Elly en Nelly, tot in China bekend, vechten voor hun zeeliedencafé Weinig aanvoer van bloemen in vakantietijd Gebouw in Oud-IJmuiden zal straks worden gesloopt Nog geen nieuwe lokaliteit Steeds grotere schepen door IJmuider sluizen AGENDA Haarlem 6 Strijd tegen de ontucht Burgerlijke Stand van Velsen Motor-polo in Beverwijk V eisendJ muiden Beverwijk Heemskerk ZATERDAG 16 JULI 1960 Het staat er eenzaam aan de rand van een kale met onkruid begroeide vlakte. Rondom hebben de slopershamers geklonken. Maar die hebben hun werk nu gedaan. De stilte is er weergekeerd. Het vervallen gebouw met zijn oude gevel, die de triestheid alleen maar accentueert, staat er een beetje onvast bij. De buren zijn verdwenen en de wind heeft er nu van alle kanten vat op. Er zitten sterren in de ruiten, en als het hard waait vliegt de zand door het gehele huis. De laatste dagen zijn aangebroken voor café „Elly", dat wat wezenloos, met opgetrokken schouders, staat te wachten op de uitvoering van een vonnis. Oud-IJmuiden wordt gesa neerd Maar als men de deur binnengaat en aanschuift bij de bar, vindt men daar een vrouw, die in een lijnrechte tegenstelling staat met haar huis. „Ik zal vechten tot het uiterste" zegt ze, als het onderwerp ter sprake komt. „Ja, ze hebben me van de gemeente wel gezegd, dat ik zal moeten verhuizen. Maar dat kan zo maar niet. Ik heb hier niet zomaar 23 jaar gezeten. Vechten zal ik, dat beloof ik je". BOTSING IN SANTPOORT Op de Hoofdstraat nabij de Delftlaan te Santpoort zijn vrijdag een bromfietser uit Amsterdam en een personenauto uit Zwitserland met elkaar in botsing ge komen als gevolg van weifelend rijden van de bestuurder der buitenlandse auto. De bromfietser kneusde zijn pols. De klanten mompelen instemmend. Zee lui, vissers, veel buitenlanders. Ze willen Elly en haar café niet kwijt. En ze knik ken nadrukkelijk als Elly verklaart, dat IJmuiden en Eliy één zijn voor de buiten landse zeelui. „Ze kennen in China" zegt ze „en luister maar naar de vissers over de radio. Die doen ons vaak de groe ten". Ons, dat zijn Elly en Nelly. Nelly, de buffetjuffrouw („Ik ben de enige buffet juffrouw in Velsen met een vergunning"), die net naar de kapper is geweest en zich koestert in de waardering voor haar nieu we blonde kapsel. En Elly, de vrouw, die ondanks veel tegenslag er in slaagde een zaak op te bouwen, die voor velen een begrip is geworden. „Ja, het café moet weg" zegt ze, en ze wrijft met haar stofdoek over de bar met vinnige gebaren, „en dat kan ik wel be grijpen. Maar waarom hebben al die an deren een nieuwe zaak gekregen en ik niet? Er is niet dat op me aan te merken. De politie heeft hier nog nooit wat aan de hand gehad. En waarom hebben wij hier anders twee vergunningen, dat is toch ook niet voor niks?" Netjes tot het laatst Ze klimt op een trap, en poetst even over een spiegel. „Ja, er is in dit huis veel te doen, en ik zal het netjes houden tot het laatst". „Ga nu toch eens even rustig zitten, kind" zegt haar moeder. „Nou, even dan" zegt ze, maar ze speurt toch nog even langs het plafond op zoek naar ongerechtigheden. „Vindt u nu ook niet? Allemaal hebben ze een andere zaak gekregen, maar ik krijg niks. Ja, een wo ning kan ik krijgen, "maar wat schiet ik daar mee op? Dan kan ik met garen en band gaan lopen? Nee, ik moet een zaak hebben in Oud-IJmuiden. Stel je voor,, als die buitenlanders en die vissers van me straks in IJmuiden komen, en ze kunnen. Elly niet vinden. De Polen komen straks weer. Die komen altijd hier. Want in veel andere cafés willen ze ze liever niet heb ben. Nee, een nieuwe zaak of betalen. Want stil leven in Bloemendaal is ook niet gek. Al zou ik dit werk toch niet goed kun nen missen denk ik. Ze hebben me laatst f50.000 geboden! Maar dacht je, dat ik dit werk zo maar in de steek kan laten?!" Er is meer dat ze niet laten kan. De stofdoek komt weer voor de dag, en de jacht is weer geopend. „Zo, nu even rus tig zitten. Even een cognacje. Jij ook een, Nelly?". Elly peinst over het verleden. Over dat prille begin, toen ze in Alkmaar een café had gekocht. Het bleek niet zo aanlokkelijk als het wel leek. „Meid, ik weet wat moois voor je in IJmuiden" zei een kennis. Elly huurde (negen gulden in de week) en ging naar het Waterlooplein om tweedehandsspullen te kopen. Sommi ge zijn nog in gebruik. Er kwam een naam. „De Toekomst" zou het nieuwe ca fé heten. En toen was het wachten alleen nog op de vergunning. Het bleef wachten. De vergunning bleef uit en Elly werd on gerust. „En de huur betaalde ik maar door" vertelt ze. In haar stem voel je al een verborgen gegrinnik. Er komt beslist weer een van die vreemde situaties, waar ze je zo graag ineens voorzet. „Ik ging naar de gemeente. Je krijgt geen vergun ning" zeiden ze daar. Want je bent een alleenstaande vrouw. Ik moest eerst in ondertrouw zijn. Nou, toen ben ik maar naar huis gegaan. Daar was net kermis. Er liep een jongen, die ik me van vroe ger nog wel herinnerde. Hij wou vijfhon derd gulden van me lenen. Best, zei ik, als je met me in ondertrouw wilt, mag je ze houden ook. Ik ken je bijna niet, zei hij. Nou ja, dat gaf toch niet, het ging om die vergunning. Even een slokje. Het wordt vast een Café Elly, eenzaam en triest, veroordeeld tot afbraak. In de gemeenteraadsvergadering van woensdag jongstleden heeft het anti revolutionaire raadslid de heer J. Visser een pleidooi gehouden voor het stichten van een zeemanshuis in IJ muiden-Oost. In de aankoop van de Thalia-bioscoop aldaar door de gemeente zag hij een prachtkans voor een zeemanshuis. Voor „de zeeman" zijn er in IJmuiden alleen maar café's. was zijn bezwaar, en het zou goed zijn daar iets tegenover te stellen dat de zeeman positieve waarden biedt. Het is niet zo, dat „de zeeman" in IJmuiden een kroegloper is: het over grote deel van de zeelieden in deze ge meente is gehuwd, zij zijn deugdzame huisvaders die de weinige tijd welke zij aan wal zijn thuis doorbrengen, bij vrouw en kinderen; de meeste vrijge zellen zijn verloofd of hebben vaste ver kering met een meisje in IJmuiden of in de omgeving. Het geachte raadslid zal met „de zeeman" dan ook niet be doeld hebben te generaliseren. Hij heeft waarschijnlijk 't oog gehad op de passa gierende bemanningen van de vracht schepen die grondstoffen brengen naar en fabrikaten en halffabrikaten halen van de grootindustrieën in IJmuiden. Inderdaad biedt IJmuiden deze mannen weinig ander vertier dan café-bezoek. Van een „nachtleven" is in IJmuiden geen sprake. En het. is evenmin zo, dat het café-bezoek te IJmuiden in meer of in mindere mate dan elders in Neder land excessen tot gevolg heeft. Een on zer verslaggevers heeft een bezoek ge bracht aan een van deze café's, dat bin nenkort moet verdwijnen, waar som mige zeelieden geregeld hun biertje of borreltje kopen, aandachtig luisteren naar sappige en sterke verhalen en soms zelf deelnemen aan de conversatie, die meestal geleid wordt door de bazin, achter de bar. lang verhaal. „Hij deed het. en de ver gunning kwam meteen. De zaak kon gaan draaien. Ja. Nel, weet je hoe mijn haar toen zat? Pijpekrullen met papiertjes er in." Nell}' voelt eens aan haar eigen nieu we kapsel. Ze kijkt even in de spiegel. „Ja, daar zit weer een piekje" zegt Elly meteen. Ze stuift naar de spiegel en han teert de poetsdoek weer. „Ja, die slaapka mer moet ik direct ook eens opruimen. Als het waait, ligt rnijn hele bed vol zand. Het valt niet mee, als je overal alleen voor staat. Maar als er een man in huis was was er toch eigenlijk meer herrie dan anders". Ze inspecteert de zaak en komt weer terug. „O ja, dat is waar ook, ik had het over die vergunning. Nou, toen we een tijdje in ondertrouw waren geweest, kwam hij opeens met bloemen aanzetten. We moesten maar gaan trouwen vond hij. de oorlog. Ik werd opgepakt, we zagen wel de oorlog. Ik werd opgepakt, we zagen wl- kaar lang niet. Och kind (ieder is „kind" voor Elly), toen ging het niet goed meer, natuurlijk. Ja, met mannen heb ik altijd pech gehad. Met mijn tweede man ben ik vijf jaar getrouwd geweest. En mijn der de man is er vandoor met de centen. Ik had nota bene eerst een steile wand voor hem gekocht. Ja, mannen! „Ze zegt het niet zo bitter als je zou denken. En kijkt eens naar haar klanten, die altijd even aanlopen, als ze aan de wal zijn. „Ze zijn zo kwaad niet" zegt ze verontschuldigend, „misschien heb ik het slecht getroffen". „Tja, het is enorm druk, zo'n zaak. Ik heb twee auto's, maar geen tijd om er in te rijden". De Polentijd De jukebox begint te dreunen. Er wordt meegezongen. De stemming is goed. „Dat is nog niks" zegt Elly. „Maar straks, dan komt de Polentijd. Sjonge, weet je nog moeder, die keer toen ze elkaar met broodzagen en broodmessen te lijf gin gen"? Ze doet elke zaag-, snij-, hak- en kerfbeweging voor. „Er waren plassen bloed en de volgende dag zat het bij de Elly achter de bar. dokter vol Polen. Maar 's avonds waren ze hier allemaal. Het zag wit van het ver band." Er valt as van een sigaret, niet in maar naast de asbak. De scherpe ogen van El ly zien het meteen. „Geeft niet, ik veeg het wel op", zegt ze meteen. Ze poetst over de toonbank zoals ze toen over de vloer zal hebben geboend na dat bloedfes- tival a la polonaise. „Maar er gebeurt hier niet veel hoor. Een vrouw alleen schijnt voor de rust veel beter te zijn. Alleen die ene keer, dat was wat. Toen was er een Pool met een mes. Ik heb een fles Martini gepakt en hem net zolang op zijn kop gehengst tot hij op de grond lag. En toen was ik zo door het dolle heen, dat ik nog een tijdje door heb geslagen. Vierentwintig krammen hebben ze in zijn schedel moe ten slaan, zo was zijn kop kapot". Ze gaat stram rechtop zitten. „De poli tie zocht het uit. Toen is een hoge hier geweest .„Als we m.eer van die vrouwen hadden als u, hoefden wij niets meer te doen" zei hij. Hij vond dat ik me goed geweerd had." Ne.t een tehuis Buiten regent het. Soms vlieft de deur open en stuift een bezoeker naar binnen. Hij gooit zijn druipende jas opzij en komt er bij zitten. „Och, het is hier net een tehuis voor de jongens. Voor een buiten lander is naar IJmuiden komen naar El ly komen. Het heet eigenlijk De Toe komst, maar dat weet geen mens. Er hebben eens treinreizigers heel IJmuiden afgelopen om café De Toekomst te zoe ken. Maar niemand wist het. Och, ik ver- lel het allemaal maar in het kort", zegt Elly, „maar u snapt het wel. Ze kunnen zo'n tent toch niet zo maar opdoeken. De gemeente heeft het huis gekocht, maar mij hebben ze er nog niet uit. Ik geloof, dat ze hier liever wat cafés minder zou den willen hebben. Maar wat moeten die arme zeelui als „Elly" er niet meer is? Hè, jongens? „Er klinkt een instemmend gebrom. Achter in de jukebox wordt net Paul Vlaanderen door de Wama's vermoord. Nelly vertelt een klant, dat haar dochter weer een bekeuring heeft gehad. „Dat kind rijdt altijd met de brommer straten in, waar ze niet in mag. Laatst zat ze 's avonds in een patatezaak. Dat mag hier in IJmuiden niet. Ze is niet naar de kantonrechter gegaan en toen hebben ze mij en mijn dochter met een boevenwagen naar Haarlem gebracht. Je mag hier in IJmuiden niks".„Nou," valt Elly in, maar ik heb hier nog nooit een bekeuring gehad, en ik snap niet, waarom ze me kwijt willen. Maar ze zijn zo niet van Elly af. Als ze me er uit willen gooien, zullen we eens wat bele ven". De toonbank schudt onder het geweld van de stofdoek. Nelly pakt gauw haar cognacje op, voor er wat over de rand van het glas gaat. Een windvlaag jaagt wat zand door het café. "Moet je in de muren kijken"grinnikt Elly opeens." Daar zitten veel gaten, allemaal volglasscherven En dan vertelt ze weer over de komende Polentijd. Over een maand zijn ze er weer, met of zonder broodzagen. „Het zal wel de laatste keer zijn, eind van het jaar ben ik hier vast niet meer." zegt ze ineens berudtend.„Maar dan heb ik ook wat anders. Want betalen zullen ze me" vliegt ze weer op. „En nu ga ik toch echt die spiegel eens een goede beurt geven. Het huis zal netjes blijven tot de laatste dag". Elly's vader slaat de krant dicht, die hij al die tijd heeft doorgesnuffeld. Hij krabt de hond over de kop en staat op om even een luchtje te scheppen. „Maak je niet zo d.ik meid" staat er in zijn ogen te lezen. Door de speciale gerechtelijke brigade van het parket van Brugge welke tijdens het zomerseizoen het toezicht uitoefent aan de Belgische kust, werden sinds 1 juli verscheidene ontuchthuizen ontdekt en gesloten. Er werd in dat verband overgegaan tot aanhoudingen in De Panne, Oostende, Blankenberge en Knokke. Het betreft meestal vreemdelingen, hoofdzakelijk van Franse nationaliteit, die ter gelegenheid van het badseizoen naar de Belgische kust afzakten om er hun onguur beroep uit te oefenen. Vanwege het parket van Brug ge zijn aan de gerechtelijke brigade bij zondere richtlijnen verstrekt in verband met de bestrijding van de ontucht aan de kust, aldus het Belgische „Nieuwsblad van de Kust". BEVALLEN: C. de Vries-Zijlstra. d., Herculesstraat 37, IJmuiden; L. N. Ver schuren-Van Asselt, d„ Rijksstraatweg 645, Haarlem: J. van der Zwet Slotemaker- Buitjes, d„ Sparrenstraat 11, IJmuiden-O.: U. Pasma-Van der Vlies, d., Jupiterstraat 22, IJmuiden; H. de Jager-Romeijn, d., Bloemstraat 66, IJmuiden; W. Groen- Groen, d., Trompstraat 182, IJmuiden-O.; J. A. Keur-Van Laarhoven, z„ Bloem straat 62, IJmuiden; P. P. Akkerman-Moe ke, z„ Schoterweg 174rd., Haarlem; M. V. Eleveld-Van Rooijen, d., Siriusstraat 11, Haarlem: C. R. Oudendijk-Van Dongen, z„ Scheldestraat 9, IJmuiden; S. Giezen-Min- kema. z„ Kerkweg 127, Santpoort; A. C. van der Zwet Slotemaker-Swan. z... Pres. Krugerstraat 57, IJmuiden; P. B. P. Visser- an den Boogaard, z„ Ir. Krijgerstraat 30, Vel'sen-Nóord. ONDERTROUWD: G. L. A. Reijnhart. Litslaar. 20, Santpoort-Zuid en M. S. Sa- balla. Manilla op de Philippijnen; A. G. Kóomen, Tussenbeeksweg 25. IJmuiden- Oost en C. M. Schoorl, Meidoornstraat 8. I.Jmuicen-Oost, t.a. I.Jmuidcn-Oost, Tus senbeeksweg 25; J. Sluijter, Midden Duin en Daalséwég 22 A; Bloemendaal. en A. A. van Hattum.' Stationsweg 78, Velseri-Zuid.' t.a. Bloemendaal, Midden Duin en Daalse- weg 22 A; G. Drenth, J. H. Leopoldhof 80, Weesp, en T. Zwier, Zwaanstraat 13. IJmuiden. t.a. Weesp. J. H. Leopoldhof 80: L. Deijkers, Heidestraat 39. IJmuiden-Oost en L. Blok. Radarstraat 98, IJmuiden: K. Zwart, Van Leeuwenstraat 15, IJmuiden, en J. C. Sieraad. Frans Halsstraat 18. IJmuiden-Oost; H. T. Beukema, Bloem straat 74, IJmuiden. en H. H. Bruinzeel, De Noostraat 57, I.Tmuiden-Oost; .1. Pijnacker, Heerenweg 59. Lisse, en F. W. Kiewied. Bosbeeklaan 6, Santpoort, t.a. Hillegom, Juliana van Stölberglaan 55; J. de Jong, Platanenlaan 41, IJmuiden-Oost, en P. H. H. Gulikers, Hofdijklaan 11, Driehuis, t.a. Driehuis, Hofdijklaan 11; A. Moerkerken. Leidsezijstraal 14 rd„ Haarlem, en C. van Leeuwen, Esdoornstraat 16, IJmuiden-Oost, t.a. Haarlem, Leidsezijstraat 14 rd.; J. de Groot, Kortenaerstraat 32 a rd., IJmuiden- Oost. en M. Deen, De Ruijterstraat 185, IJmuiden-Oost; J. Poldervaart, Engelmun- dusstraat 9, IJmuiden-Oost, en A. van dei- Plas, Eksterlaan 13, IJmuiden-Oost, t.a. IJmuiden-Oost, Eksterlaan 13. GETROUWD: A. P. Dekker en A. C. J. de Geest, Velsen-Noord, Doelmanstraat 11; A. O. Kraan en A. Bos, IJmuiden, Tuin dersstraat 81; J. Hummel-F. van Loossen, Beverwijk, Vlaanderenstraat 30; G. Len derink en A. v. Leeuwen, IJmuiden, Burg. Rambonnetlaan 39; J. P. Warmerdam en H. T. van der Steen, Den Helder. Mei- doornstraat 30; C. Spreeuw en A. Davids, Velsen-Noord, Wester Parallelstraat 1; G Ubels en H. van Os, Beverwijk, Bergers laan 132; H. W. Neervoort en E. W. C. Schiff, Velsen-Zuid, Stationsweg 91; R. Hoffmann en S. J. Mettler, Santpoort, Rusburglaan 18; G. G. Wilson en C. A. Th. Duijn, Engeland, Dunstable 26, Holliwich Road. OVERLEDEN: R. Kofman, 57 j„ echtg. van G. G. de Roo, Eemstraat 28, IJmuiden' J. Clewits, 68 j., echtg. van H. R. Saager. Duinweg of Duivelslaan 36, Santpoort- Zuid; A. Govers, 75 j„ echtg. van P. Schuit, De Weerdstraat 11, ijmuiden; N. Zwart, 57 j., echtg. van J. Katers, Van Rijswijk- straat 3, Velsen-Noord. Op de bloemenveiling te Beverwijk was de aanvoer deze week niet aanzienlijk. Dit was eigenlijk maar goed ook, want midden in de vakanties is de vraag naar bloemen toch niet groot. De aanvoer van gladiolen begint iets groter te worden nu deze bolbloemen door de vele regen der laatste dagen groeien als kool. De prijzen zijn tot nu toe heel goed te noemen, want bij een toenemend aanbod werd er voor soorten als Accalau- rontia, Allard Pierson, Lady Boreel en Straus rond 50 cent per bos betaald. Ook de aanvoer van zomerbloemen be gint groter te worden, er komen meer Sta- tice aan de markt, waarvoor tot 75 cent per bos werd betaald. Godctia kwam bij een matig aanbod ook tot deze prijs. Rozen en anjers gingen vlot weg, al lie pen de prijzen nog al sterk uiteen. Ornito- galum draaide rond 75cent per bos, Bro- dca's minderen al weer in aanbod. Dahlia's komen er iets meer al is dit voor de veiling nog niet van groot belang. De aanvoer van perkplanten begint iets af te nemen al is de vraag naar tuingoed nog altijd goed te noemen. Groente Met uitzondering van een aantal schaar se produkten zoals bonen, erwten, spinazie bloemkool en postelein was het op de groentemarkt nu niet zo erg gewild. De bos- en waspeen lagen laag in prijs genoteerd, er draaiden vrijdag 600 kisten waspeen door. 150 kisten bospeen en 500 kisten sla. Toch bestond er voor de goede sla wel enige animo en hierdoor liep de prijs op tot 13 cent per krop. De peen ging tot ten hoogste 17 cent per bos en per kilo Bloemkool was duur, er werd voor de eerste soort tot 88 cent per stuk betaald Sperziebonen daalden iets in prijs door de aanvoer van de koudegrondbonen; de prij zen lagen rond de gulden per kilo. snijbo nen kwamen nog tot 1.50 per kilo. Voor doperwten liepen de prijzen op tot 1.28 per kilo, peulen waren nog iets duurder. Andijvie komt er steeds meer, wat tot gevolg had dat de prijzen terugliepen tot rond 15 cent per kilo. Spinazie kon men vlot verkopen tot 40 cent per kilo. waarvoor ook de postelein verkocht werd. Aardbeien De laatste officiële aardbeienveiling, die vrijdag in Beverwijk werd gehouden, ken- In Beverwijk staat volgende week zon dag iets sensationeels te gebeuren. Dan zal namelijk in het gemeentelijke sport park „Adrichem" een motor-polo-wed- strijd gespeeld worden door leden van de clubs „The Thunderbirds" en „The Red Devils". Ook in 1953 heeft Beverwijk reeds ken nis gemaakt met deze sport, hetgeen toen een ware sensatie was. Dezelfde teams komen ook volgende week zondag weer in veld, zij het in iets gewijzigde samen stelling. De sport vergt een grote behendigheid op de. motor. De bal heeft een middellijn van veertig centimeter. De motoren zijn speciaal voor deze tak van sport in Frankrijk. Amerika zeer populair klaar gemaakt. Ze hebben een cylinderinhoud va 125 cc. De spelers dragen speciale vei- ligheidskleding, want valpartijen zijn niet zeldzaam tijdens dergelijke wedstrijden. Elk team bestaat uit viif spelers, te weten een doelverdediger, wienst motor eigenlijk geen motor is, een achterspeler en drie voorhoedespelei's. Een wedstrijd duurt drie maal twintig minuten. De organisatoren van de motor-polo-wed strijden in Beverwijk verwachten bij mooi weer een grote toeloop van het publiek. Wedstrijden in Heineoord (Zuidholland) trekken vrij regelmatig achtduizend toe schouwers. Drie grote schepen, elk met een diep gang van ongeveer 10.60 meter, worden dit weekeinde in IJmuiden verwacht op weg naar Amsterdam. Het zijn de Japanse „Taiho-Maru", de „Harveey S. Mudd", en de Malgomaj'". Kwamen vorig jaar zes schepen van deze diepgang door hot Noordzeekanaal, met bovengenoemd drietal zullen dit jaar tot dusver reeds 21 van deze enorme schepen de IJmuider sluizen zijn gepasseerd. Hiermee wordt wel duidelijk aangetoond welk een dynamische ontwikkeling plaats heeft m de scheepvaart door het Noord zeekanaal. Dit is een ontwikkeling die alle prognoses overtreft. De „Taiho-Maru" zou vandaag in IJmuiden aankomen, de „Harvey S. Mudd" wordt zondag verwacht, en de „Malgomaj" (opnieuw met een enorme la ding ijzererts voor Duitsland), zal maandag in LJmuiden binnenlopen. GESLAAGD De heer A. Kaptein te IJmuiden is in Arnhem geslaagd voor het examen che misch vakman A. Goliath en de barbaren (Thalia, IJmuiden). De heldendaden van „Goliath", de opstandeling Emiliano, die tegen de Longobarden in verzet is gekomen, vormen het onderwerp van de ze Italiaanse film vol spanning. Maan dagavond een heel ander onderwerp „Va der heeft het moeilijk". Zondagmiddag „A. en C. bij de kannibalen", Donderdag in de reeks van speciale voorstellingen „De familie Trapp". Operatie Petticoat (Rex, IJmuiden). Het is begrijpelijk, dat Rex de film „Operatie Petticoat" gaat draaien. Het is wel niet de eerste keer dat deze film in IJmuiden wordt vertoond, maar desondanks zal de be langstelling heus wel groot zijn, want het is een zeer .gezellig gevalletje met veel humor, deze historie van mannen, meis jes en een roze duikboot. Bossen en Peter (Ken nemer Theater, Beverwijk) „En eeuwig zingen de bossen" is voor de derde maal geprolongeerd. Zon dagmiddag wordt „Welsh Cargo" ge draaid. „Salem Aleikum" (L u x o r, Beverwijk). Peter Kraus komt gitaar spelen en zingen in het Luxor tot grote vreugde van de teen-agers. Van dinsdag tot en met donderdag een andere Peter: Peter Alexander in „Salem Alei kum" over Noordafrikaanse wapensmok kelaars. Elk wat wils (W. B„ Beverwijk). Hier is het natuur lijk weer knokken geblazen. Zaterdag een tocht door de jungle in „Song of India", zondag en maandag „Het. monster uit de riolen", zondagmiddag „De ijzeren handschoen". merkte zich door een vlotte handel en dure aardbeien. Het waren deze laatste dag de doosjes die in het brandpunt der belangstelling stonden. De aanvoer in doosjes was bijna 10.000 stuks. De prijzen die op de middagveiling be steed werden lagen wel zeer hoog, voor de nog vrij goede kwaliteit draaide de prijs rond 80 cent per doosje, met 88 cent per doosje als hoogste notering. Voor de stoffen, er waren er geen 1000 meer, liepen de prijzen nog al uiteen, maar over het algemeen waren de prijzen aan de hoge kant. Ze, draaiden rond de 4. per stuk en bijna 5.als hoogste note ring. De prijzen: aardbeien 220500 per slof, aardbeien 3688 per doosje, andijvie 1219, bloemkool 2388, sla 413, spi nazie 1445, postelein 2240, bospeen 10 18, waspeen 1017, sperziebonen 90 115, snijbonen 95150. doperwten 65125, rabarber 1220, rode bessen 120220 slof, kruisbessen 160200 per slof. ZATERDAG 16 JULI Rex, 20 uur: „Operatie Petticoat". Thalia, 19 en 21.15 uur: „Goliath en de barbai-en". Pieter Vermeulcnmuseum, Cultureel Centrum, 1416.30 uur. ZONDAG 17 JULI Rex, 15 en 20 uur: „Operatie Petticoat". Thalia, 15 uur: „Abbott en Costello bij de kannibalen", 20 uur: „Goliath en de barbaren". MAANDAG 18 JULI Rex, 20 uur: „Operatie Petticoat". Thalia, 20 uur: „Vader heeft het moei lijk". ZATERDAG 16 JULI Kenncmer Theater, 19 en 21.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Alle lieben Peter". W.B. Theater, 20 uur: „Song of India". ZONDAG 17 JULI Kennemer Theater, 14.30 uur: „Melo Tango", 16.30, 19 en 21.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen". Luxor Theater, 14.30 uur: „Revolver duel in Durango"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Alle lieben Peter". W.B. Theater, 14.30 uur: „De veren hand schoen: 16.30 en 20 uur: „Het monster uit de riolen". MAANDAG 18 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Alle lieben Peter". W. B. Theater, 20 uur: „Het monster uit de riolen". Marquettc-theatcr, zaterdag en zondag 20 uur: „Achterdocht"; zondagmiddag 14.30 uur: „Onder kruisvuur". Openluchttheater: Vandaag 20.15 uur: Operette „Die Fledermaus". Vleeshal: Zondag 14 uur: Poppentheater Merlijn met „De Chinese Draak". BIOSCOPEN Cinema Palace: Dagelijks tot en met donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „The geisha boy", a.l. Elke ochtend (behalve zondags) 10.30 uurVakantie-jeugd programma. Frans Halstheater: Vandaag, maandag, woensdag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur en dins dag 14 en 20 uur: „The Glenn Miller Story", alle leeftijden. Lido Theater: Dagelijks tot en met don derdag 14, 19 en 21.15 uur. zondag tevens 16.15 uur: „De koe en de gevangene", alle leeftijden. Zaterdagnachtvoorstelling 23.30 uur: „Blanke lading uit Parijs", 18 jaar. Zondagochtend 11 uur: „Vrijheren van het woud", alle leeftijden. Luxor Theater: Dagelijks tot en met woensdag 14, 19 en 21.15 u., zondags tevens 16.15 uur: „De wraak der geuzen", 14 jaar. Donderdag 14 en 20 uur: „Gaslight", 18 j. Minerva Theater: Vandaag en zondag 19 en 21.15 uur: „Hij, zij en de petticoat", a.l. Zondag 14 en 16.15 uur: „Circusparade", a.l. Maandag en dinsdag 20.15 uur: „Le diable au corps", 18 jaar. Woensdag 14.30 en 20.15 uur en donderdag 20.15 uur: „It happened to Jane", alle leeftijden. Rembrandt Theater: Dagelijks tot en met donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Zet 'm op, Tommy", alle leeftijden. Elke och tend 10.30 uur (behalve zondags): Montag- nes Jeugdvariété. Zondag 11 uur: „De wereld der stilte", alle leeftijden. Roxy Theater: Vandaag 14.30. 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Fort Yuma", 14 jaar. Van maandag tot en met donderdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „In de catatomben van de onderwereld", 14 j. Studio Theater: Vandaag, maandag tot en met donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „I'm all right Jack", 14 jaar. Elke ochtend (behalve zondag) 10.30 uur: Vakantieprogramma met Donald Duck e.a. Zondagochtend 11 u.: „Lassie's grote avontuur", alle leeftijden. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag en zondag 14.30 uur: „Walt Disney's fabel- land", a.l. Vandaag en zondag 19 en 21.15 uur: „Some like it hot", 18 jaar. Maandag tot en met donderdag 14.30 uur: „Walt Dis ney's fabelland", a.l. Maandag tot en met woensdag 19 en 21.15 uur: „Münchhausen in Afrika", a.l. Donderdag 19 en 21.15 uur: „Als mijn grote broer dat wist", a.l. TENTOONSTELLINGEN Museum „Het Huis Van Looy" (Kam perlaan): Tot 1 augustus dagelijks van 1012.30 en van 13.3017 uur, zondags van 1417 uur: Reizende Unesco-expositie „Stad en landschap". ,In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 augustus dagelijks van 1022 uur: Expositie van tekeningen van Helga Schussheim. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 13): Tot 8 augustus dagelijks van 917 uur: Expositie van werken van Haarlemse beeldende kunstenaars. DIVERSEN Zandvoort, Muziektent Gasthuisplein: Vandaag 20.15 uur: Optreden Frans Stu dentenkoor. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 15 juli).

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 6