terug Russisch ultimatum: troepen binnen 3 da; Amsterdam zoekt nieuwe wegen voor tunnelbouw Twee Polaris-raketten van onder water gelanceerd HET WEER Loemoemba naar New York EDELH0UT VLOEREN Amerika reageert: alléén UNO-troepen naar Kongo x^eeMORRIS"üefore you Geducht wapen dit jaar operationeel Russen gearresteerd bij aankomst in Katanga Belgische autoriteiten in Kongo gearresteerd 'N PARKETVLOER, Motie in hoofdstedelijke raad in grote eensgezindheid aangenomen Onbestendig Aan het strand UNO-halp op toeren In de krant van heden: Het woord is aan Wat is er van Johnny Jordaan geworden? Hebt U dit artikel gemist? Jammer! DONDERDAG 21 JULI 1960 45e JAARGANG NUMMER 217 Kantoor: Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden. 9 g "B *1? ®S fj V ha P aMa Verschijnt dagelijks beh. zon- en feestdagen. Geopend van 9-12.30 en 2-5 uur. Zat 9-1 uur. B I f J f gf $T gi ff A g T W' K 1 1^1 Abonnement p. week 59 c., p. kwartaal 7,65, Telef. a dm. 5437, chef bezorging tot 7 u. 7519. JL JL %imMa JL JL ih^TL JL X JL W franco per post 8,15. Losse nummers 12 ct. Telef. redactie 5389, na kantooruren 5080. Giro-rekeninp ITmuider Courant no 129288 Haarlem: hoofdred. en alle afd. Telef. 15295. DAGBLAD VOOR VELSEN-IJMUIDEN, SANTPOORT, DRIEHUIS, BEVERWIJK EN OMGEVING verkrijgbaar' Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Redactiechef te IJmuiden: J. Kosak Uitgave: Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem Directie: P. W. Peereboom en Mr. EL C. van der Mije De eis, dat België zijn troepen binnen drie dagen uit Kongo terugtrekt, werd door de Russen gesteld na een heftig debat tussen de vertegenwoordigers van Kongo en Bel gië, die elkaar van wreedheden en gruwe len in Kongo beschuldigden. De Rus Koez- netsov eiste ook terugtrekking van de Ame rikaanse soldaten in Kongo. Hij beriep zich hierbij op de verklaring van Hammars- kjoeld, dat leden van de Veiligheidsraad geen troepen naar Kongo dienen te zen den. De bijeenkomst werd daarna verdaagd tot hedenavond. Sir Claude Corea, de Ceylonese voorzitter van de Veiligheidsraad, heeft later meege deeld, dat hij en Mongi Slim van Tunesië vandaag nog een ontwerpresolutie zullen indienen, waarin België wordt verzocht zijn troepen „zo snel mogelijk" uit Kongo terug te trekken. (Van onze correspondent) In geen schouwburg te New York werd woensdagavond een aangrijpender drama vertoond, dan op het toneel van de Vei ligheidsraad waar de vertegenwoordigers van Kongo en België het standpunt van hun land verdedigden, terwijl een groot publiek doodstil en in spanning luisterde. Het moet gezegd worden, dat Wigny, de minister van Buitenlandse Zaken van Bel gië, zijn zaak voortreffelijk verdedigde en de indruk vestigde dat zijn regering veel reden had gehad om in te grijpen, waar de levens der Belgen op het spel stonden. Secretaris Hammarskjoeld had terstond bij de opening van de bijeenkomst met buitengewoon ernstige woorden aangege- geven hoe belangrijk deze zitting was. Men staat, aldus I-Iammarskjoeld, op een twee sprong. Een tweesprong voor de UNO, voor Afrika, ja, voor de wereld. Het is niet de gewoonte van de secretaris-generaal om grote woorden te gebruiken, vandaar dat deze ernstige termen bijzondere in druk maakten. Hammarskjoeld gaf uiting aan zijn hoop doch niet aan zijn absoluut vertrouwen. Men is nog niet uit de moeilijkheden. De noodzaak van een aanzienlijke uitbreiding van de UNO-troepenmacht is niet uitge sloten. Dit is de grootste onderneming, die de wereldorganisatie ooit op zich heeft ge nomen. De moeilijkheden zijn vele: de troepen hebben grote verschillen in tradi tie en taal, de gezondheidstoestand van Kongo is in gevaar en de honger dreigt. Nadrukkelijk verklaarde Hammars kjoeld, dat men Kongo als een geheel dient te beschouwen en de UNO-troepen moeten hun actie dus ook tot Katanga kunnen uit strekken. De rede van Thomas Kanza, de afgevaardigde van Kongo, begon enigs zins ophefmakend. Het publiek had niet verwacht, dat Kanza zou beginnen te ver klaren dat men in Kongo goede herinne ringen aan de Belgen had. De Belgen zou den echter enkele dagen na de overdracht het verdrag geschonden hebben. Zich be roepend op „force majeure" zouden zij hun troepen in actie hebben gebracht, zon der de regering van Kongo daarin te ken nen. Onder de Belgische bevolking zou een paniek zijn uitgebroken ondanks het feit dat de UNO-troepen spoedig begonnen te arriveren. Kanza stelde als eisen, dat terstond een Advertentie BARTÊLJÖRISSTR" HAARLEM TEL. 13439 LEIDSESTRAAT (BIJ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL. 223596 NYLON REGENJASSEN ƒ49.75 Verwachting tot morgenavond: Vrij veel bewolking met aan vankelijk enige regen. Morgen overdag plaatselijk enkele buien Matige, later af en toe vrij krachtige naar west ruimende wind. Weinig verandering in temperatuur. Volledige weevrapporten op pagina twee. Zwak regenfront wordt morgen weer door opklaringen gevolgd. Matige zuidwesten wind. Tem peratuur 18 gr. C. Zeewater 17 g. C. Vooruitzichten: Perio den met vrij goed strandweer, maar nog steeds te koel door zeewind. eind zou komen aan wat hij noemde de Belgische agressie, dat de Belgische troe pen zo spoedig mogelijk het grondgebied van Kongo zouden verlaten, ook hij noem de Katanga een integraal deel van zijn land. Kongo heeft behoefte aan de tech nische steun van de Belgen en andere bui tenlanders. Men moet vertrouwen op de bescherming die Kongo geeft. Er is veel te doen geweest over het ultimatum, dat de regering van Kongo aan de UNO zou hebben gesteld. Kanza, de jeugdige vertegenwoordiger van Kon go, was daar kennelijk enigszins verlegen mee. Hij trachtte de ongunstige indruk als volgt weg te nemen. Zijn land hoopte te vermijden dat men de hulp moest inroe pen van Russische troepen. Hij had het vertrouwen in de UNO niet laten varen. In Kongo wacht men in spanning op wat de Veiligheidsraad zal besluiten. Indien de UNO echter niet kon zorgen voor de evacuatie van de Belgische troepen, dan zou men de hulp van de Sovjet-Unie moe ten inx-oepen. Na dit betoog van de vertegenwoordiger van Kongo was het niet verwonderlijk dat Wigny, de minister van Buitenlandse Za ken van België, de toespraak die hij mee gebracht had ter zijde legde om op soms klagende, soms verontwaardigde toon de Kongolees van repliek te dienen. Deze voor de Veiligheidsraad ongewone manier van spreken maakte diepe indruk. Wigny herinnerde er aan dat Kanza de Belgen ge prezen had vanwege de onafhankelijkheid die zij Kongo verleend hadden. Was het dan niet volkomen onlogisch dat België vier dagen na het soeverein worden van Kongo tot agressie zou zijn overgegaan? Indien de Belgen inderdaad een komplot op touw hadden gezet dan zouden zij toch niet zo dwaas zijn geweckt hun vrouwen en kinderen bloot te stellen aan de vre selijkste gevaren. Wigny beschuldigde niet de gehele bevolking van Kongo van wan daden tegen de Belgen. Hij gaf echter een uitvoerige opsomming van de verkrachtin gen en andere gewelddaden die bedreven waren door de muitende troepen, die de regering van Kongo niet meer in de hand had. Deze situatie had de afgevaardigde van Kongo moeten erkennen. De uittocht der Belgen was waarlijk niet geschied uit een soort dwaze paniek. De Belgische troepen waren alleen aanwezig om de Belgen te redden. Zij hebben geen opdracht zich te mengen in de interne zaken van Kongo. Zij zullen weggaan zodra voldoende UNO- troepen aanwezig zijn om de veiligheid te verzekeren. Wigny dankte de secretaris-generaal voor het prachtige werk dat hij verricht had en noemde hem „de generaal van de vrede". WASHINGTON (UPI) Ter hoogte van Cape Canaveral in zee heeft een Ameri kaanse atoomonderzeeër onder water twee raketten van het type „Polaris" gelan ceerd Deze raketten hebben over een af stand van 1200 mijl hun doel bereikt en de proef het was de eerste maal dat de „Polaris" van onder water werd ge lanceerd is derhalve geheel geslaagd, aldus een bekendmaking van het Ameri kaans ministerie van marine. De onderzeeër was de „George Wash ington", kortgeleden in dienst gesteld en uitgerust met zestien lanceerbuizen voor Polaris-raketten. Dit type raket is ruim negen meter lang en wordt voortgestuwd door een vaste brandstof. De „Polaris" kan worden voorzien van een „oorlogskop" met kernlading. De marine noemde de proef die spoe dig door andere zal worden gevolgd een mijlpaal in de drie jaar oude ontwik keling van de „Polaris". Bij de Lockheed- fabriek wordt inmiddels gewerkt aan een groter en krachtiger versie van deze raket. De onderzeebootbasis te Charleston, in South Carolina, heeft een speciaal depot voor het opslaan, onderhouden en ver strekken van Polaris-raketten gekregen. Tegen het eind van dit jaar wil de Ameri kaanse marine de „Polaris" geheel opera tioneel hebben. Deze raket zal dan aan boord zijn van de patrouillerende onder zeeboten, die voor de lancering van de „Polaris" zijn uitgerust. Twee van derge lijke onderzeeërs doen reeds dienst. De „Polaris"-raketten werden op 30 mijl uit de kust van Florida door de atoomonderzeeër naar de oppervlakte ge stuurd. Daar ontbrandden de raketmoto ren on begon het 15 ton wegende projec tiel zijn reis. Aan de lancering van deze raketten zijn 70 vluchtproeven en duizenden statische proeven voorafgegaan. Van het laboratoriumschip „Observation Island" zag men op enige afstand de gele Koeznetzov, de Russische onder-minister van Buitenlandse Zaken, die speciaal voor dit geval naar New York gekomen was, sprak een propagandarede uit die zo:n bespottelijke verdraaiing van de feiten was, dat zij weinig indruk maakte. De Bel gen zouden met behulp van hun NAVO- bondgenoten proberen Kongo door honger te wurgen en weer tot een kolonie te maken. België zou maling hebben aan de UNO-resolutie en Tsjombe zou in Katan ga de zetbaas zijn van de kolonialen. Men probeerde thans de schuld op Kongo te schuiven en de Veiligheidsraad te intimi deren. Hij protesteerde tegen de groep Ameri kaanse militairen die in Kongo zijn aan gekomen en oefende critiek uit op de se cretaris-generaal 'omdat hij troepen van Amerika en verschillende Europese staten zou willen uitnodigen. Cabot Lodge verklaarde onmiddellijk na de rede van de Rus, dat een gering aan tal Amerikaanse militairen naar Kongo was gegaan, op vex-zoek van de UNO om de tx-ansporten naar dat land technisch mogelijk te maken. Zij zouden teruggaan zodra zij niet meer nodig waren. Secretaris-generaal Hammai\skjoeld zal zondag per K.L.M.-vliegtuig uit New York vertrekken om via Schiphol naar Brazza ville te reizen waar hij maandag wordt verwacht. Het toestel komt zondag oin 12.40 uur op Schiphol aan. Om 14.15 uur zal Hammax-skjoeld de reis per K.L.M. naar Brazzaville voortzetten. LEOPOLDSTAD (AFP) De Kongole se x-egering heeft door bemiddeling van de UNOvertegenwoordiger in Leopoldstad, di-. Bunche, om opschorting van de bijeen komst van de Veiligheidsx-aad verzocht in afwachting van de komst van premier Loe moemba, die persoonlijk het standpunt van zijn regex-ing inzake „de agressie van België in Kongo" wil komen verdedigen. De eers'te-minister zal ook „belangrijke besprekingen" hebben met vooraanstaande Amerikaanse functionarissen. observatie-antenne van de atoomonder zeeër met gematigde snelheid door het water gaan. Kort voor de lancex-ing kwam een gx-oene rookwolk omhoog. Kort daarna verscheen de raket, omhooggesluwd door een kolom samengeperste lucht. Eenmaal boven water vielen de beschermkappen van achter de straalpijp weg en begonnen de motoren te werken. De „Polax-is" scheen een ogenblik boven het water te hangen en schoot toen omhoog, op een kolom van rook en vuux\ Het schip lag ongeveer 2000 meter van de plaats waar de „George Washington" de lancering uit voerde. Er is van de onderzeeër niets anders te zien geweest dan de vuurleidingsantenne, die onmiddellijk na de lancering verdween. Aan de px-oeflancering waren twee we ken van voox-bereidingen voorafgegaan. De bemanning van de onderzeeër was daarvoor naar Cape Canaveral gekomen. Behalve de „George Washington" heeft de Amerikaanse marine een tweede atoom- onderzeeër die „Polaris"-raketten kan lan- cex-en, de „Patx-ick Henx-y". De max-ine heeft verldaax-d, dat van de 70 proeflanceringen met de „Polax-is" ex- twee xnislukt zijn. In twee Engelse bladen, de „Daily He rald" en de „News Chronicle" is het ver moeden uitgesproken, dat de RB-47, die werd neergeschoten op 1 juni, te dicht in de buurt zou zijn gekomen van de grote Russische atoomonderzeebootbasis op het schiereiland Kola. De RB-47 verscheen in dit gebied ten tijde van oefeningen met atoomduikboten, die uitgerust zijn met ra ketten, aldus de bladen. „Het vliegtuig mag dan opdracht hebben gehad niet bo ven Russisch grondgebied te komen", al dus de News Chronicle, „zijn aanwezig heid in de omgeving van de geheime oefeningen was voor de Russen eéfx vol doende reden om het neer te schieten". Het lange aarzelen van Rusland vóórdat werd toegegeven dat de RB-47 was neer geschoten, moet misschien geweten wor- den aan het feit, dat Rusland hiermee de aandacht op deze proeven zou vestigen. (Zie ook pagina 5). De VNO is bezig aan haar grootste operatie in haar geschiedenis: het red den van de jonge republiek Kongo van de ondergang met diplomatieke, tech nische en militaire middelen. Zweedse militairen op doorreis van Gaza, waar zij deel uitmaakten van de UNO-politie, die de grens tussen Egyp te en Israel bewaakt, in Cairo. Zij kwamen na een treinreis van acht en een half uur door de snikhete Sinai- woestijn, waar zij zich zwetend van hun bepakking ontdeden, in afwachting van hun transport naar Kongo. Marokkaanse militairen worden voor hun vertrek uit Rabat naar Kongo ge- inspecteerd door hun commandant Kettani, die in Frankrijk werd opge leid en in 1943 een Franse divisie aan voerde. Links de Marokkaanse kolonel Driss. Afrikaanse vertegenwoordigers zijn in Neiv York aangekomen om de zitting van de Veiligheidsraad over Kongo bij te wonen. Van links naar rechts, de Kogolese minister voor UNO-aangele- genheden Thomas Kanza, de minister van Buitenlandse Zaken van Ghana, Andre Matoebanzoeloe, de Kongolese onder-minister van Buitenlandse Za ken Mandi en de Ghanese stafchef, de Britse generaal-majoor Henry T. Alexander. ELISABETHSTAD (UPI) Op het vliegveld van Elisabethstad in Katanga zijn twee Russen gearrësteerd, zo meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken van deze afgescheiden Kongolese pro vincie. Volgens de woordvoerder van het ministerie» waren zij afkomstig uit Moskou en kwamen zij naar Elisabethstad met een straalvliegtuig. Zij wei-den voor een vex-hoor mee genomen naar het hoofd- kwax-tier van politie en zullen waarschijn lijk worden uitgewezen, aldus de woord- voex-dex-. Hij wist niet, of het diplomaten waren en of het hun bedoeling was in Katanga binnengelaten te worden. Met hen werden vier Afrikanen gearres teerd die met hen in hetzelfde vliegtuig x-eisden en die volgens de woox-dvoerder afkomstig waren uit Leopoldstad. (ANP) In Stanleystad zijn drie ver tegenwoordigers van het voormalige be stuur in Kongo door de Kongolese autori teiten aangehouden. Zij worden ex-van be schuldigd „een samenzwering tegen de Kongolese staat" te hebben beraamd. Ver wacht wordt, dat ze het land zullen wor den uitgezet. Het zijn de voormalige gou verneur van de provincie Kasai, Goffin, de voormalige burgemeester van Stanley stad de heer Depoorter, en de chef van diens kabinet, Delecourt. In Stanleystad zou een ernstige spanning heersen tussen de Kongolese troepen en de eenheden van de UNO strijdmacht van militairen uit Ghana en Ethiopië. De Europese bevol- In de motie worden B. en W. uitgeno digd het voor de voortzetting van de IJtunnelwerkzaamheden benodigde bouw volume op te nemen in de eerstvolgende aan de regering voor te dragen lijst van uit te voeren werken: voorts de raad op korte termijn een overzicht te geven van de in de eerstkomende jaren voor de afbouw van de IJtunnel benodigde arbeidskrachten en financieringsmiddelen in het raam van de door de gemeente uit te voeren urgente werken; verder wordt B. en W. gevraagd zich tot de regering te wenden teneinde medewerking te verkrijgen voor de inves teringen van de gemeente, waarin de voort zetting van de IJtunnelwerken is ingepast met inachtneming van het voor de ge meente Amsterdam in het kader van de nationale economie passende investerings niveau. De heer Den Uyl opende het debat met een scherpe veroordeling van de brief van minister Korthals van 6 juli, waarin Am sterdam het „vonnis" werd meegedeeld en welke brief hij onlogisch en onelegant noemde, onelegant omdat de beslissing werd genomen op een zodanig tijdstip, dat er voor de Staten-Generaal weinig gele genheid meer tot bezinning was en onele gant gezien de achtex-grond van de feiten. De beslissing over de tunnelkwestie was volgens vroegere uitlatingen van de minis ter namelijk uitgesteld omdat deze mede zou afhangen van het toen te vex-wachten rentabiliteitsrapport van het Centraal Planbureau. Maar dat rapport heeft zich onomwonden voor de IJtunnel uitgespro ken. Het bouwen van de Coentunnel alleen is onverantwoord, aldus de P.v.d.A.-woord voerder. „Zou Amsterdam het gelaten moe ten aanvaarden dat de 22 miljoen gulden, die op aansporing van de vorige minister in de tunnelbouw zijn geïnvesteerd, een renteverlies van een miljoen gulden per jaar geeft?", zo vroeg de heer Den Uyl. De heer R. Th. J. Ie Cavelier (V.V.D.) zei teleurgesteld te zijn omdat dit kabinet evenals de vorige kabinetten zich niet had losgemaakt van de Haagse ambtenarij. Het beoordelen van de prioriteit in deze tunnel kwestie kan uitsluitend worden bekeken door plaatselijke besturen, zo meende hij. Het bouwen van de Coentunnel, die voor namelijk dient voor intercommunaal ver keer, is een rijkszaak. De IJtunnel is een sladszaak, maar het mag niet zo zijn, dat niet de gemeenteraad en niet de minister, maar de ambtenaren de zaak regelen. „Dan kunnen we de verkiezingen wel afschaf fen. De V.V.D -spx-eker meende overigens dat de brief van de heer Korthals misschien niet erg elegant was, maar dat Amsterdam in het vei'leden zeer onelegant tegenover Den Haag is geweest. Hoofdzaak is thans dat de verstandhouding tussen x-egering en stadsbestuur wordt verbeterd. B. en W. zul len duidelijke taal moeten spreken. Hoewel in februari al werd aangekondigd dat Am sterdam de tunnel zelf kan bouwen, is nog steeds geen overzicht gegeven op welke pog. W eerrapporten 1, 2 Buitenlands Nieuws1, 3, 4 Uit het binnenland1,2, 6' Van Dag tot Dag3 Op de Praatstoel 3 Agenda 5 Kunst 5 Kennemer Kruimels7 Uit stad en omgeving7, 9 In de Vishal en op zee9 Feuilleton 11 Horen en Zien 11 Toch Is Hei Zo 11 Boekenhoekje11 Beeldverhalen 11 Economisch nieuws13 Beurs 13 Scheepsberichten 13 Sport 15 Dit nummer bestaat uit zestien pagina's P o p e: Wanneer men de mensen wil dwingen te zeggen wat zij denken, loopt men de kans dat velen gaan denken wat zij zeggen. king zou verder blootstaan aan mishande lingen, vervolging en arrestatie. De plaatselijke commandant van de tx-oepen heeft vex-sterking gevraagd om het vliegveld van de Kongolese muitei-s te kunnen overnemen en om t beginnen met de ontwapening van zowel de politie als de weermacht. bouwwex-ken bij deze inpassing investe- ringsbeperkingen zullen plaats hebben. Er is voorts gezegd dat arbeiders van gemeen telijke diensten kunnen worden vrijge maakt voor de tunnelbouw. Men zal dat moeten aantonen. „Wij moeten de regering niet alleen duidelijk maken wat we willen, maar ook wat we kunnen", zeide heer Le Cavelier, die vervanging van de Hembrug door een spoortunnel vex-langde, een nood zaak die, gezien het belang van de Amster damse haven, bij alle tunnelgesprekken niet op de achtergrond mag raken. De fractievoorzitter van de K.V.P., mr. Th. C. M. A. Elsenburg, laakte de kosten- becijfering van de regering, die hierin de „naakte" Coentunnel naast de (met een wegennet) aangeklede IJtunnel had ge plaatst. De heer Seegers (C.P.N.) achtte het in de huidige omstandigheden niet gewenst het beleid van B. en W. te bespreken, maar betreurde het dat Amsterdam destijds had toegestemd in de bouw van de brug bij Schellingwoude. In de bx-ief van de minis ter stond zwart op wit dat deze verbinding geen invloed zou hebben op de tunnelbe slissing. Maar de huidige minister heeft die brug dankbaar aangegrepen om aan te to nen dat de IJtunnel wel kan wachten". Hij ging diep in op de handelwijze van Rijks waterstaat die zijns inziens alle macht aan zich trekt en Amsterdam zelfs heeft willen laten kiezen tussen de IJtunnel en een tweede sluis bij Wijk bij Duurstede ter ver betering van de Amsterdam-Rijnverbin ding. Advertentie Advertentie dé vloer voor uw leven. Passend in elk interieur. Niets evenaart de huiselijke sfeer en warmte van parket. Leverbaar in fraaie, edele en exotische houtsoorten. Deskundige voorlichting en advies SHOWROOM Zijlstraat 96 - Haarlem - Tel. 20340 NEW YORK (Reuter) De Sovjet-Unie heeft in de Veiligheidsraad een ont werpresolutie ingediend, waarin geëist wordt dat de Belgen hun troepen binnen drie dagen uit Kongo terugrekken. De Verenigde Staten reageerdên onmiddellijk met de verklaring alles in het werk te zullen stellen om het binnenrukken van troepen in Kongo, die niet door de UNO te hulp zijn geroepen, te beletten. Kennelijk met verwijzing naar de mogelijkheid van een Russische interventie, verklaarde de Amerikaan Cabot Lodge, dat bet toelaten in Kongo van dex-ge- lijke troepen, niet alleen een uitdaging aan het adres van de UNO betekent, maar ook elke poging om orde en rust in Kongo te brengen, ernstig in gevaar zal brengen." (Van onze Amsterdamse redacteur) „Amsterdam blijft op zijn standpunt staan dat de betekenis van de IJtunnel groter is dan die van enige andere IJ-oeververbinding. De hoofdstad staat op haar recht de bouw zelf ter hand te nemen binnen het investeringsprogramma. B. en W. hebben het vertrouwen, dat de regering een open oog zal hebben voor Amsterdam's zelfstandigheid." De?e verklaring' legde de waarnemend burge meester van Amsterdam, mr. A. de Roos, gistermiddag af in de gemeenteraad, waar de regeringsbeslissing inzake de tunnelkwestie een bewogen debat tot gevolg had. Namens alle fracties diende de heer J. M. den Uyl (P. v. d. A.) een motie in, waarin de raad zich uitspreekt voor een krachtig bevox-deren van de afbouw van de IJ-tunnel. Deze motie werd met algemene stemmen aanvaard.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 1