FRANS LIST Augustus in het duinreservaat hoogtepunt bloeiende flora Havenberichten Sociale Zaken wordt onder gebracht in garages Tip voor Brittenburg-expeditie van bootsman Jaap van Beelen Zomerpantalons Spijkerbroeken 5 0p vele artikelen korting van 10-40% RAADSVERGADERING HEEMSKERK Ook bij BEATRIX Beatrix Bloemsierkunst Modelwerk van een Brit Examens Meisje uit ziekenhuis in Bakkum geschaakt Bromfietser gewond Overvaller van vrouw nog niet gevonden Verkeersongelukken in Beverwijk BROEKEN Plein 1945 no. 48 - Tel. 7549 Auto botst tegen tunnelwand Suède damesjasjes Gerard van Praag Medische verzorging tijdens het weekeinde VRIJDAG 29 JULI 1960 JA, WIJ WAGEN HET U IN AUGUSTUS een bezoek aan het Noordhollands Duinreservaat warm aan te bevelen omdat deze maand dit jaar een wel zeer uit zonderlijk hoogtepunt der bloeiende en boeiende duinflora belooft te worden. Trek er dus nu op uit en geniet volop van wat het grote succesnummer van Flora's Zomerfestival 1960 in dit onvolprezen duingebied tussen Wijk aan Zee en de Boswachterij Schoorl zal worden. De zon zal zich met haar nu nog zo wel dadige koestering niet onbetuigd laten maar rekent u vooral ook op zo'n losse bui, die bij het wisselende zomerweer hoort en meer dan eens de vakantieganger zal overvallen. Deze stoutmoedige aansporing moeten wij vergezeld laten gaan van een vermelding van de hoofdmotieven waarop zij is ge baseerd. Allereerst was Sint Margriet dit iaar zo'n typisch wisselvallige zomerdag van na regen komt zonneschijn en ja, wer kelijk, wij geloven er echt in. Dat oude ge zegde en volksgeloof, dat het weer van die dag bepalend is voor het weertype van de volgende periode van zes weken bewaart de herinering aan Margaretha van Antio- chië een heilige en martelares uit de oudheid en is ontstaan bij onze voor vaderen, die zo'n veel nauwer en hechter contact met de natuur hadden. Met de hui dige zo gevorderde stand van wetenschap <-n techniek kunnen wij dit onmogelijk ver- blaren en onze statistieken kunnen slechts ven onmiskenbare bevestiging geven van de juistheid van dit volksgeloof. Het besef hiervan kan er echter toe bijdragen ons met wat meer bescheidenheid open te stellen voor de zo onmetelijk rijke en wonderbare wereld der natuur. En waar kunt u dit beter beleven dan in het prachtige Noordhóllands Duinreservaat, het neusje van de zalm van Hollands dui nen, dat met zijn bijna 5.000 ha een der grootste landelijke eigendommen in den iande vormt en waar bovendien auto's en motoren taboe zijn, zodat u er volop kunt -enieten van de rust en stilte in de vrije latuur. Ook onze verre voorouders bleken hier reeds van overtuigd want in een rap port der „Commissie van Superintendentie" ••nno 1798 over de „Tegenwoordige Staat 'er Duinen" werd reeds vermeld: „Nergens ontmoet de Kruidkundige eene zo groote •-erscheidenheid van wassende Planten en Kruiden. Vele behoren onder de heil- aamste Planten, zo tot Geneeskundig als Oeconomisch gebruik, cn de Kruidboeren en veele Apothekers doen dezelve in groote nenigte opzoeken". En dat men ook toen il wel het neusje van de zalm wist te on- ierscheiden blijkt bijvoorbeeld hieruit dat, nadat over de toen reeds fraaie beboste Bergerduinen de loftrompet was gestoken, van de Castricummer-, Heemskerker- en Wijkerduinen een zodanige lyrische be schrijving wordt gegeven, dat de Commissie de verzuchting slaakt „in onze beschrijving van dezelve, eenigermaate vreezen van grootspraak te zullen beschuldigd worden". Ongekende bloemenweelde Geen wonder dat na de overvloedige en zo goed verdeelde regen, die Hooimaand ons heeft gebracht en die na de wel zeer lange droogteperiode zo'n heilzame uitwer king op de duinbegroeiing heeft gehad, de balans hier bij de overgang naar Oogst maand zo'n rijke belofte voor een welhaast ongekende bloemenweelde inhoudt. Dit is dan de tweede grond waarop onze stout moedige aansporing is gebaseerd. Tal van 'anten zullen een tweede nog aanzienlijk ikere bloei te zien geven naast vele andere torten die eerst dan tot volle ontplooiing dien komen. Geel walstro, de lila en don- erder purperkleurige thijm, muizenoortje •n reigersbek, rolklaver en duinviooltje, •runel en kruipend stalkruid, witte en roze 'ewinde zullen hele duinhellingen in een velkleurig bloemenmozaïek omtoveren. En laast deze meest kruipende planten zullen dauwe zeedistel, teunisbloem, slangen- a-uid, kattestaart, nachtkoekoeksbloem, wilgenroosje, knautia (de prachtige wilde scabiosa), biggenkruid, blauwe knoop en koningskaars voor een veelkleurig verticaal effect zorgen. En dan noemen we nog de elegante blauwe zandklokjes, valeriaan, zeepkruid, vlasleeuwenbekjes, wederik, de breedbladige wespenorchis met zijn kleurschakeringen van rood, bruin, wit en groen en de zandkool of spoorwegplant, zo genaamd omdat hij zich vanuit Turkije voornamelijk langs de spoorwegen heeft voortgeplant. De oliehoudende zaden van de laatste vormen een lekkernij voor vele vinkachtige vogels en vooral ook voor het kneutje, dat aan de rosse kleur van zijn petje en befje de charmante bijnaam van „robijntje" dankt. Prachtige Pastinaak Bijzondere vermelding verdient nog de prachtige Pastinaak of gele peen met zijn markante helder gele bloemschermen en het gracieuze ijle loof van de wilde asperge, planten die hun oorsprong wellicht gevon den hebben in de middeleeuwse kruiden tuinen van de vele kloosters, kastelen en abdijen langs de duinrand. Zo is de gele peen, Dancus carota, afkomstig uit het Middellandse-Zeegebied. In de minder kalkrijke Bergerduinen zul len het vooral weer de dopheide en de pur peren gloed van de struikheide zijn, die aan vele duinhellingen een heel bijzondere bekoring geven. De kraaiheide die begin april al heeft gebloeid prijkt nu met zijn glanzende zwarte bessen en dat vooral de odelende wulpen daar verzot op zijn is duidelijk te zien aan de vele „gelukspak- ketjes" die zij achterlaten. Deze overweldigende bloemenweelde lokt behalve u weer een menigte bijen, insecten, libellen en allerlei veelkleurige vlinders. Daarbij komen dan nog de kleurige bottels van duinroos (roza pimpernellifolia), wilde oos, hondsroos en egelantier en de rijke oogst van tal van besdragende bomen en struiken, die maken dat vele vogels hier straks op de trek hun tafeltje gedekt zullen vinden. De duindoorns, die zo lelijk waren toegetakeld door de heggebladroller, een onooglijk spanrupsje, lijken zich dank zij de milde regenval van juli, deels gelukkig nog aardig te herstellen en de zo veel ster kere kardinaalsmutsjes hebben de mee dogenloze onttakeling door de spinelmot weer volledig overwonnen. Ze staan er weer fleuriger en frisser bij dan ooit en vertonen veelal zelfs een tweede bloei. De talrijke mezen en roodborstjes, die in een seizoen veelal twee tot drie generaties grootbrengen, zullen hun laatste broedsel nu ook weldra hebben grootgebracht. Voor al in de beboste binnenduinen zullen de nog steeds zo verliefde duiven u welkom heten met het „toer toer" van het prachtige slanke tortelduifje en het heldere „ik gróeóet u zoetelief" van de „blauwen", de houtduif, al is dat dan niet speciaal voor u bedoeld. Paddestoelen Aan de activiteit van Pluvius in de laat ste weken is het ook te danken dat er reeds vele paddestoelen zijn en nu al menigeen zijn maaltje bolelen hier heeft vergaard. En met de paddestoelen op culinair terrein ge komen heeft het duin nog een bijzondere attractie voor u in petto in de vorm van de bramen; die er ook zeer veelbelovend bij staan. Als in augustus de zon wil mee werken mogen we zeker een rijke oogst verwachten, die velen zal aanlokken, want om het eerdergenoemde rapport nog eens te citeren „De Braamen op het weeligst en overvloedigst in de Duinen zijn eene aan gename verfrisschende Vrugt". En zo zal ook dit jaar ter wille van de bramenzoekers het Noordhollands Duin reservaat van 15 augustus tot 15 september voor wat de duingedeelten ten westen van de Van Oldenborghweg betreft, ook buiten wegen en paden toegankelijk worden ge steld. Het is maar weer een losse greep uit de milde overdaad der zomerweelde maar het is ongetwijfeld een imposant „tableau de la troupe" dat het hoogtepunt van het Zomer festival 1960 in het Noordhollands Duin reservaat zal opvoeren. Laat u door een bui niet thuis houden, straks op uw wandeling zal de zon u er wellicht voor belonen en als het stralende zonnetje u er uit lokt, ver geet dan niet uw regenjas. Het wisselende zomerweer van de laatste tien dagen van juli, dat we op grond van Sint Margriet ook voor augustus mogen verwachten, leent zich juist zo bijzonder voor een sportieve wandeling in het frisse zo rijk getooide duingebied. Bij een bui zal bovendien een bezoek aan de zo gevarieerde natuurhisto rische verzameling nabij „Johanna's Hof" aan de Zeeweg bij Bakkum een welkome afleiding kunnen vormen. Advertentie BREESTRAAT 17 BEVERWIJK Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Swift van Londen; Lucas Bols 2, Rauma; Biri, Oslo; Lingestroom, Londen; Dianel, Delfzijl, laden in de staalhaven IJmuiden; Vassil Levski, Odessa; Cuxhaven, Antwer pen; Balkan, Rotterdam; Medon, Parama ribo; Jans, Londen; Surte, Mantyluoto hout lossen Haarlem; Hunzestroom, Lon den; Ringdrude, Genua; Schippersgracht, Hamina; Henriette-B, Grebbestroom, Huil; Wodan, Rotterdam; Heriot, Grangemouth; Denwick Head, Sunderland; Ank Winse- mius, Newport (Mon.), laden binnenhaven. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Millbank naar Noordzee voor proefvaart; Helemar-H, Korsoer, bijlegger IJmuiden; Oranje Nassau, Plymouth; Elisabeth, Me- zane; Stad Gent Norfolk (Va.) ledig van de buitenhaven IJmuiden; Bab-T., Delfzijl, ledig van Zaandam; Havelland, Bremer haven; Heimo Reckmann, Venmeer; Bom- ma, Delfzijl; IJssel, Rotterdam; Ingeborg 2, Gdynia; Flevo, Le Havre; Talavera, Stockholm; Afiena, Rendsburg, met vee koeken van Wormerveer; Kvernaes, Mar seille. Vry'dag kwamen in IJmuiden aan: Olaf van Hamburg; Irish Fern, Cardiff; Eumaeus, Hamburg. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Zaanstroom naar Londen; Capella, Kemi; Lasbek, Hamburg; Wonogiri, Las Palmas. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aanduiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is ge gaan.) ORGELCONCERTEN IN WIJK AAN ZEE In de maand augustus zal de heer G. J. Moed m de oude dorpskerk te Wijk aan Zee, wederom een aantal concerten ver zorgen. Dinsdag 2 augustus met medewer king van de alt Ans Dolt; 16 augustus met Henk van Doorn, fluit en 30 augustus met Jeanette Smalt en Jeanette van Andel, viool. VERKOOPDAG HAD SUCCES De verkoopdag die de vrouwenvereni ging „Bid en Werk", ten bate van de Her vormde Kerk te Wijk aan Zee heeft ge houden heeft het mooie bedrag van 1000 opgebracht. Advertentie Laat je toekomst niet in rook opgaan. Spaar bij de Nutsspaarbank. STICHTING NUTSSPAARBANK in de gemeente Velsen DE DIENST VAN SOCIALE ZAKEN VAN HEEMSKERK zal worden gehuis vest in drie van dertien garages in het plan Zaalberglaan, tot de bouw waarvan de gemeenteraad van Heemskerk donderdagavond tijdens de raadsvergadering een krediet heeft verleend. In een vierde garage zal een kantoor voor een particu liere instelling voor maatschappelijk werk worden ondergebracht. De raad ver leende voorts een krediet voor de aankoop van twee boekhoudmachines en voor de kosten voortvloeiende uit de verhuizing van enkele gemeentelijke diensten. dedigde de handelwijze van B. en W. met de opmerking dat dit al jaren de gewone gang van zaken was: „Een gang van za ken die volkomen wettelijk is." „Dan moet die wet nodig eens worden veranderd," meende de heer S. W. van Tuinen (C.H.- A.R.). De heer Hooghiemstra werd ten slotte met negen stemmen voor en drie blanco gekozen. Bij de ingekomen stukken en medede lingen was een brief van het raadslid P. A. Bruins (K.V.P.) waarin deze zijn ver trek uit de gemeente Heemskerk aankon digt, in verband waarmee hij over enige tijd. geen deel meer van de gemeenteraad zal kunnen uitmaken. Hoewel de raad het eens was over de ongeschiktheid van garages als kantoor ruimte sloot hij zich ten slotte bij het voor stel van B. en W. aan. Wel tekende de heer A. Kramer (K.V.P.) bezwaar aan. Voorzitter wethouder C. J. A. de Ruyter (burgemeester H. Nielen was wegens ziek te afwezig en wethouder H. J. M. Roozen verhinderd) vergeleek Heemskerk met Velsen in zijn moeilijkheden bij de tot standkoming van een nieuw raadhuis. „In Heemskerk worden veel huize.i maar wei nig scholen en kantoren gebouwd. We moeten het door het geringe bouwvolume zoeken in noodoplossingen. Verspreiding is daarbij niet te vermijden. In het streek plan is echter rekening gehouden met een behoorlijk onderdak van de gemeentese cretarie en gemeentelijke diensten," stel de de heer De Ruyter de raad gerust. Enige discussie veroorzaakte het voor stel van B. en W. tot benoeming van de heer Hooghiemstra als ambtenaar van de burgerlijke stand. De heer Kramer meen de dat B. en W. hier de raad voor een voldongen feit hadden geplaatst door op eigen gezag van alle sollicitanten de heer Hooghiemstra uit te kiezen en hem alleen voor te dragen. De heer De Ruyter ver- Advertentie ODOoocaxoooco3co:cccoxc<xxx;ocoocccosoDco^o:ccccccoc<g PIROX bestrijdingsmiddelen tegen luis, H slakken, schimmelziekten enz. ETISSO plantenmest in kegelvorm MODERN AARDEWERK, o.a. MOBACH-UNICA'S Kennemcrlaan 56 - Telef. 6083 3 C)OC0P000000000C»30000000COCCOODOOGC030(XX»000300a>3C©306 Groenteveilingen De „woensdagaanvoeren" op de groente veiling van Ons Belang te Castricum wor den wat geringer omdat men maandag en dinsdag toch wel een iets betere prijs maakt. Vandaar dan ook dat er woensdag maar een kleine sortering was, die overigens snel van de hand ging. Er waren wel tuinbonen en komkommers en er kwamen zelfs nog wat peulen en verder ook doperwten en andijvie, die wel wat aan de goedkope kant waren. De weinige aardbeien, die thans nog in doosjes worden aangevoerd, blijven een goede prijs noteren, want hiervoor werd nog tot 74 cent per doosje betaald. De noteringen van woensdag waren: sla 35 ct. sperziebonen 4962, andijvie 7, capucijners 2040, rabarber 613, kom kommers 16, bloemkool 1537, aardbeien 74 cent per doosje, rode bessen 1,20 2.30, zwarte bessen 4,20. -.p s Jaap van Beelen, bootsman aan boord van de zeesleepboot „Noord-Holland", schrijft uit Hongkong aan de redactie van „De Beting" het contactorgaan van Bureau Wijsmuller te IJmuiden: „U vroeg mij enige inlichtingen betref fende mijn duikerervaringen op de muur bij Katwijk aan Zee, de wel eens van Brit tenburg kon zijn. Wat ik er eigenlijk van weet is de moeite van het vertellen niet waard en ik geloof ook niet dat het voor de Onderwater Jagers Club in Amsterdam van belang kan zijn. Niettemin wil ik het voor U op papier zetten. Wij waren op een zondag in juli 1957 aan het zeilen voor de kust van Katwijk onge veer ter hoogte van de uitwatering van de Oude Rijn. Daar gooiden wij het ankertje er in en ik dook overboord met een afge keurde Taucheretter van de marine. Ik zwom ongeveer vijftig meter in westelijke richting drie meter onder water, toen ik stijf aan de lijn kwam. Want mijn vrienden stonden er op om mij aan de lijn te houden. Dus zwom ik naar beneden en kwam op ongeveer 8 m. diepte prompt op een steen terecht, die mij sterk de indruk gaf een stuk muur te zijn Hoe lang die muur was weet ik niet omdat ik stomweg op de plaats ben blijven zitten waar ik zat. Nog minder in staat was ik de hoogte er van te peilen daar ik de moed niet bezat langs de muur af te dalen in verband met 02 vergiftiging, daar de zee rondom naar mijn schatting dieper was dan tien meter. De muur was zwaar begroeid en ongeveer 1 meter dik. Het interesseerde me natuurlijk allemaal niet zo Zonder enige bedoeling was ik naar beneden gegaan en toen ik op de muur zat heb ik ook niet in het minst aan de oude Brittenburg gedacht. Ik heb er wel eens over gehoord, maar ik wist niet waar het ergens lag. Zelfs mijn vrienden reageerden er niet op toen ik boven kwam. Het enige commentaar was: „Zeker een hunnebed". Uw reportage over de Onderwater Jagers Club gaf mij eigenlijk pas stof tot denken en toen vertelde ik het aan kapitein Hoek. Misschien heeft het er iets mee te maken, 't Is in ieder geval te proberen op ongeveer 100 meter benoorden de uitwatering en 1500 tot 2000 meter uit de wal en bij een zeediepte van 8 tot 12 meter. Ik hoop dat U mij in de loop van de reis nog eens op de hoogte stelt van 't resultaat. Het schets je dat ik U stuur kan ik onmogelijk op de honderd meter nauwkeurig maken want na de duik gingen we door met klaver jassen, dus niemand lette op de wal. De O.J.C. veel succees met hun onderneming gewenst, met vriendelijke groeten, J. van Beelen a.b. M./T. „Nrd. Holland" Advertentie Slijterij en Wijnhandel Srf' I t B W, Lange Nienw- straat 447 Telefoon 7281 De 32-jarige Brit John Simmance uit Pinner (Middlesex) is een geroutineerd model-bouwer. Hier ziet u een van zijn nieuwste knutselwerkjes, een schaal model 1 8 van de Britse „Sopwith Snipe" uit de eerste wereldoorlog. Het vliegtuigje dat echt kan vliegen, wordt voortbewogen door middel van een IV2 cc dieselmotor. Het is natuurgetrouw, compleet met piloot en de cockpit. Eventuele afwijkingen tijdens de vlucht worden automatisch gecorrigeerd. Advertentie VELDHUIS voor lederen kleding, suède jacks, valhelmen, aktentassen, koffers, reistassen, portefeuilles, porte- monnaies enz. enz. Breestraat 12 Beverwijk Haarlem. Aan de Rijkskweekschool te Haarlem zijn voor de hoofdakte-examens geslaagd (gehele akte) de dames A. Josso te Amsterdam; A. W. Adneij te Haarlem; Th. M. de Jong te Venhuizen; H. J. W. M. Fles- kens te Amsterdam; J. J. S. Kranendijk te Haarlem; F. de Metz te Amsterdam; de heren H. G. Strick te Alkmaar; J. W. Smith te Amsterdam; R. J. W. M. Peters te IJmui den; Th. J. M. v. d. Meer te Amsterdam; W. G. Kwakman te Amsterdam; S. Graaf- huis te Amsterdam; J. H. Glotzbach te Am sterdam. Verklaring B de dames P. H. Ke- venaar te Amsterdam; P. J. de Rozario te Haarlem; de heren C. v. d. Bosch te Uit geest; B. Kramer te Assen; N. C. Betjes te Assendelft en A. Mak te Obdam. Toen een tijdelijk uit het Provinciaal Ziekenhuis „Duinenbos" in Bakkum ver blijvend negentienjarig meisje uit Amster dam op het avondappel niet present was en spoorloos bleek, werd de politie gealar meerd. De jongedame werd de volgende dag bij haar ouders in Amsterdam aange troffen. Het bleek dat zij door een IJmui- denaar en een Haarlemmer „geschaakt" was en in een bestelauto de poort van het ziekenhuis was uitgesmokkeld. Daarna heeft het drietal een gezellige avond gehad. De jongedame is terugge bracht naar het ziekenhuis. Tegen de „schakers" is- proces-verbaal opgemaakt. Op de Kennemerlaan te IJmuiden is een bromfietser uit IJmuiden door een val zo danig gewond, dat hij in het Antoniuszie- kenhuis moest worden opgenomen. De bromfietser liet zich door een motorrijder voorttrekken omdat zijn motor defect was. Voor perceel 222 liet hij de motorrijder niet alleen los maar hij zette zich ook nog af. Vermoedelijk is op dat moment de mo tor van de vastzetinrichting afgeschoten en op het voorwiel terechtgekomen. De man smakte op het wegdek, en moest met een gebroken neusbeen, een hersenschud ding en verwondingen aan het hoofd in het Antoniusziekenhuis te IJmuiden-oost worden opgenomen. De man, die woensdagavond in het Bur gemeester Rijkenspark te Santpoort een 51-jarige vrouw heeft overvallen, is nog niet gegrepen. De man, die omstreeks twintig jaar oud was,, in een donkerbruin kostuum was ge kleed en een zonnebril droeg, viel de vrouw aan, toen zij door het park wan delde. Hij trachtte haar handtas te ledi gen en het polshorloge van de pols van de vrouw te halen. Het mocht hem ech ter niet gelukken iets te bemachtigen. De vrouw kwam behoudens enkele krabben op de arm met de schrik vrij. Onvergetelijke dag voor echtpaar Van der Touw Woensdag vierde het echtpaar P. van der Touw en A. van der Touw-Van Meurs zijn 55-jarig huwelijksfeest. Temidden van kinderen en kleinkinderen werd het een echt gezellige dag. Vele vrienden en ken nissen kwamen bloemen en cadeaus brengen. Namens het gemeentebestuur kwamen loco-burgemeester N. Veldt en de gemeen te-secretaris, de heer G. Louter, het echt paar feliciteren en daarbij boden zij een fraaie fruitmand aan. Brugemeester Smeets, die in Limburg bertoeft, had de echtelieden een telegram gestuurd waarmede zij ze>-- in hun schik waren. Namens de muziekvereniging van Uitgeest kwam de directeu de heer M. Wout met bloemen. Ook van de Castricum- se fanfare is de heer van der Touw vele jaren lid en actief trommelaar geweest en daarom kwam ook de voorzitter van deze vereniging, de heer Q. de Ruyter, geluk wensen aanbieden. Voor het echtpaar Van der Touw was het een onvergetelijke dag. Op de Baanstraat in Beverwijk is don derdagmiddag vijf voor twaalf een weife lende fietser aangereden door een bestel auto. Met een snijwond en enkele gekneus de ribben is hij in het Rode-Kruiszieken- huis te Beverwijk opgenomen. Donderdagavond twintig voor elf is op de Alkmaarseweg in Beverwijk een auto bus achterop een personenauto gereden, die onverwachts vaart minderde. De per sonenauto werd zwaar beschadigd. De be stuurders liepen geen letsel op. AANRIJDING IN DE KANAALSTRAAT. Donderdagmiddag is op de kruising Ka naalstraatOranjestraat in IJmuiden een aanrijding ontstaan tussen een fietser en een personenauto. Een 59-jarige man uit Beverwijk had de auto geen voorrang ge geven. Hij viel met zijn hoofd in de scher ven van een fles die hij bij de aanrijding had laten vallen. In het Antoniuszieken huis te IJmuiden zijn de wonden gehecht, waarna hij naar huis kon terugkeren. BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK GEBOREN: Gerardus A. M., z. van W. P. Lensen en van A. M. Pirovano; Jolanda, d. van J. Cornet en van J. M. Otten; Flo- rentius A. H., z. van H. G. Beentjes en van Th. L. Huyzendveld te Beverwijk; Elisabeth, d. van L. van Galen en van A. Wijnstra; Fredericus L„ z. van P. J. Hune- ker en van H. A. van der Lem; Petronella J., d. van P. F. Asselman en van Th. Knu- vers te Beverwijk; Wilhelmina M., d. van W. Hekelbecke en van E. M. Quax; Johan na E. F., d. van J. Wagemans en van G. C. Aberson; Rudolph P. M., z. van J. Koper en van A. A. Adrichem; Elisabeth A. M., d. van J. M. Beentjes en van J. M. Schouws; Catharina J. M., d. van A. Nee- len en van W. Fatels. Advertentie ALLE MATEN Feest voor 1600 kampeerdertjes in Bakkum Het jaarlijkse kinderfeest van de kam peervereniging Bakkum begon ditmaal met een rondgang van alle deelnemers over het kampeerterrein en hierbij zorgde de drumband Sursum Corda van Krom menie voor een daverende en pittige om lijsting. De band lokte drieduizend tent bewoners naar buiten. Het werd bar druk op het veld aan de Veldkampweg toen daar zestienhonderd kinderen na de laatste raadgevingen van vader en moeder afmarcheerden naar hun respectieve speelterreinen. Er waren voor de diverse leeftijdsgroe pen plaatsen gecreëerd voor balspelen, schatgraven en vele andere spelletjes. De groteren namen lopend of per fiets deel aan vossenjacht of duinrally en een ieder genoot van het spel. Maar de uitdeling van limonade en ijs waren, zoals gewoon lijk, wel de hoogtepunten voor de jeugd. In het grote openluchttehater „De Pan" traden een goochelaar, een clown en een acrobaat op. Tijdens de pauze werden aan de winnaars van de diverse wedstrijden de prijzen uitgereikt. In de oostbuis van de Velsertunnel is een 34-jarige reserve-officier uit Budel te gen de linkertunnelwand gebotst. Hij reed met zijn auto op de linksgelegenrijbaan in de richting Alkmaar met een snelheid van 110 kilometer per uur. Bij een hulppost raakte hij tegen het inspectiepad, schuur de er tien meter langs, kwam daarna op de rechterrijbaan, zwaaide weer naar links en kwam tegen de linkertunnelwand tot stilstand. Al deze manoeuvres speel den zich binnen een afstand van 57 meter af. De bestuurder gaf als oorzaak op, dat hij had moeten remmen voor een scooter rijder. De voorzijde van de auto werd vrijwel geheel vernield. De bestuurder en de an dere inzittenden kwamen met de schrik vrij. Advertentie VRAAGT PRIJSOPGAVE VRAAGT ZICHTZENDING Kennemerlaan 100-106 Tek'5501 (Alle verzoeken zo mogelijk vóór tien uur zondagmorgen) IJMUIDEN Artsen: H. Paleari, Pegasusstraat 50, tel. 8085; P. J. W. van dei- Toorn, Frans Naereboutstraat 70, tel. 4084. Apotheken: Apotheek Ledeboer, Kenne merlaan 80. Verloskundigen: mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259; mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; me vrouw A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel. 7945; mejuffrouw E. W. Engelhart. Moerbergplantsoen 143, tel. 7949. SANTPOORT Artsen: J. J. Hekman, Hoofdstraat 236, Santpoort-dorp. tel. 8510. Apotheken: Santpoortse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 145, Santpoord-Z., tel. 8249. VELSEN Wijkverpleging: Zuster Zw. Kuiper, J. P. Coenstraat 145, IJmuiden, tel. 6504: IJmuiden. IJmuiden-Oost. Zuster C. Go- mes. Leeuweriklaan 39, IJmuiden: IJmui den, IJmuiden-Oost. Zuster Sj. Koerse, Leeuweriklaan 21, IJmuiden, tel. 7398: Velsen-Zuid. Velsen-Noord. Zuster K. Langejan, Brederoodseweg 106. Sant poort, tel. 2560-7477; Driehuis, Santpoort dorp, Santpoort-Zuid. VELSEN-NOORD—BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: J. G. Vos. Arends- weg 124. tel. 3586. Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: H. J. M. Peeters, Dom- melsingel 2. tel. 5300. Apotheken: De zondags- en nachtdien sten worden waargenomen door apotheek Duinwijk, Populierenlaan 44. tel. 3388. HEEMSKERK—UITGEEST Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: G. H. Smeets, Mid delweg 9. Uitgeest, tel. 02513-212. Apotheken: De Heemskerkse apotheek Maerelaan 48. tel. 2490. Kraam- en wijkverpleging Witte Kruis Beverwijk en Heemskerk. Wijkverple ging: zuster Boersma. Witte Kruisgebouw J. v. Scorelstraat. Heemskerk, tel. 02512- 2247. Kraamverzorging: zuster Verstegeren, Laan van Kanaan 107, Beverwijk, tel. 4409. CASTRICUM Arts: H. J. van Nievelt, Burg. Lommen- straat 10. tel. 2354. Wijkverpleging: Zuster Meihuizen, Bak- kummerstraat 41. tel. 2530. Verloskundige: mevr. Scholten-Kloes. Vinkenbaan 8. tel. 2590. Apotheek: Apotheek Ouwerkerk is da gelijks van 8 tot 18 uur en nadien en zondags voor spoedgevallen (ook de' nachts geopend.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 5