(isso) Koningin reikte nieuw vaandel uit aan garderegiment grenadiers Gouden Esso Extra Motor Oil Kort en bondig In het zuiden kans op regen Maatregel tegen het tekort aan onderwijzers bij het Ulo Bedrijfschap bollenhandel wil areaaluitbreiding van 10% perc. Deskundige niet-bevoegden kunnen tot 1964 worden aangesteld Ambtenaar werd ten onrechte ontslagen Nederlands antwoord aan Djakarta /OENSDAG 27 JULI 1960 2 EERSTE KAMER Centrale Raad beslist: Student gestraft voor dodelijke aanrijding Textielsmokkelaars in Duitsland gepakt Oude Maas zal worden uitgediept tot 11 meter Nederlandse vragen over lengte vrachtauto's Gemeenten mochten de volkstellinggegevens gebruiken Nederlander Neels in Djakarta opgepakt Sleepboot gezonken na aanvaring LET OP... I8! Na een korte discussie heeft de Eerste Kamer gistermiddag met algemene stemmen het wetsontwerp aangenomen, waardoor tot 1 januari 1964 maatregelen mogelijk worden om niet-bevoegde onderwijzers bij het ulo aan te stellen, teneinde het hoofd te bieden aan het ernstige tekort aan onderwijskrachten. Minister Cals sprak de hoop uit dat er volgende maand een bevredigende regeling voor de betaling van overuren tot stand zal komen, zodat hij dan waarschijnlijk geen volledig onbevoegde leer krachten hoeft toe te laten. De Eerste Kamer heeft voorts de heer Van Riel (V.V.D.) verlof verleend tot het houden van een interpellatie op 27 september over de toe komstige defensieplannen, zoals deze zijn uiteengezet in de defensienota, die de Tweede Kamer enige weken geleden heeft besproken. Bij de bespreking van het wetsontwerp tot vermindering van het onderwijzers- tekort bij het ulo kantte de heer Derk- s e n (K.V.P.) zich tegen de daarin vervatte mogelijkheden om ook deskundige niet- bevoegden bij het onderwijs in te scha kelen. Ofschoon het slechts om enige tien tallen personen gaat meende hij, dat het toelaten van niet-bevoegden het behalen van akten door anderen zal afremmen. De heer Van Hulst (C.H.U.) vond eveneens het toelaten van niet-bevoegden (tot 1 januari 1964) een zeer penibele zaak. Hij waarschuwde zeer ernstig tegen het aanstellen van mensen, die door ambt of ervaring ten dele aan bevoegdheidseisen voldoen maar geen onderwijsbevoegdheid hebben. Hij verzocht de minister uiterst voorzichtig te zijn met het geven van dis pensaties. Hij was niet gerust op de weinig omschreven dispensatie-mogelijkheden en verzocht deze uit het wetsontwerp te schrappen. Minister Cals antwoordde, dat de noodsituatie bij het ulo noodmaatregelen vereist. Het platteland gaat onder het te kort het sterkste gebukt. Het is niet mo gelijk over het hele land eenzelfde aan trekkelijke sfeer voor welke soort werkers dan ook te scheppen. Er heeft echter een aanzienlijke verjonging van het korps onderwijzers plaats waardoor wellicht de classificatieverschillen iets minder gewicht in de schaal zullen leggen. Bovendien wor den die verschillen steeds kleiner. Dat bij uitzondering een leerkracht geen pedagogisch-didactische opleiding zou heb ben behoeft nog niet te betekenen, dat hij niet met vrucht onderwijs zou kunnen geven. Onderzoek zal steeds nodig zijn. Minister Cals zag geen aanleiding de mo gelijkheid tot tijdelijke benoeming van een niet-bevoegde leerkracht te schrappen, mits schoolbesturen aanbevelingen doen en de eindbeslissing bij de minister blijft. De mi nster zei te hopen, dat deze maand een Advertentie De Centrale Raad van Beroep te Utrecht heeft uitspraak gedaan in de ontslag-kwes tie van de heer F. Th. van Wijk, com mies bij het commissariaat voor oorlogs schade te 's Gravenhage. Hoewel hem in 1947 door zijn toenmalige superieuren een vaste dienstbetrekking in het vooruitzicht was gesteld werd hij op 1 april 1959 bij besluit van de minister van Financiën ont slagen wegens opheffing van zijn betrek king. De heer Van Wijk ging van deze maatregel in beroep bij het ambtenaren gerecht te 's Gravenhage (dat zijn be roep afwees) en tenslotte bij de Centrale Raad te Utrecht. Dit college besliste thans, dat het omstreden ontslag dient te worden vernietigd omdat de raad het in strijd achtte met het algemeen rechtsbeginsel, dat een administratief besluit dient te be rusten op een juiste feitelijke grondslag. De rechtbank te Utrecht heeft een 21- jarige student uit Rhenen wegens het ver oorzaken van een aanrijding met dodelijke afloop tot twee maanden hechtenis met drie jaar ontzegging van de rijbevoegdheid veroordeeld. In de vroege ochtend van 14 april raakte hij in een vrij scherpe bocht in Amerongen met zijn wagen, die een snelheid had van bijna 90 kilometer, op de linkerrijbaan. Daar botste hij op een tegemoetkomende auto, die omsloeg. Een der inzittenden, de heer De Hertog uit Leersum, kwam om het leven, een andere inzittende werd zwaar gewond. Het onderzoek wees uit, dat de student de nacht tevoren een aantal glazen bier op de studentensociëteit te Wagenin- gen had gedronken en niet naar bed was geweest. bevredigende regeling voor de overuren van bevoegde leerkrachten tot stand zal komen. Fenolfabriek in Botlekgebied De heer Vixseboxse (C.H.U.) merkte bij een voorgestelde begrotingswijziging voor de staatsmijnen 1960 in verband met een kapitaalsdeelneming van 40 miljoen in een met Dow Chemical Corporation op te richten fabriek tot vervaardiging van fenol in het Botlekgebied, op, dat hij voor dit staatsbedrijf en openbaar nutsbedrijf de vorm ener naamloze vennootschap verkiest. De betekenis van dit bedrijf gaat door de ontwikkeling in de chemische sector ver uit boven het oorspronkelijke kolenwinnings- bedrijf, zo meende hij. Ir. Vos (P.v.d.A.) zag de ontwikkeling in de chemische sector als een logische mo gelijkheid de kolenwinning mogelijk te blij ven maken. Hij wees op structuurverschil len bij de staatsbedrijven der spoorwegen, de P.T.T. en de staatsmijnen en voorts de vormen van gemeentebedrijven. Bij de elektriciteitsbedrijven heeft men zich tot dusver moeten behelpen met de vorm van naamloze vennootschappen, aldus ir. Vos. De minister van Economische Zaken, de heer De P o u s, wees er op, dat de afzet van caprolactam op fenolbasis als grond stof voor nylonachtige produkten zowel in ons land als daarbuiten sterk is gestegen. Door versterking van de fenolproduktie zal een steviger basis aan de Nederlandse che mische industrie worden gegeven, omdat op het ogenblik fenol elders moet worden aan gekocht. Over het vraagstuk van de juridische rechtsvorm van staats- en gemeentebedrij ven zei de minister, dat dit een kwestie van langere studietermijn is. Hij zag op korte termijn geen oplossing. De Eerste Kamer komt op 13 september weer bijeen. De voorzitter zei te verwach ten, dat dan de internationale suikerover eenkomst, de begroting van de scheepswerf ..Konijnenburg" 1960 op Nieuw-Guinea en de wijziging van de Loterijwet aan de orde zullen komen. De Duitse douane heeft twee Nedei'- landers uit Winterswijk, een 56-jarige tex tielhandelaar en zijn 39-jarige assistent, op heterdaad betrapt bij het smokkelen van textiel. De Nederlanders die reeds enige tijd onder vei'denking stonden, zijn aangehouden bij de grensplaats Borken en ingesloten in Bocholt. Zij worden ervan beschuldigd reeds en kele jaren lang textiel te hebben gesmok keld naar West-Duitsland voor een totaal van enkele duizenden marken. In Duits land verzonden zij de textielgoederen over de post naar hun afnemers. De minister van Verkeer en Waterstaat heeft het gemeentebestuur van Dordrecht medegedeeld, dat hij bereid is te bevor deren, dat de Oude Maas als zeeweg naar Dordrecht wordt gebracht op een diepte van 11 meter en daardoor geschikt gemaakt wordt voor de vaart met sche pen tot een diepgang van omstreeks 31 voet. De minister stelt als voorwaarde, dat de gemeente in de kosten van de daartoe vereiste werken, die geraamd worden op vier miljoen gulden voor een derde deel bijdraagt. De minister dringt op spoed aan, omdat na afsluiting van het Haringvliet en de daarmee gepaard gaande verlaging van de hoogwaterstand te Dordrecht op de Oude Maas veel meer baggerwerk nodig zou zijn, waardoor de kosten zes miljoen zouden bedragen. Als de gemeente met de voorwaarde akkoord gaat zal nog in de herfst van dit jaar met het werk worden begonnen. De Nederlandse liberale afgevaardigde mr. F. G. van Dijk heeft de kwestie van de maximale lengte voor vrachtauto's in West-Duitsland, die met 16,5 meter lager is gesteld dan in de andere E.E.G.-landen, onder de aandacht van de Executieve E.E.G.-Commissie in Brussel gebracht. Hij vreest dat de Duitse maatregel be lemmerend zal werken op het tot stand brengen van een gemeenschappelijke ver- voerspolitiek van de zes landen en hij vraagt dan ook of de Executieve Com missie reeds stappen heeft ondernomen om te verzekeren dat op dit gebied het belang van de gemeenschap niet door een zijdige maatregelen wordt geschaad. De Duitse Bondsraad heeft op 1 juli de maximale lengte van vrachtauto's met aanhangwagens gesteld op 16,5 meter. De ze lengte wijkt niet alleen af van die in de andere E.E.G.-landen, doch zij is ook minder dan de internationale norm volgens het verdrag inzake het wegverkeer van 1949, die o.m. door de andere vijf E.E.G.- landen in 1950 als bindend voor het inter nationale verkeer is aanvaard. Voorts houdt de Duitse bepaling blijkbaar ook geen rekening met de besprekingen over deze kwestie op de Europese conferentie van ministers van verkeer, waarop op 3 juli dertien landen hebben verklaard dat zij voor vrachtauto's met aanhangwagens een lengte van 17 meter konden accepte ren. „Het zou aanbeveling hebben verdiend, in de toelichting op de volkstellingformu lieren uitdrukkelijk te vermelden, dat de gegevens ook zouden worden gebruikt voor de bevolkingsregisters van de gemeenten. Iedereen had zich dan kunnen realiseren, dat de volkstelling ook de toetsing van de bevolkingsregisters ten doel had." Dit heeft de minister van Economische Zaken, mede namens de minister van Binnen landse Zaken, geantwoord op vragen van de heer Scheps (P.v.d.A.) over het gebrui ken door gemeenten van door de volks telling verkregen gegevens. De minister zegt verder dat uit het ach terwege blijven van deze vermelding ech ter niet mag worden afgeleid, dat de ge meenten, die de toetsing van bevolkings registers aan de volkstellingsgegevens uit voeren, verkeerd zouden handelen. De bij de volkstelling verkregen gege vens kunnen worden onderscheiden in ge- gegevens, die ook in het bevolkingsregis ter voorkomen onder andere gegevens omtrent naam en adres en gegevens, die niet in dat register voorkomen. Deze laatste gegevens worden slechts gebezigd voor statistische doeleinden. Advertentie Bescherm uw motor als hij loop en als hij stilstaat In de Frederik Hendrikkazerne te Vught heeft de Koningin een nieuw regiments vaandel uitgereikt aan het garderegiment grenadiers. Bij deze plechtigheid hield de Koningin een toespraak, waarin zij ver klaarde het een voorrecht te vinden het nieuwe vaandel, een nationaal zinnebeeld, te overhandigen, omdat het een symbool is van trouw aan al datgene, waarvoor ons vaderland in de bres staat. „Uw regi ment is als keurkorps opgericht. Het heeft dit meermalen bewezen. Het blijkt uit het metalen kruis, destijds aan uw vaandel gehecht. Het is ook gebleken op Ypenburg en Ockenburg in de dagen der invasie", zo zei de vorstin. „Ik weet dat gij er op recht naar streeft, steeds een keurkorps te zijn en te blijven. Het vaandel herin nert u steeds aan een gemeenschappelijk ideaal. Gij, jonge mensen, hebt ieder voor uzelf een eigen ideaal, dat ge hoog wilt houden en dat ge in uw leven met al uw krachten, ook al vraagt het offers, wilt bereiken. Ik weet niet, wat elk van u daar bij voor ogen staat, maar wel, dat ieder serieus mens zich op de een of andere wijze van zijn verantwoordelijkheid be wust is. Deze betreft nooit alleen zichzelf, maar steeds anderen en de gemeenschap. Het is voor de gemeenschap, dat van u als soldaten offerbereidheid wordt ge vraagd. Wat voor beroep er ook op u kan worden gedaan, de eer zal steeds aan u zijn en wel naar de mate waarin gij daar bij als enkeling uw verantwoordelijkheid draagt voor het geheel. Een goed geheel bestaat alleen bij de gratie van ieders volle toewijding. Deze moogt gij geven, wetende dat in onze dagen daarop nooit meer een ander beroep zal worden gedaan dan om, met de jongeren van andere vol ken, op te komen voor de vrede en het recht. Het is daarvoor, dat de tegenwoor dige en toekomstige generaties u hun dank verschuldigd zijn. In deze geest en met deze verzekering ontvangt gij dan thans een nieuw vaandel", zo besloot Koningin Juliana. Met deze uitreiking volgde de vorstin het voorbeeld van Koningin Wilhelmina, die op 17 november 1913 het eerste vaandel aan de grenadiers uitreikte. De vaandeldrager van het regiment reikte het oude vaandel over aan zijn regimentscommandant, luitenant-kolonel W. L. K. Rotteveel, die het aan de stok rolde en het vóór de Koningin neerlegde. De oudste onderofficier van het regi ment begaf zich daarna met het nieuwe vaandel op het podium en overhandigde het aan de Koningin. De vorstin hechtte een lint aan de vaandelstok, aan welk lint het metalen kruis was bevestigd dat. in de tiendaagse veldtocht werd gedragen door Koning Willem II. Na diens dood schonk zijn zoon, prins Hendrik, het kruis aan het regiment grenadiers. De Koninklijke Militaire Kapel bracht het Wilhelmus ten gehore, de geweren werden gepresenteerd en de vorstin reikte het nieuwe vaandel over aan de regiments commandant, die het op zijn beurt over droeg aan de vaandeldrager, nadat het langs alle compagnieën was gedragen. Tot slot van de plechtigheid nam de Koningin een défilé af. ffiin MET ESSO BENT U BETER UIT! Het Bedrijfschap voor de Bloembollen- handel heeft zich in zijn dinsdagmorgen in café-restaurant „Treslong" in Hillegom gehouden vergadering ondermeer beraden over de omvang van het teeltrecht voor het jaar 196Ö/'G1 en over het prijzensy steem voor het volgende teeltjaar. Het Produktschap voor Siergewassen had ver zocht vóór 1 augustus hierover een advies te verstrekken. Het bestuur van het be drijfschap verklaarde zich voorstander van een areaal-uitbreiding van tien per cent voor tulpen, hyacinten en narcissen. Het bestuur van het Produktschap voor Siergewassen was voorlopig tot de con clusie gekomen dat een uitbreiding van het teeltrecht voor tulpen en hyacinten met zeven percent en voor narcissen met vijf percent verantwoord is. Het bestuur van het bedrijfschap was het hiermee niet eens. Algemeen was men van oordeel dat een areaal-uitbreiding van tien percent voor tulpen, hyacinten en narcissen volkomen verantwoord is. Deze uitbreiding is mede nodig met het oog op de buitenlandse cultures. De waarnemend voorzitter, de heer W. van Dam, zei dat als het produktschap het advies over een uitbreiding van tien per cent niet overneemt, het bedrijfschap dit zeker niet zonder meer zal accepteren. Het is een levensbelang van het bollen- vak, dat de teelt op een behoorlijke wijze wordt vergroot. „Als wij onze teelt niet uitbreiden, dan doet het buitenland het wel". De heer Van Dam stelde dat er geen vrees behoeft te bestaan dat er leverbaar goed aan de markt wordt onttrokken. Zeker voor tulpen en hyacinten is er vol doende plantgoed. De heren De Jager en Van der Kolk achtten een uitbreiding van het areaal met tien percent dringend nodig. De laatste zou het een teleurstelling noe men, als het produktschap hier niet op in zou gaan. De heer Verhaar wees erop dat DJAKARTA (Reuter) De politie in Djakarta heeft de Nederlander M. Neels, directeur der C.V. Vita te Djakarta en woonachtig in Bandoeng, aangehouden op verdenking van oplichting tot een bedrag van een miljoen roepiah. N. werd op 6 juli aangehouden, na een aanklacht door de N.V. Roem in Djakarta, die beweerde op 1 februari een miljoen roepiah aan N. te hebben uitgekeerd als vooruitbetaling op een door hem te leveren partij van 500 ton rubber, afkomstig van door het parket van de procureur-generaal gecon- fiskeerde rubber. het areaal in het buitenland blijkens de statistieken ieder jaar tien percent groter wordt. Een uitbreiding van vijftien per cent voor tulpen vond hij verantwoord. De heer De Goede stelde dat straks in de Euromarkt een grotere vrijheid komt. Met het oog hierop is een geleidelijke uitbrei ding gewenst. Het bestuur ging akkoord met de voor stellen van het produktschap betreffende het prijzensysteem. Mr. Nederveen wilde wel graag gesteld zien dat het bedrijfschap de minimum-exportprijs gebaseerd wenst op de inkoopprijs en niet op de binnen landse minimumprijs. Diverse opmerkingen werden gemaakt over het heffingssysteem voor de vakhef fing, maar uiteindelijk werd de behande ling hiervan uitgesteld. Bij de rondvraag werd gesproken over de verschepingsdatum voor de bollen. Professor Van Slogteren heeft het advies gegeven de bloembollen later te versche pen, maar dit blijkt in de praktijk zeer moeilijk. Mr. Nederveen hield tenslotte een beschouwing over de Euromarkt. In de haven van Dintelsas is de motor sleepboot „Fré" van de firma Oosterwijk te Rotterdam tengevolge van een aanvaring met een 733 ton metende zandbak gezon ken. De schipper kon zich in veiligheid brengen. Een woordvoerder van het ministerie van Bpitenlandse Zaken in Den Haag, heeft meegedeeld, dat de Nederlandse di plomatieke vertegenwoordiger te Djakar ta, mr. W. A. Frowein, in een nota aan de Indonesische regering andermaal heeft gezegd, dat Nederland geen agressieve be doelingen jegens Indonesië heeft. De Ne derlandse nota is het antwoord op de In donesische nota van 3 juni over de leis van de „Karei Doorman" naar Nederlands Nieuw-Guinea en de versterking van de defensie van dat gebied. Over het communiqué, dat op 27 april over de versterking van de defensie is uit gegeven, zegt de Nederlandse regering, dat zij met de formulering ervan de In donesische verzekeringen over het gebruik van vreedzame middelen niet heeft willen miskennen. Deze formulering werd inge geven door Nederlands ongerustheid over de Indonesische verklaringen en maatre gelen ten aanzien van Nieuw-Guinea, al dus de nota. De Nederlandse nota verwijst voorts naar de brief die Nederland aan de secre taris-generaal van de Verenigde Naties, Hammarskjoeld, heeft doen overhandigen, waarin misvattingen over Nederlands be doelingen werden rechtgezet. Uitstel. Het hof van de Amerikaanse staat Arizona heeft de Nederlander De Coninck uitstel verleend voor het terug brengen van zijn tweejarig dochtertje uit Nederland naar Amerika. Hij bracht het kind in maart 1958 naar zijn ouders in Zwolle, nadat hij een eis tot echtscheiding had ingediend tegen zijn Amerikaanse vrouw. Begin deze maand bepaalde de rechter dat het kind vóór 25 juli in Ame rika terug moest zijn. De 28-jarige De Coninck kreeg nu uitstel tot 19 september, omdat hij nog niet voldoende geld bijeen heeft om het kind uit Nederland te halen. Lerarencongres. Leerkrachten uit on geveer zestig landen komen naar Amster dam voor een grote assemblée, die zal duren tot zaterdag 6 augustus. Deze negen de assemblée, die wordt gehouden door de wereldfederatie van organisaties van be roepsleerkrachten, wordt geopend op 1 augustus door Sir Ronald Gould. Aan de orde komen onderwerpen die verband houden met het thema „de gezondheid van het kind en de school". Kampeerregeling. Binnenkort kan een rapport worden verwacht van de Neder landse Kampeerraad over de vraag, of een wettelijke regeling van het kampeer- wezen noodzakelijk moet worden geacht. Dit heeft de minister van Binnenlandse Zaken, ir. Toxopeus, medegedeeld in ant woord op vragen welke het Tweede- Kamerlid de heer Franssen (P.v.d.A.), had gesteld. Weer paardenmarkt. De meer dan achthonderd jaar oude Voorschotense paar denmarkt zal door een onlangs opgericht comité tot instandhouding van de Voor schotense paardenmarkt nieuw leven wor den ingeblazen. Aangezien echter de tech niek het trekpaard heeft verdrongen en de nog schaarse trekpaarden veelal onders hands worden verhandeld heeft het comité besloten de markt te specialiseren voor rij paarden, dravers en pony's. Subsidie voor toren. Het gemeentebe stuur van Venray wil in de herbouw van de St. Petrus Bandenkerk een subsidie bij dragen van 100.000. Ten gevolge van de oorlogsverwoestingen verdween de domi nerende figuur van de toren uit het land schap. Herbouw van deze toren moet als het sluitstuk van de wederopbouw van Venray worden gezien. Barst in oude klok. Een 1.600 kilo we gende bronzen klok, die blijkens het op schrift in 1410 gegoten is en sindsdien in de Bartolomeustoren te Schoonhoven blijd schap en rouw heeft kond gedaan, is ge barsten. Dit is ontdekt, toen er voor een begrafenis werd geluid. Kleuterscholen in serie. De gemeente Dordrecht wil op zeer korte termijn het tekort aan kleuterscholen opheffen. Zij heeft daartoe een plan doen ontwerpen voor de bouw, in serie, van zes eenvoudige, drie speelwerklokalen tellende schoolge bouwen. De kosten komen per school op 219.000 inclusief grondkosten, kosten van inrichting en die van aanschaffing van leermiddelen. De grondkosten zijn te stel len op 59.000 per school. Twee scholen komen ten goede aan het openbaar en vier aan het bijzonder onderwijs. Voorts zal nog een Montessorischool worden gebouwd. Naar Noorwegen. Van de vliegbasis Eindhoven is een aantal Thunderstreak- straaljagers van de Koninklijke Lucht macht gestart voor een vlucht naar de Noorse 'vliegbasis Urlandet nabij Trond- heim, waar het squadron enige tijd gesta tioneerd zal worden op grond van een uit wisseling, welke van tijd tot tijd binnen de NAVO-luchtstrijdkrachten plaats heeft. Pornografie. Wegens het in voorraad hebben en verkopen van boekjes met zedenkwetsende foto's heeft de rechtbank te Arnhem een 31-jarige boekhandelaar in Culemborg veroordeeld lot duizend gulden boete en een voorwaardelijke gevangenis straf van een maand. Zijn filiaalhouder in Tiel kreeg 50 gulden boete en veertien dagen voorwaardelijk. Advertentie Let op in het dagelijks druk ker wordende verkeer.Let op bij het kopen van een plastic regenjas. Op het lusje in de hals staat duidelijk de naam BigBen. De enige plastic regenjas met de gepatenteer de pluvex-) -sluiting. Prijzen van 6.90-7.90-9.75* 12.75*-15.75 en 17.50 met pluvex") -patentsluiting Het K.N.M.I. deelt mede: Een storing van geringe omvang trok in de vroege ochtend over ons land en veroorzaakte hier en daar een regen- of onweersbui. Veel buien daarentegen kwamen opnieuw voor in Polen, waar zich een apart lage drukgebied heeft ontwikkeld. Ook in Ier land regende het. Deze regen hing samen met een oceaanstoring, die vermoedelijk in zuidoostelijke richting naar Frankrijk zal trekken. Het regengebied zal zich daarbij naar het vasteland van West-Euro pa verplaatsen. In verband met de te ver wachten zuidoostelijke koers van de sto ring is er echter een kans dat er in hoofd zaak in het zuiden van het land plaatselijk wat regen zal vallen. De temperatuur on dergaat geen verandering van betekenis. WEERRAPPORTEN Temperaturen; bulten- m en binnenland, heden- a gg morgen 7 uur. Neersla#: 2 6, E 2 laatste 24 uur g 8 Den Helder licht bew. nw 19 0 Ypenburg licht bew w 20 0 Vlissingen zwaar bew. wnw 19 0 Eelde zwaar bew. windst. 20 1 Dé Bilt onweer windst. 20 0 Twente geheel bew windst. 21 0,1 Eindhoven onbewolkt z 21 0 Zd-Limburg zwaar bew. wzw 21 0,1 Donderdag 28 juli Zon op 4.55 uur, onder 20.37 uur. Maan op 9.58 uur, onder 22.29 uur. Maanstanden 31 juli 13.39 uur Eerste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 27 juli Hoog water 5.44 en 18.09 uur. Laag water 1.34 en 13.50 uur. Donderdag 28 juli Hoog water 6.19 en 18.43 uur. Laag water 2.06 en 14.20 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot '.5 minuten vroeger dan te IJmuiden. Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Rome Ajaccio licht bew. o zwaar bew. windst. licht bew. windst. licht bew. wnw zwaar bew. windst. zwaar bew. zzw onweer half bew. zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. half bew. zwaar bew. half bew. zwaar bew. half bew. zwaar bew 7wnar bew licht bew. zwaar bew. regen regen licht bew. zwaar bew. n zzw wnw wnw windst. windst. o nnw windst. wzw ono windst. wnw wnw wzw w windst. nno 17 20 21 19 20 21 19 22 25 22 25 20 23 22 22 25 28 20 20 12 29 26 0,4 0 0,5 20 0 4 0 1 0 0 0 0 0 0 3 0 0 18 0 0 0,3 5 0 0

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 2