voor de sheriff ïïlit1 öf bFrIp&Fn fójii Jonge boer wil met zelfgemaakte „vliegstoel" de lucht in Boekenhoekje j VRIJDAG 8 JULI 1960 DE REIS VAN KOEN EN LINNIE PANDA EN DE LIJFWACHTERS 11 Rariteit ens pel De radio geeft zaterdag T e le visie pro gr anima Kerkelijk Nieuws Vervolgverhaal door M. G. Eberhart 100 Jaar geleden Lilian Harvey krijgt vergoeding van Hongarije De Kamerdebatten over de toto hebben een deel van het programma gevuld, Waarbij de minister en enkele parlemen tariërs op het beeldscherm kwamen. Aneurin Bevan werd herdacht in „Achter het nieuws", waarna dr. L. de Jong zijn geliefde rubriek „De wereld van vandaag" aan Cuba-Amerika wijdde. En toen zaten we plotseling midden tussen de rariteiten: het door Paul Rodenko geschreven en door Kees van Iersel geregisseerde vol- vloed t.v. spel „Het Legaat" verplaatste de kijker in een vreemde wereld, een we reld van antiquiteiten en geraamten, exo tische beelden en maskers uit de jungle, die verzameld waren in een keldermu seum. En tussen die vreemde dingen speelde zich een griezelig moordverhaal af, waarvan de „plot" niet minder dan buitenlands-vernuftig mocht worden ge noemd. Een uitstekende typering van Kees Brusse als de dove, bejaarde Hubert Varenkamp, museumdirecteur gaf het spel een allure van fascinerende onwerke lijkheid, die door de regie echter afbreuk werd gedaan met te lange, vertragende in tervallen. De voortdurende verschijning van de rariteiten voor de camera diende waarschijnlijk om de griezelige spanning te verhogen, doch werkte helaas in tegen deel. En het tempo van de ontwikkeling was öok hier en daar zoek. Doch niette min werd de totaalindruk gered door een snelle voortgang van de tweede helft naar een. verrassend einde, waarbij de acteurs Joop Admiraal, Ton Kuyl, Femke Boers- ma, André van der Heuvel en anderen een volkomen sluitend deelgenootschap in de handeling bei-eikten. Beeldschermer HILVERSUM I 402 m. 746 kcs.. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00-24.00 VARA. VARA. 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.00 Gym v d. vrouw. 9.10 Gram Vf^RO. 10.00 Samen thuis lezing. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Gevar. progr. 11.35 Viool en piano. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Orgel spel. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de teenagers. 14.15 Streekuitz. 14.40 Harmonie-ork. 15.05 Van de wieg tot het graf. vragen beantw. 15.20 Filharm. ork. 16.00 Boekbespr. 16.20 Voor de touristen. 17.00 Jazzmuz. 17.30 Weekjourn. 18.00 Nieuws en 19.30 Passepartout lezing. 19.40 Christus zijn leerlingen en de mensen, lezing. 19.55 Deze week. lezing. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Metro- pole-orkest en soliste. 20.40 Voordr. 21.00 Lichte muz. 21.25 Soc. comm. 21.40 Lichte muz. 22.05 Act. sportnws. 22.30 Nieuws. 22.40 Gram. m. ccmm 23.10 Gram. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II, - 298 m. 1007 kcs. 700-24.00 KRO KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nieuws 8.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben je zestig? 11.00 Voor de zieken. 1.45 Gram. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinbouw- meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 Zonnewijzer. 12.30 Lichte muz. 13.50 Voor de jeugd. 14.00 Amateursprogr. 14.20 Kunstkroniek. 14.50 Metropole-ork. en soliste. 15.30 Voor de jeugd. 16.00 Gregoriaanse zang. 16.30 Instr. oc tet. 16.50 Sportperiscoop. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Lichte muz. 18.15 Journalistiek weekoverz. 18.25 Amateursprogr. 18.50 Tour de France. 19.00 Nieuws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Hol land Festival 1960: Concertgebouwork. en soliste. 20.20 Lichtbaken lezing. 20.30 Quiz. 21.00 Politiek praatje. 21.10 Van top tot teen. radiofonische fan tasie. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nieuws. 22.40 Jong - oud - eeuwig, gesprekken. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Gesproken aperitief. 12.45 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Radio- almanak. 14.30 Journ. 15.00 Operettemuziek. 15.50 Gram. 17.00 Nieuws. 17 10 Dagklapper en lit.kal. 17.20 Kamermuz. 17.30 Gram. 17.45 Gram. 18.00 Orgelconc. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nieuws. 19.40 Gram 20.00 Omr.ork. 20.30 Operettemuz. 20.45 Gram. 21.15 Amus.ork. 22.00 Nieuws. 22.15 Lichte muz. 23.00 Nieuws. 23.05 Gevar. muz. 2400 Slui ting VOOR VRIJDAG NTS.: 20.00 Weekoverz. KRO. 20.30 Filmcritiek. 20.50 Filmrep. 21.25 Film. 21.50 Sportpraatje. 22.10 Epiloog. VOOR ZATERDAG AVRO: 17.00-17.30 Voor de kinderen. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20.20 Licht prigr. 20.40 TV-kron. 21.10 Voorbereidingen en flitsen uit de nieuwe Nederl. revue. 21.50 Vlieg wereld. 22.20 Einde. NTS: Eurov. Nervl (Italië) 22.30-23.10 Vijfde intern. Ballet-festival: Ballet programma. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Noordeloos (toez.): J. Romein kand, te Vlaardingen; te Oud-Vossemeer (toez.): J. Groenenboom te Lopikerkapel. Beroepen door de Generale Synode als predikant voor de Prot. Evang. Kerk in België te Geraerdsbergen: J. de Jong, kand. te Utrecht. Benoemd tot godsdienstleraar aan de Chr. Kweekschool te Doetinchem: H. J. Visser, pred. voor buitengew. werk zaamheden te Drachten. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Noordlaren (Gron.) (toez.): G. Griffioen te Nuenen; te Hedel: S. de Jong, kand. te Molenaarsgraaf. Bedankt voor het beroep van de Provinciale Kerk vergadering van Groningen als predikant voor buitengewone werkzaamheden (schip- perspredikant): J. Hoeve te Tienhoven. Morgenavond zal de AVRO-televisie een telerecording uitzenden van de voorbereidingen voor de nieuwe Ne derlandse revue van René Sleeswijk „Tot vanavond", alsmede enkele flitsen uit deze revue. Onlangs werden hier voor in theater Gooiland te Hilversum de opnamen gemaakt. Foto: Philippine Ackerlin en Aad Brouwer in de Vogelverschrikkers (Van onze Zeeuwse correspondent) Ferdie Meulenberg is landbouwer en be stuurt zijn boerderij van 60 ha. in de Oost polder bij Kats in Zeeland. Op ongeveer een kilometer van zijn woning worden op het ogenblik de werken voor het afsluiten van de Zandkreek uitgevoerd. Misschien heeft dit de 23-jarige landbouwer aan het denken gezet.. Hij heeft nu een „vliegstoel" geconstrueerd. Eigenlijk is het niet meer dan een stoeltje m,et een paar drijvers er onder en een propeller er boven. Wanneer u in dit apparaat gaat zitten en een sterke motorboot trekt u vooruit, dan gaat u de lucht in. Wanneer de motorboot vaart min dert, daalt u weer langzaam. Ferdie heeft deze sport van de Amerikanen afgekeken. Het voorttrekken kan ook geschieden door een auto, als de „vliegstoel" op wielen ge zet wordt in plaats van op drijvers. Ferdie Meulenberg heeft zijn apparaat vervaardigd van een stoeltje van een oude tractor wat pijpen en drijvers van lege benzineblikken. Volgens de voorschriften uit Amerika mag het toestel 30 kg wegen. Ontwerper naar Amerika. De Hilver- sumse grafische ontwerper P. Brattinga jr. is benoemd tot lector in de vakken recla mekunst èn grafische kunsten aan het Pratt Institute in New York. Dit instituut is een van de vijf gebonden-kunst akade- mies van de Verenigde Staten. 4.5. Op een avond was dat weer het geval. Het warenhuis was gesloten en het werd daar heel stil; de drukte van die dag was voorbij. Oeaaaah! zei Koen. Hij geeuivde en rekte zich eens flink uit. Want overdag, als er mensen waren in het warenhuis, moest hij maar stram en onbeweeglijk staan; dat is men zo gewend van speelgoedpoppen. Maar een pretje is dat niet voor het speelgoed, hoor. En daarom rekte Koen zich maar eens goed uit, want hij was blij, dat hij nu eindelijk weer eens bewegen kon.... Het apparaat van Ferdie weegt 45, zodat hij goede moed heeft nog eens een hoogte record te kunnen breken. Alleen de pro peller kostte hoofdbrekens. Deze schroef moet volgens de voorschriften meter lang zijn. Hiervoor was in Nederland niet het geschikte hout te vinden. Bij Avio- landa wordt nu een aluminium propeller gemaakt. Over veertien dagen zal worden „proefgevlogen". De „vliegstoel" wordt dan getrokken door een snelle motorboot. Dan zullen naar hij hoopt de Noord- en Zuid-Bevelandse boeren tot hun verbazing de vliegende stoel boven de dijk van de Zandkreek uit zien komen. Ook overigens zit deze landbouwer- watersporter niet stil, want tussen zijn werk op de boerderij door heeft hij kans gezien een waterski-school op te richten met ongeveer dertig leerlingen. De burge meester van het ongeveer 6 km verderop aan de Zandkreek liggende Wolphaartsdijk heeft voor Ferdie in de Zandkreek een startsteiger met een loopbrug naar de wal laten bouwen. Ferdie Meulenberg op zijn zelfgebouw de „vliegstoel". 46) Hij moest eens aan bespuiten denken. De vruchten waren bijna rijp om geplukt te worden. Waarschijn lijk had de rechter al een contract afgesloten voor de oogst: dat was nog een punt dat Cayce moest onder zoeken. Het was al bijna middag toen hij thuiskwam. Sam was in de studeerkamer aan het werk. „Ik heb het gehoord van Dodie," zei hij. „Tante Judith heeft me het verteld. Ze is nu weer helemaal in orde." Cayce ging zitten. „Is er verder nog nieuws?" „Niet voor zover iemand bij de Howards weet. Ik heb de krant voor je meegebracht." Cayce bekeek de opschriften: MOORDENAAR SLAAT WEER TOE. DOCHTER VAN AANZIENLIJK PLANTER. Hij keek een andere kant uit: „Sam, Roddy zegt dat de rechter je geslagen heeft." „Ja, dat heeft hij gedaan." „Dat had hij niet mogen doen." Sam glimlachte. „Och, het geeft niet, Cayce. De rechter dacht dat ik nog altijd een jongen was. Grote mensen vinden het altijd moeilijk te realiseren dat kinderen volwassen geworden zijn." Sams gezicht druk te volkomen oprechtheid uit. „Ik had zin om hem terug te slaan, ik had het bijna gedaan. Ik beheerste me net op tijd en ging de kamer uit. Ik geloof," zei hij peinzend, „dat dat de rechter nog woedender heeft gemaakt. Je weet hoe hij was." Ja, dacht Cayce, dat weet ik. Hij stond lusteloos uit zijn stoel op en ging naar de telefoon om Charles Penn op te bellen. Sam zat ijverig naast hem te werken, terwijl hij telefoneerde Eerst was Penn niet erg happig. „Is het een strafzaak?" „Ik heb de rechter niet vermoord, als u dat bedoelt. Ik wil alleen maar dat u die akte bestudeert, me zegt wat mijn positie is en wat doen moet." Hij legde het kort maar duidelijk uit. De beroeps-belangstelling van de advocaat was gewekt. „U moet maar eens ko men praten, dan zullen we de zaak uitpluizen. Het is een niet alledaagse zaak. Maar de plantage is een inkomsten-opleverend eigendom en ik begrijp eruit dat de bedoeling van uw vader duidelijk is. Komt u maar eens op mijn kantoor." Sam knikte instemmend, toen Cayce de telefoon neer legde. „Dat is de manier om de zaak aan te pakken, Cayce Je kunt je er niet in je eentje als een bull dozer doorheen slaan. Doe het met de wet en neem er de tijd voor." „Ben je iets van een contract tegengekomen voor de verkoop van de oogst van dit jaar?" „Niets voor dit jaar. Hier zijn de gegevens van ver leden jaar. Maar ik denk dat deze knaap een rooie- hondhandelaar is." Dat was in die streek de naam voor een opkoper die met een hele kleine winst genoegen nam, maar die niet al te precies keek naar de kwaliteit van wat hij kocht, en die de vruchten ook wel niet aan een eerste klas exporteur zou verkopen. Ook was het bekend dat de cheques van rooiehond-handelaars soms erg traag binnenkwamen. Het huisje van John bleef Cayce trek ken als een magneet. In de benauwde, kleffe hitte liep hij naar de vispier. Twee mannen van de politie in uniform stonden bij Johns aanlegsteiger, twee anderen doorzochten de moe rassige grond en de lage begroeiing er omheep. Het zou nutteloos zoeken zijn, dacht Cayce somber, en liep door naar het huis van de Howards. Toen hij onder de pijnbomen vandaan kwam, stopte een auto die van de grote weg afkwam, om op hem te wachten. Zack zat aan het stuur. Een paar seconden lang boorde de zon zich door de ochtendmist en hulde Cayce in haar verzengende gloed, terwijl hij naar Zacks auto toeliep. „Ik wilde met je praten, Zack." De dikke man glimlachte. „Dat dacht ik wel. Je hebt bij het vooronderzoek een proefje gehad van wat ik in dit district kan teweegbx-engen, niet?" „Daarover wilde ik je niet spreken." „O, dan weet ik het al. Wil je me vragen terug te komen? Ik had voorgesteld dat het zowat drie dagen zou duren. In orde, ik kom terug. Maar je zult me een hoger salaris moeten geven." Cayce keek hem nadenkend aan. „Och nee", zei hij. „Daarover wilde ik je ook niet spreken. Wat deed je woensdagavond in het juisje van John Tyron?" „Ik weet niet waar je het over hebt." „Waarom ben je naar het huisje gegaan?" Zack keek naar het stuur van zijn auto. „Je hebt geprobeerd me in moeilijkheden te brengen, niet? Je hebt de sheriff verteld dat je me daar gezien had. Dat kan niet want ik ben er niet geweest. Waarom zou ik John Tyron willen opzoeken? Ik heb de laatste paar dagen een heleboel mensen ontmoet. Ik ben zonder baan en moest met een heleboel mensen praten. Maar waarom zou ik naar John Tyron gaan? Ik ben planta geopzichter. Hij heeft geen werk voor me. En laat ik je vertellenZack begon weer zelfvertrouwen te krijgen: „Laat ik je vertellen dat ik een paar heel goede aanbiedingen heb gehad. Ik zou niet weer bij jou terugkomen, als ik hier niet zo lang geweest was. Ik heb hier gewerkt van voordat jij geboren werd. Je kunt me er nu niet uitgooien." Cayce bekeek het papperige lichaam van de man. „Wil je dat ik het probeer?" Zacks kleine ogen sperden zich wijd open. „Nu, kijk eens Cayce, ik ben niet van plan met je te gaan vechten!" „Zou je je prettig voelen als je een revolver had?" „Je hebt me dus van moord beschuldigd! Ik heb de rechter niet vermoord en ik weet niets van John Tyron af. Als hij verdwenen is, is het omdat hij de rechter heeft vermoord en gevlucht is. Ze zullen hem nooit vinden." Zack startte de wagen met veel lawaai. De zon glin sterde op zijn auto tot hij uit het gezicht verdwenen was. Zack was bang. En hij was vast en zeker wel in Johns huisje geweest, daarvan was Cayce overtuigd. Hij ging weer naar de zuidelijke boomgaard, waar hij tot de ontdekking kwam, dat de kleine tractor het begeven had. Hij bracht hem naar Val Roja, at daar een broodje en dronk een kop koffie, terwijl de tractor gerepareerd werd. Hij zag niemand die hij kende, maar was er zich van bewust dat iedereen hem kende; de mensen die de trac tor repareerden, het dienstertje in het restaurant, de be ambten van het postkantoor. Overal waren ogen die hem volgden, en overal viel een doodse stilte die los barstte in opgewonden gepraat, zodra men dacht dat hij buiten gehoorafstand was. Het was niet alleen maai de schuld van Zack. dat het gehele district hem al schuldig had bevonden. Hij had inderdaad ruzie met de rechter gehad, hij was inderdaad weggelopen en hij was inderdaad een vreemdeling, niet meer een van hen. Pas laat in de middag kwam hij weer met de tractor thuis, zo laat. dat de plantage-arbeiders zich al gereed maakten om te vertrekken en de lange schaduwen van de bomen over het huis en het grasveld lagen, een grasveld dat nu schitterend smaragdgroen was door de regen. Sam was al weg, zijn lessenaar was netjes opgeruimd. Maar Blanche zat weer in de ruime, gerief lijke huiskamer, weer in haar keurige groene jurk. Roddy was nog niet thuis, zei ze, en er stond iets te drinken voor Cayce klaar, zodra hij zich verkleed had. „Ik zou dar. wel even met je willen praten," zei ze, „maar ga je gang, neem eerst een douche." Hij kon niets uit haar houding opmaken. Had Roddy haar overgehaald gebruik te maken van haar recht op levenslang vruchtgebruik? Blanche deed altijd alles voor Roddy Toen hij weer de trap afging, was de sheriff er. Ze liepen naar buiten, en omdat ze niet wisten waar ze anders naar toe zouden gaan, liepen ze langs de auto van de sheriff, over de oprijlaan en naar de vispier. De sheriff zag grauw van vermoeidheid; de vorige nacht had hij helemaal niet geslapen en de afgelopen middag had hij blijkbaar ook niet gerust. Er was geen nieuws over John, zei hij, de politiemannen hadden de zaak in handen genomen, maar ze hadden noch John noch enige aanwijzing over zijn verdwijnen gevonden. En, zei Luke kalm, hij was gekomen om Cayce te vertellen, dat hij hem moest arresteren. Cayce had dat al zo lang zien aankomen, dat hij niet eens erg schrok. Hij zei, even zakelijk als de sheriff had gesproken: „Maar ik heb de rechter niet vermoord, Luke." (Wordt vervolgd) „VROUWEN VAN EBBENHOUT" door Pater Suasso de Lima de Prado, uitg. Scheltens en Giltay, Amsterdam. In dit boek geeft de bekende schrijvende missio naris, die wij in „Luipaardmannen en Slangendansers" hebben leren kennen als een boeiend verteller over de Afrikaanse folklore, zijn oordeel over de emancipatie van het Zwarte Werelddeel en in het bij zonder over de rol die de Afrikaanse vrouw daarbij reeds speelt en nog spelen zal. Hij laat er, om te beginnen, geen twijfel over bestaan dat zijn sympathie geheel aan de kant van de kleurlingen staat en neemt geen blad voor de mond, als hij de uitbuiting van de Afrikanen door de blanken analyseert. „Ontwakend Afrika" bestaat niet meer, zo betoogt hij; het is al klaar wakker en het zal zijn doelein den politieke en economische vrijheid bereiken, met of zonder de medewer king van de blanken; dat staat als een paal boven water. En als wij Europea nen voor die onafwendbare ontwikkeling de ogen bluiven sluiten uit kortzichtig heid of uit redenen van klein eigenbelang dan zullen wij de volken van Afrika met hun onuitputtelijke potentieel aan mankracht en bodemrijkdommen even on afwendbaar in de handen van het commu nisme drijven, met alle mogelijke gevol gen van dien. Dat is geen nieuwe theorie, maar wel een die, in het geval van deze pater-missionaris, getoetst is aan de prak tijk van een jarenlang contact met Afri kanen van alle rangen en standen. Een contact dat hem bewezen heeft, dat de zwarte intelligentsia gereed is voor haar toekomstige leidersrol in een vrij Afrika en dat zij zich, geholpen door het groeiend panafrikaanse bewustzijn van de massa, door niets van de realisatie van die taak zal laten afhouden. De vrouwen van Afrika, zo betoogt de schrijver ver der, zijn bij dit proces de stuwende kracht. Gehard door eeuwenlange ontberingen en achterstelling hebben zij in deze strijd cm zelfstandigheid en gelijkheid niets te verliezen en alles te winnen en dus vechten zij met alle oerkracht die in hen is voor een beter lot als sekse en als in dividu. Met een aantal treffende voorbeelden uit zijn missiepraktijk schetst de auteur hoe zelfs de primitiefste oerwoudbewoner steeds meer betrokken wordt in deze be slissende machtsstrijd en hoe hij onder in vloed daarvan langzamerhand evolueert van een in adatkluisters gevangen „mens- dier" tot een bewust levend en denkend wezen. Fascinerende lectuur, geïllustreerd met goede foto's en gevat in een royaal uitgevoerd, typografisch voorbeeldig boek. Krannhals ziek. Tengevolge van ziekte van Alexander Krannhals zal het concert van Het Residentie-Orkest in de Kurzaal te Scheveningen op 13 juli gedirigeerd worden door Willem van Otterloo. Opregte Zaturdagsche Haarlemsche Cou rant van 14 July LONDEN, 11 July. Een bijzondere brief uit Doint de Galle van 5 Junij neldt, dat in de vorige week duikers werkzaam ge weest waren om uit het wrak van het stoomschip Malabar goederen te red den. Onder de uit het schip gehaalde goederen behoor den eenige kisten van Lord Elgin waarin diens geloofsbrieven en instructien alsmede een eigenhandige brief van Koningin Vic toria aan den Keizer van China gevonden werden. De brief was ofschoon zeer wan kleurig. nog leesbaar. Ook de brieven van den franschen gezant den baron Gros wa ren boven water gebragt, maar geheel on leesbaar. De reisgoederen waren geheel bedorven door het zoute water den opium het stof van steenkolen en het vuilnis waarin zij gelegen hadden. Lilian Harvey, de filmster uit de jaren dertig, heeft bekndgemaakt dat zij van de Hongaarse regering een schadeloosstelling van ruim 1.600.000 gulden krijgt voor haar in beslag genomen bezittingen in Honga rije. In 1937, op het toppunt van haar roem, had zij bij Boedapest het slot Teteln ge kocht, dat eens eigendom was van Franz Liszt. Toen zij in de tweede wereldoorlog als Brits staatsburger voor de Duitse troe pen uitweek, liet zij behalve het kasteel 2.000 ha land, vijf boerderijen, een kapel, 1.500 koeien, 2.000 schapen, 900 varkens en 70 paarden in Honfarije achter. Na de oor log werd dit alles door de communistische overheid geconfisceerd. Door bemiddeling van de Londense com missie voor schadeloosstellingen heeft de Hongaarse regering zich nu bereid ver- klaars, een schadevergoeding te geven. Lilian Harvey 'woont sinds tien jaar in betrekkelijk bescheiden omstandigheden bij Capd'Antibes aan de Franse Riviera. Advertentie 36. Het gesprek tussen Palmer en Bul werd zo heftig, dat Palmer van de wagon viel. Maar tot zijn geluk had de wagon in tussen al zoveel vaart verloren, dat hij zich nauwelijks bezeerde. Bul maakte zich al gereed hem na te springen maar hij hield in, toen de andere moeilijke jon gen hem opeens een waarschuwing toe schreeuwde. „Pas op!" riep Sluiper, „daar komst van Jut, ivant die zwaaide met rekeningen. „Bah," bromde hij ontevre den, „daar heb je die vervelende vent weer met zijn vastgestelde tarieven. Alsof ik mijn goeie geldje niet beter kan beste den dan aan rovers en lijfwachten. Bah, wat is het leven van een miljonair toch moeilijk, ledereen denkt, dat ik mijn geld kan verkwisten!" komt die lijfwacht aan. Hij heeft, zijn ge weer bij zich en daar kan hij goed mee mikken!" Bul bleef daar maar liever niet op wachten. Hij greep de touwladder, die Sluiper hem uit de heli toewierp en 't vol gende ogenblik ging hij zwaaiend de lucht in. Palmer ivas blij, dat hij wegging, maar minder ingenomen was hij met de aan-

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 11