Herman Willemse verdiende f 18. bij zwemwedstrijd in Amerika Tal van cracks uit de hippische sport naar concours hippique in Rotterdam van 3 tot 8 augustus Sterk veld voor Grote Prijs van Nederland motocross Zes titels voor HPC en drie voor DWR bij kringkampioenschappen Holland-Friesland teamwedstrijd leverde interessante duels op Mary Kok was snelste bij de dames (f 3. Nieuw record op meter voor Heida Het Kanaal trekt DEKAAGWEEK In persoonlijke wedstrijden eindigde Bouw van Wijk met grote voorsprong 13 Jefferys: 100 m in 10.1 sec. Nederlandse scheids rechters naar Duitsland Wereldrecord op 1000 m voor Siegfried Valentin Reshevsky behield de leiding in Buenos Aires Route de France van 26 juli tot 1 augustus Koeperman won het dam- toernooi in Kiev Darlene Hard door scholier verslagen Vijfhonderd Zwitserse militairen in Vierdaagse KNCB-elftal speelt tegen North Middlesex Moss wil starten in de Grote Prijs van Portugal Fortuna contracteerde buitenspeler Adang De Jong naar Elinkwijk De nieuwe Blue Bird" WOENSDAG 20 JULI 1960 De Nederlander Herman Willemse, een 26-jarige onderwijzer uit Utrecht, heeft dinsdag de moeilijke zwemwedstrijd over 26 mijl rond het Absecond-eiland gewon nen in de tijd van 10 uur 30 minuten en 5.2 seconden. Willemse, die een bezoek van een maand aan de Verenigde Staten brengt, moest de 22-jarige Argentijn Jorge Mez- zadra voorbij, om de eerste prijs 5.000 dollar (bijna 19.000) in de wacht te kun nen slepen. Mezzadra, die in deze wed strijd als beroepszwemmer debuteerde, heeft 10 mijl de leiding gehad in deze jaarlijkse wedstrijd, die thans voor de zevende maal is gehouden. Herman Willemse De Amerikaan Tom Park (36 jaar) en de Canadees Cliff Lumsdon, (29 jaar) gingen gelijk als tweede door de finish, met een tijd van 10 uur 40 minuten en 7.8 seconden. Het was voor de tweede maal in de geschiedenis van deze wed strijd dat Park of Lumsdon niet op de overwinning beslag legden. Zij delen nu de tweede en derde prijs en krijgen ieder 1.350 dollar. Pai'k zeeg op de kant ineen toen hij de finish had bereikt. Ook Lums don was uitgeput, maar Willemse zeide dat hij nog wel 10 mijl er bij had kunnen hebben. Deze wedstrijd was Willemse's derde als prof. In 1959 werd hij tweede in de Ka naalwedstrijd tussen Frankrijk en Enge land en tevens werd hij vorig jaar vierde in de traditionele wedstrijd van Mar del Plata in Argentinië. Toen de eerste drie'op de. kant waren.' waren vier deelnemers uitgevallen. Het waren de Schot Patrick Morrison (30 jaar) die na zes mijl opgaf wegens kramp, de Atletiek De Amsterdamse atleet Henk Heida van A.V.'23 heeft dinsdagavond op de Sintel- baan aan het Olympiaplein in de hoofd stad het Nederlands record op de 800 me ter gebracht op 1 min. 50,4 sec. Het oude record stond op naam van Meindert Blan- kenstein en Jan van Uden met 1 min. 50.7 sec. Onder vrijwel ideale weersomstandighe den werd deze race gehouden, die bedoeld was om onze middenafstandlopers wat zelfvertrouwen te geven voor de komende nationale kampioenschappen, die zaterdag en zondag in Eindhoven worden gehouden. Van het vijftal dat voor de wedstrijd was uitgenodigd, lieten Blankenstein, Van Uden en Essaias verstek gaan. Heida en Groothuis (Estafette, Amsterdam) werden gegangmaakt door Zaadnoordijk en Kop pelaar, die in de eerste ronde het tempo hoog opvoerden. Voor die eerste vierhon derd meter liet Heida 53 seconden afdruk ken, zodat een verbetering van het Neder lands record er dik in zat. Toen hij na ongeveer 500 meter Koppelaar voorbij ging, moest Heida het verder alleen doen, want Groothuis kon zijn tempo niet bij houden en zakte meer en meer af. Voor Groothuis werd een tijd van 1.54.1 afge drukt. Het nieuwe record van Heida zal zeker worden erkend, want er was aan alle offi ciële bepalingen voldaan: de wedstrijd was van tevoren aangevraagd en er was een officiële jury. De Zuidafrikaanse atleet Edward Jeffe rys heeft tijdens wedstrijden in Johannes burg de 100 meter gewonnen in de zeer goede tijd van 10.1 sec. Hij verbeterde daardoor het Zuidafrikaanse record, dat reeds in zijn bezit was, met 0,1 sec. Zaterdag 6 augustus zullen in Hanno ver selectiewedstrijden worden gehouden tussen Oost- en West-Duitsland voor de samenstelling van de gemeenschappelijke Duitse olympische ploeg. Door de Duitse bond zijn voor deze wedstrijd vier Neder landse scheidsrechters uitgenodigd, t.w. de heren ir. A. Paulen, J. K. Moerman, P. Th. van der Heijden en N. L. Lemmens. De Oostduitse atleet Siegfried Valentin heeft dinsdagavond tijdens avondwedstrij den te Potsdam 't wereldrecord op de 100 meter verbeterd. Valentin kwam tot een tijd van 2 min 16,7 sec. en bleef daar mee 1,1 sec. beneden het oude record, dat de Zweed Dan Waern op 21 augustus van het vorig jaar in Karlstad op 2 min 17.8 sec stelde. Amerikaan James Lavelle (25 jaar), die na acht mijl opgaf, Greta Anderson (31 jaar) een Amerikaanse die Deense van geboorte is en die na negen mijl naar de kant zwom en gediskwalificeerd werd, en de Canadese Aloma Keen (18 jaar). Ook Mary Kok won De 20-jarige Hilversumse Mary Kok won 3000.omdat zij als eerste vrouw de finish bereikte. Haar tijd was 11 uur, 31 minuten en 24 seconden. In het totaalklassement, legde zij beslag op de achtste plaats, welke haar nog 100 dollar opleverde. De vierde plaats, met 400 dol lar gehonoreerd, was voor de Argentijn Mezzadra. Er waren 40.000 toeschouwers. Zwemmen Het Kanaal komt weer in de belangstel ling van de lange-af standzwemmers en niet. ie vergeten zwemsters. Een knappe 25-jarige Amerikaanse huisvrouw, Jane Baldasare, traint op het ogenblik elke dag ijverig in Margate om in augustus Het Ka naal te bedwingen en dal op een ongewo ne wijze. Jane Baldasare, die houdster is van het wereldduur record onderwater- zwemmen (100 uur), wil namelijk ook de oversteek maken onder water op een diepte van 4.5 meter waarvoor zij 38 a 50 uur denkt nodig te hebben. Om zich tegen de koude te beschermen zal zij een rubber pak dragen. In Frankrijk bereiden dr. Hiram Badde- ley en zijn 16-jarige dochter Sue zich voor op de Kanaaltocht. Zo zij slaagt zal Sue Baddeley de jongste kanaalzwemster zijn op de lijst van hen, die met succes de tocht volbrachten. Deze lijst telt 77 namen- maar het aantal pogingen om het Kanaal over te zwemmen bedraagt meer dan 800. Van deze 77 was de Canadees Marilyn Bell de jongste, toen hij in 1955 slaagde, na melijk 17 jaar. De oudste is de Schot Ned Barnie die 55 jaar was, toen hij in 1951 de tocht maakte. De snelste tijd 10 uur 50 min. staat op naam van de Egypte naar Abdel Rehim (1950) voor wat betreft de tocht van Frankrijk naar Engeland. De Brazilio.an Abilio Couto houdt met 12 uur 49 min. het record voor de tocht van Engeland naar Frankrijk. Verwacht ivordt dat dit seizoen zo'n ze ventig a tachtig zwemmers! ster) een Ka naalpoging zullen doen. Schaken Het internationale schaaktoernooi in Buenos Aires is voortgezet met de partijen van de zestiende ronde. De Amerikaan Reshevsky behield de leiding door remise te spelen tegen de Rus Taimanov. Reshesky heeft nu een punt voorsprong op Korchnoi (Rusland), die echter nog een afgebroken partij heeft. De uitslagen van de partijen van de zestiende ronde waren: Wade (G.B.) Foguelman (Argentinië) 1-0; Guimard (Argentinië)Ivkov (Joegoslavië) 1-0; Tai manov (Rusland)Reshevsky (V.S.) remise; Uhlmann (Oost-Duitsland)-Unzicker (West- Duitsland) remise; Fischer (V.S.)Bazan (Argentinië) remise; Pachmann (Tsj.slov.) Evans (V.S.) remise; Szabo (Hongarije) Gligoric (Joegoslavië) remise; Olafsson (IJsland)Wexler (Argentinië) remise; Korcknoi (Rusland)Eliskases (Argentinië) afgebr. De stand aan de kop luidt: 1. Reshevsky (V.S.) 11 punten, 2. Korch noi (Rusl.) 10 pnt. en 1 afgebr., 3 en 4 Evans (V.S. en Szabo (Hong.) beiden 10 pnt. De Olympische equipes van Frankrijk, met in de hippische sport beroemde na men als die van Pierre Jonquères d'Oriola (Olympisch kampioen 1952), De Fombelle, Fresson en Du Brcuil, van Turkije, Japan, Hongarije en België zijn de grote trek pleisters van het internationale concours hippique, dat van woensdag 3 t/m zondag 7 augustus in Rotterdam wordt gehouden. Met de sterke Duitse vertegenwoordiging en de Nederlandse topruiters zullen zij het jaarlijks Rotterdamse concours hip pique de glans geven, die er reeds zovele jaren van afstraalt. Er zijn hierbij ditmaal vele elementen, die in het duister verborgen liggen. Want hoe zullen de in West Europa vrijwel on bekende Turken, die in 1948 voor het laatst overigens met succes in Rotterdam waren, de Hongaren en de Japanners het er af brengen? De reputatie is hen voor uitgesneld en hieraan kleven vele plus puntenmaar nagenoeg nooit tevoren was er zo'n grote onzekerheid over de pres- Een bijzonder groot aantal rijders van naam is gecontracteerd voor de Grote Prijs van Nederland motorcross, die zon dag 24 juli in Bergharen bij Nijmegen wordt gehouden. Onder meer hebben de wereldkampioenen van 1956, 1958 en 1959 voor deze wedstrijd die wordt georgani seerd door de M.A.C. „Maas en Waal", en die telt voor het wereldkampioenschap motorcross, ingeschreven. Zweden levert met Rolf Tibblin, Lars Gustaffson, Gunnar Johansson Over Lun- dell, Sten Lundin (wereldkampioen van '59) en Bill Nillson (wereldkampioen '58) ongetwijfeld de sterkste afvaardiging. Toch zullen de Zweden het zondag stel lig niet gemakkelijk krijgen, want ook het Engelse team is bijzonder sterk. Vooral Leslie Archer de wereldkampioen van 1956 kan het de Zweedse cracks bij zonder lastig maken. Maar ook de jeugdi ge rijders Don en Derek Rickmann zullen stellig trachten hun rol in het voorste ge lid mee te strijden. Als vierde Engelse rijder komt Phil Nex aan de start. Uiteraard hebben de Nederlandse rij ders dankbaar gebruik gemaakt van de gelegenheid die wordt geboden eindelijk eens in een belangrijke internationale wed strijd in Nederland zelf uit te komen. Vrij wel alle bekende Nederlandse rijders ne men aan deze motorcross deel. Jan Clynk, broer, Albert, Jan en Piet Dirks, alsmede Albert de Wit, Rob Selling, Ko Tuin, Cees Griekspoor, Jan van der Mei, Bennie Har- telman en Joop van Heukelom zijn gecon tracteerd. Uit België komen Raymong van Obber- gen, Frans de Schlechte en De Soete. Voorts zullen nog Denen en Fransen aan de start komen. In totaal hebben 40 Nederlandse rijders voor deze wedstrijd ingeschreven. Zij zul len zaterdag een selectie-cross moeten rij-> Motorsport den. De acht hoögst-geplaatsen "zullen tot de Grand Prix zelf worden toegelaten. De Grote Prijs van Nederland wordt in twee manches van 16 ronden (32 km.) verre den. De Route de France, een etappewegwed strijd voor amateurs, die oorspronkelijk voor verleden maand op de internationale wielerkalender stond, zal van 26 juli tot 1 augustus worden gehouden. De start van de wedstrijd zal in Bre- tagne zijn, de finish in Zuid Frankrijk. De totale afstand van de zeven etappes bedraagt 962 km. Onze landgenoot Keiler heeft in de veer tiende en voorlaatste ronde van het inter nationale damtoernooi in Kiev in 53 zetten gelijk gespeeld tegen de Rus Valdys Zvir- bulis. Wereldkampioen Koeperman is reeds zeker van de eindoverwining. Hij ver sloeg maandag zijn landgenoot Rudolf Suplin en heeft 21 punten uit 16 partijen. taties van de deelnemers als ditmaal Vooral nu mede de Engelse topmensen die uitkomen in het internationale con cours hippique in Dublin, verstek laten gaan. Paar de sport Bekende namen treffen wij, behalve bij de Fransen, aan bij de Belgen, zoals er zijn de dames Schockaert en Vanderhaegen en de heren Smeets, Hernalstiens en Lom bard. Maar in welke rangorde moeten de Hongaren Karcsu, Mora, Somlay en Suti, of de Japanners Kageyama, Ohta, Alaki en Yoshikawa worden gevoegd. Om ver der maar te zwijgen over de Turken. Maar geven juist deze vraagtekens niet de grote bekoring aan dit hippische evenement? Juist door de deelneming van de ver schillende Olympische equipes is er ook een voor-Olympisch openingconcours ingelast, namelijk dat om de prijs „Om de Maas", op vrijdag, dat in de plaats komt van het springconcours voor equipes Het vrij overladen programma heeft een tweede wijziging noodzakelijk gemaakt namelijk de verplaatsing van het dames springconcours van de donderdag naar de woensdag. Het officiële Nederlandse team, dat de strijd met de Olympische ruiters uit an dere landen zal opnemen, bestaat uit Irene Jansen met Icare f II, Bert Uytendaal met Hanko en Source Bleu, Velstra met vier paarden, Charmante, Ferner, Kabi la en The Honest Man, Harry Wouters van den Oudenweyer met Hubertus, Frap pant en Prinses Mary en Anton Ebbén met Bajazzo en Easter Parade. Behalve de springconcoursen zijn ook de dressuurproeven kwalitatief sterk bezet met o.a. de Duitser H.Boldt met Sankt Georg en Brillant, de Engelse dames Ma son met Tramella en J.S. Hall-Carp met Conversant Caprice en de Amerikaanse Karen Mc Intosh, die niet minder dan met vier paarden deelneemt. Voorts telt het programma nummers voor tuigpaarden en hackneys met onge twijfeld als hoogtepunt de vierspannen waarvan er zeven in de ring zullen worden gebracht. Tennis De Amerikaanse tennisspeelster Darle ne Hard, die twee weken geleden in Wim bledon het dames dubbelspel en gemengd dubbelspel won, is maandag in de eerste ronde van het tennistoernooi van de River Forest tennisclub, het een na belangrijkste tennistoernooi van de Verenigde Staten, verslagen door een hbs-leerlinge, de 17-ja- rige Justina Bricka. Deze won in drie sets, 7-5, 1-6, 6-2. Advertentie r«: N t KENTU De meest gerookte filter sigaret in Amerika - Nu ook in Nederland Met zes titels voor HPC en drie voor DWR werd de laatste ontmoeting afgeslo ten van de wedstrijden om de beste pres taties en kampioenschappen Kring Haar lem KNZB. Onder auspiciën van DWT werden de wedstrijden dinsdagavond in de zweminrichting aan de Kleverlaan in Haarlem gehouden. De temperatuur was niet zo aangenaam, maar de thermometer in het water was lil' graden Celsius aan. De 100 meter vlinderslag heren werd een overwining voor Th. Pauw (DWR), die een kleine voorsprong op Johan Bontekoe (HPC) wist te behouden. Hennie Vlaande ren won onbedreigd de 400 meter vrije slag dames. In de 200 meter schoolslag heren zwom Jan Sint (DWR) op baan 1 vrijwel tegen de klok. Op baan 4 en baan 5 stelden Jan Vierhout (N.TORD) Jef Blok (VZV) elkaar op de proef. Jan Sint gaf zijn voorsprong niet prijs en Vierhout hield de Velsenaar achter zich, hoewel deze met een flinke eindspurt nog wel iets van zijn achterstand wegwerkte. De voornaamste uilslagen van de wed strijden zijn: 50 meter schoolslag meisjes A: 1. N. Weijers (HPC) 45,4 sec.; 2. en 3. S. Waremer (DWT) en M. van Loenen (NVA), die ieder 45,7 sec. noteerden. Idem meisjes B: 1. G. Drogtrop (DWR), 40,8 sec.; 2. A. Lenaarts (DWR), 44,3 sec.; 3. E. Remer (HPC) 45,4 sec.; 100 meter vlinderslag he ren: 1. Th. Pauw (DWR) 1 min. 10 sec.; 2. J. Bontekoe (HPC) 1 min. 10,7 sec.; 3. R. Prins (HPC), 1 min. 15 sec.; 400 meter vrije slag dames: 1. H. Vlaanderen (HPC), 5 min. 38,4 sec.; 2. L. Remer (HPC), 5 min. 48,4 sec.; A. Drogtrop (DWR) 5 min. 58,4 sec. 50 meter vrije slag jongens A: 1. T. Hu- nink (HPC) 30,8 sec.; 2. R. Oomen (DWR) 32 sec.; 3. B. Huijzinga (HPC) 34,8 sec. Idem jongens B: 1. B. de Jong (HPC) 27,8 sec.; 2. M. van Goor, (Haarlem), 28, sec.; 3. B. Westra (VZV) 29,4 sec. 200 meter school slag heren: 1. J. Sint (DWR) 2 min. 56,2 sec.; 2. J. Vierhout (NJORD) 2 min. 57,5 sec.; 3. J. Blok (VZV) 2 min. 59,2 sec. 5 x 50 meter vrije slag estafette meisjes: 1. HPC 3 min. 1,8 sec.; 2. DWR 3 min. 15,8 sec.; 3. VZV 3 min. 19,1 sec. 5 x 50 meter vrije slag estafette jongens: 1. HPC 2 min. 42,9 sec.; 2. VZV 2 min. 49 sec.; 3. DWR 2 min. 52,8 sec. Een speciale trein met 500 Zwitserse mi litairen vertrekt zaterdag uit Bazel naar Nijmegen, waar de Zwitsers zullen deel nemen aan de Vierdaagse. Het Zwitserse detachement is samengesteld uit officieren, onderofficieren en manschappen van alle wapens. De leiding is in handen van kolo nel Luethy. Cricket Op Rood en Wit-veld Een elftal van de Koninklijke Neder landse Cricketbond onder aanvoering van de Haarlemmer Paul Maas speelt op woensdag en donderdag 27 en 28 juli een wedstrijd tegen North Middlesex. De match vindt plaats op het terrein van Rood en Wit aan de Spanjaardslaan in Haarlem en begint beide dagen om elf uur des ochtends. De Engelsman Stirling Moss, die bij de training voor de Grote Prijs van België tengevolge van een ongeval beide benen, alsmede een aantal ribben brak en kwet suren aan zijn ruggewervel opliep, is van plan zo snel mogelijk weer aan autoraces deel te nemen. In feite wil de Engelsman, die veel zwemt en zich dagelijks lange tijd bezighoudt met allerlei ortopaedische oefe ningen, starten in de Grote Prijs van Portugal, die 14 augustus gehouden wordt. Zijn landgenoot Cliff Allison is voorzich tiger. Deze coureur, die bij de training voor de Grote Prijs van Monaco ernstige verwondingen opliep, wil met zijn come back wachten tot de Grote Prijs van Italië op 4 september. Voetbal De eredivisieclub Fortuna heeft voor het komende seizoen de ex-Rapid en ex-Sittar- diaspeler Adang gecontracteerd. In ruil voor deze rechtsbuiten zal een drietal ama teurs van Fortuna de gelederen van Sit- tardia gaan versterken. In de periode van 3 tot en met 13 augus tus zal de Geleense vereniging een viertal oefenwedstrijden spelen, namelijk tegen Sochaux (3 augustus in Mont-Billard, Frankrijk), tegen Neuendorf (6 augustus in Koblenz), tegen Monaco (10 augustus in Geleen) en op 13 augustus in Katwijk tegen een nog nader aan te wijzen tegen stander. De besturen van AGOVV en Elinkwijk hebben dinsdag overeenstemming bereikt over de transfer van de AGOVV-links- buiten Herman de Jong naar Elinkwijk. Het contract zal dezer dagen worden ge tekend. 99 Dit is de „Blue Bird", de nieuwe race wagen van Donald Campbell, die zoals men weet net als zijn vader bezeten is van snelheid. Met deze wagen hoopt Donald in september op de zoutvlakte van Utah het wereldsnelheidsrecord te land te verbeteren. Voorlopig houdt hij zich echter nog bezig met proefnemin gen, waarbij hij een vaartje bereikt van ongeveer 160 kilometer en dat is voor Campbell niet veel bijzonders. In september hoopt hij de wijzer van de snelheidsmeter op om en nabij 400 mijl per uur te krijgen, waarmede hij dan het wereldrecord, dat reeds op zijn naam staat, zou verbeteren. Voor de nieuwsgierigen zij vermeld dat het ver mogen van de motor niet minder dan 4250 pk bedraagt! Dinsdag was het weer eindelijk in zo verre verbeterd, dat in alle klassen van de Kaagweek nogmaal kon worden geva ren. Wel zette de wind in de buien zo nu en dan hard door, maar dat veroorzaakte slechts wat incidentele avery en zorgde er verder voor dat de wedstrijden een ge heel open karakter kregen. Voor het eerst kon de Holland-Fries land teamwedstrijd van start gaan. Het was een bijzonder interessante ontmoeting, waarin het vooral bij de eerste boei op het Zweiland geducht spande. Ir. G. A. Bakker had hier de pech dat zijn grootzeil scheurde, waardoor hij de wedstrijd niet kon uitvaren. Even later brak de klauw- val van J. de Wilde, maar de Fries wist de schade te herstellen en zij het als laatste te finishen. Aanvankelijk lagen twee Hollanders op kop: A. Gebuis en J. H. C. Sieverts, maar in de rakken die volgden werd de rangorde totaal gewijzigd. Cor Kist kwam namelijk in het lange voordewindse rak van het Norremeer naar Faljeril schitterend naar voren en ging als eerste het kruisrak in. Hij bleef daarna voor. J. H. C. Sieverts, die voor zijn team van grote waarde was, kon in het laatste rak de Fries J. Alberda niet meer houden en eindigde als derde. In totaal behaalden de Friezen 27 punten en de Hollanders 25,1 pnt. De jury heeft zich echter nog niet uitgesproken over en kele protesten, zodat deze aantallen slechts de voorlopige stand van zaken aangeven. In de persoonlijke wedstrijden onder scheidde zich Bouw van Wijk, die in de Vrijheidsklasse met een voorsprong van zeker 2V2 minuut als eerste finishte voor H. Repko en de Reeuwijker Kempkes. Zui- derbaan behaalde de eerste zege bij het vlakken, nadat hij een heftig duel had uit gevochten met Ans de Wit, de bekende Robben-polospeelster. Het regenboogveld voer door het grote aantal inschrijvingen gesplitst. In groep 1 won J. Alberda en in groep 2 J. H. C. Sie verts. J. Nederveen toonde zich in het wissel vallige weer de sterkste in het grote 16 m2 veld. Bij de Finnjollen zegevierde Koos de Jong voor Leo Gerhards. Beiden kwamen laat over de startlijn, maar werkten zich in de loop van de wedstrijd naar voren. In de middag werd de teamwedstrijd tussen De Kaag en Curaqao gevaren in de Pampusklasse, waarin De Kaag een grote overwinning behaalde: 33,1 pnt tegen 22 pnt. De uitslagen van de wedstrijden die dinsdag voor de Kaagweek werden geva ren, luiden: Holland-Friesland teamwed strijd in de Regenboogklasse: teams: 1. Sneek 27 pnt, 2. De Kaag 25,1 pnt; indivi dueel: 1. Toreador (strmn C. W. Kist) (Hol land), 2. Algri (J. Alberda) (Friesland), 3. Coppelstock (J. H. C. Sieverts Holland), 4. Beneventum (J. Hofland Holland). Pampusklasse A: 1. Tobbedanser (O. P. Besseling, Amsterdam), 2. Meermin (M. Blok, Utrecht). Vliegende Hollanderklasse: 1. Schillebil (F. Kamerling, Den Haag), 2. Mustang (Jacques Kraan, Oude Wetering). 12m2 klasse: 1. Meteor (Bart Kraan, Oude Wetering), 2. All Weather (L. Borra, Amsterdam). Valkenklasse A: 1. Whippet (H. D. Zui- derbaan, R'dam), 2. Anita (A. L. van der Veer, Gouda). Drakenklasse: 1. Joy (Jan Bier, Hilver sum), 2. De Halve Maen (ir. J. de Jongh, Veendam). Regenboogklasse: groep 1: 1. Algri (J. Al- Zeilen berda, Sneek), 2. Cadans (ir. G. A. Bakker, R'dam;; groep 2: 1. Coppelstock (J. H. C. Sieverts, Santpoort), 2. Beneventum (J. Hofland, R'dam). 16m2 streepklasse A: 1. Stormy Petrel (J. Nederveen, R'dam), 2. Jean Bart II (B. N. Ooms, Hilversum). Finnjollenklasse: 1. Zomerweelde (Koos de Jong, R'dam), 2. Firebird (Leo Ger hards, A'dam). Olympiajollenklasse A: 1. Mustafa (G. A. Visser, R'dam), 2. Glipper (S. H. Haaksma, Oegstgeest). Flying Junior-klasse: 1. Flevo jr. (D. Dudok van Heel, Bussum), 2. Casanova (G. A. van Montfrans, A'dam). Sternklasse A: 1. Carnea (H. F. van der Rest, Voorburg), 2. Mistral (J. Visser, Vin- keveen). CuragaoDe Kaag teamwedstrijd in de Pampusklasse: teams: 1. De Kaag 33,1 pnt, 2. Asiento 22 pnt; individueel: 1. Wervel wind (G. Biesot jr., De Kaag), 2. Water vogel (B. Ouwerkerk, De Kaag), 3. Lethe (J. Greevelink, De Kaag), 4. Optimist (J. W. Neder Helman, Asiento). 12 Voetsjollenklasse A: 1. Barry (F. Da niels, Leidsendam), 2. Wildzang II (P. Bul- ters, Heemstede). Vrijheidsklasse A: 1. Rakker (Bouw van Wijk, Woubrugge), 2. Agressor (J. J. Onnes, Haren). WIELRENNEN. Voor de wereldkam pioenschappen wielrennen, die van 3 tot en met 14 augustus in Oost-Duitsland wor den gehouden, hebben tot dusver 33 landen ingeschreven. Als 33ste land heeft Nieuw- Zeeland zich aangemeld. De amateur John Kennedy zal zijn land bij de wegwedstrij den vertegenwoordigen.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 13