I UNCO L0ENDERSL00T Beeckenstein, nu nog een tochtig hok, zal over vier jaar weer de (verjongde) oude zijn De geschiedenis van „Janna" Kw 163 SCHILDERS UIT KENNEMERLAND EXPOSEREN IN MUIDERBERG ZEEKADETTEN Havenberichten PATEN LANGS SLUIZEN EN HAVENS DONDERDAG 4 AUGUSTUS 1960 7 Wilt u xuinig st©ken Gaat u dan een „UNCO" kopen Ruim 1300 leden bij Wit- Gele Kruis Heemskerk tmA supp sonvects: ƒ425.- Van het Kinheimfront „St.Joseph" wil woningwet woningen exploiteren JUBILEUM WEG ZEEWIER Overzicht groenteveilingen WEEKABONNEMENTEN Jaarvergadering Vitesse Wouter Sterk jr. leidt in zomercompetitie van de Schaakclub Santpoort Hier over een paar planken springen. Daar weer en daar nog eens. Er zijn wel tientallen plekjes in het krakende en vervallen huis „Beeckenstein", waar men ter dege uit zijn ogen moet kijken. Gelukkig is er een architect, die ons rondleidt in dit bijna vijfentwintig vertrekken tellende historische landhuis, zodat wij niet behoeven te vrezen ineens niet meer aanwezig te zijn. Veel planken zijn verrot of door de zwam aangetast. Vooral de zwam heeft hier huis gehouden. Maar nu werken er mannen in dit huis en zij zullen alles weer herstellen. Een aannemingsbedrijf uit Oostzaan is begonnen met de restauratie van „Beecken stein". Eindelijk, nadat er meer dan tien jaar over herstel van het huis is gepraat, gediscussieerd en geschreven. Het had een haartje gescheeld of de boel was afgebro ken, de sloopvergunning was er al. Dank zij een milde gift van het Rijk echter, kan dit landhuis voor het nage slacht worden bewaard. Veel mensen zijn daar blij mee. De aannemer, die er per slot ook wijzer van wil worden, de geluk kig ook in onze gemeente nog aanwezige ijveraars voor het behoud van historische monumenten en de architect, voor wie dit klusje ook zijn bekoring heeft, al lijkt dat een leek ongehoord. Architecten zijn echter allerminst pes simistische lieden. Architect Dijkstra, as sistent-rayon-architect bij de Rijksdienst voor Monumentenzorg, is ook optimist.Hij wordt niet moedeloos bij het aanschouwen van de chaos in het huis „Beeckenstein". Wanneer een leek het voor het zeggen zou hebben, zou hij adviseren: breek de boel a-f en bouw de zaak daarna weer op. Dat zou hem het eenvoudigste lijken. De heer Dijkstra begint te glimlachen als men er zo over praat. „Beeckestein" behoeft niet te worden afgebroken. Er moet natuurlijk hier en daar wat gebroken wor den, maar het meeste blijft overeind staan zegt hij. Het belangrijkste, dat nu gedaan moet worden is .het aanbrengen van een nieuw dak. De oude kap is namelijk te licht en is daardoor wat van zijn plaats geraakt. Door herhaalde verbouwingen en uitbrei dingen in de afgelopen paar eeuwen, heeft de constructie een knauw gekregen. Hiel en daar is die volgens de architect zelfs Advertentie verknoeid. Maar de laatste tien jaar heeft het gebouw de grootste schade geleden, meent de heer Dijkstra. De regen had vrij toegang tot alle vertrekken en het ergste was, dat er geen tocht was. Door de voch tigheid in het huis ontsond zwamvorming. Enkele jaren geleden heeft de heer Dijk stra daaraan een einde gemaakt door in de planken voor de ramen kieren te la ten maken Dit hielp. In het hele huis zijn stellingen getim merd en meetputten op de muren aange bracht. De eigenlijke restauratie is nog niet begonnen. Men doet op het ogenblik allerlei voorbereidende werkzaamheden. De plafondreliëfs bijvoorbeeld worden zorgvuldig verwijderd en in kisten gedaan. Later zal er een eerste klas stucadoor komen om de reliëfs aan de hand van foto's te herstellen. De restauratie van sommige vertrekken zal makkelijker zijn dan die van ander- re kamers, omdat men soms niet meer kan zien hoe de aankleding van het in terieur er oorspronkelijk heeft uitgezien. Vermoedelijk zal het aantal vertrekken in „Beeckenstein" gehandhaafd worden. De al gehele restauratie zal ongeveer, zo rekent de heer Dijkstra, vier jaar duren. In het Wijkgebouw heeft de Heemskerks afdeling van het Wit Gele Kruis dinsdag avond haar jaarvergadering gehouden. De voorzitter P. Hunneker zei, dat men reeds veel plezier heeft gehad van het nieuwe Wijkgebouw. In 1959 is men begonnen met een consultatiebureau voor kleuters. De cursus voor jonggehuwden en verloofden is bijzonder goed verlopen. Secretaris C.J. Van der Linden deelde in zijn jaarverslag mede dat met het nieuwe wijkgebouw ook een cultureel doel is gediend, doordat verschillende vereni gingen er onderdak hebben gevonden. Het bestuur werd op deze avond uitge breid tot negen leden, als leden traden toe de verloskundige, mejuffrouw A. Saasse en de heer Th. v.d. Reep (E.H.B.O.) Medewerking zal worden verleend aan het stichten van een kraamcentrum in de IJmond. Het ledental steeg in één jaar tijd van 1140 tot 1335. Er werden verleden jaar 8639 besoeken afgelegd. DUIVENKAMPIOENEN BIJ „ONS GENOEGEN" Bij de Beverwijkse postduivenhouders- eniging „Ons Genoegen" zijn de volgende kampioenen bekend geworden: Kampioen Fond: 1. W. Rijnders, 2. A. van Son, 3. W. van Wijk. Kampioen oud: 1. W. Rijnders, 2. W. van Wijk, 3. A. van Son, 4. C. Baltus, 5. A. van Leeuwen. Kampioen aangewezen Fond: R. Zoontjes. Kampioen aangewezen oud: R. Zoontjes. DE „JANNA" KW 163 is één van de Katwijkse loggers die zich de laatste jaren uitsluitend bezighouden met de uitoefening van de haringdrijfnetvisserij en dat is geen bijzonderheid want he schip is er voor gebouwd al hebben we het dan ook wel eens zien „trawlen". Deze vijfenveertig jaar oude logger was bij het begin van de teelt in het nieuws omclat het schip het vorige seizoen de best verzorgde haring aangevoerd heeft van de Katwijkse vloot. Op Vlaggetjesdag werd aan boord de Produktschapswimpel gehesen. De nieuwste PATENT-SUPER-KOLENCONVECTOR met een totale warmtespreiding. Ideaal voor grote vertrekken. Wij geven u vrijblijvend advies, verzorgen vakkundige plaatsing en smidswerk. Meer dan 50 jaar ervaring. Lange Nieuwstraat 433 - 435 - IJmniden Betaling is prettig te regelen. Het jeugdbestuur van de voetbalvereni ging „Kinheim" heeft voor de aspiranten van het seizoen 1959-1960 een uitstapje naar Amsterdam vastgesteld. Woensdag, 31 augustus wordt een bezoek gebracht aan Carré, waarin de Snip en Snap-revue gaat. Voor de nieuwe competitie is Kinheim I ingedeeld in klasse 4 C met Onze Gezel len, THB, Renova (alle Haarlem), Terras vogels (Santpoort), Bloemendaal, Lijnden en St. Pancratius (beide Badhoevedorp), St. Martinius (Amsterdam) en Hoofddorp- se Boys en ETO (beide Hoofddorp). In de HVB-afdeling speelt Kinheim 2 in de 2de klasse C met ADO 2, DCO 2, DEM 4, Haarlem 5, HFC 5, Onze Gezellen 2, Stormvogels 5 en Wijk aan Zee 2. Donderdag, 11 augustus wordt de jaar lijkse algemene vergadering van „Kin heim" gehouden. Aftredend maar herkies baar zijn de heren W. v. d. Star, A. Jan sen, A. Prinssen en A. Paap. De heer E. Karei stelt zijn bestuurs functie beschikbaar. Brand in leerfabriek. Vonken uit een lasapparaat hebben brand veroorzaakt in de leerfabriek „De Molen" te Tilburg. Weg spattende vonken vielen in een vat met celluloselak,waardoor een geweldige steek vlam ontstond. De brandweer wist het grootste deel van de machines te behouden In 1915 gebouwd bij de Scheveningse Sleephelling voor de rederij Wouter den Duik Jaczn, nam de logger in 1916 voor de eerste keer aan de haringdrijfnetvisse rij deel. De naam luidde toen „Nelly" SCH 268 en schipper was Jacob pronk. In de geschiedenis teruggaande, treffen we de rederij Wouter den Duik Jacz voor het eerst aan in het jaar 1912 met als enige' logger de „Jacob" SCH 189 onder schip per Job van der Zwan. Kort daarna breidde de rederij zich flink uit. Toen de „Nelly" nieuw in de vaart kwam, bestond de vloot uit zeven schepen, namelijk de houten zeillogger „Het Zuiden" SCH. 179 (die in 1916 opgelegd was) en de ijzeren loggers „Jacob" SCH. 189, schipper Cor den Duik, „Olga" SCH 206, schipper Pie- ter Pronk, „Martina" SCH 222, schipper Gijs Buis, „Melioratie" SCH 262, schipper Maarten de Graaf, „Nelly" SCH 268, schipper Jacob Pronk en ook nog de stoomdrifter „Geertruida" SCH 103, schip per Dirk Taal. Van de zeiltijd nam het schip spoedig afscheid: in 1918 werd er een motor in geplaatst. De „Nelly" SCH 268 was een van de eerste zeilloggers die een dergelij ke verbouwing hebben ondergaan, de meesten werden pas aan het einde van de jaren twintig van een motor voorzien. Na vier jaren als motorlogger voor de rederij Wouter den Duik te hebben gevaren, ging het schip over aan de Rederij Maatschap pij Scheveningen, onder directie van J. J. de Niet welke rederij later als Zeevisse rij Mij. Scheveningen onder directie van J. H. Warneke is gekomen. De naam bleef „Nelly" SCH 268, ook toen er in 1927 weer een verandering plaats had. In dat jaar zagen we het schip overgaan aan de Rederij A. van der Toorn Jzn., tegelijk met de „Jacob" SCH 189 en de „Melio ratie" SCH 262, die voorheen ook hadden toebehoord aan Wout den Duik. De rederij A. van der Toorn JZN. is een vooraanstaande Scheveningse rederij; in 1927 had zij 21 loggers, waarvan er 7 reeds voorzien waren van een motor; Van der Toorn had ook nog de „Java" KW 159 (in chax-ter). In 1933 gingen 15 schepen van de Rede rij A. van der Toorn over aan de Pool se visserij maatschappij „Mewa" in Gdy nia Ze kregen de namen „Mewa" I tot en met 15. Zo werd de „Nelly" SCH 268 de „Mewa" XIV GDY.268. Al waren het Poolse schepen geworden, de Nederlandse bemanningen bleven aan boord en dit duurde tot 1939. De „Mewa" XIV werd vei'lengd en van een nieuwe motor voor zien. Toen ons land in 1940 bezet werd, viel de „Mewa" XIV in handen van de Kriegs- mai'ine en daarna hebben we het schip uit het oog verloren. De oorlog was al enige tijd afgelopen, toen de logger als wrak in Rotterdam werd aangeti-offen. Het wrak werd aangekocht door de n.v. Visserij Maatschappij Insulinde te Kat wijk aan Zee. Deze ï-ederij bracht het vaartuig in 1948 onder de naam „Janna" KW 163 in de vaart, ter vervanging van haar niet uit Duitse dienst tei-uggekeerde motoi-logger „Prinses Juliana" KW 163. Ar ie van der Veer In mei van dit jaar heeft de Castricum- se gemeenteraad besloten aan de Mr. Nijs- senstraat 9 woningwetwoningen te bouwen. De r.k. woningbouwvei-eniging St Joseph heeft zich bereid verklaard deze woningen te exploiteren. Van i-ijkswege wordt een grondvoorschot beschikbaar gesteld van hoogste ƒ.6903,- en een bouwvoorschot van ten hoogste ƒ.120.093.--,- alsmede een jaar lijkse bijdrage van ƒ.2011,24. De huurprijs van de woningen is berekend op 12.- per week welk bedrag i.v. m. de eventuele ri sicoverrekening e.d. vex-hoogd werd met /0,25.Op vrijdag te houden raadsvei-gade- ring dient een besluit te worden genoirxen tot het aanvragen en aanvaarden van ge noemde voorschotten en bijdragen tot het verstrekken van die bedraggn aan de wo ningbouwvex-eniging St. Joseph en tot het overdragen van de grond aan deze bouw vereniging. Tenslotte zal op deze raadsvergadering ook gesproken worden over het aangaan van een geldlening groot ƒ.318.000.- De N.V. Bank van Ned. Gemeenten is is vex-zocht een vaste geldlening te ver strekken voor de financiering van de vol gende kapitaalsuitgaven: Voor verbetering van de verwarming van de C.O.L. school voor gewoon lager ondei-wijs te Bakkum ƒ.31.500.- Voor de aankoop van een vuilnisauto ƒ.45.000.- en voor vernieuwing van een gedeelte van de riolex-ing van de Beverwijkerstx-aatweg en de OudHaarlemmerweg ƒ.55.000.- Van 6 tot en met 31 augus tus zal in het „Rechthuis" (Brink D 199) te Muiderberg een tentoonstelling worden gehouden van werken die vervaardigd zijn door vijf schilders uit Kennemerland, namelijk Jan van Geem en Roelof Klein te Spaarndam, J. C. Heeck te Bakkum, me vrouw Lia Hoek-FIannessen te IJmuiden en J. J. Albers te Beverwijk. Burgemeester Th. Chr. B. Coops van Mui den zal zaterdagmiddag te vier uur de expositie openen. Wie het „Rechthuis" te Muiderberg binnentreedt, komt al direct in een oud- Hollandse sfeer. Naast de exploitatie van een hotel- x-estaurant, wordt nog een veehouderij gehouden. Een gedeelte van het per ceel stamt nog uit de tijd van Graaf Floris V en in de hal hangt nog een schilderij, dat ons hei-innex-t aan het ver haal van de Baljuw van Zuid Holland, die zich onrechtma tig de koe van een landman had toegeëigend en deswege, op last van Graaf Willem III (de Goede) ter dood gebracht wordt. Als onderschrift staat op dit schilderij te lezen: Justitie over de bailiu van suyt-Holland Ao 1336, ter wijl een vers eindigt met de ze regelen: Eerst gedaen en na bedagt Heeft menig man in leij [gebragt Verwijst hem vluks ter doot. De huijsman 100 crone: Daar gaet 't regt niet mank, Waar sulke regters wonen. Jammer dat dit zaaltje de ingezonden werken niet ten volle tot uiting laat komen en er met de beschikbare ruimte moest worden gewoe- kex-d. Een bezoek aan het „Rechthuis" is zeker de moei te waard en u zult kennis kunnen maken met schilders van uiteenlopende aard. Jan van Geem te Spaarn dam is een gebox-en en geto gen Spaarndammer. Hij weet op waarlijk kunstige wijze de sfeer te brengen van dit kleine dorpje bij Haax-lem aan het Spaarne, met zijn brugjes en haventjes. Jan van Geem maakt hoofd zakelijk aquarellen en heeft in deze techniek een grote hoogte bereikt. Hij is be stuurslid van de oude beken de schildersgroep „Kunst zij ons doel" uit Haax-lem. Roelof Klein te Spaarndam, de tweede Spaarndammer, is bekend om zijn werk en le zingen op religieus gebied. Deze „self made man" heeft zich met alle moeite door de ingewikkelde techniek van het schilderen geworsteld. Roelof Klein is lid van „De Groep" uit Haai'lem en aan gesloten bij de christelijke schildersgx-oep, die zijn stu diereizen mogelijk maakte. J. C. Heeck uit Bakkum heeft de Rijksacademie voor Beeldende Kunsten te Am sterdam geheel doorlopen. Aan hem werd een tiental jaren geleden de Koninklijke prijs voor jonge Kunstenaars (toegekend. Vorig jaar trof hem een ernstig ongeluk. Een beschonken bestuurder ging er van door, zonder zich om zijn slachtoffer te bekomme ren. Een comité „Vrienden van Heeck" werd ijlings opge richt en het bleek uit de spontane medewerking, dat deze man in de loop der ja- ren zeer veel vrienden had verworven. Gelukkig kon het werk van het comité de on- dergang van deze schilder en zijn gezin voorkomen. We zullen hopen dat hij weer ge heel zal herstellen. Heeck geeft lessen aan verschillen de amateurs-verenigingen en ook privélessen bij hem thuis aan de Stetweg 27 te Bak kum. Mevrouw Lia Hoek-Han- nessen te IJmuiden is nog leerlinge van Roelof Klein en deelneemster aan de werk groep ,,'t Kelderke" te Be verwijk. Van het voorjaar heeft zij met Jan Alberse ge- exposeerd te Wijk aan Zee en haar werk vond daar waardering. Hoewel zij haar „sporen" nog moet verdie nen, doen de vier ingezonden aquarellen: „Stilleven viool en gewei", „Primula", „Ge ranium" en „Stilleven oude schoen" de beeldende kunst alle eer aan. Jan Albers te Beverwijk: Het komt niet veel voor, dat naast het beroep van accoun tant ook nog het schilder werk intensief wordt be oefend. Voor menigeen een stimulans vanuit een druk beroep, de vlucht te zoeken in de stilte van het atelier. Vorig jaar heeft hij voor de eerste maal geëxposeerd bij de Koninklijke Hoog ovens te IJmuiden, met een groep onder de naam „Jos Rovers en zijn leerlingen". Van zijn hand zijn thans nog 17 werken geëxposeerd in het hotel „Rijckaerts" te Wijk aan Zee. Hij is lid van „Kunst zij ons doel" en leidt de werkgroep ,,'t Kelderke" in zijn atelier te Beverwijk. Na zeven jaar commandant van het Zeekadettenkorps „IJmond" te zijn geweest, heeft de heer G. A. van der Wildt aén boord van de „Ca- nopis" het commando over gedragen aan de heer H. E. Kloosterhuis. Toen de zee- kadetten aangetreden ston den op het achterdek be dankte de voorzitter, de heer C. M. Tuntler de scheidende, commandant voor het vele dat hij in zijn vrije uren voor het korps heeft gedaan en bood hem namens de ver eniging een fototoestel aan. Evenals vorige jaren neemt het Zeekadettenkorps „IJ mond" dit jaar weer deel aan het Zomerkamp dat gehou den wordt in het Marine Op leidingskamp in Hilversum. Ongeveer 30 IJmuidense zee- kadetten zullen zaterdag- moi-gen vertrekken om tien dagen in het kamp te verblij- ven met de zeekadetten van zeven andere korpsen. Het hoofdbestuur Zeekadetkorps Nederland heeft voor zondag 14 augustus de ouders uitge nodigd, waarbij zij desge wenst mee kunnen varen met de sloepen. Later zal dan de voorzitter van het hoofd bestuur, de heer mr. J. J. Oyevaar, de wimpels en de wisselbeker uitreiken. Ook dit jaar worden weer twee zeekadetten van elk korps in de gelegenheid ge steld een kustreis met een koopvaax'dijschip mede te maken. Thans zijn er jongens mee met de „Lelykerk" en de „Mataram", het laatste reisje vangt zondag aan vanuit Am sterdam met het s.s. „Radja" van de Stoomvaart Maat schappij Nederland met be stemming Bremen, Hamburg, Antwerpen en Rotterdam. Met twee zeekadetten van het korps Arnhem, zijn Foeke de Koe en Jan van Leeuwen de gelukkigen van het IJmui dense korps die deze reis zullen meemaken, onder toe zicht van de secretai'is, de heer A. van der Veer. Woensdag 3 augustus heeft de adjudant der rijkspolitie te Castricum, de heer J. S. van de Water, zijn 25-jarig dienstjubileum gevierd. Na in Nieuwersluis tot po litieman te zijn opgeleid, trad hij op 3 augustus 1935 in dienst van de rijkspolitie. Via Den Haag, Ravensberg, Wou denberg, Naarden, Winters wijk, Weert en Schagen kwam hij in Amsterdam bij de economische recherche. In 1946 volgde zijn benoeming tot opperwachtmeester. Drie jaar later werd hij naar Purmex-end overge plaatst, waar hij slechts en kele maanden bleef. Van 1949 tot 1952 was hij post- commandant van de rijks politie te Castricum. Na in Uitgeest gediend te hebben, kwam adjudant Van de Wa ter op 1 maart jongstleden weer naar Castricum. Woensdagmorgen werd de jubilerende adjudant in het Castricumse gemeentehuis of ficieel gehuldigd. De kosten van een geheel nieuwe weg, van Amsterdam Noord via de te bouwen Coentunnel en de Zaanstreek naar Rijksweg no. 9 van Beverwijk naar Alkmaar een aan te leggen weg die achttien kilometer lang zal worden, zullen zeventig mil joen gulden bedragen, zo is geschat door de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken. Wist u, dat vanwege het hoge vitaminegehalte, zee wier goed voedsel voor mens en dier is? Wij hebben deze wijsheid uit het Tijdschrift voor Diergeneeskunde. Zee wier is, voor zover bekend, de enige plantaardige bron van vitamine B 12 en bevat voorts veel caroteen, vitami ne B en E, alsook folinezuur. Door zijn hoog mineralenge- halte kan zeewier ook als kunstmest gebruikt worden. Had men ixx het begin van de week enige hoop dat er in de gang van zaken bij de Beverwijkse groenteveiling Kennemerland .•nige verbetering zou komen voor de afzet, woensdag werd deze hoop weer de bodem ingeslagen en zag men zelfs een produkt als sla naar beneden duikelen. De markt begon voor deze bladgroente zo goed. Ex- werd al spoedig tot ruim 15 cent per krop betaald, vooral door de export. Maar toen de aanvoer later groter werd dan waarop men gerekend had en de sla voor de ver zending aangekocht was, zakten de prijzen en draaide er 's middags weer sla van tweede kwaliteit door, waarvoor men eer der rond 8 cent per krop had betaald. Er waren meer artikelen die niet geheel ver kocht konden worden. Zo draaide er ook nu weer waspeen en andijvie door. Er was wel weer meer vraag naar de jongere bospeen, die in prijs opliep tot 30 cent per bos. De gang van zaken is wel heel anders dan vorig jaar toen men om deze tijd dooi de droogte de produkten duur betaalde die nu net de minimum px-ijzen halen of doordraaien. Andijvie 712 cent, bloemkool 1446, sla 318, spinazie 1226, postelein 615, bospeen 1228, waspeen 1015, sperzie bonen 4567, snijbonen 3873, prei 17— 32, tomaten 2047, komkommers 1022. In Castricum is woensdag op de veiling van Ons Belang het bonenseizoen eerst goed ingezet. Honderden kisten bonen kwamen er onder de klok, waarvoor ech ter slechts matige prijzen werden geno teerd. Ook de snijbonen gaven geen hoge noteringen te zien. Met de sla was dat anders, want nu het weertype weer wat milder is, werden hiervoor goede prijzen gemaakt. De prijzen van woensdag waren: Sperziebonen 2242 cent, postelein 15, prei 17, tuinbonen 1120, kroten 6, sla 313, snijbonen 6069, andijvie 7, sjalot ten 18, waspeen 13Vs, bi-amen 1.80 per mand. GROENTEVEILING BEVERWIJK Hoewel het reeds augustus is, kan men op de Beverwijkse groenteveiling niet zeg gen dat men volop in de bonen zit. In tegendeel, de aanvoeren zijn tot nu toe klein, zowel van de spei-ziebonen als van de snijbonen. De prijzen zijn tot nu toe niet onbevredi gend, want de snijbonen brachten rond 75 cent per kg op en de sperziebonen wer den tussen 50 en 70 cent per kg verkocht. dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorger» op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Bij de aanvang van de jaarvergadering, die de r.k. voetbalver. Vitesse in Castri cum hield heeft voorzitter H. J. Hooger- vorst afscheid genomen van kapelaan J. J. Tuyp, die benoemd is tot pastoor te Ilpendam. Ook werd het overleden lid van de alf- talcommissie, de heer P. J. Res, hei-dacht. In zijn terugblik op het afgelopen jaar bi-acht de voorzitter eerst nog dank aan de 2e penningmeester de heer Joh. de Groot, die 7 jaar lang de poolzaken uit stekend had behartigd en nu wenste af te treden. Ook hem werd een afscheids cadeau ovex-handigd. Secretaris J. Hammes sprak over de sterke gi-oei van de vex-eniging met 62 tot 422 leden. Het kleine aantal beschikbare velden vormde een groot pi-obleem. De penningmeester kon vervolgens een optimistisch geluid laten horen. De heer J. Jonges spx-ak daarbij de wens uit dat ook het komende competitieseizoen een gunstig resultaat te zien zo geven. Bij de bestuursvex-kiezing werden de he ren G. Groot en Joh. de Gx-oot en W. Keu- ne opgevolgd door de heren A. F. Ver- max-ken en C. Lute. BURGERLIJKE STAND BEVERWIJK GEBOREN: Franciscus J. J., z. van F. C. J. de Vilder en E. M. Burger. Pieter F., z. van J. Zwaan en K. Zwart. Irene M., d. van A. Pirovano en M. Vredevoort. Paula M., d. van P. van Noort en G. J. Staring. Karin, d. van B. de Vries en A. Joosten. Pieter D., z. van P. Smit en N. van Dijk. Vincentius F. G., z. van B. J. Post en A. C. Schansman. Cornelis J., d. van M. P. van den Elzen en S. de Wit. Maria J., d. van A. Gx-apendaal en A. Knaap. Anthonius H. J., z. van H. Aardenburg en C. T. Borst. Cornelis H., z. van H. Lensen en M. C. de Vries. Christina H. M„ d. van H. G. J. M. Kooter en P. C. M. Hoogbergen. Robertus P. M., z. van M. C. Böhm en A. M. J. Kor- tekaas. Saskia L., d. van J. Ozinga en H. J. de Maagd. Anita, d. van M. Faber en A. A. Ruiter. Rudolf C. M., z. van D. van Veen en E. Heek. ONDERTROUWD: A. W. Jansen en M. E. Benning. W. Visser en W. Bakker. B. A. G. Buur en C. M. Schoorl. H. J. Wigchert en A. M. C. Numan. N. Vader en M. A. M. Burger. J. M. Sneevliet en M. F. J. Geij- zendorffer. J. Veldman en M. Steijn. GETROUWD: C. P. Hoogeboom en A. M. E. Groenland. J. Brakenhoff en S. H. M. Kimman. J. T. Severing en A. M. Faber. A. P. C. Slewe en C. E. M. Boots. OVERLEDEN: J. van de Beek, oud 75 jaren, geh. met H. Dibbets. E. Spek, oud 81 jaren, wed. van H. L. Blom. H. Nijman, oud 91 jaren wedn. van M. Nol. A. Braken hoff, oud 79 jaren, wed. van C. Neeft. H. M. Scheffer, oud 17 jaren. D. M. Brink horst, oud 82 jaren geh. met S. Kuiper. G. Hassebroek, oud 79 jaren, wed. van D. Bakker. Ook bij de schaakclub Santpoort zijn na afloop van de wintercompetitie wedstrij den ingesteld voor de zomer. Er bleek bij de leden voor een zomercompetitie wel animo. Men volgt een systeem waarbij geen speciale groepen worden gemaakt maar waar door loting de oare-i worden gevormd. Alle spelers krijgen dezelfde bedenktijd ter beschikking alleen de honorering is verschillend. Wanneer een speler uit een lagere afdeling een gunstig resultaat be haalt tegen een speler uit een hogere af deling ontvangt hij hiervoor meer punten dan in het omgekeerde g evui zou zijn ge beurd. Het zijn vooral de jonge spelers die zich in deze zomerwedstrijden uitstekend weren. Er zijn nu zeven ronden gespeeld. In de kop treffen wij nu de volgende spelers aan: 1. Wouter Stex-k ji\ (kampioen groep 3); 2. G. Kroone (Clubkampioen); 3. Henri Everaars (junior lid); 5. C. Pels (groep 1) en 6. P. Stex-k (gx-oep 1). De vier hoogst geplaatste spelers aan het einde van het zomerseizoen zullen voor een prijs in aanmerking komen. Van een komkommertijd blijkt bij de schakei-s in Santpoort deze zomer geen sprake te zijn. Hetgeen mag blijken uit het feit dat meer dan de helft van het aantal leden ook de zomer benut om zich voor te bereiden op het komende seizoen. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Adrastus van Antwerpen; Haarlem, Rotterdam; Renate Becker, Hamina: Hebe Nobel, Gravelines, laden Hoogovens Gertrud C. Ertel, Gdynia; Pan, Tara- gona: Henriette B, Londen, laden Hoogovens; Cabinda, Bremen; Giesscnkerk, Bremen; Noma- dish. Rundvik; Brattingsborg, Freetown. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Sinaloa van Rotterdam; Lasbek, Antwerpen: Zaanstroom, Londen; Rote. Antwerpen; Bin, Oslo; Bloem gracht, Hamina. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Anne naar Tyne, ledig Hoogovens; Pacific, Basse Indre, walsmateriaal van IJmuiden; Skaugum, Norfolk, ledig Hoogovens: Camroux 3, Pooie, kunstmest van IJmuiden; Randfontein, Bremen; Amstelmo- len, Casablanca; Olhorn, Karlstad: Johanca, Kramfors; Gerd, Londen; Martha Ahrens, Ham burg; Lucas Bols 2, Rotterdam; Barlind, Kiel; Aptity, Londen; Froste, Rotterdam; Jan Herman, Harlingen; Gripsholm, Antwerpen: Alfred, Ham burg: Kaisja Christensen, Emden, ledig Hoog ovens; Trito, Rotterdam; Mithras, Rotterdam; Calchas, Rotterdam: Vechtstroom, Portsmouth; Atlas, Rotterdam; Bellina, Delfzijl; Hector, Rot terdam; John Bolt, Londen; Fischbek. La Guaira; Bellis, Antwerpen, ledig Zaandam. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Aeneas naar Rotterdam; Fennia, Helsinki; Gertrud C. Ertel, Setubal; Dina, Portsmouth, kunstmest van IJmuiden. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan).

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 7