Vierdaagse-legioen had ideaal weer op de eerste dag in de Betuwe Zestig uur Olympische reportage OLYMPISCH ALLERLEI KENT KENT KENT KENT KENT Het leeuwedeel (22| uur) is bestemd voor de atletiek Zeer sterk bezet tennistoernooi in Hilversum begonnen Hjahnar-de-snelle Eén uitvaller bij de Vierdaagse Apeldoorn Grote Prijs Hilversum was voor Hairos II NOC aanvaardde KNAU-voordracht Geen gemeentelening voor „Tubantia" Cor Braasem neemt zijn zwempupillen mee WOENSDAG 27 JULI 1960 13 Robben kampioen van Nederland waterpolo Nu renteloze lening van industrie Bob Maas in Europese titelstrijd Starklasse Waarom geen aparte ploeg van statenlozen bij Olympische Spelen? Joop de Mos naar de volgende ronde De oudste deelnemer aan de Vierdaagse is de 88-jarige opa Holleman, die gis teren voor de achttiende maal gestart is. Op de foto ziet men opa Holleman bij de doorkomst in Eist. Hjalmar Roedas, de Noor met zijn wat verschoten blauwe trainingspak is lang zamerhand een bekende figuur gewor den in Nijmegen. Dat is hij eigenlijk al sinds 1957 toen hij zich versliep en twee uur nadat hij had moeten starten aan de startcontrole kwam. Hij mocht nog starten, mits hij maar op zijn oorspron- kellijke tijd binnen kwam. In een bij zonder hoog tempo legde Hjalmar toen zijn 55 km af, en sindsdien is hij, evenals zijn drie vrienden uit Oslo, een ware snelwandelaar geworden. Opzettelijk vertrekt Hjalmar zo laat mogelijk uit Nijmegen om dan in een voor de Vier daagse wel wat ongewone stijl niet snel wandelend, maar werkelijk als snelwandelaar de 55 km af te leggen. Geen wonder dus dat hij, hoewel in de achterhoede van het Vierdaagse-legioen gestart, dinsdagmiddag toch als een van de eersten in Nijmegen terugkwam. De eerste dag van de Apeldoornse Vier- laagse is succesvol verlopen. Uitgezon derd dan voor de 15-jarige Frans de Mars van de wandelvereniging NTV uit Zeist, He onderweg buikpijn kreeg en aan zijn blindedarm zal moeten worden geopereerd. Hij moest dus al vroeg de strijd staken, maar bleef overigens de enige uitvaller op deze fraaie wandeldag, die door prima weer omlijst werd. Eén wandelaar verscheen niet aan de start en een viel er uit. Dat betekent der halve dat het leger der dapperen nog uit 1072 personen bestaat. De wandelaars hebben naar hartelust van het prachtige parcours genoten. De vele bosweggetjes waren een lust voor het oog evenals de korenvelden. En zo kreeg men dus een gevarieerd wandelmenu voor geschoteld, dat o.m. via de Wiesselse bos sen, Elspeet en Vierhouten voerde. Vandaag trekt het wandelaarslegioen langs het Kanaal naar de Loenense Stren gen om daarna via Beekbergen huiswaarts te gaan. De wandelaars op de grotere af standen, d.w.z. de 40 en 50 km, maken nog een ommetje via Hoendcrloo. Hetzelfde aantal deelnemers, dat de eer ste dag was doorgekomen, t.w. 1072 wan delaars en wandelaarsters, is vanmorgen voor de tweede Apeldoornse vierdaagse vertrokken. Het was ideaal wandelweer. De waterpolocompetitie De dinsdagavond voor de zomercompeti- ie van de KNZB in de hoofdklasse heren ";espeelde wedstrijd tussen HZPC en GZC .'s met 6-3 gewonnen door GZC. Door deze itslag is de Robben kampioen. TENNIS. Barry Mackay, de Amerikaanse Davis Cupspeler, is zondag te Chicago Amerikaans kampioen op harde banen ge worden. In d'e finale heren enkelspel ver- 'oeg hij zijn landgenoot Bernhard Bart- n. de titelhouder, met 4-6, 7-5, 6-4, 6-0. Die Gelderse buschauffeur zei een heel lelijk ivoord. En daar bleef het niet bij, er volgden nog enkele aanduidingen die in geen enkel woordenboek te vinden zijn. Maar zij namen hem het nauwelijks kwalijk, die deelnemers aan majoor Breu- nese's 44ste Vierdaagse van Nijmegen, want het teas ook om wanhopig te wor den. Terwijl die boze buschauffeur naar middelen zon om zijn reisschema ten minste nog enigszins te redden, ontstond op die smalle wegen tussen Lent en Bemmel een „verstopping" die het zelfs de volgers op de fiets onmogelijk maakte de elkaar inhalende groepen te passeren. De buschauffeur deed het enige wat hij kon doen. Hij schikte zich in zijn lot en sukkelde zo'n viertal kilometers met één oog op de weg en één oog op zijn tijdschema stapvoets achter de wande laars aan Het lijkt heel onbelangrijk, een bus te laat op zijn punt van bestemming, maar in feite was het een probleem van het grootste belang. Op deze eerste dag van de 44ste Vierdaagse van Nijmegen, waar voor dinsdagmorgen 11.598 wandelaars zijn gestart, is het weer duidelijk geble ken: op vele plaatsen is het parkoers over vol. Gezien de omstandigheid, dat de groe pen steeds weer enkele meters achter de voorgaande detachementen lopen is het onmogelijk snel een groep te passeren. Dat duurt vaak kilometers. En het Nederland se gevoel voor verkeer in aanmerking ge nomen meer dan eens zagen we tege lijkertijd rechts en links een groep ver woede inhalingspogingen doen kunnen dan verstopte parkoersen niet uitblijven. En ging het dan maar om een enkel, in cidenteel geval, dan was het nog zo erg niet. Neen, ditmaal duurden die moeilijk heden herhaaldelijk vele kilometers. Natuurlijk is het nog te vroeg om een ..conclusie te trekken ten aanzien van de oorzaak dat er dit jaar zo'n kleine dui zend militairen en 237 burgers minder hebben ingeschreven dan vorig jaar. Dat kan niet alleen liggen aan La Courtine daar werden overigens vorig jaar ook oefeningen gehouden en de manoeuvres in Duitsland. Zoals gezegd, de tijd zal het moeten leren, maar het lijkt ons heel niet vreemd als die overvolle parkoersen een factor van belang zijn. De Bilt heeft kennelijk grote indruk ge maakt op de Vierdaagse wandelaars, de sombere weersberichten van de laatste dagen waren er oorzaak van dat van de 13.316 ingeschreven deelnemers er maar liefst 1718 op de eerste dag verstek lie ten gaan, waarschijnlijk in de veronder stelling dat het ook dinsdag weer zou re genen. Het kwam heel anders uit. De om standigheden waren zelfs ideaal. Een lich te bewolking zorgde voor een aangename temperatuur en de enige paraplu die dienst deed was van een deelnemer, die Eist echt de plaats vond om anders-dan-anders te doen. Het was weer de dag waarop de akkers en landerijen ten noorden van Nijmegen werden verkend. Via Lent, Bemmel en Houtakker ging het op Eist aan, dat de wandelaars feestelijk verwelkomde. Maar voor het zover was hadden vele duizen den die de route van 40 km. moesten af leggen de vrouwelijke en mannelijke militaire deelnemers met bepakking een ware beproeving te doorstaan op de steenslagwegen vooi'bij Gemmel. Op een derde of vierde dag zou die kilometers lange, ongelijke weg fataal zijn geweest voor heel wat deelnemers. Nu was hij al leen maar hinderlijk, heel ei'g hinderlijk. En na Eist, waar een viertal muziek korpsen de duizenden toeschouwei's het wachten veraangenaamde, begon dan de weg tei'ug. Via Lienden, Valburg en Oos terhout werd de Waaldijk bereikt. Nijme gen lag, hemelsbreed helaas, op een steen- worp afstand. De nieuwelingen kregen nieuwe moed, de routiniers wisten dat de laatste, exti-a zware loodjes nog moesten komen. Steeds weer slingerde die Waal dijk de verkeerde kant uit en het duurde dan ook nog meer dan een uur vooi'dat de monumentale waalbrug eindelijk was bereikt. Een echt zware dag is het dinsdag, me de door het goede weer, toch niet ge weest. Slechts 34 wandelaar-s hebben op de eerste dag de strijd vroegtijdig moeten staken, zodat er nog 11.564 lopers in de coui'se zijn. Het aantal deelnemers aan de Vierdaag se in Nijmegen is gereduceerd tot 11.487. Bij de 34 uitvallers van dinsdag voegden zich op de tweede dag 77 /.wegblijvers", die in mindering komen op de 11.564, die de eerste dag uitliepen. Het weer in de vroege morgenuren van woensdag was voor de wandelaars uitstekend. De zon ging schuil achter een dik wolkendek. Reeds nu maakt Nijmegen zich op voor de glo rieuze intocht der wandelaars op vrijdag, de laatste dag der vierdaagse. Langs de St. Annastraat zijn nu al stoelen, banken, tafels, e. d. geplaatst. Enkele groepjes wandelaars tussen de korenvelden bij 't dorpje Rijkerswoerd Bij de doorkomst in Eist bleek ook een koe mee te lopen onder het motto: Met melk meer moed. Koersen in Hilversum De uitslagen van de dinsdagavond in Hilversum gehouden draverijen luiden: Bernadine-prijs (1500 meter): 1. Zile 1.32.9; 2. Zamboni; 3. Zegerus. W. f8.30, P. f3.70, f3.40, f2.10, Cov. f7.30, K. f 13.20. Benny Parisien-prijs (2040 meter): 1. Ya taghan Hanovre 1.29.3; 2. Y Paula; 3. Yo- landa van Oranje. W. f2.60, P. f 1.90, f3.70, f 10.30, Cov. f 13.10, K. f 13.90. Bon Ami-prijs (240Ó meter): 1. Xera S, 1.26.9; 2. Xanthia S; 3. Weerlicht B. W. f31.70, P. f5.70, f2.10, f2.60, Cov. f4.40, K. f21.30. Amateurkampioenschap III (2020 meter): 1. Victori V 1.24.4; 2. Wiebeling Wip; 3. Vita Kinley. W. f 5.80. P f 1.80, f 3.30, f 1.70, Cov. f 12.90, K. f20.10. Boyke Dear-prys (2000 meter met auto- start): 1. Walter Mitty 1.25.7; 2. Walnut Hall; 3. Veralyn Maire. W. f4.30, P f 1.70, f2.80, f2.50, Cov. f9.70, K. f8.—. Grote Prijs van Hilversum (2400 meter): 1. Hairos II 1.22.2; 2. Trudi Trotham; 3. Tour de Java W. f 1.—P. f 1.—f 1. Cov. f 1.80, K. f 1.80. Bold Mac-prijs (2000 meter met auto start): 1. Wendy Hollandia 1.25.6; 2. Vlie gende Hollander; 3. William Z. W. f 2.60, P. f 1.80, f2.50. f2.20, Cov. f 11.10. K. f 10.90. Brewer Axkit-prijs (2000 meter): 1. Ul rica B 1.24.1: 2. Xuthus T.; 3. Triton Ere bus. W. f6.30, P. f 1.80. f 1.90, f4.30, Cov. f 11.30, K. f 11.80. Totale omzet totalisator: f 112.251,50. Olympische Spelen Het bestuur van het Nederlands Olym pisch Comité heeft, overeenkomstig de voordi-acht van de KNAU, de volgende atleten voor uitzending van de Olympische Spelen 1960 in Rome aangewezen: Dames: Joke Bijleveld (Celebes, Den Haag) vèrspringen; Gerda Kraan (Bataven, Leiden) 800 meter; Ine TerlaakSpijk (RKEAV, Enschede) 800 meter; Nel Zwier (Olympia, Wieringerwaard), hoogspringen; Diny Hobers (GAC, Hilversum) hoog springen. Heren: Henk Visser (AAC, Amsterdam) vèrspringen; Frans Künen (Sprint, Breda) marathon; Cees Koch (Px'o Patria, Rotter dam) discuswerpen en kogelstoten; Eef Kamerbeek (PSV, Eindhoven), tienkamp; Herman Timme (Kimbria, Maastricht) tienkamp. De KNAU overweegt eventueel nog met een aanvullende voordracht te komen. Twee met stuurman Het bestuur van het Nedei'landsch Olym pisch Comité heeft in overeenstemming met de Nederlandse Roeibond voor deel neming aan de Olympische roei wedstrijden alsnog aangewezen de twee met stuurman van Argo, t.w. de roeiers A. G. Wientjes (boeg), M. M. U. van Dis (slag) en J. J. Bos (stuurman). Voetbal Gedeputeerde Staten van Overysel heb ben hun goedkeuring onthouden aan het Hengelose raadsbesluit om de semi-prof- club „Tubantia" een renteloze lening van 25.000,te verstrekken voor de aankoop van nieuwe spelers. De plaatselijke industrie heeft thans be sloten, naast het reeds toegezegde bedi'ag van 25.000,een tweede bedrag van 22.000,als renteloze lening aan de voet balclub te verstrekken, op voorwaarde dat de gemeente de voetbalclub een aanzien lijke reductie 'geeft op de huur van het gemeentelijke stadion „Veldwijk". De gemeenteraad van Hengelo trok gis teravond het eerder genomen besluit in en gaf Tubantia daarvoor in de plaats een huux'verlaging voor tien jaar. Gedeputeerde Staten van Overijsel hebben het raadsbesluit van Enschede op grond waarvan aan Sportclub Enschede een lening wordt verschaft van bijna een ton evenmin goedgekeurd. Aangenomen mag worden dat de gedeputeerde staten van oordeel zijn dat een lening aan een voetbalclub niets te maken heeft met de gemeentelijke huishouding. Zeilen Dinsdag zijn op de rede van Bendor de wedsrijden om het Europees kampioen schap startklasse voortgezet. Onze landge noot Bob Maas, die als enige Nederlander deelneemt, wist zich in de tweede race, die gewonnen werd door de Franse Chan- cerel en Parent met Gam III, niet onder de eex'ste acht te plaatsen. Zwemmen Cockie Gastelaars en Gerrit Korteweg zullen de prc-Olympische trip van het Ne derlands waterpolo-zevental naar Rome (van 1 tot en met 5 augustus) meemaken. De Schiedamse vrije slag zwemster en de vlinderslag specialist uil Delft trainen sedert enige tijd onder leiding van Cor Braasem. de assistent-oefenmeester van het Nederlandse polo-zevental. Dankzij financiële steun van particulie re zijde zullen beiden de training niet be hoeven te missen, wanneer Braasem met de poloploeg in Rome vertoeft. Zij maken de reis mee en zullen eveneens in het Olympische bassin de voorbereidingen voortzetten. Zestig uur zullen de Nederlandse televisiekijkers tijdens de tweecncenhalve week, die de Olympische Spelen 1960 straks in Rome in beslag zullen nemen, op hun schermen uitzendingen over die Spelen kunnen volgen: directe (life) uitzendingen in de eerste plaats, maar daarnaast ook korte filmoverzichten die door de Italiaanse televisie (R.A.I.) zijn samengesteld en tenslotte nog maar dat komt als een extraatje bovenop die zestig uur eigen N.T.S.-films die buiten de sportvelden zijn opgenomen en als Olympisch allerlei onder andere korte interviews, beelden uit het Olympisch dorp enzovoort zullen brengen. Voor het zover was dat de Eurovisie voor zestig zenduren met de organisatoren van de Olympische Spelen had gecontrac teerd, was er heel wat wa'ier door de Tiber gestroomd: een kwestie van vragen en bie den, maar toch ook wel een beetjelijn trekken van de kant van de Olympische organisatoren die er voor hun voorverkoop van toegangsbewijzen natuurlijk alle be lang bij hadden het publiek zo lang moge lijk in het onzekere te laten over het al dan niet doorgaan van directe uitzendin gen via* de t.v. Voor die zestig uren betaalt de Eurovisie (waarbij voor dit geval 16 Westeuropese landen zijn ingeschakeld) het lieve som metje van 2.800.000. De vier Oosteuropese landen (Polen, Hongarije, Oost-Duitsland en Tsjechoslowakije) kregen het voor het tiende deel van dat bedrag. Maar daar is het t.v.-net ook niet zover ontwikkeld dat men er net zoveel mee zou kunnen „doen" als in West-Europa. Moskou is bijvoor beeld helemaal nog onbereikbaar en moet het met telerecording stellen, evenals Ame rika en Japan bijvoorbeeld. Daarvoor komen in Rome en in Parijs op de vlieg velden speciale telerecordinginslallaties, die de beelden opvangen, op de band bren gen en meteen voor het vliegtuig naar de einden der aarde afleveren. Maar tei'ug tot onze eigen Nederlandse uitzendingen. De N.T.S., die hier de zaak in handen heeft, mocht dus 60 uur „uit kiezen" uit het totale „pakket" van onge veer 90 zenduren Olympische reportages, die de Italiaanse t.v. ter beschikking stelt. Men heeft uiteraard gewikt en gewogen, steeds vooral zo gekozen dat de Nederland- C h ris Chat away De Engelsman Chris Chataway, enkele jaren geleden een zeer sterke middenaf- standloper en thans lid van het lagerhuis, heeft voorgesteld, politieke vluchtelingen en statenlozen onder de vlag van de V.N. deel te laten nemen aan de Olympische Spelen. Er zijn, aldus Chataway. talrijke sport lieden, die kans hebben op een medaille, maar die in hun nieuwe vaderland nog niet het staatsburgerschap verkregen heb ben. se belangen het best gediend werden, en is aldus tot een schema gekomen, waarbij 59 uur en 41 minuten werden vastgelegd. Het leeuwenaandeel daarvan is voor de atletiek bestemd (22 uur en 30 minuten), verder 6 uur 29 minuten zwemmen, 5 uur 15 minuten paardesport, 5 uur 12 minu ten voetbal, 3 uur 33 minuten wielrennen. 3 uur 12 minuten voor het Italiaanse film overzicht (waarin onder meer het zeilen zal verschijnen, omdat men van de 250 kilometer van Rome gelegen Golf van Na pels geen directe uitzendingen zal maken), verder precies 3 uur voor de opening en de sluiting van de Spelen, 2 uur 25 minu ten voor waterpolo, precies 2 uur voor het roeien, 1 uur en 50 minuten voor het tur nen, 1 uur 30 minuten voor de kanosport, 45 minuten voor basketbal, 30 minuten voor het schermen en 30 minuten voor het gewichtheffen. Men kan zich natuurlijk afvragen waar om zoveel van die ene sport en zo weinig van die andere. Maar men dient daarbij te bedenken dat de N.T.S. een keus had te maken (60 uur uit plus minus 90 in totaal) uit hetgeen geboden werd. Voor hockey heeft men bijvoorbeeld alles wat beschik baar was, dat was slechts 1 uur, genomen. Toch kan men er van overtuigd zijn dat alle belangrijke finales, speciaal als daar Nedex-landers bij betrokken zouden kunnen zijn, op het scherm in Nederland zullen verschijnen. De N.T.S. stuurt een equipe van 9 man naar Rome, die samenwerkt met de zes man tellende Belgische equipe. Onze equipe staat onder leiding van de heer Siebe van der Zee. Commentatoren zijn Frits de Ruyter, Aad van Leeuwen en Piet Mulder, terwijl Jan Cottaar te horen zal zijn in het Olympisch allerlei dat de film ploeg voor Nederland zal samenstellen. Dat „allerlei" wordt elke dag opgenomen, op de telei-ecording vastgelegd en per vliegtuig naar Nederland geëxpedieerd, waar het dan de volgende dag te zien zal zijn. Ook .stelt men zich nog voor tussen de directe uitzendingen door telkens korte mededelingen over belangrijke uitslagen bij ander takken van sport via het beeld scherm te doen. De Olympische organisatoren hebben de N.T.S. geen vrijheid gegeven nu reeds be kend te maken wat precies van dag tot dag en van uur tot uur zal worden uit gezonden. Maar men kan er in elk geval op rekenen dat er dagelijks 's middags en 's avonds uitzendingen zullen zijn. 's Mid dags als regel van ongeveer 3 uur af, die dan beginnen met 5 minuten filmoverzicht. Het Olympisch allerlei draait 's avonds na het N.T.S.-journaal. Sport-in-beeld komt in de weken van 25 augustus tot 11 sep tember te vervallen en de kinderprogram ma's zullen alle om 2 uur beginnen Uiteraard houdt de Nederlandse equipe ook de mogelijkheid open om in het nu reeds op papier vastgelegde programma wijzigingen te brengen als het verloop van de Spelen daartoe aanleiding zou geven De Italiaanse televisie zet alles op om deze uitzendingen tot een succes te maken Men werkt met 60 tv- en 20 zendcamera's (zelfs met de mogelijkheid van onderwatercame- ra's) en in totaal zal ongeveer 300 man er voor in touw zijn De uitzendingen van de Olympische Winterspelen in Cortina d'Am pezzo hebben destijds wel bewezen dat de heren in Italië het kunnen. Daarin heeft de N.T.S. dus alle vertrouwen. Dat laatste geldt overigens ook voor de samenwerking met de Belgische equipe, die met Neder land in een taalpool is ondergebracht, zo dat ook de Belgische commentatoi'en zo nu en dan in Nederland (en de Nedei'landse in België) te horen zullen zijn. Het vertrouwen in het welslagen van de Eurovisie-samenwerking in deze is ten slotte ook groot, niet het minst omdat een Nederlander, de heer H. P. Maas, die als Eurovisie-coördinator in Genève al zijn sporen heeft verdiend, als programma coördinator voor de Eurovisie in Rome is aangewezen. Het Italiaanse leger is nauw betrokken bij de organisatie van de Olympische Spelen, die over een maand in Rome be ginnen. Niet minder dan 4523 officieren en manschappen van de Italiaanse land macht, 785 man van de zeemacht en 595 van de luchtmacht zijn speciaal voor de Spelen vrijgemaakt. Zij zullen behulpzaam zijn bij de huis vesting, het vervoer van de duizenden atleten, trainers, officials en journalisten van en naar de Olympische centra. Voor dit laatste heeft het leger de beschikking over 749 voertuigen, waarbij inbegrepen ziekenauto's en transportabele badgelegen- heden. Men neemt aan dat hiervoor 1500 chauffeurs nodig zijn, die een totaal van 450 ton benzine zullen verstoken. Hoewel er dagelijks 200 tot 240 duizend bezoekers worden verwacht bij de aan staande Olympische Spelen, zal niemand de nacht behoeven door te brengen offtler d,e bruggen van de Tiber zoals een Itali aans persbureau enige tijd geleden be richtte. Het leger zal niet alleen achter de scher men werkzaam zijn. Verschillende militai ren zijn ingeschreven voor de moderne vyfkamp, paardensport, schieten, de mara thon, 't wielrennen en 't roeien. En verder speelt het Italiaanse leger een belangrijke rol bij het vervoer van de Olympische fak kel van Olympia naar Rome. De over tocht van Griekenland naar Sicilië wordt gemaakt met een driemaster van de Ita liaanse marine, de -Vespucci", en solda ten zullen de fakkel door de armelijke ge bieden van Zuid-Italië brengen, waar de bevolking niet in staat is voor eigen lopers te zorgen. Van de plusminus 130.000 vreemdelingen zullen er 30.000 een plaats vinden in de hotels en pensions van de Italiaanse hoofd stad die nu zo langzamerhand volgeboekt zijn. Verder worden ongeveer 38.000 toe risten ondergebracht bij particulieren. De rest kan rekenen op onderdak bij religieu ze instellingen, scholen en kampeergelegen- heden in de omgeving van Rome. Boven dien zijn bij wijze van reserve enige mili taire barakken ontruimd, maar de leger leiding verwacht dat niemand daarvan ge bruik zal behoeven te maken. De Italiaanse zwemster Luciana Mar- cinelli maakt een goede kans de jong ste deelneemster aan de Olympische Spe len in Rome te worden. De 12-jarige Luci ana zal Italië vertegenwoordigen op de 200 meter schoolslag. Het is echter moge lijk, dat voor de sluiting van de inschrij ving (over drie weken) nog een jongere deelnemer (neemster) wordt aangemeld. Het Deens Olympisch Comité heeft be sloten 30 deelnemers en deelneemsters af te vaardigen naar de Olympische Spelen in Rome. Zij zullen meedoen aan: atle tiek, worstelen, boksen, schermen, paar desport, zeilen zwemmen en wielrennen. Wat het zwemmen betreft, worden slechts twee zwemsters uitgezonden: Inge Ander sen, die uitkomt op de 200 meter school slag en Kirsten Michaelsen, die is aange wezen voor de 100 meter rugslag. De ge kozen zeilers zijn: Finjollen: Paul Elv- stroem, Flyint) Dutchman: Hans Fogh en Ole Gunnar Petersen, Draken: Poul Lin demark Joergensen, 5.5 meter: Ole Bernt- sen. Advertentie de meest gerookte filter sigaret in Amerika nu ook in Nederland met de blauwe Micronite filter licht en aromatisch in Nederland door N.V. Cigarettes Import Cy. v/h A. J. Blok Het internationale tennistoernooi, dat de HLTC tot en met zondag in Hilversum houdt en dat gezien de sterke deelneming uit zowel binnen- als buitenland de aan dacht van de tennisliefhebber volop ver dient, heeft, begunstigd door het mooie weer, een goed start gehad. Reeds vrywel de hele eerste ronde van het dames- en herenenkelspel kon worden afgewerkt, waarby bleek dat verscheidene Neder landse spelers en speelsters zich aan het sterke spel van hun tegenstanders optrok ken. Zodanig zelfs, dat verrassingen niet uitbleven, zoals de overwinning van Coe- berg op de Westduitser Schnitzler met 6-4, 8-6, de zege van de ver boven zyn normale vorm spelende Dominicus op de Indiër Uday Kumar (6-3 6-4) en die van Hans Biesheuvel op de Zuidafrikaan Riby: 6-4 6-1. Bij de dames won Joyce Marinkelle van de Australische Gibson met 6-3 6-3, maar de grootste voldoening beleefde ongetwij feld aan haar overwinning Marian Moritz, die met 1-6 6-3 6-1 revanche nam op de Zuidafrikaanse mei. L. Hutchings voor de op Wimbledon geleden nederlaag. De belangrijkste uitslagen van de eerste dag luiden: Heren-enkelspel: Blondel (Zwitserland) verslaat F, Sonneville (Ned.) 6-2 6-3, G. Koenig (Z.Afr.) versl. E. Knol (Ned.) 6-3 6-1, Nette (Austr.) versl. Dietschi (Zwits.) 6-4 6-2, P. Scholtz versl. H. van Dalsum (Ned.) 6-4 6-3, Maris (Ned.) versl. Herok (Ned.) 6-2 7-5, Buthcer (Z.Afr.) versl. Kuy- pers (Ned.) 13-11 6-2, Coeberg (Ned.) versl. Schnitzler (W.Dld.) 6-4 8-6, Dominicus (Ned.) versl. Uday Kumar (India) 6-3 6-4, Biesheuvel (Ned.) versl. Rigby (Z.Afr.) 6-4 6-1, Gaertner (Z.Afr.) versl. Schneider (Ned.) 9-11 6-4 6-4. De geplaatste spelers: de Engelsen Da- vies en Becker en de in Amerika wonende statenloze speler Petrovic waren voor de eerste ronde vrijgesteld. Dames-enkelspel: mej. Schepens versl. mej. Fei'ir 2-6 6-3 6-3, mej. F. Marinkelle versl. mej. Siemens 3-6 6-0 6-2, mej. Moritz versl. mej. Hutchings (Z.Afr.) 1-6 6-3 6-1, mej. J. Marinkelle versl. mej. Gibson (Austr.) 6-3 6-3, mej. Hunt (Z.Afr.) versl. mej. Seven 6-4 8-6. Tennis De Duitser Pottinger schakelde in het internationale toernooi voor tennisprofs in Eastbourne de Nedei'lander T. Dekkers uit met 6-3, 6-3. Eveneens verdween van het strijdtoneel onze landgenoot Buytelaar, die met 6-0, 6-3 de meerdere moest erkennen in de Australiër George Worthington, de trainer van de Britse Davis Cup ploeg. Al leen Joop de Mos handhaafde zich van de Nederlanders door een overwinning met 6-1, 6-2 op zijn landgenoot J. Schuuring.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 13