Mafia trekt op Sicilië nog altijd aan de voornaamste touwtjes Iverkrijgbaar bij Walraweverijen Waalre N. Br. Thalia In de vishal en op zee Ontdooien vis nu sneller Geroofd lijk kwam te voorschijn uit het familiegraf van vermoorde Mafioso Jonge Haarlemmer lichtte voor 37 mille mensen op Waarschijnlijk zal nader onderzoek nog meer aan het licht brengen „Fotojacht" op met bier ventende melkboeren Vissersboot omgeslagen, 16-jarige iongen vermist „VAN STEEN TOT STEEN" Het Rozekruisers Genootschap 6 Schietpartij Humor Krijgslist Moordaanslag Verrassing Doodvonnissen Eerste K.L.M.-DC 8 via Montreal naar Mexico-City Broer van Eisenhower één dag in ons land Een maand geëist tegen monteur Kind gestikt in brood LUIDSPREKERS DE GEBROEDERS KARAMAZOW WOENSDAG 13 JULI 1960 (Van onze correspondent) „Waarde heer Gaetani Antoni.no. Het is droevig u te moeten meedelen, wat er in Cam.pobello gebeurt. Er is een nieuw genootschap voor misdadige doeleinden opgericht, dat financiële hulp nodig heeft en, niet ziende waar dat geld vandaan te halen, zijn toevlucht zou moeten nemen tot slechte daden. De raad heeft besloten het lijk van uw schoonvader, Dottore Saeli, te ontvoeren. Zo is dan een van deze nachten het lijk verdwenen. Het bevindt zich nu op een veilige plaats, bewaakt door jongemannen, die tot alles bereid zijn, ook ten koste van hun leven. Het staat dus aan u om te beslissen of u wilt dat het lijk terugkeert naai de plaats waar het rustte, U moet daartoe een som van 25 miljoen lire deponeren. Verliest geen tijd. Als u ingaat op ons aanbod, doet dan het volgende: gedurende drie achtereenvolgende dagen moet op uw balkon een servet te drogen hangen, ook 's nachts, met ingang van vrijdagochtend, tot zondagavond. Is die tijd ver streken zonder antwoord op ons verzoek, dan blijft ons niets anders over dan door middel van een brandstapel de kist en het lijk te vernietigenzoals geschiedde met- wijlen Jeanne d'Arc. Gaat gij op ons verzoek in, dan zullen wij opnieuw schrijven om. vast te stellen hoe het geld moet worden uitgekeerd tegen aflevering van de waar. Zoekt geen bescherming, want in alles is voorzien'. Deze brief werd op 8 september 1957 door de brievenbesteller afgeleverd bij graaf Gaetani, die gehuwd is met een dochter van „dottore" Saeli, een landedel man, die in 1945 door de „Mafiosi" werd vermoord. Die moord was ook al eigen aardig. Giacomo Saeli was een zeer wel gesteld grootgrondbezitter. Hij was een man van zeventig jaar, toen op 4 april 1945, terwijl hij zich met zijn chauffeur ophield op één van zijn landgoederen, een groep goed gewapende bandieten van de bende „Rindone" hem omringden en eisten, dat hij zich zou overgeven. Mensenroof, met het doel de geroofde tegen een hoog losgeld weer vrij te geven, is op Sicilië een vaak voorkomend mis drijf. Het vormt een van de beste bron nen van inkomsten der gerechtelijk ver volgden, die in de „Macchia" leven. Wel te verstaan, die „bandieten" vormen niet de „Mafia", maar in bepaalde gevallen kan de „Mafia" van hun diensten gebruik maken om iemand uit de weg te doen ruimen. Saeli, voor geen kleintje vervaard, trekt zich terug in de hoeve en beant woordt met een revolver de schoten van de bandieten. Zes uur lang heeft die schietpartij geduurd en honderden perso nen waren er getuige van, of hebben het althans gehoord. Maar op Sicilië is in zulke gevallen niemand zo lichtzinnig de politie te waarschuwen. Wie dit zou doen, zou tegelijk zijn doodvonnis tekenen. Toen Saeli, die twee revolvers en veel munitie had, ten slotte niet meer terug kon schieten, wist hij zijn belagers nog met stenen op een afstand te houden. Ten slotte klommen de bandieten op het dak, rukten de pannen weg en hebben de oude man met handgranaten en mitrailleur- vuur geveld. Hij werd met alle eer bijgezet in het familiegraf, een kleine kerk waar, zoals in Italië gebruikelijk is bij vooraanstaan de families, de doodkisten van zijn voor ouders rij aan rij staan opgesteld. Twaalf jaar later, op Goede Vrijdag van 1957, werd dat familiegraf geschonden en de lijkkist van Giacomo Saeli gestolen. In september kreeg de schoonzoon de bo venaangehaalde brief. Daarmee begon een periode van inge wikkelde onderhandelingen met de lijkro- vers. Dat gebeurde in overleg met de po litie. Hoofdcommissaris Tandoy "van Agri- gento, die enige maanden geleden op een nog altijd niet opgehelderde wijze midden in zijn stad werd neergeschoten, heeft an derhalf jaar lang zijn krachten gewijd aan het ophelderen van deze zaak. Sommige bijzonderheden zijn niet van humor ontbloot. De familie liet weten dat zij 25 miljoen te veel vond, waarop de „bende" antwoordde (dergelijke brieven zijn steeds samengesteld met uit kranten geknipte losse woorden) dat graaf Gae tani bij de gebruikelijke avondwandeling het Corso van Campobello op en neer moest wandelen: elke keer wanneer hij voorbij kwam, in onverschillig welke rich ting, telde voor één miljoen. De eerste keer ging hij maar drie keer heen en drie keer terug, zes miljoen, een aanbod dat met verontwaardiging en dreigemen ten werd afgewezen. Ten slotte kwam men tot twaalf miljoen. Een boerenarbei der zou het geld op een bepaalde plaats brengen. In werkelijkheid ging er als een boer verklede politieman heen met een groot pak waardeloos papier. De boeven kwa men echter niet opdagen. De dag daar op kwam er een nieuwe dreigbrief. „Wij weten dat het waardeloos papier was en dulden geen verdere grapjes. De gevol gen zijn voor uw rekening. De boerenar beider moet het geld duidelijk zichtbaar en open in een kist leggen, die wij op die en die plaats zullen opstellen". Dit maal ging de politieman er heen met een pak wit papier, bedekt door een aan tal biljetten van tienduizend lire. Hij vond op de aangegeven plaats een lege zeep kist en wachtte. Gelukkig voor hem leg de hij het geld niet in de kist. Had hij dat gedaan, dan zou op dat zelfde ogen blik 'n hoeveelheid dynamiet zijn ontploft voldoende om hem en de talrijke cara binieri, die in de nabijheid stonden opge steld, in de lucht te doen vliegen. Dit goedwerkend inlichtingensysteem is on loochenbaar „Mafia". Het schijnt, dat commissaris Tandoy tenslotte op een goed spoor was in deze zaak, een van de talloze zonderlinge zaken waarmee een commissaris van politie op Sicilië wordt 'geconfronteerd. Maar hij is zo als gezegd, vermoord en men weet er niets van. Het geroofde lijk is dezer dagen op een geheel vreemde wijze aan het licht geko men. Op pinksterzondag werd Antonio Montaperto. een bejaarde man, „een man van respect" der Mafia, een „stuk van negentig", zoals dat in de geheimtaal van het genootschap heet, door een aantal revolverkogels van zwaar kaliber in de rug dodelijk gewond, terwijl hij te paard gezeten van zijn landerijen naar huis terugkeerde. Het lukte hem nog twee kilometer verder te rijden tot het huis van een bekende, aan wie hij zei dat hij van zijn paard gevallen en zich aan een steen ernstig had gestoten. Men bracht hem naar zijn huis, waarna zijn dochter hem naar het ziekenhuis van Agrigento liet overbrengen. Die dochter is waar schijnlijk de enige die weet wat er gebeurd is. Tegen de politie hield de oude man tot het einde vol, ook toen men hem de ko gels toonde die uit zijn rug waren gehaald, dat hij van zijn paard was gevallen. Een Siciliaan zegt nooit iets aan de po litie en zeker niet een „Mafioso" als Mon taperto. Hij behoort tot een tragische fa milie. Zijn oudste zoon, christendemocra tisch vakbond-leider, is door een andere tak van de Mafia vei-moord en zijn tweede zoon. Tito, is enkele jaren geleden bij een raadselachtige schietpartij, waarvan men niet. weet of het om een meisje ging of om „zaken" (dat is Mafia) om het leven ge komen, zodat alleen de dochter overblijft. De begrafenis van Montaperto was. als elke begrafenis van 'n groot Mafialeider, 'n gebeurtenis van belang. Maar er volgde een grote verrassing. Toen men het fami liegraf van de Montaperti ontsloot, vond men naast de lijkkist van Tito, op de plaats bestemd voor de vader, de verloren ge waande kist van Saeli. Niemand begrijpt er meer iets van. De kist is geopend, ook dc loden binnenkist en het stoffelijk over schot van Saeli. herkenbaar aan zijn be faamde witte hangsnor, werd in uitsteken de staat teruggevonden. Sommigen houden vol. dat Montaperto, die tot een meer con servatieve groep van de christendemocra tische partij behoorde dan de Gaetani's (politiek en „Mafia" gaan hand in hand) indertijd de lijkroof heeft laten plegen, dat het lijk jaren lang door Sicilië heeft gereisd en zes maanden geleden door An tonio Montaperto zelf in zijn familiegraf is gestopt. Anderen beweren, dat Monta perto, bang dat door deze geschiedenis te veel kleine mannetjes van de „Mafia" zouden worden gearresteerd (de groten zijn onaantastbaar en beheersen het gehe le openbare leven van Sicilië) er op had aangedrongen, dat men het lijk zou terug geven, waarop hij een boodschap zou heb ben gekregen: „Als je eenmaal dood bent, zul je het lijk van Saeli vinden op de plaats die voor je zelf bestemd is". Sicilië is wel een wonderlijk land. De grote raad van de „Mafia" zou dezer da gen te Castrelvetrano zijn bijeengekomen en zou doodvonnissen hebben uitgesproken over enkele bekende figuren van de linker vleugel in de Christendemocratische partij. Onder de ten dode opgeschrevenen zou zich La Loggia bevinden, die enkele jaren geleden president was van het ge west Sicilië. Doodvonnissen van de „Ma fia" ontloopt men niet gemakkelijk vooral wie zich met vakbonden bezighoudt, iets waar de grondeigenaars, in wier dienst de „Mafia" staat, niets van willen weten, ver keert steeds in levensgevaar. Het aantal onopgeloste moorden in de laatste tien jaar is meer dan honderdvijftig. Als toerist merkt u van dit alles niets. Of ja. toch wel iets. Als u in een café te Palermo een „coca cola" vraagt zegt men „juist uitverkocht" en schenkt u een glas bier in. Ook dat is „Mafia", de kleine „Mafia" van de markten en het handels leven. Dinsdagmiddag is voor het eerst een DC-8 straalverkeersvliegtuig van de K.L.M. van Schiphol vertrokken naar Houston en Mexico-City. De vlucht wordt gemaakt via Montreal in Canada. Twee van de drie diensten die wekelijks op deze lijn worden uitgevoerd zullen in het ver volg met dit straaltoestel worden gevlo gen. De derde dienst zal de K.L.M. blijven vliegen met DC-7C-machines. Voor deze eerste vlucht van Amsterdam naar Houston had de K.L.M. een aantal journalisten uit die stad uitgenodigd, die reeds vorige week hier waren aangeko men. Zij zijn nu met de DC-8 naar hun woonplaats teruggekeerd. De vluchtduur van Amsterdam naar Houston is door het in gebruik nemen van de DC-8 toestellen bekort van twintig tot twaalf en een half uur. Het was de eerste keer dat drie DC 8 straalmachines van de K.L.M. in normale lijndienst van Amsterdam over de Atlan tische Oceaan naar Amerika vertrokken: twee naar New York en één naar Hous ton en Mexico City. Een 28-,jarige Haarlemmer, die in zijn hoedanigheid van bemiddelaar tal van men sen heeft opgelicht, is door de Haarlemse politie aangehouden. De man heeft naar thans reeds bekend is oplichtingen gepleegd tot een totaalbedrag van 37.000. Het on derzoek is echter pas begonnen, zodat ver wacht mag worden dat dit bedrag nog aan zienlijk zal aangroeien. Uit de woning van de gearresteerde Haarlemmer is namelijk een kruiwagen vol oud-papier gehaald, dat moet worden uitgezocht en gesorteerd. Hel onderzoek hiernaar kan nog wel maanden in beslag nemen. De man bood zich per advertentie in de kranten aan als bemiddelaar bij de koop en verkoop van huizen en zaken. Aldus kwam hij in contact met een aantal mensen, die hij een contract liet tekenen, waarvan één va nde clausules luidde dat tien per cent van de koopsom als provisie aan de be middelaar zou worden gegeven. De man hoopte op onenigheid tussen koper en ver koper. Als- op deze wijze de verkoop af sprong vroeg de betrokkene het door hem reeds als handgeld gestorte bedrag terug. De bemiddelaar diende dan echter een rekening voor zijn bemoeiingen in, waar van het bedrag dat van het gestorte hand geld in vele gevallen overtrof. Hij hield vervolgens het aan hem toekomende be drag va nde gestorte bedragen af. Op deze wijze heeft hij naar tot nu toe bekend is. respectievelijk f 1000, f 9000 en 15.000 in de wacht gesleept. Bovendien trachtte hij in contact te ko men met gegadigden voor een compagnon schap. Hij spiegelde deze mensen voor dat hij tal van bureaus in verscheidene plaatsen va nhet land had en dat hij wegens uit breiding van de zaken dringend om een compagnon verlegen zat. Onder allerlei voorwendsels wist hij verscheidene van deze gegadigden grote bedragen afhandig te maken. Zo zou hij in Haarlem een rechts kundig bureau stichten, nadat hij er reeds enige in andere plaatsen zou hebben op gericht. In werkelijkheid bestond zijn ge hele kantoor uit een oud schrijfbureau op zijn slaapkamer en een gehuurde schrijf machine. Een aanstaande compagnon heeft hij voor 7000 opgelicht onder het voorwendsel dat hij samen met hem een naamloze vennoot schap zou stichten. Sinds 30 mei heeft de gearresteerde on geveer f 150.000 uitgegeven. Het is de poli tie nog een raadsel waar al dit geld is ge bleven, al staat wel vast dat de bemiddelaar er behoorlijk van leefde en herhaaldelijk lange autoritten maakte. Dc man zal naar het huis van bewaring worde novergebracht, waar hij hangende het onderzoek voorlopig zal blijven. Botsing hij Schiphol Edgar Eisenhower, de broer van de Amerikaanse president, is na een verblijf van één dag in ons land met de „Rotter dam" uit. de Maasstad naar de Verenig de Staten vertrokken. De heer Eisenho wer, die advocaat is in Tamoca in de staat Washington, had in Salzburg een congres van advocaten bijgewoond. Tege lijkertijd met Kroesjtsjev was hij in We nen en daar hadden persfotografen dagen lang jacht op hem gemaakt, om hem sa men met de Russische premier op één fo to te krijgen. De procureur-generaal bij het Amster damse gerechtshof heeft tegen een 53- jarige monteur uit Voorschoten een gevan genisstraf van één maand gevorderd. Hij achtte hem schuldig aan roekeloos rijden en het in gevaar brengen van de ver keersveiligheid, tengevolge waarvan op 24 augustus van het vorig jaar op de rijks weg Amsterdam-Den Haag een ernstig ongeluk ontstond. De Haagse kelner P. J. Stolp werd hierbij gedood, terwijl drie collega's, die bij hem in de auto zaten, zwaar lichamelijk letsel opliepen. De Haarlemse rechtbank had de mon teur in januari tot een maand veroordeeld en hem bovendien voor een jaar de rij bevoegdheid ontzegd. Dit laatste achtte de procureur-generaal niet nodig, aange zien de monteur in de 35 jaar dat. hij auto reed nog nimmer met de Justitie in aanraking was gekomen. De monteur had op 24 augustus bij Schiphol een vrachtauto van 4700 kg., waarvan de remmen niet in orde waren, door middel van een trekstang op sleep touw genomen. Als trekker fungeerde zijn veel lichtere servicewagen. De gesleepte wagen ging slingeren, kwam op de andere weghelft en botste tegen de auto, waarin de vier kelners zaten. Het hof zal op 19 juli arrest wijzen. Op het Torry Research Station in Aberdeen heeft men een nieuwe methode ont wikkeld om bevroren vis snel te ontdooien. In de lucht duurt het 24 uur om de vis te ontdooien, maar de nieuwe methode ,die berust op de elektrische verhitting ,kan dit ontdooi-proces tot 15 minuten terugbrengen. Bij het diëlektrische ontdooien wordt het materiaal tussen twee metalen platen geplaatst zonder deze aan te raken. Deze platen worden geladen met een wisselend voltage van enkele duizenden volts. In het begin zat men met een moeilijk heid, want kleine delen van de blokken ingevroren vis absorbeerden het grootste deel van de beschikbare energie en begon nen te koken, terwijl de rest van het blok hard bevroren bleef. Dit probleem is nu opgelost. De vis kan nu per lopen de band door de machine worden gevoerd en in vijftien minuten worden ontdooid. De nieuwe methode betekent, dat de vis niet meer behoeft te worden gehanteerd tijdens het proces, ze is snel en voorkomt bederf. Bovendien is er nu maar een kleine ruimte nodig voor het proces. De kapitaalskosten, ongeveer 10.000 pond voor een installatie, die een ton vis per uur kan ontdooien, zijn vergelijkbaar met die voor een vriesinstallatie van gelijke capaciteit. Men heeft de indruk, dat de exploitatiekosten gunstig afsteken bij die voor de bestaande methode. Aanvoer van dinsdag De totale aanvoer van vis in IJmuiden bedroeg dinsdag 5630 kisten, waarvan 21 tong en tarbot, 3 heilbot, 14 tongschar en schartong, 45 schol, 5 schar, 2135 haring, 1780 makreel, 461 schelvis, 424 wijting, 490 kabeljauw en gul, 141 haai, 5 wolf, 85 kool- vis, 21 diversen. Prjjzen van dinsdag Per kilo: heilbot 3.802.20, grote tong 4.30, grootmiddel tong 4.604.30, kleinmiddel tong 4.404.30, kleine tong I 4.20—3.90, kleine tong II 3.30— 3.10, tarbot I 3.703.40, zalm 12. Per 50 kilo: tongschar 82f 64, kleine tongschar 6052, schartong 35, klein middel schol 68, kleine schol I 6967, kleine schol II 5731. schar 30, verse haring 1913, makreel 33.407, grote schelvis 51, grootmiddel schelvis 4738, kleinmiddel schelvis 4240. kleine schelvis I 5340, kleine schel vis II 3614. wijting 2412, grote gul 5533, middel gul 3823, kleine gul 25—f 12.30, kleine haai 18—/ 11, kleine koolvis zwart 3827. Per 125 kilo: grote kabeljauw 308 84, grote koolvis zwart lio73, grote wolf 126. Aanvoer van woensdag Zes trawlers, vier loggers en zes kotters zorgden woensdag voor een aanvoer van 6000 kisten vis in IJmuiden, waarvan 700 schelvis, 70 wijting, 360 gul en kabeljauw, 150 koolvis, 620 haring, .1485 kleine haring, 1875 makreel, 40 haai, 75 schol, 960 diver sen. 2500 kilo tong en 1300 stuks kabeljauw. IJM 35 Postboy (20 juni) 35 schelvis, 65 gul en kabeljauw, 1300 makreel, 260 stuks kabeljauw, totaal 1400 kisten. IJM 57 Medan (30 juni) 875 kisten, waar van 175 kleine haring, 285 schelvis, 130 gul en kageljauw, 60 koolvis, 20 haring, 130 makreel, 75 varia, 200 stuks kabeljauw. RO 46 Claesje (30 juni) 140 kleine ha ring, 10 wijting, 280 schelvis, 115 gul 'en kabeljauw, 75 koolvis, 260 makreel, 60 va ria, 750 stuks kabeljauw. SCH 171 Cornells Vrolijk Fzn (29 juni) 560 kisten, waarvan 380 kleine haring, 20 wijting, 30 schelvis, 20 gul en kabeljauw, 15 koolvis. 60 makreel, 35 varia. VL 84 Jan Senior (28 juni) 750 kisten, waarvan 400 haring, 2000 kleine haring, 150 diversen, 75 stuks kabeljauw. RO 53 Dirkje (30 juni) 1040 kisten, waar van 500 kleine haring, 350 haring, 100 ma kreel en 80 varia. VL 7 Ada (28 juni) 700 kisten, waarvan 290 kleine haring, 40 wijting, 60 schelvis, 30 gul en kabeljauw. 250 haring, 25 ma kreel, 5 varia, 30 stuks kabeljauw. Prijzen van woensdag Export: grote regels kabeljauw 86 WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE <»^XCCCCOXOCOCCCCCCO^aX05XOKOXOOO^XXXGOOOCOC«03 Het Bedrijfschap voor de Detailhandel in Alcoholhoudende dranken meent dat bij verkoop van bier, andere zwak-alcoholi- sche dranken en alcoholvrije dranken bui ten deze bedrijfstak om in vele gevallen de Vestigingswet, de Winkelsluitingswet en de Drankwet worden overtreden. Het zal daarop de aandacht vestigen van de ministers van Economische Zaken en van Sociale Zaken. De voorzitter van het bedrijfschap, de heer L. J. Platenburg, heeft medegedeeld dat er veel bier na winkelsluitingstijd ver kocht wordt in avondzaken en verder ook in ijszaken, die op zondag geopend mogen zijn. Als deze zaken geen verlof A hebben, betekent dit dat de Vestigingswet, de Win- ke lsluitingswet en de Drankwet worden overtreden. Groenteboeren en bakkers venten bier uit, hoewel dit verboden is. Bier en alcoholvrije dranken worden door de groothandel tegen inkoopsprijs geleverd aan kantoren, fabrieken e.d. De voorzitter vroeg zich af of ook dit niet in strijd is met de vestigingseisen. Een der bestuursleden van het bedrijf schap heeft op een zaterdagmiddag een „fotografische jacht" geopend op met bier ventende melkboeren en vijf overtredin gen op de plaat vastgelegd. Later, toen be trokkenen gewaarschuwd waren, werd de melkwagen gevolgd door een bestelwagen met bier. Toen was er geen sprake meer van bier venten, maar van het uitvoeren van bestellingen, zodat de politie niets kon doen. Ook bestellingen voor jenever zijn door melkventers opgenomen en com pleet met factuur uitgevoerd. Een ander bestuurslid merkte nog op dat het in vele kleine plaatsen als normaal wordt beschouwd dal: de kruidenier, hoe wel hij geen vergunninghouder is, jenever levert. Hij vond het gewenst, dat daarop de aandacht van de politie wordt geves tigd. Een hoge deining heeft vanmorgen rampzalige gevolgen gehad voor het vis sersvaartuig BR 9 uit Breskens, dat om streeks acht uur nabij Vlissingen is omge slagen en gezonken. Schipper Koster en zijn knecht Meijer werden gered door de reddingboot, maai de 16-jarige knecht Krijgers wordt ver mist. De reddingboot heeft geruime tijd naar hem gezocht. Oostende-Radio ver zocht vissersschepen in de omgeving naai de jongen uit te kijken. 104, kleine regels kabeljauw 4956, kisten grote kabeljauw 94112, kisten kleine kabeljauw 8898, witte koolvis 144122, grote schelvis 3550, grootmiddel schelvis 3540, grootmid del tong t 4.404.60, kleinmiddel tong 4.40-ƒ 4.80, tong I 3.80—4.10, slips 3.102.50. schol I en zetschol 5764. Binnenland: grote gul 3442, middel gul 3238, tong 2029, zwarte kool vis 9276, koolvis I 32, koolvis II 2522, lengen 9280, kleinmiddel schelvis 3628, pennen 38f 26, braad 2818. wijting 2025, haaien 8—10, grote tong 4.80—5.00. schol II 55—f 63, schol III 24—40, haaien 15 20, makreel 8f 13. Besommingen van woensdag IJM 57 Medan 19.200, RO 46 Claesje 25.300, RO 53 Dirkje 11.200, KW 22 2160, IJM 42 680, IJM 59 1600, IJM 38 600, IJM 61 f 1080. KW 112 570, KW 72 12.110, KW 65 580. Op zee Het was goed weer om de noord maai de vangsten waren niet zo goed. De traw lers vingen 80 tot 200 manden makreel, ha ring, schelvis en kabeljauw per etmaal. Het vijfjarig dochtertje van de familie J. aan de Heemskerkerweg te Beverwijk is dinsdag door verstikking om het leven gekomen. Het kind heeft' zich verslikt in een stukje brood. De Elie deed een trek van 40 manden hoops, de Deining een trek van 40 manden schelvis en wijting, de Golfstroom een dag vangst van 170 manden haring, de Amster dam een trek van twee pakjes. De loggers en kotters op de kust hadden last van een bries. De vangsten waren slecht, namelijk 60 tot 100 kilo tong en 8 tot 15 manden schol per etmaal. De loggers en kotters op 57 graden noor derbreedte vingen 50 tot 150 manden ma kreel en schelvis en 40 tot 60 stuks kabel jauw per etmaal. De KW 121 Brittenburg is weer naar zee vertrokken. Voor donderdag Morgen komen de KW 153 Francina en de VL 110 Michiel Jan, beide met nog on bekende vangst. Haringvangsten KW 5—7, KW 7—12, KW 9—13, KW 16— 50, KW 23—12, KW 47—5, KW 54—8, KW 73—8. KW 170—5, KW 20—1, KW 41—9, KW 74—33, KW 15—5, KW 44—4, KW 85— 47, KW 97—12, KW 110—50, KW 127—55, KW 18—24, KW 48—50. KW 95—25, KW 130—70, KW 70—18, KW 163—9. Geen vangst: KW 25, 138, 140, 67, 151. Gemiddeld: Scheveningen 18, Katwijk 17. Scheveningen De aanvoer in Scheveningen was 200 schelvis, 200 wijting, 50 gul en kabeljauw, 2400 haring, 400 kleine haring, 400 ma kreel, 400 stuks kabeljauw, 300 kantjes groene haring. 100 kantjes jonge haring.» Met diepe droefheid geef ik kennis dat vrij onver wacht is overleden mijn lieve zorgzame vrouw APOLONIA SCHUIT geboren Govers in de ouderdom van 75 jaar. IJmuiden, 12 juli 1960 De Weerdstraat 11. P. Schuit. De teraardebestelling zal plaats vinden vrijdag 15 juli op de Algemene Be graafplaats „De Biezen" te Santpoort om 2.30 uur. Vertrek vanaf het huis 2 uur. De overledene is opge baard in de rouwkamer van het Antonius Zie kenhuis. voor meisjes, die zich gaan verloven of die met hun uitzet willen gaan beginnen. Aanvraagformulier ij Gevr. FLINKE HULP in de huishouding voor dag of dag en nacht. Goed loon. Brie ven L 8955 of Telef. 4632. Gevr. WERKSTER 2.— p. uur. C. Schiff. Kostverloren- straat 94. Zandvoort. Telef. 02507-2607. Gevr. 2de MEISJE voor d. en n. of dagmeisje voor halve dagen. C. Schiff, Kost verlo renstraat 94. Zandvoort. Tel. 02507-2607. Gevr. BANKETBAKKERS- BEDIENDE en -LEERLING. Maison Hillege, Da Costa- laan 1 A. Driehuis. Agb. ruime 4-KAM. FLAT aan de v. Ostadestraat. Gevr. vrije woning Rivierenbuurt, liefst Waalstraat. Br. L 8953 WONINGRUIL Amsterdam- IJmuiden, liefst flat. Brie ven L 8952. Aangeb. te Vlaardingen een 3-KAM. FLAT, huur 14.55 p. w. Gevr. huis te IJmui den. Inl. Waalstraat 53 ben. IJmuiden. WONINGRUIL. Gevr. een goed vrij huis. voor een 3- kam. flat, keurig onderh. 3e etage. Huur 14.80. Brie ven L 8958. Voor LUXE VERHUUR zon der chauffeur naar S. Diepen- daal. Esdoornstraat 2 t/o ing. Ziekenhuis. Tel. 8108. (Keus uit 10 auto's). AUTOVERHUURBEDRIJF en RIJSCHOOL C. J. Rade makers. Luxe auto's, busjes, bestel- en vrachtauto's. Rijn straat 91. Telef. 6285. DUIVENLIEFHEBBERS! Prachtige ras Raadsheren te koop. M. v. d. Burg. Driehui- zerkerkweg 24. Modern SCHOENREPARA TIEBEDRIJF Binkhorst en Zn., Tuindersstraat 119, Tel. 7643. DAMESKAPSALON MAI SON „ANNY" voor elke ge wenste permanent. Perma nent met de modernste coupe knippen, natuurkrullen en watergolf voor 8.50. Maison „Anny", A. J. Waal-v. Op bergen, Lange Nieuwstraat 381-385, bij het Marktplein, IJmuiden. Telef. 5672. CASSATA IJS, 3 uur houd baar. Hazenberg's le klas banketbakkerij. LUXE VERHUUR zonder chauffeur: Opeis Rekord/25 per dag, onbeperkt rijden; Volkswagens en Renault Dauphine 20 per dag, on beperkt rijden. Werkdagen tarief 16 per dag tot 200 km; Volkswagenbusjes 25 per dag tot 100 km, 35 de 200 km. Arie Beekhuis. Tor- ricellistraat 32, IJmuiden, Telef. 7179. r Het theater met de beste films DONDERDAG a.s. 8 uur in een speciale voorstelling YUL BRYNNER - MARIA SCHELL CLAIRE BLOOM - LEE J. COBB in de verfilming van het vermaarde boek van DOSTOJEWSKY in prachtige KLEUREN. Felle hartstochten bestormen het witte doek in een realistisch, machtig verhaal De Karamazows, een familie van verdorvenheid en zonde 18 j. Inleiding tot de Rozckruiscrs Wijsbegeerte (met diapositieven) DONDERDAG 14 JULI, 's avonds 8 uur Stationsweg 95, Velsen Toegang vrij ZOUTE KOEKJES, kaas koekjes, luchtdicht verpakt. Banketbakkerij Hazenberg. Wij maken alle SLEUTELS. Firma N. P. Zwager, Kenne- merlaan 77. Telef. 5607. LAAT UW MEUBELEN vak kundig repareren en/of mo derniseren. Swagerman v/h Veuger, Pres. Steynstraat 47- 49. Telef. 4769. AUTORA9DIO-INBOUW- STATION, ook voor repara tie. Keizer. Plein 1945 no. 54, Telef. 4516. BRETEL-OVERALLS zonder mouwen, in khaki en blauw. Zeeman. Bloemstraat 70, IJ muiden. Telef. 4235. MOLTON DEKENS in alle maten. Zeeman, Bloemstraat 70, IJmuiden. Telef. 4235. De beste JAVAKAPOK in pondszakken 2.25. Zeeman, Bloemstraat 70, IJmuiden. Telef. 4235. U kunt veel geld besparen door te kopen in de SEI ZOENOPRUIMING van C. Lodder, Driehuis. Uw huis een jaar MOTVRIJ met ROXASECT, ook voor vliegen enz. Grote bus 4.75. D.A. Drogisterij „De Ceder", Cederstraat 31, IJmuiden-O., Telef. 5610. Planetenweg 68. IJmuiden. Telef. 8107. PHILIPS RADIO en TELE VISIE, platenspelers en bandrecorders. 100 service (event, ruilen wij uw oude app. in). Velo afd. Radio en Televisie. Trompstraat 68, IJmuiden. Telef. 5198-8191. De nieuwste GASFORNUI ZEN en KOMFOREN. Velo, Trompstraat 68, IJmuiden. Telef. 5198-8191. HEREN! Zwarte kalfslederen en bruine gemakkei. schoe nen (Swift) met 10 kor ting. Restanten herenschoe nen vanaf 14.90. Mooie damesschoenen met gemak kelijke hak, in de mode kleuren, met 10 korting. D. v. Buuren, Frans Naere- boutstraat 64. U MOET KOMEN KIJKEN in de etalage. Schoenen van 32.50 met steunzolen voor 22.50 en nog lager. Gemak kelijke pasvorm, in suède en leder. Maak dat U er bij komt. D. van Buuren, Frans Naereboutstraat 64. NOOIT HEEFT U deze prijzen in onze uitverkoop meegemaakt van de kwali teitsschoenen, van D. van Buuren, Frans Naerebout straat 64. Onze kwaliteit JONGENS SCHOENEN in zwart en bruin worden tegen zeer lage prijzen in de uitver koop opgeruimd. Er zijn er ook bij met een half jaar ga rantie. D. van Buuren, Fr. Naereboutstraat 64. LUXE VERHUUR van Opeis Rekord. E. Groen. Planeten- weg 206. Telef. 7244. Neem een PLASTIC D. en H. REGENJAS mee met de vakantie, 5.95. E. Krab, de winkel met de bl. scher men, Bloemstraat 104, Telef. 6162. J. VELDMAN geeft de hoog ste waarde voor uw ijzer en metalen. Torenstraat, Oud- Velsen. Telef. 5609. TELEVISIE. Philips 6.70 p. w. Aristona 7.p. w. Schaub Lorenz 7.p. w. Torfunk 7.50 p. w. Rafena 6.55 p. w. Loewe Opta 6.60 p. w. 100 service, garantie. Vr. inl. H.A.J.O., Da Costa- laan 36, Driehuis. Tel. 7116 HET ADRES voor opspuiten van scooters en bromfietsen enz. N. Gnodde, Kruidberger- weg 32, Santpoort. WAAROM MEER BETALEN als U aan de fabriek veel en veel goedkoper bent. Benzo-rijwielen geheel com pleet met lamp 123.netto. Vraagt prijscourant. Benzo Rijwielfabriek, Vlaardingen. Wendt U tot het speciale Haar-Huis, voor een onzicht bare DAMESPRUIK, wrong, vlecht, Ball-pruik, en de spe ciale Heren-Toupet. Vraagt inlichtingen over het ge wenste. BEMO-Haar, Rum- penerstraat 23, Telef. 04449- 492, Brunssum (L.). NAGELBIJTEN? U leert het binnen enkele dagen af met BITE-X? 1.35. Bij apothe ker en drogist. Al brandt het maagzuur nog zo fel, een RISP-TABLETJË blust het wel! Te koop aangeb. PICK-UP in koffer z.g.a.n. 50. Na 7 u. Scheldestraat 128. Van part. pracht FIAT 500 van '55, geheel in prima st,. Lange Nieuwstraat 752, IJ muiden. Na 7 uur. Te koop SPARTA 125 c.c.. Na 18.30 uur. Grote Beer straat 47. Te koop FORD TAUNUS, prima wagen. Stuurversnel- ling, nwe accu. nwe. kachel, 6 richtingaanwijzers. Banden 80 2 mnd. wegenbelast. Koster, Valeriuslaan 20, Drie huis. Te koop VERZILVERDE KLARINET. Ruysdaelstraat 4. Telef. 4735. Half-Eng. witte KINDERWA GEN z. g. a. n. Eenhoorn straat 79. Te koop GROTE KOFFER en een 5-arms kroon. Vecht- straat 22. N.S.U. DE LUXE 200 c.c. 1956, vol swing. Norton E.S. 2. 500 cc k.k. 1954, vol swing. B.S.A. B 33, 350 cc k.k. 1953. Inruil en fin. mog. le Zuid- polderstraat 54 zwart, Haar lem-Oost. OPEL REKORD 1956, in prima staat 2475. Chevro let loopt prima 425. Pon- tiak vol-automatisch, zeer goed bruikbare wagen 525. Ruilen, financieren. P. Tuijn, Vergierdeweg 30, Haarlem. Telef. 53859.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 6