Bas Maliepaard werd in Zandvoort Nederlands kampioen op de weg Stormvogels contracteerde 25 spelers waaronder zeven nieuwelingen Volledig profvoetbal in Duitsland Wind liet zeilers in de Hollandweek in de steek Verdienstelijk gelijkspel van Haarlem tegen Volewijckers Ab Sluis winnaar in Badhoevedorp Laatste rit eindigde in sprintzege voor De Haan Wegtitels voor Gaul, Demulder en Strehler Gaiardoni verbeterde wereldrecord 200 meter Italiaanse wielerploeg samengesteld BAS MALIEPAARD Kick van DWS naar NEC Goen Niesten weer in training De Italiaanse profploeg voor wereldtitelstrijd Ronde van Joego-Slavië Belgische wegploeg voor Leipzig MAANDAG 1 AUGUSTUS 1960 Charly Gaul behaalde zaterdag voor de vierde keer het wielerkampioenschap van Luxemburg op de weg. Hij reed de 192,3 km. in 5 uur 7 minuten en 30 seconden en finishte met een voorsprong van 3.36 op Jempy Schmitz en Aldo Bolzan, die respectievelijk twee en derde werden. Marcel Ernzer staakte de strijd na 140 km. De vroegere wereldkampioene Elsy Ja cobs won de Luxemburgse wielertitel voor dames. Zij reed de 47,2 km. in 1 uur 16 minuten en 49 seconden. Frans Demulder heeft het wegkampioen- schap van België voor beroepsrenners ge wonnen met een tijd van 6 uur 17 min. 48 sec. over de 254 km. De strijd werd be slist in een massale eindsprint, waarin Vannitsen naar de tweede plaats reed met een achterstand van vier seconden op de winnaar. De volgende plaatsen werden be zet door 3 Decabooter, 4. Van Looy, 5. Daems, 6. Van der Veeken, 7. Bos nians, 8. Palmans, 9. Noyelle, 10. Oeli- brandt. René Strehler heeft het wegkampioen- schap van Zwitserland voor beroepsren ners gewonnen. Hij noteerde een tijd van 5 uur 56 min. 11 sec. over de 227,5 km. De volgende plaatsen werden bezet door 2. Graf, op 18 sec., 3. Lutz, op 4 min. 57 sec., 4. Ruegg, op 7.42,5., Moreis, op 8.17., 6. Gimmi op 9.34. De uitslag van de Ronde van Piemont, de vierde rit die meetelt voor het Itali aanse kampioenschap op de weg 'voor pro fessionals, luidt als volgt: 1. Sabbadini 5 uur 47 min. 13 sec. 2. Fabbri, 3. Brugnami, 4. Garau, 5. Pam- bianco, 6. Falaschi, 7. Massignan, 8. Mag- ni, 9. Defillippis, allen in dezelfde tijd als de winnaar. De Italiaanse coureur Gaiardoni vestig de op de Olympische wielerbaan in Rome een nieuw wereldrecord 200 meter vliegen de start (open banen) voor amateurs. Zijn tijd was precies 11 seconden. Het oude re cord stond met 11,2 seconde op naam van de Australiër Ploog. Het werd op 6 decem ber 1936 in Melbourne gevestigd. Na de laatste test-wedstrijden op de Olympische wielerbaan van Rome, is de Italiaanse baan-ploeg voor Leipzig nu de finitief als volgt samengesteld: Profs: Sprint: Maspes, Sacchie en Ogna. Achtervolging: Faggin en Baldini. Stayers: Musone, Honl en Pizzali. Amateurs: Sprint: Gasparella, Beghetto en Gaiardoni. Achtervolging: Testa en Valotto. Stayers: Del Litto, Viola en Chec- chctt. Advertentie HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND op de weg voor professionals werd gewonnen door de jonge veelbelovende renner UIT DE VERMAARDE LOCOMOTIEF-STAL LOCOMOTIEF, de lichtst lopende fiets gemonteerd met VREDESTEIN banden De leiders va-n de afdeling betaald voet bal van Stormvogels hebben in de nu ach ter ons liggende transfer-maand niet stil gezeten en bedriegen de voortekenen niet, dan zal in hel komende seizoen blijken, dat ze diverse goede „inkopen" tijdens de „seizoen-opruiming" hebben gedaan, vooral ten aanzien van die plaatsen, waarvan in het afgelopen seizoen gebleken was, dat ze niet al te sterk bezet wa'ren. Niet minder dan zeven spelers uit andere verenigingen werden gecontracteerd. Van hen is Siem de Graaf (ex-VSV en ex-Haar lem) wel de bekendste. Voorts hebben de volgende spelers eveneens te kennen ge geven de IJmuider blauwwitte kleuren te willen verdedigen: Van der Waal (Leeuw- V o et bal arden), Vessies (DEM), Walraven (Blauw Wit), Smits (OVVO), Peters (Ripperda) en Visser (Egmondia). Met Vessies doet naast De Boer, Bakker en Pirovano de vierde DEM-speler zijn intrede in het Stormvogels-kamp. In totaal telt Stormvogels in het komen de seizoen niet minder dan 25 contract spelers. Behalve de hierboven genoemde zeven nieuwelingen zijn dat: De Graaf, Van den Oever, Freriks, Janssen sr, Piro vano, Tol, De Boer, Van der Lugt, Bakker, Snoeks jr, Doorneveld, Van Wooning, Nat, Kloosterman, Minneboo, Vrijhof, Egner en Kistemaker. In vergelijking met het vorige seizoen ontbreken dus op deze lijst Jans sen jr, die naar Sparta overging en Snoeks sr. Het komt ons inderdaad voor, dat uit dit 25-tal spelers een goed team te formeren is, temeer daar naar de mening van lei dende figuren uit Stormvogels-kringen de training bij de nieuwe oefenmeester in uit stekende handen is. vsv VSV is met contracteren nog niet gereed gekomen. Een aantal spelers, dat het vorig seizoen deel van de ploeg van de roodwitten uitmaakten, heeft door vakantie of an- Op de bondsdag van de Duitse Voetbal bond in Frankfort heeft men zich, nadat hi erover reeds jarenlang vruchteloze de batten zijn gevoerd, uitgesproken voor de invoering van een „Bundesliga" (ere-divi- sic). Tevens heeft men ingestemd met de invoering van beroepsvoetbal. De regio nale bonden zal worden verzocht, maatre gelen te treffen om het aantal clubs in het semi-beroepsvoetbal (de clubs met de z.g. „Vertraggespieler") te beperken. In de cre-divisie zullen zestien clubs Zeilen Tijdens het weekeinde werd in de Hol landweek I met zeer licht weer gevaren. Zondag viel de wind af en toe zelfs ge heel weg en dan was het voor de boten die de leiding hadden maar afwachten of de achter hen liggende jachten niet door een opstekend plaatselijk windje naar vo ren kwamen. Het was soms louter geluks- zeilen vooral in de kruisrakken, want de zwakke wind was bovendien nog zeer ver anderlijk. In de FD-klasse behaalde de Duitser Dietrich, een zeer goed lichtweer zeiler, zijn tweede dagoverwinning en bij de Val ken en de Sharpies zijn Von den Baumen en Kraan jr. met drie zeges al zeker van de hoofdprijs. In bijna alle andere klassen zal echter de laatste wedstrijd van maan dag de beslissing moeten brengen. worden ondergebracht, waarvan de hoogst- geplaalste in de competitie het kampioen schap behaalt. Hiermee vervallen de eind- tournooien, waaruit tot nu toe de kampioen naar voren kwam. In kringen van de Duit se Voetbalbond gelooft men in 1962 met de ere-divisie te kunnen starten. De gedele geerden, die op de bondsdag tot deze be sluiten kwamen, vertegenwoordigden rond twee miljoen Duitse voetballers. „Een nieuw tijdperk in het Duitse voet bal zal hiermee worden ingeluid", zo luid den de eerste commentaren uit Westduitse voetbalkringen. De Nijmeegse tweede-divisieclub NEC h eeft zaterdag een contract gesloten met Cees Kick, voorhoedspeler van DWS. NEC had reeds Slijkhuis (Vitesse) en Smulders (PES) gecontracteerd. Maar des ondanks werd de financiële positie van de Nijmeegse club in de laatste dagen beter. Het gemeentebestuur van Nijmegen heeft namelijk alle terreinen van NEC aan de I-Iazenkampseweg bestemd voor woning bouw gekocht en ter compensatie de bijveldcn van het Goffertstadion in huur afgestaan. Ook de lagere elftallen van NEC gaan nu dus op het Goffert-complex spe len. Deelnemers uit de Vrijheidsklasse po gen zo veel mogelijk wind in de zeilen te vangen om zodoende sneller weg te komen van de finish dan de concurrenten. derszins nog niet getekend maar zal zulks in de komende dagen ongetwijfeld alsnog doen. Voorts heeft VSV een tweetal nieuwe spelers aangetrokken, namelijk De Jager van Go Ahead en Kort van West- Frisia. Laatstgenoemde speelde onlangs op Texel met VSV mee in een propaganda- wedstrijd tegen Volendam en zijn spel op de spilplaats maakte toen een zeer goede indruk, hetgeen ook gezegd kon worden van een jeugdig speler uit eigen gelederen, namelijk Versluys, die toen rechtshalf speelde. Ook in het komende seizoen zal de heer De Wit weer als oefenmeester op treden. Haarlem heeft zaterdagavond in Am sterdam tegen Volewijckers een aantal nieuwe spelers geprobeerd en daarbij bleek dat het elftal, misschien met een enkele wijziging, tot goede dingen in staat zal zijn. Tegen de eerste divisie-club werd niet slechts een eervol gelijkspel (2-2) be reikt, maar vooral het vertoonde spel geeft reden tot voldoening. Nu Haarlem in de komende competitie de steun moet missen van De Graaf, Groeneveld en Oepkes had men zich van diverse nieuwe krachten voorzien en vrij wel alle nieuwelingen hebben een behoor lijke partij voetbal gespeeld. Doelman Van "t Kruis (ex-Watergraafsmeer) deed het lang niet kwaad, linksachter Jesse (voor heen Ajax en Blauw Wit) voelde zich nog wat onwennig op de linksachter plaats maar linkshalf Duyster (ex-De Spartaan) bleek een harde en zeer nuttige werker terwijl ook linksbinnen de Ridder (voor heen Ajax en De Graafschap) een zeer intelligente speler was. Maar linksbuiten Jonker van het Castri- cumse Vitesse vooral bleek een goede aan winst. Deze speler is uiterst snel en be schikt over een uitstekende techniek. Het Haarlem elftal was in deze soms aan trekkelijke wedstrijd als volgt samenge steld: d: Van 't Kruis; a: Sybrandi en Jesse, m: Dinkelberg, (na rust Boom), Be- rendregt en Duyster, v: Vreeken, Goed hart, Doornbosch, de Ridder en Jonker. De Haarlemmers boden de thuisclub uit nemend partij en van enig krachtsverschil was geen sprake. Zelfs waren de aanval len van de roodbroeken wat gevaarlijker maar in enkele situaties hadden de Haar lemmers het geluk niet op hun hand. Na twintig minuten leidde een vlotte Amsterdamse aanval tot het eerste doel punt. Tegen het schot van de Amsterdam se rechtsbinnen stond Van 't Kruis mach teloos, 1-0. Haarlem bleef hierna goed par tij geven en werd zelfs wat sterker. Het duurde echter tot kort voor rust voordat Doornbosch de Amsterdamse doelman het nakijken gaf zodat de thee met gelijke stand (1-1) werd genuttigd. Na de pauze hield Haarlem het initiatief nog even in handen. In deze periode werden eerst enkele kansen gemist maar tenslotte ge lukte het Doornbosch de Haarlemmers aan een 1-2 voorsprong te helpen. De strijd bleef gelijk opgaan en tien minuten voor het einde scoorde de Volewijckers mid- voor de gelijkmaker toen de Haarlem doel man een hard schot niet onder controle kon krijgen (2-2). Alkmaar heeft zaterdag met 4-1 verlo ren van Lokomotiva uit Zagreb (Joegosla vië). Bij de rust hadden de Joegoslaven al een 10 voorsprong. Woensdagavond speelt Lokomotiva, zoals bekend, in Haar lem tegen EDO. DOS heeft zaterdag in Essen gelijkge speeld tegen Schwarz Weiss. Beide teams scoorden tweemaal. Bij de rust leidde DOS met 1-0. DOS behaalde zondag een verdiende overwinning met 3-1 (rust 1-1) op FC Kai- serslautern. Voor de Nederlandse doelpunten zorg den midvoor Van der Linden (17de min.) en rechtsbinnen Hanek (31ste min.). De keuzecommissie van de Belgische Wielerbond heeft na afloop van het Bel gische wegkampioenschap de ploeg be kend gemaakt, die België zal vertegen woordigen bij het wereld-kampioenschap op de weg voor professionals: hiervoor zijn de volgende renners aangewezen: Adriaenssens, Aerenhouts, Cerami, Daems, Demulder, Foré, Planckaert en Van Looy. Reserves zijn: Decabooter, Oelibrandt, Hoevenaers en Van der Veeken. De 22-jarige Bas Maliepaard had in de finale van het nationale wegkam pioenschap der beroepsrenners, dat zondagmiddag op het circuit van Zand voort werd gereden, aan een vierde plaats voldoende om beslag te kunnen leggen op de titel. De kleine Brabander uit het plaatsje Willemstad aan het Hollands Diep, dit seizoen voor het eerst en met veel succes als profes sional aan de slag, werd in deze slotrit, die een vlak en eentonig karakter droeg en waarin helemaal geen gevechten van betekenis werden geleverd, niet eenmaal bedreigd. Zijn naaste rivalen Ab Geldermans en Jef Lahave - pas hersteld van een sleutelbeenbreuk - hebben het hem helemaal niet 'lastig kunnen maken. Bovendien kon Maliepaard op de steun rekenen van zijn ploegmakkers Wim van Est, Martin van der Borgh, Piet Steenvoor- den, Gerrit Voorting en Huub Zilverberg. Zij verbleven onophoudelijk in de voorste gelederen van het peloton om favoriet Bas Maliepaard voor onverhoedse aanvallen te behoeden. In die opzet zijn de „gele'' rijders volkomen gslaagd, want Arie van Wetten, Theo Sijthoff, Jo de Roo en Ab van Egmond, die theoretisch nog een kansje hadden, maar nagenoeg reeds uitgeschakeld waren, kregen geen enkele kans om voor een even tuele verrassing te zorgen. Het gelid bleef gesloten en in de massale eind sprint om de ritoverwinning toonde Jo de Haan zich tenslotte de snelste. De formule van dit kampioenschap, dat over drie ritten wordt betwist, werkt de ploegenstrijd in de hand. Van een indivi duele strijd is onder deze omstandigheden geen sprake meer. Dat was in de beslis sende kampioensrit te Zandvoort duidelijk merkbaar. Een Maliepaard, die nochtans een waardig kampioen is, bleek over meer en betere helpers te beschikken dan Ab Geldermans. De Beverwijker reed daar om aanvankelijk een voorzichtige koers. Pas in de slotfase van de strijd kwam Ab naar voren om te proberen zich van Ma liepaard te ontdoen. Het verschil bedroeg maar amper drie seconden. Maar Gelder- waaaai—nra nu r rn. in nmixii—i*tm Wielrennen mans kreeg geen metertje vrij spel en werd angstvallig in zijn bewegingen ge volgd door Maliepaard c.s. Jef Lahaye, die mogelijk ook nog een rol had kunnen spelen in dit spel om de kampioenstitel, was door een pas herstelde sleutelbeen- breuk onvoldoende getraind aan de start gekomen en werd in de slotfase uit de wielen gereden. Er viel in deze derde en beslissende rit van het wegkampioenschap, waarvoor ze ventig renners aan de start verschenen favoriet Coen Niesten, die nog niet her- -teld is van zijn in de Tour de France op gelopen blessures, was er niet bij wei nig opwindends te beleven. Strijd van eni ge betekenis werd er niet geleverd door 'e renners. Het bleef bij wat kleine scher mutselingen. Nochtans deden vooral een \rie van Wetten, Piet Rentmeester en ?heo Sijthoff aanvankelijk hun uiterste est om door een ontsnapping voor het •errassende element te zorgen in deze fi nale. Zij slaagden daarin echter niet. Ook ie prijsrijders Karei Hamelink en Lam mert van der Ven, die het met solovluch- en probeerden, kregen geen schijn van kans om een blijvende voorsprong te ver veren. Zij moesten wat later in de strijd deze inspanning duur bekopen. De Tour- •enners Piet Damen en Martin van der Borgh konden evenmin weg komen. Pas in de 23ste ronde kwam er door een ontsnapping van Piet van Est, Huub Zil verberg en Ab van Egmond wat meer spanning in de kleurloze strijd. Door een felle jacht van Arie van Wetten en Wim van Est kwam alles echter weer bijeen. Het bleef evenwel onrustig, want een een nieuw kopgroepje waarin de kans hebbers Rentmeester, Van Wetten en Sijthoff kwam na enkele schermutse lingen tot stand. Ook dit ploegje wist niet uit de greep van het peloton te blijven. Evenmin trouwens als Hofland en Van der Pluym. Het bleef bij pogingen. Van sprankelende jachten of verwoede achter volgingen viel geen spoor te bekennen. Het gevaar werd bijtijds in de kiem ge smoord. Vooral Wim van Est, Van der Borgh. Steenvoorden, Zilverberg en favo riet Maliepaard weerden zich het best in deze afweerslag. Geldermans actief Tien ronden voor het einde (42 km) ging ook Geldermans, die zich steeds on opvallend in het peloton had opgehouden, zijn kansen op een ontsnapping beramen. Door toedoen van de Beverwijker ontstond er een kopgroep van elf man en daarin was ookMaliepaard vertegenwoordigd. Verder maakten Van Wetten, Van der Put- ten, Hinsen, Van der Borgh, Knoops, Kers- ton, Pos, De Roo en Wagtmans deel uit van dit. elftal. Door een ontketende jacht van de theore tische kanshebbers Van der Steen, Rent meester en Van Egmond, die nog steeds mop bleven koesteren op een voor hen gunstige wending van de strijd, wérd ook deze aanval verijdeld. Piet van Est pro beerde daarop zijn slag thuis te halen voor de ritoverwinning. Maar het verging hem al net als al die andere demarranten: hij werd weer ingelopen. Bij het ingaan van de laatste ronde lan ceerde Geldermans nog een scherpe de marrage cm alleen èn met voorsprong aan de finish te arriveren. Maar toen hij na een paar honderd meter fel gejaagd te hebben eens achterom keek, zat Malie paard aan zijn wiel. Ab gaf zich toen ge wonnen. In de massale eindsprint van het peloton waarvan Jo de Haan zich de snelste toonde had Maliepaard aan een vierde plaats ruimschoots voldoende om beslag te leggen op de titel. De uitslag van de derde rit luidde: 1. .7. de Haan, Klaaswaal, de 190 km. in 4 uur 27 min. en 6 sec.; 2. P. Damen. Lies hout; 3. J. Captein, Amsterdam; 4. B. Ma liepaard, Willemstad; 5. Th. Sijthoff Rot terdam: 6. J. de Roo, Schore; 7. A. v. d. Steen, Etten; 8. J. v. d. Putten, Den Haag, 9. M. v. d. Borgh, Koningsbosch; 10. A. van Egmond, Den Haag; 11. P. van Est, Klundert; 12. A. Geldermans, Beverwijk; 13. D. de Groot, Amsterdam; 14. L. v. d. Pluym, Made; 15. J. Coone, Eindhoven; 16. F. Knoops, Koningsbosch; 17. T. Berg mans, Aalst; 18. S. Verhoef, Rotterdam. Eindstand: 1. en kampioen: B. Malie paard in 14 uur 6 min. en 14 sec. (8 punten); 2. A. Geldermans in 14.06.17 (20 punten); 3. A. v. d. Steen in 14.06.22 (33 punten). Een wedstrijd voor nieuwelingen, die aan dit kampioenschap vooraf ging, werd in een massale eindsprint gewonnen door Henk Nieuwkamp uit Borne. De uitslag luidde: 1. H. Nieuwkamp. Borne, de 60 km. in 1 uur 23 min. 42 sec.; 2. L. Althuizen, Den Haag; 3. W. Munlz, Rotterdam; 4. R. Hendriks, Haar lem; 5. P. Vleesman, Uitgeest; 6. P. Krol, Amsterdam; 7. G. Oudshoorn, Vinkeveen; 8. P. Leunis, Amsterdam; 9. A. Ruijs, Haarlem; 10. H. Mater, Amsterdam. Coen Niesten, de onfortuinlijke Tour de France renner is vandaag weer met zijn ti-aining begonnen. Hij kwam in de Tour te vallen en brak zijn sleutelbeen, maar dit is weer zo ver genezen, dat Coen het weer voorzichtigaan gaat proberen. Vanmorgen is hij er met zij verzorger op uit getrokken en heeft hij zijn eerste 50 km gedraaid, 's Middags pakte hij er nog even 80 km bij. Als nu alles naar wens verloopt hoopt Coen Niesten nog deze week aan de acht van Chaam mee te kunnen doen, dit is een wedstrijd rondt Tilburg, die woensdag wordt gereden. Ongetwijfeld zal Coen dan weer spoedig in wedstrijden rijden, zeker in de grote slotkoers van dit seizoen, eind september. De bekende rit ParijsTours, waarin hij vorig jaar achter Rik van Looy tweede werd. De sportcommissie van de Italiaanse Wielerbond heeft, in overleg met Alfredo Binda, de Italiaanse profploeg voor de wedstrijd om het wereldkampioenschap op de weg als volgt samengesteld: Graziano Battistini, Carlo Brugnani, Guido Carlesi. Nino de Filippis, Imerio Massignan, Gas- tone Nencini, Arnaldo Pambianco en Die- go Ronchini. Reserves zijn: Giorgio Tinazzi, Adi'iano Zamboni, Agostino Coletto en Vito Favero. De Joegoslaaf Zirovnik verbeterde zaterdag zijn positie als leider in het al gemeen klassement van de Ronde van zijn land door een overwinning in de vijf de etappe. De rit ging over 140 km van Rijeka naar Nova Gorica. De tijd van Zirovnik bedroeg 3 uur 38 min 26 s. De Zwitser Baumgartner finishte als tweede in dezelfde tijd als de winnaar en de Joe goslaaf Roner werd derde in 3 u 40 m 07 s. De Nederlandse amateur Harings ein digde in deze vijfde etappe als vijfde. Zijn tijd was 3.40.12. De Haan gaat in Zandvoort als eerste over de eindstreep. Verder van links naar rechts: Maliepaard (vierle), Da men (tweede) en Captein (derde). Bas Maliepaard Aanvankelijk waren deze vijf koplopers, die na zo'n vijftig kilometer koers aan de leiding waren gekomen Sluis en Piers na een knappe achtervolging nog ver gezeld door Wim van Smirren. Maar door een lekke band had deze renner zijn lei dende positie moeten prijsgeven. Door een felle tegenaanval van Mik Snijder en Ge rard Wesseling op de vijf overgebleven koplopers van wie Sluis, Pronk en Piers het zware werk moesten opknappen kreeg het slot van deze levendige Badhoe- ver ronde nog een boeiend karakter. On danks luide aanmoedigingen van hun tal rijke supporters konden Snijder en Wesse ling hun jacht niet met succes bekronen. Zij moesten de eer van de overwinning en de ereplaatsen aan de vijf vluchtelin gen overlaten. Van hen was Sluis ten slot te de snelste en kwam Piers, die tijdens de wedstrijd de meeste keren als eerste over de streep was gegaan, in het bezit van de leidersprijs. De uitslag luidde: 1. A. Sluis, Badhoe vedorp, de 80 kilometer in 1 uur 51 min. en 59 sec.; 2. C. Piers, Haarlem; 3. M. Pronk, Warmenhuizen; 4. G. Zeeman, Oudkarspel; 5. J. van Vlijmen, Amster dam; 6. G. Wesseling, Halfweg op 21 sec.; 7. M. Snijder, Halfweg; 8. W. Zonneveld, Uitgeest op 43 sec.; 9. J. Timmer, Velsen- Noord; 10. S. Keyzer, Oostzaan (17. T. Pe ters, Haarlem; 19. D. de Ruiter, Bever wijk). De prestatieprijs werd toegekend aan Snijder. Nieuwelingen: 1. H. Schouten, Badhoe vedorp, de 45 kilometer in 1 uur 8 min. en 28 sec.; 2. P. Leunis, Amsterdam; 3. W. Vleesman, Uitgeest; 4. H. Nieuwkamp Borne; 5. J. Zomer, Halfweg, 6. H. Otten- bros Alkmaar; 7. R. Hendriks; 8. G. Fen- nis, 9. J. v. d. Horst, allen Haarlem; 10. Aspiranten: 1. J. Riensema, Sloten; 2. H. van Piere, Uithoorn; 3. J. Rasch, Uit geest. De wielerronde van Badhoevedorp voor amateurs en onafhankelijken, die zater dagmiddag door „De Bataaf" in samen werking met de S.V. „Lijnden" op het parcours aan de Roerdompstraat werd ge houden, is op fraaie wijze gewonnen door de plaatselijke favoriet Ab Sluis. Samen met Cees Piers, Teeuwis Pronk, Gerard Zeeman en Joop van Vlijmen, die hij in de sprint gemakkelijk baas bleef, had Sluis een veilige voorsprong veroverd op de rest van het veld deelnemers.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 9