EXAMENS Italiaanse arbeiders in de IJmond worden niet „in d e watten" gelegd ENSTEN Arend Reym Maar geestelijke en maatschappelijke belangen worden uitstekend behartigd ZOMERCOMPETITIE BIJ „KIJK UIT" De veilingweek bij „Ons Belang" auto- en rnotorrijschoo Spaarzin in Castricum ZATERDAG 2 3 JULI 1960 .5 Franco Contini, eveneens uit Sar dinië, op zijn werk bij Hoogovens IJ muiden. Hoewel er een enkel partijtje sla door draaide bij de veiling „Ons Belang" te Castricum en peulen zowel als capucijners een prijsdaling ondergingen werd er voor de aangevoerde groenten toch een rede lijke prijs betaald op de laatste veiling dag. Rabarber steeg weer iets in prijs en ook de tuinbonen liepen tenslotte op tot 37 cent per kg. Bloemkool kwam tot 0.64 en spinazie, prei en kroten kwamen eveneens tot een redelijke notering. Zwarte en rode bessen evenals aardbeien en kruisbessen zijn nu gewilde artikelen, waarvoor dan ook goede prijzen worden betaald. De noteringen van vrijdag waren: groen ten: komkommers 0.140.18; sperzie bonen 0.32—/ 0.66; sla 0.03—0.08; peulen 0.40; capucijners 0.540.91; groene capucijners 0.24; tuinbonen 0.250.37; prei 0.23; bloemkool 0.12 0.64; spinazie 0.38; rabarber per kg 0.14, per bos 0.14f 0.17; soepgroen ten per bosje 0.03 en per bakje 0.35; peterselie per bakje 0.200.45; kroten per kg 0.12 en per bosje 0.05; sjalotten 0.22; andijvie 0.08: doperwten 0.80; groene doperwten 0.680.78; waspeen 0.13V2; aardbeien per man 4.505.50; per doosje 0.470.70; zwarte bessen per mand f 4.60 en per doosje 0.38; rode bes sen 2.202.40; kruisbessen 2.70 3.10. Advertentie SANTPOORT Telefoon 02560-8930 KERKWEG 67 Gediplomeerd door ANWB - KNAC-FNOP KNMV Conferentie op de werkkamer van de heer J. Vellkamp, chef personele zaken arbeiders bij Hoogovens IJmtii- den. Van links naar rechts: de heren Veltkamp, A. P. de Goede (perso neelschef van de fabriek „Noord"), J. van Bel (hoofdassistent van de heer Veltkamp), A. van der Velde (die de maatschappelijke belangen van de Italianen in de IJ mond be hartigt) en pater Romedio Zappini. Haarlem. Voor de m.u.l.o.-examens in Haarlem zijn geslaagd de volgende dames: J. A. W. Zuyderduyn, Velsen; J. F. Petit, Bloemendaal; J. F. Blansert, Haarlem; R. C. Nieuw, Heemstede; W. v. Engelen, Zandvoort; T. I. v. d. Boom, Hillegom; C. N. M. v. Wingerden, Beverwijk; E. C. C. Nijsen, Beverwijk; A. Groen, Hoofddorp; M. C. v. Driel, Bennebroek; en de heren: B. Jongbloed, Haarlem; G. H. C. van Dam, Zandvoort; K. Mulder, Haar lem; J. Koren, Heemstede; H. J. de Vries, J. J. Derks en W. H. Beuckens, allen Hillegom; J. P. Nieuwenhuyse, Haarlem mermeer. De met gemerkten behaalden tevens het Middenstandsdiploma. Afgewezen 7 kandidaten. Haarlem. Voor het middenstandsexamen te Haarlem zijn geslaagd: L. Roos, R. Root, R. P. van Rosmalen, P. A. Rutte, J. H. Rutte—Van Son, C. M. Sabelis, T. Schaap, J. C. van Schagen, C. R. M. Schillemans, W. J. Schindeler, H. W. Schoen, J. S. Scholtz, J. H. Schouten, L. A. H. Senft, D. Slagboom, N. H. Slings, J. W. SluijsVan Beijeren, L. P. Smit, M. J. SmitStruy- laart, C. M. Smits, J. Spaargaren, M. W. Spanjaard, J. Spek, J. R. Spierenburg, H. C. Spiering, W. Spoor, J. J. M. Spronk, J. v. d. Staaij, W. Stapper, A. Starreveld, P. Steffens, A. Stelling, T. A. Zwier, J. Steijl, A. Stoker, R. T. Stouthamer, N. P. Straat hof, A. C. Stut, J. M. G. Stut, J. J. Sul, M. Susan. L. E. M. Sweekhorst, C. M. E. Sweerts, P. W. Top—Van Beek, J. P. A. Ursem, M. van Veelen, H. M. Veelenturf, A. T. van Veen, A. F. Veenings, F. Velde, E. G. M. van Velzen, E. J. H. van Velzen, S. W. Venema, E. F. J. Vermast, H. Ver meulen. C. P. Verschoor, G. L. Verschoor, M. C. Verwey—Rijff, K. Vink, P. Vlaar, R. P. Thoolen, S. H. Thoolen, T. Timmer man, D. Toeset, J. N. Tol, M. A. van Tol, J. D. Tolsma, G. H. v. d. Top, A. Vledder, C. S. F. van Vliet, P. van Vliet, C. Vree ken, E. M. F. Vriend, J. A. de Vries, M. H. de Vries, G. VriesPeters. Geëxamineerd 90 kandidaten. Afgewezen 14 kandidaten. Haarlem. Aan de r.-k. Handels-avond school te Haarlem zijn geslaagd voor de praktijk-examens boekhouden: de dames: M. Doodeman, A. Felix, H. Hillegen (Drie huis), P. Uitendaal (H'stede) en de heren H. Hessels, P. Hogervorst, C. Meegdes, P. Metten, A. Rielvink, A. v. Rooyen, J. Ver hagen, Jos en Tom Visser, F. v. Westerop (Beverwijk) en A. Wiggers. Engelse H.corr.: dedames: C. Huneker en C. Maarschak en de heren: J. Beyen, J. Govaars en C. Sindorf. Haarlem. Aan de Rijkskweekschool te Haarlem zijn geslaagd voor de hoofdakte examens (gehele akte): de dames:' M. M ter Heege, Amsterdam; M. E. Richter, Am sterdam: M. de Haan, Haaidem; de heren G. A. Mandjes, Zaandijk; D. Swart, Anna- Paulowna; G. H. Vrijbergen, Marken-Bin- nen; P. F. Kramer, Amsterdam; R. H. W v. d. Horst, Amsterdam Th. v. d. Horst. Amsterdam; J. A. Rotgers, Amsterdam, J Kok, Venhuizen; W. Kaptijn, Hoorn; G. M Groot, Z.O. Beemster; D. Appel, Amstel veen; C. C. Hermans, Noord-Scharwoude. Voor gedeelte A: mej. M. Lageman, Am- sterdam-Slotervaart; mevr. S. B. v. d Horst-Helgering, Amsterdam; de heer H Jonkers, Santpoort. Voor gedeelte B: mej. F. E. van Dellen Slootdorp; de heren L. P. J. Schraa, Koog aan de Zaan; J. H. J. de Groot, Castricum W. Geurtsen, Heemstede. Haarlem. Aan de Rijkskweekschool te Haarlem zijn geslaagd voor de hoofdakte examens (gehele akte): de dames: A. J. M Remmerswaal, Bennebroek; J. E. Herbe- rigs, Amsterdam; M. M. van Leuvensteijn Den Helder; de heren: L. A. Ros, 't Zand C. F. Robert. Krommenie; J. W. Meijer Amsterdam; B. M. Vringer, Weesp: A. Ver burg, Alkmaar; P. Schwartz, Amsterdam L. Wigbout. Den Helder; J. P. Scheep- horst, Den Helder; H. W. Reij, Den Burg (Texel). Voor gedeelte A: mevrouw J. J. F. Mete- lerkamp, Den Helder: de heren: G. J. Oost Koog aan de Zaan; K. Peters, Amsterdam: H. Öderkerk, Den Heidér. Voor gedeelte B mej. IJ. P. Prins, Den Helder; de heren: J Velthuis, Alkmaar; B.W. Vallenduuk, Scha- gerbrug: H. M. Steur. Haarlem. DE ZORGEN OVER de personeelsvoorziening bij Hoogovens IJmuiden, het basisbedrijf in de IJmond dat van zo grote betekenis voor onze nationale econo mie is, zijn sedert 1 januari van dit jaar eerder toe- dan afgenomen. Het is vooral met het oog op de toekomstige uitbreidingen van deze grootndustrie dat men zich ongerust maakt: deze werkgeefster wil „niet alleen maar arbeiders maar zij heeft opleidbare werkkrachten nodig, mannen van wie redelijkerwijs mag worden verwacht dat hun, na een korte meelooppériode, een steeds belangrijker aandeel in het produktieproces kan worden toevertrouwd. Het aanbod van der gelijke werkers is gering en het laat zich niet aanzien dat hierin spoedig verbe tering komt. De Europese commissie van de E.E.G. is van mening, dat Nederland nog twintig duizend Italiaanse arbeiders moet opnemen wil dit land een aanzienlijke vertraging in zijn economische expansie voorkomen. Maar Nederland wil, zoals de zaken nu staan, slechts een tiende deel van dit aan tal hier toelaten. Het tekort aan arbeiders in de Neder landse metaalindustrie wordt geschat op vijfduizend. Nu is het geenszins zo, dat Hoogovens in het arbeidersoverschot in Italië ,.de red ding" voor haar bedrijf ziet. Na een jaar of vijf ervaring te hebben opgedaan met Italiaanse werkkrachten, speelt bij Hoog ovens de gedachte in de zeer nabije toe komst nog een tweehonderd Italianen aan te trekken. Dit is nog geen tien percent van de drieduizend man waarmee het arbei- dersleger van Hoogovens IJmuiden spoedig moet worden aangevuld. Van de ongeveer vierhonderd Italianen, die in de loop der jaren, rechtstreeks uit hun land of via de steenkolenmijnen in Limburg, bij de Hoogovens te IJmuiden kwamen werken, zijn er momenteel nog 160 in dienst. Gezien de rijke ervaring met werkkrach ten uit Italië en de bijzondere eisen die zij meent te moeten stellen aan de in dienst te nemen arbeiders, is het begrijpelijk, dat Hoogovens de selectie het liefst geheel in eigen hand wil houden en bezwaar heeft tegen een werkwijze waarbij de werving uitsluitend, danwcl min of meer, een zaak zou zijn tussen de regeringen van Italië en Nederland, hetgeen zou neerkomen op een aanbod met geen andere mogelijkheid dan „take it or leave it". Het zou overdreven zijn te zeggen, dat Hoogovens haar buitenlandse werknemers, meest Italianen en Hongaren, in de watten legt. Waar is, dat deze werkgeefster zich ten aanzien van dit personeel niet alleen maar strikt houdt aan de geldende wetten en bepalingen, doch (en dan niet zo weinig) verder gaat dan in het belang van deze vreemdelingen in ons land is voorgeschre ven. Waar deze buitenlanders vrijwel allen katholiek zijn, is het contact tussen deze werkgeefster voor wie het eveneens van belang is. dat zij buiten de werktijden niet geheel aan hun lot worden overgelaten in een voor hen vreemde wereld en de stichting tot behartiging van de geestelijke en maatschappelijke belangen van de rooms-katholieke buitenlanders in het IJmondgebied, de Peregrinus Stichting, slechts logisch. Er werken in de IJmond niet minder dan vijf bedrijfsaalmoezeniers van de zoge naamde werkgroep Petrus en Paulus. In dit belangrijke werk wordt de hoofdaal moezenier van het bedrijfsapostolaat in de bisdommen Haarlem en Rotterdam C. F A. Geraets geassisteerd door de aalmoeze niers J. Th. Hoogervorst, H. A. J. Dürr. P. de Haan en, sedert enkele weken, de Italiaanse pater Romedio Zappini. De jonge Italiaanse pater hij is 29 jaar oud en komt uit Trente is in de plaats gekomen van pater W. van der Poel uit Santpoort, die onlangs tot kapelaan in Rotterdam werd benoemd. Evenals pater Van der Poel, is pater Romedio Zappini belast met de zielszorg voor de Italianen in de IJmond. Pater Romedio's eerste zorg is echter zo snel mogelijk Nederlands te leren, opdat hij zich althans ook verstaan baar kan uitdrukken tegenover niet- Italianen. Een van de weinige goed Nederlands sprekende Italianen bij Hoogovens is de heer Scarteddu, die bedieningsman in de Blokwalserij is. Een lijd je geleden verwees een walsmeester een pas uit Groningen „geëmigreerde" werknemer naar bedie ningsman Scarteddu. Een wanhopige Scar teddu, een half uur later bij de walsmees ter: „Helpt u als-u-belieft deze Amerikaan, ik heb m'n best gedaan, maar ik versta hem niet!" De rustige, sympathieke Italiaanse pries ter heeft zich reeds vele vrienden gemaakt onder Italianen en Nederlanders. Hij praat vooral veel met en leert veel van de heer A. A. J. van der Velde, aan wie de behartiging van de maatschappelijke be langen van de Italianen in de IJmond is toevertrouwd. Deze jonge Nederlander, die opgeleid is aan de R.-K. School voor Maat schappelijk Werk te Amstrdam, spreekt vloeiend Italiaans. Dikwijls treft men hem in het keurige, gezellige gebouwtje aan de Dr. Schuytstraat (no. 13) in Beverwijk, dat zich in sierlijke witte letters aankondigd als: „Casa Nostra, centro Italiano di assis- tenza e di cultura con sala di recrazione"; en wie in dit doorlopend goedbezochte Italiaanse centrum z'n oor te luisteren legt, die zal het niet ontgaan dat „Signor Adriano", zoals de heer Van der Velde door alle Italianen wordt genoemd, het volste vertrouwen geniet van deze zuide- lingen. Niemand in de IJmond kent en begrijpt ze dan ook beter dan hij. Voor stander van één grote Europese gemeen schap, ziet hij in zijn werk ook een be scheiden bijdrage tot de realisering van deze gedachte. Het gaat best met de Italianen hier in de IJmond, meent de heer Van der Velde, die zijn waardering voor het begrip bij hun werkgeefster en zijn dankbaarheid vooi haar materiële bijdrage welke zo nodig zijn om zijn werk goed te kunnen doen niet onder stoelen of banken steekt. Dat. zoals het zich laat aanzien, in de zeer na- Pater Romedio Zappini uit Trente in gesprek met Antonio Martinez uit Villanuova Mantelione op Sardinië. Antonio is al geheel ingeburgerd bij Hoogovens IJmuiden, waar hij werkt, en in Beverwijk, waar hij bij een Beverwijkse familie in de kost is; hij is 23 jaar oud. bi.je toekomst duizenden Italianen naar Nederland zullen komen, heeft uiteraard zijn grote belangstelling. Beslist noodzake lijk is, zo zegt hij. dat men zich ook elders in den lande waar straks Italiaanse wer kers komen bij het particulier initiatief, in goede samenwerking met de overheid en de industrieën of andere bedrijven door wie ze worden aangetrokken, beraadt, wat men voor deze „newcomers" zou kunnen doen om hun verblijf in het nieuwe land zo verantwoord mogelijk te maken en dat men daarvoor dus de juiste voorzieningen, aangepast aan aard en behoeften van deze alleenstaande emigranten, treft. Huwelijken tussen Italianen en Neder landse meisjes zijn in de IJmond wel voor gekomen. Waarschijnlijk zullen er in de toekomst meer Italiaans-Nederlandse echt verbintenissen worden aangegeven, wan neer het eenmaal zo is, dat deze vreemde lingen hier net zo lang mogen werken en Advertentie BESTEL UW bij DE RUYTER vakkundige service gratis plaatsing VRAAGT INLICHTINGEN OFF. DEALER MARKTPLEIN Ook uit het jaarverslag van de Nuts- spaarbank te Castricum blijkt, dat de in woners van deze gemeente een goede spaarzin hebben, Want in het afgelopen jaar werd een hogere spaarinleg geboekt van ƒ429.720,66. In 1959 werd n.l. door de spaarders voor een bedrag van 2.210.836,94 ingelegd en terugbetaald werd 1.781.116,28. Aan rente werd over 1959 op de spaaarrekeningen voor een bedrag van 59.518,68 bijgeschre ven, hetgeen ook al een vooruitgang bete kent, daar in 1958 een bedrag van 41.910,36 kon worden bijgeschreven. Het gezamenlijk spaartegoed van de Castricumse spaarders steeg in 1959 van 1.689.300,42 tot 2.178.539,76. In het afgelopen jaar werden 532 nieuwe spaarboekjes uitgegeven en het aantal spaarders nam toe van 3111 tot 3369. Het gemiddelde tegoed van de spaarders bedroeg in het afgelopen jaar 753,70, het aantal in omloop zijnde spaarbusjes steeg van 1009 tot 1044. Het aantal verhuurde kluisloketten steeg van 130 tot 147. Op de spaarbankboekjes van de schoolspaarders stond een bedrag van 10.134,12. Zondag 24 juli IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. J. I-Iaitsma; 19 uur: ds. J. v. d. Lin den. De Rank, 10 uur: jongerendienst. Ned. Herv. Kerk, Bethlehemkerk, 10 en 19 uur: ds. J. v. d. Berg. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9.30 uur: ds. J. W. Slingerberg; 17 uur: ds. J. van Leeuwen. Petrakerk, 9.30 uur: ds. J. van Leeuwen; 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Strand, Zeeloods, 11 uur: ds. J. van Leeuwen. Gerei'. Kerk, Rambonnetlaan, 9.30 en 17 uur: ds. J. Meester. Chr. Geref. Kerk, 10 en 15 uur: ds. J. P. Geels. Voile Evangelie Gemeente, Cultureel Ge bouw, 19.30 uur: J. Starrenburg en duo Ringen. Dinsdag 20 uur: G. R. Mik. Gemeente Gods, Cultureel Gebouw, 10 uur: bijeenkomst. Geref. Gemeenten, 10 en 17 uur: lees- dienst. Verg. van Gelovigen, De Ruyterstraat 73, L0 uur: verkondiging van de dood des Heren. Woensdag, 20 uur: bijbelbe spreking. wonen als zij zelf wensen. Het zal dan ongetwijfeld ook aantrekkelijker voor ze worden zo spoedig mogelijk goed Neder lands te leren. In tegenstelling met de Ita lianen in Limburg, die in gezellenhmzen zijn ondergebracht, wonen de Italianen in de IJmond bij particulieren in. De omgang met Nederlandse vrienden en vriendinnen neemt langzamerhand toe, maar het bezoek aan „Casa Nostra" is daardoor geenszins afgenomen. Hier praten zij honderd uit over „thuis in Italië", lezen Italiaanse kranten en tijdschriften, kibbelen over de „Tour de France" of de een of andere voet balwedstrijd, schrijven en lezen brieven, spelen een partijtje schaak of hangen aan de bar met een kopje espresso, kortom, hier zijn ze ook zo'n beetje „thuis". Zijn ze zuinig of verkwistend, deze Ita lianen, die meestal uit heel arme gezinnen komen? Sommigen zijn heel spaarzaam, sturen veel meer naar husi dan zij verplicht zijn en hebben een aardig bedrag op hun spaar bankboekje staan. Het zijn slechts enkelen die opmaken wat zij op te maken hebben. Geen Italiaan in de IJmond behoeft zich eenzaam te voelen: in „Casa Nostra" is hii altijd welkom; en als hij, om welke reden dan ook, denkt „er niet meer uit te komen", dan weet hij bij wie hij terecht kan. In de zomercompetitie van de IJmuider schaakclub „Kijk Uit" heeft C. Abspoel de leiding herovert op Th. Hölscher. De laatste kwam dit keer niet in het strijd perk. Abspoel nam het op tegen de ge vaarlijke J. Plugboer uit de tweede afde ling. Het werd een duel tussen de beide oudste spelers van de club. Een bijzon der spannende partij werd uiteindelijk ten gunste van Abspoel beslist, die daarmee liefst 75 punten veroverde en meteen een flinke voorsprong nam in het klassement. Van Nieuwenhuizen bleef in de running door een tweetal overwinningen op spelers uit de vierde afdeling. Eerst rekende hij af met een zich moedig verwerende Ol- denmark om later nog H. Wolthuizen dooi de knieën te krijgen. Nieuwenhuizen liep hierdoor wat in op Tj. de Jong, die de derde plaats bezet en twee keer in een 20 minutenpartij uitkwam tegen spelers uit zijn eigen groep. Tegen W. Huiser wist De Jong na een levendig duel zijn rivaal in een matnet te lokken. Tegen J. Blok, die inmiddels Wolthuizen al had verslagen, wièsëlden de kansen voortdurend. Even leek het alsof Blok zijn tegenstander on der de voet zou lopen, maar deze vond een uitweg en stond in een gewonnen eindspel. Een enorme blunder (in tijd nood) bracht toch nog de winst bij Blok, die nu tot de vijfde plaats is opgerukt. Het nieuwe lid H. Koster debuteerde uit stekend. Hij werd al meteen tegenover de eerste groep-speler A. Kistemaker ge plaatst. Hij bleek een weldoordacht spe ler en gebruikte de hem ten dienste staan de tijd goed, waardoor Kistemaker met slechts 15 minuten bedenktijd, het zeer moeilijk had. De spelers waren dermate in hun spannend duel verdiept, dat geen van beiden bemerkte dat z;i de tijd had den overschreden. Het was ook niet meer na te gaan wie het eerst bij deze fatale stand van de klok werd betrokken. De he ren besloten toen dit spannend gevecht maar remise te houden! De uitslagen zijn: A. OldenmarkH. van Nieuwenhuizen 0-1, H. WolthuizenJ. Blok 0-1, J. PlugboerC. Abspoel 0-1, H. KosterA. Kistemaker remise, W. Hui serTj. de Jong 0-1, J. BlokTj. de Jong 1-0. H. van NieuwenhuizenH Wolthuizen 1-0, W. HuiserA. Oldenmark 1-0. De koplopers zijn nu: 1. C. Abspoel 196 punten, 2. Th. Hölscher 150 punten, 3. Tj. de Jong 111 punten, 4. PI. van Nieuwen huizen 106 punten, 5. J. Blok 65 punten, 6. R. Kroese 46 punten, 7-9 H. Koster, K. Steijn en F. J. Walda 45 punten. Maan dagavond zet men in het Cultureel Cen trum de wedstrijden voort. De promotie-degradatiewedstrijden voor een plaats in de eerste groep is weer op zijn uitgangspunt aangekomen nu W. Door nenbal in zijn laatste treffen G. L. de Haas wist te verslaan. Beiden staan nu weer gelijk met M. J. Warnez, allen met één gewonnen partij. De heren zullen op nieuw voor een halve competitie moeten aantreden, zij het nu met de andere speel- kleur. Ongetwijfeld een verrassende ont knoping. Reeds voor maandagavond staat de wedstrijd W. DoornenbalM. J. War nez op het programma. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10 uur: ds. P. J. van Schayck. Jehovah's Getuigen, Cultureel Gebouw, 19 uur: wachttorenstudie over: Werk met geheel uw ziel. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: vroegmis; 10 uur: hoogmis; 19 uur: vespers. Woensdag 9 uur: heilige mis. Leger des Heils, Edisonstraat 14, 10 uur: Heiligingsdienst; 19.15 uur: openlucht samenkomst Kennemerlaan; 20 uur: openbare samenkomst. R.-K. Kerk, Gregoriuskerk, zondag 8 en 10 uur. In de week: 8 uur. Petruskerk, Dolfijnstraat, zondag: 7, 8, 9.15 (Hoogmis), 11 en 18 uur. In de week: 7 en 8 uur. Baptistengemeente, Cultureel Gebouw, 10 uur: de heer Schouten. Kerk van Jezus Christus van de Heili gen der Laatste Dagen, Cultureel Cen trum, 17 uur: dienst. IJMUIDEN-OOST: Ned. Ilerv. Kerk, Goede Herderkerk, 9 en 10.30 uur: ds. J. H. W. Dickhout. Geref. Kerk, Bethelkerk, 9.30 uur: ds. J. A. Tiemens; 17 uur: ds. J. W. Slinger- berg. Ver. v. Vryz. Herv., Abelenstraat, 10.30 uur: ds. G. Nijenhuis. Evangelisatiever. „Elon", Kapel Vare- niusstraat, 10 en 19.30 uur: J. van Ca- pelleveen. Zaterdag 16 uur: openlucht samenkomst, ds. J. A. Visser. Ned. Herv. Evang. op Geref. Grondslag, Kapel Vareniusstraat, dinsdag 19.30 uur: M. Vos. Rooms-Katholieke Kerk, IJ. Laurentius van Brindisie, Willemsbeekweg 100, H. H. Missen te 6, 7,-8, 9.15 (Hoogmis), 10.45 en 12 uur; 18 uur Avondmis; in de week 6.30. 7 en 7.45 uur. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 uur: ds. J. H. W. Warners. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. J. D. Boerkoel. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. IJ. Engels- ma; 19 uur: ds. G. W. IJzerman (Sant poort). Vrije Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal Van Diepenstraat, 10 uur: dienst. Rooms-Katholieke Kerk, St. Joseph, Wij- kerstraatweg 55, 6.45, 8, 9.15 en 11 uur; 18 uur avondmis; in de week 6.45, 7.20 en 8 uur. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, Kapel Wester- veld, geen dienst. R.-K. Kerk, 7, 8.15, 11.30 uur; om 9.30 uur hoogmis. In de week 7 en 8 uur. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 8.30 uur: ds. J. C. Remijn, jeugddienst; 10 uur: ds. M. A. van Rhijn. Santpoort-Zuid, 10 uur: ds. S. van den Bos. Rooms-Katholieke Kerk, 7, 8.15, 9.30 (Hoogmis) en 11.30 uur. In de week 7 en 8 uur. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: dr. D. van Swigchem. Chr. Geref. Kerk, 10.30 en 16 uur: ds. J. C. Maris. BEVERWIJK: Maranatha, 10 uur: dienst. Vrije Evangelie Gemeente, Koning straat. 117, 9 uur: de heer Jansen-Klomp. Evang. Luth. Gem., geen dienst.' Rooms-Katholieke Kerken, St. Agatha, H.M. Missen te 6.15, 7, 8 (Kindermis), 9, 10.15 (Hoogmis) en 11.45 uur; 18 uur: Avondmis, in de week: 7, 7.45, 8.30 en 9 uur; O.L. Vrouw van Goede Raad, 6.30, 7.45, 9.00, 10.30 en 11.45 uur; 19 uur Avondmis; in de week 7.00, 7.45 en 8.30 uur; Regina Caeli; 7, 8.15, 9.30 (Hoogmis) en 11.15 uur; 19.30 uur: Avondmis; in de week 7, 7.45, 8.30 en 9 uur; St. Jozef: 8.30, 10 uur (Hoogmis); in de week 7.30 uur. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. G. van Schuppen; 19.15 uur: vic. L. A. Nagtegaal. Irenekapel, 10 uur: ds. M. Wendte. De Opgang, 10 uur: ds. G. W. IJzerman. Oosterwijk, 10 uur: de heer C. Stroo. Jeugdkapel „De Opgang", 10 uur: mevr. OlivierseDen Dikken. Vrijz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 10 uur: heer W. Leerink. Geref. Kerk, Moensplein, 9 en 10.30 uur: ds. F. R. M. Elders; 17 uur: ds. A. Kos van Haarlem. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: zondag school; 16.30 uur: Kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingsamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 9 uur: Duitse dienst; 10 uur: ds. J. A. Eekhof. Geref. Badgastenkerk, Julianaweg, 10 uur: ds. A. Kos; 19.30 uur: ds. F. R. M. Elders. Rooms-Katholieke Kerk, 7, 8.45 en 10 uur (Hoogmis); 18.30 uur Avondmis. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10 uur: vic. L. A. Nagtegaal; 19 uur: ds. M. Wendte. Geref. Morgensterkerk, Constantijn Huy- gensstraat, 9.30 en 17 uur: ds. D. Kuiper. R.-K. St. Laurentiuskerk, H.H. Missen om 6.30 en 7.15 uur; Hoogmis 9.15 uur; 11 uur: Kindermis; 12 en 17.15: Avond mis. CASTRICUM: R.-K. Kerk, 6.45, 8, 9.15, 11 en 18 uur. Ned. Herv. Gem., 10.30 uur: ds. P. Salm. Geref. Kerk, 9 en 17 uur: ds. R. de Roos. BAKKUM: R.-K. Kerk, 6.45, 8, 9.30 en 11 uur. Kerktent Ned. Herv. Gem., 9 uur: J. Groenewold. Kerktent Ger. Kerk, 10.30 uur: ds. R. de Roos.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 5