Meer jeugdige werknemers moeten vormingscursus volgen Regenkleding EXAMENS Diploma voor 129 leerlingen van l.ts. St. Eloy \l N.TROMP 59.- kantoor-winkeljuffrouw LOCO-BURGEMEESTER H. DE BOER: Ook werkgever moet meewerken Gerard van Praag Buitenlandse visserij in afgelopen jaar Vraag naar personeel nog steeds zeer groot Lieuwe Schol liep honderd mijl in Engeland Atoomvoortstuwing voor schepen Uitspraken Haarlemse rechtbank Walvissen worden wreed gedood, zegt bisschop PROEKEN Medische verzorging tijdens het weekeinde „IJmond" in internationaal gezelschap Hoofd Zeewijkschool neemt afscheid Vakantie Tip No. 2 Roomboterallerhande per 250 gram 1.10 a Goedkopere aardbeien KINDERRIJWIELEN COR OLY Groentemarkt Castricum Grote turndemonstratie in Schevbeeck 3.50 Beatrix Ëloemsierkunst VRIJDAG S JULI 1960 Op Beverwüks grondgebied heeft de loco- burgemeester van Velsen, de heer H. de Boer, donderdagmiddag de getuigschriften uitgereikt aan de cursisten van het Kenne- mer Vormingsinstituut. Dit instituut, dat vier jaar geleden te Velsen werd opgericht, geeft jongelui, die na het verlaten van de lagere school in het bedrijfsleven zijn ge gaan, leiding en steun bij tal van in het leven van de jongeman opdoemende vraagstukken. Nadat de voorzitter van het instituut, de heer L. Stoel, erop had gewezen, dat het van groot belang is dat de werkgevers meehelpen het vormende onderwijs over eenkomstig de doelstellingen van het in stituut, in de praktijk mogelijk te maken door hun werknemers vrijaf te geven, was het woord aan loco-burgemeester De Boer. Deze noemde het een gelukkige gedachte, dat de bedrijven in de IJmond enkele jaren geleden hebben ingezien, dat de jonge werknemer niet gelukkig kan zijn door alleen maar in het bedrijf te werken, maar dat hij behoefte heeft aan andere zaken, dat hij in sommige opzichten zeer zeker leiding behoeft. De heer De Boer herinnerde eraan, dat het eerst cursussen werden gegeven aan werkende meisjes. „Nog veel te weinig jongelui, die na hun lagere schoolopleiding in het bedrijfsleven zijn gegaan, volgen de cursussen. Ook moeten meer werkgevers aan deze vorm van onderwijs meewerken", zo zei de heer De Boer, die nog opmerkte dat de werkgever er per slot ook bij gebaat is, dat in zijn onderneming mensen met karakter werkzaam zijn. De loco-burgemeester overhandigde hier na alle geslaagden persoonlijk hun getuig schrift. De jongelui bleven de verdere mid dag en avond bij elkaar. Na een gezamen lijke maaltijd in het schoolgebouw aan De Brink te Beverwijk, gingen zij naar Am sterdam om te genieten van een komedie met Johan Kaart in de hoofdrol. De geslaagden De namen van de geslaagden zijn: Ruud Brouwer, Dirk "Warnaai-, Evert Korf, Henk Alderliefste, Jack Vogel, Piet Neijenhuis, Rob Hofman, Piet Melieste, Wim Plug. Cor Smit, allen te IJmuiden woonachtig. Ver der: Henk Louwman te Velsen-Noord, Kees de Vries, Hans Butterwerk, Gerard Boon, Advertentie in moderne tinten voor dames, heren en kinderen Uitgebreide sortering en in elke prijsklasse Jan Bosscher, Jan Kuyer, Jaap van 't Hof, allen te Beverwijk; Rob de Vries te Castri- cum; Frans van Aken en Henk Dijkstra te Haarlem; en Ton van Weteringen uit Zand- voort. De nieuwe bisschop van Norwich, dr. Launcelot Fleming, vindt dat de manier waarop walvissen worden gedood, ter ken nis van het grote publiek moeten worden gebracht. Hij sprak over het onderwerp voor Ro- tary-leden. De bisschop, die het doden van walvissen zelf heeft gezien, zei, dat het pu bliek snel in verzet zou komen, als het zou geschieden op de Engelse kust door eigen jagers in plaats van zo ver weg. „Het behoort geen kwestie van „uit het oog uit het hart" te zijn", meende de bis schop. ,.Er zijn in Engeland verbeteringen getroffen op het gebied van slachthuizen. Maar walvissen worden wreder gedood dan welk dier ook. Ik wil niet zeggen dat men doelbewust wreed wil zijn. maar de be grenzing van het lijden behoort toch tot de morele verantwoordelijkheid van de mens die boven de schepping is geplaatst". De bisschop zei, dat men nu proeven neemt op het gebied van elektrische har poenen, maar dat het onderzoek op moei lijkheden stuit. Een ander interessante methode is het gebruik van koolzuur- granaten, die een onmiddellijke hartver lamming veroorzaken en het kadaver drij vende houden. Aldus Fishing News. Advertentie Vroeg begonnen veel gewonnen STICHTING NUTSSPAARBANK in de gemeente Velsen Advertentie Khaki pantalons 12.50 Khaki shorts 7.95 Weekenders, v.a5.75 No-iron (niet strijken) overhemden (1 jaar gar.) 6.45 PLEIN 1945 no. 58 - TEL. 7549 Kennemerlaan 100-106 Tel. 5501 PLEIN 1945 no. 58 TEL. 7549 De produktie van de Noorse zeevisserij is in 1959 1.331.663 ton geweest. Dat is 143.000 ton meer dan in 1958. De ver meerdering is vooral veroorzaakt door de betere uitkomsten van de haringvisserij. De opbrengst van deze visserij steeg van 607.587 tot 715.192 ton. De grootste toe name ziet men bij de trawlharing. Haring en kabeljauw zorgden samen voor zeven tig procent van de Noorse aanvoer. Het grootste deel van de Noorse aan voer, 632.411 ton of 45,7 procent, wordt verwerkt tot meel en olie. Van de aan voer van haring ging liefst 64,3 procent naar de vismeelfabriek. 200.116 ton wer den gedroogd, 193.532 ton gezouten. Slechts 158.188 ton, dat is 11,4 procent van de totaalaanvoer, werd vers ver kocht, 126.545 ton gevroren, 52.490 gecon serveerd. IJsland voerde in 1959 226.609 visserijprodukten uit. Hiervan waren 69.989 ton diepvriesvis. De grootste hoe veelheid ging naar Rusland (28.804 ton) en Verenigde Staten (21.728 ton). Er werden 27.298 ton gezouten haring en 24.210 ton vismeel uitgevoerd. Ook van de gezouten haring ging het hoofddeel naar Rusland, Zweden importeerde de meeste vismeel. De uitvoer van onbewerkte gezouten vis bedroeg 16.485 ton, van geijsde vis 13.760 ton. Er werden 11.190 ton roodbaarsmeel uitgevoerd. Frankrijk produceerde in 1959 575.000ton, waarvan 397.200 ton verse vis en verder gezouten kabeljauw en schaal- en kreeft- dieren. De invoer was 172.500 ton, de uit voer 40.000 ton. VELSENS ZAKENNIEUWS De heer Kok, groot- en kleinhandelaar in vis, heeft woensdag aan de Cepheus- straat in IJmuiden een viswinkel geopend. Deze zaak zal in deze wijk, die duizend gezinnen telt, in een grote behoefte voor zien. De nieuwe winkel, waarin mevrouw Kok de scepter zal zwaaien, is ingericht en ge bouwd door architect Boersma uit Haar lem. Deze architect is specialist op het ge bied van slagerijen en dat is in de zaak duidelijk merkbaar. Er is een hoge toonbank gemaakt met een duidelijk overzicht over gerookte en gebakken waren. Er is een sortering vis- conserven aanwezig langs de wanden. De laatste dagen van de week is er verse vis in voorraad, maar ook de andere dagen kan men verse vis betrekken. Die wordt dan vers uit de hal gehaald. De winkel is fris en sober. Er is weinig met kleurtjes gewerkt, maar de kleuren die er zijn, doen het dan ook voortreffelijk. (Alle verzoeken zo mogelijk vóór 10 uur zondagmorgen.) IJMUIDEN Artsen: H. Paleari, Pegasusstraat 50. tel. 8085; F. M. van Stekelenburg, Leeuwe riklaan 52, tel. 4290. Apotheken: Apotheek Ledeboer, Kenne merlaan 80. Verloskundigen: Mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259; mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53. tel. 5053: me vrouw A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel. 7945; mejuffrouw E. W. Engelhart, Moer- bergplantsoen 143. tel. 7949. SANTPOORT Artsen: D. R. Mansholt. Vinkenbaan 23. Santpoort-Station, tel. 8320. Apotheken: Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, Santpoort-Noord, tel. 8284. VELSEN Wijkverpleging: Zuster H. van Gelder, Lange Nieuwstraat 34, IJmuiden, tel. 4378, IJmuiden, IJmuiden-Oost; zuster C. E. Th. Man, IJselstraat 23zw., IJmui den. tel. 8028. IJmuiden, IJmuiden-Oost: zuster D. Spiers, Geelvinkstraat 27, Vel sen-Noord. tel. 02510-3936, Velsen-Noord. Velsen-Zuid; zuster Bakker, Duinweg 52, Santpoort, Driehuis, Santpoort-Noord. Santpoort-Zuid. CASTRICUM Arts: H. Spuls, Anna van Saksenstraat 2, tel. 3087. Wijkverpleging: zuster Meihuizen, Bak- kummerstraat 41. tel. 2530. Verloskundige: mevrouw Scholten-Kloes Vinkenbaan 8. tel. 2590. Apotheek: Apotheek Ouwerkerk. VELSEN-N.—BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: K. K. Visser, Zee straat 96. tel. 3450. Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: J. H. M. Rolink, Duinvlietstraat 8, Velsen-Noord, tel. 02510-3745. Apotheken: Apotheek Duinwijck, Popu- liercnlaan 44, tel. 3388. HEEMSKERK—UITGEEST Artsen: N. T. W. Karsemeyer. Middel weg 38, Uitgeest, tel. 02513215. Apotheken: De Heemskerkse apotheek, Maerelaan 48. tel. 2490. Kraam- en wijkverzorging Witte Kruis Beverwijk en Heemskerk Wijkverzorging: zuster Luyting, Prins Bernhardlaan 3, Beverwijk, tel. 4324. Kraamverpleging: zuster Boersma, Witte Kruisgebouw, J. v. Sebrelstraat, Heems kerk, tel. 02512—2247. WIJKERTORENTOERNOOI. Ook dit jaar zal weer in Bakkum het zogenaamde Wijkertorentoernooi om de Zilveren Wijkertoren worden gehouden. Dit keer zal het plaatsvinden op zondag 14 augustus en de wedstrijden zullen om 12 uru aanvangen. De vier nog deelnemende verenigingen zijn Limmen, Kinheim, VVB en CSV en van hen is CSV bezitter van de Zilveren Wijkertoren. De wedstrijden zullen weer worden gespeeld op de CSV- terreinen aan de Zeeweg te Bakkum. De indeling hiervan zal nog later bekend ge maakt worden. Hoewel de handbalsport voor dit seizoen is afgelopen en voorlopig rust heeft tot half augustus zal de handbalvereniging „IJmond" te Velsen-Noord zondag toch nog deelnemen aan een zevenhandbaltoernooi. Dit toernooi wordt gehouden door „Vriend schap" in Amsterdam-noord en zal verder als deelnemers hebben de heren-handbal- ploegen van Feldkirch uit Oostenrijk en Kjellerup uit Denemarken. De vier teams ontmoeten elkaar alle eenmaal in wedstrijden van tweemaal vijf tien minuten. Voor „IJmond" nemen deel de heren B. Beentjes, H. Boom, J. Burghoorn, E. Jon ker, K. Klesser, R. v. d. Pol, L. Tjepkema, A. Visser, C. de Vries en J. Wittebrood. Donderdag heeft het hoofd van de Zee wijkschool, de heer D. Dangermond, af scheid genomen van de leerlingen. Na de vakantie komt hij niet meer terug, daar hij de pensioengerechtigde leeftijd heeft be reikt. In een mooi versierd lokaal waren 's middags de kinderen bijeen van de klas sen een tot en met vijf. Een van de onderwijskrachten, de heer W. J. Schipper, vertelde de kinderen wat het vertrekken van de heer Dangermond voor hen betekent. Een viertal kinderen maakte muziek en onder leiding van de heer M. P. Boender werd een schets opge voerd. "s Avonds waren de leerlingen van de zesde klas bijeen. Veel hartelijke woorden werden gewisseld en tevens werden zoals ieder .jaar de getuigschriften uitgereikt. Het scheidende schoolhoofd wenste zijn leerlingen een goede toekomst en bij monde van een der leerlingen werd de scheidende onderwijzer dank gebracht voor zijn zorg en toewijding. Advertentie Op reis is een goede KIJKER van het hoogste belang. U ziet veel meer dan u zonder KIJKER gezien zou hebben. Willen wij u eens een KIJKER demonstreren Verkrijgbaar in alle prijsklassen. MR.OPTICIEN GOUDA IJMUIDEN w ZWIJNDRECHT In IJMUIDEN gevestigd KENNEMERLAAN 92 - TEL. 5072 A rbcidsmarkt Noordholland De spanning op de arbeidsmarkt duurt onverminderd voort. In juni daalde het aantal werkloze mannen in Noordholland van 3648 tot 3309. Het aantal openslaande aanvragen van werkgevers steeg van 10109 eind mei tot 11.654 eind juni. Eind juni waren in Noordholland 605 vrouwen werk loos. Daartegenover staan 8881 openstaan de aanvragen van werkgevers. De huidige ontwikkeling van de werk gelegenheid heeft de tewerkstelling van mindergeschikten sterk bevorderd. In juni werden ongeveer 200 van hen in het ar beidsproces opgenomen. Als gevolg van de krappe arbeidsmarkt overweegt men bui tenlandse, inzonderheid Italiaanse, ar beidskrachten aan te trekken. De bijzon der lage stand van de arbeidsreserve in de afgelopen maanden benadert sterk die van het topjaar 1956. Er is een grote vraag naar jeugdige arbeidskrachten. Tegenover een aanbod van 132 arbeidskrachten in de bouwnijverheid staat een vraag van 1707 De cijfers in de metaalnijverheid zijn 168- 3570 en die van kantoorpersoneel 22- 1591 Gewest Haarlem In het gewest Haarlem steeg het aanbod van mannen van 299 tot 386 en de vraag van 991 tot 1669. De aanbod van vrouwelijk personeel daalde in juni nauwelijks, de vraag steeg van 601 tot 767. Er is vooral veel vraag naar vrouwelijke kantoorbe dienden. Van het aanbod van jeugdige van school komende arbeidskrachten is reeds tachtig percent geplaatst of zeker van een betrekking. Ook werkstudenten kunnen vlot worden tewerkgesteld. In het gewest Lisse bedroeg de geregistreerde mannelijke arbeidsreserve eind juni 64 te gen 107 eind mei. Openstaande aanvragen eind juni 699 tegen 613 eind mei. Arbeiders uit Friesland Op initiatief van het Landbouwschap ko men arbeiders uit Friesland werken op verschillende bedrijven in onze streek. Op 4 juli stapten 69 arbeiders in de bus die hen naar de kampen de Lijnden iri Haar lemmermeer en Nieuw-Vennep bracht. Een ploeg van 28 man uit de Lijnden werkt bij een tiental bedrijven voorname lijk in Voorhout en Noordwijkerhout: 41 man uit Nieuw-Vennep zijn verdeeld over twaalf bedrijven in Sassenheim. Hillegom. de Zilk en Lisse. Er zijn nog moeilijkhe den wat betreft de voorziening van warm drinken e.d. aan deze mensen, die van 's morgens zes uur af tot 's avonds kwart voor zeven op de bedrijven zijn. De be doeling is dat deze Friese werkkrachten tot 9 september hier blijven. In het Kennemer Theater te Bevcrwük is donderdagavond aan de geslaagden van de driejarige cursus varn de katholieke L.T.S., St. Eloy, een diploma uitgereikt. B\j de afdeling houtbewerking kregen drieënveertig leerlingen het begeerde pa piertje uitgereikt, by de afdeling metaal zesentachtig. Er werd natuurlijk heel wat gesproken deze avond, de directeur van deze school, de heer Th. Winnubst, vertelde veel over wat in de drie. jaren was voorgevallen; pastoor P. C. Vollebregt betrok de ouders ook in het geluk dat hun zoon deelachtig was geworden en zei, dat de nieuwe L.T.S. in de afgelopen drie jaar praktisch, weten schappelijk en godsdienstig een goede grondslag - heeft gelegd. Zeer duidelijk werd de geslaagden op het hart gedrukt dat men op de bedrijven aan het werk van de jongens de school zou beoordelen. Na het uitreiken van de diploma's bleef men nog heel lang gezellig bijeen. Hier volgt de lijst met geslaagden: Afdeling Houtbewerking: Klasse T 3 A: F. de Wildt, Th. de Reus, J. Pekel, R. Louter, B. Kramer, S. Smit, K. de Winter, C. Smit, R. Hallewas, M Bruins, D. van Hooff, B. v. d. Maten, L. Kaandorp, R. Fenger, J. Putter, P. Wester. P. Termes, J. van Keulen, W. Aardenburg. P. Niesten, C. Westrate, A. Thomas, F. Gijzen. K. Braams. 24 examen gedaan, 24 geslaagd. Klasse T 3 B: Th. de Wit, Th. Krom, M Eskes, J. Spanjaard, G. Klepper, K. Bod- deke, G. Groentjes. H. Dam, T. Swart, H. v. d. Eng. F. Winnubst, G. Kroon, H. Orij, M. van Gelderen, K. Pirovano, J. Schoone- berg, K. Fontijn. J. van Roon, M. van Gel deren. 20 examen gedaan, 19 geslaagd. Advertentie IE3 g WEEKEND-REKLAME g Onze heerlijke S BANKETBAKKERIJ PLANETENWEG 4 TEL. 4008 iBIIIIIIBIIIIIBIIBIII Bij een dalende aanvoer waren de aard beien op de donderdag in Beverwijk ge houden aardbeienveiling iets goedkoper. De export liet verstek gaat en nam maar een heel klein deel uit de markt. De bin nenlandse handel moest het leeuwenaan deel van de aanvoer wegwerken en dit ging deze goed af, want de aardbeien waren nog bij lange na niet goedkoop. Het was vooral de eerste kwaliteit waar op men zeer gebrand was en die tot f 5.- per slof kwam. De meeste partijen lagen tussen de vier en vijf gulden per maand. Voor de tweede kwaliteit werd minder betaald, hier lag de prijs rond de 2.50 per maand, met goed drie gulden als hoogste notering. Haarlem. Voor de mulo-examens in Haarlem zijn geslaagd voor het diploma A de dames L .E. Stoelman Leysner, Haar lem;' W. Hóek, Haarlem; xL. de Mon, Haar lem; xP. J. Diermanse, Haarlem; xW. G. Heftterïaór, Haarlem; xW. Zegstroo, Bad hoevedorp. Heren: A. Schouten, Haarlem; C. H. Hoppenbrouwer, Haarlem; C. K. Ha- ringa, Haarlem; J. Gagel. Haarlem; R. W. J Beukenkamp. Haarlem; B. Bleeker, Haar lem; G. de Kruif, Haarlem; M. C. de Lan gen, Heemstede; F. R. v. d. Linde, Haar lem; H. J. M. Bunt, Haarlem; R. C. Dirks. Haarlem; xJ. H. Rooden'burg, Nieuw- Vennep. xT. J. Steffens, Vijfhuizen, x is A plus middenstandsdiploma. Haarlem. Voor het einddiploma gym nasium A slaagden aan het Stedelijk Gym nasium te Haarlem Marleen Feitsma. Elsje Sparnaaij, Noortje Dingemans, Elly van den Berg, Annelies Kruit, Marianne van As- peren. Renée de Wijn, Picus Boland, Willem Mijnssen. Jan Ekering. Afgewezen geen. En voor einddiploma Gymnasium B: Marianne Verjaal, Ernie Ehbets. Bart van der Vlerk. Pieter Schotte, Jan ter Gast, Peter de Weerd, Christo van Zweeden, Erik de Jongh, Kees Moerbeek, Jaap Bakker, Ab Zijlstra. Afgewezen geen. Overveen. Aan het Jac. P. Thijsse-lyceum te Overveen zijn geslaagd voor het eind examen H.B.S.-B de dames H. Guinau. Chr. Reus en L. F. Titulaer en de heren M. A. van Holten; A. E. Rahusen; St. W. H. Sandberg en H. S. Swolfs. Afgewezen vier kandidaten. Amsterdam (Gem. Un.). Geslaagd voor het doctoraal examen rechten .J. M. Tonino. Amsterdam en F. J. de Bruin, Santpoort. Amsterdam. Geslaagd voor doctoraal examen Economie J. Konings, Haarlem. Amsterdam. (Gem. Un.). De heer L. F. Janssen, leraar oude talen aan het Her vormd Lyceum te Amsterdam, is gepromo veerd tot doctor in de letteren en wijsbe geerte op een proefschrift getiteld „Abdi- catio, nieuwe onderzoekingen over de dic tatuur". Voor het pedagogisch examen piano (staatsexamen) is te Den Haag geslaagd mejuffrouw W. Haak te Velsen-Noord. Nijmegen. Gepromoveerd tot doctor in de letteren en wijsbegeerte op proefschrift Advertentie „Belgium and Poland in international rela tions 1830-1831", J. A. Betley, geboren te Warszawa, Polen. Utrecht. Gepromoveerd Chr. J. van Ze- ben te Zoetermeer tot doctor in de rechts geleerdheid op een proefschrift „De leer van het iustum pretium en misbruik van omstandigheden". Utrecht. Gepromoveerd C. A. Broodman te Utrecht tot doctor in de geneeskunde op een proefschrift „Intra-arteriële bloed transfusie" Utrecht. Aan de Rijksuniversiteit van Utrecht is geslaagd voor het kandidaats examen tandheelkunde: de heer W. van Ipenburg uit Santpoort. Geslaagd voor het doctoraal examei tandheelkunde: de heren C. U. W. Wiers uit Heemstede en J. W. Th. Veek uit Hil legom. Leiden. Aan de Rijksuniversiteit van Leiden is geslaagd voor het doctoraal exa men Franse taal en letterkunde: de heet C. F. van Kooten uit Haarlem. Delft. Aan de Technische Hogeschool in Delft zijn geslaagd voor het propaedeutisch examen voor scheikundig ingenieur: dc- heren R. van den Berge uit Heemstede. B Haanappel uit Santpoort-Zuid en P. J. M Korthoven uit Haarlem. Geslaagd voor het propaedeutisch exa men voor bouwkundig ingenieur: de heren P. Jonquière uit Haarlem en H. E. Nauta uit Haarlem. Geslaagd voor het kandidaatsexamen voor werktuigkundig ingenieur: de herer M. E. J. Goedemans uit Haarlem en H Hage uit Haarlem. Advertentie vanaf BREESTRAAT 108 BEVERWIJK PER 1 AUGUSTUS GEVRAAGD (U.L.O.-diploma) Geboden wordt een zeer gevarieerde en prettige werkkring. Brieven onder nummer IJ 05 aan het bureau van dit blad. De bekende Suomi-atleet Lieuwe Schol heejt vorige week aan zijn prestaties op lange aj standwandeling en een nieuw, spec taculair residtaat toegevoegd. Scholdie al vele malen de Nijmeegse vierdaagse heeft uitgevsandeld en ook de wandelingen Amsterdam-Leeuwarden en zelfs Den Haag-Brussel met succes heeft volbracht, is vorige week vrijdag, 1 juli om vijf uur 's avonds in Engeland gestart in de Spee ding hundred miles, die van Leicester naar Skegness aan de Engelse westkust leidde via Boston. Aan deze wedstrijd namen vijfenzestig deelnemers deel; behalve Engelsen waren er talrijke buitenlanders waaronder Duit sers, Noren, Zweden en Zwitsers en twee Nederlanders. De eerste veertig mijl van het parcours waren heuvelachtig, maar voor dc rest werd in de nacht over vrij vlakke wegen gelopen, die zich ook in het verdere deel van de tocht voortzetten. De eerstaankomende was een Engels man, die over de afstand van 169 km. pre cies 19 uur en 30 minuten had gedaan. Lieuwe Schol arriveerde zaterdagmiddag om vijf minuten voor half twee in de gro te badplaats Skegness na precies 20 uur en 25 minuten aan de finish. Hij kwam weliswaar als nummer tien binnen, maar hij was de eerste aankomende buitenlan der. Een prachtige prestatie van de Velsen- se atleet, die zonder twijfel nu de komen de Nijmeegse vierdaagse met alle ge mak opnieuw kan uitwandelen. De veilingprijzen op de veiling van Ons Belang te Castricum verschilden niet veel van die van maandag. Aardbeien noteer den, voor de eerste soort tot f 4.30 en voor de tweede soort van 2 tot 3.70 per mand, per doosje konden ze nog f 0.41 op brengen. Bij de groenten zorgden vooral capucij- ners voor een hoge prijsnotering. Hiervoor werd bijna een gulden betaald, een prijs die nog niet is voorgekomen. Sperziebonen waren iets gezakt maar kwamen toch tot de 1.50 en zelfs bloemkool, waarvan vo rige week verscheidene partijen doordraai den, gaf een redelijke notering te zien. De prijzen waren: groenten: sperziebonen 1.35ƒ1.50; tuinbonen 21-41; boskroten 121/2; sla 3-3'/2; waspeen 13VÓ-15J4; rabar ber 11V2-13Vadoperwten 68-72; capucij- ners 91; uien per stuk 4; bloemkool 25-55. De aanvoer van doosjes had op deze dag niet veel te betekenen. Afdeling Metaalbewerking: Klasse M 3 A: H. Wolterman, K. Luttik- huizen, H. v. d. Meij, A. Kneppers, G. Tol, IC. Rijs, H. Peperkamp, J. Langeveld. W. de Reus, J. v. d. Berg, F. v. d. Loos, C. Rijs, T. Brakenhoff, R. de Reus, H. van Straalen, H. Meester, Sj. Beentjes, A. Put ter, J. Heideman, H. Bijwaard, P.' Beentjes, F. Hollenberg, J. Duivenvoorde, F. Jern- berg. 25 examen gedaan, 24 geslaagd. Klasse M 3 B: IC. de Groot, I. Altena, P. Heijnis, A. Tillemans, E. v. d. Panne, A. van Toor, H. van Heumen, A. de Jong, P. Beentjes. P. Snijders-Vroegop, C. Nanne, K. Groen. G Thijsse, P. Korthouwer, B. Ivens. J. Lammers, Th. van Vegten, J. de Jong, P. IClous. Th. Schavemaker, H. Schol ten. B. Dijkman. 23 examen gedaan, 22 ge slaagd. Klasse M 3 C: T. Pieters, H. Buyck, R. Schuyt, P. ICloss, Th. Mes, IC. van Stralen, IC. van Oevelen, P. Noom, J. Bremmers, R. Hoogewerf, G. Al, G. Baltus, A. Olsthoorn, P. Bersee, K. Kits, H. van Veen, H. v. d. Does. H. Huyboom, H. v. d. Waart, H. Tuvnman. G Freriks, H. v.- d. Zon, IC. Kok. 21 examen gedaan, 21 geslaagd. Klasse 3 MD: H. Lammers, T. Bastiaan- se, W. v. d. Meer, Th. van Oosten, S. Duin, A. de Wit. J. de Jong, L. Tervoort, J. Frantzen, B. van Velzen, J. Beentjes, J. Winkelhuizen, T. Vink, C. Maas, L. Moll, IC. Zonneveld J. Speet, H, Molenaai', K. Stengs. 22 examen gedaan, 19 geslaagd. In de fraaie lommerrijke omgeving van het Beverwijkse park Scheybeeck hebben de drie plaatselijke gymnastiekverenigin gen in samenwerking met de VVV een turndemonstratie gegeven. De belangstelling voor deze avond was groot. Na een rondmars kwam men het park ingemarcheerd waarbij het drumcorps van de Beverwijkse Harmoniekapel zijn mede werking verleende. Wethouder S. Coeling sprak een inleidend woord waarna de meisjes van Hercules het programma openden met een vrije oefening. Dit werd gevolgd met een springdemonstratie van SSS en Hercules. Met. bewondering volgden de aanwezigen het nummer ringzwaaien van de dames van SSS. De heren en junioren van SSS en Turnlust demonstreerden paardsprin- gen en kastspringen. Het laatste nummer voor de pauze werd door de dames van SSS verzorgd met een vrije oefening. In de pauze kreeg men een demonstratie te zien van de Sportschool De Lange. De leerlingen van deze school lietef» judo en jioejitsoe zien. Vooraf gaf de heer De Lange een korte uitleg van deze sporten. Vooral voor de meisjes, aldus de heer De Lange is het van groot belang zich zelf te kunnen verdedigen. Het turnprogramma na dc pauze werd voortgezet met een massale vrije oefening van de dames van Turnlust, hoogrek he- t ren en brug met ongelijke leggers. OPENLUCHT-BAZAAR. Evenals voorgaande jaren het geval was organiseert de jonge vrouwenvereniging van de.Hcrv. ICerk te Wijk aan Zee .een openlücht-bazaac. De opening vindt zater dag 23 juli om 14 uur plaats. Advertentie WEEKEND-RECLAME PLASTIC GIETERTJES gevuld met bloemen Kennemerlaan 56 - 58 - Telefoon 6083 In Brussel is bekend gemaakt dat de ont wikkeling van reactoren voor de voort stuwing van schepen momenteel een zeer belangrijke plaats inneemt in de studie plannen van Euratoom, aldus meldt „Ap plied Atomics". West-Duitsland, Frankrijk en Italië heb ben een aantal projecten ingediend, of zul len dit doen. en Euratoom heeft besloten een onderzoek van deze projecten te be spoedigen. Verder wordt medegedeeld, dat, wat West-Duitsland betreft, de contracten praktisch gesproken gesloten zijn. Uit Franse bronnen wordt vernomen dat Frankrijk een project voor een scheeps reactor heeft ingediend, dat reeds in het Verenigd Koninkrijk in beschouwing wordt genomen. Italië zal een drukwater- reactor voor de voortstuwing van schepen indienen. Dit project is gezamenlijk ont wikkeld door Fiat en de Comitato Nazio- nale per le Richerche Nucleari. FILMVOORSTELLING IN HERV. KERK. Op donderdag 21 juli zal in de Herv. Kerk te Wijk aan Zee een film gedraaid worden, waarvan de titel nog na'er be kend zal worden gemaakt. Het onderwerp van deze rolprent zal het thema zijn voor de prediking op zondag 24 juli. De Haarlemse rechtbank heeft donder dag de zaak tegen een 39-jarige monteur uit Tiel die terechtstond wegens diefstal van drie auto's in IJmuiden en Santpoort terugverwezen naar de rechter-commissa- ris voor het instellen van een psychiatrisch onderzoek. Vredachte was vroeger een betrouwbaar vakman met een functie als chef. Na een verkeersongeluk, waarbij hij en een pas sagier zwaar gewond werden, werd hij ontslagen. Financieel in het nauw geko men, stortte de monteur zich in de handel van tweedehands auto's. Vorig jaar kwam hij er toe auto's weg te nemen en te ver kopen. De officier van Justitie had twee jaar gevangenisstraf met aftrek geëist. De raadsman, mr. H. Jonker, had aan gedrongen op een psychiatrisch rapport. Een 51-jarige chauf'feur uit Haarlem die in februari inbrak in een woning aan de Van 't Hoffstraat in Haarlem en verder een fiets wegnam, werd veroordeeld tol zes maanden, waarvan twee voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en onder toezichtstelling van het medisch maat schappelijk bureau voor alcoholisme. De eis tegen verdachte, die dit misdrijf en ook vroegere aan de drank weet en een ontwenningskuur onderging, luidde negen maanden gevangenissti-af. De rechtbank veroordeelde een veertig jarige ingenieur uit IJmuiden-Oost, die op eind vorig jaar in zijn auto zou hebben gereden, terwijl hij daartoe door drankge bruik niet in staat was, tot twee weken gevangenisstraf met één jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Verdachte dronk'tijdens 'n feestje in de Kennemerlaan volgens eigen opgave vijf borrels en vier of vijf glazen bier. Daarna ging hij naar zijn auto, naar hij zei om deze af te sluiten. Er ontstond een botsing met een passerende driewielige bestelau to. Verdachte ontkende te hebben gereden, maar de 15-jarige zoon van de bestuurder der bestelauto verklaarde pertinent dat dit wel het geval is geweest. De officier had tegen de ingenieur twee weken gevangenisstraf en een jaar ontzeg ging der rijbevoegdheid geëist. Een 58-iarige Hillegomse bloembollen kweker die in februari met zijn auto een botsing veroorzaakte op 't. kruispunt van de weg Amsterdam-Rotterdam en de Wete- ringweg, werd veroordeeld tot f 150.- boe te subsidair 30 dagen, alsmede drie maan den ontzegging. Bij het ongeluk werden een dame in de auto van de bollenkweker alsmede de de bestuurder en een passagiere van de andere auto meer of minder ernstig ge wond. De eis luidde 300,of zestig dagen hechtenis en drie maanden ontzegging van de rijbevoegdheid.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 6