Incident pers en politie in Amsterdam gesloten Zomercompetitie van de IJmuidense schaakclub „Kijk Uit" Tussen Hamburg en Z.-Amerika varen de „wit-rood"-pijpers Torenstraat vier moet hersteld Havenberichten LANGS SLUIZEN EN HAVENS Wasmachines - Centrifuges PRISMA Hoe de duiven vlogen Na verklaringen van hoofdcommissaris Vijf nieuwe drankvergunningen LOENDERSLOOT mm Examens Heffing en invordering van leges WOENSDAG 27 JULI 1960 .5 EEN BEKENDE maatschappij in Hamburg is de Hamburg-Südamerikanische Dampfschifffahrts Gesellschaft, Eggert Amsinck die thans weer de beschikking heelt over twintig fraaie schepen, zogenaamde „Cap"-boten en „Santa"-boten. Jaren geleden was Amsterdam opgenomen in haar vaste lijndienst maar dat komt nu niet meer voor. Het jaar van oprichting is 1871 en gedurende de eerste tijd bestond de vloot slechts uit drie kleine scheepjes die voordien hadden toebehoord aan de Hamburg-Brasilian S.S. Co. Er werd een maandelijkse dienst inge steld op- Midden-Brazilië en een jaar la ter werden ook Zuid-Brazilië en de La Pla ta in het vaarplan opgenomen. Dit was mogelijk doordat er ook enige schepen werden gecharted. Het waren in het be gin alle vrachtschepen met passagiersac commodatie. De eerste drie passagiersschepen kwa men in 1900 in de vaart, de „Cap Frio", en „Cap Verde", elk van 5700 reg. ton bruto. Vlak daarna had de maatschappij de beschikking over 31 schepen. Daarna zijn er nog meer „Cap"-boten bijgekomen in 1903 de „Cap Blanco" en „Cap Örtegal" in 1906 de „Cap Vilano" en in 1907 de „Cap Arcona". De passagiersschepen wer den geleidelijk groter gebouwd en een voor die tijd flink schip was de „Cap finister- re", groot 14503 reg. ton bruto, die in 1911 in de vaart kwam en jaren achter een het vlaggeschip van de maatschappij is geweest. Vlak voor de wereldoorlog I kwamen er nog vier schepen bij, die voor namelijk bestemd waren voor het vervoer van landverhuizers. Omstreeks die tijd nam de H.S.D.G. haar eerste motorschip in gebruik, de „Monte Penedo". Aanvan kelijk hadden de vrachtschepen zwarte en de passagiersschepen gele schoorstenen, doch in 1913 kregen alle schepen de be kende witte schoorsteen met rode top. Het grootste schip dat in die dagen op Zuid-Amerika in de vaart was kwam in 1914 in bedrijf, heette „Cap Trafalgar", mat 18710 reg. ton bruto en was het eer ste Duitse schip met drie schroeven. Men heeft hoegenaamd geen profijt van die nieuwe aanwinst gehad want gedurende de oorlog ging het schip als hulpkruiser verloren. Met 64 schepen was de Ham burg Süd de eex-ste wereldoorlog ingegaan en wat er daarna van over was moest worden uitgeleverd. Een geheel nieuw- bouwprogramma werd opgesteld en één aan Engeland uitgeleverd schip, de „Cap Polonio" kon worden teruggekocht. Om toch maar meteen weer te beginnen, wer den enkele schepen gecharterd. In 1924-1925 kwamen de eerste motor passagiersschepen gereed, de „Monte Sar- miento" en de „Monte Olivia"; in 1927 volgde de „Monte Servantes" van hetzelf de type; enkele van die schepen hebben we wel eens in IJmuiden gezien. Ligplaats was dan de toeristensteiger. Zowel de Monte Olivia" als de „Monte Cervantes" trok veel bekijks in het IJmuiden van voor de oorlog. De „Monte Cervantes" is ech ter spoedig verloren gegaan en wel in 1930 op een toeristenreis in de wateren bij Vuurland. De andere schepen zijn la ter aan hun einde gekomen en in 1945 was de Hamburg-Süd in de zelfde situatie als in 1918. Wat niet gedurende de oorlogsja ren verongelukt was moest worden uitge leverd en weer moest een nieuwbouwpro- gramma worden opgezet. Fraaie nieuwe schepen zijn er voor in de plaats geko men. Een beeld van een der naoorlogse sche pen van de Hamburg-Süd ziet u hierbij afgedrukt. Het is de „Cap Finisterre", die in 1956 gereed kwam bij de Howaldts- werke in Hamburg. Het schip is groot 6354 rg. ton bruto, 8895 ton draagvermo gen. De lengte over alles bedraagt 154,52 m., de lengte tussen de loodlijnen 1939,50 m., de breedte 18,59 m. en de holte 8,70m. Een M.A.N. dieselmotor van 7200 pk. geeft het schip een vaart van 16 knopen. Arie van der Veer Advertentie Micle - AEG - Edy - Bico - Ruton - Velo e.a. Eigen crediet-service LANGE NIEUWSTRAAT 433 - 435 Centrum Galerij - IJmuiden GESLAAGD. De heer Y. P. Schuyt uit Heemskerk slaagde te Hilversum voor het examen boekhouden m.o. Advertentie U kunt niet speculeren als hét er om gaat een horloge te kopen. Volg uitsluitend het koop- advieis van de vakman... uw eigen horloger! Dan zit u „safe als de bank"! het goede Anker-horloge WMTO88 Overveen. Voor de examens van het Centraal Instituut voor de Opleiding van Sportleiders (C.I.O.S) in Overveen zijn geslaagd: Hoofdspecialisaties: Voetbal: H. Beid- schat, Haarlem; S. Kistemaker, Velsen; gymnastiek: J. J. L. Sacher, Haarlem. Nevenspecialisaties: Basketbal: H. Beid- schat, Haarlem. Den Haag. Geslaagd voor het examen lichamelijke opvoeding M.O. L. Th. Schip- perijn, Santpoort; W. van der Werff, Haar lem. Den Ilaag. Geslaagd voor het examen boekhouden M.O. A. Trap, Heemstede. Haarlem. Aan de Rijkskweekschool te Haarlem zijn voor de hoofdakte-examens geslaagd: de dames M. B. Nieuweboer Wervershoof, A. v. d. Leeden te Amster dam; de heren: H. J. J. Tol te Volendam; A. W. Burger te Amsterdam; G. F. Pebes- ma te Haarlem; J. v. d. Bijl te Amsterdam; P. Balderwpersad Te war ie te Amsterdam; J. I. C. v. Deutekom te Den Helder; W. van Ede te Badhoevedorp. Verklaring A: mej. L. A. Diwan te Am sterdam; de heren: B. Costers te IJmuiden; J. G. v. d. Berg te Beverwijk; B. H. Frenk te Edam; G. C. Kramer te Krommenie. Verklaring B: mej. I. Enninga te Pur- merend; de heren: C. Koopman te Boven- karspel; P. F. H. W. Middelman te Wie- ringerwerf. HAVENVERKEER AMSTERDAM In de week van 17 tot en met 23 juli zijn in de hoofdstedelijke haven aange komen 149 schepen (461.554 br.t.) en ver trokken 143 schepen (458.449 br.t.). NOG MAAR ZELDEN is een zomercompetitie zo in trek geweest als dit jaar bij de IJmuidense schaakclub Kijk Uit. In het hart van de zomermaanden bleken negentien spelers aanwezig om elkaar de punten voor de rangschikking te be twisten. Er werd serieus geschaakt waarbij enkele verrassende uitslagen uit de bus kwamen. hem nu toch wel erg dicht op Deze won namelijk' zijn partij Zo moest A. Kistemaker wederom er varen dat een kwartier bedenktijd toch wel erg weinig is. Hetgeen overigens geen be letsel voor hem was met leider Abspoel af te rekenen. Het halve uur dat hij echter tegen F. J. Broertjes ter beschikking kreeg bleek niet voldoende om zijn rivaal de wil op te leggen. Aanvankelijk scheen het op een snelle zege uit te draaien maar de kansen keerden. Nadat beiden om beurten in winnende positie hadden verkeerd werd uiteindelijk tot remise besloten. Leider C. Abspoel had beslist geen beste avond. Nu moet gezegd dat hij deze keer niet de eerste de beste speler tegenover zich zag geplaatst. De vasthoudendheid waarmee hij tegen clubkampioen K. Steijn ten strijde trok deed weldadig aan maar bleek niette min ontoereikend voor enige winst. Abspoel voegde derhalve deze avond twee winstpunten aan zjjn totaal toe. Daar mee bleef bij nog wel de leider van deze zomercompetitie, maar Th. Hölscher zit de hielen, tegen H. van Boekhoven en knabbelde zodoende 28 punten van zijn achterstand af. Een flinke sprong omhoog deed J. Blok. Over winningen op A. A. Verkooijen en J. Ver- laak leverden hem 75 punten op en voor lopig de vierde plaats in de rangschikking. H. Koster scheen aanvankelijk ook tot de drie hoogst geplaatste spelers te zullen doordringen. Hij verslag namelijk eerst J. Verlaak na een openingsfase die vrij uit zichtloos voor hem scheen maar in zijn tweede treffen, waarin hij recht op de winst scheen af te stevenen, liet hij tegen A. A. Verkooyen zoveel steken vallen dat hij ten onder ging. Min of meer tragisch ging deze avond vierde groepspeler R. Kroese ten onder. Tegen zijn rivaal S. Kis temaker, uit de derde groep, kwam hij in glad gewonnen stelling zo in moeilijkheden met de klok dat hij met haast een bord vol stukken meer de tijd overschreed en daar mee de eer aan zijn tegenstander moest laten. Uitslagen De uitslagen van de gespeelde partijen zijn: A. A. VerkooijenJ. Blok 01, A. KistemakerF. J. Broertjes remise, A. J. van NiekerkenH. v. d. Plas 10, K. SteijnC. Abspoel 10, J. VerlaakH. Koster 01, R. KroeseS. Kistemaker 01, Tj. de JongH. van Bockhooven 10, J. PlugboerC. Gravemaker 10, W. v. d. BergA. v. d. Plas 01, H. van Bock hoovenTh. Hölscher 01, H. Koster A. A. Verkooijen 01. J. VerlaakJ. Blok 0—1, A. v. d. Plas—K. Steijn 0—1, C. Ab spoelA. Kistemaker 01, F. J. Broertjes Tj. de Jong 01. Van de tot nu toe 28 deelnemende spelers worden de eerste tien plaatsen door de vol gende heren ingenomen: 1. C. Abspoel 198 punten, 2. Th. Hölscher 180 punten, 3. Tj. de Jong 156 punten, 4. J. Blok 140 pun ten, 5. H. Koster 121 punten, 6. H. van Nieuwenhuizen 106 punten, 7. K. Steijn 105 punten, 8. J. Plugboer 76 punten, 9. A. J. van Niekerken 62 punten, 10. R. Kroese 47 punten. De afgebroken partij uit de onderlinge competitie tussen J. Plugboer en A. v. d. Plas werd door v. d. Plas gewonnen. Het gevolg is nu dat J. Plugboer zijn plaats in de tweede groep zal moeten verdedigen tegen J. Verlaak en P. Kramer jr. In deze halve-promotie-degradatie-competitie heeft P. Kramer jr. reeds een overwinning op zijn naam staan tegen J. Verlaak. Mocht hij erin slagen maandagavond 1 augustus in het Cultureel Centrum ook van Plugboer te winnen dan staat zijn promotie vast. Het valt echter nog te bezien of Plugboer het zover zal laten komen. De partij DoornenbalWarnez moest we gens ziekte van Warnez worden uitgesteld. Donderdagavond wordt gespeeld de wed strijd G. L. de HaasW. Doornenbal. Dezelfde avond geven G. Maas en Tj. de Jong een simultaan séance waarbij zij om de beurt langs de borden gaan om een zet te doen. Hetgeen ongetwijfeld de nodige hilariteit met zich zal meebrengen. Krachtens de verordening op de hef fing van leges, door de gemeenteraad van Velsen vastgesteld in 1948 en daarna eni ge malen aangevuld en gewijzigd, worden voor het door de gemeente verlenen van administratieve diensten onder welk be grip alle handelingen, waarvoor leges kun nen worden gevorderd zijn samen te vat ten rechten geheven. Deze rechten kunnen worden geheven tot zodanige bedragen, dat een matige winst aan de gemeente wordt verzekerd. Verschillende dezer rechten, welke inge volge de thans van kracht zijnde verorde ning verschuldigd zijn, staan in genen dele meer in verhouding tot de kosten, verbonden aan de betrokken dienst. Ze stammen nog uit de tijd, waarin deze dienstverleningen met aanzienlijk lagere kosten gepaard gingen. Ook als wordt be dacht, dat het in sommige gevallen min der wenselijk is tot een volledige vergoe ding (verhoogd met een matige winst) van de aan de verrichte dienst verbonden kos ten te geraken B. en W. denken hier bij bijvooi'beeld aan het verstrekken van inlichtingen ten behoeve van sociaal of cultureel werk acht het college het geboden de te heffen rechten meer in over eenstemming met de hedendaagse om standigheden te bi-engen. De x-ubricering van de bestaande ver ordening is onoverzichtelijk. Deze onover zichtelijkheid is nog vergroot door een zevental verox-deningen tot wijziging van de oorspronkelijke verox-dening. B. en W. hebben daax-om een geheel nieuwe verox~- dening doen ontwerpen en daai-bij als sy steem van ordening gekozen de code voor de ai-chiefordening in de overheidsdocu mentatie van de vex-eniging van Neder landse gemeenten. In de bestaande vei-ordening is bepaald dat de leges worden voldaan in handen van daartoe door B. en W. aan te wijzen ambtenai-en en is tevens een regeling op genomen met beti-ekking tot de afdracht van de ontvangen leges door die ambte- nai-en. Een en ander dient niet in de leges verordening, doch in een afzonderlijk door de raad te nemen besluit te worden gere geld. Oecumenische diensten Voor het komende wintex'seizoen zijn de oecumenische diensten in IJmond-noord vastgesteld. De diensten welke alle om kwart over zeven 's avonds aanvangen, zijn in principe bepaald op de tweede zon dag van de maand, met uitzondering van de dienst op 4 december, welke gehouden wordt op de oecumenische zondag. Het rooster voor dit jaar van deze dien sten luidt als volgt: 11 september: herv. kerk Wijk aan Zee: ds. J. A. Eekhof - ds. J. A. Roskam; 9 oktober: Luth. kerk Bever wijk: ds. J. A. Roskam - ds. G. van Schup- pen; 13 november: doopsgezinde kerk Be verwijk: dx\ Alb. Vis - ds. W. Oorthuys; 4 december: De Opgang: ds. W. Oorthuys - oud"kath. B. en W. van Velsen willen een rijks bijdrage voor de restauratie van het pand Torenstraat 4, welk pand een ti-apgevel heeft. Dit pand staat als monument op de monumentenlijst van de gemeente. Om restauratie te vergemakkelijken, wil men behalve de eigendom van Torenstraat DOK-wedstrijden De onderlinge wedstrijden die de Heems- kerkse gymnastiekvereniging DOK hield in de sporthal aan de Bachstraat mochten zich in een gi-ote publieke belangstelling verheugen. Honderdveertig jonge leden namen eraan deel. De jury bestond uit de dames T. Heeremans en A. de Wit en de heren N. Tuyn uit Heemskerk, Th. Adri- chem en K. Lubbers uit Beverwijk en Th. Schex-mer uit Castricum. De uitslagen waren: Groep 1 A: P. Dieker 36,6; H. Boot 35,4; F. Pauw 35,3. Groep 1 B: G. Groot 37,9; A. van Oeve- len 37,4. Groep 2: J. van Roon 36,6; C. van Roon 35,2; C. Aardenburg 35,1; C. Brasser 35,1. Gx-oep 3A: K. Rogers 39,1; P. Welp 38,6; H. Beentjes 38,4; L. Assink 38. Groep 3B: F. Dekker 38,6; N. Timmer 37.3; A. Werdekker 37,2. Groep 4 A: J. de Ruyter 49; H. Niesten 46,2; J. de Wit 45.9. Groep 5A: H. Lammers 47,3; W. van Acker 46.8: P. de Ruyter 44. Groep 5 B: H. Jordens 38,8; K. van Oeve- len 37.8. Advertentie Ons Genoegen Van de postduivenhoudersvereniging Ons Ge noegen te Beverwijk namen XI duiven deel aan een wedvlucht van Bordeaux af over een afstand van 933 km. De lossing van de duiven geschiedde zondag om 12 uur. Een duif van H. Gaasenbeek bereikte als eerste het hok maandag om 7.30 uur, de laatste prijsduif dinsdag om 7.35 uur. De uit slag was als volgt: H. Gaasenbeek 1; W. Rijnders 2. Het Atoom Van de postduivenhoudersvereniging Het Atoom te Velsen-Noord namen 198 duiven deel aan een wedvlucht van Vilvoorde af over een afstand van 172 km. De lossing van de duiven geschiedde om 7 uur. Een duif van N. G. de Graaff bereikte als eerste het hok om 9.22.25 uur. de laatste prijsduif om 9.35.18 uur. De uitslag was als volgt: N. G. de Graaff 1; W. Schouten 2 18 25: M. v. 't Hof 3 20 34: D. v. d. Linde 4 7 15 17: J. Stijnman 5 10 19 32: .T, Antonis 6: A. Kat 8 12 39; Ch. v. Borre 9 22 28 38: B. Schoo 11: J. Asjes 13 16: Ph. T. Martinius 14 21 23 C. Bart 24 31 39; J. Vink 26 27; P. van der V.'iele 30 36; K. Timmer 33; H. Winkel 35 40; J. Schoo 37. De hoofdcommissaris van politie te Am sterdam deelt mede dat naar aanleiding van de moeilijkheden, die gerezen zijn in verband met het optreden van een of meer politie-ambtenaren jegens enige verslag gevers en het antwoord, dat de hoofdcom missaris van politie over deze aangelegen heid heeft gezonden aan de voorzitter van de Amsterdamse pei-s, in tegenwoordig heid van de procureui'-generaal bij het ge rechtshof te Amsterdam, mr. H. R. de Zaaijer, en de officier van Justitie mr. J. F. Hartsuiker, een onderhoud heeft plaats gehad tussen enerzijds de hoofdcommissa ris van politie te Amsterdam en andei-zijds drs. G. van Lieshout, voorzitter van de Federatie van Nederlandse Journalisten, A. Scheffer, tweede vooi-zitter van de Ne derlandse Journalistenki'ing, Joh. C. Fran cken van de Protestants-Christelijke Jour nalistenkring en Th. M. Eerdmans, voorzit ter van de vereniging „De Amsterdamse Pei-s", waarbij hierover nader van gedach ten is gewisseld. Als resultaat hiervan is het volgende communiqué uitgegeven: „De hoofdcommissaris van politie te Am sterdam heeft het bestuur der Federatie van Nederlandse Journalisten herhaald, dat het terzake ingestelde uitvoerige on derzoek geen grond heeft opgeleverd tot een disciplinaire maatregel tegen één of meer politie-ambtenaren, die direct of in- dii-ect bij het voox-val waren en werden betrokken. In het midden moet worden gelaten in hoeverre met en bij de aanhouding van één der journalisten voldoende tactisch is opgetreden, tevens of in dit geval niet een sfeer kan zijn ontstaan, die geleid kan heb ben tot de indruk bij de betrokken jour nalisten, dat enerzijds voox-barig tegen één hunner werd opgetreden, terwijl an derzijds werd vooi-bijgégaan aan een door hem ondei-gane mishandeling, en ook ove rigens geen welwillende stemming jegens de drie journalisten werd betoond. Het uiteenlopen van de verklaringen omtrent opmei-kingen en woorden, die tijdens het contact met. de joui-nalisten zijn gebezigd, is ooi-zaak, dat het onder zoek op dit punt niet heeft kunnen leiden tot het vox-men van een duidelijk beeld van dit gedeelte van het contact. Dat de onderhavige aangelegenheid door een en ander in sterke mate is ver troebeld en de verhoudingen hierdoor in zeer ongunstige zin werden beïnvloed, wordt betreurd. Eveneens kan wox-den ingezien dat bij de wijze, waai-op de voorzitter van de vereniging ,.De Amsterdamse Pers" op de hoogte werd gebracht van het resultaat van het. ingestelde onderzoek, niet vol doende x-ekening is gehouden met de strek king van het gesprek, dat hij met de plaatsvervangend-hoofdcommissaris heeft gevoerd en met het publieke belang van een goede verhouding tussen pers en po litie in Amsterdam. Uiteindelijk wordt er nog op gewezen, dat los van bovenbedoeld onderzoek staat de justitiële behandeling van deze aange legenheid", aldus de verklaring van de hoofdcommissaris. In aansluiting op dit communiqué deelt het bestuur van de Federatie van Neder landse Journalisten mede: „Het bestuur van de F.N.J. heeft met voldoening van de dooi de hoofdcommissaris van politie afgelegde verklaring kennis genomen. Door deze ver klaring is zijns inziens de blaam van on betrouwbaarheid, geworpen op betrokken journalisten, weggenomen en is door de hoofdcommissaris van politie erkend, dat de aangelegenheid afgewikkeld werd op een wijze, welke niet bevorderlijk was voor de goede verhouding tussen pers en politie. Het bestuur van de F.N.J. beschouwt hiermee dit incident yoor gesloten. Het ver trouwt dat het contact, dat heeft plaatsge had, zal leiden tot een betere samenwerking en een beter begrip voor eikaars taak". Het federatiebestuur zal het centraal be middelingsorgaan voor justitie-politie-pers, tot hetwelk het zich reeds had gewend, mededeling doen van de verklaring van de hoofdcommissaris". 4 en 6 ook die van Torenstraat 8 verkrij gen, omdat dit pand met de twee andere een aaneengesloten blok vormt. M enis in onderhandeling getreden. De eigenaar heeft zich bereid verklaard het pand met bijbehorende grond aan de ge meente te verkopen voor een bedrag van 2750, onder voorwaarde dat hem een tegemoetkoming wordt gegeven in de ver huiskosten en de kosten van inrichten van een door hem te betrekken woning. B. en W. stellen voor tot deze koop over te gaan. Op de foto het pand Torenstraat 4 met de historische trapgevel. R. en W. stellen voor: De raad van de gemeente Velsen wordt voorgesteld het maximum aantal drank- vei-gunningen van vijftig tot vijfenvijftig te vex-hogen. Zulks stelt het gemeentebe stuur voox-, naar aanleiding van een ver zoek van de Nederlandse Bond van Hore ca- en aanverwante bedrijven te Amster dam. Het maximum aantal vergunningen in gevolge de Drankwet wex-d bij Koninklijk Besluit van 31 december 1930 voor de ge meente vastgesteld op 55. Op voorstel van de raad echter werd dit aantal bij K.B. teruggebracht op 50. Dat gebeurde in december 1950. De raad achtte toen verlaging van het maximum aantal drankvergunningen een belangi-ijk middel om het na de bevrijding sterk toegenomen alcoholgebruik eniger mate te beteugelen. Zelfs in 1955 werd een verzoek van de plaatselijke afdeling van horeca-bedrijven om het aantal weer te verhogen, door de raad afgewezen. Maa^r de Bond van Horeca-bedrijvèn te Amsterdam zegt bij het verzoek aan de x-aad van Velsen nu, dat een verhoging van het maximum gewenst is, omdat het aantal zich niet heeft aangepast aan de toeneming van de bevolking en ook omdat toeneming van het toeristische verkeer uit breiding van 't aantal vergunningen nood zakelijk maakt. Naar het oordeel van het gemeentebe stuur heeft het middel, dat de raad in 1950 dienstig achtte ter beperking van het alcohol-gebruik, sterk aan betekenis inge boet. „Wij willen geenszins de gevaren van het dx-ankgebruik uit het oog verliezen", zeggen B. en W., „maar wij menen dat het aantal vex-koopgelegenheden niet meer kan wox-den gerangschikt onder de factoren, die in de voornaamste plaats het drankgebruik opwekken of terugdringen". Een te gering aantal inrichtingen in vex-houding tot de behoefte, waarmee nu eenmaal rekening moet worden gehouden, kan zelfs het gevaar inhouden, dat voor bevi-ediging van die behoefte andere, niet legale wegen worden bewandeld, zo menen B. en W. verder. Overigens is het college het eens met de argumenten, die de Bond aanvoert voor uitbreiding van het maximum-aantal drankvergunningen. De raad wordt dan ook voorgesteld, het verzoek in welwillen de ovei-weging te nemen. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Martiniestad van Londen, zout geladen IJmuiden; Peregrine, Londen; Muphrid N„ Londen, laden Hoogovens; Lasbek, Ant werpen; Oldenburgh, Bremen; Montfei-- land, Las Palmas; Arkadia, Bremershaven; Agamemnon, Pax-amaribo; Aristidis, Vic toria, erts voor Hoogovens; Pallas, Carta gena; Ardeas, Hamburg; Democraat, Rot terdam, laden Hoogovens; Eviqueen, Rio de Janeii-o, erts Hoogovens; Poseidon, Rot terdam; Veritas. Shoreham, laden Hoog ovens; Tinda, Rouaan, hout lossen IJmui den; Fibvelborg, Rottex-dam, laden Hoog ovens; Johan Hermann, Stugsund; Rand- fontein. Antwex-pen; Edison, Rotterdam, zout geladen IJmuiden. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Nedex-ebro van Hamburg; Havelland, Antwerpen; Japax-a, Rottex-dam. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Hunzestroom naar Londen, walsmate- riaal van IJmuiden; Rane, Rotterdam; Marcus Bisschof, Kemi; Witte Zee, met elevator, Rottex-dam; Socx-ates, Noordzee, proefstomen; Antilope, Portmouth, kunst mest van IJmuiden; Tenerife, Bremen; August Thyssen, Lulea; Ville de Diego Suarez. Antwerpen, ledig Hoogovens: Chi- quita, Antwerpen; Daloa, Duinkerken: Ar kadia, Montreal; Wasaland. Rundvik. ledig Velsen; Lizax-d, Londen; Gerd. Londen; Birka, Antwerpen: Beech wood, Perz. Golf; Bullfinch, Londen: Lifana, Harlingen; Bx-am, Bremen; Argo, Bremen; Polai-is, Gdynia, ledig IJmuiden; Martiniestad, Bo- hus, met zout van IJmuiden; Rijnstroom, Londen; Eemstroom, Vlissingen; Amstel- stroom, Leith; Fairwind. Antwerpen; Mo- camedes. Lissabon. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Texelstroom naar Huil; Muphrid N., Stettin, walsmateriaal van IJmuiden, Nec- kax-stein. Bremen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aanduiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is ge gaan).

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 5