C0R0LY C0R0LY (To EXAMEJN FRANS LIST C0R0LY Korte raadsvergadering in Heemskerk AARTSEN'S Bouw van winkelgalerij in „De Gilden" begint De goedkopere BROMFIETS l J. N. TROMP Haven berichten Meer eengezinswoningen Garnaalfeest in Oostduinkerken B. Groenhof tot directeur postkantoor te IJmuiden groep meubel' toonkamers Vakantie Tip No. 1 Nieuw magazijn voor het PEN AARDBEIEN GOEDKOOP RIJWIELEN Tunnel in Den Bosch T.v.-spel wordt in IJmuiden opgenomen Demonstratie van ADO-gymnasten Wie rekent UMUIDEN -GOUDA ZWUNDRECHT Lagere prijzen voor aardbeien Roomboterallerhande per 250 gram 1.10 Gymnastiekfeest in Beverwijk Medische verzorging tijdens het weekeinde Bioloog A. IJzendoorn naar Castricum A MC O KOELKASTEN 140 literƒ498. Onderlinge wedstrijden rennersclub Kennemerlanc Tennistoernooi in Duinwijk Proeftocht ms. „Chiron" Eindexamen Gymnasium Felisenum uAü 1JULI I96 0 In het pLn „De Gilden" te Velsen-Noord wordt binnenkort, dat wil zeggen na de bouwvakvaiantie, begonnen met de bouw van acht winkels, waarvan er zes een galerij vornen. De hierbij afgedrukte tekening geeft een beeld van de galerij. Rechts komt een iotel van de heer Castricum te Velsen-Noord. Dit gebouw wordt zeventien meter diep, ongeveer tien meter dieper dan de vijf winkelpanden ernaast. Het hotel zal onge\eer vijftien gasten kunnen bergen. Ongeveer 20 juli denkt de firma Bruis- schaart-Witte te Driehuis met heien te kunnen beginnen. Betonpalen zullen de grond in worden gedreven, recht tegen over de meanderwoningen, aan het plant soen in „De Gilden". De winkels worden gebouwd in opdracht van de firma Van Rixels Bloemenmagazijn, dat op de andere hoek wordt gehuisvest, de heer J. Castri cum en de gemeente Velsen. Het komende weekeinde heeft te Oost- 'linkerke het traditionele garnaalfeest laats. De enige badplaats aan de Belgische vist waar men nog de garnaalvissers te -aard regelmatig in zee kan zien trekken, naakt van deze feesten een schitterende Inzet van het seizoen. Ziehier het programma van de garnaal feesten I960: Zaterdag 2 juli te 17 uur: Wedstrijd voor garnaalvangst te paard en wedstrijd voor garnaalvangst door kinderen. Te 20.30 uur: Koken en verkoop van nog dampende garnalen. Te 21 uur: Groot bal en verkiezing van „Het Garnalenmeisje 1960". Zondag 3 juli' In de voormiddag, wandel concerten en gastronomische wedstrijd ir. de restaurants (garnalen-specialiteiten). In de namiddag, grote folkloristische stoet van de visvangst. 's Avonds: Groot Neptunusfeest en folk loristische balletten. De hele dag: Wedstrijd voor gewestelijke klederdrachten, etalagewedstrijd, fotowed strijd. Tijdens het garnaalfeest wordt zondag een gastronomische rallye gehouden, waar bij de deelnemers een bepaalde wegwijzer moeten volgen om te eindigen op de zee dijk, waar vijf viskraampjes moeten wor den bezocht om „proevertjes" te nemen van de bereide vissoorten. De deelnemers zullen bet corresponderend nummer der geproef de vissoorten moeten aanduiden. Tot slot zullen uit 20 soorten visconserven de 10 Belgische produkten moeten aangeduid worden. Deze gastronomische rallye wordt ingericht in samenwerking met de propa ganda voor visverbruik. Is dit ook iets om in IJmuiden te organi seren? Advertentie MET 100»/» GARANTIE KOOPT U BIJ Solex 375.— Avada 455. Sparta498.— DKW 650.— Berini 519. Typhoon 625. enz. enz. er.z. Enkele door de bank teruggehaalde Bromfietsen v.a. f 250. voor ongekende prijzen v.a. 89.— VESTING SPORT in kleur 120.— MAGNEET - RALEIGH - R. S. - enz. BETALING EVT. IN OVERLEG BREESTRAAT 108 BEVERWIJK AMSTERDAM Met de in gebruikneming van de tunnel in de traverse noord-zuid, voor het stations plein in 's Hertogenbosch, heeft het Bos sche gemeentebestuur binnen twee jaar- een einde gemaakt aan de zeer grote stag naties, die op het kruispunt van wegen op dit plein pleegden te ontstaan, omdat vrij wel als het verkeer nnoord-zuid en oost west hier langs kwam. Burgemeester mr. H.M. Loeff heeft de tunnel geopend en een beeld onthuld van de beschermheilige Christophoor, dat het tunnelcomplex en het stationsplein beheerst. Het beeld is ge maakt door professor V.P.S. Esser. Aan de overzijde van het plantsoen zul len in de toekomst nog zes winkels worden gebouwd. Met de bouw van twee ervan zal ook in juli worden begonnen. De bedoeling is, dat in een van de winkels der galerij ook een zelfbedieningszaak van de firma Brakenhof te Velsen-Noord wordt onder- Op zondag 24 juli zal de KRO-televisie een opname maken van de door toneel groep „Arena" te Den Haag te spelen „De klucht van de koe", een spel dat ongeveer drie kwartier duurt. De opnamen worden gemaakt bij de nieuwe rooms-katholieke kerk aan de Dolfijnstraat te IJmuiden. Het spel is onder regie van de Belgische regis seur Fred Engelen ingestudeerd. KRO-t.v.- regisseur Luc van Gent heeft de regie voor de televisie. De opnamen beginnen des avonds om half tien. Op het televisie scherm kan men de uitvoering zien op zaterdagavond 30 juli. De KRO-televisie zal zondagmorgen 24 juli een rechtstreekse t.v.-uitzending geven van een mis in de rooms-katholieke kerk. gebracht. De gemeente is nog doende huur ders voor de andere winkels aan te trek ken. De winkels zijn een ontwerp van de architect J. Zanstra uit Amsterdam, de zelfde die de meanderflatwoningen in het Velsen-Noordse uitbreidingsplan heeft ont worpen. De galerij wordt elf meter hoog. De voorgevels worden van veel hout voor zien. De aannemer Flink is begonnen met hei werk ten behoeve van de bouw van on geveer zestig eensgezinswoningen in „De Gilden". Ongeveer de helft daarvan zal bestemd zijn voor huisvesting van em ployees van Hoogovens te IJmuiden. Zo langzamerhand raakt het gebied daar volgebouwd. Wanneer winkels en eensge zinswoningen gereed zijn, is er nog plaats voor een complex flatwoningen in mean dervorm. Met de bouw daarvan zal in ieder geval niet nog dit jaar worden begonnen. Tot directeur van het postkantoor te IJmuiden is benoemd de heer B. Groen hof, bureauchef op het hoofdpostkantoor te Hilversum. De heer Groenhof heeft Hilversum reeds twintig jaar als standplaats. Hij is echter daarvan elf jaar ambulant geweest, de meeste tijd als inspectie-en expeditiedes- kundige van de centrale directie te Den Haag. De nieuwe directeur van het postkan toor te IJmuiden zal dezer dagen zijn nieuwe functie aanvaarden. Zijn benoe ming betekent een promotie voor de heer Groenhof, die bijna veertig jaar bij de posterijen werkt. Wat hem spijt is dat hij het moderne postkantoor te Hilversum moet verwisselen voor een gebouwtje in IJmuiden, dat niet voldoet aan redelijke eisen. De heer Groenhof is 57 jaar oud en werd in Makkum, Friesland, geboren. De gemeenteraad van Heemskerk heeft zich gisteravond in recordtijd een half uur maar) door een agenda van veertien punten gewerkt. Alle voorstellen werden zonder discussie aangenomen. Voor grond- verkoop ging de raad echter in comité. De raad kon zich verenigen met het voorstel tot straatnaamgeving in de zoge naamde België-buurt in het uitbreidings plan „Oosterwjjk". „dat., zowel op Bever wij ks als Heemskerks grondgebied ligt. Akkoord verklaarde de raad zich ook met een voorstel lot wijziging van de subsidie regeling van plaatselijke openbare lees zalen en bibliotheken. Een blok van 234 woningen in „Oosterwijk" krijgt een cen trale TV-antenne, want de raad verstrekte voor aanschaffing een krediet van 17.000. Voor verbetering van wegen werd door de raad 21.000 gevoteerd. Voor het aan brengen van vloerbedekking in de gym nastiekzaal aan de Bachstraat en plaatsing van drie wachthuisjes werden kredieten van resp. 1500 en 6380 verstrekt. De raad verenigde zich eveneens met voor stellen tot waarborgen van tijdige betaling van rente en aflossing van een geldlening voor het bouwen van drie woningen, één aan de M. van Heemskerckstraat en twee aan de Graaf Willem II-laan. Aan de Kerkweg komen vier winkelpanden. Aan het voorstel tot verkoop van grond voor die winkels, hechtte de raad zijn goedkeu ring. Van de bouwers wordt een bijdrage voor stadsontwikkeling gevraagd. De ge meente zal voor een bedrag van 22.000 In de sporthal aan de Bachstraat heeft de Heemskerkse gymnastiekvereniging ADO een demonstratie-avond gegeven, waarvoor een grote publieke belangstelling bestond. De voorzitster mevrouw Timmer- De Wit deelde in haar openingswoord mede dat deze demonstratie was bedoeld als ouderavond voor een bepaalde groep van de leden. Het ligt in dc bedoeling, om nog enige van deze avonden te houden. Het eerste nummer dat bestond uit een vrije oefening werd uitgevoerd door vier groepen van verschillende leeftijden. De knotsoefening voor meisjes, de ritmische oefening voor dames, alsmede kastspringen en evenwichtsbalk voor dames en meisjes werden gebracht door de beste turnsters van de vereniging. Het werd een geslaagde avond die onder andere werd bijgewoond door de wethou der voor de sport de heer H. J. M. Roozen. Gouden priesterfeest Pastoor L. C. v. d. Nouweland te Heems kerk zal op 15 augustus zijn 50-jarig pries terfeest vieren. Op 15 juni 1955 vroeg hij om gezondheidsredenen zijn emeritaat aan. De thans 74-jarige priester is nog steeds woonachtig in Heemskerk en wel op Kerk- laan 15. Advertentie bezoekt vrijblijvend de van fabriek naar particulier. DEALERS MARKTPLEIN deelnemen aan de emissie van aandelen door de n.v. Bank voor Nederlandse Ge meenten. nu de raad het voorstel heeft goedgekeurd. De gemeente ziet er een voor deeltje in, aldus voorzitter, burgemeester H. Nielen. De raad verleende tot slot een krediet van 48.000 voor aanschaffing van een tweede roltrommel-vuilnisauto. Het is nog niet zo lang geleden, dat in Heemskerk het huisvuil met paard en wagen werd opge haald! HAVENVERKEER AMSTERDAM In de week van 19 tot en met 25 juni zijn in de hoofdstedelijke haven aange komen 168 schepen (418.190 br.t.) en ver trokken 162 schepen (364.573 br.t.). Advertentie Advertentie met meubelen van WONINGINRICHTING PLEIN 1945 No. 2 Telefoon 8089 Nu, met de vakanties in het zicht, is het zaak, dat u uw trouwe metgezel, n.l. uw bril, nog even aan een onder zoek onderwerpt. Gaarne zien wij deze nog gratis, voor uw vertrek, voor u na, zoals stellen, vastzetten en schoonmaken. In IJMUIDEN gevestigd: Kennemerlaan 92 Tel. 5072 De aanvoer op de aardbeienveiling te Beverwijk was donderdag ongeveer even groot als de dag tevoren. Het merendeel van 15.000 manden vond zijn weg naar de binnenlandse markt; een heel klein deel ging naar de fruitpersfabriek. Voor deze aardbeien werd al heel weinig betaald, iets meer dan de minimumprijs, maar de kwa liteit was er ook naar. Voor de eerste soort aardbeien had de export ook nu weer veel geld over. De Ta lisman varieerde van 3,50 tot 5 per mand. Voor de tweede kwaliteit lag de markt ook nu weer belangrijk lager; een heel mooi vrachtje van deze soort kwam aan de 3 per mand, maar de meeste soor ten draaiden rond de 2 per mand. Advertentie ■■■■HHtBHHHBB WEEKEND-REKLAME J E gg Onze heerlijke IS E BANKETBAKKERIJ ES g PLANETENWEG 4 - TEL. 4008 SjHHBBaBaBBBHBHBHBBHai Volgende week donderdag, 7 juli, zullen onder auspiciën van de Beverwijkse V.V.V de plaatselijke gymnastiekverenigingen Hercules, S.S.S. en Turnlusf fn sportieve- samenwerking een demonstratie geven, waarbij naast vrije oefeningen ook gewerkt zal worden aan paard en brug; na de pauze komen hoogrek en ringen aan de beurt. De demonstratie zal plaatshebben in het voor dit doel zo bij uitstek geschikte Scheybeek. In de pauze zullen verschillende leden van Sportschool De Lange, onder wie en kele kampioenen, laten zien, wat zelfver dediging is. De deenemende verenigingen worden van hun diverse oefenlokalen gehaald door muziek en tamboerkorpsen, waarna een korte rondgang door de stad wordt ge maakt. Leden van Sportschool De Lange zullen op een platte wagen tijdens deze tocht demonstraties geven. Woningbouw in Castricum B. en W. van Castricum hebben de nieuwe bouwvergunningen verleend. De Fa. Jac. de Nijs kreeg een bouwvergunning voor de bouw van drie woonhuizen aan de Dr. Jacobilaan en de heer J. Biesterbies kreeg een bouwvergunning voor een woon huis aan de Geversweg. De heren Bijman, Hoebe en Dol werden bouwvergunningen veis trekt voor hun wo ningen respectievelijk aan de Bakkummer- straat (idem) en Kastanjelaan. Voorts werden nog een aantal bouwver gunningen uitgereikt voor garagebouw en bouw van diverse bergruimten. (Alle verzoeken zomogelijk vóór 10 uur zondagmorgen) IJMUIDEN Artsen: J. J. Wuite, Röntgenstraat 1. tel. 4953; D. J. Boosman, Stationsweg 7, Vel- sen-Zuid, tel. 4340. Apotheken: Apotheek Pleijler, Planeten- weg 52. Verloskundigen: mejuffrouw Winter. Evertenstraat 3, tel. 5259; mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053: me juffrouw A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel. 7945; mejuffrouw E. W. Engelhart, Moerbergplantsoen 143, tel. 7949. SANTPOORT Artsen: J. Stoffel. Hoofdstraat 165, Sant poort-Dorp, tel. 8310. Apotheken: Santpoortse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 145, Santpoort-Z., tel. 8249. VELSEN Wijkverpleging: Zuster Zw. Kuiper, J. P. Coenstraat 145, IJmuiden, tel. 6504: IJmuiden, IJmuiden-Oost, Velsen-Zuid. Velsen-Noord: zuster C. Gomes, Leeuwe riklaan 39, IJmuiden: IJmuiden, IJmui- den-Oost; zuster C. Kist de Ruyter, Wijk aan Zeëerweg 114. IJmuiden, tel. 5083: Driehuis, Santpoord-Noord, Santpoort-Z. VELSEN-NOORD—BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: A. Verburg, ten huize van dr. Rooyaards, Ds. Schuit- straat 12, tel. 3636, bij geen gehoor 5551. Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: F. J. G. Swaab, Kuenenplein 48, tel. 4169. Apotheken: De zondags- en nachtdien sten worden waargenomen door apotheek Donker. Breestraat 61 tel. 3150. HEEMSKERK—UITGEEST Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: J. F. Dikkenberg, Rijksstraatweg 16, Heemskerk, tel. 02512- 240. Apotheken: De Heemskerkse apotheek, Maerelaan 48, tel. 490. Wijk- en Kraamverzorging Witte Kruis Beverwijk en Heemskerk: wijkverple ging: zuster De Ruyter, Laan van Ka- naan 107, tel. 4409. Kraa'mverzorging: zuster Majoor, Van Oldenborghweg 33, Wijk aan Zee, tel. 02517-343. CASTRICUM Arts: A. Spuls, Anna van Saksenstraat 2, tel. 3087. Wijkverpleging: Zr. Admiraal, Rijksweg 156a, Limmen, tel. 2817 (02205). Verloskundige: Mevr. ScholtenKloes, Vinkenbaan 8. tel. 2590. Apotheek: Apotheek Ouwerkerk is da gelijks van 8.0018.00 uur en nadien en zondags voor spoedgevallen (ook des nachts) geopend. Het Provinciaal Electriciteitsbedrijf van Noordholland gaat op het industrieterrein aan de Kompasstraat te IJmuiden een groot magazijn bouwen. Bovendien komt er opslagruimte. Het PEN heeft dit terrein aangekocht om er tal van reserve-onderdelen op te bergen. De bestaande magazijnen en opslagterrei nen hebben door de bouw van de nieuwe centrale te Velsen-Noord het veld moeten ruimen. Vandaar dat men een nieuw ma gazijn. over de grootte waarvan op het ogenblik nog weinig bekend is, in IJmui den gaat bou,we_n. Men-denkt-nog dit jaar iriel hét wérk' te Beginnen. Hét'grote tér- ren maakt men op het ogenblik gereed voor vestiging van bedrijven, door riole ringen en wegen aan te leggen. Dit werk dat onlangs is aanbesteed door de ge meente Velsen, wordt uitgevoerd door de firma BruisschaartWitte te Driehuis. HAARLEM. Aan het Christ. Lyceum „Marnix van Sint Aldegonde" te Haar lem zijn geslaagd voor het eindexamen h.b.s.-a: Trudie Coté, Joost Cseszkó, Aral Dijkmans, Frans Driessens, Rudy v. d. Eykhof, Annie Höweler, Kees de Jong, Piet Kaat., Rob de Lijster, Pum Rote, Wim ten Voorde. Alle kandidaten zijn geslaagd. HAARLEM. Voor het examen kleu terleidster aan de Kennemer Streekschool te Haarlem zijn de volgende dames ge slaagd: Uit Haarlem: J. G. Beek, B. J. Helder, H. Kruyd, G. Kwakkel, J. van Meeteren, R. Noorman, I. Rusbach, L. Tangerman. J. Tjaden, L, J. Veerman, M. v. d. Waag. M. C. Winter; Uit Driehuis: J. G. Baart, N. Nobel, R. Nobel; Uit Santpoort: A. R. E. van Diest, M. E. Stoffer. P. J. Wijnveen; Uit Velsen/IJmuiden: C. van Dongen, Th. Driessen, A. Kalis. C. Prins, R. Ver- W. M. A. Moolenaars, L. Nieuwenhuis, A. wayen, J. v. d. Velde; Uit Heemstede: C. M. Hermenet, M. F. A. Mulder; alsmede mejuffrouw M. Mantel, Haarlemmermeer, J. Peters, Bergen, J. L. Plate, Amsterdam. Voor het examen hoofdleidster aan de Kennemer St.reeksclv-->1 te Haarlem slaag den de volgende dames: Uit Haarlem: M. M. Baard, D. M. J. Boll, A. J. Dijkman, W. L. Dixon, Ch. Haye, E. E. Krab, H. G. Kwekkeboom, M. H. Spoor, W. Verzijl; Uit Heemstede: A. T. Fabriek. Uit IJmuiden: J. v. d. Hart, J. Meyns, N. Rodenburg; Uit Santpoort: I. Kok. De examens werden afgenomen gedu rende de periode van 16 tot en met 24 juni 1960. Voor het modinette-examen, afgenomen onder auspiciën van de Stichting Vakop leiding Confectie-industrie zijn de volgen de dames geslaagd: M. M. Bruynen, C. J. M. Godefroy, N. M A. Joores, C. A. M. Meegdes, I. F." M. Tit, J. E. Walkotte, A. G. H. v. d. Water, M. J. van Maren, A. C. Smit,L. C. Lagendijk, R. Wijnstekers, M. C. Kooy, A. E. Willemse. Arnhem. Geslaagd voor het examen waterbouw kundig tekenaar de heer R. P. van der Stoep te Haarlem. Nijmegen. Geslaagd voor het kandidaatsexamen psychologie: mej. M. E. Ruigewaard. Egmond aan Zee; H. A. Harding. Haarlemmermeer: A. B. G. J. van Rooijen, Overveen. Voor het mulo-examen zijn geslaagd voor diploma A, de dames: G. Schipper te Haarlem: E. Bos te Haarlem; M. Gorter te Beverwijk; M. A. Hoek te Velsen; P. M. Broere te Velsen*; K. Molenaar te Velsen*; I. J. Knuijt te Heemskerk*; R. M. M. Maus te Haarlem; H. Tervoort te Haarlem*; A. A. Wouterson te Haarlem*; A. Riedijk te Velsen*; T. Rijke te Velsen*; I. M. E'.adt- man te Velsen*; de heren D. R. Verhoog te Velsen; J. J. Hardonk te Haarlem; T. E. Groenhout te Haarlem; J. W. L. Ramakers te Haarlem; H. L. v. d. Berg te Velsen; C. Jansen te Bloemendaal; W. J. de Jonge te Velsen; R. A. A. Overmeer te Haarlem; R. Hoope te Heemskerk; J. Mooy te Velsen*; G. A. Flink te Heemskerk*; W. B. ten Hove te Haarlem*; H. Verwoerd te Velsen. Afgewezen twee kandidaten. Die met hebben ook het middenstands diploma behaald. Advertentie Slijterij en vYunhandel ïT'mnr Lange Nieuw- straat 447 Telefoon 7281 Tot leraar aan de nieuwe Castricumse St. Henricus ULO-school is benoemd de heer A. IJzendoorn uit Schagen. De lieer IJzendoorn, die 40 jaar oud is werd te Hoorn geboren en was onder 'meer verbonden aan een katholieke lagere school te Wieringen; sinds twee jaar is hij leraar aan de Schager Ulo. De heer IJzendoorn is bioloog van inter nationale vermaardheid. Als vogelkenner staat i«ij namelijk over geheel Europa be kend en in wetenschappelijke tijdschriften kan men ook vaak zijn naam tegenkomen Het schoolbestuur van de St. Pancratius- parochie prijst zich dan ook gelukkig deze leraar te hebben kunnen aantrekken. De heer IJzendoorn is benoemd met in gang van het nieuwe schooljaar dat voor de (nieuwe) ULO-school waarschijnlijk op 10 september zal beginnen; men hoopt al thans op deze datum de nieuwe ULO- school aan de W. de Zwijgerstraat in ge bruik te kunnen nemen. Advertentie FA. DE VILDER VELSERDUINWEG 173 - TEL. 4402 In het sportpark aan de St. Aagtendijk te Beverwijk heeft de Rennersclub Kenne merland haar onderlinge wedstrijden voort gezet. Dc uitslagen luidden: A-klasse, 60 km: 1. Chn Duiker, 2. J Groot, 3. W. Zonneveld. 4. A. Lute, 5. B. de Reus, 6. F. van Tongeren, 7. H. Castricum B-klasse, 40 km: 1. P. van der Bos, 2. H Frejee. C-klasse: 1. B. Weeda, 2. L. Zonneveld 3. N. Lute, 4. H. Wentink, 5. L. Wettebaan. Aspiranten, 22 km: 1. J. Rietdijk, 2. Ser- pentie, 3. R. Jachteneberg, 4. N. Luns. 5. P. Slotenmaker, 6. P. van der Bos, 7. J. Rasch, 8. Sj. de Goede. Advertentie BROOD- EN BANKETBAKKERIJ De bakkerij waar het betere brood gebakken wordt. Naast ons bekende K.K. tarwebrood brengen wij nu ook TARVO-BROOD. Het brood voor jong en oud, gezonden en zieken Dus nu Aartsen's prima gesneden witbrood met aardbeien een tractatie. Stephensonstr. 72-74 - Tel. 4713 De uitslagen van de donderdagavond in het Beverwijkse tennispark Duinwijk ge speelde tenniswedstrijden voor het Duin wij ktoernooi luidden: Heren enkel a: R. JoostenL. Tervoort 6—2, 7—5; H. SteffelaarM. Fris 6—0, 6—3. Heren enkel b: R. JoostenW. Heringa 62, 57, 64; J. SchumerN. Heere 119, 63; J. JoostenJ. Schumer 60, 4—6, 6—1. Heren enkel c: L. van de GrintG. Feyen 61, 64; V. GeelsM. J. Schupper 60, 7—5. Dames enkel b: B. SnijdersC. van Kuyk 8—6, 6—1. Heren dubbel a: M. FrisL. Tervoort T. Okker—H. Steffelaar 3—6, 2—6; N. J. GrootJ. TervoortJ. GroenJ. van der Woude 6—3, 6—0. Gemengd dubbel b: M. SikkelP. Pronk C. van KuykH. van Gooi 36, 64, 7—9. De Koninklijke Nederlandse Stoomboot maatschappij heeft op de Nieuwe Water weg het 60ste na de oorlog gebouwde schip aan haar vloot toegevoegd. Dit schip, dat de naam „Chiron" draagt werd gebouwd bij C. van der Giessen en Zonen's scheeps werven n.v. te Krimpen aan de IJsel. Het is het achtste van een serie van dertien zusterschepen wier namen allen op „on" eindigen. Het behoort evenals de zusterschepen tot het closed shelterdeck-type. Het heeft eeen draagvermogen van ca. 42.500 ton bij een lengte over alles van 110 meter. Het schip is uitgerust met een dieselmotor van 3600 pk, die het schip een snelheid geeft van 16 mijl. Vandaag is de „Chiron", die accommodatie biedt aan 12 passagiers in 5 tweepersoons- en 2 eenpersoonshutten, naar Hamburg en Antwerpen vertrokken. Na deze kustreis maakt het schip zijn eerste grote reis naar West-Indië. Advertentie Door sparen brandstof vergaren STICHTING NUTSSPAAR- BANK in de gem. Velsen Geslaagd voor diploma B: Mej. L. I. Hekman te Santpoort, mej. E. G. H. Stuur man te Driehuis, mej. L. I. C. van Tonge ren te Velsen-Z. en de heren H. Bleeker te Beverwijk, E. H. van Tuyll van Seroos- kerken te Velsen-Z. Geslaagd voor het diploma A: mej. F. van Embden te Velsen-N„ mej. M. Hon- ders te Velsen-Z. en de heren H. J. Am- sing te IJmuiden, P. de Buck te Santpoort, A. van Maanen te IJmuiden, M. van Vee- len te Driehuis, W. D. van Willenswaard te Santpoort. Afgewezen 2 kandidaten. Met 1 kandidaat wordt het examen voortgezet. Lyceum Beverwijk Voor het toelatingsexamen van het gem. lyceum te Beverwijk slaagden: H. Bleeker. W. Falter, I. Felix, J. W. Hengst, A. Hol, .J. Kartman, A. J. van Leyden, W. T. Loh- mann, T. Moeves, J. C. v. d. Schaaf, W. P. G. Stoutenbeek, A. Vlietstra, B. Vlietstra, R. E. Wolterbeek, C. de Vries en B. Frie- ser. allen te Beverwijk, F. Elzinga en L. L.Vis beiden uit Heemskerk; E. v. Gas stel, P. Geursen, H. E. Huisman, W. A. Kick, C. A. Kleywegt, I. T. Koolbergen, G. Doossink, J. Rueb, E. Stam, F. F. H. Ver steeg, H. Westerhuis en J. van Zantvliet allen te Velsen-Noord. Dertig kandidaten werden toegelaten; twee afgewezen, één kandidaat moet her-examen doen. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Geeste- munde van Anawérpen: Hornland, Sienfugos; Krautsand Brunsbüttelkoog: Grootekerk. Rotter dam; Syrte. Caen; Kinnardliead. Sunderland; Swift, Londen: Maine Le Havre: Karl Grammers- torf. La Romana: Capricornus. Fowey; Chiron, Rotterdam: Grebbestroom. Huil: Selby, Goole: .Tans. Londen: Elsa Essberger. Aruba: Amigo. Colchester, laden IJmuiden; Cantick Head, Sun derland: Camroux 1. Middlesborough: Loke, Antwerpen; Liberty, Poole, lossen Hoogovens; Vivi. Fowey; Isis Hamburg. Vrijdag kwamen In IJmuiden aan: Jagersfon tein van Antwerpen: Robert Mevhoefer. Londen, bijlegger IJmuiden; Pallas. Rotterdam: Philetas, Rotterdam: Forel. Dordrecht: Hydra. Swansea. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Osiris naar Rotterdam: Peregrine, Harlingen: Bore 6, Antwerpen: Clio, Bremen; Eleni. Casablanca; Texelstroom Hull; Angus Delfzijl: Unitas. Leith; Iwwinck, Freetown; Connie M, Esbjerg: Coeta, Nantes: Saint Thomas. Antwerpen: Bullfinch. Londen: Helios. Karlstad: Essen, Zeebrugge; Es- so Amsterdam, Rastanura: Brouwersgracht. Rot terdam: Lyra. Wêst-Hartlepool, kunstmest van Hoogovens: Fen. Bohus. zout van IJmuiden: Prins der Nederlanden Plymouth: IJsselborg, Sarps- borg, zout van IJmuiden; Lucas Bols 2, Rotter dam: John V. Esbjerg, ledig Hoogovens: Admi- ralengracht, Kotka: Martha Ahrens. Rotterdam: Bomma, Delfzijl: Yewarch, Dieppe: Andijk. Lis sabon: Kinnaird Head. Antwerpen: Calchas, Hamburg: Grootekerk. Hamburg; Krautsand, Bot lek: Johanna Oldendorff. Antwerpen. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Bestik naar Lu beek: Fauvic, Londen; Looiersgracht. Rauma: Basra. Hamburg; Syrte, Bremerhaven; Swift, Harlingen. (Indien achter de scheepsnaam en dc haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het séhio van of naar Amsterdam is gegaan).

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 7