Burgemeestersbenoeming in 't „Apendorp" snel afgekomen flbreftill Nieuw! Coca-Cola in voordelige „King Size" geeft U meer... meer voordeel en verfrissing! Betere stalling voorgesteld voor fietsen in Lange Nieuwstraat Santpoortse feestweek met ringsteektoernooi geopend Havenberichten Corv.d.&leer Zoals VERLICHTING Jubiieummaand Feestmaand L0ENDERSL00T MOOI WEER EN MEER DEELNAME Raad van Castricum vrijdag bijeen Brandje bij Kennemer machinefabriek In dit dagblad OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY Ontvanger van belastingen in IJmuiden benoemd Even pauze... Coca-Cola verfrist U het best. Standaard King Size Gezinsfles WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1960 DE VERSIERDE SANTPOORTSE HOOFDSTRAAT heeft dinsdag de hele middag getrild onder de voeten van de honderden toeschouwers hij het grote ringsteektoernooi, waarmee de feestweek werd. ingezet. Menig vonkje is door hoefijzers en knarsende tilburywielcn aan de klinkers ontlokt. En na afloop was er voor de straatvegers ruimschoots werk aan de winkel. Net als vorig jaar werd het ringsteekfestijn begunstigd door prachtig weer. Het aantal deelnemers aan het ringsteken op de fiets was veel groter dan in het jubileumjaar van de Sant poortse Harddraverijvereniging, die de feestweek organiseert. Bij da dames waren er zelfs een dertigtal deelneemsters meer. Vrijdag 5 augustus houdt de Castricümse gemeenteraad weer een raadsvergadering. Er staan 16 punten vermeld op de agen da, onder meer de benoeming van de leden van de commissie van advies van de woon- ruimtewet, aan- en verkoop van gemeen te-eigendommen, het aangaan van een geldlening met de NV Bank voor Ned. Gemeenten en het aanvaarden van de de finitieve steun voor de bouw van 9 woning wetwoningen. Over de toekenning van een subsidie aan het Castricums Vrouwenkoor zal eveneens worden gesproken. Ook het ga randeren van een geldlening ter bevorde ring van eigen woningbezit staat op de agenda. Dinsdagmiddag omstreeks kwart over twee brak brand uit in een stapel kisten gevuld met draadglas, op het terrein van de Kennemer machinefabriek aan de Ko ningstraat te Beverwijk. Personeelsleden trachtten met allerlei middelen het vuur te blussen, doch dit gelukte niet. Daarom werd de brandweer gealarmeerd, die het brandje spoedig in de kiem had gesmoord. De oorzaak van de brand is onbekend. Ongeveer zeven kisten met draadglas gin gen verloren. D. IJ. V. TER VISVANGST Zondag houdt de Beverwijkse hengel sportvereniging „De IJmond-Vissers" een wedstrijd Er zal gevist worden in de Fort gaten. Burgemeester en Wethouders van Velsen hebben de betrokken winkeliers aan de Lange Nieuwstraat te IJmuiden verzocht voor 1 september aanstaande het college mede te delen of zij instemmen met het aanbrengen van rijwielklemmen vóór hun winkels ter verbetering van de huidige toestand, die hinderlijk is voor publiek en winkeliers. 's Ochtends beklommen niet minder dan 98 vrouwen en meisjes hun rijwielen om uit te maken wie zich de beste ringsteek ster per fiets mocht noemen. Deze eer viel tenslotte Tineke Mein te beurt. Yvonne Maarschalk eindigde op de tweede plaats, Alie Stolk werd derde en Elly Veenboer vierde. Het ringsteken op de fiets voor heren eindigde in een overwinning van Ab. Böhm, Henri Nijssen volgde na hem, Peter van Kuyeren verovex-de de derde plaats en zijn broer Paul de vierde. Ex- waren bij de heren 79 deelnemers, drie meer dan vorig jaar. Om half elf weerklonken de eerste hoef slagen in de Hoofdstraat. Het moeilijkste onderdeel van het hele ringsteektoernooi was begonnen: het ringsteken op het losse paard. Van de 32 ruiters kreeg Jan Dijk man ten slotte de meest ringetjes aan zijn sabel, twee werd Wim Schoorl, derde Theo van Veen, vierde André Lemmers en 5 Pieter Heeremans. Veertig paren Een kleine veertig paren hadden zich voor het ringsteken met paax-d en tilbury ingeschreven. Zij kwamen 's middags tegen elkaar in het strijdperk. Dit toernooi duurde de hele middag voort. Onvermoei baar draafden de paax-den hun rondjes, sommige vijftig keer. Steeds doordringen der werd de paardengeur in de Hoofd straat. Enkele rijtuigjes waren fx-aai met bloemen versierd en onder paax-den en menners zag men vele bekende gezichten. Het aantal kijkex's nam voortdux-end toe bij dit meest spectaculaix-e gedeelte van het ringsteken. Mèvrouw Witteman-Schoorl was bij de dames de beste. Vorig jaar moest zij nog genoegen nemen met de vierde plaats. Zij overtrof de jongex-e garde, waarvan Hanny Timmers als tweede eindigde, Afra Koot als derde en Marga Peerdeman als vierde. Na de voorgeschreven aantal ronden voor de heren zat een paard zo in span ning voor de uitslag, dat het dier nerveus de versiering van een voor hem staande Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Gevle van Stockholm; Jan Herman, Swansea; Tx-iton, Antwerpen; Anne, Koping, erts voor IJmuiden; Willemstad, Plymouth: Kernia, Rotterdam; Wandbeck, Freetown; Hoogvliet, Abö; Amaly Thyssen, Wabana, erts voor IJmuiden. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Nautic van Kristineham; Tim S, Lulea; Midas, Antwerpen; Zuidex-kruis, Port Said; Alfred, Hambux-g; Aptity, Poole; Guinee- kust, Antwerpen; Saturnus, Bay town; Kajsa Christensen, Otterbacken, erts voor IJmuiden; Gripsholm, Hamburg; Dina, Great Yarmouth, ledig IJmuiden. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Rini naar Kingslyn, kunstmest van IJmuiden; Leda, Odda; Vlist, Hampton Roads; Kuur- tanes, Kotka, Tubo, Rotterdam; Wexford. Boston; Surte, Rotterdam, ledig Haarlem; Talasse, Herro; Anna Elisabeth, Rotterdam; Fx-eshfield, Antwerpen; Schinkel Stroom, Rouaan; Socrates, Bremen; Lizai-d, Londen; Rotornel, Hambux-g; Aangula, Rotterdam: Herro, Rotterdam; Bullfinch, Londen; Schippersgracht, Vilvoorde; Eemstroom, Vlissingen; Amstelstroom, Leith; Kumba, London; Bergensfjord, Londen; Emile DeL mas, Duinkerken. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Rijnstroom naar Huil; Texelstroom, Lon den; Bina, Vasteras; Abel Tasman, Hero- sand. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van hei-komst of bestemming geen nadere aanduiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is ge gaan.) In het kader van de werkzaamheden ter verbetering van de Lange Nieuwstraat te IJmuiden is onderzocht of een betere op lossing kan worden vei-kregen voor het stallen van fietsen en bromfietsen vóór de in deze straat gelegen winkels. De thans voor de winkels aanwezige rij- wielrekken en rijwieltegels leveren veel ongemak op daar deze met de daarin staande fietsen door hun plaatsing vaak een belemmering vormen voor het win kelende publiek. Bovendien vex-oorzaken de gleuven in de tegels meermalen schade aan het schoeisel van dames, terwijl indien deze gleuven niet regelmatig worden schoongehouden de daarin geplaatste fietsen gemakkelijk kun nen omvallen. Een wijze van plaatsing, welke blijkens de opgedane ei-vax-ingen uitstekend voldoet is die waarbij x-ijwielklemmen worden toe gepast. Voordelen van deze klemmen zijn dat zij zeer weinig plaats innemen, niet storend zijn in het wegbeeld, de erin geplaatste rijwielen voldoende steun vinden en daar door vooral in tegenstelling met de plaatsing in tegels geen gevaar lopen om te vallen. Indien het plan tot het aanbrengen van rijwielklemmen kan worden uitgevoerd ligt het in de bedoeling deze aan de trot toirbanden bij de te maken parkeerhavens te plaatsen, zodat een onbelemmerde door gang vóór de winkels wordt verkx-egen. Aan het westelijk einde van de Lange Nieuwstraat zal aan beide zijden een stal ling voor 30 fietsen worden aangebx-acht, aan de noordzijde nabij de westelijke hoek van het Marktplein één voor 15 fietsen, terwijl tussen het Marktplein en de Velser- duinweg 4 stallingen voor respectievelijk 50, 65, 65 en 50 rijwielen en tussen de Bonifaciusstraat en het Plein 1945 3 stal lingen voor elk 40 rijwielen zullen worden gemaakt. B. en W. zijn echter van mening, dat het treffen van deze voorzieningen uitsluitend in het belang van de betrokken winkeliers zal plaats hebben, zodat zij het billijk achten dat deze de daaraan verbonden kosten dragen. De kosten zullen per strekkende meter van de gevel van het desbetreffende pand 25 bedragen, welk bedx-ag eventueel in twee jaarlijkse termijnen kan worden voldaan. De thans jaarlijks voor het hebben van de rekken of tegels verschuldigde preca- rio-rechten zullen dan echter vervallen. GESLAAGD Aan de r.-k. ulo-school te Castricum slaagden voor het A- en Middenstands diploma: G. Timmer, E. Sinnige, T. Tuin. F. Hoogerwerf, A. Glorie, Th. v. d. Fluit en M. Tuin en voor het B-diploma: P. Beentjes, allen te Heemskerk. VELSENS KINDERDORP ,,'T APEN- DORP" heeft nu een burgemeester. De keuze xvas heel wat gemakkelijker dan die van een nieuwe burgemeester van de ge meente Velsen. In een uurtje was het be keken. De jonge burgervader is Gerard Schachtschabel, elf jaar oud cn voorzien van een goudkleurige ambtsketen. Hij werd uit negen kandidaten gekozen. Hij wordt bij het regeren van zijn honderd dertig zielen tellende dorpje ter zijde ge staan door twee mannelijke en een vrou welijke wethouder, te weten Arnold van Westerhoven (13 jaar), Peter Tromp (9 jaar) en Hanncke de Haan (12 jaar). Over de verdeling der pox-tefeuilles is geen onenigheid ontstaan. Zonder meer liet Arnold zich tot wethouder van econo mische zaken maken. Peter Tromp is wet houder van orde en regelmaat. Mocht de zaak hem echter uit de hand lopen, dan is daar altijd nog het potig burgervader tje Gerard Schachtschabcl, die met enkele afgemeten meppen heus wel kans ziet de rebel tot de oi-de te brengen. Hanneke heeft financiën onder haar beheer. Het dorp is voorts in bezit van een uit acht manschappen bestaand politiekorps en een even sterk brandweerkorps. Op het terrein aan de Maasstraat te IJmuiden staat ook een echte slangenwagen, door de Velsense brandweer tijdelijk afgestaan. Het gemeentebestuur van Apendorp aan de Maasstraat te IJmuiden. V.l.n.r.: Hanneke de Haan (financiën), Arnold van Westerhoven (economische zaken), de burgemeester Gerard Schachtscha bel en Peter Tromp (hoofd politie en brandweer). Loco-bux-gemeester H. de Boer heeft zijn jonge collega plechtig de ambtsketen om gehangen. Vol ontzag keken de kindex-en allemaal toe. De heer De Boer wenste zijn jeugdige collega een succesvolle bewinds periode toe. Een bewindsperiode waaraan burgemeester en burgerij van ,,'t Apen dorp" een prettige herinnering zullen be waren. Onze fotograaf knipte een plaatje, juist op het moment dat het college van B. en W. in comité ging, vlak voor de ambts woning van de burgemeester. Advertentie VOOR ELK INTERIEUR Kennemerlaan 9 - Tel. 5271 feeree Erkend installateur P.E.N. bij de TOKO en ook in onze zaak aan de KENNEMERLAAN 131. INSTANT KOFFIE blik van 1.98 voor 1.58 250^ gram Venz- chocoiade-korrels, puur, met 2 zware repen 98 Gehakt in jus 4 ballen van 1.09 voor 89 2 grote flessen vruchtengazeuse van 1.20 voor 1.— Bij iedere fles koffiemelk gratis een lolly. 6 flessen Coca-Cola King-size 1.50 Deze week extra verrassingen! Bij 5,boodschappen: Extra grote rol beschuit voor 20 Bij ƒ7.50 boodschappen: 1 groot pak Frou-Frou voor 29 Blikje Hero- aardbeien op sap van 65 voor 55 6 Ringers-repen van 1.20 voor 1. Keffiebroodjes 4 st. 50 Grote Eiercake 2 grote ontbijt koeken 69 Unox zomerworst van 1.35 voor 1.25 Onze TOKO aan het Strandplateau is ook zondags geopend Het bekende adres Toko Strandplateau Telefoon 6457 Kennemerlaan 131 Telefoon 5386 Ook voor zoutarme, sui kervrije-, diëet- en Reforma-artikelen. men de man aan zijn kleren kent. kent men de zaak aan het blad. waarin zij adverteert. is uw advertentie omkleed met het vertrouwen, dat dit dagblad heeft. tilbury begon te ontredderen. Om weer te kalmeren knabbelde de viervoeter met sma'ak aan enig voortreffelijk gekweekt gebloemte. Tot ongenoegen van zijn baas, maar tot vreugde van de omstanders. Het paard had zich echter voor niets zenuwachtig gemaakt, want er moesten kampritterx wobden gex-eden. Deze brach ten epn beslissing ten gunste van Piet Ste- gemeyer, die kampioen wei'd. Wijnand van Veen bezette de tweede plaats, Piet Lem mers de derde en Fred Handgraaf de vier de. Na afloop maakten de deelnemers een rondgang door het dorp, voorafgegaan door de muziek. De prijzen werden in De Weyman uitgereikt. BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN BEVALLEN: D. A. Bogaaxd-Zwaanswijk, z., Zwaluwstraat 25, Haarlem: P. van der Bent-Glas, d., Bloemstraat 114, IJmuiden; T. Bergsma-De Haan, z., Bandoengstraat 24, Haarlem; T. M. van Vliet-Lobbes, d., Rijnstraat 10, IJmuiden; H. G. H. A. Ho- genhuis-Linders, d., Van den Vondellaan 66, Driehuis; C. K. Eelsing-Smits, d., Frans Naereboutslraat 39, IJmuiden-Oost; H. Biesheuvel-Van Renssen, z„ Sparrenstraat 12, IJmuiden-Oost. J. T. Nijssen-Van Elk, z., Van Dalenlaan 120, Santpoort-Zuid; A. de Rui ter-Kof feman, z., Uranusstraat 23, IJmuiden; A. G. J. van Os-Van Dijke, z., Kromme Mijdrechtstraat 61, IJmuiden; A. Hoeksma-Van der Kooi, d., Moei'bergplant- soen 55, IJmuiden; F. Hartogh-De Waard, d., Planetenweg 248, IJmuiden; M. G. Wiertz-Heuts, d., De Tiendestraat 13, Vel- sen-Nooi-d; C. van der Gaag-Van der Steen d„ Lierstraat 24, IJmuiden. OVERLEDEN: M. den Duik, 73 j., wed. van S. Post, Snelliusplantsoen 3, IJmuiden Advertentie KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4886 Bij beschikking van de staatssecretaris van Financiën is benoemd tot ontvanger van 's rijks belastingen in vaste dienst de heer C. M. Schrauwen, hoofd van het ont vangkantoor der directe belastingen, in voerrechten en accijnzen te IJmuiden. In Nederland gebotteld met toestemming van de rechthebbende op het gedeponeerd handelsmerk „Coca-Cola". GERO-specialist LANGE NIEUWSTRAAT 433 - 435 Advertentie f5ÏB5|fZllMETSj nvt ie EK HOORNTJE of KONIJNTJE KING SIZE Heeft U een kolossale dorst en wilt U een King Size verfrissing? Dan is er maar één sprankelende oplos sing. Coca-Cola King Size! Dezelfde beroemde smaak, dezelfde zuivere verkwikking. Maar nu in een grote. King Size fles! En zijn er méér droge kelen? Met Coca-Cola King Size kunt U delenJa, voor minder dan een stuiver extra krijgt U méér van het beste!

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 5