IJmuidenaar Jan Hofland de snelste in de wielerronde van Santpoort Fietsen Fa. J. VAN K00TEN Zoals OPRUIMING 31.50 14.95 Als extra verrassing 14.95 tllCOCDC lUUblIU ENORME KOOPJES 25 - 50% werkelijke korting SPECIALE AANBIEDING bij SUPERSLAGERIJ „DE IJM0ND" H. SPEE - Plein 1945 No. 53 - IJmuiden Minder prettig slot door valpartij Bromfietser en duo rijder door D-trein meegesleurd In Enschede muziek bij huwelijkssluiting Kind van zes zoek in Katwijk Reeds v.a. ƒ138.50 Wereldjeugdconferentie in Hilversum Wachtcommandant liet zijn hart spreken Loods met honderden autobanden uitgebrand Gestrande „Pax" is vlotsfetrokken De laatste klap van de 6 In dit dagblad 1-pers. wollen dekens Zuiver wollen dekens V2 donzen bedkussens 7.95 wollen 1-pers. dekens 1-pers. chenille bedspreien Kleed U goed Koop bij Meijer vakbekwame Helikopter haalt zieke van schip Minister Luns naar Italië Faillissementen Examens Derde wereld-indaba in Ommen geopend Zeeweg 191 - Telef. 4054 - IJmuiden (Oost) DONDERDAG 4 AUGUSTUS 1960 Jan Hofland heeft de wielerronde van Santpoort voor amateurs en onafhankelij- ken die woensdagavond door de Hard draverijvereniging „Santpoort en omstre ken" in samenwerking met de Beverwijk- se rennersclub „Kennemerland" in het programma van de Santpoorter feestweek werd gehouden op zijn naam gebracht. Het was zijn eerste overwinning sinds hij zeven weken geleden na vijf jaar op non actief te zijn geweest aan zijn come back in de wielersport begon. De momen teel in IJmuiden wonende Beverwijker ze gevierde in de eindsprint van het door een valpartij verbrokkelde peloton. Deze val partij, waarbij de plaatselijke favoriet Coen Visser vermoedelijk een hersen schudding heeft opgelopen, ontstond in de allerlaatste ronde door het gedrang der rappe mannen om in gunstige positie te komen voor de eindsprint. Enkele verbol gen supporters beweerden dat winnaar Hofland schuldig zou zijn aan die valpar tij, waardoor deze overigens sportief ver lopen ronde nog een minder prettig slot kreeg, maar andere ooggetuigen gaven Karei Hamelink de schuld van dit inci dent. Volgens hen zat Hofland helemaal aan de andere kant van de weg. In deze Ronde van Santpoort, die voor de tiende maal op het snelle en bochtige parcours aan de Terrasweg werd gereden en waarvoor zeventig renners onder hen bevond zich ook de Deen Bruno Kir- keterp aan de start verschenen, is hard gefietst. Alle uitlooppogingen waren zo doende bij voorbaat tot mislukken ge doemd en de strijd heeft zich dan ook hoofdzakelijk beperkt tot kleine schermut selingen. Slechts sporadisch wist 'n ren ner meer dan honderd meter voorsprong bijeen te fietsen. Actief Het actiefste toonde de Uitgeester Wim Zonneveld lange afstandskampioen van Zeven doden in het verkeer Op een niet beveiligde overweg tussen Gilze-Rijen en Tilburg is een bromfietser met zijn duopassagier onder een D-trein uit Duitsland gekomen. Beiden werden op slag gedood. Het waren de gebroeders W. en A. Z. uit Tilburg. Beiden waren ongehuwd. Vermoedelijk hebben zij de trein te laat gezien. Dertig meter voorbij de plaats van de aanrijding werden de slachtoffers in een sloot gevonden. De trein had 40 minu ten vertraging. De 18-jarige M. J. van Engelsen is om het leven gekomen toen hij met zijn auto op een niet-beveiligde overweg tussen Die ren en Laag Soeren tegen een goederen trein reed. Zijn 23-jarige broer H. van Engelen werd licht gewond. De twee broers waren kooplieden, afkomstig uit het woon wagenkamp aan de Kanaaldijk bij Dieren. Op de parkweg te Voorburg is een 42- jarige verpleegster door een vrachtauto overreden en ter plaatse overleden. De 59-jarige wielrijder W. Derkx uit Venlo, die zondagnacht in zijn woonplaats kwam te vallen, waarbij hij ernstig gewond raakte, is in de loop van woensdag in het ziekenhuis te Venlo overleden. Op de rijksweg UtrechtDen Bosch, bij Vianen, is vanmorgen een verkeers ongeval gebeurd, dat een dode en twee gewonden eiste. Door een verkeerde in haalmanoeuvre van de bestuurder van een kleine bestelwagen, F. van B. uit Leer dam, ontstond een botsing tussen vier auto's, waarbij de bestelwagen bekneld raakte tussen een cementwagen en een mestauto. Een der inzittenden van de be stelwagen, H. ten H. uit Schoonerwoerd, was op slag dood. De chauffeur en een andere inzittende, Th. S. uit Kedichem, werden ernstig gewond. Bestuurders en inzittenden van de drie andere wagens liepen geen noemenswaardig letsel op. Vanochtend omstreeks zes uur is op een niet beveiligd overwegje nabij de Schie- weg te Delft een veetransportauto door een trein gegrepen en in de naast de spoor baan gelegen sloot terecht gekomen. De chauffeur, de 22-jarige H. W. M. Koot uit Delft, werd uit de auto geslingerd en was op slag dood. De bestuurder van de trein remde krachtig, doch kon het ongeluk niet voorkomen. Door het sterke remmen werd een treinpassagiere aan het hoofd gewond Het ongeluk moet te wijten zijn aan het feit, dat er vanochtend vroeg plaatselijk een dichte mist hing. De 83-jarige weduwe J. Bleeksma-Auke- ma uit Hilversum is dodelijk gewond ge raakt toen zij op de met knipperbollen beveiligde voetgangers-oversteekplaats in de Langestraat te Hilversum werd aange reden door een 40-jarige motorrijder. Zij overleed later in een ziekenhuis. Het on geluk gebeurde toen de vrouw direct na het passeren van een personenauto over stak zonder acht te slaan op het verkeer van links. „Kennemerland" zich bij al die scher mutselingen. Steeds weer kwam hij als eerste over de streep om een greep te doen naar de leidersprijs. Aanvankelijk hadden ook Bert de Reus, Jan Beyer, Ed dy Riethoff, Cees Piers en Jan Verstraten daar wel interesse voor. Zij waren de meest bedrijvige aanvallers in het eerste koersuur. Toen er nog 48 van de negentig ronden afgelegd moesten worden, kwam Coen Visser, die een overwinning voor eigen publiek wilde behalen, naar voren en dat ontketende een golf van enthousiasme langs het parcours. Maar veel méér dan het winnen van een premie stonden zijn concurrenten hem niet toe. Voor een se rieuze ontsnapping kreeg de succesvolle Visser dit seizoen al winnaar in Purme- rend, Krommenie, Amsterdam, Luxem burg, Ochten, Haarlem en van een baan- wedstrijd in het Olympisch Stadion echter geen enkele kans. Men bleef hem angstvallig schaduwen. Ook De Jager, De Ruiter en Hoopman wisten geen beslissen de voorsprong te veroveren. Zij moesten voor een tegenaanval van Sminia, Koo nings, Verstraten, Frits Rabe en de Deen Kirketerp het hoofd buigen. Hierna vol gende aanvallen van onder andere Piers, Schipper, Withoud, Reidinga. Kooyman, Tonny Peters, Straver en weer Zonneveld met Piers leverden evenmin succes op. Het gelid was en bleef gesloten. Zo'n veer tig of vijftig meter mochten de demarran- ten nemen en dan werd de slagorde weer hersteld. Vooral favoriet Visser weerde zich voortreffelijk in de afweerslag. Voor de Italiaanse Amsterdammer Qua- riënto, de Haarlemmer Tom van Dijk, Kooyman uit Leiden, die zich aanvanke lijk ook van zijn strijdlustigste zijde had doen kennen, en de Beverwijker Henk Castricum kreeg de race door pech een voortijdig einde. Hamelink wist na een lekke band te hebben gehad snel op een andere fiets over te stappen. Meer spanning Naarmate de strijd het einde naderde, kwam er eindelijk wat meer spanning in het koersverloop. Daarvoor zorgde Beyer, die er met nog negen rondjes te fietsen vandoor ging en snel een voorsprong van dik honderd meter wist te behalen. Maar zijn solo-actie ontketende een felle reactie van Den Enting, Van Dijk, Hofland en fa voriet Visser. Zij wisten de moedige aan valler weer tot de orde te roepen. Koers- animator Zonneveld, die toen al zeker was van de leidersprijs, streed in deze slotfase ver in de achterhoede van het peloton. Zijn geleverde inspanningen om steeds de eer ste te zijn werden hem noodlottig. Een compact peloton met Hofland en Visser aan het hoofd draaide in geslo ten gelederen zijn laatste rondjes en de spurters in dit poloton maakten zich reeds gereed voor de eindsprint. Maar helaas deed er zich bij het uitkomen van een der bochten een fikse valpartij voor waar van behalve Visser ook Piers, Den Enting, Lieven en enkele andere renners de dupe werden zodat er van een normale sprint niets terecht kwam. Hofland, die als eerste door de laatste bocht kwam, draaide in zo'n hoog tempo naar de finish, dat er niemand meer aan t< pas kon ko men. Met ruim 'n fietslengte voorsprong op het Haagse amateurtje Wim de Jager snelde Hofland als triomfator over de eindstreep. De uitslag luidde: 1. J. Hofland, IJmui den. de 80 kilometer in 1 uur 45 min. en 3 sec.: 2. W. de Jager, Den Haag; ij. T. Peters, Haarlem; 4. K. Hamelink, Sche- veningen; 5. E. Sminia, Haarlem; 6. J. van Piere, Uithoorn; 7. D. de Ruiter. Beverwijk; 8. P. van Dijk, Wormerveer; 9. B. de Reus, Velsen-Noord; 10. J. Reidinga. Edam. Gisteren is van de vliegbasis Valkenburg een helikopter van de Koninklijke Marine opgestegen om een patiënt die lijdt aan een ernstige maagbloeding op te halen van de SCH 11 „Adriana", die zestig mijl ten noordwesten van Den Helder ligt en om assistentie gevraagd heeft. Een ..Neptune van de Koninklijke Marine werd aan een oefening onttrokken om de helikopter te begeleiden. ROME (Rtr) De Nederlandse minis ter van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns, zal met de Italiaanse minister van Buitenlandse Zaken, Antonio Segni, een gedachtenwisseling hebben over de si tuatie in Europa en in de wereld. De bespreking wordt gehouden op 16 augustus in Venetië op verzoek van de Italiaanse bewindsman, aldus een commu niqué dat in Rome is verstrekt. Bij vonnis van de Arrondissements rechtbank te Haarlem van 2 augustus 1960 is, na gedaan verzet, vernietigd het vonnis dier rechtbank van 19 juli 1960, waarbij J. Daim, wonende te Haarlem aan de Asterstraat 19, in staat van faillissement is verklaard, met benoeming van mr. H. C. R. M. van Cranenburgh, advocaat en procureur te Haarlem aan de Wilhelmina- straat 5, tot curator. Het gemeentebestuur van Enschede is voornemens de huwelijksvoltrekking in het raadhuis meer sfeer te verlenen door een muzikale omlijsting. De bedoeling is, zowel bij het betreden als bij het verlaten van de trouwzaal door het bruidspaar muziek ten gehore te bren gen en tevens na de door de ambtenaar van de burgerlijke stand uitgesproken verklaring dat het huwelijk tot stand is gekomen. Voor deze laatstbedoelde muziek kan het bruidspaar keuze maken uit vijf tig muziek- of zangnummers. Overleg hierover kan worden gepleegd bij de hu welijks-aangifte. Men kan dan ook opge ven dat geen muziek wordt gewenst. De muziekapparatuur zal onzichtbaar worden aangebracht in de tafel, waarach ter de ambtenaar van de burgerlijke stand en zijn assistent plaatsnemen. Door middel van enkele knoppen kan de assistent het apparaat onopvallend bedienen. is veel gezonder Koopt een vertrouwd merkrijwiel JUNCKER BATAVUS PHOENIX 3 TOPMERKEN slaagt u bij v/h F. VONCK Pres. Krugerstraat 63 - 90 - IJmuiden - Telef. 5433 men de man aan zijn kleren kent. kent men de zaak aan het blad. waarin zij adverteert. Is uw advertentie omkleed met het vertrouwen, dat dit dagblad heeft Het zesjarig zoontje van de familie Ver hoef, wonende aan het Commandeurspad te Katwijk aan den Rijn wordt sinds dins dagmiddag vermist. De jongen is het laatst bij de groentenveiling gezien. Daar er in de buurt van de veiling veel vaar ten en sloten zijn wordt gevreesd dat hij is verdronken. De politie heeft dag en nacht gedregd, tot nu toe echter zonder resultaat. In God's hand? Zevenhonderd jongeren uit 47 landen vierden woensdagavond een verbroede ringsfeest in de enorme exercitiehal van het marine-opleidingskamp „Hilversum" waar de opening van de wereldjeugdcon- ferentie der Y.M.C.A., die daar tot en met 13 augustus wordt gehouden, een indruk wekkende gebeurtenis werd. Jongens en in geringere getale ook meisjes uit na genoeg all Westeuropese landen, Noord-, Midden- en Zuid-Amerika, vele Afrikaanse en Aziatische landen en ook Australië en Nieuw-Zeeland, zullen de komende tien dagen elkaar ontmoeten in discussies, bij bijbelstudie, in sport en spel, zij zullen luisteren naar vooraanstaande sprekers als Nobel-prijswinnaar pater Pire, prof. Cres- pin uit Frankrijk, de bekende Franse jeugd leider Pierre Frangois en de Liberiaanse minister Charles Sherman en ook zullen zij natuurlijk excursies maken. Het thema van de conferentie luidt „In Gods hand?" en er komen onder andere onderwerpen aan de orde als „Oorlog en vrede" en .Wat is gezag?". Zij zal worden besloten met een internationale kermis. Het was een imposant schouwspel, toen vertegenwoordigers van de 47 naties, blank, bruin, zwart, geel en sommigen in nationale dracht met hun vlaggen tus sen de toeschouwers door naar het podium liepen en zich daar in een wijde kring opstelden. Geestelijken van verschillende nationaliteiten lazen in het Grieks Frans Duits Engels ën Spaans Johannes. 1 vers 1 tot 5, en 14, waarna alle jongeren tezamen in" eigen taal het „Onze Vader" zegden. Nadat de gekleurde Amerikaanse neger sopraan Fanni Jones de spiritual „In his hand" had gezongen werd de con ferentie geopend door de president J. Hiles Templin, die er de nadruk op legde dat de jeugd tezamen moet werken aan een be tere wereld. Nederlandse jongens en meisjes, leden van de C.J.V. en A.M.J.V. brachten ten slotte een spectaculaire show ten tonele, „Welcome tot Holland" waarin allerlei as pecten van ons land en ons volk op vaak originele wijze naar voren kwamen en waarin onder meer een groot aantal fiet sen en de levende have van een boerderij (een koe inbegrepen) de buitenlanders wild enthousiast maakten. De auditeur-militair bij d<- krijgsraad te velde West heeft heeft tege.de 27-jarige beroepsmarechaussee eerste klas M. van der S. uit Den Haag een gevangenisstraf van twee maanden met aftrek van voor arrest gevorderd, alsmede ontslag uit de militaire dienst. De marechaussee, die in juni van dit jaar dienst deed als wachtcommandant bij het Koninklijk Paleis Huis ten Bosch, had een meisje, dat inlichtingen kwam vragen, toegelaten tot de terreinen rondom het Koninklijk paleis. Hij had getracht, een afspraakje met haar te maken. De audi teur-militair achtte de handelwijze van de marechaussee hoogst onverantwoorde lijk. Hij was van oordeel dat deze man zeker niet in militaire dienst thuishoort. De verdediger, kapitein W. G. Tibben, zei in zijn pleidooi dat onder het uniform van de marechaussee „de mens zit met al zijn moeilijkheden". Ook 's mans ge zondheid laat het een en ander te wensen over. Hij is afgekeurd voor bepaalde dien sten en zou zijn hele verdere loopbaan slechts wachtcommandant kunnen blijven De raadsman vroeg, het onvoorwaardelijke deel van de straf zo kort mogelijk te hou den en, indien ontslag moest volgen, dit te bewerkstelligen via een medische af keuring. In een oude houten loods op het terrein van de legerplaats Nieuw-Milligen (Velu- we) heeft een felle brand gewoed, waar bij honderden autobanden, talloze accu's en andere auto-onderdelen, die in het on geveer 100 meter lange gebouw waren op geslagen, een prooi der vlammen zijn ge worden. Ook de loods ging volledig ver loren. De oorzaak van de brand is niet bekend. Het vuur werd bestreden door de Apeldoornse brandweer en de luchtmacht brandweer van Nieuw-Milligen. Pas na vijf uur was het vuur volledig geblust. In Ommen is gisteren de derde wereld- indaba (een internationale bijeenkomst van padvindersleidsters en -leiders) geopend. Gedurende 11 dagen zullen 500 leidende figuren uit de padvinderij zich bezinnen op het werk van de organisatie in de toe komst. Er worden conferenties gehouden, maar ook krijgen de deelnemers (onder wie Australiërs, Polen, Japanners, Pa- kistaners, Zuid-Afrikaners, Egyptenaren en Amerikanen) gelegenheid excursies te maken. De Indaba, met de organisatie waarvan een jaar geleden werd begonnen, is geopend door hoofdcommissaris E. J. H. Volkmars, voorzitter van de Nationale Padvindersraad, waarna ongeveer honderd postduiven werden gelost. De opening werd ook bijgewoond door de ambassadeur van India en de zaakgelastigde van Ceylon. Gisteren is het sinds 12 juli op 't noord- strand bij Westkapelle vastzittende kust vaartuig „Pax" vlot getrokken. Het schip is voor onderzoek naar de haven van Vlis- singen gesleept. De bergingspogingen hebben de afgelo pen dagen veel belangstelling van de bad gasten getrokken. Een graafmachine had het zand rondom het scheepje weggegra- ven, zodat dit in een kunstmatig meertje ging drijven. Gistermorgen was een kanaal van dit meertje naar zee gegraven en bij hoogwater is de „Pax" daar doorheen ge trokken. in moderne kleur in prima Tilburgse kwaliteit 2-pers. 37.50 1-pers. Zware kwaliteit in leuke moderne kleuren; van 24.50 voor 100% kleur- en wasecht MEUBEIM AGAZI3N Tijdens onze reorganisatie-verkoop, die een grandioos succes is, kunt u nu nog profiteren van in al onze afdelingen op al onze bekende betere kwaliteiten. (Maandag, dinsdag, woensdag en donderdag 8, 9, 10 en 11 augustus wegens reorganisatie gesloten Let vooral op onze nadere aankodiging PRIMA JONG LAMSVLEES 1e KWALITEIT RUNDVLEES LAMSBORST z.b500 gr. 1.28 PRACHT RIBLAPPEN 500 gr. 2.28 MAGERE LAPPEN500 gr. 2.28 BORSTLAPPEN 500 gr. 1.78 CARBONADE500 gr. 1.58 2 pond voor 3.40 MAGER STUKJE BOUT 500 gr. 2.58 HELE MAGERE LAPPEN 500 gr. 2.48 GEMEST KALFSVLEES per 500 gram 2.48 HEERLIJK GEKRUIDE SAUCIJZEN per 500 gram1.88 Een greep uit onze vlugklaar-afdeling 3 SLAVINKEN 0.98 3 GEBRADEN BALLEN 1.00 3 BIEFSTUK TARTAAR1.20 MAGERE SPEKLAPPEN 500 gr. 1.38 3 BALLEN GEHAKT 1.00 RAUWE LEVER 100 gr. 0.45 VOOR DE BOTERHAM 100 gram GELDERSE HAM en 200 gram HEERLIJK SAPPIG 100 gram ONTBIJTSPEK 88 ct. PEKELVLEES 88 ct. Ondanks het heetste weer liggen ons vlees en fijne vleeswaren uitgestald In onze HYPERMODERNE OPENGEKOELDE VERKOOPTOONBANK. De zaak waar speciaal gelet wordt op le kwaliteit, laagst mogelijke prijs en uiterste service PHILIPS' NEDERLAND n.v. EINDHOVEN Voor het inrichten van etalages, waarin artikelen van zeer uiteenlopende aard tentoongesteld wor den, vraagt de etalagedienst enkele welke leder een bepaald rayon zullen moeten bewerken. Voor het goed vervullen van deze functie zijn onderstaande punten van belang: bewijzen van theoretische en praktische vak bekwaamheid voor het verzorgen van goede verkoop-etalages Inventief vermogen ervaring in tekstschilderen en het uitvoeren van eenvoudige decoraties. leeftijd bij voorkeur tot 30 jaar. Brieven met volledige gegevens te richten aan de afdeling Personeelzaken, Willemstraat 20, Eindhoven, onder HD 60189, Den Haag. Geslaagd voor het examen tekenen m.o. akte a: L. H. Tan te Aerdenhout. yy REORGANISATIE

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 6