59- B. en W. van Velsen beantwoorden vragen van raadslid A. J. Schotman Nieuwe bioscoop in IJmuiden eind november klaar 5-6-7 gulden DE „ZWARTE ZEE" THUIS KLEUREN FILMS Havenberichten In en om de stad Bijna alle clubkampioenen zijn nu bekend J. de Boer NAAM „THALIA" GAAT VERDWIJNEN Dam essch oenen SLEUR STATISTIEK NUMMER EEN FOTO'S CULTUUR VERONICA DONDERDAG 28 JULI 1960 Levensgevaarlijk KINDERRIJWIELEN COR OLY Oostduitse volksdansen Uit welk oogpunt Schaakvereniging Driehuis nu in de bond SWAGERMAN Geschil tussen Velsen en Verwarmingsadviseur T/i grieven a&n de redactie i Examens O to Burgerlijke Stand van Beverwijk ,5 Eindelijk is gebeurd wat men in de om geving van het Cultureel Centrum te IJmuiden al lang had zien aankomen: er is een kindje verdronken in de vijver voor dit gebouw. Hiermee is dan bevestigd dat deze vijver levensgevaarlijk is. Op 17 september van het vorig jaar stond in de „IJmuider Courant": „Zoals wij enige tijd geleden schreven, bestaat er bij het Cultureel Centrum te IJmuiden een vooral voor kinderen gevaarlijke toe stand. De vijver voor het gebouw is nog altijd omgeven door een hek dat veel te laag is. Kleine kinderen klimmen er met gemak overheen en worden dan door on geruste ouders, als die het tenminste zien, weggehaald. De vijver is op verscheidene plaatsen heel diep. Een van gemeentewe ge aangebracht hoger hek zou onheil kun nen voorkomen." „Als die het tenminste zien," schreven wijGisteren heeft een moeder het niet gezien, doordat het jongetje net in de uiterste hoek, die men vanuit de Graham- straat niet in het oog kan houden, in het water is gevallen. Het is gemakkelijk voor een klein kind om over het hek daar te klauteren. De hoogte is maar gering, de mazen zijn groot genoeg om steun te ge ven aan kindervoetjes. Telkenmale als men in de buurt be speurde dat er mannen van de gemeente bij de vijver waren, hoopte men dat er eindelijk iets zou worden gedaan aan dat gevaarlijke hek. Maar telkens bleek dat ze er alleen maar waren om weer eens iets aan de fontein te versieren (die in middels vrijwel niet meer spuit). Het hek bleef zoals het was. Misschien wordt er nu ingegrepen; mis schien komen er nu vragen van raadsle den; misschien wordt er nu iets gedaan, al dan niet na een geheim beraad. Want dat er iets moet gebeuren, en dan onmid dellijk, zal nu toch wel aan geen twijfel meer onderhevig zijn. Al is nog niet iedereen in de omgeving van deze vijver zo overtuigd dat er nu wel begrip zal zijn voor deze levensge vaarlijke situatie. Vlak naast de vijver staat een zandbak die bedoeld is als kinderspeelplaats, zodat er geregeld kinderen aan de waterkant zijn te vinden. Zou men deze attractie, voor de duur van de werkzaamheden ten behoeve van een afdoend hek, niet beter kunnen sluiten? Advertentie RUIME KfcUS vanaf BREE STRAAT 108 BEVERWIJK Een dansgroep uit West-Duitsland heeft gistex-avond in Wi]k aan Zee Oostduitse dansen gedemonstreerd. Hiertoe was een gedeelte van het pleintje aan de Voox'straat afgebakend. De uitvoering trok veel be langstelling. De dansers en danseressen wonen allen in West-Duitsland. Zij zijn geen vluchte lingen van achter het IJzeren Gordijn, maar afstammelingen van Oostduitsers die reeds vier eeuwen geleden naar het westelijk deel van Duitsland waren getrok ken om er een bestaan te zoeken. De uit 35 personen bestaande, dansgroep werd begeleid door een bekwame accor deonist. Bij de meeste schaakverenigingen in Haai'lem, de IJmond en omgeving zijn de clubkampioenen bekend geworden. Deze jaarlijkse ere-lijst vermeldt ditkeer onder andere de volgende namen: Heemstede: E. A. M. Santen; Santpoort: G. Kroone; VHS (Haarlem): P. A. van Driel; Kijk Uit (IJmuiden): K. Steijn; Pat Mat (Bever wijk): M. P. Suiker; Weenink (Beverwijk): K. Slings; Het Oosten (Haarlem): C. Ho- vingh; KSC (Haarlem): Brandsma; HWP (Haarlem): N. Huyboom; SSCH (Haai'lem): A. van Bree. Bij de schaakclubs Bloemendaal en Rol land (Overveen) zijn de beslissingen nog niet gevallen. Rolland telt nog twee kan didaten: de heren J. A. Strijbis en F. O. van Maanen. Bij Bloemendaal betwisten de heren C. Boutellier W. v. d. Werff en C. Bolsenbroek elkaar nog de eer. In Bloemendaal heeft de nationale schaakmeester H. Bouwmeester een simul- taanséance gegeven. Van de 22 partijen wist hij er 20 te winnen terwijl 2 partijen in remise eindigden (K. Schulz en D. van Dalfsen). In een serie van drie nederlaagwedstrij- den. die de Bloemendaalse schaakclub heeft gehouden, heeft Rolland (Overveen) het beste resultaat behaald. In de laatste ontmoeting werd Bloemendaal tegen VHS met de voorlopige cijfers 815 verslagen. Eén partij kwam niet tot een beslissing. Later werd Bloemendaal na arbitrage win naar van deze partij. In Driehuis heeft men besloten tot op richting van een schaakvereniging. De naam van de vereniging zal „Driehuis" zijn.. Als clublokaal zal vermoedelijk het gebouw van de hockeyclub ..Strawberries" dienst doen. Een dagelijks bestuur is nog niet gevormd maar in een gesprek met de wedstrijdleider van de Noordhollandse schaakbond is enkele dagen geleden niet temin besloten aansluiting bij de NHSB te zoeken. Vermoedelijk zal in de bondscom- petitie met één tiental worden ingeschre ven. Uiteraard zal dit worden onderge bracht in de vierde klasse. Advertentie u voor de uitvoering van uw brilrecept onze zaak kiest weten wij niet, maar ons oogmerk is tevredenheid van allen die onze optiekzaak kiezen. Mr OPTICIEN Lange Nieuwstraat 789 Tel. 7119 De nieuwe schaakvei'eniging uit Di'ie- huis heeft een belangrijke stap gedaan. De vereiniging is namelijk toegetreden tot de Koninklijke Nederlandse Schaak bond alsmede de Noord-Hollandse Schaak bond. Het besluit is onlangs op een ledenver gadering genomen, waarbij de NHSB door de heer Muyen werd vertegenwoordigd. Het lidmaatschap houdt uiteraard deelne ming aan de bondscompetitie in. Schaak liefhebbers, die inlichtingen wensen, kun- ken zich vervoegen bij de volgende adi'es- sen: Mr. A. H. Stikkei', Tollenslaan 1, A. Schouten, Waterloolaan 30, J. Hoogzaad, Valeriuslaan 49 en H. Berkhout, Tessel- schadeplantsoen 3. Advertentie zon- en Mxa^s-Iich,rege,lng in elke gewenste kleurcombinatie Wij plaatsen vakkundig en geven u gaarne waardevolle adviezen. Vraag vrijblijvend prijsopgave bij de vakman Pres. Steynstr. 47 - 49 - Telefoon 4769 Het lid van de Velsense gemeenteraad, de heer A. J. Schotman (V.V.D.), heeft onlangs aan B. en W. de volgende schriftelijke vragen gesteld: Op 11 augustus 1959 werd door de raad het voorstel van B. en W. aangenomen, om een gerezen geschil tussen de gemeente Velsen en een adviseur voor centrale verwarming, inzake door de gemeente Velsen geleden schade wegens het niet voldoen van de verwarmingsinstallatie van het W. F. Visserhuis te IJmuiden, aan de beslissing van scheidslieden op te dragen. Kan het College thans mededelen, of bo- venvex-meld geschil inmiddels inderdaad aan scheidslieden is voorgelegd? Zo dit niet het geval mocht zijn, is het College dan niet van mening, dat de tijd, welke sinds de aanvaarding van het voor stel verlopen is, langer dan gebruikelijk en noodzakelijk is voor het aanhangig maken van dergelijke procedures? Zo ja, is het College dan bereid, nog eens met klem bij de juridische raadsman aan te dringen op een spoedige afwik keling van deze zaak, opdat niet, wanneer uit de uitspraak van scheidslieden zou blijken, dat de betrokken verwarmingsad viseur niet in zijn verplichting is te kort geschoten, aan de gemeente het verwijt kan woi'den gemaakt, dat door traineren van de zaak langer dan noodzakelijk het herstel van de goede naam van die ad- wseur op zich heeft laten wachten? Indien de procedure nog niet aanhangig is gemaakt, kan het College dan medede len, wanneer zulks geschieden? Ter beantwoording van deze vragen de len B. en W. het volgende mede: Het geschil tussen de gemeente Velsen en de betrokken verwarmingsadviseur is nog niet aan scheidslieden voorgelegd, hoe wel ï'eeds op 12 september 1959 daartoe opdracht is verleend aan de rechtskundige van de gemeente. Ook B. en W. zijn van mening, dat de ze tijd langer dan gebruikelijk en nood zakelijk is voor het aanhangig maken van een geding. Bijzonder grote drukte heeft de rechts kundige van de gemeente, ondanks her haald aandringen, verhinderd om het aan hangig maken van het geding met spoed voor te bereiden. Overeenkomstig het Re glement van de commissie van geschillen, De nieuwe bioscoop, die het oude „Thalia" in de Breesaapstraat gaat ver vangen, zal geen „Thalia" meer heten. Directeur F. van Opbergen geeft er de voorkeur aan in zijn nieuwe theater aan de Kennemerlaan een nieuwe naam te geven. De nieuwe vermaaksgelegenheid in IJmuiden, die aan de Kennemerlaan verrijst, zal eind november kunnen wor den geopend. Ai-chitect van het gebouw is de heer W.H.J. Hozemans uit Santpoort, die al tal- ï'ijke winkels en onder andei'e Ro3'al aan de Kennemerlaan heeft gebouwd. Er komt een buitenhal van 5'/2 bij 3 meter, het front van het nieuwe pand wordt 9 meter breed. De buitenhal, waarin vitrines en foto-aankondigingen zullen woi'den opge steld, wordt teruggebouwd, om het publiek tegen regen en dei'gelijke te beschermen. Twee dubbele deuren leiden naar de kas sahal, die een omvang heeft van 6 bij 5 metex'. In deze hal bevindt zich ook het kantoor. De kassa krijgt twee bedienings loketten. De wachthal ligt daar weer achter. De ze hal is tevens foyer. De afmeting is 8 bij 13. Hier bevinden zich garderobe, buffet en toiletten. Een brede gang leidt naar bioscoop zaal en balkon. De tweede helft van de zaal is namelijk veel hoger dan de eerste, zodat er sprake is van een zogenaamd „Staand balkon". Mede daardoor is het mogelijk de filmpi'ojectie hoi'izontaal te doen geschiedden, waardoor een scherper filmbeeld ontstaat. De zaal zal stei'k oplopend zijn. Iedere bezoeker krijgt zodoende een goed zicht op het 45 vierkante meter gx-ote filmdoek. Men heeft er naar gestreefd de „zitcon- dities" zo gunstig mogelijk te maken. Bij de fauteuils is 85 centimeter tussenruimte, bij het balkon 90 centimeter. De stoelen worden in licht gebogen rijen neei'gezet, hetgeen een intieme sfeer zal scheppen. Ze komen niet verspringend achter elkaar, hetgeen ook niet hoeft, omdat het sterk oplopen van de zaal ieder een goed uit zicht op het schei'm gai'andeert. De totale capaciteit van het theater is 450 plaatsen, waarvan 300 in de zaal en 150 op het balkon. Er zal géén toneelaccommodatie komen, omdat de dix'ecteur van mening is, dat één schouwburg in IJmuiden voldoende is. Wel is er een klein podium voorin, waar- door het mogelijk zal zijn vergaderingen in het theater te houden of een klein orkestje te laten optreden. Vanuit de zaal leiden drie extra-uitgan gen naar de achtex'zijde van het theater. Aan die achtex'zijde, in de Warmenhoven- straat, komt ook de rijwielstalling. De filmcabine wordt naar de eisen van de tijd ing'ei'icht De bekende Zeiss Ikon Ernemann-installatie zal voor de projectie worden gebi'uikt. Deze geschiedt op de wit te muur. De gi'ootte van het „doek" wox'dt voor de vei'schillende projectiesystemen automatisch geregeld. De zaal zal door hete lucht woi'den verwarmd, hal en wachthal krijgen centrale verwarming. De openingstijden zullen in het nieuwe theater zodanig worden gewijzigd, dat ex- zondagsavonds een voorstelling bijkomt. Door de week dus om 20.00 uur, zaterdags om 19.00 en 21.15 uur, en zondags om 15.00, 19.00 en 21.15 uur. De bedoeling is om de dondei'dag voor meer culturele films te gebruiken. behorende bij de Regeling van de verhou ding tussen opdrachtgever en adviserend ingenieur moet een geschil aanhangig wor den gemaakt door de indiening van een memorie van eis. Het indienen van een ge fundeerde memorie van eis kan uiteraard slechts geschieden na een gx-ondige voor bereiding. Een dezer dagen heeft de raadsman van de gemeente verzocht om nadere tech nische inlichtingen ten behoeve van de op stelling van de memorie van eis. B. en W. zullen een spoedig vex-strekken van de ze inlichtingen bevox'deren. Het verstx-ekken van deze inlichtingen vereist uiteraard enige tijd. Daarna kan een spoedig aanhangig maken van het geschil bij scheidslieden worden verwacht. Advertentie Donderdag, vrijdag, zaterdag verkoop van kleine maten SCHOENHANDEL KENNEMERLAAN 63 Telefoon 4781 - IJmuiden (Verkort weergegeven) Gevaarlijke vijver. Welke ambtenaar is er verantwoordelijk voor de verdrinkings dood van een tweejarig kindje? Is er in dertijd al niet eens eerder geschreven over de onvoldoende beveiliging van de zeer gevaarlijke vijver voor het Cultureel Centrum? Dagelijks klimmen er steeds weer kleine kinderen over het hek, als zij in de zandbak aan het spelen zijn en hun bal over het hek in de vijver wipt. De mazen van het hax'monicagaas lenen zich er prachtig voor en het hek is niet te hoog. De kosten zouden geen rol spe len indien men verbeteringen zou willen aanbrengen, bij voox-beeld door op elk paaltje een stukje hoeklijn en wat prik keldraad aan te bx-engen. Dan zouden on ze kleintjes van een paar jaar er niet meer ovei'heen kunnen klimmen. Nu heeft het reeds duizendmaal meer gekost. Hopelijk komt er nu eens verbe tering. Helaas te laat voor het slachtof fertje, maar in elk geval kan dan veel verder leed worden voorkomen. J. N. TROMP Planetenweg 4, IJmuiden „Wil je wel geloven, dat ik soms een half jaar lang geen krant lees" vertelde de heer J. Groen, wonende aan de Grahamstraat 152 te IJmui den. Hij zit meestal beneden in de kelder. Uren brengt hij daar door, tierend door een loep en met een tangetje of een vijltje minutieuze voorwerpen bewerkend. Maar sedert gisteren zit hij weer boven en leest weer. Want de boot is klaar. Het resultaat van uren knut selen, de sleepboot de „Zwarte Zee", staat op tafel. Het is niet het eerste mo del dat de heer Groen heeft gemaakt. Sedert hij op zeven tienjarige leeftijd met zijn liefhebberij begon, heeft hij al twaalf scheepsmodellen gemaakt. „Maar ja, ik heb ook vliegtuigjes en scheepjes in flessen gemaakt", zegt cie heer Gi'oen op een toon, alsof hij zeggen wil „die moet je niet rekenen". In het ver leden heeft hij zijn modellen alle verkocht. Hij maakt zijn scheepjes echter niet met het doel ze te verkopen. Aan zijn jongste werkstuk heeft de heer Groen driehon derdvijftig uur gewei-kt, ruim drie maanden heeft hij er over gedaan. „Sommigen vin den dat te kort, zeggen dat zo'n model nooit in zo'n kor te tijd gemaakt kan worden. Ze vinden dat het langer moet duren, anders is het niet. goed." Maar de „Zwarte Zee" is goed, dat kan je zo zien. Het schip kan zelfs va ren, heeft vei'lichting en een draaiende radarinstallatie op de stuurhut. Het model is ge maakt op de schaal 1 70. De foto van de heer J. van Veldhuizen toont het fraaie model van de trotse zeesle per. De houten standaard kan ook omgedraaid worden, zodat het model in zijn ge heel zichtbaar wordt. De be langstelling van de heer Groen voor schepen in het algemeen is te verklai'en. Hij woont ruim vijftig jaar in IJmuiden, maar de meeste tijd heeft hij op schepen dooi'gebracht. Eex'st voer hij op visserschepen, zoals de oude' en sedert kort afge dankte stoomtrawler „Haar lem" (IJM 9). De laatste vier jaar vaart hij als machinist op boten van de rederij Goedkoop uit Amsterdam. En natuurlijk heeft de heer Groen ook een model van een van de Goedkoop-slepers gemaakt. Het staat op het hoofdkantoor te Amsterdam. Jammer eigenlijk, dat alle modelbouwers in Velsen, of in de IJmond, hun werk niet eens bij elkaar doen voor een expositie. De gemeente Beverwijk heeft voor het eerst een sta tistisch overzicht doen sa menstellen over alles en nog wat binnen de gemeentegren zen. De eerste statistiek gaat over 1959 en daar gegevens uit de voorgaande jaren ont breken is deze eex'stelinge eigenlijk maar half-interes- sant. Alle begin is moeilijk en daarom is het wel begrij pelijk dat zij nog niet vol ledig is. Maar ook in deze eenvoudige vorm zal zij on getwijfeld haar nut wel be wijzen. Wat de Beverwijkse jeugd betreft, deze is (statistisch) bepaald niet slechter dan de jeugd elders in Nedexdand. Blijkens de door de kindei'- politie behandelde gevallen van misdragingen door straf rechterlijk minderjarigen hebben de jongelui gezon digd tegen vrijwel alle pun ten die op de kindei'politiële waslijst voorkomen, zij het met mate. Alleen achter „dronkenschap" is geen cijfer ingevuld en dit is toch wel vermeldenswaard. Zij zijn geen brave hendrikken de jongens en meisjes in Bever wijk, maar evenmin als de Beverwijkse volwassenen hebben zij zich schuldig ge maakt aan vals brand alarm": de brandweer werd 37 maal gealarmeerd voor brand en toen was er ook brand! Twee scholen voor. voortgezet onderwijs moeten De Fotokring Velsen hoopt in december zijn eerste lustrum te vieren. De presta ties van zijn leden worden steeds beter: de heer G. A. Bolthof veroverde een twee de prijs op de Intei'nationale Kerstsalon te Amsterdam en twee foto's van de heer C. Tupker kregen een plaats op de Internationale Foto-expo sitie in Dordrecht. Een goede inleiding van de lustrumviex'ing! alvast op de erelijst: van de St. Willebrordus ulo voor jongens en van de openbare .uloschool (b) slaagde honderd percent voor het eindexamen. Er komen dit jaar geen En gelse en Duitse jongelui naar Velsen en omgekeerd gaan deze zomer geen jonge Velse- naren naar Guildfox'd in En geland en Bergisch-Gladbach in West-Duitsland. Althans niet in georganiseerd ver band onder auspiciën van de Velser Jeugdcentrale, zoals tot dusver gewoonte was. De V.J.C. is van mening dat de jeugduitwisselingen geen sleur moeten worden en dat het goed is een jaartje over te slaan. Wel komt er een Franse groep naar Velsen, maar ex- gaat geen Velsens team naar Frankrijk: de afstand is te groot en de Franse taal is te moeilijk voor onze jongelui, zegt de heer Kwakkel van de V. J. C. IJmuiden heeft er een on der muziekbegeleiding lek kers verpakkend bedrijf bij gekregen. In een brief „Aan de Vrouw des Huizes" deelt de directie deftig mee: „Wij houden zitting in het Cultu reel Centrum". Over de muziek onder het werk geeft de brief geen na- dei'e bijzondei'heden, maar het is natuurlijk niet uitge sloten dat tijdens de cultu rele zitting behalve over ar- beidsvoox'waarden ook wordt gesproken over de culturele waarde van de ten gehore te brengen muziek. Veronica, het zwarte schaap onder de omroepstations dat niet eens een zuil heeft om zich er aan te schurken, voert nu de vlag van Guata- mala en, als het waar is wat er langs de kust tussen Sche- veningen en IJmuiden. ver teld wordt, moet het er nog al middenamerikaans toe gaan aan boord. Een tip die we dezer dagen kregen: „Kijk uit naar dat bootjeVe ronica zal zelf ook wel uit kijken ende Engelse wal verkiezen als het, om welke reden dan ook, zich laat ver slepen. Haarlem. Aan de Rijkskweekschool te Haarlem zijn voor de hoofdacte-examens geslaagd voor de gehele akte mej. E. van Gorkum te Amstelveen en de heer H C. Gaaf te Amsterdam. Voor gedeelte A: Me- vx'ouw E. Koopman-Baaijens te Ouderkerk aan de Amstel. Hoofdakte-examens 25 juli: Geslaagd voor de gehele akte: Me.j. E. C. J. v. d. Poel te Castricum; de heren F. de Boei te Amsterdam; G. F. de Blok te Amster dam; L. W. A. Coret te Zaandam; J. G. W Heus te Amsterdam; C. Buma te IJmuiden- Oost.; W. den Bezemer te Amsterdam; J. A Wilhelm te Halfweg; B. A. Postma te Wees- perkarspel. Voor gedeelte A: Mej. A. G Boeder te Aalsmeer; de heer W. Gras te Amsterdam. Voor gedeelte B: Mej C. M. E Slagt te Amsterdam; mej. A. G. M. T. Walt- haus te Santpoort; de heren J. Holst te Zaandam; C. P. Polderman te Nieuwer- Amstel; C. Marré te Amsterdam en R. v d Hevden te Amsterdam. Utrecht. Geslaagd voor het examen Frar,.- M.O.-A: Mej. C. van Heelsbergen, Heem stede, mej. A. A van Zeeland, Haarlem en P. A. M. Puts, Haarlem. Utrecht. Geslaagd voor het examen Frans M.O.-A: S. J. Teunisse te Haarlem Haarlem. Aan de Rijkskweekschool te Haai'lem zijn geslaagd voor de hoofdakte examens (gehele akte) de heren R. Zwart te Krommenie, A. L. Lap te Zaandam, J. A Castillion te Amsterdam, P. Rus te Alk maar, B. Buiskool te IJmuiden, A. C. van Breda te Hippolytushoef, P. Th. Luykx te Den Burg. Voor gedeelte B: Mej. G. C Kram te Amsterdam, mej. G. van der Plas te Den Helder, de heer P. Kuhlmann te Amsterdam. Advertentie Kennemerlaan 5 (bij de brug) GEBOREN: Christina C., d. van H. T. Kessens en C. Pleging; Roald, z. van G. Perbal en A. H. de Geest: Charlotte, d. van S. J. Hooghiemstra en A. E. Goedewaagen; Johannes M z. van P. de Wolf en N. H. Hulzebos; Maria, d. van E. Kuiper en K. Rijks; Marian S., d. van G. Smits en A. A. H. van Weelden; Johanna T. M„ d. van T. J. J. M. Nijssen en E. A. T. de Wolf; Johannes C., z. van L. J. Castricum en T. Gerrits; Albex't J. M„ z. van A. J. Wete- rings en M. H. van der Geest; Joachim G. H. B., z. van W. J. L. B. ter Burg en M. J. B. F. Post; Reiniera G., d. van A. Kuiper en I. G. Wijnstra; Erik J. A., z. van J. G. Brons en H. Maatjes. ONDERTROUWD: F. A. Schuurmans en A. Clark, L. Zijlstra en M. A. van den Burg, W. J. Kuiper en M. de Haan. GETROUWD: A. G. Beentjes en C. E. Langendijk; D. Schol en H. van Zu-tphen, R. van der Luur en M. T. J. van Doorn, P. H. Steijn en IC. H. Pletting, N. P. Dek ker en M. A. Beentjes, J. G. de Ruiter en A. Bruinenberg. OVERLEDEN: T. Kristel, 58 j., echtg. van N. F. Broekhuis; G. Hennink, 85 j„ wed. van J. H. van der Waal; J. R. van der Leij, 69 jaar. De Hortusbrug in Amsterdam is nu bijna klaar. Twee jaar lang heeft het verkeer een omweg moeten maken maar het leed is nagenoeg geleden. Ge zicht op de nieuwe brug in de richting van de Hortus. Woensdag komen in IJmuiden aan: Ja para van Antwerpen; Heimo Reckman, Antwerpen; Reggeborg, Ipswich, laden Staalhaven IJmuiden; Jacob Teekman, Mantyiuoto; Gi'oningen, Antwerpen, laden Binenhaven IJmuiden; Soci'ates, Noordzee, proefgevai-en; Roerdomp, Mantyiuoto; Saint Jean, Le Havre; Spes, Stettin, kalk lossen Haringhaven, IJmuiden; Hinde, Londen; Carebeka, Rauma, hout lossen Zaandam; Nancy Lee, Kotka; Zaanstroom, Londen; Prestheus 2, Meiboe, bevx-oi'en visfilets los sen Vissei'shaven IJmuiden; Rossum, Bre merhaven; Helemar-H, Bayonne, bijlegger IJmuiden. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Edi son naar Sarpsbox-g, bijlegger IJmuiden; Neckarstein, Bremex-haven; Ranhall, Las Palmas; Vei'itas, Londen, walsmat, geladen IJmuiden; Pollux, Hambui'g, ledig van Vel sen; Martha Russ, IClaiipeda, ledig van Zaandam; Oldenburg, Antwei'pen; Demo craat, Londen, walsmateriaal, geladen IJmuiden; Bx-inda, Kiel; Edith, Londen; Tilly, Delfzijl; Minos, Rotterdam; Phidias, Rotterdam; Wiebold Boehmer, Rottei'dam; Notos, Rotterdam; Agamemnon, Dordrecht; Mithars, Hambui'g; Johannes, Nori'köping; Martha Ahrens, Hamburg; Pei-egi'ine, Har- lingen, Theano, Rotterdam; Mary Holt, Antwerpen; Groningen, Basse Indres, wals- matei'iaal, geladen IJmuiden; Dotterel, Rot terdam; Kroonboi'g, Delfzijl; Tx'iton, Bi-e- rnen. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Nore, van Antwerpen; Hinrich Wilhelm, Rotterdam, laden te Koog aan de Zaan; Spaarnestroom, Fowey. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Oostei-diep naar Antwerpen; Lijnbaans gracht, Rotterdam; Togokustf Freetown; Vera, Odense met walsmateriaal uit IJmuiden; Fivelborg, met kunstmest uit IJmuiden. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aanduiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is ge gaan). GROENTEVEILING BEVERWIJK De noteringen op de Beverwijkse groen teveiling waren woensdag: andijvie 10—13, bloemkool 1746, sla 512, bospeen 10 20, waspeen 10—14, doperwten 62—108, spinazie 2341, postelein 1526, komkom mers 1221, tomaten 3043, sperziebonen 5777, snijbonen 72123 ct. De eerste pronkbonen kwamen aan de markt. GESLAAGD De heer S. Kistemaker uit IJmuiden is op het CIOS te Overveen geslaagd voor het diploma sportleider.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 5