Haarlemse speeltuinkinderen weer in IJmuiden met vakantie Strandweg het volgend seizoen niet meer in In de vishal en op zee Langs industrieterrein komt nieuwe Ampèrestraat Tussen garantiebeleid en omvang produktie te eng verband gelegd Havenberichten In regen en wind trekken zij er vrolijk op uit Reactie op ministeriële toespraak Miljonair uit Singapore tegen losgeld vrij Slapeloze nachten Veel produkten bij „Ons Belang" ar VOORZITTER LANDBOUWSCHAP: Verkiezingen in Perzië aangekondigd Zaaizaadvereniging wordt geliquideerd DONDERDAG 21 JULI 196 0 SINGAPORE (UPI) De miljonair C. K. Tang uit Singapore, die zaterdag ontvoerd werd tijdens een wandeling, is dinsdag avond vrijgelaten, nadat zijn familie een bedrag van 150.000 malaya-dollars (onge- voor 190.000) voor hem betaald had. De zestigjarige miljonair is op vakantie ge gaan. De politie zal hem pas ondervragen als hij terugkeert. Met storm, regen en slapeloze nachten is vorige week het vakantiekamp van Haarlemse spëeltuinkinderen in de IJmuidense duinen weer begonnen. Met minder deelnemers dan vorig jaarveertig namelijk. Niet alle scholen hadden vakantie en niet in het minst heeft het slechte weer de tweede week veel ouders doen besluiten hun kinderen maar onder hun eigen veilige dak te houden. Deze week doen er dertig kinderen mee. Ondanks ziekte en heimwee heeft de afge lopen week geen enkel dechiemertje voortijdig liet kamp verlaten. De eerste de beste avond zei er een knaapje: „Ik schei er mee uit, is dat nou kamperen?" De jongen was nog nooit eerder van huis geweest. Iien gesprek met zijn groep- leiclster wist hem er toe te besluiten toch nog maar te blijven. De rest van de week had hij pret voor tien. „SLAPELOZE NACIITEN PLENTY" Kampvader F. de Droog blijft evenwel blijmoedig. „Vooral met de grote tent hebben we wat ie stellen gehad." Ei- moest zelfs hulp uit Haarlem komen om het klapperend linnen en krakend touw weer in het gareel te brengen. Ook de kleine tent van de kamppolitie (iets nieuws) is vorige weck omgewaaid. Deze kamppolitie ziet loc op de juiste naleving van de kampvoorschrifen en wordt ge vormdl door twee IJmuidense jongens. Het kamp bestaat uit zes tenten; vier voor iedere groep met een leider of leid ster, een Rode Kruistent en de woontent voor vader en moeder De Droog. Voor noodgevallen mogen de Haarlemmers ge bruik maken van de bunker op het kam peerterrein. In een klein blinkertje zijn slaapplaatsen voor de keukenleiding inge richt, als keuken fungeert een houten huis je. De Rode Kruistent is al een paar maal in gebruik geweest. Een paar kinderen hadden last van kou op de maag en een jongetje had last van wagenziekte. Hij moest onmiddellijk na de aankomst uit Haarlem worden overgebracht naar de Rode Kruistent. Een leider sleepte zijn slaapzak ook naar die tent zodat de pa tient 's nachts niet alleen hoefde te zijn. Het was maar een nacht nodig want, de volgende dag was de jongen alweer beter. Maar die ene nacht is voor de betrok ken leider niet zonder stoornissen voor bij gegaan. Op een gegeven ogenblik schrok hij wakker en miste de jongen. Met een zaklantaren in de vuist repte hij zich uit de tent en verdween in de duisternis op zoek naar de verlorene. De lichtbundel van de zaklamp drong in alle tenten, hoeken en gaten van het kamp. Tevergeefs. Toch was de patiënt geen mo- menuit de tent geweest. Hij was alleen zo diep in zijn slaapzak weggekropen, dat de leider hem voor een vormeloze hoop dekens had..aangezien Genoeg te. zien De regen weerhoudt de jongens, e^n .meis jes niet er op uit te trekken 'naar het strand en langs sluizen en havens. Een groep heeft een conservenfabriek mogen bezichtigen, een tweede groep heeft de loodsboot Aldebaran van onder tot bo ven bekeken (Peter de Droog raakt daar niet over uitgepraat) en weer anderen kwamen met een flinke hoeveelheid vis, vers uit een trawler, weer thuis. Als er al te veel water uit de lucht valt moeten de kinderen zich binnenshuis vermaken. Ook daarop is gerekend. Er zijn dozen met spelen, boeken en een voetbalspel. Volgen de week zullen weer twee groepen een be zoek kunnen brengen aan de conservenfa briek. Ze zullen officieel worden rond geleid. Deze week was 't te druk in de fa briek. Woensdagavond hebben de Haarlem- mertjes de vuurtoren beklommen. Dat vond „de meneer van de vuurtoren" zo maar goed. Er was op de groentenveiling van „Ons Belang" te Castricum woensdag een grote verscheidenheid van produkten. Hierbij moesten echter sla en andijvie en enkele kratjes bloemkool het wat betreft de no teringen, met de minimumprijzen doen Ook de sperziebonen lieten een veer en konden niet meer dan 0,65 opbrengen. Nog enkele mooie slofjes aardbeien gin gen voor bijna 5,per mandje van de kar en ook de zwarte en rode bessen kon den een goede notering halen. De prijzen van woensdag waren: capu- cijners 6390 ct., tuinbonen 1545, kom kommers 13—20, peulen 90, sperziebonen 5065, bloemkool 1561, waspeen 1013. sla 34, rabarber 14I5V2, peterselie per bakje 60, soepgroenten per bakje 40, prei 15, groene doperwten 76. kroten 18, bos uien 3 ct. per stuk; andijvie 8, zwarte bes sen 3,504,20, rode bessen 2,70, kruis bessen 2,903, aardbeien 3,604,90 en per doosje 5372 ct. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Arabritt van Gefle, erts voor Hoogovens; Sankt Johann, Gent; Nestor, Rotterdam: Ank T. Lungvik, hout voor Zaandam; Hestia, Antwerpen; Antarctica. Londen, zout laden IJmuiden; Rhein, Mantyluo- to; Grootekerk, Bremen; Gaasterland, Hamburg; Duke of Athens, Rotterdam; Tannstein, Bremen; Senegalkust, Hamburg; Waterstroom, Par; Elisa beth, Leningrad; Twen the, Londen, laden Zaan dam. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Pericles van Antwerpen; Vera, Helsinki; Ameland, Hon- fleur; Aeneas. Rotterdam: Rempie Hall, Takoradi; Cadans, Hudiksvall. bijlegger IJmuiden; Earls- field, Swansea; Erebus, Harlingen, laden Hoog ovens. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Tarzan naar St. Valery; Carachi, Curacao; Christiforos. Oran, bijlegger IJmuiden; Oranje Nassau, Ham burg; Prophontis, Rotterdam; Almedjefsk, Lon den. ledig Zaandam; Camroux 3, Boston, kunst mest van Hoogovens; Tyro, Odense; Antarctica. Bohus. zout van IJmuiden; Peregrine, Harlingen: Genova, Esbjerg: Bolt, Anterpen; Silverforce. Swansea, ledig Hoogovens; Herro. Rotterdam; Dinkelstroom, Rotterdam; Martha Ahrens, Ham- n:rg: Toften. Antwerpen; Kitty Porr, Stralsund: Sunutu Palm. Hamburg: Alberto Dodero, Vigo; ["haletas, Rotterdam; Nero, Gdynia; Libertas. Rotterdam: Trito, Rotterdam; Amyntas. Rotter- lam: Poseidon. Hamburg: Ivoorkust, Antwerpen: Maas. Rotterdam; Alba, Duinkerken: Wexford. Boston, stijfsel en stroop van Wormerveer. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Eilenburg naar Rotterdam; Taiho Maru. Port Said; Hunze- stroom, Londen, walsmateriaal van Hoogovens: Jannie. Kristinehamn: Anchises. Hamburg; Vecht stroom. Portsmouth; Joseph Frering, Rotterdam, •veiig Hoogovens. De Haarlemse B. B. verzorgt weer zo ver mogelijk de donderdagse recreatiea vond met ijslollies, tekenf ilms en een leer zame verkeersfilm. Vrijdagsavonds moe ten de kinderen zelf tonen wat zij op aller lei gebied weten. De beste kieners krijgen een prijsje. 's Ochtends om zeven uur krijgen de lei ders en leidsters thee op bed. Daar is voor de kinderen het sein zich gereed te maken voor de ochtendgymnastiek. Daarna is het wassen, kleden en vlaghijsen. Na het eten moeten de tenten worden klaarge maakt voor de inspectie. De beste tent van de week ont vangt op vrijdagavond een vlaggetje. Er worden ook wedstrijden ge houden in het zandvormen bakken op hei- strand. Trouwens in het water is het ook lekker. Iedere avond stel de leiding na gezamenlijk overleg het programma voor de volgende dag vast. Geen lastposten „Bijzondere lastposten zijn er dit jaar niet bij", meent kampvader De Droog. ..Dat is wel eens anders geweest. Deze keet- hebben we een fijn stelletje." De vier leiders en leidsters zijn het roerend met hem eens. Ome Chris is best te spreken over zijn ..Diepzeeduikers", tante Lydia over haar „Teenagers", tante Marie over De verbouwing van het vliegdekschip hms „Ocean" tot een drijvend fabrieks- schip zal ongeveer 2.500.000 pond gaan kosten. Dit heeft mr. H. M. Pratt, de initiatiefnemer, medegedeeld op een weekend in Grimsbv, waar hij besprekingen heeft gevoerd met vertegenwoordigers van tal van secties uit de industrie, met vertegenwoordigers van werknemersorganisaties, en reders. Hij verwacht van zijn plan de mogelijkheid vis goedkoper te leveren. Het is de bedoeling de vis op zee te verwerken en diep te vriezen en ze daarna te verpakken. Er zullen niet alleen filets worden ingevroren, maar ook gehele vissen. haar „Sterke Buffels" en tante Wil over haar „Zeemeerminnen." Tante Alie is Rode Kruiszuster. De nachten zijn rustiger dan vorig jaar. Toen was het warm en dat lokte de kin deren wel eens naar buiten. Een van de kinderén laat zich door niets weerhouden 's nachts een kijkje buiten te nemen. Het kind slaapwandelt. De leidster weet het ec'nter altijd weer in veilige tent te leiden. Het eten is best. Iedere avond om half- zes komt een vrachtauto met gamellen uit Haarlem en kampvader De Droog hoeft zijn fluitje maar aan de mond te zetten of de kinderen rennen al naar de grote tent waar het eten klaar staat. „Ook dat is wel eens anders geweest," zegt de kampvader. Mevrouw A. W. van Es en mevrouw A. Graas verzorgen weer als vanouds de broodmaaltijden. De heer Van Es, die 1959 ook van de partij was heeft nog geen vakantie. 1-Iet schip zal van 1 februari tot 30 sep tember op de visgronden verblijven en daarbij drie keer een rondvaart maken langs de vissende vloten. Men verwacht, dat na iedere trip 9000 ton verwerkte vis kan worden afgeleverd, zodat men rekening houdt met een totale produktie van 27.000 ton. De heer Pratt is teruggekomen van zijn idee de vis met helicopters van de vissers schepen naar de drijvende fabriek te ver voeren. Er zullen nu twee snelle veerboten worden ingeschakeld van 400 a 500 ton ieder met een snelheid van 14 knopen. De plannen voor de verbouwing van het vliegdekschip zullen aan het eind van deze maand gereedkomen. Aanvoer vam woensdag De totale aanvoer van vis in IJmuiden bedroeg woensdag 6340 kisten, waarvan 87 tong en tarbot, 4 heilbot. 4 tongschar en schartong, 290 schol, 25 schar, 30 bot. 1400 haring, 3395 makreel, 365 schelvis, 260 wij ting, 350 kabeljauw en gul, 20 leng, 115 haai, 20 poon, 25 koolvis, 20 diversen. Prijzen van woensdag Per kilo: heilbot 32,20, grote tong 4,304, grootmiddeltong 4,104, kleinmiddel tong 4,804,10, kleine- tong 4,804,10, kleine tong 1 3,50— 3,30, kleine tong 2 2,20f 1,90, tarbot 1 3,302.70. Per 50 kilo: tarbot 2 f 152, tarbot 3 f 112, tarbot 4 86—81, tongschar 72—70, kleinmiddel schol 58, kleine schol 1 58, kleine schol 2 5525, schar 3520, bot 2318, verse haring 20f 11, makreel 13,404. grote schelvis 55 34. grootmiddel schelvis 5130. klein middel schelvis 4631, kleine schelvis 1 4534, kleine schelvis 2 3418, wijting 3113. grote gul 4630, middel gul 37—26, kleine gul 37— 26, kleine haai 158, poontjes 14 13, pieterman ƒ90, kleine koolvis wit ƒ43. Per 125 kilo: grote kabeljauw 22882, grote koolvis zwart 112110, grote koolvis wit 126, grote leng 7767. Binnen acht maanden zal de Strandweg buiten gebruik worden gesteld. De toegang tot het strand zal dan worden verschaft door de weg, die nu in aanbouw is buiten het industrieterrein om. Er zullen in de toekomst vele dingen bij het strand moeten verdwijnen. De auto- en rijwielstalling op het plateau kunnen niet -gehandhaafd blijven, omdat het gebruik van het plateau door bet Rijk aan dc gemeente is opgezegd. De doortrekking van een nieuwe weg naar het strand zal het einde betekenen van de kampeerterreinen. Dit alles hangt samen met de verlenging van de haringhaven. Zoals we onlangs al hebben geschreven zal de haringhaven 550 meter worden verlengd. Volgens het bestek moet de verlenging binnen acht maanden zijn voltooid. Vier draglines zijn hard aan het werk. Eerst gaat het zand, dat is opgespoten na de vorige verlenging, naar de kalkzandsteenfabriek en dan gaan de machines de grond in. Om te beginnen aan een reuzenkarwei, dat bedoeld is om Rijkswaterstaat een werkhaven te verschaffen voor de verbetering van de Zuiderpier. Voor de kalkzandsteenfabriek is dit een uitkomst, want men moest het voor de produktie benodigde zand al van ver uit de duinen halen. De uitbreiding van de haringhaven heeft natuurlijk grote consequenties. Het bassin zal worden uitgegraven in het verlengde van het bestaande, en zal dus de strand weg kruisen Hiermee is déze weg ten do de opgeschreven. Het toekomstbeeld van het gehele gebied is duidelijk: Rijkswater staat gaat grotere opslagplaatsen inrich ten en tén zuiden daarvan komt het indus trieterrein. Tuosen duinen en haringhaven komt dus een complex, dat een afgesloten indus- strieel geheel zal vormen en dat straks geen toegang meer tot 't strand zal geven. Men weet dat het de bedoel mg is, dat het IJmuidense strand 'n stuk zuidelijker zal komen te liggen. Er is sprake van een boulevard, en op de duur zal cv ongetwij feld een aantrekkelijk strandreeld ont staan. Evenzo is het nu wel zekér dat dit strand zich niet tot de zuiderpier zal uit strekken. tenminste niet wat cie boulevard betreft Ivlaar dal zuiderstrand is voorlopig toe komstmuziek Daarvoor zal eerst de door trekking van de Heerenduinweg tot het strand geheel voltooid moeten zijn, ter wijl het strandplan op zich zoveel kanten heeft, die niet alleen op het gemeentelijk vlak liggen, dat men de verwezenlijking daarvan riet in enkele dagen kan berei ken Als het er straks van komt zal de gemeente Velsen het gehele gebied hebben benut, want het is de bedoeling dat de uiteindelijke strandweg langs de zuidelijke grens van de gemeente komt te lopen. De weg, die dus nu gemaakt wordt, is ook maar tijdelijk, althans als strandweg. Het is voorlopig de bedoeling, dat men van het Pleiadenplantsoen komend eerst ten noorden van het industrieterrein rijdt en daarna linksaf slaat om op de nieuwe Ampèrestraat te belanden, die een van de hoofdstraten van het industrieterrein wordt. Volgens het plan zal in een volgen de fase de Dokweg worden doorgetrokken. Dan kan men van de Kluft bij het Visse rijlaboratorium gewoon de Dokweg volgen die met een boog om het industrieterrein heen aansluit op de Ampèrestraat, die ten zuiden van het industrieterrein precies langs de grens van de erven Boreel loopt. Hoe weinig armslag de gemeente heeft blijkt wel hieruit, dat de noordgrens van het industrieterrein tevens de grens van de gemeente-grond is. Daarbuiten heeft alleen het Rijk wat te vertellen van via Staatsvissershavenbedrijf en Waterstaat. Niet meer yia Marine, want het marine kamp verdwijnt in verband met de nieuwe haven. Overigens een weinig voorkomende gebeurtenis: de Marine, die zich door de zee laat verdrijven. Het industrieterrein vordert snel. Het nieuwe gebouw van de PEN schiet, hard op, en de bouw van wegen gaat er ook met rasse schreden. De wegenbouwers van Bruischaart-Witte uit Driehuis zijn nu het pand van Stolk al gepasseerd. Men werkt zo verder in westelijke richting tot voorbij de PEN-terreinen. Er komen enke le zijstraten in noordelijke richting. Het Rokerspad zal straks, als de rokerijen en drogerijen zijn gesloopt, worden omgeto verd in de Cornwallstraat. Wat verder naar het westen komt de Deutzstraat, en west langs de PEN-gebouwen langs de Ohmstraat. En tenslotte zal binnenkort de Curtisstraat. wel worden aanbesteed, die aan het einde van de Ampèrslraat rechts af zal slaan. Op de duur wordt het indus trieterrein dus een langwerpige lap grond, doorsneden door vele dwarsstraten. De Curtisstraat komt bij doortrekking precies op het plateau uit. Zoals gezegd, deze straat is nog niet aanbesteed, al is men al wel bezig met de voorbereiding hiervan. Het zal ook snel moeten gebeuren, want over acht maan den moet het strand langs een andere weg bereikbaar zijn. w Rioolbuizen beheersen het beeld van de 'Ampèrestraat in aanbouw. In de Woensdag gehouden bestuursver gadering van het Landbouwschap is de voorzitter, de heer A. W. Biewenga, inge gaan op dc rede die minister Marijnen op 23 juni in Sas van Gent heeft gehouden. De minister heeft daar een beroep op dc boeren gedaan om waar mogelijk mee te werken aan een evenwichtiger samenwer king van de landbouwproduktie. Dat zou naar zijn mening kunnen gebeuren door het tarwe- en suikerbietenareaal niet ver der uit te breiden en indien mogelijk wat verder in te krimpen, en door ook in de verschillende veehouderijsectoren de om vang van dc produktie meer in overeen stemming te brengen met de afzetmoge lijkheden. De heer Biewenga zei te menen, dat de minister geen beroep heeft gedaan op de individuele boer, die immers geen invloed kan uitoefenen op de opbrengstprijzen van de afzonderlijke produkten en de onder linge verhouding tussen die prijzen. Het zou onjuist zijn van die individuele boer te verlangen, dat hij zijn produktie-sche- ma anders opstelt dan overeenkomt met de rentabiliteit van de verschillende pro- duktierichtingen. Voor deze opvatting heeft de heer Biewenga' een bevestiging gevonden in de rede, die de minister op 3 maart in Leeuwarden heeft gehouden. Hij deelde in die rede mee dat hij het ad vies van de rijkslandbouwvoorlichtings- dienst aan de individuele boeren, hun melkproduktie uit te breiden, goedkeurt, ook al zou Nederland nationaal gezien niet meer melk kunnen gebruiken. De heer Biewenga nam daarom aan dat de mini ster een beroep heeft gedaan op de geor ganiseerde landbouw, voor zover deze be trokken is bij de concretisering van het garantieprijsbeleid. yt De voorzitter van het .Landbouwschap was van oordeel, dat de minister in zijn te Sas van Gent uitgesproken rede een al te eng verband heeft gelegd tussen het garan- prijsbeleid en de omvang van de produk tie. In de akkerbouwsector vormt volgens de heer Biewenga het garantieprijsbeleid op zichzelf geen oorzaak voor een scheef groeien van het bouwplan. Het is veeleer de onderlinge verhouding van de prijzen der verschillende akkerbouwprodukten, die tot een zekere wijziging van het produktie- patroon aanleiding kan geven. Doordat de laatste jaren de opbrengst van akkerbouw produkten uit de vrije sector ongunstig is geweest, zijn de akkerbouwers genood zaakt te vluchten in de richting van de gegarandeerde produkten. De heer Biewenga merkte op dat de uit breiding van de tarweproduktie dit jaar voor veertig procent geschiedt in oostelijk Flevoland, dat onder beheer staat van het rijk, en wees op de hoeveelheidsbeperkin- gen bij de garantie op suikerbieten en melk. De uitbreiding van de melkproduk tie moet waarschijnlijk eerder worden toe geschreven aan andere oorzaken dan het garantiebeleid. W el he uit wijk mo gel ij khei de n De minister heeft, naar het oordeel van de heer Biewenga. nauwelijks uitsluitsel gegeven over de uitwijkmogelijkheden die er voor de boeren zouden zijn. Spreker meende dat in de akkerbouwsector bij een gunstige rentabiliteit van voedergranen en ook van brouwgerst-, waarschijnlijk een verdere uitbreiding van het tarwe- en suikerbietenareaal kan worden voorko men. Zeer vele weidebedrijven echter heb ben geen uitwijkmogelijkheid. De heer Biewenga vroeg zich af op welke wijze hier de produktie meer in overeen stemming met de afzetmogelijkheden zou kunnen worden gebracht zonder een ver mindering van de bestaansmogelijkheid. Ook heeft inkrimping van de melkproduk tie in Nederland weinig zin indien andere landen met name de landen waarheen Nederland melk- en zuivelprodukten ex porteert - de produktie ongelimiteerd uit breiden. Volgens cijfers van de O.E.E.S. was in 1958/1959 de melkproduktie in Frankrijk en Italië 134 procent van die in 1950 /1951. In West-Duitsland was dat 125, in België en Luxemburg 116 en in Neder land 110 procent. Rekening houdende met deze gegevens zal volgend d heer Biewen ga terdege moeten worden overwogen of Besommingen van woensdag IJM 32 f 18.800, IJM 15 f 21.700, KW 80 f 7740, KW 135 3360, KW 81 7740, KW 76 f 8350, KW 7 6400, KW 52 f 9190, KW 44 f 3190, WR 49 8650, SCH 9 5968, VL 131 10.710. Aanvoer van donderdag De aanvoer van vis in IJmuiden bedroeg donderdag 2115 kisten, waarvan 240 schel vis, 95 wijting, 185 gul en kabeljauw, 175 haring, 380 kleine haring, 800 makreel, 325 schol. 25 haai, 200 varia, 80 stuks kabel jauw, 5000 kilo tong. KW 33 (12 juli): 400 kisten, waarvan 40 schelvis. 330 makreel, 30 varia. IJM 54 Swift (15 juli): 170 schelvis, 70 gul en ka beljauw. 160 makreel. KW 42 Nicolaas Se nior (9 juli): 995 kisten, waarvan 380 kleine haring, 25 haai, 30 wijting, 20 schelvis, 45 gul en kabeljauw, 175 haring, 300 makreel, 20 varia, 30 stuks kabeljauw. IJM 207 (18 juli): 240 kisten, waarvan 10 tarbot, 65 wij ting, 10 schelvis, 70 gul en kabeljauw, 5 makreel, 80 schol. 50 stuks kabeljauw. De kleine vaart was er met 15 schepen. Prijzen van donderdag Export: grote regels kabeljauw 86 102, kleine regels kabeljauw 50—67, kisten grote kabeljauw 136. grote schel vis 7862, grootmiddel schelvis 58 64, grootmiddel tong 4.304.50, klein middel tong 4.204.50, tong 1 3.40 3.50, slips 2.402.50, grote, middel schol en schol 1 4651. Binnenland: grote gul 4858, middel gul 3339, torren 1927, klein middel schelvis 5258, pennen 51 56, braad 26—34, wijting 25—27, grote tong 4.50f 4.60, schol 2 37 48. schol 3 21— ƒ31, haring 16—20, makreel 1419. Besommingen van donderdag KW 42 f 17.800, KW 33 f 8600, KW 69 f 1100, IJM 54 f 9850, IJM 207 7920, KW 61 1180. KW 35 590, KW 109 720, RO 29 880. Op zee Het was briezig weer om de noord. De vangsten waren 150 tot 300 manden haring, makreel en koolvis per etmaal. De Postboy ving in twee trekken 90 manden haring, de Delft in twee trekken 80 manden haring, de Dirkje in een trek twee pakjes, de Tho- rina in een trek twee pakjes. De loggers en kotters op de kust vingen 30 tot 120 kilo tong en 8 tot 15 manden schol per etmaal. De loggers en kotters op het Zandt vin gen 60 tot 100 manden schelvis, gul en makreel. Haringvangsten KW2 20, KW5 19, KW6 10, KW9 2, KW23 5, KW25 36, KW47 27 thuisstomend, KW54 12, KW138 9, KW149 14, KW20 25, KW70 11. KW15 5. KW97 5. KW110 14, KW22 1, KW45 7, KW127 thuisstomend, KW18 18, KW48 20, KW67 8, KW37 12, KW95 75, KW 151 geen vangst. KW70 30, KW163 22, KW4 75, KW99 140, KW176 40, KW74 5, KW141 17, KW38 thuisstomend. Gemiddeld: Scheveningen 29, Katwijk 16. Scheveningen De aanvoer in Scheveningen was 60 kis ten rondvis, 150 trawlharing, 700 vleetha ring, 50 makreel. TEHERAN (UPI) De premier van Perzië Eghbal heeft dinsdag bekend ge maakt dat de verkiezingen voor het Per zische parlement (Majlis), dat 200 zetels telt, over wee weken zullen beginnen en dat de communisten geen zitting mogen hebben in de kamer. De premier vertelde, dat gedurende een week verkiezingen wor den gehouden in de provincie en in de daarop volgende week in Teheran. Het nieuwe parlement zal over ten hoogste een maand worden geïnstalleerd. De verkiezingscampagne gaat tussen de „Melyoun" (nationale) partij van Eghbal en de „Mardom" (volks) partij van oud minister Assodollah Alam. Er zijn ook on afhankelijke kandidaten, doch zij maken weinig kans op een zetel. De twee partijen waren opgericht op bevel van de Sjah. Op die manier wilde hij zijn half-feodale land een democratisch tintje geven. De Sjah kan nog steeds eigenmachtig de premier ontslaan of de kamer ontbinden en hij heeft het laatste woord wat betreft de buitenlandse en bin nenlandse politiek. Hij heeft gezegd, dat het voor hem geen verschil zou maken welke partij de verkiezing wint, daar bei de de monarchie steunen en zijn recht accepteren het beleid aan te geven. In feite draait de verkiezingscampagne om de vraag welke partij de hervormingen, die de Sjah zal gelasten, het best kan uitvoeren. Het bestuur van de coöperatieve zaai zaadvereniging „West-Friesland" w.a. ge vestigd te Wijdenes heeft aan de circa 400 leden voorgesteld om de vereniging te liquideren. De zaadteelt in West Fries land is na de oorlog steeds minder ge worden. De telers schakelen meer en meer over op meer lonende produkten, zoals fruit of bloembollen. Het grootste deel van de zaden, die door de afnemers worden gevraagd moet thans elders in het land of in het buitenland worden geteeld. Voor een Westfriese zaaizaadcoöperatie acht men in de huidige situatie geen taak meer weggelegd. Het bedrijf waarin 40 mensen werken zal in elk geval nog tot mei vol gend jaar blijven draaien. De vereniging werd 25 jaar geleden op gericht. Nederland er goed aan zal doen eenzijdig de produktie te beperken, ook al omdat een beperking ongetwijfeld de kostprijs van de melk ongunstig zal beïnvloeden. Tenslotte wilde de heer Fiewenga uiting geven aan de bereidheid van t' Landbouw schap tot samenwerking met de overheid. Reeds enkele maanden wordt met de mini ster overleg gepleegd over de grondslagen van het gai-antiebeleid. Indien de minister ook het in Sas van Gent behandelde onder werp hierin wil betrekken dan verklaart het Landbouwschap zich bereid mede te werken dit vraagstuk tot een oplossing te brengen.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 9