Europese eenwording en atlantische solidariteit meer dan ooit geboden In de vishal en op zee Portier voor RIJLES actieve juffrouw Ongekend grote aanvoeren van groenten vonden grif kopers Havenberichten Luxe Damestassen v.a. 2.95 LUG EILIG OORDEUG 9 Meer akkerbouwgewassen uitgezaaid Uitgevaren visserij vaartuigen G. VAN TELGEN is „SUCCES" Kantoor Telefoonverkeer gestoord Nederlands schilderij voor koningin Elisabeth Verklaring Europese Beweging ZATERDAG 2 JULI 1960 Breng de Bismarck tot zinken (Thalia, IJmuiden) Tot dinsdag lean men een realistische reconstructie zien van een historisch gebeuren. Nadat het grootste Duitse slagschip „Bismarck" de Britse trots, de „Hood" had vernietigd, stelde de Britse marine alles in het werk om de Duitse triomf ongedaan te maken. Wij maken de jacht op de „Bismarck" voornamelijk mee in het operatie-centrum van de admiraliteit. Tenslotte gaat het schip onder, maar niet zonder dat een ge lukkige gissing omtrent zijn koers de lei der der afdeling Operaties een eind op weg heeft geholpen. Ons bezwaar tegen deze film: ze schildert de Duitsers 7.0 onbedui dend af. Dat zijn we niet van Engelse films gewend. Wel een bewijs hoezeer de slag, die de „Hood" trof, is aangekomen. Zon dagmiddag zien we Oliver en Hardy in „Liever lui dan moe". Dinsdag en woens dag „De marteling van de nacht", een film over mensen in de Canadese wouden, hun liefde, hun eenzaamheid, hun verbittering. Donderdagavond „Kinderen, die niet ge wenst zijn". „En eeuwig zingen de bossen" (KennemerTheater, Beverwijk) De prolongatie duidt op het succes, dat deze film kennelijk ook in Beverwijk ge niet. Zondagmiddag een Western „Bloe dige zonsondergang". „Zwarte nylons" (L u x 0 r) Het lot van danseresjes, die naar het zuiden van Frankrijk worden gelokt om daarna naar Noord-Afrika te te verdwijnen, vormt het gegeven van deze film, waarin een niet gauw tevreden ge steld journalist de rol speelt van de man, die kwalijke zaken aan het licht brengt. Dinsdag en woensdag houden we ons bezig met „Parachutisten-commando", over de heldhaftigheid in de oorlog. Zondagmiddag een ruimte-fantasie „Terug uit het heelal". Vuurgevecht in Dodge City (W. B. Theater) Het wrede westen is tot zondag nog in dit theater vertegen woordigd. Daarna gaan we de „Haaien van Marseille" gadeslaan, te weten de onder wereld, die met kidnapping aan de kost probeert te komen en tegen eigen rotge- noten en de politie de strijd moet aanbin den. Advertentie Voor het in ontvangst nemen en con troleren van de binnenkomende tex- tielgoederen zoeken wij een betrouw bare kracht, leeftijd tot 50 jaar. Prettige afwisselende werkkring. Beslist geen zwaar werk. Sollicitaties liefst mondeling Trawls visserij Zaterdag 18 juni: m.t. Maria Theresia KW 99. Maandag 20 juni: m.i. Stadt Enckhuysen.KW 82. Willem VL 121; m.k. Dageraad IJM 4, Margrita IJM 42. Dinsdag 21 juni: ni.t. Post. Boy IJM 35, Petro- nella VL 131; m.l. Robert William KW 123; m.k. Mare Liberum KW 117. Woensdag 22 juni: m.t. Beatrice IJM 72, Nico- laas Senior KW 42, Albertha Hendrika KW 81, Emma Wilhelmina KW 135. Donderdag 23 juni: m.t. Dirk Maria KW 80; m.k. Swift IJM 54, Jan Willem WR 34. Vrijdag 24 juni: m.k. Pietertje HD 87. Zaterdag 25 juni; m.t. Jan Maria KW 171, Cor nelia Maria SCH 135 (1ste reis). Voorloper VL 16; m.l. Nestor KW 101, Gezina Geertrui KW 176, Onderneming II SCH 27. Maandag 27 juni: m.t. Job Gouda IJM 79, To ronto IJM 97, Wiron II IJM 211, Golfstroom KW 4, Brittenburg KW 121, Michiel HD 108; m.l. An nie IJM 14. Jan IJM 81, Cornells KW 24 Concor dia KW 26, De Verwachting KW 28. Floris KW 5.9, Henk KW 66. Saturnus KW 69. Willempje KW 89, Molva KW 91, Arie Jacob KW 116. Bali KW 129, Willy KW 154, Willem Groen KW 158, Gijs- bert Bastiaan KW 161, Eendracht KW 168, Willem Robert RO 27; m.k. Maartje IJM 8, Poolster IJM 11, Emisel IJM 31, Arend Willem IJM 40, De Hoop I IJM 45, Marianne IJM 46 (eerste reis), De Hoop II IJM 59, Klaas Junior IJM 60, K. P. IJM 61, Jaap IJM 62, Michiel IJM 63, Frank IJM 65, Paul IJM 66, Hans IJM 67, De Hoop III IJM 73, Corrie IJM 78, Wiron VI IJM 206, Wiron V IJM 208, Wi ron I IJM 210, Neeltje IJM 240, Magda IJM 272, Deo Volente II KW 11, Leendert Jacoba KW 12, Arendje Jacoba KW 21, Anne Marie KW 27. Rein KW 30 (30 juni binnen), Petronella KW 31, Tiny KW 34, Stern KW 36, Wilhelmina KW 46, Dine- marie KW 57, Margriet Jozien KW 63, Arend Cornelis KW 68, Nico KW 72, Alnilam KW 90, Adriana Catharina KW 92, Jeannette KW 93, Wil lem KW 94 Nico KW 96, Arendje KW 98, Wim KW 103, Jacoba KW 105, Gijsbert Dirk KW 109 (29 juni binnen), Flamingo KW 120, Agatha Arie KW 126, Petronella KW 131, Koningin Juliana KW 133, Dirk Taat KW 134, Elly Gerda KW 142, Dirk van Beelen KW 148, Willv Alida KW 155, De Vrouw Alida KW 160, Alida Jacoba KW 165, Pieter Ja cob KW 178, Samenwerking HD 125, Vier Gebroe ders TX 14, Maryanne WR 7, Okko Bosker WR 25, Petra WR 32, Tiniy Dieuw WR 33, Flevo WR 50, Stella Maris WR 51 (30 juni binnen). Spes Nostra WR 56, Sijtje WR 58, Albert MO 1 met casco naar Denemarken. Dinsdag 28 juni: m.t. Jacoba Gesina IJM 36, Antje KW 49, Cornelis Frolijk Fzn, SCH 171, Liesje en Rutger VL 153; m.l. Jacoba Catharina KW 132, Onderneming III SCH 117, Onderneming IV SCH 153. Woensdag 29 juni: m.t. Albatros KW 87, Arie Ouwehand KW 122, Ada VL 7, Jan Senior VL 84. Donderdag 30 juni: m.t. Emma IJM 15, Amster dam IJM 28. Allan Water IJM 34, Medan IJM 57. Deining KW 8, Francina KW 153, Michiel Jan VL 110; m.l. Doggersbank KW 75, Excelsior III KW 76. Geertje KW 108, Willy KW 141, Onderneming KW 175 Drie Gebroeders HD 79. Vrijdag 1 Juli: m.t. Elie Chenevière IJM 32. Thorina IJM 33. Haringdrijfnetvisserij Dinsd. 7 juni: m.l. Huiberdina Gijsbertha KW 85. Woensdag 8 juni: m.l. Aafke Jacoba KW 41 An nie KW 54, Nederland VII KW 130. Zaterdag 11 juni: m.l. Rijnmond V KWa 110, Maandag 13 juni: m.l. Hubertha Gerarda KW 9, Riinmond IV KW 15, Hollandia KW 18. Grietje KW 20. Woensdag 15 juni: m.l. Wilhelmina I KW 25, Noordster KW 67, Excelsior II KW 78, Vooruit KW 151. Vrijdag 17 juni: m.l. Wilhelmina II KW 138. Zaterdag 18 juni: m.l. Mr. Dirk Donker Curtius KW 2. Vertrouwen KW 6. Neptunus KW 45. Maandag 20 juni: m.l. Orion KW 22, Cornelis Marinus KW 48. Woensdag 22 juni: m.l. Fierman Eduard KW 5, Nederland VI KW 37. Ella Christina KW 97, Wil helmina III KW 147, Zeemeeuw KW 170. Vrijdag 24 juni: m.l. Rijnmond II KW 43. Maandag 27 juni: m.l. Maria Jacoba KW 73, Hette Margarctha KW 74. Donderdag 30 juni: m.l. De Arend KW 7, Wil lem Cornelis KW 16, Everard Christina KW 40, Nelly Maria KW 70, Voorwaarts KW 140, Janna KW 163. De Witte Duivel (Rex, IJmuiden). De verfilming van Leo Tolstoi's novelle over Hadji Moerat, het rebellerend Kaukasisch stamhoofd in de tijd van de Russische tsaren, is vooral aantrekkelijk door de buitenopnamen, ook al zouden deze elders zijn gemaakt. De gevechten op leven en dood tussen rui- terhorden en van man tegen man volgen elkaar in hoog tempo op. Het gaat in de eerste plaats om de vrijheidsstrijd van onderdrukten, maar enige schone vrou wen worden toch doorlopend in het spel betrokken, hetgeen een niet-onprettige af wisseling is na een reeks fikse kloppar tijen. Deze film gaat tot en met maandag. Zondagmiddag drie uur draait Dik Trom. Woensdag en donderdag: „Als mannen begeren". Advertentie de nieuwste modekleuren in een enorme sortering De Speciaalzaak voor IJmuiden TROMPSTRAAT 2 - 4 en 10 - IJmuidcn-(0.) Telefoon 4078 In afwachting van het parlementsdebat over Europa heeft het hoofdbestuur van de Europese Beweging in Nederland een ver klaring uitgegeven, waarin o.m. 't volgen de standpunt wordt gepubliceerd. „Het afspringen van de zgn topconferen tie en de wijze, waarop dit is gebeurd, heb ben opnieuw de juistheid bevestigd van de politiek van Europese integratie en atlan- tische samenwerking, zoals die sinds 1948 tot ontwikkeling is gekomen. Juist omdat hier en daar in het westen „top"-illusies de neiging versterkten, zich teveel op on derlinge verschillen blind te staren, is het van belang, in de wereldsituatie de conclu sie bevestigd te zien, dat Europese een wording en atlantische solidariteit meer dan ooit geboden blijven", aldus het com muniqué. De Europese Beweging in Nederland doet in dit verband in de eerste plaats een beroep op volksvertegenwoordiging en le gering om bij het komende Europa-debat een ondubbelzinnige uitspraak te doen ten gunste van spoedige tekening en ratifica tie van het ontwerp-verdrag op de Euro pese verkiezingen, zoals dit door het Eu ropese gemeenschappen is aangeboden. Zij wijst ook op „de steeds dringerder wor dende noodzaak, de uitvoerende organen van de drie Europese gemeenschappen, met behoud van de in de verschillende vér- dragen toegekende bevoegdheden, tot één executieve te versmelten". De verklaring brengt de voorstellen in herinnering van het comité-Monet, die de weg wijzen om zonder ingrijpende verdragswijzingen tot een dergelijke versmelting te geraken. De beweging is van mening, dat een mo gelijke kentering in de Britse politiek nieu we perspectieven zou kunnen openen en doet daarom een beroep op de regering om zich tot de partners in de Europese gemeenschappen te richten teneinde van „de Zes" een verklaring te doen uitgaan, dat hoge prijs 20U worden gesteld op be sprekingen met Groot-Brittannie en de ove rige in de E.V.A. samenwerkende staten over de mogelijkheden voor een toekom stig volledig lidmaatschap van alle drie gemeenschappen, waarbij thans reeds vor men van associatie zouden moeten worden gezocht, die erop gericht zijn, dit volledig lidmaatschap van een in zijn opbouw onverzwakt geheel van Europese ge meenschappen voor te bereiden. De Beweging dringt er met klem op aan, dat de landen van„De Zes" volledig uitvoering geven aan de associatiemoge lijkheden met de Afrikaanse gebieden die hiertoe bereid zijn en in overleg met ver tegenwoordigers van de Afrikaanse parle- Advertentie 'T BESTE ADRES (alle rijbewijzen) LUXE VERHUUR RIJBEWIJS VERNIEUWEN Lange Nieuwstr. 718 Telef. 4333 TENTOONSTELLING HANDENARBEID De openbare lagere school te Heems kerk houdt van woensdag 6 juli tot en met vrijdag 8 juli een handenarbeidtentoon- stelling in het schoolgebouw aan de Oos- terstreng. Op deze tentoonstelling wordt een deel van het werk geëxposeerd, dat de leerlingen van de school in het afgelopen jaar tijdens de handenarbeiduren vervaar digd hebben. Dit werk omvat een ruime verscheidenheid aan technieken, zoals deze door de moderne handenarbeid-didactiek wordt voorgestaan. Deze expositie wordt door een vertegenwoordiger van het ge meentebestuur van Heemskerk officieel op woensdag 6 juli geopend. BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK GEBOREN: René. z. van P. Vrenegoor en van A. Th. v. d. Laan; Adrianus A„ z. van J. C. A. Bakker en van A. J. Th. M. Bakkers; Johan W., z. van J. D. Spigt en van E. A. Poortman; Ingrid M. M., d. van H. J. Duin en van K. van Gelderen; Caro lina J. M., d. van J. v. d. Molen en van A. C. M. Hackfoort; Gosiena A. Y., d. van S. Feenstra en van A. Hilvers; Rijn, z. van Th. van Bugnum en van J. P. Markx te Beverwijk; Katharina A., d. van W. van der Wart en van D. K. Kaues; Adrianus G., z. van A. J. P. Meiland en van A. M. Bakkum; Cornelis B. A. M., z. van A. C. Kuys en van M. C. Vink te Beverwijk; René P., z. van W. Mathot en van I. C. Maris; Franciscus J. P., z. van G. Rumping en van M. A. G. Zuidweg te Velsen. GETROUWD: H. H. Ritter en A. Kluft te Heemskerk. Uit de voorlopige uitkomsten van de in mei gehouden landbouwtelling blijkt aller eerst, naar het Centraal Bureau voor de Statistiek meedeelt, dat de totale opper vlakte beteeld met akkerbouwgewassen ten opzichte van 1959 met 5.900 ha is toege nomen en thans 874.000 ha bedraagt. Deze toeneming werd voornamelijk veroorzaakt door het in cultuur brengen van een grotere oppervlakte in Oost-Flevoland. Het areaal van de wintertarwe nam met 27.000 ha 44 percent) toe, doch dat van de zomertarwe verminderde met 20.000 ha 33 percent). In de sector der granen steeg het areaal met wintergerst met 2.000 ha 23 percent). Bij de peulvruchten trekt de teruggang van de met schokkers beteelde oppervlakte met ruim 1.500 ha 17 percent) de aan dacht. menten en regeringen thans reeds begin nen de vormen voor te bereiden, waarir deze associatie aan het einde van de vijf jarige proefperiode zal kunnen worden ge goten. De Europese Beweging ziet de sa menwerking met een zo groot mogelijl deel van Afrika als een taak, die door „D( Zes" als gemeenschap in zo nauw moge lijk contact met Groot-Brittannië en d< Verenigde Staten ten uitvoer zal moetei worden gelegd. De Europese eenwording beschouwt zi als een onmisbare bijdrage tot de verste viging van de atlantische samenwerkinj Zij hoopt, dat ook in het komende Kamer debat door volksvertegenwoordiging en re gering nadrukkelijk op de onverbrekelijk band tussen atlantisch samengaan in we reldverband en werkelijke integratie in Ei ropa zal worden gewezen. BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN BEVALLEN: A. Kwantes-de Betue, d Kanaalstraat 39 rd., IJmuiden; G. Steke lenburg-de Ligt, d., Edisonstraat. 11, IJmui den; M. Prikkel-de Graaff, z„ Rechthuis straat 8, Haarlem; J. Prins-Arkeveld, z IJsselstraat 67, IJmuiden; M. S. Heere mans-Reniers, d-, Anemonenstraat 3, Sant poort; J. Nijp-Winter, d., van Broek huijsenstraat 2, IJmuiden-Oost; A. I Kamkes-van Mook, z., Eendrachtstraat 3: Velsen-Noord; J. Wouda-Ruiten, d., Orion weg 95, IJmuiden; P. Lameris-Kramer, d Grahamstraat 90, IJmuiden; A. van Schie Zonneveld. z„ Plutostraat 17, IJmuiden; A Bos-Koks, z., Hofdijklaan 3, Driehuis; J. C J. Uijtendaal-Smolenaars. d., Kruidberger weg 22, Santpoort; J. M. Bodeving-Janser z„ Herman Gorterstraat 24, Haarlem. ONDERTROUWD: C. Spoelstra, War menhovenstraat 72, IJmuiden en T. Reids ma Havenga, Reinderslaan 10, Ferwerdera deel; M. S. Vellinga, Planciusstraat 16 IJmuiden-Oost en M. Wichers, Fahrenheit straat 10, IJmuiden; J. Zwanenburg Bloemstraat 65a, IJmuiden en S. C. Keui Voermanstraat 38, IJmuiden; G. G. Wilson Dunstable G.B., 23 Lancot Drive en C. A. T Duijn, Westlaan 12, Santpoort, t.a. Dun stable G.B., 26 Holliwich Road; G. Lende rink, Lange Nieuwstraat 375, IJmuiden ei A. van Leeuwen, Burg. Rambonnetlaan 39 IJmuiden, t.a. Burg. Rambonnetlaan 39 IJmuiden; L. F. J. Nijman, Iepenstraat 28 IJmuiden-Oost en H. M. van Unen, Iepen- straat 28, IJmuiden-Oost. GETROUWD: H. J. Heideman en A. M Schuitemaker, Leeuweriklaan 32, IJmui den-Oost; J. Top en Y. Tromp, Rijksweg 414 Santpoort; J. van der Does en W. Broek Julianakade 60, IJmuiden; W. A. Hoflanc en E. J. van Veen, Genieweg 34, Velsen post Spaarndam; T. P. Böhm en C. Dijk man, Hagelingerweg 66, Santpoort; J. M Engelhart en I. J. M. Bremmers, Dirk Har- toghstraat 48, IJmuiden; A. P. van Duijven- bode en G. Schotvanger, Velserduin- weg 192, IJmuiden-Oost; L. W. de Vries er T. de Niet, Wijk aan Zeeërweg 184, IJmui den; P. van Veen en W. Piersma, Plancius straat 18, IJmuiden-Oost; W. Visser en N Oorthuijsen, Orionweg 158, IJmuiden; C. N Rosman en E. C. Ernens, Tuindersstraat 79 IJmuiden-Oost. OVERLEDEN: Chr. A. van der Colk 77 j., weduwe van G. Sluis, Kees Delfs- weg 56, Beverwijk. Advertentie Voor interessant kantoorwerk zoeken wij moet kunnen typen. Leeftijd 1840 jaar. Sollicitaties liefst mondeling. Vrijdag was het telefoonverkeer tussen IJmuiden en Amsterdam gestoord doordat een dragline telefoondraden boven de Am sterdamse weg met de giek had vernield. De dragline was daarna ook nog over de draden gereden. De technische dienst van de P.T.T. heeft de schade - vrijdagavond hersteld. «e „Britannia in IJmuiden" Woensdag 6 juli zal aan een lang ge koesterd plan van de Nederlandse vereni ging van zeeschilders uitvoering kunnen worden gegeven. Dan zal in het Nationaal Maritiem Museum in Greenwich aan Ko ningin Elisabeth een schilderij worden aan geboden, voorstellende de aankomst van het koninklijke jacht h.m.s. Brittannia op de rede van IJmuiden, in de vroege och tenduren van 25 maart 1958, toen dit schip geescorteerd door Nederlandse en Britse oorlogsbodems, het Britse koninkrijk paar naar Nederland bracht voor 'n staat- siebezoek van drie dagen. Behalve de „Brittannia" en het begeleidende Britse squadron, toont het schilderij de Neder landse oorlogsbodems hr. ms. kruiser de Zeven Provinciën, hr. ms. jagers Utrecht en Overijsel. Dit doek, dat geschilderd werd door de Rijswijkse kunstschilder J. C. A. Goed hart, werd destijds aangekocht door de Nederlandse vereniging van zeeschilders. Het zal aan koningin Elisabeth worden overgedragen door de Nederlandse ambas sadeur in Engeland mr. A. W. C. baron Bentick van Schoonheten, in tegenwoordig heid van de Nederlandse marine-attaché, kapitein ter zee R. M. Crommelinn. Na de overdrachtsplechtigheid zal de Engelse vorstin het doek beschikbaar stel len aan de directie van het Nationaal Maritiem museum ter plaatse, alwaar het in de „painted-hall" een blijvende plaats zal krijgen. Het schilderij, dat thans nog in Neder land is zal tijdens een niet-officieel be zoek, dat hr. ms. jager Utrecht in de loop van de volgende week aan Londen zal brengen naar Engeland worden over gebracht. Castricum Er was op de laatste veilingdag der week een grote aanvoer op de markt van „Ons Belang" te Castricum. Dit gold zowel de groenten als de aardbeien. De aardbeien noteerden echter lagere prijzen als de laatste dagen het geval is geweest. Vooral de tweede soort maakte maar een matige notering, hetgeen te ver wachten was na de dagen van slecht weer die volgden op een droge periode. De groenten, die weliswaar alleen bij sperzie bonen en capucijners uitschieters te zien gaven, konden toch een goede notering halen. De prijzen van de groenten waren: tuin bonen 2031. rabarber 1314, bloemkool 15—42, selderij 10 cent per bosje, sperzie bonen 180—195. groene doperwten 61—65, sla 34'/2, waspeen 19'/2, boskroten 11— 13'/2, bosuien 4'/2 per stuk, capucijners 75— 86. spinazie 20, rode bessen 340 per mand, bospeen 16. Aardbeien: frambozenaardbeien II ƒ2,40 3,20 en per doosje 21—34 cent; Talis man II 3,204,60; III 2,10 en per doosje 33 cent; IJmond II 2,602,80, I f 1,30, per doosje 18—37 cent; Moulin Rouge f 1,60 —f 2,80, II 1,50; Climax 2—3,40, Senghana 1,90—2,90, Max Fuenta 1,90. Doordat een nagenoeg nieuwe per sonenauto, bestuurd door een 28-jarige Beverwijker, donderdagmiddag op de Heereweg in Lisse, ter hoogte van de brug bij de fa. Grullemans, slipte, ver loor de bestuurder de macht over het stuur. De auto kivam op de linker weg helft en botste tegen een uit de rich ting Lisse komende auto, bestuurd door een 45-jarige dame uit Den Haag. Later kwam de slippende auto tegen 'n paal tot stilstand. De Beverwijker liep een zenuwschok op en werd naar het Academisch ziekenhuis in Leiden overgebracht. De Haagse dame kreeg lichte verwondingen aan het gezicht. Beide auto's werden zeer ernstig be schadigd en moesten worden weg gesleept. land, Rotterdam; Aardenburgh, Rotterdam. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Lis- sekerk van Rotterdam; Gronnebek, Bre men. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Rokin naar Pateniemi; Intrepide, Aarhus; Elsa, Bergkvara, ledig van Zaandam; Ponza, Vaesteraes, ledig van Zaandam; Banka, Abo; Giron, Hamburg; Liberty, Emden; Pollux, Hamburg; Greta, Southampton; Waterland, Bremen; Jason, Hamburg; Aso- thea, Norfolk; Actuality, Dieppe; Celebes, Munksund; Jan Kreuner, Bohus, zout ge laden IJmuiden; Cantick Head, Poole; Ar- gos, Rotterdam; Pallas, Algiers; Themis, Madeira; Ardito, Kopenhagen; Capricor- nus, Ahus; Sleipnir 2, Kopenhagen. Zaterdag vertrokken uit IJmuien: Maine naar Duinkerken; Brindea, Londen, wals- materiaal geladen IJmuiden. In de groep oliehoudende en vezelge wassen kunnen vrij sterke fluctuaties ge constateerd worden. Het areaal van het vezelvlas steeg met 9.000 ha 60 percent), maar dat van het blauwmaanzaal, dat met 3.200 ha terugliep, onderging een even sterke relatieve daling 60 percent). Ook de oppervlakte, beteeld met karwijzaad liep tei-ug, en wel met 700 ha 36 percent). In de rubriek der knol- en wortelgewas sen zijn de belangrijkste verschuivingen een toeneming van het areaal der fabrieks aardappelen met 3.300 ha 9 percent) en een daling van de oppervlakte voederbieten met 3.500 ha 8 percent. Advertentie De ongekend grote aanvoer deze week op de Beverwijkse groentveiling vond grif afzet, met uitzondering van een deel dei- sla. Toch wist men een goede kist sla goed te verkopen tot 8 cent per krop. Spinazie •liep weer in prijs op tot 50 cent per kilo. Voor de postelein draaide de prijs rond de 20 cent per kilo. Heel groot was de aan voer van bloemkool, waarvoor tot 47 cent per stuk werd betaald, een deel van de kool ging naar de fabriek. Sperziebonen waren ook deze week duur; evenals vorige week ging ook nu de prijs tot 1,75 per kilo. De eerste snijbonen draaiden rond de 1,50 per kilo. De tuinbonen liepen in prijs op tot 37 cent per kilo, de aanvoer was matig. Bospeen werd deze week vlot verkocht tot 37 cent per bos, al lag deze prijs vrijdag iets lager. Waspeen bracht van 12 tot 27 cent per kilo op. Doperwten zijn schaars en duur, er werd tot 85 cent per kilo betaald. Raspers gingen tot 2,10 per kilo. De noteringen van vrijdag waren: aard beien 140—580 per slof en 1846 per doos je; bloembool 1847, sla 38, sperzie bonen 155—180, snijbonen 145160, tuin bonen 145160, tuinbonen 1937, bospeen 2032, waspeen 1425, bosbieten 1119, doperwten 6789, raspers 92121, peulen 85125, rabarber 819, spinazie 1752, postelein 1223, soepgroenten 716. Advertentie overtrekken vaa uw matras. 'Damast naar keuze. Ook repareren, bijvullen en 3 dlg^maken. Ook het repareren en overtrekken van uw meubelen verzorgen wij reeds 60 jaar V ENORME KEUZE MEUBELSTOFFEN - BEDDAMASTEN Gratis meten en prijsopgave Lange Nieuwstraat Telefoon 5205 Marktplein IJmuiden Aanvoer van vrijdag Vrijdag werden aan de IJmuidense vis- afslag in totaal 980* kisten vis aangevoerd. Hiervanwaren 205 tong en tarbot, 4 heil bot, 90 schil, 4 schar, 10 bot, 325 makreel, 82 schelvis, 24 wijting, 160 kabeljauw en gul, 1 poon, 55 koolvis, 20 diversen. Prijzen van vrijdag In guldens. Per kilogram: heilbot 2,90 2, grote tong 4,70—3,90, grootmiddel tong 4^604, kleinmiddel tong 4,304, kleine tong 1 4,10—3,80, kleine tong 2 3,60—3,10, tarbot 1 43,10, zalm 9. Per 50 kilogram: kleine schol 2 7536, schar 43—30, bot 25—15, makreel 22,40— 16,20, grote schelvis 42—40, grootmiddel schelvis 4541, kleinmiddel schelvis 55— 50, kleine schelvis 1 56—.50, kleine schelvis 2 33—28, wijting 27—25, grote gul 28—37, middel gul 35—31, kleine gul 22—20, poon tjes 17. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 192— 96, grote koolvis zwart 9073. Besommingen van vrijdag IJM 20 Johannes Polderman 13.900, KW 164 6390, KW 21 170, KW 30 270, WR 33 1520, WR 51 430, WR 67 1350, IJM 4 'f 3620, IJM 7 5070, TX 14 550, SCH 2èl 7072, VL 78 2052, VL 85 1760, VL 172 3450, VL 46 3087. Aanvoer van za'terdag Een trawler, twee loggers en 18 kotters zorgden vanmorgen voor een aanvoer van 1345 kisten vis, 270 stijve kabeljauwen en 3000 kilo tong. Van deze kisten waren 170 schelvis, 185 gul en kabeljauw, 600 haring, 175 makreel, 400 kleine kistjes makreel, 100 schol, 10 varia. De Postboy (21 juni) loste 400 kleine kistjes makreel, 125 schelvis, 110 gul en kabeljauw, 175 makreel, 70 stijve kabel jauwen. De KW 99 (18 juni) kwam aan de markt met 45 schelvis, 75 gul en kabeljauw, 150 haring. 200 stijve kabeljauwen en 175 kan tjes haring. De KW 85 zorgde voor de aan voer van 450 kisten vleetharing. Prjjzen van zaterdag In guldens. Export: grote rijen kabel jauw 115—125, kleine regels kabeljauw 110—60, kisten grote kabeljauw 98—114, kisten kleine kabeljauw 8296, jumbo's 32, grote schelvis 29—32, grote tong 5—5,50, grootmiddel tong 4,60—4,80, kleinmiddel tong 4,50—4,80, tong 1 4,40—4,80, slips 3,90 —4,30, grote tarbot 4,30—4,40, middel, zeï- schol en schol 1 6068. Binnenland: grote gullen 3138, middel gullen 26—28. torren 22—24, zwarte koolvis 8486, grootmiddel schelvis 3427, klein middel schelvis 3032, pennen 3035, braad 3036, wijting 4050, schol 2 60— 68, schol 3 3544, makreel 19—24, haring 19—22. Besommingen van zaterdag KW 99 6270, Postboy 14.500, KW 85 8000, KW 94 1320, KW 92 989, KW 98 1490, KW 72 2220, KW 68 1470, HD 125 f 1680. IJM 59 f 2670, IJM 31 2670, IJM 42 f 1420, IJM il 2500, WR 7 2310, WR 33 920. Haringvangsten KW2 8 kantjes, KW6 geen vangst, KW9 6, KW7 5, KW16 10, KW25 geen vangst, KW 73 10, KW138 1, KW140 geen vangst, KW 147 3, KW170 5, KW20 11, KW40 19. KW41 3 thunsstomend. KW74 3, KW78 4, KW15 8, KW43 4, KW97 5, KW110 5, KW22 2, KW45 3, KW18 geen vangst en thuisstomend, KW 48 5, WK67 3, KW37 12, KW151 3, trekkers: KW4 45, KW135 10, KW176 geen vangst. Gemiddelden: Scheveningen 8 kantjes, Katwijk 5 kantjes. Op zee Er waaide vrijdag nog een bries, wind kracht 6, om de noord. De visserij was redelijk maar ongelijk, namelijk 100 tot 300 manden makreel, haring, schelvis, koolvis en kabeljauw per etmaal. De Beatrice ving in twee trekken 160 manden makreel, de Jacoba Geziena in een .trek drie pakjes, de Job Gouda in een trek vijf pakjes. Ook langs de kust stond nog een bries van windkracht vijf. De loggers en kotters vingen wat meer dan donderdag, namelijk 80 tot 200 kilogram tong en 8 tot 20 man den schol per etmaal. De Thorina en de Elie Chénévière zijn weer zee vertrokken. Scheveningen De aanvoer van vis te Scheveningen be droeg vanmorgen 20 schelvis, 6 wijting, 40 gul en kabeljauw, 800 vleetharing, 100 klei ne kistjes haring, 900 kantjes maatjes haring. Voor maandag Voor maandag wordt aan de markt ver wacht de KW 82 Stadt Enckhuysen. De vangst van deze trawler is nog niet bekend. De oudste schepen zijn nu van 20 juni: VL 121, van 21 juni: VL 131, KW 123 en K W117, van 22 juni: de Beatrice, KW 42, KW 81 en. KW 135. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Fries land van Swansea, kolen lossen Buitenha ven IJmuiden; Reggeborg, Rochester, la den Staalhaven IJmuiden; Ardito, Dor drecht; Zaanstroom, Londen; Agaiis, Ant werpen, laden Binnenhaven IJmuiden; Vogtland, Antwerpen; Tito, Campanella; Abu, Zenima, erts lossen Buitenhaven IJmuiden; Heriot, Leith; Lingestroom, Londen; Francien, Londen, zout laden IJmuiden; Hektos, Antwerpen; Frey, Lon den; Gabonkust, Antwerpen; Amstelstroom Shoreham; Timo, Londen, laden Staalhaven IJmuiden; Emmy-S, Dordrecht; Nordkijn, Hamburg; Jonan, Teignemouth; Bolt, Tof- te; Frans Böhmer, Delfzijl; Ambiorix, Par; Alcetas, Hamburg; Wanda, Kemi, cellulose lossen Velsen; Egret, Rotterdam; Birka-

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 9