthaler (Oostenrijk) 28.12.24: 3. Damm (Oostenrijk) 28.14.04. Hugens be zet de zevende plaats met 28.20.46, Snijder is elfde met 28.30.56 en Van der Klundert 31ste met 29.24.56. Na de zesde etapep ziet het algemeen ploegenklassement er als volgt uit: 1. Oos tenrijk 84 uur 55 min. 56 sec. 2. Nederland 85.02.41. 3. België 85.44.20. H onkbal De Haarlemse, vertegenwoordigers in de hoofdklasse komen allemaal op zondag in het veld. Van die Haarlemse hoofdklassers heeft EHS de zwakste tegenstander, nl. WVHEDW. Zonder moeite moeten de landskampioenen de winst binnen kunnen halen. Schoten moet op bezoek bij OVVO, dat nogal hoog op de ranglijst staat. Toch heeft de Schoten-ploeg een redelijke kans op de zege, vooral omdat OVVO-werper Le Cuivre zeer zeker geen probleem zal zijn voor de Schoten-slagploeg. HHC moet naar Utrecht en zal tegen UW weinig kans maken op succes. De eersteklassers spelen zaterdag be langrijke wedstrijden. Op het honkbalveld in Haarlem ontvangt staartclub HCK EDO. EDO zal moeten winnen om een kans te behouden op het kampioenschap, terwijl de ICinheimers met een overwinning ten zeerste gebaat zijn om niet in al te groot gevaar te komen. Kennemerland, dat vo rige week zo verrassend goed voor de dag kwam, trekt naar het Rotterdamse Neptu- nus en maakt een goede kans op een zege. SC Haarlem moet op bezoek bij Vole- wijekers en maakt niet veel kans op de overwinning. Het programma luidt: Zaterdag 2 juli: Hoofdklasse: VVGASparta. Eerste klasse: HCK—EDO (16 u.), Volewijckers —SC Haarlem (16 uur). Neptunus—Kennemer land (16.30 uur). Overgangsklasse A: OVVO 2Tjikalong. RCH HFC Haarlem, Schoten 2—ADO. Overgangski. B: Blauw Wit—Rooswijk, TYBB Sparta 2. Tweede klasse AWVHEDW 2Sparta 3. Tweede klasse C: TOG—VVGA 2. RAYON HAARLEM 3 A: EDO 3—Schoten 4. SC Haarl. 3—Tcrrasvog. 3 B: HCK 3—EHS 2. Kenn.land 2—Halfweg 2. 4 A: Terrasvogels 3Ripperda 2. Geel Wit—VI. Vogels 2, HFC Haarlem 2—TYBB 4. 1 B: OG 4THB 2. 4 C: Kennemerland 3Rooswijk 2. Zondag 3 juli: Hoofdklasse: OVVOSchoten (14 uur). EHS WVHEDW (14 uur). UW—HHC (14 uur). Eerste klasse: Ajax—ABC. Overgangsklasse A: Thor—RFC. Overgangsklasse B: Catchers—HCK 2, SVV Laakwartier. Tweede klasse A; Storks—Feijenoord, Schiedam TIW. HHC 2—Rood Wit. Tweede klasse B: Quick—EDO 2, THB—Ajax 2, VVGA 3Spartaan. Schoten 3Shell Tweede klasse C: SC Haarlem 2—Rivalen, JOS —RCH, BloemendaalVolewijckers 2. RAYON HAARLEM 3 A: OG—HCK 4. 3 B: DSS—TYBB 2. 4 A: OG 2—DSS 2. 4 B: EHS 3—Terrasvogels 2, Rooswijk 3—DIO 2. RipperdaHalfweg 2. 4 C: HFC Haarem 3—THB 3, RCH 3—Schoten 5. TYBB 3—Bloemendaal 2. 4 D: Schoten 6—EDO 4, HCK 5-OG 3. SC Haar lem 4VI. Vogels. NAC's linksbuiten Bouwmeester, die in het Nederlands elftal heeft gespeeld, gaat naar Feijenoord. Vrijdagavond is het con tract getekend. De Braziliaanse Wimbledonkampioene 1959, Maria Esther Bueno, is er wederom in geslaagd de eindstrijd van het dames- enkelspel te bereiken, door een overwin ning in drie sets (6-0. 5-7. 6-1) op de Britse Christine Truman. Ook de tweede Britse halve i'inalisle, Ann Haydon, werd uitgeschakeld, namelijk door de Zuidafri kaanse Sandra Reynolds, die eveneens in drie sets won: 6-3, 2-6, 6-4. In 69 minuten was de strijd tussen Bue no en Truman beslist, nadat de eerste set, die de Braziliaanse met 6-0 won, slechts twaalf minuten had geduurd. Minder ge makkelijk had daarentegen Sandra Rey nolds het tegen Ann Heydon, die in de beslissende set leidde met 4-2 en daarop de service had. Toen de Zuidafrikaanse erin slaagde, door de service van haar tegenstandster heen te breken, was het pleit beslecht. Met vier gewonnen games achtereen liep zij naar de overwinning en stapte daarmee de finale in. De partij had 77 minuten geduurd. Het was natuurlijk voor de Britten een grote teleurstelling te zien, hoe in de eerste set hun grote favorite, Christine Truman, door Maria Bueno werd wegge speeld. Weliswaar begon de Braziliaanse met twee dubbele fouten, maar daarna overvleugelde zij haar tegenstandster met smashes en snijdende volleys. Maar op deze snelle triomf volgde een reactie in de tweede set. Zij serveerde drie dub- T ennia bele fouten en tot vier keer toe scoorde zij in het begin van de set pas na deuce haar punten. Truman, die altijd een trage start heeft, brak door Bueno's service in de elfde game, kwam op 6-5 om in de volgende game de set, die 41 minuten duurde, te winnen. Het enthousiasme onder de Britten ken de geen grenzen. Maar het optisme ver dween spoedig in de derde en beslissende set. Zij mocht dan nog de eerste game winnen en dat op de service van haar tegenstandster de volgende leidde Tru- mans nederlaag in. Na 40-0 sloeg zij een dubbele fout. Het bracht haar zelfvertrou wen aan het wankelen en zij moest haar haar servicegame prijs geven aan Bueno die haar kans zag en.... greep. Zij her vond haar ritme en met hetzelfde machti ge spel uit de eerste set won zij de volgen de vijf games, daarmee de set en de partij. De andere halve finale was in schrille tegenstelling met dit fascinerende duel. De strijd tussen Sandra Reynolds en Ann Haydon bleef voornamelijk beperkt tot diepe drives, waarbij de Zuidafrikaanse het meest vast speelde. Het eerste gewin was ook voor haar, toen zij in 21 minuten de openingsset won. In de tweede set speel de Ann Haydon agressiever en kwam op 4-0, waarbij zij slechts 5 punten aan haar tegenstandster moest afstaan. De score liep op tot 5-2 en op haar derde setpunt, met de service voor Reynolds, kwam er een lange rally van meer dan twintig sla gen, waaruit Haydon als winnares tevoor schijn kwam, hetgeen haar tevens de set bracht. Gunstige perspectieven kwamen er voor Ann Haydon in de derde set, toen zij met haar felle netaanval met 4-2 de lei ding nam. Maar Sanra Reynolds wist onder de druk vandaan te komen, kreeg weer vat op de slagen van haar rivale en door vier games achtereen in haar voordeel te beslissen, kon zij de overwinning op haar naam schrijven. Voor de eerste maal in de geschiedenis van Wimbledon was een Zuidafrikaanse doorgedrongen tot de finale van het dames-enkelspel. Dubbelspel In een van de meest spannenden dubbel spelen. gedurende vele jaren te Wimble don gespeeld, welk gevecht meer dan drie uur duurde, versloeg het gelegenheids- paar, bestaande uit de Mexicaan Rafael Osuna en de 17-jarige Amerikaanse juniorkampioen, Dennis Ralston, de Australiërs Rod Laver en Bob Mark met 4-6 10-8 15-13 4-6 11-9. Daarvoor hadden Osuna-Ralston reeds de geplaatste Italia nen Pietrangeli en Sirola uitgeschakeld. In de finale komen Osuna-Ralston nu tegen de winnaars van de andere halve finale, die gaat tussen de Australiërs Hewitt- Mulligan en de Engelsen Davies-Wilson. In het dames-dubbelspel bereikten de Amerikaansen Hantze-Hopps de halve fi nales door een overwinning op de Engel sen Armstrong-Catt met 8-6 6-3. Gemengd- dubbelspel (kwart finales): Howe (Austr.) Bueno (Brz.) versl. Mully (V.S.) Bentley (G.B.) 9-7 6-2. Juniorentoernooi De Nederlandse Marian Moritz is in de tweedg ronde van het dam,es-enkelspel van het juniorentoernöoöi te Wimbledon uitge schakeld door de 17-jarige Zuidafrikaanse Lynne Hutchings, die won met 6-2 6-0. De meer ervaren Lynne Hutchings, die door de eerste drie ronden van het dames enkelspel van het seniorentoernooi kwam en pas in de achtste finales werd uitge schakeld door de Amerikaanse junior kampioene Karen Hantze, was veruit superieur aan het Nederlandse meisje, voor wie geen eer te behalen viel. Woensdag is op het circuit van Reims de training begonnen voor de wedstrijd om de Grote Prijs van Frankrijk, die meetelt voor de competitie om het wereldkam- pioenschap-coureurs.Wereldkampioen Jack Brabham kwam van de 12 coureurs, die aan deze eerste training deelnamen, tot de beste prestatie. Hij reed met zijn Cooper het circuit eerst in 2 minuten en 18 secon den (moyenne 216,567 km/uur), vervolgens in 2.17.4 (gemiddeld 217,513 km/u) en ten slotte in 2.17.0, hetgeen overeenkomt met een moyenne van 218,148 km/uur, het hoog ste dat ooit in Reims werd bereikt. Het officiële baanrecord staat met een tijd van 2 min. 22,8 seconde (moyenne 209,287 km/ uur) op naam van Stirling Moss, die door het ongeluk in Francorchamps uiteraard niet in Reims kan starten. Brabham ontving voor zijn recordver betering van een inwoner van Reims hon derd flessen champagne. Wereldkampioen Brabham heeft donder dag tijdens de training zijn tweede „rondje"' (bestaande uit honderd flessen champagne) gewonnen, door met zijn Cooper wederom het ronderecord te breken. Donderdag kwam hij tot een tijd van 2.16,8, hetgeen een gemiddelde betekent van 218.467 km/u. Roeien Met de Olympische Spelen in zicht is de inschrijving voor de Henley Regatta, die op de Theems in Londen worden gehouden, groter dan ooit tevoren. In totaal hebben 179 ploegen ingeschreven, zodat de organi satoren hebben besloten om eliminatiewed strijden te laten roeien. De voorwedstrijd bij de achten om de Thamescup vond zijn hoogtepunt in de strijd tussen het Amerikaanse team van de Harvard Universiteit, die reeds in 1958 en 1959 de beker veroverden en de acht van de universiteit van Oxford. Met een tijd van 6 min. 39 sec. verbeterden de Ameri kanen het baanrecord over 2100 meter met maar liefst zes seconden. De Australische skiffeur Stuart Macken zie roeide zich op overtuigende wijze in de volgende ronde. Mackenzie, winnaar van een zilveren medaille tijdens de Olympische Spelen en de man die de laatste "drie jaar de Diamond Sculls op zijn naam schreef is ook in dit Olympische jaar de grote favo riet. In zijn heat liet hij even zijn enorme kracht zien. Mackenzie roeide de helft van de baan in 3 min. 48 sec. en dat is sneller dan ooit een skiffeur voor hem deed. Hal verwege de koers lag hij reeds zover voor op de jonge Engelsman Roger Carpmael dat hij verder geen moeite deed.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 17