Gemeentelijk belastinggebied moet worden uitgebreid Nog veel duistere punten in Haagse autozwendel zaak (JCort en Eigenaars van jeugdkroegjes in Amsterdam ingesloten Het weer blijft onstabiel Totaalopbrengst zal 150 a 175 miljoen gulden moeten bedragen Zestien mille gestolen uit hotel in Noordwijk Jongen zwierf twee weken door België en Frankrijk A. J. Bakker benoemd tot ridder Oranje Nassau Brand in Utrechtse aluminiumfabriek Twintig daklozen door brand in volksbuurt Directeur houdt vol, onschuldig te zijn Nederlander krijgt in Duitsland vijf jaar tuchthuisstraf Gestolen sigaretten van hun klanten gekocht? Vrouw achtervolgde twee voortvluchtige dieven IN S D A G 2 AUGUSTUS 1960 REGERING IS VAN MENING: Na slecht rapport Kindje in Zandvoort uit het raam gevallen Landsmeerders mogen alleen gokken in begin van de week Krimpen van pijn Volkswagen komt met een verbeterd type v. DUIVENBODEN Een nota van wijzigingen is met de memorie van antwoord op het voorlopig verslag op het ontwerp der financiële verhoudingswet 1959 door de ministers van Financiën en van Binnenlandse Zaken bij de Tweede Kamer ingediend. Voor gesteld wordt de datum van inwerkingtreding van de nieuwe regeling te ver schuiven tot 1 januari 1960 en het aandeel van net gemeentefonds in de opbrengst der daartoe aangewezen rijksbelastingen tot 12,4 percent te verhogen. De- mi nisters zijn, evenals het vorige kabinet, van mening, dat het ter bevordering van de zelfstandigheid der gemeenten van groot belang is dat het gemeentelijk be lastinggebied wordt uitgebreid. Zij zijn tot de conclusie gekomen, dat er naar gestreefd kan en moet worden het belastinggebied uit te breiden met een poten tieel van 150 a 175 miljoen gulden per jaar. Uit de mogelijkheden (onder andere woonplaatsbelasting van de commissie-Oud) hebben de ministers nog geen keuze kunnen doen. De ministers zijn van mening, dat het noodzakelijk is naast de voorschriften die in hoofdzaak het normale beheers- en bud gettaire beleid betreffen, ook voorzienin gen te treffen, die in het bijzonder op de leen- en financieringspolitiek van de ge meenten zijn gericht. Zij menen echter, dat een volledige regulering en coördine ring van de publieke investeringen, met inbegrip van die van de lagere lichamen, ongewenst is. De regering is bereid de financiën van de daarvoor in aanmerking komende ge meenten aan een zekere sanering te on derwerpen voordat de nieuwe wet in wer king treedt, mits ook de gemeenten erns tig naar sanering streven, zo nodig ook door nog bestaande mogelijkheden op het gebied van de gemeentelijke belastingen te benutten. Subjectieve verhoging hoge uitzondering Het streven van de regering om het ver lenen van subjectieve verhogingen van de uitkeringen uit het Gemeentefonds zoveel mogelijk tot hoge uitzonderingen te beper ken blijft bestaan, met name ook na het vergroten van het gemeentelijk belasting gebied. Het verlenen van een subjectieve verhoging kan dan afhankelijk gesteld worden van de vraag of de plaatselijke belastingheffing voldoende benut is. De bewindslieden wijzen er hierbij op, dat eventuele beperking van subjectieve ver hogingen zonder een vermindering van het totaalbedrag aan uitkeringen tengevolge zal hebben dat een eventuele stijging van de middelen van het fonds meer dan voor heen aan alle gemeenten ten goede zal komen. Ook wijzen zij op de mogelijkheid dat plaatselijk de belastingdruk ver zwaard zal worden, zelfs als over het ge heel genomen tot verlaging van de fiscale druk zou kunnen worden overgegaan. •Sedert de indiening van het wetsontwerp heeft zich een tweetal bijzondere omstan digheden voorgedaan die de ministers heb ben doen besluiten tot herberekening van het aandeelpercentage. Voor de uitgaven van de gemeenten in de probleemgebie den, die tengevolge van maatregelen van de rijksoverheid stijgen, zal versterking van de middelen met rond ƒ7,5 miljoen nodig zijn. De uitgaven voor de subjectie ve verhogingen 1959 en 1960 en dus ook voor de daarmee gepaard gaande sane ring van de financiën der gemeente a, die er voor in aanmerking komen worden totaal geraamd op 80 a 90 miljoen. Gelet op de nog beschikbare ruimte in het Gemeentefonds menen de ministers het aandeel van het Gemeentefonds in de Uit een hotel aan de Rembrandtweg te Noordwijk is een geldkist met ongeveer 16.000,- ontvreemd. Vermoedelijk heeft de dader zich vig een balkon en een raam aan de achterzijde van het gebouw toe gang verschaft tot de slaapkamer van de hotelhouder, waar het kistje stond. Door deze diefstal is de exploitant bijzonder ernstig gedupeerd, daar zich in de geld kist een grote som aan door gasten in bewaring gegeven geld bevond. De recher che stelde een uitgebreid onderzoek in. waarbij onder meer de assistentie werd ingeroepen van een rijksspeurhond voor het afzoeken van de duinen achter het j hotel. Dit onderzoek heeft echter geen re- j sultaat opgeleverd. De 16-jarige J. H. Demmink uit Doe- tinchem, die sinds 15 juli was verdwenen, omdat hij thuis zijn zeer slechte school rapport niet durfde laten zien, is terug. Op 15 juli was hij 's middags niet meer naar school gegaan en had hij zijn tas aan een medescholier gegeven met de op merking: „I doe even een boodschap". Toen de jongen niet meer op school ver scheen, hebben zijn vrienden de tas naar zijn huis gebracht. Daarin vonden de ouders een rapport, waarmee was geknoeid. Zij waren van oordeel, dat hij naar Oostenrijk was gegaan, temeer omdat men daar met het hele gezin de vakantie zou doorbren gen. De jongen had bovendien Oostenrijks geld in zijn bezit. Een week lang heeft men in Oostenrijk op eigen gelegenheid rondgespeurd. Zonder resultaat echter. Toen het gezin naar Nederland terugge keerd was, waarschuwde men de politie en werd ook Interpol ingeschakeld. Zondag werd de knaap in Marseille aan getroffen en door de Franse politie op transport naar Nederland gesteld. Zondag avond werd hij aan de Nederlandse grens door de Belgische politie uitgeleverd aan de marechaussee, die de ouders waar schuwde. Deze zijn toen naar Roosendaal gegaan om hun zoon, die een zwerftocht door België en Frankrijk had gemaakt, af te halen. opbrengst der rijksbelastingen met 50 miljoen te moeten verhogen. Alle factoren in aanmerking genomen, komen de ministers op een percentage van 12,4. Aangezien de sanering van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds pas in 1961 zal ingaan, kan voor 1960 met 12,16 percent worden volstaan. Garantie-uitkering Met betrekking tot de gemeenten die on der de nieuwe regeling achteruitgaan wordt opgemerkt, dat de garantie-uitke ring een dergelijke achteruitgang voor de eerste zes jaren voorkomt. Uit de Memorie van Antwoord blijkt, dat de uitkeringen ingevolge het wetsontwerp voor de uitgaven voor het lager- en voor het nijverheidsonderwijs over 1957 nog geraamd op respectievelijk 169 en 58,6 miljoen over 1959 kunnen worden gesteld op respectievelijk 207,7 en 74 miljoen. Het accres in deze uitgaven komt in de toekomst volledig voor reke ning van het rijk. Invoering van een aparte financiële verhouding voor de grootste gemeenten menen de ministers te moeten afwijzen. Zij zijn voorstanders van één Gemeente fonds. Dit betekent niet, dat regelingen buiten net Gemeentefonds om moeten wor den uitgesloten. De ministers menen ech ter, dat dergelijke regelingen niet voor groepen van gemeenten, maar slechts voor bijzondere doeleinden mogen worden ge troffen. Over de mogelijkheid om de middelen van het Gemeentefonds aan te wenden voor de financiering van de gemeentelijke investeringen, zeggen de bewindslieden, dat het vastleggen van de reserve van het Gemeentefonds voor kortere of langere termijn moeilijkheden kan opleveren voor het geval het nodig zou blijken deze mid delen voor uitkeringen te bestemmen. Zij willen de belegging in de vorm van een op korte termijn opvorderbaar deposito bij het rijk handhaven. Bij nota van wijzigingen is geregeld, dat de subjectieve verhogingen van de alge mene uitkering uit het Gemeentefonds over 1960, evenals die over voorafgaande jaren, volledig meetellen voor de bereke ning van de garantie-uitkering. De datum met ingang waarvan de ga rantie-uitkeringen zullen worden vermin derd wordt in verband met de omstan digheid, dat het eerste jaar waarvoor de nieuwe regeling zal gelden reeds groten deels is verstreken, een jaar extra opge schoven. Bij de Memorie van Antwoox-d is een handleiding gevoegd. Met behulp van deze handleiding kan voor de verschillende ge meenten een voorlopige berekening wor den gemaakt van de gevolgen, die het ge wijzigde wetsontwerp bij invoering in 1960 in dat jaar voor een gemeente heeft. Ter gelegenheid van het feit dat hjij veertig ja«ar in dienst is van het Provin ciaal Elektriciteitsbedrijf in Bloemendaal is de heer A. J. Bakker, chef van de af deling Personeelszaken, by Koninklijk Be sluis benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. De voorzitter van de Raad van Toezicht op de Provinciale Bedrijven in Noordhol land, de heer W. Mensink, die met een af vaardiging uit deze raad bij de huldiging aanwezig was, heeft de heer Bakker mede deling van de toekenning van deze Konink lijke onderscheiding gedaan. Tevoren was de jubilaris maandagmor gen op het hoofdkantoor in Bloemendaal door de directie ontvangen, waarbij hij werd toegesproken door de drrecteui-, ir. J. den Boesterd, die hem tevens de ge bruikelijke gratificatie overhandigde. Van het Provinciaal Bestuur was er een bloe menhulde. Daarna had een bijeenkomst van de staf plaats en werd de jubilaris namens de staf leden toegesproken door de heer F. C. Hage en gelukgewenst. Op de afdeling Personeelszaken was de jubilaris reeds gehuldigd bij monde van de heer J. Bijlsma, waarna de heer Andr. van Esveld een geestig gelegenheidsgedicht voordroeg. Maandagmiddag vertrok uit Amster dam het vrachtschip „Neder Ebro" met aan boord het koninklijke jacht „Piet Hein" en de Lemsteraak van Prinses Beatrix de Groene Draeck". De beide schepen zullen naar Syracuse op Sicilië gebracht worden, waar het koninklijk gezin binnenkort zijn va kantie zal doorbrengen. De „Piet Hein" en de Groene Draeck" stevig vastge sjord als deklast aan boord van de Neder Ebro". Bij de N.V. Nedex-landse Aluminium- maatschappij te Utrecht is maandagavond tegen negen uur brand uitgebroken. De brandweer bluste het vuur met negen stralen, zeven ervan waren gericht op een zeer kleine oppervlakte omdat daar bijzon der brandbaar matex-iaal lag opgeslagen. In de afdeling waar de brand is ontstaan, wordt, alumiumpasta vervaardigd. Aan de brand ging een ontploffing vooraf. Een ar- arbeider die zich op dat moment in de fabriek bevond liep een shock op. Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend. In het bedrijf dat wegens vakantie ge sloten is, werden revisiewerkzaamheden verricht. De schade is niet bijzonder groot, zo deelt de directie mede. Toch zal men niet direct weer met de produktie kun- neen beginnen. In verband met het even tuele gevaar voor ontbranding van resten aluminiumpoedex\ heeft de brandweer een brandwacht ingesteld. De 39-jarige J. Hardeman uit Wouden berg die op 14 juli ernstige brandwonden opliep toen brand ontstond in een ketel waarin hij aan het werk was, is maan dagmiddag in een ziekenhuis in Utrecht overleden. Zijn collega S. Wolfswinkel overleed op de dag van het ongeluk. Een hevige brand heeft maandagmiddag in de dichtbevolkte Van Lennepbuurt te Amsterdam twee woonétages in de as ge legd en flinke schade aan twee andere étages berokkend. Ongeveer twintig men sen werden hierdoor gedupeex-d. Het vuur is ontstaan op de tweede verdieping van het pand Jacob van Lennepstx-aat 178, waar de bewoonster, mevrouw Van Baa- ren, rook en vlammen zag komen uit de kast waarin de gas- en elektriciteitsmeters zijn geplaatst. Zij pakte haar baby, waar schuwde de bovenburen en vluchtte naar beneden. Haar man en vier andere kinde ren waren niet thuis. De bovenburen een gezin van vier pex-sonen konden ternauwernood aan de dikke rookwolken die het trappenhuis binnendx-even ontko men. Toen de brandweer arriveerde sloegen de vlammen al uit de ramen van de twee de verdieping. De tweede verdieping is ge heel uitgebx-and. De derde etage is zwaar gehavend en de inboedel is daar verloren gegaan. De eex-ste verdieping (bewoond door een gezin van zeven personen) en het beneden huis liepen ernstige waterschade op en zijn vooralsnog onbewoonbaar. De oorzaak van de bx-and is nog niet bekend. In een onbewaakt ogenblik is maandag het driejax-ige dochtertje van uit Amster dam afkomstige te Zandvoort logerende badgasten uit een raam gevallen en van ongeveer vier meter hoogte op straat ge stort. Met een schedelbasisfractuur moest het slachtoffertje in levensgevaarlijke toe stand naar de Mariastichting in Haarlem worden ovex-gebracht. Stap voor stap vordert het onderzoek in de omvangx-ijke autozwendel in Den Haag, waarover wij vorige week hebben bericht. De nu een week geleden aangehouden en vrijdag j.l. op gezag van de officier van justitie, naar het Huis van Bewaring over gebrachte 44-jarige procuratiehouder van het assurantie- en kx-edietbedrijf heeft de verduistering van een vijftal gehuurde auto's toegegeven. Over de vele andere facetten van deze oplichtings- en verduis teringsaffaire legt hij echter aan minder duidelijke vei'klaringen af. De politie onderzoekt, zoals wij vorige week meldden, in hoeverre de Voorburgse zakenman L. J. C. en diens zoon W. J. C., wiens beroep accountant is, met de zwen- denzaken te maken hebben. Van 1 juni af hadden zij in naam het bedrijf aan het Buitenhof overgenomen van de bovenbe doelde assuradeur, maar deze aangesteld als procuratiehouder met volledige vol machten. Deze procuratiehouder zegt nu, dat voor sommige zaken de schuld niet bij hem, maar bij de twee heren C. moet worden gezocht. De accountant ontkent dit echter. Zijn vader, een 65-jarige zakenman uit Voorburg, is zatex-dagmiddag van een va kantie in Italië eigener beweging in ons land teruggekeerd. In tegenstelling tot be- x-ichten in andere bladen is noch de va der noch de zoon voortvluchtig geweest. De zoon heeft zich van de aanvang af da gelijks ter beschikking van de politie ge houden en is ook enkele keren verhoord. Van de vader kende men het vakantie adres. De man brak echter zijn vakantie af en stelde zich zaterdag in verbinding met de recherche. Het eerste gesprek met deze man, die vermoedelijk door zijn zoon in de zaak aan het Buitenhof is betrokken en wellicht op- dx-aait voor een aantal civiele vorderingen van gedupeerden, heeft nog niet veel op heldering verschaft. Hij ontkent zelf, schul dig te zijn aan de oplichtingspraktijken van het financieringsbureau, maar wijt al les aan de procux-atiehouder. Het kan nog wel een maand duren eer dc haagse recherche de gehele zaak „rond" heeft. Overwogen wordt een accountant in te schakelen om te zien of die iets van de warboel die op het assurantiekantoor voor administratie doorging, kan ontwarren. (Van onze Amsterdamse redacteur) In Landsmeer, het boeren- en forensen dorpje ten noorden van Amsterdam, heeft het gemeentebestuur een salomo's oordeel over het exploiteren van gokautomaten uitgesproken. Van 1 augustus af mogen deze automaten, die in café's staan opge steld, niet meer op vrijdag, zaterdag en zondag mogen worden gebruikt. Op de eer ste dagen van de week is het gokken toegestaan voor volwassenen. De caéhou- ders dienen er op toe te zien, dat de in zet maximaal een gulden per deelnemer per dag is en zij dienen de winst terstond in contanten uit te betalen. Met deze maat regel hoopt men te voorkomen dat sommi gen tijdens het weekeinde een deel van hun salaris vergokken, 's Maandags zal het waarschijnlijk niet meer zo'n vaart lopen, want dan is het geld, zo neemt men aan, grotendeels al in de huishouding opgegaan. Bovendien zullen de caféhouders de uit te keren gokwinst niet meer mogen uitke ren in consumpties. Advertentie door rheumatiek, spit, ischias, hoofd- en zenuwpijnen is onnodig. Togal bevrijdt u snel en afdoende van die pijnen. Togal kan baten, waar andere middelen falen. Togal zuivert de nieren, is veilig voor hart en maag. Bij apo theek en drogist f 0.95, 2.40, 8.88. Een 29-jarige Nederlander-, afkomstig uit Kerkrade is gisteren in Aken veroordeeld tot vijf jaar tuchthuisstx-af en 300 mark boete wegens diefstal, valsheid in geschrif te, verduistering en misbruik van docu menten. Hij gaf 64 ten laste gelegde misdrijven toe. Zij slachtoffex-s wax-en in hoofdzaak Amerikaanse en Franse toeris ten en Duits spoorwegpersoneel. Het ern stigst werd een Amerikaanse gedupeerd die in 1958 in Wiesbaden 4000 dollar aan hem kwijt raakte. Van de Duitse spoorwegen had de man een uniform, vervoersbewijzen en identi- tietspapieren gestolen. Deze gebruikte hij om vrij rond te reizen en te overnachten in spoorwegtehuizen. De man, die pas 20 maanden in Oostenrijk gevangen had gezeten, wordt ook in Nedex-land gezocht. Nog een Nederlander gearresteerd De Westduitse politie in Kassei heeft een Nederlandse schilder, die zich Bex-ann- Beerenz noemde, op het station te Kassei geax-resteerd. Hij wordt verdacht van op lichting. Hij zou vorige maand zestien dagen in een pension in Willingen hebben vertoefd zonder zijn rekening te betalen. Verder zou hij zicli op vijf andere plaat sen in West-Duitsland aan dezelfde delic ten hebben schuldig gemaakt. Een Duits echtpaar, dat hem in Willingen ontmoet had, herkende hem en waax-schuwde de politie. Volkswagen is met een verbeterd type uitgekomen. Naast de knipperlichten op de beide voorspatbox-den is de gewijzigde Volkswagen uitgerust met een carbura teur met een automatische choke. Voorts heeft de wagen een volledig gesynchroni seerde versnellingsbak en een motor die van 30 tot 34 pk is opgevoerd. De maxi mumsnelheid van deze wagen bedraagt thans 115 kilometer per uur. De prijs bleef ongewijzigd. Opgeheven. Het ministex-ie van Finan ciën deelt mede, dat met de inwerkingtre ding van de Liquidatiewet Oorlogs- en Watersnoodschade I op 1 augustus, het Commissariaat voor Oorlogsschade is op geheven. De nog lopende zaken worden afgewikkeld door het liquidatiebureau voor oorlogs- en watersnoodschade, Ge vers Deynootweg 10, Den Haag. Vrijgesproken. Het Haagse gerechts hof heeft het vrijsprekende x-echtbankvon- nis bevestigd in de zaak tegen een 35- jarige Haagse bankwerkex-, die ex-van werd verdacht de mededader te zijn geweest van een inbraak, waarbij uit een brand- kast 3.000.werd gestolen. Een bekende Haagse inbreker gaf toe dit karwei opge knapt te hebben. Hij wees de bankwerker aan als zijn mededader. Deze heeft steeds hardnekkig ontkend. W. J. Rote overleden. Te Wassenaar is overleden de heer W. J. Rote, in leven directeur van de houthandel Rote West- zaan n.v. en directeur van de Holland Buil ding Corporation in Den Haag. Hij was president-kerkvoogd van de Ned. Herv. Kerk te Wassenaar. Dronken achter 't stuur. Het Haagse gerechtshof heeft een gevangenisstraf van twee maanden en dx~ie jaar ontzegging van de rijbevoegdheid opgelegd aan een 35- jarige antiquair uit Den Haag, die was gaan autorijden nadat hij even tevoren in een nachtclub dronken van zijn barkruk was gevallen. De man was de hele vooraf gaande avond en nacht op stap geweest en had wijn, bier en cognac gedx-onken. Hij was al eerder voor dronken chaufferen veroordeeld. Zuiderkruis. Oxxvoorziene omstandig heden voorbehouden zal het s.s „Zuider- kruis", onder commando van kapitein K. Harder, in de vroege ochtenduren van morgen, woensdag 3 augustus, te Amster dam aankomen. Het schip zal meren bij de etablissementen van de Stoomvaart Maat schappij „Nederland" aan de Sumatra- kade, waar de debarkatie der ruim 700 passagiers, om 8.30 uux-, via loods „Cele bes", een aanvang zal nemen. (Van onze Amsterdamse redacteur) De Amsterdamse politie zet de stryd tegen de jeugdcriminaliteit met succes voort. Nadat sinds eind mei niet minder dan 25 jongelui, onder wie drie meisjes van zestien jaar, allen vaste klanten van het koffiehuis „Het Afstapje" in de Spui straat, wegens inbraken, diefstallen en heling zijn aangehouden, zyn nu opnieuw vyf arrestaties verricht. Was het de vorige maand de toenmalige eigenaar van „Het Afstapje" die werd gearresteerd, thans is het de nieuwe eigenaar, de 41-jarige G. v. d. N., die is ingerekènd. Voorts bevindt zich onder de arrestan ten de 37-jarige A. H., exploitant van een poffertjeskraam aan het Weteringcircuit, eveneens een berucht centrum van jeug dige boefjes. Aan de arrestaties ging een door zeven rechercheux-s uitgevoerde nachtelijke inval in „Het Afstapje" vooraf. De rijkspolitie te water en de centrale recherche meen den n.l. een spoor te hebben gevonden van de diefstal van 9000 sigax-etten in ongeban- dex-olleerde pakjes, alsmede een aantal pakjes tabak die eind vorige week uit een verzegelde kast van de kustvaarder „Jacob Teekman" waren gestolen In het koffiehuis bevonden zich op dat ogenblik twintig jongelieden die werden gefouilleerd, niet alleen op rookwaar maar Advertentie aluminium Jaloeileën De beste service bij Ged. Oude Gracht 108 -110 - Haarlem Telefoon 17165 ook op wapens. Er werd echter niets ge vonden. Omdat de exploitant van het kof fiehuis tevens eigenaar is van een hotel aan de Px-insengracht werd ook daar een ondex-zoek ingesteld. Hier vond men op een 23-jarige buffetbediende, G. B., een doosje sigaretten van de gestolen partij, alsmede twee pakjes die in de haard waren ver- box-gen. De buffetbediende is spoedig daar op weer vrijgelaten, maar inmiddels was het duidelijk gewoi-den, dat v. d. N. de partij sigax-etten had gekocht van de 19- jarige matroos F. C., maar ze inmiddels had doorverkocht aan de eigenaar van de poffertjeskraam. Beide mannen werden gearresteerd. Na de aanhouding van de matroos konden bovendien nog de 21-jarige monteur G. L. en de 24-jarige zeeman B. O. worden ingerekend, die medeplichtig zouden zijn aan de diefstal aan boord van het schip. In de poffex-tjeskraam werden 7200 tot de gestolen partij behorende sigaretten teruggevonden. Dankzij kordaat optreden van een in woonster uit Vaals heeft de marchaussee aldaar twee Amsterdammers kunnen aan houden die in verband met diefstallen werden gezocht en die de wijk wilden ne men naar het buitenland. De vrouw liep zaterdagnacht te wandelen met haar hond, die plotseling lucht kreeg van twee in een greppel verborgen mannen. Deze namen de benen, toen zij zich ontdekt zagen, doch de vx-ouw sloeg alarm en achtervolgde de mannen met enige omwonenden. De in tussen gewaarschuwde marechaussee wist de Amsterdammers te pakken te krijgen. Het zijn de 21-jarige timmerman D. IJ. en de 19-jarige slager J. W., die in het bezit bleken te zijn van een reeks inbrekers- werktuigen. De rijkspolitie te water in Amsterdam zocht beiden in verband met een op 27 juli gepleegde diefstal van motoronderdelen van een in het Noox-dhollands Kanaal lig gend vaartuig." Ze bekenden de onderdelen reeds te hebben verkocht. Het geld was opgemaakt. Het K.N.M.I. deelt mede: Het front, dat gisteren in de noordelijke px-ovincies plaatselijk nog meer dan 10 millimeter regen veroorzaakte, heeft zich verplaatst naar de Duitse Bocht en vox-mt nu geen bedx-eiging meer voor het weer in ons land. Intussen is er in Frank rijk in de hogere luchtlagen een depressie aangekomen, die met koude onstabiele luchtgevuld is. Hierin komen opklaringen voor, maar ook enkele buien. Deze on stabiele lucht blijft ook over ons land stromen. De temperaturen zijn iets be neden de normale waarden. Het weer blijft de komende paar dagen veranderlijk, aan gezien op de oceaan de depressie-activiteit weer wat toeneemt. WEERRAPPORTEN Temperaturen; bulten en binnenlandheden morgen 7 uur. Neerslag: laatste 24 uur Woensdag 3 augustus Zon op 5.04 uux-, onder 20.27 uur. Maan op 17.03 uur, onder 1.10 uur. Maanstanden 7 aug. 3.41 uur volle maan. 14 aug. 6.37 uur laatste kwartier. 22 aug. 10.16 uur nieuwe maan. 29 aug. 20.23 uur eerste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 2 augustus Hoog water 10.33 en 23.09 uur. Laag water 5.51 en 18.26 uur. Woensdag 3 augustus Hoog water 11.54 en'uur. Laag water 7.09 en 19.50 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zd-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort Miinchen Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Ajaccio Madrid Lissabon zwaar bew. wnw zwaar bew. zw licht bew. zw geheel bew. w 19 20 19 16 zwaar oew. windst. 20 zwaar bew. wzw 17 zwaar bew. wzw 21 geheel bew. zzw 21 mist onbewolkt licht bew. licht bew. geheel bew. licht bew. zwaar bew. licht bew. regen licht bew. half bew. licht bew. half bew. regen regen x-egen zwaar bew zwaar bew onbewolkt licht bew. regen onbewolkt onbewolkt onbewolkt half bew. half bew. onbewolkt nw 24 windst. 26 windst. 25 o nnw windst. windst. 20 zzw 21 w 18 windst. 20 zw 22 windst. 15 26 19 19 nnw w zzw w w w o wnw w 29 30 16 16 18 20 23 27 20 windst. 29 windst 31 windst. 30 nno 28 n 29 nnw 18 0 13 3 35 0 0 0 0 0 0

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 2