Piet van Est kwam in Toulouse 50 meter tekort voor etappezege RONDE IN CIJFERS NAAIMACHINES Beidschat kan EHS zondag tegen Sparta naar de zege leiden Geldermans weer best geplaatste Nederlander; Graczyk winnaar RONDE VAN FRANKRIJK 15 Om de Europa-beker Ajax in eerste ronde tegen Friederichstaad F.C. Köln wil Rahn niet aan Enschede afstaan Grote Prijs van Europa voor Schockemöhle De derde test match Engeland op 242 voor 7 na eerste dag Nederlander Groot eerste in de derde race Voorlopig geen betaling aan tennisspelers Nederlands negental verloor van Darmstadt Rammers (0-7) Het honkbalprogramma V R TJ DAG 8 JULI 1960 DeFtorSe heeft co. 300 mensen in dienst De Ftonde helt v 2': wedshrijdcommissorisseri De Ronde telt larteen 5 verpleegsters DeRondete)h2inspecteurs v.poliHecfie voor de veiligheid vd. renners zorgen j- De Ronde telf30gendarmes die vcor de route beveiliging zorgen Het was bijna niet te geloven. De kleine Nederlandse kolonie hield de adem in, toen onder de poort van het wielerstadion van Toulouse een in oranje gestoken ren ner als eerste de baan kwam oprijden. Het was Piet van Est, die een paar kilometer voor het stadion langs de oevers van de snel stromende Garonne uit het leidende peloton was gedemarreerd en een voorsprong van vijftig meter had genomen. Zou de jonge Brabander er in slagen de eerste Neder landse etappe-zege te bewerkstelligen? Achter hem, dat wist hij wel, zouden de concurrenten van alles proberen om die brutale vlucht van de Nederlander af te straffen. Daarom zette Piet van Est alles op een kaart. Om geen seconden te verliezen bleef hij zijn grote verzet draaien Dat werd hem noodlottig. De achtervolgers kwamen steeds dichterbij en vijftig meter voor de streep was Piet van Est verslagen. Terwijl Van Est hoofdschuddend over zijn mislukte greep naar de etappe-zege de laatste meters aflegde en naar de veertiende plaats terug viel, bevocht de felle Jean Graczyk zijn tweede etappe overwinning in deze Tour, waardoor hij zijn groene trui, die de laatste dagen ernstig in gevaar was gekomen, voorlopig weer veilig stelde. De zege van Graczyk had ook tot gevolg, dat Ab Geldermans in het algemeen klassement een plaats zakte. Want de Franse nationaal stond precies een halve minuut achter hem en ging de Beverwijker dank zij de bonificatie voorbij. Het was een dure dag voor de Nederlandse ploeg, die zich behalve de eerste plaats in de etappe ook de aan trekkelijke premie voor het dagploegenklassement zag ontgaan. Behalve Piet van Est bevonden ook Gelder mans en Damen zich in het leidende peloton, zodat Nederland zeker geweest zou zijn van de ploegenprijs, als Piet van Est zijn voorsprong had kunnen behouden. Toch werd de prijzenpot van de oranjemannen weer wat voller, want Geldermans spurtte naar de vierde plaats, was weer de beste buitenlander van de kleine ploegen en dat betekende ook dat de Nederlanders - het wordt haast een traditie - de dagprijs voor de ploe gen van acht man behaalden. Voetbal In Parijs is de loting verricht voor de eerste ronde van het toernooi om de Euro pese voetbalbeker voor clubs. De Neder- landsche kampioen Ajax heeft voor de eerste ronde geloot tegen Friederichstad (Noorwegen). Het resultaat was alsvolgt: Groep 1: Juventus (Italië)CDNA Sofia (Bulgarije); CCA Boekarest (Roemenië)— Spartak Kralov (Tsjechoslowakije); Rode Ster Belgrado (Joegoslavië)Ujpest (Hon garije); Austria (Oostenrijk)Besiktas Istanbul (Turkije). De Griekse kampioens- ploeg is vrijgeloot. Groep 2: Kamraterma (Finland)Malmö (Zweden); Ajax (Nederland)Friederich stad (Noorwegen); Wismut (Oost-Duits- land)Glenavon (Noord-Ierland); Aarhus (Denemarken)WKS Legia (Polen). Burnley (Engeland) werd vrijgeloot. Groep 3: Heart of Midlothian (Schot land)Benfica (Portugal); FC Barcelona (Spanje)Lierse SK (België); Stade Reims (Frankrijk)Jeunesse d'Esch (Luxemburg); Limerick (Ierland)Young Boys (Zwitser land). Hamburger SV (Duitsland) werd vrijgeloot. Ook bekerhouder Real Madrid kreeg vrijstelling voor de eerste ronde. De overige 27 ploegen werden >p geo grafische basis in groepen ondergebracht. De eerste ronde moet worden gespeeld voor 30 september, maar het organisatie comité zal uitstel tot 15 oktober toestaan van die wedstrijden, die hetzij door de Olympische Spelen, hetzij door het toer nooi om de Europese beker voor landen teams, niet eerder kunnen worden ge speeld. Wij tekenen hierbij aan, dat overeen komstig de reglementen van de Europese Voetbalunie, de landskampioenen aan de bekercompetitie deelnemen. In de verga dering van de organisatiecommissie van de unie, die begin augustus wordt gehouden, zal een voorstel van de KNVB in behan deling komen om voor Nederland de win naar van de nacompetitie toe te laten, dit is dus Feijenoord. Het valt echter te be twijfelen of dit voorstel zal worden aan vaard. Het bericht dat de Duitse international Helmut Rahn een voorlopig contract voor Sportclub Enschede heeft getekend, heeft in Keulen aanleiding gegeven tot scherpe ontkenningen. Men wijst er in kringen van F. C. Köln op dat. Helmut Rahn het vorige jaar werd overgenomen van Rot Weiss Essen, zijn contract loopt tot het einde van de competitie 1961-1962. Van een eerder vrijgeven van Rahn voor een Duitse of een buitenlandse club kan volgens het bestuur van F. C. Köln geen sprake zijn. Voorts zal de Westduitse voetbalbond zijn toestemming voor een transfer niet kunnen verlenen: deze bond heeft name lijk in overeenstemming met de bonds- trainer Hei-berger bepaald, dat spelers die in aanmerking komen voor het nation- le elftal voor de wereldkampioenschappen in Chili in 1962 niet voor het einde van deze kampioenschappen zullen worden vrij gegeven. Advertentie VERKOOP VAN ALLE MERKEN DUS RUIME KEUZE Ell f ST I GROTE HOUTSTRAAT 181 II U 8. L TEL. 14444 Paardesport De Duitser Schockemöhle heeft met het paard Bacchus te ken de Grote Prijs -an Europa gewonnen, een springconcours SA, dat bestond uit twee manches van elk twaalf hindernissen met zestien sprongen. Shockemöhle reed als enige beide parcour- sen foutloos. De tweede plaats werd ge deeld door de Duitser Pade met Fröhlich en de Amerikaan Morris met Night Owl, beide met vier strafpunten. Daarna kwa men met elk acht strafpunten op de vierde plaats de Duitser Thiedemann met Meteor en de Amerikaan Steinkraus met Riviera. TENNIS. De Nederlandse Davis Cup speler Maris is reeds op de eerste dag van het internationale tennistoernooi te Keulen in het heren-enkelspel uitgeschakeld, na melijk door de Duitser Bungert, die won met 6—3, 3—6, 6—4. De uitslag van de twaalfde etappe is: 1. Graczyk (Frankrijk) 4.37.52 (met bonificatie 4.36.52): 2. Van Acrde (België) z t. (met bo nificatie 4.37.22); 3. Defilippis (Italië) z. t. (met bonificatie 4.37.22): 4. Geldermans (Ne derland); 5. Brun (Italië); 6. Nencini (It.) 7. Darrigade (Frankrijk); 8. Damcn (Ne derland); Planckaert (België); 10. Graf (Zwitserland/Luxemburg); 14. Piet van Kst (Nederland); allen in dezelfde aijd als Graczyk: 42. Wim van Est (Nederland) 4.51.38; 56. Van den Borgh (Nederland) z. t.; 62. Kersten (Nederland) z. t. 97. De Roo (Nederland) z. t.. Voor deze etappe verscheen Hoevenaars (België) niet aan de start. Anastasi (Oost Zuid Oost) Brankaert (België). Kennedy iG. B.) en Reynolds (G. B.) staakten de strijd. Na de twaalfde etappe luidt, het alge meen klassement: 1. Nencini (Italië) 62.01.32: 2. Rivière (Frankrijk) 62.03.10 op 1 min 38 sec.; 3. Adriaenssens (België) 62.03.57 op 2 min 25 sec.; 4. Planckaert (België) 62.09.46 op 8.14; 5. Junkermann (Duitsland) 62.09.57 op 8.25; 6. Battistini (Italië) 62.10.05 op 8.33; 7. Pambianco (Italië) 62.12.16 op 10.44; 8. Rohrbach (Centraal Zuid) 62.12.48 op 11.16; 9. Anglade (Frankrijk) 62.14.01 op 12.29; 10. Mahé (Frankrijk) 62.15.55 op 14.23; 15. Gel dermans (Nederland) 62.18.08 op 16.36; 23. Damen (Nederland) 62.34.28 op 32.56; 28. A'an den Borgh (Nederland) 62.38.03 op 36.31: 37. Piet van Est (Nederland) 62.47.38 op 46.06; 45. Wim van Est (Nederland) 62.52.31 op 50.59; 55. De Roo (Nederland) 63.02.38 op 1.01.06; 78. Kersten (Nederland) 63.17.46 op 1.16.14. Het dagploegenklassement luidt: 1. Frank rijk (Graczyk Darigade Rivière) 13.52.36; 2. België 13.53.06; 3.exaequo: Italië. Spanje. Nederland (Geldermans. Damen, Piet van Est). Duitsland en de Zwitsers-Luxemburgse ploeg alle 13.53.36. V Het algemeen plocgcnklassement ziet er als volgt uit: 1. Frankrijk 185.25.13; 2. Italië 185.43.35; 3. België 186.(13.34; 4. Nederland 186.42.04; 5. Spanje 187.03.56 Het puntenklassement na de twaalfde etappe luidt: 1. Graczyk (Frankrijk) 41 pnt.: 2. Rivière (Frankrijk) 30 pnt. 3. Nencini (Italië) 26 pnt.; 4. Defilippis (Italië) 26 pnt.: 5. Battistini (Italië). 21 pnt.; 12. Van den Borgh (Ned.) 8 pnt.; 18. o.a. De Roo (Ned.) 5 pnt.; 20. oa. Wim van Est (Ned.) en Gel dermans (Ned.) beiden 4 pnt. Het algemeen bergklassement na de twaalfde etappe is: 1/2. Nencini Italië) en Gimmi (Zwitserland/Luxemburg) beiden 26 punten; 3. Rohrbach (Fr. Centraal-Midden) 24 punten; 4. Battistini (Italië) 19 punten; 5. Van den Borgh (Ned.) 14 punten; 17. o.m. Plet van Est (Ned.) 4 punten. 20. o.m. Gel- dermans (Ned.) 3 punten. De prijs voor de meest strijdlustige renner werd toegekend aan de Belg Planckaert met een totaal van 482 pnt. Pavard kreeg er 189. Junkermann 109 en Piet van Est 72 pnt. De Brit Reynolds die bij een val een ge broken sleutelbeen opliep en per helicopter naar het ziekenhuis moest worden vervoerd, kreeg de prijs voor de meest ongelukkige renner. De speciale prijzen voor de equipes van acht man gingen naar Geldermans (voor de nationale ploegen) en Rohrbach (voor de regionale ploegen). gelopen, maar onmiddellijk de tocht voort zette en onderweg de hulp van de Tour dokter kreeg, Geldermans, Damen, Graf, Graczyk, de Franse nationaal Delberghe en van de achterblijvers Wim van Est, die als enige van het Nederlandse viertal in deze tweede groep kwam te vallen. Piet van Est was de dans ontsprongen omdat hij net bezig was geweest aan een poging om alleen weg te komen. Het zou niet de laatste maal zijn. Want nadat hij een paar kilometer verder weer de aan stichter was geweest van de vlucht van De twaalfde etappe van de Ronde van Frankrijk, van Luchon naar Toulouse, is gewonnen door de Franse nationaal Jean Graczyk. Foto v.l.n.r.: Gelder mans, Van Aerde, Graczyk en Defilip pis. Achtergrond: Nencini, Bruni en Darrigade. (ANP-telefoto). een twaalftal coureurs die echter door het peloton werden teruggehaald, lanceerde Piet van Est in de straten van Toulouse zijn slotaanval, die hem bijna de zege heeft gebracht. Cricket Mede dank zij een stand van 75 aan het zesde wicket van Ken Barrington (80) en Ray Illingworth (37) kon Engeland, na een inzinking in de loop van de middag, een stand van 242 voor zeven bereiken aan het einde van de eerste dag van de derde testmatch tegen Zuid-Afrika. De Engelsen, die de eerste twee test- matches gewonnen hebben, hadden weer succes bij de toss, nu al voor de achtste opeenvolgende maal. Hun begin was bui tengewoon goed met een stand van Subba Row (30) en Colin Cowdrey (67) van 57 voor het eerste wicket. Maar de Zuid-Afrikanen zorgden voor een dramatische ommekeer toen zij tus sen de lunch en de thee vier wickets na men voor 79 runs. Trevor Goddard nam de wickets van Cowdrey en van Mike Smith in één over. De halve ploeg was uit voor 154 toen Illingworth zich bij Barring ton voegde. Zij herwonnen het initiatief en bleven aan bat tot Tayfield 20 minuten voor het einde de stand verbrak. Illingworth werd toen uitgevangen en 12 runs later sneuvelde ook Barrington. De strijd was weer open. en de Zuid-Afri kanen verdienden dit ook door hun volhou den. WATERPOLO. Als scheidsrechter voor het Olympische waterpolo-toernooi in Ro me heeft de Koninklijke Nederlandse Zwembond, na loting met de overige ge gadigden, de Rotterdamse arbiter W. Goose aangewezen. Zeilen Oi)i de Dragon Cup Ook de derde race voor de international Dragon Cup is met zeer veel wind geva ren. In beide eerste kruisrakken was de stuurboordzijde van het kruisrak uitge sproken het gunstigste en van deze kant kwamen de Engelsman Smith en de Nederlander Groot als eersten bij het in-de-windse merkteken uit. Halfwinds wist Groot de leiding te nemen en krui sende breidde hij zijn voorsprong uit tot 1 min 40 sec. Maar in het lange spinnaker rak van de tweede ronde verspeelde Groot vele kostbare seconden, omdat hij de spin naker veel later zette dan anderen. Hij deed dit om risico's te vermijden. In het laatste kruisrak was de strijd daardoor zeer spanend. Groot zocht het wederom om de noord, maar nu bleek, dat juist het zuidelijke aan bakboordzijde kruisrak veel voordeel opleverde. Meester lijk verdedigde Groot echter zijn leidende positie. Hij voer tijdig naar de hem be dreigende Deen Berntsen toe, ging voor deze langs over bakboord om vervolgens te draaien. Zo won onze landgenoot met een voorsprong van 75 meter. Met Groot voer ook Berntsen een zeer goede race. Hij slaagde er in het laatste rak in, uit tiende positie op te rukken naar de tweede plaats, die hem de leiding bezorgde in het algemene klassement na drie races. Het algemeen klassement luidt na drie races: 1. Berntsen (Den) 3775 pnt; 2. A. Birch (Den) 3423 pnt; 3. Warrer (Den) 3190 pnt; 4. Groot (Ned.) 3094 pnt; 5. Sor- rentino (It.) 2918 pnt.; 7. Wim van Duyl (Ned.) 2742 pnt.; 16. Kroonprins Constantijn van Griekenland, 1596 pnt.; 19. De Jongh (Ned. 1391 pnt.; 20. Bier (Ned.) 1249 pnt. Advertentie Eotlerdom-shog mei de pure Kentucky Piet van Est wege de helling demarreerden achtereen volgens de Belg Planckaert. de Duitser Junkermann en de Franse nationaal Anglade, die in deze volgorde met ver schillen van steeds tien seconden op de top doorkwamen. Op dertig seconden volgden Piet van Est, Pavard, Rohrbach, Nencini en Rivière, op veertig seconden Otano, Mahé en Gimmi, op 55 seconden Adriaenssens. op een minuut Strehler en Pauwels en op 1.15 de rest van het peloton, met Gelder mans en Damen. In de snelle afdaling naar Orgibet (60 kilometer) voegde Junkermann zich bij Planckaert. Dit tweetal werd op 30 secon den achterna gezeten door een groep van dertien renners, onder wie Nencini, Rivière, Anglade, Adriaenssens en Piet van Est, terwijl de groep met Geldermans en Damen een achterstand van anderhalve minuut had. De verschillen werden echter steeds geringer en toen na 86 km Gelder mans en zijn makkers zich bij de groep- Nencini hadden gevoegd, gaven Planckaert en Junkermann de tegenstand op en lieten zij zich inlopen. Valpartijen Ondanks de herhaalde waarschuwingen, dat in de 400 meter lange tunnel vlak voor de ravitaillering in Le Mas d'Azil (103 km) de weg spiegelglad was geworden, deden zich hier een tweetal massale valpartijen voor. Leden van de gendarmerie doemden als spoken op in de lichtbundels van de volgwagens bij de verraderlijke haakse bocht even voor het einde van de tunnel. Zij beduidden de snelheid te verminderen, maar de renners stoorden zich er niet aan cn zowel in het leidende peloton als in de rest van het veld. die toen al een achter stand van 6 minuten had, gingen tal van renners onderuit. Bij de slachtoffers waren Anglade, die bloedende wonden aan het gelaat had op- kennen als een hechte eenheid met een sterke aanval. De vorm van Beidschat, die de laatste weken niet erg overtuigend werpt, is beslissend voor de uitslag. Zondagmiddag speelt HHC tegen Scho ten op het Haarlemse honkbalveld. Scho ten met EHS nog steeds ongeslagen zal deze derby wel in haar voordeel kun nen beslissen. Toch kan het een aantrek kelijke wedstrijd worden, want de routi nier Jan Smidt eens beste werper van Europa zal op de HHC-plaat alles in het werd stellen, om het duel met de coming-man Zijlstra te winnen, maar dit kan alleen gelukken, als de HHC-verdedi- ging sterker speelt dan in vorige wedstrij den. Wij houden het op een zege voor Schoten. Nu er op zaterdagmiddag geen enkele Haarlemse hoofdklasser thuis speelt, kan het honkbalpubliek kiezen uit twee wed strijden voor de eerste klasse. EDO speelt Honkbal op eigen terrein tegen Volewijckers, dat slechts een punt minder heeft dan de ploeg van Van Leuven, zij het dan met een wedstrijd meer gespeeld. Bij een eventuele nederlaag, zou EDO, dat voVige week door een misstap van ABC aan de leiding kwam, er weer een geduchte con current bijkrijgen. De tweede wedstrijd heeft nsei de bovenste, maar de onderste plaats als inzet. SC Haarlem en Kenne- merland verkeren wel niet in direct ge vaar, maar de ploeg, die als winnaar het Haarlemse honkbalstadion verlaat, is vrij van degradatiezorgen. Zondag speelt HCK uit tegen Ajax. De Kinheimers, die met slechts twee winstpunten uit acht wedstrij den troosteloos onderaan staan, zullen moeten winnen om een kans op behoud te maken, maar gezien de resultaten van de Ajax-ploeg bestaat er weinig hoop op een HCK-zege. T ennitt De beslissing over de instelling van de categorie van „gemachtigde spelers" (een categorie die overeenkomt met de onaf- hankelijken in de wielersport en waarvan de spelers betaling zouden kunnen krijgen voor het uitkomen in toernooien) is door de vergadering van de internationale lawn tennisfederatie voor twee jaar uitgesteld. Vernomen wordt dat een speciale sub commissie gevormd zal worden die de zaak nogmaals zal bestuderen en dan aan bevelingen zal indienen. Een voorstel van Rusland om pogingen aan te wenden, dat tennis weer een plaats zal krijgen op het programma van de Olympische Spelen met ingang van 1964 te Tokio het laatste Olympische tennis toernooi was in 1924 te Parijs is op de vergadering van de internationale lawn- tennis federatie te Parijs verworpen. Wat betreft de verwerping van het voor stel tot het houden van open toernooien kan nog worden meegedeeld, dat de grote tennismachten, als Australië, Groot-Brit- tannië, Amerika en Frankrijk zich hebben uitgesproken voor het voorstel, evenals Duitsland, Oostenrijk. België, Brazilië, Ca nada, Griekenland, Nederland, Italië, Ja pan, Marokko, Nieuw-Zeeland, Zuid-Afri ka en Venezuela. Rusland dat zeven stemmen heeft, ont hield zich van stemming, evenals Honga rije. Tegenstemmers waren: Argentinië, Denemarken, Egypte, Spanje Finland, Ierland, Israel, Libanon, Mexico, Noorwe gen, Polen, Zweden, Zwitserland, Tsjecho slowakije en Turkije. HONKBAL. De jaarlijkse honkbalwed- strijd tussen het Haags negental en een Antilliaans team, samengesteld uit spelers die voor Haagse verenigingen uitkomen, is woensdagavond op het terrein van VUC na acht innings geëindigd met een 53 zege voor de Antillianen. Eerste honkman De Windt en vanger Baily sloegen elk een homerun op de Haagse werper Stegeman (ADO). Nu de helft van de hoofdklassecompeti tie verspeeld is op de wedstrijd Schoten- HHC na, is er een duidelijk beeld op de ranglijst ontstaan. De kopgroep bestaat uit EHS, Schoten, Sparta en OVVO. Onder aan moeten HHC, VVGA cn WVHEDW uitmaken, wie naar de eerste klasse ver dwijnt. Zondag krijgt EHS een goede ge legenheid om zich van een concurrent te ontdoen. De landskampioenen moeten na melijk op bezoek bij Sparta. Een eenvoudi ge opgave lijkt het ons niet, want de ploeg van John Heyt heeft zich dit seizoen laten De oefenwedstrijd, die het voorlopige Nederlandse negental donderdagavond te Utrecht speelde tegen de Darmstadt Ram mers, is op een teleurstelling uitgelopen. De Amerikanen, die de ranglijst aanvoeren in een competitie van in Europa bestaande Amerikaanse teams, waren veruit supe rieur en het werd een no hitno run over winning voor de Amerikaanse pitchers. Vooral de Nederlandse slagploeg was zwak. De eindscore was 7-0 voor de Amerikanen. Werper Le Cuivre van OVVO, die later in de wedstrijd de plaats innam van Zijlstra, kreeg in de vijfde innings vijf punten tegen zich gescoord. Het honkbalprogramma voor het ko mende weekeinde luidt: Zaterdag 9 juli. Hoofdklasse: WVHEDW VVGA. Eerste klasse: EDOVolewijckers (16 uur), ABCNeptunus, SC Haarlem Kennemerland (16 uur). Overgangsklasse A: OVVO 2—RCH, Schoten 2—Thor, RFC HFC Haarlem. Overgangsklasse B: Roos- wijkSparta 2. Tweede klasse B: VVGA 3 Quick. Rayon Haarlem. 3A: Terrasvogels —Schoten 4. 3B: Kennemerland 2—TYBB 2; HCK 3—DSB. 4A: Ripperda 2—Geel Wit; TYBB 4Terrasvogels 3. 4B: OG 4 Halfweg 2; THB 2—QIO 2. 4C: RCH 3— HFC Haarlem 3. Bloemendaal 2Kenne merland 3. 4D: HCK 5—EDO 4; SC Haar lem 4—HHC 3. Zondag 10 juli. Hoofdklasse: HHC— Schoten (14 uur); SpartaEHS (14 uur); OVVO—UW. Eerste klasse: Ajax—HCK (14 uur). Overgangsklasse A: Tiikalong ADO. Overgangsklasse B: HCK 2—TYBB, LaakkwartierCatchers; SVVBlauw Wit. Tweede klasse A: WVHEDW 2— Storks; Sparta 3—Schiedam; HHC 2—TIW; Rood WilFeijenoord. Tweede klasse B: EDO 2—Schoten 3: Shell—THB; Ajax 2— Spartaan. Tweede klasse C: SC Haarlem 2 RCH 2; Volewijckers 2TOG; Rivalen Bloemendaal; VVGA 2—JOS. Rayon Haarlem. 3A: DIO—EDO 3; HCK 4—SC Haarlem 3. 3B: Halfweg—DSS; 4A: DSS 2—Vliegende Vogels 2; OG 2—HFC Haarlem 2. 4B: RipperdaTerrasvogels 2; EHS 3Rooswijk 3. 4C: Schoten 5THB 3: Rooswijk 2—TYBB 3. 4D: VI. Vogels— OG 3. Piet Damen deed bovendien een duit in het zakje door in het selecte gezelschap van wegsprinters de achtste plaats in te nemen. Heel wat minder brachten Wim van Est, Van den Borgh, Kersten en De Roo het er van af. Zij raakten op de laatste cols van de Pyreneeën, de tot de derde categorie behorende Arres en de in de tweede categorie ingedeelde Portet d'Aspin in de achterhoede en kwamen met een ach terstand van 13 minuten en 46 seconden in Toulouse aan. In het algemeen klassement zakte Martin van den Borgh hierdoor van de 19de naar de 28-ste plaats en hij werd voorbij gestreefd door Damen, die vijf plaatsen steeg en nu als 23-ste geklasseerd staat. Piet van Est maakte een reuze- sprong: van de 52"ste naar de 37-ste plaats en ging broer Wim nu 45-ste ver voorbij. Het regende, toen de karavaan na ruim twintig kilometer aan de beklimming van de Arres begon en dat doofde het strijd- vuur. In gesloten gelederen reed het veld naar de top, waar Darrigade in de spurt voor Rohrbach en Piet van Est als eerste passeerde. In het begin van de afdaling kreeg Van den Borgh een lekke band en hoewel hij door Buchly snel aan een ander wiel werd geholpen, kwam de Limburger toch net te laat om in de beslissende slag zijn plaats in de voorste gelederen in te nemen. Want juist op dit moment viel het pelo ton in twee grote stukken uiteen. Piet van Est, Geldermans en Damen, die bij de be klimming voorin hadden gezeten, kwamen bij deze splitsing in de voorste' groep terecht. De klim naar de Portet d'Aspet leverde meer moeilijkheden op. Halver- OPHUN SCHOUDERS RUST DE RONDE! Advertentie Cotterdam-shog met de pure Kentucky

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 15