Juli, Hooimaand in Noordhollandse Duinreservaat boven Noordzeekanaal KERKDIENSTEN De roofoverval op aan de Wijk mevrouw Levasier aan Zeeërweg VERSPUY Haarden en kachels Fa. v. d. Outenaar Raave 7 Einde aardbeienseizoen bijna in zicht Tennistoernooi in Duinwijk LOENDERSLOOT Dure bloemen Ruitershow in Gastricum Contact '60 geopend in Heemskerk KENMEMER GARAGE Diploma's uitgereikt aan HAS-cursisten Twintig geslaagden bij Handelsavondschool Examens ZATERDAG 2 JULI 1960 OVER DE ROOFOVERVAL, die in de nacht van dinsdag op woensdag in de wo ning van mevrouw T. Levasier aan de Wijk aan Zeeërweg te IJmuiden op de vijf enzeventig jarige weduwe is gepleegd en waarvoor de 35-jarige K. voormalig be drijfsleider bij een IJmuidens taxibedrijf is aangehouden, kunnen wij nog het vol gende mededelen. In de nacht van dinsdag op woensdag, omstreeks twee uur moet hij via de ach terdeur zijn binnengekomen. Een grote klodder zeep had hij op de ruit aange bracht en die toen met een bezemsteel ingedrukt. De glasscherven lagen tot ver in de gang. De slapende mevrouw Leva sier is hierdoor niet wakker geworden. Zij ontwaakte pas, toen een donkere man haar slaapkamer betrad. „Droom ik of droom ik niet", zei mevrouw Levasier tot zichzelf. De man had een bolhoed op. „Waar is je tas", siste hij. Tegen de gewoonte in had de 75-jarige weduwe haar tas die avond, niet mee naar de slaap kamer genomen. De insluiper greep me vrouw Levasier bij de keel. „Ik had het erg benauwd," vertelt ze, „ik zei, dat de tas beneden was, wat ook zo was. Toen moest ik voor hem uitlopen en naar be neden gaan. Terwijl ik dat deed, bedacht ik, dat ik de voordeur niet op het nacht slot had gedaan. Dat is m'n kans, dacht ik. Zij liep zo hard ze kon naar de voor deur maar de man met de bolhoed wierp haar op de grond en kneep andermaal haar keel dicht. De handen voelden raar aan waarschijnlijk zeep". De aanvaller vroeg opnieuw waar de tas van mevrouw Levasier was. .Binnen", zei ze, op de grond liggende. Toen hij naar binnen ging, was dat de kans voor de vrouw om te ontsnappen. „Ik wist me wonder boven wonder op te richten, ik ben anders zo stijf. Ik rende weer naar de deur, maar hij kwam achter me aan en terwijl de deur al op een kier stond, greep hij me weer. Maar ik gilde, gilde. Hij liet los en ik liep gillende de straat op. („ik dacht dat u gek was geworden", vertelde een zoon, die op het geschreeuw naar buiten was gekomen, later tot zijn moeder). Overstuur Mevrouw Levasier was erg overstuur. Blauwe plekken rond haar hals zijn de sporen die de aanvaller heeft achterge laten. Nog wat stijfjes zit mevrouw in haar stoel in het huis van haar zoon, aan de overkant. Haar eigen huis durft ze voorlopig niet betreden. „Iedere keer zie ik die kerel weer binnenkomen". De po litie heeft het huis afgesloten. Dezelfde nacht begon de recherche al met het on derzoek. Een politiehond voerde de speur ders naar een zijstraat van de Wijk aan Zeeërweg. Een vraag was, waar de zeep vandaan kwam. In geldnood De gearresteerde was een week tevoren naar Haarlem verhuisd, werkloos. Hij was zoals gezegd, bedrijfsleider bij een taxibe drijf aan de Wijk aan Zeeërweg. Hij is ge huwd, maar leefde sinds kort samen met een andere IJmuidense vrouw. Zijn eigen vrouw verblijft in Hilversum, bij haar ou ders. K. raakte in geldnood. Hij was op de hoogte met het feit dat mevrouw Leva sier wel eens een behoorlijk -bedrag aan geld in de tas had. „Soms wel een paar duizend gulden, maar .deze avond zat er toevallig maai- een dubbeltje in en wat pa pieren", zegt mevrouw Levasier. De aanhouding van de verdachte gebeur- Het aardbeienseizoen nadert alweer met rasse schreden het einde Dit valt al uit de aanvoercijfers af te leiden. Op de Bever- wijkse veiling was vrijdagavond de aan voer nog net aan 12000 manden, enige dui zenden minder dus dan in het midden van de week. Men mag verwachten, dat de aanvoer nog enige weken aan zal houden. Het zal dan de Talisman zijn die hiervoor moet zorgen, daar de Moulin Rouge volgende week zo goed als op is. De kwekers van de Talisman hebben veel plezier van hun pro- dukt dat goede prijzen opbrengt. Dit bereik te vrijdag een hoogtepunt toen voor deze aardbeien boven de vijf gulden per mand werd betaald, met als hoogste notering 5,70; zo goed als de gehele aanvoer van deze aardbeien werd voor export gekocht en ging naar België en West-Duitsland. De prijs voor de export-aardbeien lag tussen de 4,50 en 5,70 per mand. Ook de twee de kwaliteit trok meer in prijs aan en '1 raaide nu rond de 3 per mand. De aan voer in doosjes had niet veel te betekenen, er werd van 21 tot 47 cent per doosje be taald. Bij de tenniswedstrijden in het tennis- oernooi in het tennispark Duinwijk zijn de finales in zicht gekomen. De eindstrijd bij heren enkel gaat tussen J. Tervoort en N. Groen. Hier volgen de uitslagen van vrijdag: Heren enkel a: J. TervoortR. Joosten 7-5, 6-1; heren enkel b: B. StalsP. Tegel 6-0, 6-3. Dames enkel b: D. FerwerdaM. Dingeler 6-4, 6-4; M. SikkesC. van Kuyk 6-3 4-6 6-3. Heren dubbel a: T. Okker-H SteffelaarN. en T. Groen 6-2 6-1; heren dubbel c 2: S. Fris-W. DerksM. Brethou- wer-G. van Bragt 6-4 6-3. Heren dubbel c 1: D. Max-J. KoopmanJ. van der Kolk- D. Brethouwer 6-2 6-1. de donderdagavond tussen acht en negen uur in de garage van het IJmuidense ta xibedrijf waar hij vroeger werkzaam was. Ooggetuigen vertellen, dat zij een politie wagen met twee rechercheurs naar bin nen zagen rijden, waarna de deuren wer den gesloten. De politie heeft kennelijk hier afgewacht tot de vermoedelijke da der kwam. Arrestatie Hij kwam inderdaad, om nog wat spul len te halen bij zijn vorige werkgever. Toen werd hij ingerekend Het schijnt wel duidelijk te zijn dat K. handschoenen droeg op de avond van de roofoverval. Voorts zou hij zeep hebben gebruikt om de ruit in te drukken. In de gang was een brillekoker gevonden, vermoedelijk afkom stig van de dader. De verdachte zou in Haarlem ook twee inbraken hebben gepleegd, waar hij op bij na identieke wijze als in IJmuiden, 'te werk zou zijn gegaan. In september aan staande zou K. juist drie jaar als bedrijfs leider in het taxibedrijf werkzaam zijn. Advertentie BESTEL UW bij DE RUYTER vakkundige service gratis plaatsing grotere objecten 10 tot 20 korting VRAAGT INLICHTINGEN OFF. DEALER MARKTPLEIN Advertentie Alle bekende merken - Vakkundige plaatsing Eigen crediet-service Lange Nieuwstraat 433 - 435 Centrum Galerij - IJmuiden Het was te voorzien, dat na het warme weer en de daarop volgende storm de aanvoer van bloemen deze week klein zou zijn, met als gevolg oplopende prijzen. Op de Beverwijkse bloemenveiling waren vrij dag de rozen en anjers meer dan 100 per cent hoger dan normaal. De eerste gladi olen van de koude grond gingen vlot weg en brachten nog 1,20 per bos op; het waren Accalaurentia's. Allerd Pierson gin gen tot een gulden per bos. De overige zomerbloemen waren ook flink aan de prijs en zo brachten de Alstroemeria's weer ruim 50 cent per bos op. De aan voer van Engelse Irissen is niet groot meer. Nog steeds is er veel belangstelling voor perkplanten, waarbij de Afrikanen en Be gonia's een grote plaats innemen. Onder auspiciën van „Castricum Voor uit" wordt op zondag 17 juli op het Vites- se-sportpark aan de Puikman een Ruiter show gehouden door de Landelijke Zaanse Ruitervereniging. „De Zaanse Ruiter" en „Sterneo" zul len op die dag ter bevordering van de ruitersport met niet minder dan 50 paar den een demonstratie geven. In voorgaande jaren zijn in tal van plaatsen zeer grote successen behaald met een dergelijke show. Duizenden toe schouwers zullen op het Vitesse-sportpark kunnen genieten onder meer van Dirk-Jan Crok, die met zijn paard Alor en zijn lievelingshonden Teddy en Pinto ongeloof lijke staaltjes van vrijheidsdressuur ver toont. Ook de Ponyclub, onder leiding van de heer Maarten Mol, is een grote bij zonderheid. Om twee uur wordt de middag geopend met een parade. Daarna worden de ver schillende andere programma-onderdelen, elf in getal, in vlot tempo op het gras veld gebracht; met als besluit springwed- strijden, die ongeveer halfzes beëindigd zullen zijn. Het geheel belooft een prachtige middag te worden. BIJ DE OVERGANG VAN DE LENTE IN DE ZOMER hebben we Sint Jan al weer achter ons gelaten maar de eerste weken na de midzomerzonnewende blijven we ons nog op dit culminatiepunt in het natuurleven bevinden. Dat geldt eigenlijk voor de gehele maand juli want hooimaand, de eerste volledige zomer maand, blijft zich met zijn lange zomeravonden koesteren in de glorie van de rijke en volle zomerweelde. Het is of „Moeder Natuur" haar eeuwige en boeiende cyclus een wijle onderbreekt en de zon slechts zeer aarzelend tot de onafwend bare afdaling overgaat. De gehele maand juli leent er zich dan ook bijzonder voor om in het onvolprezen Noordhollands Duinreservaat het grootse zomerfestival van de natuur mee te maken. Een bijzonder groot aantal vertegenwoor digers van flora en fauna neemt daaraan deel en met al uw zintuigen zult u de be koring van dit zomerfestijn kunnen onder gaan. Zo zult u bijvoorbeeld bij een wandeling door de duinen bij Castricum al dadelijk getroffen worden door het fijne aroma waarmede de weelderige kamperfoelie de prachtige gemengde binnenduinbegroeiing doordrenkt. Vooral tegen de avonduren kan deze exquise geur haast bedwelmend werken. Vogels Tal van vogels zult u daar met hun op groeiende kroost kunnen aanschouwen en de vele merels en lijsters zullen hun twee de broedsel al in het stadium van de „teen agers" hebben gebracht en hen in de loop van deze maand leren ook in overdrachte lijke zin geheel op eigen benen te staan in de harde strijd om het bestaan. Ook zal uw pad vele malen dat van een fazanten hen met haar koppeltje vaak al vlieg- vlugge jongen kruisen, die snel in de be schutting van het struikgewas zullen ver dwijnen. Dank zij het gunstige voorjaars- en zomerweer zijn de kleine diertjes, die in hun eerste dagen erg gevoelig zijn voor de weersomstandigheden, de macabere dans van een nat en koud voorjaar, dat hen vaak noodlottig wordt, ontsprongen. De gezinssterkte houdt een belofte in dat het een goed fazantenjaar zal worden. De wisselvalligheid van het natuurleven Advertentie IN UW WONING MEUBELEN van woninginrichting brengen sfeer in uw woning PLEIN 1945 no. 2 TELEFOON 8089 Heemskerkse middenstanders hebben de hoofden bij elkaar gestoken en gezamen lijk een tentoonstelling ingericht van hun goede waar. Tal van produkten van plaat selijke winkeliers en van enkelen uit om liggende plaatsen, hebben een plaatsje gevonden in een grote tent, die verrezen is in het nieuwe uitbreidingsplan „Ooster zij" te Heemskerk. Vrijdagmiddag heeft burgemeester H. Nielen de tentoonstelling die onder de titel „Contact" '60" wordt gehouden, geopend. De burgemeester zei de plannen van de middenstanders een tentoonstelling te hou den, toe te juichen. De heer Nielen wees erop dat Heemskerk er per jaar 1500 tot 2000 zielen bij krijgt en dat dus onder meer de middenstanders moeten zorgen dat er een goed contact tussen hen en de inwoners ontstaat. De gemiddelde leef tijd van de Heemskerkse vrouwen ligt thans tussen de 28 en 34 jaar en met deze wetenschap kunnen de middenstan ders hun voordeel doen, zo meende de burgemeester, omdat de vrouw het groot ste deel van vaders salaris uitgeeft. Ook wees de heer Nielen op het goede con tact lussen het gemeentebestuur en de middenstand. Tijdens de redevoering van de burge meester waren kinderen erg rumoerig, zo danig dat een der organisatoren ze moest wegjagen, wat nog meer roemoer veroor zaakte. De burgemeester liet zich rondlei den. Met alle standhouders maakte hij een gemoedelijk praatje. maant echter tot grote voorzichtigheid. Zo werd het vorige jaar na eveneens gunstige omstandigheden voor het jonge kroost later de zogenaamde gaapziekte zo genoemd naar het feit dat de slachtoffers met wijd open gesperde snavel worden aangetroffen vele fazanten noodlottig. Gelukkig heeft dit jaar tot op heden deze ziekte zich nog niet geopenbaard. Hoewel de uitbundige vogelzang van het voorjaar helaas nu weer achter ons ligt zal in de hooimaand de koekoek zijn hel dere roep nog herhaaldelijk laten horen. Dit welluidende karakteristieke geluid ac centueert nog sterk de pastorale sfeer en roept de muzikale suggestie van Beet- hovens zesde symfonie op, welke heerlijke melodie op een mooie zomerdag de gehele atmosfeer lijkt te doordringen. Rozen Wanneer weldra de vruchtzetting van bottelroos, egelantier en hondsroos zal heb ben plaats gehad is het met de overvloe dige bloei van deze botanische rozen, die hier zo veelvuldig worden aangetroffen spoedig gedaan. Het zal dan even duren voor zij weer onze aandacht vragen voor hun kleurige bottels. Op schaduwrijke plaatsen kunnen we de prachtige valeriaan nog bloeiend aantref fen en in het open duin zijn het nu vooral de helder gele „theelichtjes" van de Teu nisbloemen. het prachtige blauw van het slangenkruid en de forse gele toortsen die het oog bekoren. Deze sterke groeiers geven een kleurrijk accent aan het open duinlandschap, waar zij vooral de wegen en paden omzomen. In ons vorige bulletin hebben we al speciaal de aandacht op de Teunisbloem, de nachtvlinder onder de bloemen, gevestigd. U moet in de eerste avonduren het boeiende schouwspel eens gadeslaan als de rijpe knoppen, na met een uit de schutblaadjes prangende slip van hun heldere citroengele rokje te hebben gekoketteerd, zich plotseling een voor een ontplooien als theelichtjes, die nu alom in het duin worden ontstoken. Maar ook ravage Onder de zo prachtige en voor het kalk- rijke duin zo typerende duindoornvegetatie heeft de heggebladroller dit jaar helaas wel grote verwoestingen aangericht. In het voorjaar zoekt een nietig onooglijk en on schuldig uitziend grijs vlindertje bij voor keur de duindoorn uit om haar eitjes te leggen en het kleine spanrupsje dat daar uit geboren wordt is verantwoordelijk voor deze ravage, waardoor grote plekken er nu kaal en zwart uitzien. De duindoorn heeft maar een gering regeneratievermogen en vele planten zullen helaas ten dode zijn op geschreven nu de natuurlijke vijanden van deze belagers, vooral sluipwespen en spreeuwen, hen dit jaar onvoldoende heb ben kunnen bestrijden. Helaas zal de an ders vaak zo overvloedige oogst van de prachtige oranje bessen, die zo'n geliefd voedsel vormen voor vele vogels, dit jaar dan ook wel mager zijn. Hopelijk zal de natuur zelve voor compensatie zorgen nu lijsterbes, meidoorn, vogelkers en vele an dere besdragers dit jaar zo rijk hebben ge bloeid en daarop meestal een goede vrucht zetting is gevolgd. Ook de overvloedige bloei van de talrijke vlieren, die eind juni aan het duin zo'n feestelijk aanzien gaven, is in dit opzicht veelbelovend. Beter hebben de spreeuwen dit jaar huis gehouden onder de eikebladroller, een rups die het vorige jaar de eiken tegen midzomer vrijwel volledig kaal gevreten had. Na de ook hier zo rijke bloei ziet het er voor de eikeloogst dan ook goed uit. Jong leven In het infiltratiegebied wemelt het nu ook van het jonge leven. Vele grutto's, kie viten, tureluurs, scholeksters, eenden en bergeenden zwerven daar rond met hun kroost. Ook oeverzwaluwen en visdiefjes zijn present en nadat in het voorjaar enige kraanvogels er hun trek een tijdje hadden onderbroken en later de lepelaar er werd waargenomen verblijft daar nu weer een zwanenpaar en overal in het open duin be geleiden de wulpen u op uw wandeling met hun heldere gejodel. Na een wandel- of fietstocht is een be zoek aan de natuurhistorische verzameling bij Johanna's Hof ook zeer aan te bevelen. Een grote verzameling vogels, eieren, vlin ders, schaal- en schelpdieren, een bijen stand en andere bijzonderheden zullen u daar zeker boeien en de jonge bosuil, die er liefderijk is opgenomen, zal spoedig groot genoeg zijn om zich zelf te kunnen redden. Het zijn maar weer enkele tips om u een indruk te geven van het rijk gevarieerde programma dat het zomerfestival nu in het Noordhollands Duinreservaat zal opvoeren en dat een bezoek aan dit prachtige veel zijdige duingebied zeker tot een grote be levenis zal maken. DIPLOMA-UITREIKING R.K. LTS Voor het eerst sedert de oprichting van de r.k. technische school te Beverwijk, vindt binnenkort de eerste diploma-uitrei king plaats. Dit wordt op feestelijke wijze gedaan in het Kennemer Theater op don derdag 7 juli des avonds om 19.30 uur. IIAVENERKEER AMSTERDAM In juni 1960 zijn in de hoofdstedelijke haven aangekomen 619 schepen (1.592.433 br.t.) en vertrokken 623 schepen (1.553.423 br.t.). Advertentie voor al uw loodgieterswerk aanleg en verkoop van sanitair Tuindersstraat 91-93 IJmuiden (O Telefoon 7851 Wie gaat Kisji opvolgen Drie kandidaten voor het ambt van eerste minister in Japan. Havato Ikeda (links), Bamboku Ono (midden), Itsoejoro Isjii (rechts). Zondag 3 juli IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. G. van Doorn; 19 uur: ds. S. de Roest. De Rank, 10 uur: A. Vennik, jongeren- dienst. Ned. Herv. Kerk, Bethlehemkerk, 10 uur: ds. S. van den Bosch; 19 uur: ds. H. Huis man. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9.30 en 17 uur: ds. W. Diepersloot. Petrakerk, 9.30 en 17 uur: ds. J. van Leeuwen. Strand, Zeeloods, 11 uur: ds. C. Meijer. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16.30 uur: ds. M. Vlietstra. Gemeente Gods, Cultureel Gebouw, 10 uur: Bijeenkomst. Jehovah's Getuigen, Cultureel Gebouw, 15 uur: openbare toespraak door kring dienaar; 16.45 uur: wachttorenstudie over: Wees snel om te horen, langzaam om te spreken. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10 uur: mej. J. Londo. Volle Evangelie Gemeente, Cultureel Ge bouw, 19.30 uur: G. R. Mik. Dinsdag, 20 uur: opwekkingssamenkomst, G. R. Mik. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: vroegmis; 10 uur: hoogmis; 19 uur: vespers. Woensdag 9 uur: heilige mis. Leger des Heils, Edisonstraat 14, 10 uur: Heiligingsdienst; 19.15 uur: openlucht samenkomst Kennemerlaan; 20 uur: openbare samenkomst. R.-K. Kerk, Gregoriuskerk, zondag 8 en 10 uur. In de week: 8 uur. Petruskerk, Dolfijnstraat, zondag: 7, 8, 9.15 (Hoogmis), 11 en 18 uur. In de week: 7 en 8 uur. Baptistengemeente, Cultureel Gebouw, 10 uur: J. Schouten. Woensdag 19.30 uur: openluchtsamenkomst Piet Heinstraat. Kerk van" Jezus Christus van de Heili gen der Laatste Dagen, Cultureel Cen trum, 17 uur: dienst. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. J. H. W. Dickhout; 19 uur: dr. H. van der Loos, jeugddienst. Geref. Kerk, Bethelkerk, 9.30 en 17 uur: drs. G. H. Homans. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat, 10.30 uur: ds. G. Nijenhuis. Evangelisatiever. „Elon", Kapel Vare- niusstraat, 10 uur: ds. A. Boer; 19.30 uur: A. Ramaker. Zaterdag 16 uur: open luchtsamenkomst, J. Klein Haneveld. Ned. Herv. Evang. op Geref. Grondslag, Kapel Vareniusstraat, dinsdag 19.30 uur: M. Vos. Rooms-Katholieke Kerk, H. Laurentius van Brindisie, Willemsbeekweg 100, H. H. Missen te 6, 7, 8, 9.15 (Hoogmis), 10.45 en 12 uur; 18 uur Avondmis; in de week 6.30. 7 en 7.45 uur. VEI .SEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 uur: ds. L. Brink. Geref. Kerk, 9.30 uur: ds. A. C. van Nood; 17 uur: ds. IJ. van der Zee. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. H. P. Huis man; 19 uur: ds. J. H. W. Dickhout. Advertentie CORN. ZWIER Kennemerlaan 224 - 226. IJmuiden, Tel. 4324 VOOR EERSTE KLAS SERVICE In het gebouw van de K.S.A. te Bever wijk heeft de heer W. C. Huisman, chef van de afdeling onderwijs dezer gemeente, aan de geslaagden van de drie- en vijfjari ge cursussen der Handels Avondschool, het behaalde diploma uitgereikt. Slechts één leerling heeft het begeerde papier niet in ontvangst kunnen nemen. De heer Huis man zei onder meer, dat deze Handels Avondschool de enige school in Beverwijk is, die géén financiële steun van de over heid ontvangt. Hij wekte de leerlingen op om door te gaan met de studie, daar men tegenwoordig niet gauw te veel weet. Na de uitreiking van de diploma's heeft één van de leerlingen, de heer J. A. Win kelhuizen, de directeur en de leraren dank gebracht voor al hetgeen zij voor de cur sisten hebben gedaan. De directeur, de heer M. C. Vrugt, wees er daarna de geslaagden op, dat de grote bedrijven in deze omtrek veel waarde hechten aan het diploma na de vijfjarige cursus. Van de driejarige cursus slaagden: W. P. Adrichem, A. J. de Boer, C. M. Borst, M. A. Duin, C. J. van der Eng, E. Hessen, E. W. Hilbers. D. B. de Jonge, E. M. de Ligt, M. A. van Meurs, R. J. Moesberg, A. A. Rozemeijer, C. P. Rutten, A. M. Smidt, J. M. Timmer, C. J. van den Burg, J. A. van der Zee en S. T. Zonneveld. Van de vijfjarige cursus slaagden: B. J. Bremmers, W. Doets, M. A. Kortekaas, A. J. Kottman, C. M. Lubbers, A. M. Pel, L. J. van Rookhuizen, T. A. Seesink, J. H. Slotemaker, J. A. Winkelhuizen en P. J. L. de Wit. Rooms-Katholieke Kerk, St. Joseph, Wij- kerstraatweg 55, 6.45, 8, 9.15 en 11 uur; 18 uur avondmis; in de week 6.45, 7.20 en 8 uur. Vrye Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal Van Diepenstraat, 10 uur: J. Klein Haneveld. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, Kapel Wester- veld, 9.35 uur: ds. J. A. Roskam. R.-K. Kerk, 7, 8.15, 11.30 uur; om 9.30 uur hoogmis. In de week 7 en 8 uur. SANTPOORT: Ncd. Herv. Kerk, Dorpskerk, 8.30 en 10 uur: ds. J. C. Remijn; 19 uur: geen dienst. Rooms-Katholieke Kerk, 7, 8.15, 9.30 (Hoogmis) en 11.30 uur. In de week 7 en 8 uur. Advcntskerk, 10 uur: ds. G. H. van Wil- lenswaard. Jeugdhuis, 10 uur: W. Doevendans. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. D. J. Coumou. Chr. Geref. Kerk, 10 uur: ds. J. Tijmes; 16 uur: ds. J. C. Maris. BEVERWIJK: Maranatha, 10 uur: C. F. Bijlsma. Vrije Evangelie Gemeente, Koningstraat 117, 20 uur: instituering van de gemeen te, ds. J. Moerland. Dinsdag 20 uur: ds. P. J. Mietes. Evang. Luth. Gem., geen dienst. Rooms-Katholieke Kerken, St. Agatha, H.H. Missen te 6.15, 7, 8 (Kindermis), 9, 10.15 (Hoogmis) en 11.45 uur; 18 uur: Avondmis; in de week: 7, 7.45, 8.30 en 9 uur; O.L. Vrouw van Goede Raad, 6.30, 7.45, 9.00, 10.30 en 11.45 uur; 19 uur Avondmis; in de week 7.00, 7.45 en 8.30 uur; Regina Caeli; 7, 8.15, 9.30 (Hoogmis) en 11.15 uur; 19.30 uur: Avondmis; in de week 7, 7.45, 8.30 en 9 uur; St. Jozef: 8.30, 10 uur (Hoogmis); in de week 7.30 uur. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. G. W. IJzerman; 19.15 uur: jeugddienst, ds. M. van Rhijn van Ou- dorp. Irenekapel, 10 uur: ds. G. van Schuppen. De Opgang, 10 uur: ds. J. v. d. Graaff van Heiloo. Oosterwijk, 10 uur: ds. W. Oorthuys. Jeugdkapel „De Op gang", 10 uur: de heer R. Dekker. Vrijz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 10 uur: ds. J. O. Norel van Heemstede. Geref. Kerk, Moensplein, 9 en 10.30 uur: ds. Joh. Knol van Heemskerk; 17 uur: ds. F. R. M. Elders van Amsterdam. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingsamenkomst; 12 uur: zondags school; 16.30 uur: Kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingsamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: ds. J. A. Eekhof. Geref. Badgastenkerk, Julianaweg. 10 uur: ds. F. R. M. Elders van Amsterdam; 19.30 uur: ds. C. Meyer. Rooms-Katholieke Kerk, 7, 8.45 en 10 uur (Hoogmis); 18.30 uur Avondmis. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10 uur: ds. M. Wendte. Geref. Morgensterkerk, Constantijn Huy- gensstraat, 9.30 uur: ds. C. Meyer van Beverwijk; 17 uur: ds. Joh. Knol. R.K. St. Laurentiuskerk, H.H. Missen om 6.30 en 7.15 uur; Hoogmis 9.15 uur; 11 uur: Kindermis; 12 en 17.15: Avond mis. CASTRICUM: R.-K. Kerk, 6.45, 8, 9.15, 11 en 18 uur. Ned. Herv. Gem., 10.30 uur: ds. G. Ch. van Rooyen van Den Helder. Geref. Kerk, 10.30 en 19 uur: ds. Y. van der Zee. BAKKUM: R.-K. Kerk, 6.45, 8.00, 9.15 en 11.00 uur. Geref. dienst in kerktent Zeeweg, 9.00 uur: ds. Y. van der Zee. Loco-burgemeester H. de Boer heeft vrijdagavond in de Willem de Zwijger ULO te IJmuiden-Oost de diploma's uitgereikt aan geslaagden van de drie- en vijfjarige handelsavondschool. Achtien personen ont vingen het diploma driejarige cursus en twee het diploma vijfjarige Handelsavond school. De geslaagden zaten in de schoolbanken, de docenten stonden en loco-burgemeester De Boer stond voor het bord. Na een wel komstwoord door de directeur, de heer R. Otten, wees de heer De Boer op de pres taties die de leerlingen hadden geleverd. Hij wekte de geslaagden voor het examen driejarige handelsavondschool op verder te studeren. Hij dankte de directeur en de docenten voor hun vele werk. Vervolgens reikte hij de diploma's uit aan de volgen de geslaagden: 3-jarige H.A.S.: J. P. F. Anderson, Drie huis; W. S. Bastmeijer, IJmuiden; M. L Borm, IJmuiden; J. M. van Dongen, IJmui den; R. H. Fiolet, IJmuiden; G. van 't Ge loof, Driehuis; D. C. Geyteman, IJmuiden: M. J. M. Graafsma, Driehuis; J. Guyt, IJmuiden; J. G. J. Koning, Driehuis; C. Meerhof, Driehuis; G. Moleman, IJmuiden; R. Pesch, Beverwijk; W. van der Pijl, IJmuiden; M. Retz, IJmuiden; L. IJkelen- stam, IJmuiden; M. Zandbergen, Driehuis; H. M. van Zandvliet, Heemskerk. 5-jarige H.A.S.: H. E. Beers, IJmuiden; J. C. van den Outenaar. Velsen-Noord. Haarlem, Geslaagd zijn voor diploma A de dames: A de Leeuw, Velsen-Noord; D F. F. van Herwijnen. Beverwijk; A. G Brouwer, C. Visser, H. van Grootheert, allen Haarlem; E. E. de Haan, Bennebroek; P. Denijs, G. Uilenreef, F. Liezenga, G. J. Maar, allen Hillegom; D. Vingerling, K. de Visser, beiden Velsen; Y. E. E. Bruggink, C. van Hamersveld, M. G. C. Heemskerk, J. F. Plomp. E. Pietersen, allen Haarlem; M. J. M. Tiggelaar, Spaarndam; en de heren: J. de Kovel, H. Mulder, A. C. den Hartog, E. J. Timmerman en H. Vermeren, allen te Haarlem; H. J. W. Meyer, Velsen. Afgewezen: 4 kandidaten. Haarlem. Geslaagd aan de Stichting voor Foto gratie en Fototechniek in Den Haag de heer Fr. van der Wildt te Haarlem. Den Haag. Voor het staatsexamen heilgymna stiek en massage is geslaagd mej. M. E. H. Hoo- mans te Haarlem. Delft. Aan de Technische Hogeschool te Delft is geslaagd voorh et propaedeutisch examen voor geodetisch ingenieur: N. T. Klaver. Beverwijk. Kandidaatsexamen werktuigkundig ingenieur: F. M. M. Dukkers, Zandvoort. Kandidaatsexamen mijningenieur. F. A. Spaargaren, Haarlem. Kan didaatsexamen natuurkundig ingenieur: B. J. Rechter. Heemstede. Propaedeutisch examen na tuurkundig ingenieur: W. H. Andersen. Haarlem: A. Huisman. Driehuis-Velsen en J. H. van Nood, Velsen. Propaedeutisch examen elektrotechnisch ingenieur: P. H. Fuijkschot. Haarlem: L. Mulder, Driehuis: J. E. Steenken, Zandvoort: N. van vi geren, Velsen; J. J. Wichmann, IJmuiden; H. A. G. Wijkhuizen. Heemstede.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 7