Aanvaring „Daje Böhmer met tanker „Kazbek" IJmuiden wil St. Gregoriuskerk niet degraderen tot opslagloods Hoe de duiven vlogen Havenberichten DAVO-haarden Kapitein schuldig verklaard Fa. DE VILDER Dwergen gaan zieke reus opknappen DINSDAG 19 JULI 1960 5 Examens Engels schip voer recht op „Lindekerk" in Ook in Gastricum geen aardbeien meer LOENDERSLOOT Wasmachines - Centrifuges Dode door verkeersongeval Aardbeienseizoen voorbij Wijk aan Zee ook in „Vrouwen achter vensters" Bromfietser lag met hersenschudding op straat Haarlem. Voor het m.u.l.o.-examen in Haarlem zijn voor het diploma A geslaagd de dames: I. H. Hoogendoorn, Haarlem; M. tl. Jansen, Zwanenburg; J. A. Blansert. Haarlem; C. I. Kramer, Lisse; M. N. Schneiders en J. A. Vermeer te Haarlem; C. Been, Aalsmeer; C. Padmos en A. E. Tjeerds te IJmuiden-Oost; A. B. Lodder, Vèlsen; E. P. Mulder en W. M. Ottevangér te IJmuiden-Oost; J. A. Parent, Vclsen; L. Kolkman en J. H. C. Pérukel te Haarlem; M. Jonkman, IJmuiden-Oost; A. H. W. V. v. d. Linden, Driehuis en de heren: L. v. Schaagen, Heemstede; W. B. v. Schaik, Haarlem; J. H. Barends, Hoofddorp; J. E. Reiss, Santpoort; P. Noordhuis en J. v. Vliet te Vèlsen; A. F. J. Knapp, Santpoort: T. J. J. Overmeer en J. Koetse te Haarlem; J. J. Rijken, Overveen; J. v. d. Graaff, IJmuiden-Oost. Haarlem. Van de Chr. Opleidingsschool voor Kleuterleidsters te Haarlem slaagden voor het diplomta leidster de dames: H. M. H. Baars, T. Blauw, J. M. Derogee, J. Hoek, G. Kanning, N. Ouwerkerk en A. Vos, allen te Haarlem, J. Brink te Zandvoort, M. S. E. de Raadt te Zwanenburg. Voor het diploma hoofdleidster de da mes: M. J. A. Hart, J. H. Nieuwenhuizen, A. J. Prudon, J. M. Slikker, G. Verhoef, S. Vreenegoor, J. G. v. d. Werf en T. de Wit, allen te 'Haarlem, T. A. Kuiper te Santpoort, M. C. Kuneman te Zandvoort, C. van 't Land te Bloemendaal, N. v. d. Meer te Hillegom, E. v. d. Meulen te Voge lenzang, G. E. Monné te Beverwijk en M. Smink te Lisse. Wagcningen. Ir. E. Alvares Bega, gebo ren te Dordrecht, is bevorderd tot doctor in de landbouwkunde na verdediging van een proefschrift met stellingen getiteld: Moeilijkheden en mogelijkheden van de bloembollenteelt in Israel. Wagcningen. Geslaagd voor het propae- deutisch examen: G. Bos, Nieuw Vennep: mej. F. S. E. van den Kasteele, Overveen. K. Kuyken, Heiloo, H. W. Koster, Heem stede, A. Parzer, Aalsmeer, J. Visser Haar lemmermeer, J. J. de Wijs, Haarlem, J. D. Enthoven, Nieuw Vennep en D. Eveleens, Aalsmeer. Steigers om de verwaarloosde SI. Gre goriuskerk in IJmuiden-West; op de voorgrond bikken kinderen roest van het smeedijzeren hekwerk. „Elke koersverandering van een schip moet voor tegen- en meeliggende schepen duidelijk waarneembaar zijn en voorts verdient het aanbeveling ook gedurende buiig weer met afwisselend minder goed en vrij goed zicht de technische hulpmid delen .aan boord voor de navigatie te gebruiken." Deze conclusie trok de heer J. Metz, hoofdinspecteur voor de Scheep vaart, voor de Raad voor de Scheepvaart in Amsterdam naar aanleiding van de aanvaring tussen het s.s. „Lindekerk" en het Britse s.s. „Westbay" op 3 maart bij het vuurschip Terschellingerbank. De „Lindekerk" was op 3 maart in buiïg weer met 6000 ton lading uit Ham burg op weg naar Triest. Ter hoogte van het lichtschip ontdekte de wachtdoende eerste stuurman, J. C. Park uit Amster dam, dat het Engelse schip recht op de „Lindekerk" invoer. „Wij gingen hard naar stuurboord, maar tegen de verwachting in haalde de Engelsman uit naar bakboord", verklaar de kapitein van de „Lindekerk", T. Meij er uit Nunspeet. „We begrepen de vreem de manoeuvre van de ..Westbay" niet. Hoewel we nog met volle kracht achter uit voeren, was een aanvaring niet meer te voorkomen. We schampten elkaar." De hoofdinspecteur van de scheepvaart meende uit deze aanvaring twee leringen te moeten trekken, waarbij hij zich niet in de schuldvraag van de kapitein van het Engelse schip wilde verdiepen. Naar zijn mening is het beleid aan boord van de „Lindekerk" juist geweest. De raad voor de Scheepvaart zal binnen kort vaststellen of in deze zaak een onder zoek naar de schuldvraag moet worden ingesteld. Op de maandagveiling van Ons Belang te Castricum is het ook gedaan met de aardbeien. De zwarte bessen worden nu in grotere hoeveelheden aangevoerd en hiervoor be taalt men graag een goede prijs. Ook de kruisbessen worden voor een goede prijs afgedrukt- De groenten bleven een goede prijs noteren. De noteringen waren: Rabarber per bos 0.12!^0,14sper ziebonen ƒ0.97; groene doperwten ƒ0.75; doperwten 0.83; sla 0.030.04' bloemkool f 0.15f 0.76; tuinbonen 0.29 4.45; andijvie f 0.10' 0.12; capucij- ners 0.720.73; soep per bosje 0.10; peterselie per bakje 0.53; peulen 1.50; prei ƒ0.29; bos uien f 0.03%0.04 spi nazie 0.38; selderij per bakje 0.25; was- peen ƒ0.11ƒ0.14; aardbeien 310 - 4.80: zwarte bessen 4.304.50; rode bessen 2.60; kruisbessen 2.80; aardbeien per doosje f 0.380.72. Advertentie ALLE MODELLEN CENTRUM GALERIJ Lange Nieuwstraat 433 - 435 OUD-BRANDWEERCOMMANDANT WERD 80 JAAR Ter gelegenheid van zijn 80e verjaardag heeft de oud-brandweercommandant van Castricum de heer J. Tromp een receptie gehouden, waarop zeer velen hem hun ge lukwensen kwamen aanbieden. Namens de bouwver. St. Joseph waarvan de heer Tromp één der oprichters. 40 jaar lid en vele jaren bestuurder was, kwamen de heren G. P. Klaasse en G. H. Hemmen de jarige gelukwensen aanbieden. Ook namens de brandweer waren er ver tegenwoordigers en wel de heren P. van Maarleveld en G. Ronk. Naast familieleden en zeer vele anderen ook uit bouwvakkringen hebben velen de jarige gefeliciteerd en die felicitaties gingen vaak gepaard met bloemen en cadeaux. INBRAAK IN WINKEL In de nacht van vrijdag op zaterdag is ingebroken in een kruidenierszaak aan de Graaf Florislaan te Beverwijk. Door in klimming is men binnengekomen. De win kelkassa werd geledigd. Een hoeveelheid geld in het' dressoir werd eveneens mee genomen. In totaal werd een bedrag van circa driehonderd gulden gestolen. De politie stelt een onderzoek in. Op 9 april 1960 is het motorschip „Daje Böhmer" op de reis van Amsterdam naar Kopenhagen nabij Texel-v.s. tijdens mist in aanvaring gekomen met het ten anker liggende Russische tankschip „Kazbek". Op grond van het onderzoek, dat de Raad voor de Scheepvaart te Amsterdam heeft ingesteld met betrekking tot de aan varing, welke op 9 april 1960 bij Texel- v.s. heeft plaatsgevonden tussen het Ne derlandse motorschip „Daje Böhmer", op reis van Amsterdam naar Kopenhagen, met het ten anker liggende Russische tankschip „Kazbek", is de raad van oor deel, dat deze is veroorzaakt doordat de wachtdoende stuurman, betrokkene D. P. S. in meer dan een opzicht is te kort geschoten. In de eerste plaats heeft de raad daar bij op het oog, dat deze betrokkene, gelet op het door mist beperkte zicht, dat hij bovendien nog overschatte, met zijn schip niet de voorgeschreven matige vaart, heeft gelopen, aangezien uit de toe dracht van de aanvaring blijkt, dat de vaart van de „Daje Böhmer" op het ogen blik, dat de .Kazbek" werd gezien, zo groot was, dat het niet mogelijk bleek de aanvaring met de ten anker liggende „Kaz bek" te voorkomen, hoewel betrokkene, zo dra hij dat schip in de mist kon onder scheiden, volle kracht achteruit heeft la ten slaan. In de tweede plaats heeft deze betrokke ne geen goede uitkijk laten houden, hoe wel de omstandigheden zulks vereisten. Hierdoor handelde hij in strijd met arti kel 29 van genoemd reglement. In de derde plaats heeft hij de algeme ne instructies van zijn kapitein niet opge volgd. Deze luidden, dat hij bij slecht zicht gepord moest worden en dat in Advertentie VERKOOP - REPARATIE De grootste keuze en de beste service. Het aloude en bekende adres zo'n geval een uitkijk op de bak moest worden gezet. Aan geen van deze beide voorschriften heeft de stuurman gevolg gegeven. Dat de stuurman ondanks het steeds slechter worden van het zicht zijn kapi tein niet heeft willen roepen, omdat hij meende, dat deze zijn nachtrust nodig had, klinkt welwillend, maar kan door de raad niet als een verontschuldiging worden geaccepteerd. Evenmin kan te zijner ont lasting gelden, dat de „Kazbek" dwars in het vaarwater zou hebben gelegen. Uit al het vorenstaande volgt, dat naar het oordeel van de raad de aanvaring moet worden geweten aan de schuld van betrokkene terwijl, wat betrokkene B. be treft, de raad oordeelt, dat aan hem geen schuld aan de aanvaring kan worden ver weten, zodat deze van alle schuld daaraan moet worden vrijgesproken. De raad straft mitsdien betrokkene D. P. S. door hem de bevoegdheid om als stuurman te varen op zeeschepen te ont nemen voor de tijd van één week. Verder blijkt uit al het vorenstaande, dat het antwoord van de raad op de door betrokkene B. bij het onderzoek gestelde vraag, welke lering uit de onderhavige zaak kan worden getrokken, luidt, dat ook een stuurman, die met de wacht is be last, evenals ieder ander, die verantwoor delijk is voor de navigatie van een schip, niet moet handelen in strijd met voor schriften van 't Reglement tot voorkoming van aanvaringen op zee en dat hij de door zijn kapitein gegeven algemene in structies moet opvolgen. In het Centraal ziekenhuis te Alkmaar is overleden de 66-jarige mevrouw A. Leurink uit Hengelo, die zaterdag bij een val met haar bromfiets op het rijwielpad van de Beverwijkerstraatweg te Castri cum ernstig werd gewond. Evenals haar man trachtte zij, gaande in de richting Alkmaar, een paar wielrijders te passe ren. Zij slipte daarbij en moest, op advies van dr. Wieringa, omdat zij bewusteloos bleek, naar het ziekenhuis te Alkmaar worden vervoerd. Hier is zij thans over leden. IN IJMUIDEN-WEST, aan de zuidoever van het Noordzeekanaal is elke maandag- en woensdagavond iets te zien dat doet denken aan een sprookje over een reus en dwergen. De reus is de St. Gregoriuskerk, aan de Kanaalstraat (226) en de dwergen zijn volwassen mensen en kinderen. Oud en ziek lijkt deze reus, ofschoon hij nog geen eeuw bestaat.... De dwergen hebben een stelling om hem heen gebouwd, die elke week ongeveer een meter groeit maar nog lang niet hoog genoeg is om borst en hoofd van de patiënt onder handen te nemen. Maar beter zullen zij hem maken, ze hebben er een erezaak van gemaakt, deze dwergen. Toen ruim 75 jaar geleden de Gregorius kerk in gebruik werd genomen, was zij tamelijk centraal gelegen voor de katho lieken in IJmuiden. Na de tweede wereld oorlog breidde de stad zich echter der mate uit in zuidelijke richting, dat de Gregorius hoe langer hoe verder van het centrum geraakte. Toen eindelijk beslo ten werd een nieuwe kerk te bouwen, had men het oog op het plekje waar nu het cultureel gebouw staat. Het zou een heel grote kerk worden, ruim genoeg voor alle katholieken in IJmuiden. Zodat de Grego rius overbodig zou worden. Daarom is de laatste zes jaar slechts dat gedaan aan dit kerkgebouw wat beslist noodzakelijk was om de verkoopwaarde niet te doen dalen. De nieuwe (Petrus-) kerk kwam nog zuidelijker dan men gedacht had. Niet zo centraal gelegen dus. Inderdaad is dit het geval op het ogen blik. Als echter straks het uitbreidings plan Zeewijk zal zijn gerealiseerd, dan zal de Petruskerk wel degelijk in IJmui" dens centrum liggen. Nadat pastoor Westerhoven en zijn staf waren verhuisd en de Petruskerk haar deur-en had geopend, bleven's zondags een vijfhonderd volwassenen de Gregorius kerk bezoeken. Deze ontwikkeling deed de vraag rijzen, of het nu wel zo verstandig was de Gre gorius te sluiten en het kerkgebouw te ver kopen, zoals inmiddels was gebeurd met het klooster en de pastorie Hulpkoster Bertus Hermans en enkele vrienden stroopten vier weken geleden de mouwen op en begonnen de zieke, ver waarloosde reus, hem overal waar ze bij konden bekloppend, te onderzoeken. Naar mate het onderzoek vorderde, groeide het aantal kijkers. Het onderzoek werd ge volgd door kleine herstellingen. Vele kij kers zijn helpers geworden en de repara ties worden hoe langer hoe belangrijker. Want onder degenen die het niet langer werkeloos konden aanzien, zijn echte vak mensen. Hun aantal is nog niet zo groot, maar groeit. Het zijn niet alleen inwoners van IJmuiden, die er aaraigheid in heb ben gekregen de Gregorius eens duchtig op te knappen. Menig vakantieganger die op een maandag- of woensdagavond voor bij kwam heeft, na een praatje mot Ber tus, toegezegd te zullen helpen. Zoals een mijnheer uit Schiedam, die beloofd heeft alle stukadoorswerk voor zijn rekening te nemen. „Het zal nu 'zo lang niet meer duren, of alle beroepen die hier in IJmuiden wor den uitgeoefend zullen vertegenwoordigd zijn in het vrijwilligerskorps van Bertus Hermans," zei gisteravond een scheep vaartman, wijzend naar een kapper, die een enorme muurschildering te lijf ging. Pastoor Westerhoven kwam binnenval len. „Ja, ja, ik kom hier geregeld kijken. Natuurlijk.. Kijk nu toch die banken (sommige in een nieuw grond verf je) eens: waaibomenhout! Vier maanden? 't Wordt vast veel later. Kapper Barentje'van der Kolk pro beert een enorme muurschildering van een zekere Loots te redden Misschien wordt het wel een jaar, voor de St. Gregoriuskerk aan de Kanaalstraat in IJmuiden er weer fris en monter uit ziet, van buiten en van binnen. De duur van haar ziekte hangt af van het aantal vaardige handen dat meehelpt aan de res tauratie. Maar ook van de bijdragen die men storten kan op gironummer 440112, ten name van de heer J. N. Osendarp. IJmuiden-West wil niet dat de Gregorius tot een opslagplaats wordt gedegradeerd, zoals de Duitse bezetter heeft gedaan (na een beeldenstorm). Vooral de katholieken in IJmuiden-west zullen- er' clus iets aan moeten doen. Het aardbeienseizoen is nu voorbij. Het had niet veel meer te betekenen wat er maandag nog aan aardbeien aan de markt kwam. Maar het seizoen is niet zonder meer gesloten, men heeft er een heel goe de herinnering aan bewaard, want de prij zen lagen hoger dan anders. Dit betrof dan de doosjes, want de aanvoer van sloffen heeft niet veel meer te betekenen. Voor de doosjes hadden vooral de Haagse gros siers veel belangstelling. Er werden prij zen betaald, die opliepen tot bijna een gulden per stuk. Voor de laatste sloffen werd van 3 tot 5.80 per stuk betaald. De noteringen waren gisteren in Bever wijk: Aardbeien 300-580 slof; Aardbeien 46-98 doosje; Andijvie 12-22; bloemkool 32-78; sla 3-10; spinazie 7-54; postelein 34-30; sperziebonen 83-1!'.: snijbonen 160- 205; tuinbonen 14-34; waspeen 10-14; bos- peen 12-22. Velserduinweg 173 - Telefoon 4402 KOOPT BIJ DE VAKMAN De knusse badplaats Wijk aan Zee speelt ook een rol in de Italiaanse film „Vrou wen achter vensters". Maandagmorgen zijn opnamen gemaakt in de Gasthuis straat. Regisseur Luciano Emmer, die on langs door een onderwereldfiguur in Am sterdam in de gracht werd gegooid, was ook aanwezig. Bij de opnamen in Wijk aan Zee werd verondersteld dat de Italiaanse mijnwerker, die op de Amsterdamse wal letjes relaties met een vrouw van lichte zeden had aangeknoopt, besluit naar Wijk aan Zee te gaan. Met de „juffrouw" gaat hij een paar dagen in pension. Enkele badgasten voornamelijk meisjes met blond haar hebben gefigureerd in deze Italiaanse produktie. Op het fietspad van de Zeestraat te Be verwijk lag maandagavond een man. Hij bleek gewond te zijn. Men bracht hem over naar het Rode Kruis ziekenhuis, waar een hersenschudding werd gecon stateerd. De gewonde is een Velsenaar. die maandagavond per bromfiets naar Wijk aan Zee ging. Door nog onverklaarbare oorzaak is hij van zijn vervoermiddel ge vallen. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Vliestroom van Liverpool; Belgia, Gothenburg; Johannes. Walkom: Witmarsum. Hamburg; Adeny, Manty- luoto; Bolt. Halden: Dido. Bordeaux: Tilly Vasa; Herroe. Kot.ka: Toften, Lidköping; River Afton, Pepcl, erts lossen IJmuiden; Trito. Dublin: Taiho Maru. Dtimai; Worchesterbrook, Liverpool: Wa- saland. Hamina, cellulose lossen Velscn. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Regine. Rot ter dam; Nero. Antwerpen. Maandag vertrokken uit IJmuiden: An.ja naar Sundsvall; Viggen Gent; Giessenkerk, Hamburg: Matea, Rotterdam; Kielce. Nordenham: Frev, Malmö; Steady, Domsjö. zout geladen IJmuiden; Henriettc B. St. Malo; Waterland, Las Palmas. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Otum naa) Antwerpen; Netherl. Coast. Rotterdam; Roman Queen. Antwerpen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven var. herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterda m is gegaan). I WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden J betaald, daar de bezorgers op donder- dag moeten afrekenen. X DE ADMINISTRATIE co^x>ao5MOKC<xcocceoocccccooooooo5coccccccco30coo3coc6 IJmuiden Van de postduivenhoudersvereniging IJmuiden te IJmuiden namen dit weekeinde 218 duiven deel aan een wedvlucht-van. Duffel af over een aisland van 152 km. De lossing van de duiver, geschiedde om b'.3ü uur. Een duif van A. J. Waal bereikte als eerste het hok om 8.02 uur. de laat- ste prijsduif om 8.30 uur. De uitslag was als volgt: A J. Waal 1 4 12 16 17 31 35 44; J. v. Eek 2 9: W. K. C. Booii 3 8 15 28 43: J. de Waard 5 10 13; J. Exalto 6 7 21 27; P. Hoekstra 11 14 34 37 38 41 42: K. Inia 13 19 35: A. Voetman 20: J. v. Opbergen 22'25 26 30 39: G. Godde 23 24; H. Haver 29; W. Kaale 32 33; P. A. A. v. Dongen 40. De I.Jmonden Van de postduivenhoudersvereniging De IJ- monden (zaterdagvliegers) te IJmuiden namen uit weekeinde 130 duiven deel aan een wedvlucht van Venlo af over een afstand van 162 km. De iossing geschiedde om 12.30 uur. Een duif van Visser bereikte als eerste het hok om 15.01 uur. de laatste prijsduif om 15.18 uur. Mooi vliegweer, snel verloop. De uitslag was als volgt: Visser 1 13 15, De Vlugt 2 4 19 22; Van der Zee 3 7; Vendel 5 11: Koffeman 6 16; Borgart 8 18: Hovenkamp 9 10 17 23: Eelsing 11 24; Van der Kommer 12: Knapen 20; Van Slootcn 21: Martens 25 26. Oranje Nassau De postduivenhoudersvereniging Oran.ie Nassau uit IJmuiden nam deel aan een wedvlucht van Duffel af. De duiven werden om 6.30 in vrijheid gesteld met een zuiden wind. De eerste duif meldde zich bij de heer J. Plokker om 8 uur 6 min. 28 sec. De uitslag was als volgt: J. Plokker 1 7: D. Bróek 2 27 44: R. Middelkoop 3 10 15 22 29, A. Broek 4 23: B. Visser 5 12 36; J. v. Sikke- lerus 6 11 18; A. Gravenmaker 8 9 37: Chr. Prins 13 25 28; E. Broek 14 35: J. Verburg 16: A. de Waard 17: C. Geyteman 19 39: M. Ruttc 20: D. Mantel 21 32 40; H. Belfroid 24 30 31 33; J. Dek ker 26 38; J. Wanmaker 23 41; S. v. Leeuwen 42; E. Schreuder 43. De Bonte Duif Van de postduivenhoudersvereniging De Bonte Duif te IJmuiden namen dit weekeinde 272 dui ven deel aan een wedvlucht van Duffel af over een afstand van 152 km. De lossing van de duiven geschiedde om 6.30 uur. Een duif van S. J. Heis bereikte als eerste liet hok om 8.4.45 uur. de laat ste prijsduif om 8.31.15 uur. Gelost met zuidwes ten wind. De uitslag was als volgt: S. J. Heis 1 2 21 50; G. v. Zutphcn 3 6 29 47 52 54: A. Donker sloot 4 5 18 20 12 45 55; A. Ullehaken 7 9 19 35 44 44 49 51: Joh. Zwart 8 38: H. Verduin 10 12 14 28: E. Klinge 11 25 34; J. Minneboo 13 15 32: J. J. Dekker 16 22 26 37; J. Kaldebach 17 23 27 33: T. H. Dekker 21: J. v. d. Geest 30 36: P. Griekspoort 31 39 53: C. Broek 40 41; R. Sch'aper 43: K. Jelle- ma 48. De Luchtpost Van de postduivenhoudersvereniging' De Lucht post te Castricum namen dit weekeinde 247 dui ven deel aan een wedvlucht van Duffel af over een afstand van 162 km. De lossing van de dui ven geschiedde om 6.30 uur jonge duiven en 6.00 oude duiven. Een duif van J. Steenman en A. Metselaar bereikten resp. als eersten het hok om 8.13.03 en 7.33.48 uur. de laatste prijsduivcn resp. om 8.53.15 en 8.14.43 uur. Het was voor de ge vleugelde vrienden bijzonder slecht weer, maar de wind was niet zo ongunstig hetgeen er dan ook toe bijdroeg dat de duiven weer spoedig op hun hokken terug waren. De uitslag was als volgt: Oude duiven: 1. A. Metselaar 7.33.48: 2. P. Ver donk 7.45.14; 3. H. Jaspers 7.47.17; 4. H. Sanders 7.46.44: 5. J. Beentjes 7.48.40; 6. J. Steenman 7.50.20: 7. J. Vonk-S. Kos 7.50.55: 8. A. Peeters 7.52.16; 9. G. Klaasse 7.53.31: 10. N. Hollcnberg 7.54.59; 11. J. Zentveld 7.56.15 12. G. Aardenburg 7.56.24; 13. J. Houtenbos 8.14.43. Jonge duiven: 1. J. Steenman 8.13.03: 2. J. Zent veld 8.14.19; 3. P. Verdonk 8.15.19; 4. G. Aarden burg 8.15.25: 5. J. Vonk-S. Kos 8.15.56: 6. H. Jas pers 8.19.45 7. G. Tromp-J. Lust 8.16.10: 8. H. Sanders 8.16.20: 9. J. Houtenbos 816.21; 10. A. Met selaar 8.18.19: 11. P. Kappers 8.19.55: 12. G. Klaas se 8.19.44: 13. J. Beentjes 8.21.40: 14. N. Hollen- berg 8.36.11; 15. pastoor Minneboo 8.53.15. De Reisduif Van de postduivenhoudersvereniging De Reis duif te Beverwijk namen dit weekeinde 574 dui ven deel aan een wedvlucht van Duffel af over een afstand van 156 km. De lossing van de duiven geschiedde om 6.30 uur. Een duif van P. Dekker bereikte als eerste bet hok om 8.06 uur. de laatste prijsduif om 8.28 uur. De uitslag was als volgt: r. Dekker 1 5 23 37 51 69: C. Smit 2 14 57 76 79: G. Grapendaal 3 28; W. Tuyn 4 45 47; P. v. d. Outenaar 6 20 27 93; f. Gravemaker 7 9 11 22 5f>' 64- R. Westrate 8 30: A. Hoogman 10 21 26: C. Westrate 12 31 33 83 97: H. Zillig 13 25 89; S. Zoet 15 66 82: J. Luntz 16 77: S. v. d. Kolk 17 32 53 55: ■T. Penning 18 50; S. Teelir.g 19 44 87: D. Stiemer 2' 58 61: M. Minneboo 29 39 41; C. Hoeks 34 42 99; A. Six 35 52: G. Visser 36 48; C. Castricum 38 40 63 65: E. Verschuren 43 62 95 110: D. Philippi 46 49 67 68 84: L. Kleyn 54 73 80; G. v. d. Winden 56 70 74; C. G. J. Dekker 60 105 111; W. Bras 72 94: H. v. d. Kommer 75 115; L. Kneppers 81; H. Beentjes 85. Ons Genoegen Van de postduivenhoudersvereniging Ons Ge noegen te Beverwijk namen dit weekeinde 264 duiven deel aan een wedvlucht van Duffel af over een afstand van 154 km. De lossing van de duiven geschiedde om 6.00 uur. Een duif van J. Scheffers bereikte als eerste het hok om 8.05. de laatste prijsduif om 8.30 uur. De uitslag was als volgt: J. Scheffers 1 13 14 27 29; W. Rijnders 2 10 34 40 41; W. v. Wijk 3 4 16 17 35 49; H. Gaaa- senbeek 5 24 26: A. Goderie 6 48: B. de Smet 7 46: F C. Vos 8 9: A. v. Sin 11 19 31 39: R Zoontjes 12 15 38 42; P. v. Dcssel 18 22 23 47: B. Meule- mans 20: H. v. Dessel 21 25 45: J. Kramehs 28: S. Berlee 30: Th. Kuyer 32: C. Baltus 33 52: A. van Leeuwen 36 44; Fr. Blommaerts 37; W. de Raadt 50; G. Vijzelaar 53. Dp Vredesduif Van de postduivenhoudersvereniging De Vre desduif te Heemskerk namen dit weekeinde 122 cude duiven deel aan een wedvlucht van Duffel af over een afstand van 158 km. De lossing van d'.: duiven geschiedde om 6.00 uur. Een duif van A. Cassec bereikte als eerste het hok om 7.35, de laatste prijsduif om 7.47 uur. De uitslag was als volgt: A. Cassee 1 17; G. Duin 2 4 9: A. Bruins 3 5 10 24: C. Limmen 6 22: J. Peeker 15 16 21; P. Letterman 8; Th. Halff 11; J v. Vlaanderen 12 20; A. Durge 13: J. Winter 14 23; G. de Boer 19: G. Veldhuis 20. Dc Vredesduif Van de postduivenhoudersvereniging De Vre desduif te Heemskerk namen dit weekeinde 307 jonge durven deel-aan eerrwedvlucht van Duffel a: over eer) afstand van 158 km. De lossing van de duiven geschiedde om 6.50 uur. Een duif var. G. Driin bereikte als'eerste het hok om 8.05 uur. de laatste prijsduif om 8.28 uur. De uitslag was als volgt: G. Duin 1 54; G. Veldhuis 2 52 55; P. Oterman 3: G. de Boer 4 41; A. J. Bruins 5 11 16: J. Peekei 6 61; Th. Halff 7 57: A. Nielen 8 14 34 40; N. Timmer 9 27; J. Koper 10 29 37: J. v. Vlaan deren 12 22 26 32 38: Ch. Bev 13 18 33 50; J. Knap 15 53; A. Cassee 17; C. Limmen 19 24 45 48: J. Pirovano 20 49: A. Kuilman 21 31; H. Gooyer 23 39: R. dc Kruif 25 4 7: N. Bakker 28: A. Durge 30 46 60: J. Beentjes 35: P. Lotterman 36: T. van Tuncn 42 43 44: J. Castricum 56 59. BLIKSEMACTIE VOOR ECHTPAAR BRAKENHOFF De in Castricum door Vitesse gehouden bliksemactie ter bekostiging van de reis van het echtpaar Brakenhoff naar hun zieke zoon in Awamutu (Nw. Zeeland) die daar inmiddels is overleden en begraven, heeft de mooie som van 4216,65 opge bracht. Te verwachten is bovendien dat over schrijvingen op de giro het bedrag nog zuilen verhogen. NIEUWE DAMCLUB In hotel Funadama is maandagavond een vergadering belegd voor de oprich ting van een nieuw damclub. In zijn in leidend betoog heeft de heer L. de Ridder, oud-voorzitter van de damclub St. Tho mas, de motieven aangeroerd welke ge leid hebben tot opheffing van deze oude damclub. In principe besloot men over te gaan tot oprichting en in september met de aanvang van de nieuwe competitie een definitief bestuur te kiezen. In het voorlopig bestuur dat de voor bereidende zaken zal regelen, hebben thans zitting de heren L. de Ridder, P. Ruiter, C. H. Staai en A. Stemfoort. De naam van de nieuwe vereniging zal zijn C.D.V. (Castrieumse Damvereniging). Op de hoek van de Kennemerlaan en het Moerbergplantsoen in IJmuiden zijn maandag twee personenauto's te gen elkaar gereden. Er waren geen persoonlijke ongelukken, maar er was heel wat materiële schade. De foto laat zien, dat de ene artto in de zijde van de andere was gedrongen. De straat lag bezaaid met glasscherven.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 5