Kinheim gaat naar Tussenwijk LINCO EXAMENS L0ENDERSL00T DAMERA'S Investeren in de camping heeft geen zin meer Diamanten echtpaar NAMEN ZE NIET Dit is uw bad, Milord....! Hedenavond wordt overeenkomst met Van Gelder Zonen getekend Het eerste team blijft op Rooswijk spelen PATENT super convecSor ƒ425.- Instemming van Haarlemse raad met standpunt van Velsen Jeugdig inbrekersgilde stroopte tentenkamp af Beverwijkse voetbalclubs houden driekamp O to FEEST IN SANTPOORT Vluchtheuvel J. de Boer 7 Noordzeekanaal Maar politie greep hen Burgerlijke Stand van Beverwijk Kort nieuws riEGAHGKEÜlK vu CR kampeerders BEZOEK». KAMPEERDERS nmm*mmUMwn Elk oogrecept Vuurwerk in badplaats bracht duizenden op de been IJm. 7 redt Duitse kotter DONDERDAG 21 JULI 1960 Naar aanleiding van eerdere berichten in ons blad van 23 juni inzake het voor nemen van de voetbalvereniging „Kinheim" om de exploitatie van het in Wijk aan Zee gelegen sportpark „Tussenwijk" van de Koninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen n.v. over te nemen, kunnen wij thans mededelen, dat in de hedenavond te houden bestuursvergadering van „Kinheim" de betreffende bruikleenovereenkomst zal worden getekend. Deze overeenkomst, die voor Van Gel der Zonen n.v. wordt aangegaan door de bedrijfsdirecteur van de fabriek te Vel- sen, de heer J. H. Smidt van Gelder Jr. zal gelden voor onbepaalde tijd en zal voorts afhankelijk worden gesteld van de mogelijke uitbreidingen, die zijn of worden vervat in de uitbreidingsplannen van het streekplan voor de IJmond-Noord Voor de vereniging „Kinheim" betekent de exploitatie-overname van „Tussenwijk" een dwangoplossing. Immers deze Velsen- se voetbalvereniging gaat van de in de gemeente Beverwijk gelegen sportvelden in de toekomst gebruik maken, hoezeer het „KinheinV'-bestuur ook liever voor de ontspanning van zijn talrijke leden over terreinen in de eigen gemeente had willen beschikken. Helaas is dit niet mogelijk gebleken. Door de overeenkomst zal „Kinheim" voortaan met alle seniorenelftallen, alle junioren-teams en de aspiranten- en wel penafdelingen het sportpark „Tussenwijk" gaan gebruiken. Dit geldt bovendien voor Advertentie Wilt u zuinig stoken Gaat u dan een „LINCO" kopen De nieuwste FATENT-SUPER-KOLENCONVECTOR met een totale warmtespreiding. Ideaal voor grote vertrekken. Wij geven u vrijblijvend advies, verzorgen vakkundige plaatsing en smidswerk. Meer dan 50 jaar ervaring. Lange Nienwstraat 433 - 435 - ÏJmuiden Betaling is prettig te regelen. Tijdens de woensdagmiddag gehouden vergadering van de gemeenteraad van Haarlem hebben B. en W. een motie van heer Van Liemt (KVP), die door alle fracties was medeondertekend, overgeno men, volgens welke bij de Koningin adhe sie zal worden betuigd met het request van de Velsense raad, waarin wordt aan gedrongen op de instelling van een orgaan op nationaal niveau, waarin naast rijk en provincie ook de belanghebbende gemeen ten zullen zijn vertegenwoordigd en dat zich op het bestuurlijke vlak zal bezig houden met de ontwikkeling van 't noord westelijke gedeelte van de randstad Hol land in verband met de havenplannen van Amsterdam. Weer was in Castricum het inbrekers gilde op pad, want zowel op het kampeer terrein als op de nieuwe camping aan de Beverwijkerstraatweg werd de afgelopen nacht ingebroken, zij het dat de dieven op de camping niet binnenshuis behoefden te gaan. Daar werden van een volkswagen van de Duitse gast P. uit Hannover, en van de Hollander v. d. V. uit Enschede res pectievelijk een voor- en achterbumper van de wagen ontvreemd. Op het kampeerterrein aan de Zeeweg waren een 17 en 16-jarige knaap platzak. Daarom besloten zij op het kampeerter rein iets te zoeken wat hen het nodige geld kon verschaffen om een gezellige avond met meisjes door te brengen. Om te kunnen inbreken, want dat vonde zij de enige manier om aan geld te komen, moesten zij over een zaklantaai-n beschik ken en deze haalden zij, na de deur te heb ben geforceerd, uit het winkeltje van de brandstoffenhandelaar van der H. Daarna gingen zij enkele tenthuisjes be zoeken en ze troffen het bij de tent van H. v.d. V. die hier met enkele andere vrien den uit Enschedé enkele weken vakantie doorbrengt. Hier namen zij een radio, portemonnaie met geld, zonnebril en sigarenaansteker mee. Het hielp echter niets want de poli tie, geroepen voor ontvreemding van de lantaarn, nam de speurhond in de arm en kon de daders grijpen waardoor de spul letjes allemaal terugkwamen. Het waren de 17-jarige H. A. en de 16-ja- rige G. P. beiden uit Amsterdam en ook verblijvende op het kampeerterrein. Zij werden aangehouden en zullen voor de officier van justitie worden geleid. de gehele afdeling van de zaterdagmid dag-competitie van de K.N.V.B., zodat de beide fraaie voetbalvelden in „Tussen wijk" intensief bespeeld zullen worden. Er is echter één uitzondering; het eerste elftal van Kinheim van de K.N.V.B.-zon dagcompetitie zal op het sportpark „Roos- wijk" blijven spelen. Dit sportcomplex ligt dichtbij het centrum van Velsen-Noord, zodat voor de wedstrijden van het „eerste" team op zondagmiddag de publieke be langstelling er niet onder hoeft te lijden. Nieuw clubgebouw Het veertigjarige „Kinheim" is ondanks deze leeftijd zeer voortvarend. Want wan neer het nieuwe seizoen gaat beginnen kunnen de geelzwarten beschikken over een wel klein maar voor het doel buiten gewoon geschikt clublokaal achter de hoogbouw aan de Schulpweg in Velsen- Noord. Met eigen krachten is hier een zeer aardig onderkomen gemaakt met een oppervlakte van ongeveer dertig vierkan te meter, waaraan na het metselwerk, de riolering en het timmerwerk, in de ko mende weken de schilders de laatste hand zullen leggen. Dit lokaal kan uitstekende diensten bewijzen aan het Kinheim-jeugd- werk, voor instructiebijeenkomsten en be stuursvergaderingen. Hoewel dus de voetbalvereniging „Kin heim" inzake haar mogelijkheden in de laatste jaren zeer beperkt is gebleven we gens de nog altijd onvoldoende sportac commodatie in de gemeente Velsen, waar voor vanaf heden een noodoplossing is ge vonden. zal zij blijven ijveren voor de ontwikkeling van de sportgelegenheden in Velsen. Want Kinheim ziet haar wens om op eigen bodem te spelen, liever vandaag dan morgen in vervulling gaan. De Beverwijkse amateur voetbalvereni gingen gaan op 14 augustus het voetbal seizoen beginnen met een driekamp tussen de verenigingen DEM, Kennemers en Be verwijk. Dit is een idee van de vereniging Bever wijk, die hiermede het contact tussen de plaatselijke clubs wil verstevigen. Aan deze driekamp nemen van iedere vereni ging zeven elftallen deel, die van 14 augus tus tot 4 september op de velden van de drie deelnemende clubs zullen spelen, met uitzondering van de wedstrijden tussen de eerste elftallen, welke op het Beverwijk- veld gespeeld worden. Deze driekamp geldt voor drie jaar, met dien verstande dat in 1961 de junioren elkaar zullen bekampen en in 1962 de as piranten. De vereniging die deze drie jaar de meeste punten verzamelt, krijgt een door Beverwijk beschikbaar gestelde wis selbeker. Het programma voor dit seizoen is als volgt samengesteld: 14 augustus (Beverwijk-terrein): Bever wijk 2DEM 2 12 uur, Beverwijk vetera nenDEM veteranen 12 uur; DEM-terrein: DEM 3—Beverwijk 3 12 uur, DEM 6—Be verwijk 6 12 uur; Kennemer-terrein: Ken- nemers 4Beverwijk 4 10 uur, Kennemers 5Beverwijk 5 10 uur; Beverwijk-terrein: DEM 1Kennemers 1 14.30 uur. 21 augustus: Beverwijk-terrein: Bever wijk 2Kennemers 2 10 uur, Beverwijk 3 —Kennemers 3 10 uur; DEM-terrein: DEM 4Kennemers 4 12 uur, DEM 5Kenne mers 5 12 uur; Kennemers-terrein: Kenne mers 6DEM N 12 uur, Kennemers vet.— DEM-vet. 12 uur. 28 augustus: Beverwijk-terrein: Bever wijk vet.Kennemers vet. 10 uur, Bever wijk 4DEM 4 12 uur, Beverwijk 5DEM 5 12 uur, Kennemers 3DEM 3 12 uur, Kennemers 6Beverwijk 6 10 uur; Bever wijk-terrein: Beverwijk 1DEM 1 14.30 uur. 4 september: Beverwijk-terrein: Kenne mers 2—DEM 2 12.30 uur; Beverwijk 1— Kennemers 1 14.30 uur. MARKTBERICHT De noteringen aan de Beverwijkse vei ling Kennemerland waren woensdag: aard beien 2,804 per slof, 3878 ct. per doosje; andijvie 1222, bloemkool 2154, sla 48, bospeen 1020. waspeen 1014, sperziebonen 65—105, snijbonen 1,70—2. Advertentie van f 19.75 tot f 1000. Deskundige adviezen bij Kennemerlaan 5 (bij de brug) „Ik investeer niets meer" zegt de heer H. Overwater, de man, die men altijd in de camping bij het IJmuidcnsc strand kan vinden. „Er zou hier nog veel kunnen ge beuren, maar waarom zouden we het ri-- sico nemen? De kans is veel te groot, dat er geen volgend seizoen meer komt". De heer Overwater is van 's morgens zes tot 's avonds half twaalf op zijn post. Hij controleert of er niemand over het prikkeldraad komt, hij waakt over en zorgt voor zijn kampeerders, waarvan tachtig procent uit het buitenland komt, en hij incasseert de vijftien cent, die iedere be zoeker moet betalen. Het strand en de zee ziet hij vrijwel nooit, hoogstens eens van een duintop. „Dat moet wel, want anders komt jan en alleman het kamp binnen. Ze zien wel, dat ze ergens een kennis ontdekken, en dan gaan ze net als die kennis de gehele dag kamperen, in zijn tent, en zonder te betalen". De heer Overwater zou nog veel willen laten veranderen. „Er moet hier prikkel draad komen van anderhalve meter hoog" zegt hij. „En wat nog belangrijker is: bomen zouden we moeten hebben. Ik had het al uitgepuzzeld, maar ik geloof niet, dat het zin heeft, nu nog te investeren. Het duurt tenslotte altijd jaren voor je wat aan bomen hebt. Ik zou anders Itali aanse populieren hebben genomen. Die schieten de grond uit!" Er is 'n behoorlijke accommodatie in de camping. Er zijn acht toiletten, twee was bakken, er is electriciteit, water en er zijn vuilnisbakken. De afvoer geschiedt via septictanks. Maar er zou eigenlijk nog gelegenheid tot douchen moeten zijn. En de heer Over water zou graag een houten keet neer zetten voor gezelligheid bij slecht weer. Maar die bomen zou hij het belangrijkste vinden, want Duitsers verdwijnen niet bij regen, maar wel bij wind. Een laan met bomen zou daar veel aan kunnen doen. Maar nu begint hij er niet aan. „Mis schien als ik straks ergens anders heen moet. Dan is het misschien mogelijk daar ineens goed te beginnen. Met bomenlaan, met ontspanningskeetje, met TV. Ik weet wel een mooie plek in de duinen, in een kom, beschermd tegen de wind". Maar voorlopig is alles nog onzeker. En Beheerder H. Overivater, de man bij het hek. dat geldt niet alleen voor de heer Over water, die hoopt dat er de 23e. wanneer de vakanties in het Ruhrgebied beginnen, een enorme stroom Duitsers zal komen, .juist- zoals dat' verledéri jhar"hèL ge'val was. Ook al die anderen, die-bij het strand- bedrrff betrokken zijn en maar moeten afwachten, hoe het volgende jaar de za ken zullen staan, kijken voorlopig maar naar dit seizoen. En ook zij hopen maar, dat het de 23e eindelijk goed zal worden. Want tot nu toe is het seizoen wel een mislukking. GEBOREN: Quirine, d. van H. H. Poel man en P. C. Vonck; Magdalena E. H. J„ d. van N. A. Hasenack en A. E. M. Poelder; Johanna M„ d. van C. Duivenvoorde en C. M. A. Verbrugge; Johannes A.,.z. van F. Marx en G. Neelen; Eugenio J. W., z. van H. E. Someren en C. M. Maalman; Erik W„ z. van A. H. Poerstamper en M. J. Klasberg; Diane, d. van C. O. R. Cra mer en D. A. E. Klaarmond; Pauline L„ d. van M. ten Harmsen van der Beek en M. J. Romunde; Astrid Y. I., d. van H. C. Aalten en F. Valstar; Wilhelmina C., d. van J. Spanjaardt en W. Luster; Teunis J„ z. van W. Stoker en B. van der Werf. ONDERTROUWD: G. J. van Leeuwen en C. M. Bakkum; A. C. Kuilman en M. P. Olsthoorn. GETROUWD: A. Warink en A. M. E. Dauphin; A. Beentjes en W. G. Spanjaardt; G. Spruitenburg en E. F. W. Arntz; C. C. Eijman en M. H. Peekei; G. H. J. van Olst en P. ^chuyt; G. Lotterman en W. Huijg. OVRLEDEN: A. H. Nijhoff. oud 89 jaren, wed. van S. J. de Jonge; F. John, oud 5 j.: C. de Graaff, oud 85 j., werdn. van C. van Bergen. Besparing van twee ton. Door verbe tering van de administratie bij de Sociale Verzekeringsbank kan tweehonderddui zend gulden per jaar worden bespaard. De bank bezit thans een archief van 50 tot 60 miljoen rentekaarten. Door een doelmati ger adminisratiesysteem, zo deelt de staatssecretaris van Sociale Zaken aan de Tweede Kamer mee, zou reeds op korte termijn 80 percent van dit archief kunnen worden opgeruimd. oü 1 Vandaag, 21 juli, zijn Symen Kofjeman en Naatje Ras te Umuiden zestig jaar getrouwd. Vierenvijftig jaar geleden kwamen deze Urkers van hun geboorte-eiland naar ÏJmuiden. Visserman Koffeman kon in ÏJmuiden meer verdienen bij een bagger maatschappij. Hij bracht het tot schipper van een van de schepen die de bagger ver in zee lozen. Na meer dan dertig jaar werd de heer Koffeman ontslagen; het was oorlog. Brodeloos werd hij niet. Met een van zijn zoons scharrelde hij in weer en ivind met een vletje tussen de IJmuider pieren, bot vangend en wat schar. In 1943 evacueerde het echtpaar Koffeman naar de Zaanstreek. In 1945 kwamen de echtelie den weer terug in ÏJmuiden. Zij wonen nu aan de Wolfram straat 3. De 81-jarige mevrouw Koffeman is niet meer in staat het huishouden, dat zij zolang voortreffelijk heeft be stierd, te doen. Zodoende is haar 84-jarige man daar de hele dag druk mee. „Hij doet alles nog en is voor niemand bang", zegt zijn zoon. Het diamanten echtpaar heeft zes zoons, vijf tien kleinkinderen en vier achterkleinkinderen. Een van de zoons woont in Zuid-Afrika. Hij kon voor het feest niet over komen en liet zich door een geluidsbandje vertegenwoordi gen. Het feest wordt in de familiekring gevierd. In Vlaardingen is het al niet veel beter gesteld met het probleem „hoe kinderen in de vakantie in het gareel te houden" dan in ÏJmuiden. Het was zo gek niet, dachten we, dat de voorzitter van het Comité Jeugdvakantievreugd, wethouder H. K. van Min nen, zaterdag op de Grote Markt een beroep deed op de Vlaardingse jeugd om zich in de komende veertien dagen te onthouden van allerlei daden van baldadigheid. Maar de redactie van „de Nieuwe Vlaardingse Jeugd krant" nam het niet en com mentarieerde: „We waren net in zo'n ple zierige stemming en toen kwam er opeens een straf predikatie over de verniel zucht van de Vlaardingse jeugd. Mijnheer Van Minnen barstte haast in tranen uit over de vele streken van de jeugd. Ik geloof niet dat we dat kunnen nemen. Zullen we die ouderen eens laten zien dat er helemaal niets van waar is? Wat zullen ze zich dan be schaamd terugtrekken als wij als overwinnaars uit het strijdperk komen." Naderhand is gebleken, dat tijdens 's heren Van Min- nens toespraak drie leden van de brandweer moesten worden ingeschakeld om een brandje te blussen aan een primitieve houten brug over een droge sloot bij de Zuid- buurt. Het bruggetje, dat vroeger gebruikt werd door de boe ren om zich naar het wei land te begeven, is geheel vernield. Oorzaak? Vuurtje stoken de kinderenaldus „de Nieuwe Vlaardingse Cou rant" (voor grote mensen). Wanneer zo dadelijk de augustusmaand gaat begin nen, betekent dat voor Sant poort dat de grote feestweek weer is aangebroken. De tra ditionele week vol attracties, die ditmaal nog een verleng stuk krijgt. Want op dinsdag 5 augustus wordt het con cours hippique gehouden. Als een waardig sluitstuk. De directie van het Staats- vissershavenbedrijf in ÏJmui den heeft gelukkig tijdig in gezien dat de onlangs aan gelegde verkeersheuvel op de Halkade voor het nieuwe hnlgedeelte een gevaarlijk object voor het verkeer was. Deze vluchtheuvel lag name lijk als het wrak van de „J. P Coen" tussen de IJmuider pieren schuin over het weg dek en was vooral voor het van de Dokweg komende verkeer een lastig obstakel. Bij informatie bij het Staats- vissershavenbedrijf zei men ons:, „Mosterd na de maal tijd'o hi daar nü nog de aan dacht op te-vestigende "vluchtheuvel wordt namelijk verlegd." Deze vluchtheuvel is be doeld als tijdelijke maat regel. Het van de Dokweg komende verkeer moet wor den gedwongen volkomen rechts te houden. Dit om de bij een grote visaanvoer af en aan rijdende vrachtauto's voor de nieuwe hal voldoen de parkeerruimte te geven, zodat deze vrachtwagens bij het laden niet dwars over de weg hoeven te staan en dus het doorgaande verkeer naar de spoorwegovergang en verdere vishal niet meer belemmeren. Nu is de Halkade bij de vluchtheuvel nog een kruip- door-slip-door weggetje. Als echter binnenkort de ge bouwtjes aan de oostkant van de Halkade zijn afgebro ken zal de vluchtheuvel weer worden verwijderd. De toe gang DokwegHalkade wordt dan zo breed gemaakt dat alle verkeer ongehinderd zijn weg zal kunnen volgen. Rottende viskoppen. goed belegen bloemkool, dooie kat en alles wat te verwachten is uit een stadsriool, vormen het „badzout" in het zwem bad voor degenen die, on danks alle waarschuwingen, blijven zwemmen tussen de vee] bezongen pieren van ÏJmuiden. Bijgaande foto geeft wel een beeld van de verontrei niging maar kan nauwelijks een idee geven van de stank in de noordoosthoek van de vissershaven, als waterstand en wind geniepig samenspe len om alles wat trawlers, loggers en kotters over boord hebben gegooid daar opeen te hopen, waar een dik riool zijn inhoud loost. Dit heerlijke water staat in enen verbinding met een heel klein stukje Noordzeekanaal, dat even verder uitmondt, in het „lekker breed water", waar elke dag tientallen mensen in duiken. In de jongste openbare ge meenteraadsvergadering heeft wethouder R. Verbeek gezegd, dat het niet in de bedoeling ligt het zwemmen overal tussen de pieren te verbieden: hij verwacht van een waarschuwingsbord, met enige toelichting over het be smettingsgevaar, veel meer succes dan van een „Verbo den te zwemmen" zonder meer. Jammer, dat deze gemeen te niet rijk genoeg is om op het strand tussen de pieren televisieschermen te plaat sen, waarop zo af en toe een directe uitzending van het hierboven geschetste beeld. Verleden jaar is een dergelijk concours ter gelegenheid van het jubileum een groot suc ces geweest. En men is van plan het nu nóg beter te doen. Westerhoven en zijn man nen doen hun uiterste best cm een zo sterk mogelijke bezetting naar Santpoort te krijgen en ze zullen daar ze ker in slagen. Een sterke be zetting kan ook worden ver wacht bij de wielerronde van Santpoort op de derde augus tus, al hoopt natuurlijk heel Santpoort, dat de plaatselijke favoriet Coen Visser de bloe men mee naar huis zal mo gen nemen. De harddraverijvereniging „Santpoort en omstreken", die in de feestweek de korte- baan draverij organiseert, maar volgens traditie daar omheen een heel feestpro gramma bouwt, gaat maan dag de deelnemers inschrij ven voor de ringrijderij. Dat grote feest, waar altijd zo veel publiek op afkomt, zal dinsdag zijn beslag krijgen. Eerst op de fiets, dan de jeugd op het losse paard en tenslotte paren met paard en tilbury. De ronde van Santpoort, woensdag, gaat over het par cours Terrasweg-Dinkgreve- laan-Middenduinerweg-Bur- gemeester Enschedélaan. De organisatie berust bij „Ken nemerland" uit Beverwijk. Donderdag volgt de korte- baandraverij aan de West laan. Er zullen weer goede dravers aan de start komen, waaronder waarschijnlijk ook de nieuwe Nederlandse kampioen Wala. Vrijdag volgt een grote boerenpaardenrace, een eve nement, dat altijd weer leuk is. En zaterdag worden de feestelijkheden dan besloten met muziek in de avond, verzorgd door de plaatselijke muziekkorpsen. De hele week zal er kermis zijn in Santpoort. En wel op het landgoed van de heer Bot bij de Vlugthovenstraat en de burgemeester Enschedélaan. Het concours hippique komt na de feestweek op dinsdag 9 augustus. Weer op de terreinen van de witte paters van het Lavigerie- college. Advertentie eist nauwkeurigheid van uw opticien. Maar ook het montuur moet keurig zijn. Nauwkeurige aandacht besteden wij aan het een en het ander. Mr OPTICIEN- Lange Nieuwstraat 789 Tel. 7119 In Wijk aan Zee heerste woensdagavond een drukte van belang. Er stonden twee evenementen op het VVV- programma, te weten een concert door de plaatselijke fanfare „Arion" en een vuurwerk. Het concert kon door allerlei omstandigheden niet doorgaan, zodat besloten werd een rondgang door het dorp te maken. Daar voor bestond grote belangstelling. Hinder lijk was een aantal knapen, die met brom fietsen de maximum-snelheid geldend voor bebouwde kommen, volkomen negeerden. Maar de politie had de handen vol ter rege ling van het verkeer en kon zodoende niet op de brommers letten. Het vuurwerk, dat des avonds om omstreeks tien uur begon, had een zeer grote mensenmassa op de been gebracht. Op de dorpsweide was een groot aantal stukken geplaatst, mooie en minder mooie. In ieder geval is er weer veel ah geroepen Voor de vele badgasten was het vuurwerk een welkome afwisseling, temeer daar het de laatste tijd allerminst prettig strandweer Haarlem. Voor de Mulo-examens te Haarlem zijn geslaagd voor het A-diploma de dames: C. M. Wels, Heemstede; D. M Loos, id.; J. J. Lavoo, Zandvoo. F. P. van Braam, id.; G. C. Voetelir k, i N. de Haas, id.;A. P. Krab, Haarlem; M. Langeveld, id.; *J. A. Brak, id.; J. A. M. Timmerman. Overveen; G. C- Nijland, Aerdenhout; *J Bogaard, Haarlemmermeer; A. L. Berk hout, Hillegom; G Groeneveld, Vogelen zang- *J. H. E. Looyen, ÏJmuiden; T. H Vis, id.; *G. J. S. v. Olst, id-; A. T. Kooy- man, Beverwijk; *G. H. Vermeulen, id.: F. J. Loer, Heemskerk. De heren: A. van Aalst, Aerdenhout; J. Spijkman, Haarlem; J. R- Schmitz, id.; G. Walraven, Iisse. De kandidaten met slaagden tevens voor het middenstandsdiploma. Afgewezen 4 kandidaten. Haarlem. Bij de hoofdakte-examens zijn geslaagd voor de gehele akte: de dames: J. Keddeman, Halfweg; E. Harders, Heem stede; de heren: P. v. Veen, Den Helder; W. J. v. d. Horst, ÏJmuiden; H. G. Duim, I-Ieiloo; J. Boertien, Amsterdam; V. M. King, Amsterdam; A. Strijker, Amersfoort; H. J. Derksen, Amstelveen; J. G. Meen- horst, Haarlem; C. G. M. Veenhof, Am sterdam. Voor gedeelte A: de dames: J. Th. W. Nelick, Amsterdam; J. M. de Kruif, Drie huis; de heren: W. A. Fichtmüller, Am sterdam; A. Th. Bookelmann te Amster dam. Voor gedeelte B: de dames: M. G. H. Verlaak te Castricum; de heren: F. War- naar, Wijde Wormer, L. G. van Schaick. Schagen; A. Crom, Purmerend; W. v. d. Meent, I.Jmuiden. Afgewezen voorg edeelte A 9 en voor gedeelte B 6 kandidaten. Haarlem. Bij de in Haarlem gehouden middenstandsexamens zijn geslaagd: J. C. van Egmond H. Elzer. G. C. M. van der Geest* J C. Gehrels, H. Gerritsen, C. M. Giesberts, N. van der Giessen, J. A. Zo merdijk, P. R. Govers, C. Graal, D. Grif fioen, H. Grit, H. Groenendaal, L. J. Groe- nestein, D. Groeneveld, A. Groenewoud, A. G. de Groot, H. Gude, M. J. van Haas ter, J. Hack, D. A. Hamer-Poelen, W. P. N. Handgraaf, N. Hausen, M. E. Zuiderweg, G. Haringa, J. A. Hartman, P. J. Heems- Bollerman. C P. J. Heemskerk, C. J. Heid- weiller, J. H. A. van de Heisteeg, J. J. Hen- neman, C. van der Herberg, O. R. Heuse- veldt, P Heijnes, S. R. Heijstek, A. R. M. van 't Hof. R. J. van 't Hoff, A. J. Homan- Enthoven, H. J. Hondius, G. J. van Hon- schoten, W. G. A. van den Hoogen, N. P. Hoogzaad. A. G. van den Hoven, H. A. Ipenburg, G. H. Mijzen. C. J. Ivens, Y. M. P. van der Jagt. T. Jansen, C. M. T. Jans sen, J. B. M. M. de Jong, P. M. de Jong, T. A. de Jong. H. W. Joosten, J. A. Jur- gens, A. M. van de Kamp. C. H. Katteler, A. Keesman, C. M. Keesstra, G. P. Kemp, H. C. van der Klei, C. J. Koenen, D Kok- meijer, N. Koks, G. G. van der Kolk, G. Konings-Veldman, C. J. Koot, G. Koppen, R. G. H. W. Korstjens, C. W. G. Koster. J. P. Hartman. Van een reis naar de Sylt is een dezer dagen de motorkotter Zuiderkruis IJM. 7 binnengekomen, welke reis werd gemaakt onder schipper A. Kuiter. De kotters, die aldaar de visserij uitoefenen brengen meestal de weekeinden door op Helgoland en toen de IJmuidense kotter zich naar de haven van dit eiland begaf, troffen schipper Kuiter en zijn mannen onder de kust van Helgoland de in Finkenwerder thuishorende kotter H. C. Nibbe H.F. 379 aan, welke stuurloos was en op de rots achtige kust dreigde te lopen. De weers gesteldheid was verre van gunstig, wind kracht 8, maar de Zuiderkruis kon ver binding maken en de Finkenwerder behou den binnen brengen.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 7