KINDEREN BOUWEN HUN EIGEN DORP Velser Gemeenschap rustig op ingeslagen ging in '59 weg voort Hoe de duiven vlogen Steeds meer mensen zien belang van de stichting AGENDA Hamers, spijkers en zere duimen Fa. DE VILDER Havenberiehten bromfietsen Haarlem 4 Geen bouwvoorschriften Feestweekronde van Santpoort Jeugdtoernooi van WB Wasmachines - Centrifuges Posities zeesleepboten van Bureau Wijsmuller Toch kan voorlichting nog worden verbeterd COR OLY L0ENDERSL00T Veis en-IJ m ui den Santpoort Beverwijk DINSDAG 2 AUGUSTUS 1960 Maandagmorgen, om negen uur al, zijn honderdentwintig kinderen met hamers en zagen begonnen hun huizen te bouwen op een woest terreintje aan de Maasstraat te IJmuiden. Een kinderdorp, bestaande uit ongeveer dertig hutten en tenten. ,,'t Apendorp" heet deze nederzetting. Maandagmorgen was de chaos op het terrein compleet. Jongetjes en meisjes draafden door elkaar. Een knaapje ging op een pas en met veel zorg gebouwde hut leunen, die onmiddellijk instortte. Daar zaten de bewoners van het perceel ineens in de open lucht. En dan maar rennen naar de leider en zeggen: „Me neer hij heb me hut ingegooid," waarop de leider heel rustig adviseert de hut weer op te bouwen. Zakken vol draadnagels hadden de meeste knapen. Met roestige samers vermoedelijk in een onbewaakt ogenblik in vaders werkplaats achterovergedrukt of anders van pa gekregen timmerden zij erop los. Bouwmaterialen waren er ge noeg. Een man voerde met een handkar steeds honderden planken aan. Nauwelijks was hij met zijn kar op het terrein aan gekomen, of de aanval begon. Maar een juffrouw zorgde voor eerlijke verdeling van het materiaal. De voorlopige plaatselijke „overheid" was erg kwistig met het verlenen van bouwvergunningen. De schoonheidscom missie, die tegenwoordig zo nauwlettend toeziet of niet aanstootgevende kleuren op de gevel worden gesmeerd, had niets te doen. De jongens en meisjes waren im mers hun eigen architecten. Lui, die het konden betalen, zetten aan de rand van het dorp een eigen tentje op. De eigen bouwers bevonden zich in het midden van het dorp, met pijnlijk vertrokken gezich ten werkend, want hameren is moeilijk. Grote toeloop In de loop van de morgen steeg het aan tal aanvragen voor bouwterrein met de minuut. Kinderen, die zagen hoe hard er gewerkt werd, konden de verleiding niet weerstaan en meldden zich, na gepleegd overleg met de ouders, aan bij de heer Bilder. Meneer Bilder is kapitein bij het Leger des Heils. Toen een van de jon gens hem aansprak met „kapitein" begon een ander knaapje te gniffelen, waarop hij het woord kapitein schamper uitsprak, als of hij zeggen wou: „wat een onzin". De heer Bilder zelf zei daarop dat hij hier „ome Kees" heet en niet „kapitein". Op het parcours aan de Terrasweg houdt de Harddraverijvereniging „Santpoort en omstreken" woensdagavond 3 augustus als onderdeel van de feestweekviering weer de traditionele wielerronde van Sant poort. Voor deze ronde, waarvan de tech nische leiding is opgedragen aan de Bever wij kse rennersclub „Kennemerland", heb ben meer dan zeventig renners ingeschre ven. Onder hen bevinden zich de plaatse lijke favoriet Coen Visser, die er zijn zin nen op heeft gezet om voor eigen publiek te zegevieren; de Beverwijkers Groot, Dul- lemans, Castricum en Hofland; Timmer en De Reus uit Velsen-Noord, de Amsterdam mers Den Enting, Balvert en Quariënto, de Haarlemmers Riethoff, Piers, Sminia, Giekse, Koonings, Jansen en Bogaard; Zonneveld uit Uitgeest, Eelsing uit IJmui den, Bogers uit Nieuw-Vennep en nog vele anderen. De start is om half zeven aan de Terras- weg en de af te leggen afstand bedraagt tachtig kilometer (90 ronden). Het jaarlijkse jeugdtoernooi van de voet balvereniging „Breesaap" (WB) wordt op 21 augustus gehouden voor de welpen A en B. Deze elftallen komen op „Watervliet" in het veld tegen teams van Alkmaarse Boys, Beverwijk, Bloemendaal, CSV, DJK (Amsterdam), De Kennemers, KFC, Terras vogels en WFC. Voor de aspiranten en welpen van WB worden op 3 september zevenkampen ge houden. Zowel de aspiranten als de wel pen worden verdeeld in twee afdelingen. Voor elk van de vier afdelingen zijn prij zen beschikbaar. Ome Kees dan heeft het in deze dagen erg druk. Zijn vrouw trouwens ook. Boven dien worstelt zij met een probleempje, om dat haar eigen kinderen hier ook een huis bewonen. „Die denken dat ze bepaalde voorrechten hebben. Maar dat is hier niet zo." Mevrouw Bilder bewandelt daarom de middenweg en dat betekent wel eens schipperen. Per hut telt men ongeveer vier tót vijf kinderen. Dat is een flinke bewoning, maar men moet bedenken, dat er weinig of geen meubelstukken in de kamer staan, zodat er genoeg ruimte is om te zitten. Sommigen hebben raampjes in hun hut en een echte deur, die open en dicht kan. In de tenten, aan de periferie van het dorp, hield iedere bewoner zich maandagmor gen tamelijk rustig. Want het is per slot van rekening vakantietijd. Advertentie VERKOOP - REPARATIE De grootste keuze en de beste service. Het aloude en bekende adres Velserduinweg 173 - Telefoon 4402 KOOPT BIJ DE VAKMAN Het kinderdorp aan de Maasstraat te IJmuiden. De grote tent dient voor de recreatie van de dorpsbewoners. Een prefab-woning in ,,'t Apendorp" te IJmuiden. Eerst het dak en dan de muren. De zeesleepboot Noordholland van Bu reau Wijsmuller in IJmuiden bevindt zich bij het gestrande Panamese vrachtschip Metropolitan ter hoogte van Diamond Point op Sumatra. De Zeeland was op 31 juli 150 mijl ten noordwesten van Fayal, onderweg met een stoomschip van Montreal naar Genua. De Utrecht voer op 31 juli 400 mijl ten zuidwesten van Hongkong met een tanker van Singapore voor Hongkong. De Cycloop is op 31 juli vanuit Lagos naar zee vertrokken. De Titan vertrok op diezelfde datum uit IJmuiden naar zee. De Friesland bevond zich op 31 juli 50 mijl zuidelijk van Lagos met drie lichters van Ardrossan naar Madagho, Nigeria. De Simson, Hector, Stentor en Nestor zijn in IJmuiden gestationeerd. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Nero van Gdynia; Twin, Somaes; Herroe, Kotka; Silen, Mantyluoto; Tubo, Par; Clangula. Liverpool; Constantia, Jacobstad, props voor Velsen; Froste, Hernösand; Olhorn, Otterbacken, erts voor Hoogovens; Socra tes. Noordzee, proefstomen; Hermion. Ar changel, hout voor Zaandam; Silo, Norr- köping; Mosdesta, Archangel; Pacific, Basse Indre, coils voor Hoogovens. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: An tarctica van Norrköping; John Holt, Rot terdam; Plato, Rotterdam; Fenrtia, Kotka; Maron, Hamburg, Bergensfjord, Oslo. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Hugo Hammer naar Banias; Krautsand, Bruns- buttel; Socrates, Noordzee, Spes, Stettin, ledig van IJmuiden: Janny, Sarpsborg. zout van IJmuiden; Noorderkroon. Bonus, zout van IJmuiden; Dorine, Antwerpen, ledig Velsen: Neder Ebro, Cyracuse; Paris, Rotterdam; Mado 2, Capelle aan de JJsel; Neth. Coast. Rotterdam: Cawi, Rotterdam: Puerto de Huelva, Gefle; Corale, Rotter dam, ledig Zaandam. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Labo tas naar Hamburg; Selby, Goole. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aanduiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is ge gaan). IN HET JAARVERSLAG van cle Stichting Velser Gemeenschap constateert de voorzitter, de heer J. van Os van den Abeelen, dat 1959 voor de stichting geen hoge toppen noch diepe dalen te zien heeft gegeven. Het werk werd op rustige wijze voortgezet en uitgebouwd. In de afgelopen maanden wilden belangstellen den uit andere streken, landen en zelfs werelddelen worden voorgelicht over de bijdrage van de Velser Gemeenschap aan de opbouw van een woon- en leef gemeenschap in het zich zo snel ontwikkelende Velsen. Het aantal personen dat sympathie en inzicht in het werk van de stichting heeft groeit gestadig. Dit blijkt onder meer uit de onderhandelingen met de Velsense middenstand, met het doel deze bevolkingsgroep haar eigen taak te doen vinden bij de bevordering van de burgerzin in de gemeente. DE HEER VAN OS VAN DEN ABEE LEN zegt verder dat het steeds weer van waarde blijkt, dat geestelijke stromingen een ontmoetingspunt bezitten, waarin mo gelijkheden van samenwerking kunnen worden besproken in een sfeer van ver trouwen. Er zullen verder wegen moeten worden gevonden om de Velsense bevolking meer en regelmatiger voor te lichten over werk en streven van de organisatie. Men zal moeten inzien dat lang niet alle bewoners van Velsen het verlangen hebben zich ac tief te bewegen in het organisatieleven. De burgerzin van hen, die zich in hoofdzaak richten op het eigen gezin en de eigen ar beid, wordt echter bevorderd door het werk van de actieve leiders en leden van de verenigingen. Het aantal van hen, die verantwoordelijkheid willen aanvaarden voor enigerlei vorm van culturele en of maatschappelijke activiteit moet worden vergroot. In bovenstaande punten ligt het werkprogramma van de Stichting Velser Gemeenschap voor de komende tyd beslo ten. Jeugd en sport MET DE WETHOUDERS H. de Boer en A. de Jong is de subsidiëring van de jeugd- en sportverenigingen besproken. Aan deze bespreking werd ook deelgeno men door het bestuur van de Velser Sport stichting, het bestuur van de Velser Jeugd Centrale en de ambtenaren voor Culturele Zaken, Jeugd Zaken, Lichamelijke Opvoe ding en Sportzaken. Als probleem was ge steld „Is er een verschuiving waar te ne men van de jeugdverenigingen naar de sportverenigingen en kunnen de sportver- eningingen deze verschuiving opvangen". Besloten werd de besturen van de Sport stichting, Velser Jeugd-Centrale, Velser Gemeenschap en de betrokken ambtenaren op te dragen deze kwestie te bestuderen en er rapport over te uit te brengen. Gemeenschappelijke tuinen OP VERZOEK VAN HET gemeentebe stuur werd bij wijze van proef de vraag van 't onderhoud van de gemeenschappe lijke tuinen onder de aandacht gebracht van de bewoners van de De Noostraat. Veel resultaten heeft dit niet opgeleverd. Slechts een gering deel van de bewoners reageerde op de oproep voor een verga dering. Uit de daarna gehouden enquête bleken er zoveel meningen te bestaan dat er geen conclusie uit te trekken viel. Eigen orgaan AL LANGE TIJD leeft de wens door re gelmatige publikaties het werk van de Velser Gemeenschap onder de aandacht van de bevolking te brengen. Er is con tact gelegd met de uitgevers van een ad vertentieblad. Waarschijnlijk kan de ge meenschap hier binnenkort over voldoende plaatsruimte beschikken om haar nieuws bij alle bewoners van Velsen te brengen. Zalennood in Santpoort HET SANTPOORTSE verenigingsleven worstelt met een nijpend tekort aan ge schikte zaalruimte voor het geven van to neel- of muziekuitvoeringen. Door 'n com missie uit het algemeen bestuur is in Santpoort een onderzoek ingesteld. De be schikbare zaalruimte is bezocht en beoor deeld. Men kwam tot de slotsom dat de enige oplossing kan bestaan in het bou wen van een geheel nieuwe zaal. Naar het oordeel van de commissie kan dit het bes te geschieden door een verbouwing van het vergaderlokaal bij het gemeentelijk badhuis aan de Wüstelaan. Een en ander is ter kennis gebracht van het gemeente bestuur. VAN HET AGENDABUREAU wordt steeds meer gebruik gemaakt, wat een be wijs is van het nut van deze instelling. In het totaal werden in 1959 526 bijeen komsten gemeld door 83 verenigingen of andere instellingen. Ledenlijst NIET MINDER DAN 168 verenigingen van alle gezindten zijn aangesloten bij de Stichting Velser Gemeenschap. Hiervan zijn 15 toneelverenigingen. 17 muziekver enigingen, 24 zangverenigingen, 13 vereni gingen voor volksontwikkeling, 28 vereni gingen en instellingen werkzaam op soci aal terrein, 16 andere verenigingen en liefst 55 instellingen voor jeugdwerk. In 1959 traden zeven verenigingen toe, twee verenigingen werden opgeheven, na melijk de r.k. toneelvereniging „De Kruik" en de toneelvereniging „De Schouwspe lers". Subsidieverdeling AAN TONEELVERENIGINGEN werd een subsidie van 7.650.- uitgekeerd, aan muziekverenigingen 7.575.-, aan zangver enigingen f 7.200.- en verenigingen voor volkontwikkeling een bedrag van 2.575.-. Een totaal bedrag was 25.000 gulden. DE SECRETARISSEN van de verschil lende secties laten zich in het jaarverslag van de Velser Gemeenschap in het alge meen in positieve zin uit. De Velser jeugdcentrale subsidieerde jeugdvereni gingen tot een bedrag van 17.989,55. Daar van profiteerden 2.466 leden van deze jeugdorganisaties, 234 jeugdleiders en leid sters, 1.486 regelmatige bezoekers en 145 leiders en leidsters over deze bezoekers. Aan de drie in Velsen gevestigde club huizen, Huis IJmuiden „De Brulboei", het r.k.-clubhuis „De Spil" en het buurthuis „Kennemerstaten" werd een subsidie uit gekeerd van 55.531,87. Dit geschiedde aan de hand van de voor het Rijk vastgestelde begrotingen en verantwoordingen. Liquidatie? BIJ DE SECTIE „Speeltuinen" is niet alles koek en ei. De vereniging „De Moer- berg" in IJmuiden wordt met liquidatie bedreigd. Deze vereniging kampt reeds ge ruime tijd met een volkomen gemis aan belangstelling van de zijde van de buurt bewoners. In het vorige jaarverslag werd reeds melding gemaakt van een commis- IJmuiden Van de postduivenhoudersvereniging IJmuiden te IJmuiden namen dit weekeinde 161 duiven deel aan een wedvlucht van St. Ghislain Hornu at over een afstand van 231 km. De lossing van de duiven geschiedde om 9.20 uur. Een duif van A. J. Waal bereikte als eerste het hok om 12.40 uur, de laatste prijsduif om 12.57 uur. De uitslag was als volgt: A. J. Waal 1 4 8 9 13 15 18 27 28 31 33: J. de Waard 2 7 16 25: J. Exalto 3; A. Voetman 5; P. Hoekstra 6 17 26: K. Inia 10 14: J. Opbergen 11 23 24; J. v. Eek 12 19 22 30; W. F. C. Booij 20 21; G. Godde 29; P. A. A. v. Dongen 32. De Bonte Duif Van de postduivenhoudersvereniging De Bonte Duif te IJmuiden namen het afgelopen weekein de 213 duiven deel aan een wedvlucht van St. Ghislain Hornu af. Een duif van E. Klinge be reikte als eerste liet hok om 12.42.12 uur, de laat ste prijsduif om 12.59 uur. Gelost, met zuidwesten wind. De uitslag was als volgt: E. Klinge 1 14 18; G. v. Zutphen 2 15 1.9 24 39 40 41; P. Griekspoort 3 29 38; C. Broek 4 9; J. Kaldebach 5 20 36 37; J. Zwart 6 8 13 30; H. Verduin 7 25: K. Jellema 10 J. Minneboo 11 21 42 43; S. J. I-leis 12 29; A. Ullehaken 17 28 31 32; A. Donkersloot 16 26 27 33; J. v. d. Geest 22; J. J. Dekker 23 34; P. Verschu ren 35. Oranje Nassau De p.v. Oranje Nassau nam met 195 duiven deel aan een wedvlucht van St. Ghislain Hornu af. De duiven werden of 9.20 in vrijheid gesteld. Een duif van de heer M. Rutte meldde zich als eerste om 12.42.32 uur en de laatste prijsvliegcnde duif om 13.01.24 uur. De uitslag ziet er als volgt, uit: M. Rutte 1 24; B. Visser 2 4 9: J. v. Sikkele rus 3 5 12 16 17 21 33 34: J. Wanmaker 6: E. Broek 7 8 20; A. de Waard 10: E. Geyteman 11 39; Chr. Prins 13; A. Broek 14: A. Gravenmaker 15 23 26 28; Dekker 18 22; R. Middelkoop 19 29 31 35; S. v. Leeuwen 25; H. Belfroid 27; D. Broek 30 36; D. Mantel 32 38; J. Verburg 37. B. Visser werd met 481 punten kampioen fond. Het Atoom Van de postduivenhoudersvereniging Het Atoom te Velsen-Noord namen het afgelopen weekeinde 183 duiven deel aan een wedvlucht van St. Ghis lain Hornu af over een afstand van 232 km. De lossing van de duiven geschiedde tijdens zuid westen wind om 9.20 uur. Een duif van A. Kat bereikte als eerste het hok om 12.35 uur de laat ste prijsduif om 12.56.03 uur. Dank zij de gunsti ge wind en de omstandigheid, dat regen tijdens de vlucht vrijwel is uitgebleven, bereikten de vogels een gemiddelde uursnelheid van bijna 80 km. De uitslag was als volgt: A. Kat 1 16 34; P. v. d. Wiele 2 23 26: W. Schouten 3 17 21: G. de Roos 4; D. v. d. Linde 5 6 15; J. Schoo 7 32; L. Vcldt. 8 9 10 14 19; K. Timmer 11 22 29; P. Schoo- ne 12: Ch. Bart 13: Ph. F. Martlnius 18: J. Hart man 20 33: A. van Leeuwen 24 25 35; M. van 't Hof 27; B. Schoo 28; J. Stijnman 30 36; H. Winkel 31 37; F. Berghuis 38. De Reisduif Van de postduivenhoudersvereniging De Reis duif te Beverwijk namen 448 duiven deel aan een wedvlucht van St. Ghislain Hornu af over een afstand van 235 km. De lossing van de duiven geschiedde om 9.20 uur. Een duif van A. Hoog- man bereikte als eerste het hok om 12.37 uur, de laatste prijsduif om 12.57 uur. De uitslag was a's vclgt.: A. Hoogman 1 11: M. Minneboo 2 27 30 33: H. Beentjes 3 21 31 43; C. Castricum 4 7 20 42 57 68 71; C. Hoeks 5 6 32 34 81; P. Dekker 8: P. v. d. Outenaar 9 56; S. v. o. Kolk 10 15 23 24 28 62: W. Tuvn 12 44 48 58; S. Zoet 13 38 47: D. St.iemer 14 16 29 78 83; T. Gravemaker 17 18 36 52 87; P. van Vuuren 19 35 40 60 72 98: H. v. d. Kommer 22 45; J. Luntz 25; C. Smit 26 59 82 86; J. Penning 37 85; C'. Zoet 39; L. Klevn 41 53 80: G. v. d. Winden 46 49 63 66; R. Westrate 51 64 88: J. Schipper 54: H. Zillig 55 65; G. Visser 60: L. Kneppers 61; M. Riebeek 67: G. Grapendaal 69 70; W. Bras 73; A. Six 75 89; W. Brasser 77. Ons Genoegen Van de postduivenhoudersvereniging Ons Ge noegen te Beverwijk namen 193 duiven deel aan eer. wedvlucht van St. Ghislain Hornu af over eon afstand van 232 km. De lossing van de duiven geschiedde om 9.20 uur. Een duif van W. v. d. Raadt bereikte als eerste het hok om 12.51 uur. de laatste prijsduif om 12.59 uur. De uitslag was als volgt: W. v. d. Raadt 1 3 19: B. de Smet 2 4 22 25 29; A. Goderie 5 6: A. v. Leeuwen 7 12 15 27 38; B. Meulemans 8 30: W. Rijndcrs 9 39: A. v. Son 10 21: H. Gaasenbeek 11 23 33; C. Baltus 13: J. Scheffers 14 28 32 35 37: F. C. Vos 16; H. v. Dessel 17; S. Berlee 18; J. Kramers 20: S. Ver- gonct 24; P. v. Dessel 31; G^Vijzelggr 36_. DeVredesduif Van de postdüivenhöücièi-svereniging De Vre desduif te Heemskerk namen 213 duiven deel aan een wedvlucht van St. Ghislain Hornu af over een afstand van 237 km. De lossing van de duiven geschiedde om 9.00 uur. Een duif van J. Beentjes Advertentie TE KOOP enige door de bank teruggehaalde tegen zeer aantrekkelijke prijzen. BREESTRAAT 10JS - BEVERWIJK sie van bijstand uit de sectie om het eni ge overgebleven bestuurslid van „De Moerberg" de helpende hand te bieden. Korte tijd beschikte deze vereniging toen weer over een bestuur van drie leden. Aan de oproep voor de ledenvergadering werd door de leden geen gehoor gegeven en de tuin werd herhaaldelijk vernield. Het be stuur bestaat op dit ogenblik weer uit één man. De toekomst ziet er derhalve som ber uit en het voorstel om tot liquidatie over te gaan kan ieder ogenblik worden verwacht. Aan subsidies werd aan de speeltuin verenigingen een bedrag van 14.500 uit gekeerd. MET DE MUZIEKVERENIGINGEN in Velsen gaat het goed, met de toneelge zelschappen minder. Het aantal donateurs van twaalf verenigingen liep van 3698 in 1958 terug tot 3415 in 1959, een teruggang van 7,6 percent. Het aantal deelnemers aan de verschil lende cursussen van de sectie volksont wikkeling was over het algemeen aanmer kelijk groter. Onbegrip „DE KOREN HEBBEN geen jonge men sen meer. Ze laten zich niet meer over- halen te komen zingen bij koren, die een verouderd repertoire en een verouderde manier van zingen handhaven .We leven nu in een tijd van het ritme en of we wil len of niet, we moeten het slikken. Het is spijtig, dat veel jonge dirigenten geen be grip hebben voor de evolutie van deze tijd." Dit waren de woorden van Lex Karse- meyer op de op 20 november gehouden vormingsavond van de sectie zang. Deze woorden gelden ook voor de Velsense koren. Sommige hebben veel moeite om staande te blijven. Zelfs het al bijna 50 jaar bestaande „Vox Humana" in Sant poort is er bijna onder door gegaan. De meeste koren hebben gebrek aan tenoren en bassen. Door een propaganda wil de sectie zang verandering in deze toestand brengen. VOOR HET WERK van de Velser kunst kring „Voor Allen" is een bepaald klank bord ontstaan. Maar men staat eigenlijk nog maar aan het begin. Bepaalde lagen ontbreken nog geheel op het appèl. Ook zij moeten met het werk van de kunstkring in aanraking worden gebracht. Het aantal abonné's liep in 1959 met één persoon terug en bedroeg in december 497 personen. Het aantal abonnementen steeg echter van 1139 tot 1251. bereikte als eerste het hok om 12.43.05 uur. de laatste prijsduif om 12.54.16 uur. De uitslag was als volgt: J. Beentjes 1 41; N. Bakker 2; G. de Boer 3 11 37; J. Koper 4 31 35; C. Limmen 5; H. Gooyer 6 32; A. Bruins 7; J. Pirovano 8 14; H. v. Tunen 9 30 40; R. de Kruif 10 17 22: J. v. Vlaan deren 12 15 19 24 26 29: P. Lotterman 13; C. Cas- tien 16; J Knop 18 28 33: H. Tromp 20: J. Peekei 21; A. Cassee 23: A. Nielen 25; A. Kuilman 27; Ch. Bey 34; H. v. Tunen 36; E. O terman 38; N. Timmer 39. De Luchtpost Van de Castricumse duivensportvereniging De Luchtpost hebben dit weekeinde 208 duiven deel genomen aan de wedvlucht van St Ghislain Hor nu af. Gelost werden de duiven om 9.20 uur en de eerste duif van de heer P. Kappers bereikte hel hok om 12.47.45 uur, de laatste prijsduif van de heer N. Kollenberg keerde om 13.12.30 uur terug. De uitslag werd als volgt: 1. P. Kappers 12.47.45; 2. P. Verdonk 12.49.16; 3. J. Houtenbos 12.47.47; 4. J. Steenman 12.50.27; 5. H. Jasspers 12.57.47; 6. G. Aardenburg 12.51.52; 7. J. Vonk/S. I<os 12.51.48: 8. J. Bentveld 12.57.32; 9. A. Metse laar 12.57.38; 10. H. Sanders 13.01.03: 11. G. Tromp- J. Lust 13.02.47; 12. pastoor W. Minnebo 13.06.13; 13. J. Beentjes 13.08.05; 14. N. Hollenberg 13.12.30. Advertentie model 520 IgëröKzilmeta) GERO-specialist LANGE NIEUWSTRAAT 433 - 435 DINSDAG 2 AUGUSTUS Thalia, 20 uur: „De familie Trapp in Amerika". WOENSDAG 3 AUGUSTUS Thalia, 20 uur: „De familie Trapp in Amerika". Rex, 20 uur: „En dat we toffe jongens zijn". WOENSDAG 3 AUGUSTUS Feestweek, 17 uur: wielerronde. DINSDAG 2 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen". Luxor Thea'ler, 19 en 21.15 uur: „Conny, een meisje van 16". WOENSDAG 3 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen". Luxor Theater, 14 uur: „Een dorp op stelten"; 19 en 21.15 uur: „Conny, een meisje van 16", Openluchttheater: Woensdag Kindervoor stelling 14.30 uur: „Bulletje Bloedworst". BIOSCOPEN Cinema Palace: Dagelijks 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Soldaten in nylons", alle leeft. Elke ochtend 10.30 uur: Jeugdprogramma „Mijn vriend Kazan". Frans Halstheater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 uur, uitgezonderd dinsdag 14 en 20 uur: „Guerillastrijd in de rimboe", 14 jaar. Lido Theater: Dagelijks 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „De kampioen melkboer", alle leeftijden. Luxor Theater: dagelijks 14, 19 en 21.15 uur „IJsco-toeristen", alle leeftijden. Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur: „Porte des Lilas", 14 jaar. Woensdag 14.30 uur: „Sjors van de Rebellenclub", a.l. Woensdag 20.15 uur: „Pikant verlof in Parijs", 14 jaar. Rembrandt Theater: Dagelijks 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Zo'n arme miljonair", alle leeftijden. Roxy Theater: Tot en met donderdag 19 en 21.15 uur: „Don Coyote, de prairiewolf', 14 jaar. Elke middag 14.30 uur: „Abbott en Costello bij de kannibalen", 14 jaar. Studio Theater: Dagelijks 14.15, 19 en 21.15 uur: „Faja Lobbi", alle leeftijden. Elke ochtend 10.30 uur:.Jeugdprogramma met Donald Duck, Laurel en Hardy e.a. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag .19 en 21.15 uur: „Blitzmadel an die Front", 18 jaar. Woensdag 14.30 uur: „Vier rakkers en een oude jeep", alle leeftijden. Woens dag 19 en 21.15 uur: „De spionne van Ber lijn", 18 jr. TENTOONSTELLINGEN Vishal: Tot en met 4 september dage lijks 1017 uur: Eretentoonstelling van schilderijen, aquarellen en tekeningen van Kees Verwey. Vleeshal: Van 3 t.m. 24 augustus „Spie- g.hel Historiae", dagelijks van 14—17 uur en van 19.30—22 uur. Zondags van 14—17 uur. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): De gehele maand augustus dagelijks van 1022 uur: Expositie van grafiek van Filippo Albertoni uit Bologna. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1—3): Tot 8 augustus dagelijks van 9-17 uur: Expositie van werken van Haar lemse beeldende kunstenaars. DIVERSEN Santpoort (Wüstelaan): Kindercircus Bas Dagelijks (behalve zondags), aanvang 10 en 19.30 uur. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 29 juli.) WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE "-COXXOCCCOCOCCCCCOCX/XXXCCOXjCCOCCpJCOICCCCCOXOXO

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 4