Schoten door zege op HHC en door nederlaag van EHS dicht bij titel Engelsman Davies in Hilversum duidelijk sterker dan Petrovic Nederlandse heren-atletiekploeg te zwak voor Frankrijk B HHC-defensie kreeg in derde innings inzinking De honkbaluitslagen Hairos II zegevierde in Duitse Grote Prijs Way Jewel snelste in Tom Schreurs-memoriaal Istvan Rozsnavolgy snel op de 100 nieter Dames-enkelspel voor mej. Vukovic Oranje-team verloor na hoopvol begin Vergadering van C.O.V.S. 10 Vilmos Var ju verbeterde Europees record kogelstoten Italië won Europese finale om Davis Cup Mevrouw Gaus zegevierde in Haarlems B-toernooi Coster van Voorhout en Both hockey-reserves De beslissing in de hoofdklasse is ge vallen. Hoewel Schoten nog vijf wedstrij den moet spelen, is het nu reeds vrijwel zeker, dat de ploeg van Keulemans dit jaar de titel van EHS gaat overnemen. Zelf won Schoten door goed veldwerk en sterk slaan van Geurts en Heemskerk met 82 van HHC. dat in de derde innings weer eens een inzinking kreeg, die vijf punten kostte. Het Rotterdamse Sparta verraste vriend en vijand met een 42 zege op EHS, dat hierdoor wel is uitgeschakeld voor Je titel. OVVO behaalde een 31 zege op UW. De wedstrijd HHCSchoten, die zon dagmiddag onder grote belangstelling werd gespeeld werd eigenlijk een teleurstelling, want na twee innings waarin geen enkele slagman erin slaagde het eerste honk te Honkbal bereiken, stortte de HHC-defensie volledig ineen. Vooral eerste honkman Jan Wemer man, die de laatste wedstrijden juist het grote steunpunt in de HHC-defensie was, had schuld aan de vijf punten, die de Scho- ten-aanval kon scoren. In die Schoten- aanvai was vooral catcher Joop Geurts de grote rnan. Drie maal sloeg hij de bal on bereikbaar voor de HHC-velders. Voor HHC wierp Jan Smidt vier innings, waar na hij werd vervangen door Ruud Jonge ling. Dat HHC in de derde Schoten-slagbeurt met 5—0 achterkwam, was niet te danken aan zwak werpen van Smidt. Lukkien be reikte als openingsslagman de honken door een fout van invaller Van Reyssen. Een stootslag van Klein werd feilloos gefield door Jan Meenhorst, die ditmaal derde honk speelde, maar zijn prima aangooi werd door Wemerman gemist, waardoor Lukkien op het derde honk kwam. Klein bereikte ongehinderd het tweede honk, waarna Zijlstra's korte tik goed werd ver werkt door Smidt. Keulemans gaf 'n honk- slag, waarop Lukkien scoorde en Klein het derde nonk bereikte. Ook Keulemans kwam ongehinderd op het tweede honk. De Groot kreeg de bal niet ver weg, doch Smidt speelde de bal op het eerste honk, waarvan Klein profiteerde (20). Geurts gaf toen zijn eerste honkslag, waarna Heemskerk zijn lage tik door Wemerman gemist zag. Keulemans scoorde hierop (30) en een korte tik van Van de Brugge bracht de stand op 40 en toen Geurts op een doorgeschoten bal 50 maakte, stond de HHC-nederlaag vast. In de gelijkmakende slagbeurt kwam HHC op 5—2. Wim Vreenegoor opende met een honkslag, kwam op het tweede honk door een lage tik van broer Ben. Keule mans faalde op een korte tik van Van Reyssen en 't derde en tweede honk waren bezet. Een verre slag van Meenhorst bracht Wim Vreenegoor over de thuisplaat en Van Reyssen kon scoren op een infield-hit van Jongeling (5—2). In de vierde innings gaf Jan Smidt de Schoten-slagploeg geen schijn van kans. In de vijfde slagbeurt sneuvelde De Groot, maar Geurts en Heemskerk (beiden 0.800) gaven honkslagen. Toen werd Smidt ver vangen door Jongeling, die de verdere wedstrijd niet onverdienstelijk wierp, maar die toch nog drie runs moest toestaan. De eerste tegenstander van Jongeling, Scho- ten-rechtsvelder v. d. Brugge bracht met een korte tik Geurts over de plaat (62). In de zevende innings gaven Geurts en Heemskerk wederom honkslagen en een honkslag van Lukkien zorgde voor 72. In de laatste innings scoorde Heemskerk. 8—2 na een honkslag, een gestolen honk, een korte slag van v. d. Brugge en een doorgeschoten bal. De HHC-aanval zorgde af en toe nog wel eens voor een verrassing, maar tot scoren kwam zij toch niet, al kreeg HHC èn in de zevende èn in de achtste innings drie honken bezet. De longball-hitter Ta- lens speelde wel een zeer ongelukkige wedstrijd, want elke keer, dat hij aan slag moest, was er geen enkel honk bezet. Aan slag viel bij HHC Jan Meenhorst op door met twee flitsende honkslagen uit vier beurten een gemiddelde van 0.500 te note ren. Zijlstra wierp 3-1-5 en Smidt'Jonge- ling 10-3-8. Tijdens deze wedstrijd hing de HHC-vlag halfstok en namen de spelers en toeschouwers een minuut stilte in acht voor de HHC-speler Henk van Turnhout, die deze week is overleden SpartaEHS Sparta en EHS hebben in Rotterdam een prachtige wedstrijd gespeeld voor ruim 5.000 toeschouwers, die de penningmeester van Sparta een record-recette bezorgden. De werpers overheersten niet en zodoende zagen de toeschouwers een bijzonder aan trekkelijke wedstrijd, die in de zesde in nings werd beslist. EHS had de leiding ge nomen op een tik van Jole (20) en de eerste vijf innings waren voor Bcidschat, op een gemiste moeilijke vangkans van Houtkamp na, perfect. In de zesde innings sloeg de Sparta-slagploeg toe. De Bruin en Wijnands gaven honkslagen en korte tik ken van Fabrie en Hendriks zorgden voor 2—2. Corpeleyn sloeg de bal in de tribune voor twee honken en de daaropvolgende honkslag van Witstok bracht, de* stand op 42. Met deze cijfers kwam het einde. Winning-pitcher De Koning wierp 3-2-5 en Beidschat noteerde 1-3-4. EHS maakte een veldfc -t en Sparta twee. De stand in de hoofdklasse is nu: Schoten 9 17 UW 10 9 EHS 10 14 HHC 8 5 Sparta 10 14 VVGA 10 4 OVVO 9 11 WVHEDW 10 2 Eerste klasse In de eerste klasse waren dit weekeinde geen verrassingen te noteren. A.jax ver pletterde Volewijckers, dat vijf spelers we gens vakantie moest missen met 143. Kennemerland verloor met 163 van ABC, terwijl EDO haar kansen op de bovenste plaats behield door een 83 zege op Nep tunus, na een overigens bijzonder teleur stellende wedstrijd. HCK en SC Haarlem speelden niet. Het krachtsverschil in de wedstrijd ABCKennemerland was veel geringer dan de 16—3 zege. die ABC uiteindelijk be haalde, zou doen vermoeden. Na zes in nings was de stand 51 voor ABC. In de zevende Kennemerland-slagbeurt raakte ABC-werper Ohm zijn controle kwijt. Nico Sieckman en Dik Hoek kregen 4w., maar door zwak honklopcn gingen beide spelers uit. Met twee uit kreeg ook De Jong (0.750) 4 w. en Wim Sieckman sloeg daarop een homerun, die de stand op 53 bracht. Daarna was het echter met de Kennemer- land-verdediging gedaan. Vier fouten, twee homeruns van Kraal en een van Knol, zorgden er onder meer voor, dat de 5—3 achterstand tot 16—3 aangroeide. Van der Werff wierp 10-7-11 en Ohm 7-8-5. Kennemerland greep zeven maal mis en ABC slechts een maal. Neptunus nam in de eerste innings een 20 voorsprong op EDO dat in de tweede innings echter sterk terugkwam. Honk slagen van De Nieuwe. Jan Kops, Peters en Van Leuven en stootslagen van Kroder en De Zwart leverden vijf punten op voor EDO. aat uiteindelijk met 8—2 won. Ton Terneuzen wierp 13-3-0. De stand in de eerste klasse luidt: Ajax 10 16 SC Haarlem 11 10 ABC 11 15 Neptunus 10 7 EDO 9 13 Kennemerl. 11 7 Volewijckers 11 12 HCK 10 4 Sport in het kort Tijdens de Hongaarse atletiekkampioen- schappen, die vrijdag in Boedapest zijn be gonnen, verbeterde de jonge atleet Vilmos Varju het Europees record kogelstoten met een worp van 18.67 meter. Het oude record stond sedert 14 augus tus 1959 (Londen) op naam van de Engel se smid uit Barnsley Arthur Rowe met 18.59 meter. Paardesport BILJARTEN. Walter Lindrum. oud wereldkampioen biljarten, is in Brisbane na een hartaanval overleden. Hij was 60 jaar. Lindrum trok zich tien jaar geleden uit de wedstrijdsport terug. GEWICHTHEFFEN. De 27-jarige gë- wichtheffer Tan How Lian uit Singapore evenaarde in Singapore het wereldrecord voor de drie Olympische oefeningen licht gewichtsklasse met een totaal van 390 kg. Wereldrecordhouder met hetzelfde totaal is de Rus Bouchouev. Deze vestigde het record op 18 september 1958 in Stockholm. HOCKEY. De hockeyploeg van Pakistan, favoriet voor een Olympische medaille, leed in Nairobi een verrassende 3-1 neder laag tegen het team van Kenia. De rust stand was 2-1. PAARDESPORT. De Italiaan Ravano is met Prince Regent na barrage winnaar geworden van de wedstrijden om het Europees jeugdkampioenschap springen. WIELRENNEN. Wereldkampioen Schur toonde zondag te Schleiz zijn uitstekende vorm. door op overtuigende wijze zijn titel van Oostduits kampioen op de weg te pro longeren. Op het 170 km lange parkoers slaagde alleen Eckstein erin in het spoor van Schur te blijven, maar in de eindspurt was hij kansloos. De uitslag was: 1. Schur 4 uur 43 min. 50 sec. 2. Eckstein z.t., 3. Ampler 4.46.04. WIELRENNEN. Met een voorsprong van negen ronden op zijn naaste concurrent behaalde de 24-jarige Dortmunder Marsell zondag te Neurenberg de Duitse stayerstitel. Marsell legde de 100 km ten aanschouwe van 10.000 toeschouwers af in 1 uur 26 min. 23 sec. Holz en Petry staakten de strijd, hetgeen voor de keuzecommissie van de Duitse wielerbond aanleiding was om al leen Marsell af te vaardigen naar de wereldkampioenschappen in' Leipzig. ATLETIEK. Bij internationale atletiek wedstrijden in Menden in Westfalen heeft onze landgenote Toos Mutter de 200 me ter gewonnen in 25.6 seconden. Op de 100 meter werd zij tweede in 12.4 sec. VOETBAL. In de eerste ronde van het Europees bekertoernooi voor clubs heeft Ask Vorwarts zondag in Oost-Berlijn met 21 gewonnen van Rode Ster uit Brno. De return wedstrijd wordt 10 augustus in Brno gespeeld. VOETBAL. De Nijmeegse tweede divisie club NEC heeft de linksbinnen van BW, J. van den Dungen, gecontracteerd. Het is de vierde nieuwe speler die NEC voor het nieuwe seizoen heeft aangetrokken. Hairos II is in topvorm. Zondag won de Frans-Nederlandse hengst op de draf- baan van Hamburg-Bahrenfeld de Grote Prijs van Duitsland over 2600 meter en verdiende daarmee voor eigenaar A. Voor- douw uit Oestgeest .18.000 mark. Hairos II had als enige een handicap van 100 meter en liep een zeer goede kilometertijd van 1.18.6. De hengst, die gereden werd door Wil lem H. Geersen had aan de finish vele lengten voorsprong op Iskander F, (Frank rijk) die met Walter Dahl-op 2640 meter vertrokken was. Derde werd het Duitse paard Alfo Romeo (2620 meter) met Willie Weidner op de Sulky. In 1958 won Hairos II ook de Grote Prijs van Duitsland. Toen had hij echter een handicap van slechts veertig meter. De totalisator betaalde voor een inzet van 10 mark winnend 18, plaats 15-23 en 20 en covercal 111 mark. De uitslagen van de zondag op Mereveld gehouden draverijen luiden: Zuidwolde-prys (2140 m): 1. Y Norton 1.26.1. 2. Yankee Maid, 3. Yec. Winn. 2.10, pl. 1.40, 2.40. 2.20, gek. 5.60. cov. 8.—. Zweelo-prijs (1200 m): 1. Zefa 1.24.9. 2. Zampa van Papenhoef, 3. Zamboni. Winn. 4.20, pl. 2.—, 2.70, 4.80, gek. 15.40, cov. 8.80. Het Tom Schrcurs Memoriaal (2600 m): 1. Way Jewel 1.24.3, 2. Vrijdag, 3. Tilda O. Winn. 1.20, pl. 1—, 1—, gek. 1.00, cov. 1.90. Merevclds mijlrecord-prijs (1610 m): 1ste heat: 1. Typhoon 1.21.1. 2. Vanadis, 3. Theo Messidor. Winn. 5.10, pl. 2.50, 1.60, gek. 4.40. cov. 3.60. Mereveld Mijlrccord-prijs (1610 m): 2de heat: 1. Vanadis 1.21.2, 2. Theo Messidor, 3. Jambart P. Winn. 1.60, pl. 1.10, 1.10, gek. 1.70, cov. 2.20. Ruinerwold-prijs (2200 m): 1. Yssel 1.28.7. 2. Yemen, 3. Walnut Erebus. Winn. 3.90, pl. 1.30, 1.30, 1.60, gek. 5.10, cov. 5.—. Record-prijs der 4-jarigen 1610 m): 1. Xanno Hanover 1.25.5, 2. Xenocraat, 3. X Goudenrijder. Winn. 2.80, pl. 1.90, 6.70, 5.40, gek. 20.20, cov. 25.20. Assen-prijs (2200 m) voor amateur- rijders: 1. Thea Drabbe 1.26.4. 2. X Mieke Hollandia, 3. Visuil S. Winn. 18.30, pl. 3. 1.90, 7.50. gek. 10.10, cov. 5.—. De Wijk-prijs (2600 m): 1. Waluna Nor ton 1.26.3, 2. Wendy Hollandia, 3. Vizier. Winn. 27.60, pl. 7.50, 2.30, 7.50, gek. 14.—, cov. 5.80. Definitieve uitslag Mereveld's Mijl record: 1. Vanadis 4.21.3, 2. Theo Messidor 4.23. 3. Jambart P 4.23.5. Totalisator-omzet 172.849.50. Tijdens de Hongaarse atletickkampioen- schappen die in Boedapest werden gehou den, won Istvan Rozsnavolgy zaterdag de 1500 meter in 3 minuten 38.8 seconde en bleef daarmee slechts 0.7 seconde boven het Europese record van de Tsjech Jung- wirth. Op de wereldlijst van dit jaar be zet de Hongaar met deze prestatie de eer ste plaats. In Berlijn verbeterde Hans Grodotzki het Duitse record op de 3000 meter tot 7.54.2. Het wereldrecord staat met 7.52.8 op naam van de Engelsman Gordon Pirie. Siegfried Valentin, de nieu we wereldrecordhouder op de 1000 meter won de 800 meter in 1.46.8, een nieuw Oost duits record. Frits Kuehl kwam, eveneens in Ber lijn, met de kogel tot 17.29 meter en bij het discuswerpen tot 53.47 meter. Bij de dames verbeterde Johanna Luettge haar Duitse record kogelstoten tot 16.45 meter, tweede werd Wilfriede Hoffman met 16,22 meter. Karin Richert won door afwezigheid van wereldrecordhoudster Gisela Birkemeyer de 80 meter horden in 10.8 seconde voor Christa Gutsche die 10.9 liet afdrukken. Karin Lenze sprong 1,67 meter hoog. In het Lctzigrundstadion in Zürich ver beterde een Zwitserse estafetteploeg het nationale record 4x 100 meter tot 40.8 se conde. Snelle marathon De Engelse langeafstandloper Dennis O'Gorman heeft zaterdag in Juyton bij Liverpool een marathon gewonnen, de 32- jarige Brit liep de 42 km. en 195 m. in 2 uur 18 minuten en 15.6 seconde. Tweede werd Fred Norris in 2.19.08, terwijl Colin Kemball op de derde plaats eindigde in 2.21.22. Voor het eerst na haar' blessure kwam de Australische atlete Betty Cuthbert za terdag weer aan de start in Sydney. Ge holpen door een sterke rugwind sprintte ze de 100 meter in 11.2 sec. een fantasti sche prestatie, die een nieuw wereldre cord betekend zou hebben, ware die wind er niet geweest. Vera Krepkina (Rusland) en Betty's landgenote Shirley Strickland-De la Hunty houden het wereldrecord 100 meter met een tijd van 11.3 sec. Het internationale tennistoernooi van de HLTC Hilversum kon zondag, op de laat ste dag. niet geheel worden uitgespeeld. De finale herendubbelspcl moest in het mid den van de tweede set worden onderbro ken wegens regen en kon niet worden voortgezet. Ook de mixed kon, met nog een partij van de halve finales en met de finale zelf nog te spelen, niet worden geëindigd. Bij loting werd de Zuidafri- Ten nis kaanse combinatie Rcnée Schuurman en Gartner winnaar en hun landgenote mej. Vukovic, die met de statenloze Petrovic een dubbel vormde, tweede. Het herenenkelspel gaf in de eindstrijd een duidelijk overwicht te zien van de Engelse Davis-Cupspeler Davies, die Pe trovic in drie sets (6-2, 4-6, 6-2) versloeg. Ook nu weer bleek de uitstekende service van de Engelsman een sterk wapen, waarmee hij meerdere aces scoorde. In de tweede set verzwakte hij iets, waarvan zijn tegenstander, goed profijt trok, doch in de derde set was Davies weer opper machtig. De finale damesenkelspel was zeer een zijdig. In alle opzichten was mej. Vuko vic haar landgenote Renée Schuurman de baas. De cijfers spraken hier duidelijke taal: 6-0. 6-1. De beide finalisten in het damesenkel spel speelden samen de eindstrijd dames dubbelspel tegen hun landgenotes mej. Hunt en mej. Hutchings. Hier won het laatste duo na spannende strijd: 2-6, 6-3, 7-5. Het herendubbelspel bracht de Engelse combinatie Davis-Becker tegenover Bey en Nette (Rhodesië-Australië) die vorig jaar de titel wonnen. De Engelsen waren Een gehavende Nederlandse heren alletiekplocg is er zondag in het stadion Munici pale van het 25.000 inwoners tellende stadje Forbach niet in geslaagd revanche te nemen voor de nederlaag van verleden jaar in Lille, toen met 11794 punten van een Franse B-ploeg werd verloren. Nu werd het 11894 punten in het voordeel van de Fransen. Een nederlaag, die zich voltrok aan het einde van de wedstrijd, toen de mist kwam opzetten uit het omringende woud, zodat het stadion een wel wat wijdse betiteling voor de sintelbaan met enkele tribunes in een bijna nachtelijk duister werd gehuld. Slechts eenmaal doorboorde, althans in figuurlijke betekenis een lichtstraaltje de zwarte, grauwe en vooral natte omgeving, dat was toen Jan van Udcn als laatste loper van de Nederlandse estafetteploeg de finishdraad doorbrak. Met een tijd van 3 min. 17 sec. evenaarde het team, bestaande uit Van der Knaap, Groothuis, Hooftman en Van Uden, het nationale, uit 1956 daterende record, een prestatie, die nog meer reliëf krijgt wanneer men weet, dat de baan gedurende de laatste 24 uur meer water had moeten verwerken dan anders in een jaar tijds. Het begon zo goed met de Nederlandse ploeg. Parlevliet liep op de doordrenkte baan een bijzonder goede 400 meter horden in 53,9 sec., een tijd die zeker een seconde minder had kunnen zijn, als de weers omstandigheden hadden meegewerkt. De iange Amsterdammer Heida bleek ook nu weer overduidelijk onze beste man op de A tletiek 800 meter. Van Uden zag een kranige 400 meter in de binnenbaan gelopen ge honoreerd met een magnifieke 48,6 sec., terwijl Romani de kogel naar 53.76 meter slingerde en daarmede als zoveelste Neder lander op de bovenste trede van het ere podium kwam te staan. De Nederlandse kolonie op de tribune wreef zich de ogen uit en ging er eens goed voor zitten bij dit onverwachte Nederlandse geweld. Heida, die zich in de laatste weken weer op de 800 meter heeft geworpen met als resultaat twee maal een verbetering van het Nederlandse record, liet na de eerste 100 meter in banen (13,4 sec.) de leiding aan de Surinamer Esajas met een eerste ronde in 55 sec. precies. In tegenstelling tot andere races zette hij na 500 meter de aan val in hetgeen resulteerde in een voor sprong van 4 meter bij het ingaan van de laatste 100 meter, een marge die hij niet meer prijsgaf ondanks de verwoede po gingen van Esajas en de Fransman Duran. Voor ons was het eens te meer een bewijs dat Heida die verleden jaar in Lille door een magnifieke race aan de 1500 meter be gon, eigenlijk een verloren jaar heeft ge had en zeker op de 800 meter had kunnen blijven. De 18-jarige Van Uden was op de 400 meter niet in het minst geïmponeerd dooi de sterke tijden van zijn tegenstanders Bertozzi en Bardon. Prachtig gelijkmatig lopend met een eerste 200 meter in 24 sec. finishte hij fris en monter alsof het hem geen moeite had gekost. De Amsterdammer Groothuis vestigde de aandacht op zich door zijn sterke eindspurt, die hem in de toekomst ongetwijfeld nog verder zal brengen. Op de 110 meter horden zagen wij Eef Kamerbeek in een vloeiende stijl naar de zege lopen, terwijl naar onze mening Nederhand als tweede finishte. Later bleek de Franse jury het beter te hebben gezien en werd hij vierde geplaatst in dezelfde tijd als de Fransen Duricz en Raynaud. De 14.4 sec. van Kamerbeek die volgende week in Vlaardingcn gaat proberen zijn stijgende prestafielijn op verschillende nummers ook in de tienkamp te verwezenlijken was van prima gehalte. Kees Koch, was de man die voor de Nederlandse ploeg de meeste punten ver zamelde en wel met twee eerste plaatsen bij het discuswerpen en kogelstoten. De discusworp van 52,98 meter bij zijn tweede poging behaald, was ruim voldoende om al zijn concurrenten achter zich te houden, maar bij het kogelstoten won hij met slechts 12 cm verschil. Twee maal belandde de zware ijzeren bol op 16 meter. De Am sterdammer Van Wees die zijn zakenreis door Frankrijk en Italië even had onder broken om aan deze landenwedstrijd deel te nemen zag zijn prestatie bij het kogel stoten van 15,70 m. slechts met een vierde plaats beloond. Wanneer hij iets meer aan techniek wint zal het record van Koch wankel komen te staan. Fikkert, de cap tain van de Nederlandse ploeg sloot de overwinningenreeks van de oranjebroeken met een goede speerworp van 64,49 meter op het glibberige gras af. Maar de Nederlandse heren konden de elf Franse overwinningen waarvan zelfs zes dubbele niet meer tegenhouden. Hierbij dient echter rekening te worden gehouden met het feit dat enige prominenten als Visser, Kunen, Cujé, Moerman, Hans Smit en Jaap Smit, die wegens blessures of om andere redenen afwezig waren voor een dragelijker score hadden kunnen zorgen. Want nu waren onze sprinters op de 100 en 200 meter niet opgewassen tegen het geweld van de Fransen, ofschoon Bos op de 200 meter met 22.2 sec. dezelfde tijd als de winnaar kreeg toegewezen. Op het vèrspringen bleven de Neder landers beneden de maat terwijl Cujé op de 3000 meter steeple node werd gemist. Blankenstein beging op de 1500 meter de fout op 200 meter voor de finish, toen de voor hem lopende Misplon afstopte, niet ineens te demarreren. Nu deed hij dat bij het uitkomen van de bocht en toen was het te laat. Dclnoye zal nog lang de herinnering aan Simonet met zich dragen. Halverwege het parkoers had de atleet uit Vaals een voor sprong van 40 meter op de Fransman, daar na liep deze schrede voor schrede in om tenslotte met een voorsprong van 40 meter over de eindstreep te gaan. Nederland heeft verloren en dat komt omdat onze ploeg teveel zwakke dekken telt en daardoor zelfs tegen een tweede- of 1 derderangs team hel onderspit moet delven. flink op weg naar de zege toen bij de stand 6-4 en 3-0 in hun voordeel de regen verder spelen onmogelijk maakte. Davies en Becker werden daarop tot winnaars uitgeroepen. In het damesenkelspel kon de enig over geblevene Nederlandse, mevr. Baars-Wie- nese, de finale niet halen. Daarvoor zorg de de Zuidafrikaanse Rcnée Schuurman, die zich met 6-1, 6-3 de sterkste toonde. Het laatste Nederlandse herendubbel, Van Dalsum-Van Eysden, moest in de kwart finales het hoofd buigen voor het duo Bay- Nette: 6-1, 6-3. De zusjes Fredy en Joyce Marinkelle konden in de halve finales damesdubbel spel nieto p tegen de Zuidafrikaansen Vu kovic en Schuurman, die met tweemaal 6-1 wonnen. In het gemengd dubbelspel werd onze landgenoot Van Eysden met de Engelse mej. Armstrong als partner in de halve eindstrijden met 6-3, 8-6 verslagen door Renée Schuurman en Gartner. Voor de vijfde keer sinds 1955 is Italië winnaar geworden van de Europese zone van het toernooi om de Davis Cup. Dit keer wonnen de Italianen van Zweden met 3-2. De enige nederlaag in zes jaar leed de Italiaanse Davis Cupploeg voor de Europese zone in 1957 te Brussel, toen België in de finale de Italianen met 3-2 versloeg. De grote kracht van de Italia nen is ongetwijfeld de dubbel-Sirola Pietrangeli, die in de 24 voor de Davis Cup gespeelde dubbelspelen nooit is ver slagen. In de interzone-finale, waarvoor Italië zich nu geplaatst heeft, is de tegen stander nog onbekend. Waarschijnlijk zal deze finale worden gespeeld in Brisbane. Als restant van het toernooi om de Haarlemse tennistitels werd zaterdag de finale uitgespeeld van het damesenkelspel in de B-afdeling. Mevrouw M. Gaus had reeds van mevr. Venekamp de eerste set gewonnen (6-4), de tweede set leidde me vrouw Venekamp met 4-3, toen men door regen moest staken. Met 6-3 won mevr. Venekamp en moest de strijd in een be slissende set beslecht worden. De Bloe- mendaal-speelster mevrouw M. Gaus won ten 'slotte met 8-6. In Utrecht vond zondag onder voorzit terschap van de heer Th. Hogenboom (Amsterdam) de vergadering plaats van de Centrale Organisatie van Voetbal scheidsrechters, die namens de KNVB bij gewoond werd door Dirk Nijs. Lang werd gesproken over de training en de medische controle die de scheids rechter behoeft en Dirk Nijs kon beloven dat de KNVB mede zal werken om te ko men tot een regelmatige medische contro le. Over de huidige gang van zaken bij de COVS waren weinig klachten. De con tributie zal gehandhaafd blijven en de af tredende bestuursleden werden herkozen. Het waren: H. Wallenburg (Den Haag) als secretaris, W. J. V. Peters (Beilen) als penningmeester, en als leden de heren: mr. G. W. J. Kernkamp (Utrecht), G. Eeden (Leeuwarden), C. Nijhuis (Zut- phen) en K. Schipper (Groningen). Verder zal gestreefd worden naar meer internationaal contact in het bijzonder met Belgische en Franse scheidsrechters. Ook in het binnenland zal de onderlinge band verstevigd worden, o.a. door het houden van districtsvergaderingen. Ten slotte werd aangekondigd dat de nationale scheidsrechtersdag op 9 juli 1961 zal plaatsvinden. Hockey Behalve de zestien hockeyspelers, die aan het Olympisch toernooi in Rome zul len deelnemen, worden nog twee reserves ingeschreven. Deze zeventiende en acht tiende man mogen volgens het Olympisch reglement niet in Rome vert even en zul len daarom in Nederland op een eventuele oproep wachten. De elftalcommissie van de Kon. Ned. Hockeybond heeft voor het vervullen van deze taak aangewezen Hans Both (SCHC) en Charles Coster van Voor hout (A'dam) ATLETIEK. De Amerikaan Bill Nieder, houder van het, overigens nog niet er kende wereldrecord kogelstoten met 19,99 m, die door een knieblessure niet kon uit komen in de selectiewedstrijden voor de Olympische Spelen en derhalve niet is opgenomen in de Amerikaanse ploeg voor Rome, bereikte tijdens wedstrijden le Eugene (Oregon) een afstand van 19,7? meter. De een na beste wereldprestatie staat op naam van zijn landgenoot Dalles Long met 19.77 meter. MAANDAG 1 AUGUSTUS 196 0 Hoofdklasse: HHC-Schoten 2—8, Sparta—EHS 4—2. OVVO—UW 3—1. Eerste klasse: ABC—Kennemerland 16--3, EDO Neptunus 8-3. Volewijckers—Ajax 3—14- Overgangsklasse A: RCH Schoten 2 13, 0\ O 2HFC Haarlem 5-3, RFC—Thor 3—3, Tjikalong Overgangsklasse B: Sparta 2Laakkwartier 20—7. HCK2-TYBB 3—2. SVV—Blauw Wit 15—3. Tweede klasse A: TIW—Feijenoord 7—12 HHC 2 Sparta 3 11—3, Rood Wit—WVHEDW 2 1—3, Storks—Schiedam 13—7. 1Q 19 Shell—THB 10—2. Schoten 3—VVGA 3 18—12 (VVGA degr.), EDO 2—Aiax 2 9. Tweede klasse C: BloemendaalRCH 2 6—14, Rivalen—TOG 10-2, SC Haarlem 2-Volewijckers 2 11—7. RAYON HAARLEM 3 A: Schoten 4—SC Haarlem 3 2—10, EDO 3— Terrasvogels 213. 3 BKennemerland 2EHS 2 0—20, TYBB 2— HCK 3 12—3. Halfweg—DSS 11-3. 4 ADSS 2Ripperda 2 415, VI. Vogels 2 HFC Haarlem 2 0-21, Terrasvogels 3—Geel Wit 13—21. B: Rooswijk 3—Terrasvogels 2 10—25. Ripper- da—EHS 3 15-6, DIO 2-OG 4 13—1, THB 2— Halfweg 2 5—9. 4C: Kennemerland 3RCH 3 104. HFC Haar lem 3—TYBB 3 16—8. Schoten 5—Rooswijk 2 7—11, Bloemendaal 2—THB 3 11—9. 41): SC Haarlem 4-EDO 4 5-10, HCK 5-VI. Vogels (HCK n.o.). Smidt aan slag tijdens de wedstrijd Schoten—HHC Zondagmiddag reikte mevr. Schreurs de „Tom Schreurs Memoriaal" uit. Jockey P. M. Smit met het paard Way Jewel, winnaar van de koers, neemt de trojee in ontvangst. Petrovic (rechts) feliciteert Davies met zijn overwinning. 9 mamwamam—tmmmtmamm—ms—mmimm—Km—ammmammmBBB*

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 10