katoenen jongenspakjes 89° jongens windjacks satijn jeans jongensshorts 49° BRILJANT BUITENLANDS DEBAT IN BONDSDAG Speciale verkoop 8*75 8 Prim Bernhard verwelkomde in Baarn de Argentijme gasten in het Spaans „Lasterlijke Russische beschuldigingen" Bewaker botste na café bezoek tegen vrachtauto CDU bracht jonge kasteelheer in het veld tegen ex-communist Wehner Roeiwedstrijden van jubilerend „Spaarne" Haarlemse rechtbank Nederlandse inschrijving voor wereld-wielertitels Record-aantal landen naar Spelen in Rome LUIDSPREKERS VRIJDAG 1 JULI 1960 (Vervolg van pag 1) Om kwart voor elf vertrokken de bui tenlandse gasten per auto naar Soestdijk om hun opwachting te maken bij Koningin Juliana. De stoet werd begeleid door 36 marechaussees op motorfietsen. De weg was voor deze gelegenheid afgezet. Men arriveerde om vijf voor elf op Soestdijk waar men ruim een half uur vertoefde. Daarna vertrok het gezelschap naar Am sterdam. waar de Nederlandse regering in het Amstelhotel aan president en me vrouw Frondizi en de twaalf leden van hun gevolg een lunch aanbood. Gasten der regering Minister-president De Quay hield een tafelrede. Hij zei o.m. dat de ambtsperio de van president Frondizi het kenmerk draagt van een waarlijk democratisch be wind. Hij gaf uiting aan gevoelens van be wondering en toegenegenheid voor het Ar gentijnse volk. dat 150 jaar geleden on der generaal José San Martin zijn onaf hankelijkheid bevocht. Prof. De Quay bracht hulde aan de nagedachtenis van deze bevrijder en sprak voorts zijn bewon dering uit voor het hedendaagse Argenti nië, dat zich inspanningen en opofferingen getroost voor een verdere economische ontwikkeling en welvaartsverbetering. Prof. De Quay was ervan overtuigd dat het Argentijnse volk onder leiding van president Frondizi het economische stabi lisatie- en ontwikkelingsprogramma met succes ten uitvoer zal kunnen brengen. Na herinnerd te hebben aan het eerste con tact met een Hollandse koopvaarder in 1590, het werk van onze ingenieurs en aan nemers bij de verbetering van havens in het La Plata-stroomgebied en andere ri vieren en de vestiging in 1890 van de Ne derlandse agrarische nederzetting „Tres Arroyos" besprak de premier de heden daagse Nederlands-Argentijnse betrekkin gen. Hij zei dat de banden met Argentinië en andere Latijns-Amerikaanse staten sterker worden, niet slechts uit economi sche overwegingen maar, zo zei prof. De Quay, omdat men zich bewust is gewor den van het feit dat met name Argentinië als westers land een geestelijke instelling vertoont die in grote trekken overeenkomt met onze Europese idealen en opvattin gen". De minister-president wees op de toene mende Europese oriëntering op Argentinië en de positieve instelling aldaar ten aan zien van het aanknopen van relaties met West-Europa. Deze bevat, zo zei hij, uiterst belangrijke facetten voor de toe komstige betrekkingen tussen Nederland en Argentinië. Hij noemde in dit opzicht twee der drie volkomen gelijkwaardige de len van het koninklijk der Nederlanden. Suriname en de Nederlandse Antillen, die op het westelijk halfrond gelegen zijn. Prof. De Quay releveerde voorts het steeds belangrijker wordende handelsver keer in agrarische en industriële produk- ten. Het Nederlandse bedrijfsleven heeft een groot aantal vestigingen in Argentinië, waarbij ongeveer de helft van de 3000 in het land wonende Nederlanders betrokken zijn. Prof. De Quay stipte ten slotte be langstelling voor buitenlandse investerin genen de Latijns-Amerikaanse vrijhandels zone met betrekking tot de niet-protectio- nistische E.E.G. aan en bracht een dronk op Argentinië en het Argentijnse volk uit. Frondizi antwoordt In antwoord op de toespraak van de mi nisterpresident zei de Argentijnse presi dent onder meer dat de vrede niet langer een beginsel is, waarvoor de volken strij den. maar onontbeerlijk om te kunnen werken. Wijzend op de rol van Nederland bij het scheppen van de Euromarkt releveer de de president het pogen van Nederland om alle conflicten en hinderpalen in de onderhandelingen uit de weg te ruimen. Indien echter de E.E.G. de handelspoli tiek baseert op diezelfde restrictieve grondslagen die onderling zijn overwon nen, dan zullen zijns inziens de verwachte gunstige resultaten niet worden bereikt. Het vervangen van nationaal door regio naal protectionisme zal tot tegenstellingen en botsingen met andere economische blokken kunnen leiden. President Frondizi besprak vervolgens Vijf maanden celstraf en vijf jaar niet rijden geëist Vyf maanden gevangenisstraf en vijf jaar ontzegging van de rijbevoegdheid heeft de officier van Justitie bij de Haar lemse rechtbank mr. G. W. F. van der Valk Bouman donderdag geëist tegen een 50-jarige bewaker uit Amsterdam. In de avond van 17 april tegen twaalf uur reed verdachte in Badhoevedorp met zijn auto tegen een rechts van de weg geparkeerde vrachtauto. De bewaker had juist een café verlaten, waar hij in iets meer dan een half uur vier borrels had gedronken. Bij de botsing werd behalve verdachte zelf een passagier in zijn auto gewond. De laatste kreeg een hersenkneu- zing en enige gebroken ribben. Ter zitting zei verdachte dat hij meen de dat de vrachtauto links van de weg stond. Een 25-jarige vertegenwoordiger ver klaarde als getuige dat hij de auto van de bewaker slingerertd had zien rijden en het gevoel had dat het mis zou gaan. Hij was de auto achter na gelopen en was getuige van de botsing geweest. Verdachte merkte op dat hij niet dron ken was. De president, mr. N. Reeling Brouwer, antwoordde hierop: „U had teveel ge dronken. Was u maar stomdronken ge weest, dan zou misschien niet eens.in de auto zijn gaan zitten". De caféhouder, als getuige gehoord, zei dat hij de bewaker die avond in staat achtte om te rijden. De raadsman mr. M. G. Rood uit Am sterdam, meende dat het wettige en over tuigende bewijs niet is geleverd. Pleiter verzocht de rechtbank, indien deze er anders over mocht denken, geen onvoorwaardelijke gevangenisstraf op te leggen. Uitspraak dinsdag 12 juli om half tien. het Argentijnse ontwikkelingsplan waar door het deficit op de betaligsbalans langzaam wordt opgeheven. Hij wees op de Argentijnse vrije, onge controleerde economie, die naar zijn zeg gen de enige weg is naar algeheel her stel en vooruitgang. Argentinië vertrouwt op Nederland, zijn industrie en bank wezen, opdat het aandeel, dat in het verle den in de Argentijnse vooruitgang werd verworven, in de toekomst verveelvoudigd zal worden. President Frondizi eindigde zijn toe spraak met te zeggen, dat Europa en La- tijnsfeAmerika één zijn in ideologisch en cultureel opzicht. Zij wensen de basis voor deze geestelijke eenheid te verstevigen door hun economisch beleid te coördineren. De Argentijnse president bracht een heildronk uit op het Nederlandse volk, op de minister-president en diens arbeid en op de onverbrekelijkheid van de Argen tijns-Nederlandse vriendschap. (Van onze correspondent in Bonn) Zelden heeft de nog al eens van verve lendheid betichte Westduitse Bondsdag een dergelijk goed debat over de buittenlandse politiek gehoord als dat van gisteren. Er was aan de ene kant een vertwijfelde, maar door vice-partyvoorzitter Wehner briljant voorgedragen, poging om de ter zake van de Noordatlantische en de Euro pese politiek niet altijd schone handen van de S.P.D. schoon te wassen. Daar tegen over zond de C.D.U. een jong parlements lid in het strijdperk dat meedogenloos, als een politieke chirurg, zijn vlijmscherpe lancet zette in de zwakheden van de West- Duitse socialisten. Het was de 39-jarige baron Karl Theodor Freiherr zu Gutten- berg. Onderwerp van dit debat was de socia listische wens een balans op te maken van de Westduitse politiek; na de mislukte topconferentie te Parijs, met op de achter grond de wens om den volke te tonen dat ook de S.P.D. loyaal tegenover het Westen staat, en de hoop dat ook zij nu een jaar voor de Bondsdagverkiezingen van 1961 een graantje zal meepikken van Adenauers succesvol gebleken buitenlands beleid. De 54-jarige Herbert Wehner heeft het standpunt van zijn partij uiteengezet. Hij maskeerde achter een muur van dialec tiek dat de S.P.D. de afgelopen jaren de Bondsrepubliek niet geschikt achtte voor de NAVO. eigen defensie maatregelen, Raad van Europa, en de Europese Ge meenschappen. Wehner wilde de deur van het verleden achter zich sluiten en de blik op de nabije toekomst werpen. „Want, zo betoogde Wehner, die van 1927 tot 1942 communist was, „Kroesjtsjev geeft het Westen zes tot acht maanden respijt voor de volgende topconferentie. In die tijd kan veel gebeuren. Om na die periode nog op beide voeten te kunnen staan moet de regering-Adenauer thans met de oppositie (S.P.D. en F.D.P.) gaan praten. Vergeven en vergeten Bezwerend, de lachers op zijn hand krijgend, vergevend en vergetend: zo trok deze uiterst handige socialist van leer. De regering schotelde hij voor dat tussen de C.D.U. en de S.P.D. een reeks aankno pingspunten zijn waarover beide partijen hetzelfde denken: Berlijn, de verhouding tot het communisme, de nood der Oost duitsers, de Europese eenheid, zelfs de veiligheid van de westelijke wereld. Weh ner bekeerde zich ook tot de Europese en de Atlantische defensiestelsels als de basis van de buitenlandse politieke gedachte van zijn partij. Hij wierp het door hem zelf ontworpen S.P.D.-plan voor het bei-ei ken van de Duitse eenheid overboord, kortom, hij poogde vertrouwen voor zijn partij te winnen, ook op het gebied dei- buitenlandse politiek. Krachtmeting De C.D.U. en de regering-Adenauer heb ben tegenover deze briljantheid van de oppositie zakelijkheid, koelheid en kalmte gesteld. Minister Von Bretano zei het heel nuchter: de regering is er meer dan ooit van overtuigd dat haar politiek de juiste was en is. Onze koers is rechtlijnig en consequent. Het gaat niet om een gemeen schappelijke. maar om een juiste lijn. Maar Von Brentano's diplomaten- en amb- tenarentaal was in dit debat niet genoeg. Tegenover de dynamische, tactische Wehner, deze door de politieke wol geverf de dialecticus moest de C.D.U. meer stel len. Zij deed dat met baron Guttenberg, die de bewering logenstrafte dat zijn partij een club van aftandse Adenauer-aanhan- gers is. Deze rooms-katholieke bosbouw kundige en kasteelbewoner uit Zuid-Duits- land met zijn Engels-aandoend gezicht en zijn „menjoe"-snorretje strooide op bijna speelse wijze boven de S.P.D. een reeks van scherpe vragen uit die alleen met ja of nee waren te beantwoorden. Hij vroeg daarmee in feite de onderwer ping op het stuk van de buitenlandse poli tiek van de S.P.D. aan de C.D.U.; hij eiste namelijk het onbeperkte „ja" van de socialisten tegenover het regeringsbeleid. Hij kapittelde met het geduld van de erva ren tacticus de S.P.D. wegens haar dansen op een derde weg tussen communisme en het Westen. Hij vond Wehner weliswaar een beste spreker maar eiste toch van hem dat deze zich 180 graden zou draaien In feite vroeg de jonge Guttenberg aan de S.P.D.: „Staan jullie nu achter ons of niet? Of verwachten jullie van ons dat we na Parijs een minder straf beleid zullen volgen, minder sterk gebonden aan het Westen dat onze en de Berlijnse vrijheid garandeert Zakelijk, nuchter, koel met een wat kleurloze stem. legde hij enige S.P.D.- wonden bloot met zijn fascinerende logica. Meer dan de diplomatentaal van Von Brentano en de hardheid van Strauss, de in geweldigheden nogal eens uitschietende minister van Defensie, hielp deze jonge man de C.D.U. tegen de voor zijn partij zo gevaarlijke tactiek van de S.P.D. Gevaarlijk Het was ook een gevaarlijk debat, want na acht uur praten bleek dat de S.P.D. de NAVO en de Europese pacten en de defensie wel wil maar zij zweert haai reeën te verleden niet af. Zij wil nader komen tot de politiek van de regering- Adenauer, op voorwaarde dat Adenauer en de zijnen hun buitenlandse politiek ietwat veranderen. De S.P.D. wil dat Bonn een soepeler politiek in de NAVO gaat voeren, maar zij wil toch zelf als partij in de publieke opinie doorgaan voor een groep die loyaal is aan het Westen. Zij trommelt ook op de Duitse eenheid alsof die voor de deur staat. In de Bondsdag zet zij zo een schijnbaar gemakkelijke prooi voor de jonge baron en Strauss. De vraag is alleen of de kiezers zich ook nog in 1961 door de parlementaire zege van de C.D.U. zullen laten impone ren, want de S.P.D. onthield zich van stemming over een C.D.U.-resolutie tot ondersteuning van de huidige regerings- politiek. Met Willy Brandt wordt ten eer ste een zich langzaam tot de NAVO en de eigen defensie bekerende, ten tweede een steeds maar weer op de Duitse eenheid trommelende, ten derde een voor de kie zers wat de buitenlandse politiek aangaat betrouwbaar lijkende S.P.D. straks voor de C.D.U. gevaarlijker dan ooit. Daarom hamerden de sociaal-democraten thans op het aambeeld van de gemeenschappelijke buitenlandse politiek en incasseren zij de regen van verwijten van de C.D.U. gelaten. Op Soesterberg heeft de Fokker-direc tie de Friendshipdie de oude rege- ringsdakotg zal vervangen, overgedra gen aan minister Korthals, die het toestel op zijn beurt overdroeg aan Prins Bernhard. In de tuin van Buckingham Palace inspecteerde koningin Elizabeth het tamboerkorps van Harer Majesteit's Nigeria Regiment. Ter gelegenheid van het 75-jarig jubi leum houdt de koninklijke roei- en zeilver eniging „Het Spaarne" in samenwerking met de eveneens jubilerende roeivereni ging „De Delftse Sport" op de Bosbaan gecombineerde jubileum-roeiwedstrijden. De Nederlandsche Roeibond heeft hieraan toegevoegd de nationale jeugdkampioen schappen 1960. „Het Spaarne" moest voor het organise ren van deze roeiwedstrijden gebruik ma ken van de outillage van de Bosbaan daar bleek dat het Noorder Buiten Spaarne zo wel als de Ringvaart niet meer geschikt zijn als een goede wedstrijdbaan voor meerdere ploegen. De wedstrijden die nu op de Bosbaan worden gehouden beloven een der hoogtepunten van de uitgebreide jubileumviering te worden. Dertig ver enigingen met 200 ploegen hebben hiervoor ingeschreven. Vooral in de jonge nummers is er een bevredigende inschrijving. In het nummer oude vier ontmoeten de rivalen Njord en Argo elkaar weer voor revanche na de Sprico-sprintwedstrijden. In het nummer jonge twee, waarvoor de directie van Haarlems Dagblad/O.H.C. een wisselbeker beschikbaar heeft gesteld, heb ben niet minder dan zeven ploegen inge schreven. Het. Spaarne-duo Appelboom Steffelaar moet het hier opnemen tegen de ploegen van Nereus, Laga, Poseidon, Ska- di en de Amstel. De ploeg van de Amstel start als favoriet. De Heemstedenaren zullen het wel bijzonder zwaar te verduren krijgen. Bij het nummer twee zonder stuurman verschijnt een nieuwe Spaarnc-ploeg. Het zijn Britzei specialist op dit. gebied en Gemelich Meyling. Zij moeten het op nemen tegen Nereus en Triton. De veteranen-acht van Het Spaarne heeft ditmaal een ploeg van Willem III als te genstander. Bij de jonge acht A ontmoeten de ploegen van Nereus en Triton een ge legenheids-combinatie van Het Spaarne. Bij de wedstrijden voor de jeugd, waarbij om de kampioenstitels wordt gestreden is er een enorm groot aantal deelnemende ploegen. In het belangrijkste nummer, de jeugdacht, zal de acht van de Hunze uit Groningen het de Viking-RIC combinatie en Het Spaarne wel bijzonder lastig maken. De meisjes van het Spaarne moeten in hun nummers stijlroeien wel enige titels kunnen behalen. Ook bij de dames in de nummers acht, vier en skif zal er hard gestreden moeten worden. De deelnemende ploegen ontlopen elkaar weinig. Mej. Schipper van Het- Spaarne heeft negen tegenstanders in het nummer skif. De wedstrijden beginnen zaterdag om 14 uur en worden zondag voortgezet. De Koninklijke Nederlandse Wielren Unie heeft voor de wereldkampioenschap pen op de baan, die van 3 tot en met 14 augustus in Oost-Duitsland worden gehou den, de volgende ploeg ingeschreven. Dit betekent echter niet, dat alle ingeschreve nen ook zullen worden afgevaardigd. De ingeschreven renners zijn: Sprint: amateurs: De Graaf (kampioen), Gerritsen, Van der Touw, Verdoorn. Paul en Noiten; professionals: Derksen (kam pioen) en Captein. Achtervolging: amateurs: Nijdam (kam pioen), Van der Lans en Oudkerk; profes sionals: Peter Post (kampioen). Stayers: amateurs: Henk Buis en Van der Meulen: professionals: Wierstra (kam pioen), Van Houwelingen en Koch. Een record-aantal van 78 landen heeft ingeschreven voor de Olympische Spelen te Rome. Het record stond tot heden op naam van Helsinki, waar in 1952 69 lan den waren vertegenwoordigd. Bij de laats te inschrijvingen waren die van Italië en Rusland. Somalia, dat 1 juli onafhankelijk wordt, zal als deelnemend land aan de Spelen worden geaccepteerd, indien het Interna tionaal Olympisch Comité tijdens het van 19-24 augustus in Rome te houden con gres gunstig beschikt op de aanvraag van Somalia voor het lidmaatschap van het I.O.C. Sport in het kort VOETBAL. Voges, die het vorig jaar Sportclub Enschede verliet en voor DOS ging spelen, keert terug naar Enschede. Hij heeft een contract getekend en zal met, in gang van het nieuwe seizoen weer voor Enschede uitkomen. ATLETIEK. Tijdens internationale atle tiekwedstrijden in Frankfort liep de Duitse sprinter Armin Hary in koud en regenachtig weer de 100 meter in 10.2 sec. BOKSEN. De 28-jarige Amerikaan Full mer heeft in Salt Lake City met succes de wereldtitel in het middengewicht ver dedigd tegen zijn vijf jaar oudere uitdager Basilio. Fullmer won door technisch k.o Het gevecht werd in de twaalfde ronde door de scheidsrechter gestaakt. WERKSTER gevraagd. Von dellaan 23, Driehuis. Tel. 6567 Weduwnaar 69 jaar, wonen de te IJmuiden (A.O.W. en klein pensioen) vraagt een HUISHOUDSTER met enig inkomen. Brieven L 8750. Voor direct NET MEISJE gevr. 18 jr. Voor het op maken van kunstbloemen. Prettige schone werkkring. Loon 30.p. week. Aanm. tussen 5-7 uur. Lange Wijn gaardstraat 31, Haarlem. Gevr. ENIGE METSELAARS die idee hebben voor eigen bouw. Adres te vern. bureau van dit blad. Gevr. een WACHTMAN voor kleine woningbouw te Sant poort. Aanm. Hoofdstraat 28. Santpoort. Garage Koster, Santpoort. Gevr. SERVICE-BEDIENDE, bromfietsmonteur en 2e mon teur. LEERLING en 3e BEDIEN DE gevraagd voor de ban ketbakkerij. Patisserie Dek kers, Lange Nieuwstfaat. Aanmelden na 6 uur. JONGEMAN 21 jr. wenst vrije middagen v.a. 2 uur produktief te maken. In be zit rijbewijs B-E. Br. L 8764 WONINGRUIL. Aangeb. vrij huis Rivierenbuurt met 3 slaapk. Huur 12.10 p. w. Gevr. in IJmuiden gr. huis, event. 5-kam. flat. Hogere huur geen bezwaar. Brieven L 8752. AUTOBOX TE HUUR met water en licht. C. ten Broeke, Fazantenlaan 31, Tel. 4576. Te bevr. Lindenstraat 2. SUPER ANTHRACIET IV, prima voor convectors 9.65. De V.S. uw adres. Kennemer- laan 44. Telex. 4643. LUXE VERHUUR van Opeis Rekord. E. Groen. Planeten- weg 206. Tclef. 7244. Wal- ravenstraat 27, Velsen-Nrd. Voor lekkere DROGE SIGA REN, luxe dozen sigaretten, aanstekers, pijpen enz. naar Sigarenmagazijn „De Sport", Wijk aan Zeeërweg 146. AUTOVERHUURBEDRIJF en RIJSCHOOL C. J. Rade makers. Luxe auto's, busjes, bestel- en vrachtauto's. Rijn straat 91. Telef. 6285. TELEVISIE 5.— p. week. Wij leveren U televisie met antenne en tafel voor 5. p. w. 100 service, 3 jaar garantie op alle onderdelen. Fa. H.A.J.O., Da Costalaan 36, Driehuis. Telef. 7116. HET NIEUWE HAARDMO- DEL olieslook „Texas" van de Etna is de olieslook met de grootste frontstraling. Evt. 14 dagen op proef. Velo afd. Verwarming. Trompstraat 68, IJmuiden. Telef. 5198-8191. KOELKASTEN. Indcs, Bau- knecht, Bosch, Bahre. Reeds v.a. 298. Velo, Trompstraat 68. IJmuiden. Telef. 5198-8191 LUXE VERHUUR zonder chauffeur: Opeis Rekord 25 per dag, onbeperkt rijden; Volkswagens en Renault Dauphine 20 per dag, on beperkt rijden. Werkdagen tarief 16 per dag tot 200 8m; Volkswagenbusjes 25 per dag tot 100 km, 35 de 200 km. Arie Beekhuis. Tor- ricellistraat 32, IJmuiden, Telef. 7179. VAKSPECIALIST in meubel stofferen. Vraagt eens prijs en stalencollectie. Woning inrichting A. C. Borst, Pla neten weg 38-42. Telef. 5991. En toch zijn Dekkers CROQUETTEN BETER! DAMESKAPSALON MAI- SON „ANNY" voor elke ge wenste permanent. Perma nent met de modernste coupe knippen, natuurkrullen en watergolf voor 8.50. Maison „Anny", A. J. Waal-v. Op bergen. Lange Nieuwstraat 381-385, bij het Marktplein, IJmuiden. Telef. 5672. CAMERA'S van 19.75 tot 1000.—. Deskundige ad viezen. Foto Artistiek, Ken- nemerlaan 5 (bij de brug). RAMO KINDERJURKJES van maat 35 t/m 75 bij „De Ster", Kennemerlaan 35-37. RUILEN: Ardie motor 250 c.c., bouwj. '51, voor lichte motor. Zandersstraat 34. GRATIS AF TE HALEN: na 6 uur: 4 poesjes. Tromp straat 20, IJmuiden-O. WAAROM MEER BETALEN als U aan de fabriek veel en veel goedkoper bent. Benzo rijwielen geheel compleet met lamp 123 netto. Vraagt prijscourant. Benzo Rijwiel- fabriek, Vlaardingen. DAMES JUPONS 2.85. Al- bers Manufacturen, Velser- duinweg 149. GROTE BITTERKOEKEN 15 ct. Grote zandmoppen 10 et. Gevulde koeken m. zui ver amandelspijs 22 ct. Ban ketbakkers-allerhande, pri ma gesorteerd en toch slechts 1.— per 250 gram. Ijstaar ten 1.50, 3.—, 4.50. Ban ketbakkerij Van Breukelen, Lagersstraat 13. Telef. 5362. vakanfiepakje (2-6 jaar) van makkelijk minicare katoenblouse met ingeweven ruit of streep, broekje in bijpassende unikleur. Normaal 11.75- 13.75 - als speciale aanbieding alle maten: waterwerend windjack met capuchon (zeer bekend merk)! Prachtig popeline in grijs, beige of marine, 2 opgestikte zakken; leeftijd 5-16 jaar. Normaal 18.75 - 29.75, kleinste maat (1.25 stijging p, 2 jaar) 'SANFOR', dus krimpvrij, kleurecht, wasecht I Praktisch elastiek in de taille, leeftijd 5-16 jaar. Normaal 6.90-12.90, kleinste maat (met 30 ct, stijging per jaar) HAARLEM If-*********************************** 1 pond SPECULAAS voor 80 cent. Paul van Ewijk, Willemsbeekweg 1, IJmui- den-Oost. Telef. 4640. GEBAKJES 25 cent. Paul van Ewijk, Willemsbeekweg 1, IJmuiden-Oost. Tel. 4640. PETIT FOURS 18 cent. Paul van Ewijk, Willemsbeekweg 1, IJmuiden-Oost, Telef. 4640 Hier zijn wij weer met onze koopjes. Nog enige PRIMA BANDRECORDERS, in prij zen van 150.tot 200. Radio Unique, Trompstraat 66, IJmuiden-Oost. Nu allen een tweede RADIO TOESTEL. Dit is mogelijk, want voor slechts 63.— heeft U bij ons een nieuwe super radio. Dit is slechts tijdelijk. Radio Unique, Trompstraat 66, IJmuiden-O. DOET UW VOORDEEL en koop bij ons. Nergens kunt U voordeliger terecht. Band recorders 348.de besten die te krijgen zijn voor deze lage prijs. Tientallen klan ten zijn meer dan tevreden. Radio Unique, Trompstraat 66, IJmuiden-Oost. KOOP BIJ DE VAKMAN. Uw televisie of radio koopt U natuurlijk niet bij de eer ste de beste, maar bij een solide firma die al meer dan 25 jaar bestaat. U bent dan verzekei-d van 100 service, niet alleen tijdens de garan tie pereiode maar ook daar na. Radio Unique, Tromp straat 66, IJmuiden-Oost. LET OP! - Wij hebben de gi-ootste collectie radiotoe stellen in alle merken en dus een enorme keus. Komt U eens rustig bij ons aan en bekijk het eens. slaagt U niet direct, dan toch zeker later. Radio Unique (voor beeld en muziek), Trompstraat 66. IJmuiden-Oost. ZOEKT U IETS MOOIS op het gebied van radio-gram mofooncombinaties? Wij zijn hierin ruim gesorteerd tegen concurrerende prijzen en U ontvangt nog 30 korting. Wij ruilen uw oude combi natie in en geven er een ho ge prijs voor. Radio Unique. Trompstraat 66, IJmuiden-O. 1 MOCCATAARTJE 1.25. Paul van Ewijk, Willems beekweg 1, IJmuiden-Oost. Telef. 4640. PERMANENT vanaf 6.—, m. watergolf 8.Tel. 4364. Toni Koper, Trompstraat 83 Te koop 4 CLUBS, ronde tafel met glasplaat en sjoel bak. Radarstraat 28. Na 6 u. Te koop 1 en 2 pers. OPKL.- BED, handnaaimachine j.- fietsen enz. Fransens, v. d. Zwaags'traat 18, IJmuiden-O. Telef.. 6338. APARTE BANKSTELLEN van fabrikant, die als model gediend hebben. Gebogen mo dellen en met losse kussens, enz. enz. Te zien iedere dag. ook 's avonds. Alles onder garantie. Zaanenstraat 63, Haarlem-N. Telef. 52365. OPELS 1960 en Chevrolets huurt U bij J. v. Eijkeren, Door omstandigh. ook nog bouwvakweek. Teylerstraat 2. Telef. 13577. SPOTKOOPJE! Simca auto. geheel in prima staat, benz. 1:14. Prima wagentje. Gen. goede bromfiets of motor in te ruilen. Willemsbeekweg 7 -INDERWAGEN te koop. Burg. Rambo.metlaan 22. Te koop KAPT. MOBYLET- TE. Kennemerlaan 181. Te koop WANDELWAGEN, i. z. g. st. Vechtstraat 15, IJmuiden. Te koop aangeb. PICK-UP met salonkast, alsmede 24 platen. Vraagprijs 100.—. Na 7 uur. Lange Nieuw straat 350. Te koop 5 BRUINE KIP PEN. Prins Hendrikstraat 79. IJmuiden-West. Te koop half-witte Engelse KINDERWAGEN, 1 kinder- ledikantje. W. Barendzstraat 7, IJmuiden. Te koop CITROËN Norm. 1950. In prima staat 1 10. v. Saelenplantsoen 41, Vel- sen-Noord. Telef. 5121. 'ie koop KAPTEIN MOBY- LETTE, in pr. staat, 50.—. Clarus straalkachel 20. Schoutenstraat 3, IJmuiden, Te koop mooie half Engelse KINDERWAGEN. Saturnus- straat 46, IJmuiden.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 8