KERKDIENSTEN DE J AGENDA Boerenpaarden-race in Santpoort gaf velen een plezierige avond Arend Reym Aantal werklozen in IJmond het laagst in de provincie Havenberichten Midden in het seizoen, maar weinig vraag naar bonen Vraag naar arbeiders is zeer groot Haarlem 5 V elsen-IJmuiden Beverwijk Heemskerk IQENDERSL00T DE ERASMUSPRIJS VOOR CHAGALL EN KOKOSCHKA ny2. Oester- en mosselseizoen wordt geopend Opstelling Stormvogels Uitgevaren visserijvaartuigen Parkeerbeperking in Beverwijk VAN DE GROENTEVEILINGEN auto- en motorrijschool ZATERDAG 6 AUGUSTUS 1960 Was eind juli 1959 het aantal werklozen in de IJmond slechts een half percent van het totaal aantal mannelijke werkkrachten in dit gebied (dat wil zeggen Velsen, Beverwijk, Heemskerk, Castricum en Uitgeest), aan het einde van de afgelopen maand was het percentage lager, namelijk 0,4. Dit percentage was zelfs het laagste van alle gemeenten in de provincie Noordholland. In de IJmond worden dan ook zeer veel arbeidskrachten gevraagd. In Velsen waren eind juli 45 werklozen en 42 werkende werkzoekenden (die dus ook bij het gewestelijk arbeidsbureau IJ mond staan ingeschreven). Beverwijk tel de op dat moment 44 werklozen en 5 wer kende werkzoekenden. De cijfers voor Cas tricum zijn respectievelijk 6 en 4, voor I-Ieemskerk 9 en 1 en voor Uitgeest 9 en 2. In totaal waren er op 1 augustus jongst leden dus 113 werklozen en 54 werkende werkzoekenden in de IJmond. Op 1 augus tus van het vorige jaar waren er in to taal 160 personen bij het arbeidsbureau ingeschreven. Grote vraag Het is in dit verband zeker interessant te weten hoe de vraag naar arbeidskrach ten was. De industrieën in de IJmond vroegen per 1 augustus jl. niet minder dan 758 werkkrachten, van wie 203 jon- ZATERDAG 6 AUGUSTUS Thalia, 19 en 21.15 uur: „En eeuwig zin gen de bossen". Rex, 20 uur: „Münchhausen in Afrika". ZONDAG 7 AUGUSTUS Thalia, 15 uur: „Op naar Hollywood"; 20 uur: „En eeuwig zingen de bossen". Rex, 15 en 20 uur: „Münchhausen in Afrika". MAANDAG 8 AUGUSTUS Tha'lia, 20 uur: „En eeuwig zingen de bossen". Rex, 20 uur: „Münchhausen in Afrika". ZATERDAG 6 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Geef mij maar een miljoen". W. B. Theater, 20 uur: „Geen genade voor Tom Dooley". ZONDAG 7 AUGUSTUS Kennemer Theater, 14.30 uur: „De show gaat toch door"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen". Luxor Theater, 14.30 uur: „Ein Herz voll Musik"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Geef mij maar 'n miljoen". W. B. Theater, 14.30 uur: „Het zwaard der Saracenen"; 16.30 en 20 uur: „Moord boven de afgrond". MAANDAG 8 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Geef mij maar 'n miljoen". W. B. Theater, 20 uur: „Moord boven de afgrond". Marquette-theater: zaterdag en zondag 20 uur: „De boom der gehangene"; zondag middag 14.30 uur: „De zwarte schorpioen". Openluchttheater: Vandaag 20.15 uur: Toneelgroep 't Masker met „De barbier van Sevilla". BIOSCOPEN Cinema Palace: Dagelijks 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Tempest", 14 jaar. Elke ochtend (behalve zondag) 10.30 uur: vakantiejeugd programma „Tom en Jerry festival". Frans Halstheater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 uur, echter zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur en dinsdag 14 en 20 uur: „The big circus", alle leeftijden. Lido Theater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 uur, zondag tevens 16.15 uur: „Conny 'n meisje van zestien", alle leeftijden. Van daag 23.30 uur: „Donker Parijs", 18 jaar. Zondag 11 uur: „Vrijheren van het woud", alle leeftijden. Luxor Theater: Dagelijks 14 en 20 uur, echter zondag 13, 16.30 en 20 uur: „La dolce vita", 18 jaar. Minerva Theater: Vandaag en zondag 19 en 21.15 uur: „De tijger van Eschnapur", 18 jaar. Zondag 14en 16.15 uur: „Hier bin ich, hier bleib' ich", alle leeftijden. Maan dag tot en met donderdag 14.30 uur: „Hopla Conny", alle leeftijden. Maandag tot en met woensdag 20.15 uur: „De Indi sche graftempel", 18 jaar. Rembra'ndt Theater: Dagelijks 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Fanfare", alle leeftijden. Zondag 11 uur: „De wereld der stilte", alle leeftijden. Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Re volverduel in Durango", 14 jaar. Maandag tot en met donderdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „Duikbootoperatie Zeehavik", 14 jaar. Studio Theater: Dagelijks 14.15, 19 en 21.15 uur, zondag tevens 16.15 uur: „Faja Lobbi". alle leeftijden. Elke ochtend (be halve zondag 10.30 uur: jeugdprogramma met Donald Duck en andere. Theater Monopole (Zandvoort)dagelijks 14.30 uur: „Het rijkste meisje ter wereld", alle leeftijden, 19 en 21.15 uur: „Hopla Conny", alle leeftijden. TENTOONSTELLINGEN Museum Het Huis Van Looy (Kamper laan): tot 15 september dagelijks van 10 12.30 en 13.3017 uur, zondag 1417 uur: expositie van moderne kunstwerken uit gemeentelijk bezit. Vishal: Eretentoonstelling van schilde rijen, aquarellen en tekeningen van Kees Verwey, dagelijks van 10—17 uur, zondags van 13—17 uur. Vleeshal: Tot en met 24 augustus „Spie- ghel Historiael", dagelijks van 1417 uur en van 19.30—22 uur. Zondags van 1417 u. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): De hele maand augustus dagelijks van 10 tot 22 uur: Expositie van grafiek van Filippo Albertoni uit Bologna. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 13): Tot 8 augustus dagelijks van 917 uur: Expositie van werken van Haar lemse beeldende kunstenaars. DIVERSEN Santpoort (Wüstelaan): Kindercircus Bas dagelijks (behalve zondags), aanvang 10 en 19.30 uur. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 5 augustus.) ger dan negentien jaar. De metaalindus trie vraagt de meeste mensen, namelijk 480, dan volgt de bouwnijverheid met 129 arbeidskrachten. Behoorlijk groot is de vraag naar ongeschoolde arbeiders. De IJmond maakt met zijn grote vraag naar arbeiders geen uitzondering op de si tuatie in het westen van ons land. In tal. van sectoren van het bedrijfsleven worden de nadelen van een overspannen arbeids markt gevoeld. Behalve dat het arbeidsbui-eau IJmond (dat sedert oktober van het vorige jaar een zelfstandig leven leidt) zich bezig houdt met de op het ogenblik schier on mogelijke taak vraag en aanbod van ar beidskrachten met elkaar in evenwicht te brengen, geven de ambtenaren ook nog voorlichting over beroepen. Voorlichting Dit gebeurt op de lagere technische scholen, maar men is voornemens het be langrijke werk ook uit te breiden met mu lo en vgloscholen in de IJmond. Aan be- roepenoriëntatie werd tot voor enkele ja ren weinig of niets gedaan. „Het komt erop aan, dat de jeugd een functie krijgt, die bij haar past," zegt de pasbenoemde directeur van het arbeids bureau de heer J. C. Buis. Hij is echter tevens van mening, dat het eigenlijk niet de taak van een arbeidsbureau is beroe- penvoorlichting te geven. „Maar een ander doet het niet, dus dan doen wij het," zegt hij. Overigens vindt hij dit wel een mooie taak. En de ambte naren kunnen dat werk, want zij hebben inzicht in tal van beroepen. De feestweek in Santpoort is vrijdag avond voortgezet met. de traditionele boerenpaardenrace. Dit onderdeel dei- feestelijkheden trok als vanouds weer een groot aantal inwoners. Dezen dien den zich een heel eind buiten het dorp te begeven. De race werd. gehouden op een weiland aan de Westlaan. De van pa pieren bloemen voorziene bestuursleden meldden een recette van ruim vijf honderd kaartjes. „Nou", zeiden twee meisjes die niet wilden betalen, „reken dan maar uit, clat is vijfhonderd maal zoveel, dan kunnen wij er best voor niks op". Maar het bestuurslid liet zich niet vermurwen. Op het weiland waren zeker duizend mensen, waarvan ongetwijfeld een flink aantal tot de niet betalende officials en de langs omwegen gearriveerde jeugd ge rekend mocht worden. In ieder geval was het gezellig druk op het weiland, waar een lange baan was uitgezet. Er waren twee en dertig deelnemers komen opdra ven. Sommige berijders hadden zich ver kleed als ridder (kompleet met houten zwaard), als cowboy en als een hollands boertje. Ook was er een die in een baby doll rondreed. Er was een grote verscheidenheid van paarden aanwezig. Bij de selectie voor een rit kwam het er voor de organisatoren dan ook op aan te zorgen dat steeds twee paarden van gelijke of nagenoeg gelijke Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Travestein van Antwerpen: Heimo Reckmann, Otterbaecken, erts lossen IJmuiden; Conrad. Kotka; Lebit, Ham burg; Bele, Halstavik; La Palia, Londen; Labotas, Hamburg; Twente, Swansea; Osterbotten, Kotka, cellulose lossen IJmuiden, papierfabriek; Wex ford, Boston, laden te Koog aan de Zaan; Spaar- nestroom, Huil; Asterope, Norfolk; Taurus, Man- tyluoto; Strabo, Hamburg; Admiralengracht, Wis- mar; Selby, Goole; Clangula, Rotterdam; Dinkel- stroom, Par. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Rigel van Rotterdam; Rozenburgh, Rotterdam; Niger Palm, Rotterdam; Cyclops, Antwerpen; Germane, Gent, laden Binnenhaven IJmuiden. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: A deny naar Mantyluoto; Saturnus .Fawley; Sianaloa, Ham burg; Plato, Bordeaux; Lucas Bols 1, Hernösand; Constantia, Hamburg; Carabeka, Delfzijl; Lee mans, Gdynia, bijlegger IJmuiden; Flevoland, Harlingen; Silen, Arlstad; Cabinda, Hamburg; Biri, Oslo; Johann Hermann, Stockholm; Spirit, Rotterdam; Wulp, Liverpool; Giessenkerk, Rotter dam; Bartenstein, Aruba; Elmshorn, Helsinki; Pallas, Kopenhagen; Midas, Odense; Mount Eve rest:, Harlingen; Lebu, Liverpool; Thuntank 5, Holmsund Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Haarlem naar Bridgetown; Sottern, Norfolk, ledig van IJ muiden; Guineekust, Bordeaux; Brandaris, Swan sea, walsmateriaal geladen IJmuiden; Lasbek, St. Thomas. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit. dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). GLADIOLEN BEHEERSEN BLOEMEN VEILING De gladiolen beheersen op de Beverwijk- se bloemenveiling het veilingbeeld. Het is evenwel vakantietijd, waardoor de vraag niet zo groot is. De gladiolen waren de afgelopen week dan ook goedkoop, al lie pen de prijzen vrijdag iets op. Toen werd er tot 40 cent per bos betaald. Er gingen echter ook heel wat weg voor een prijs van rond de 20 cent per bos. Naar de kleine bloemen is meer vraag. Zo ging een bosje asters nog voor 43 cent weg. De echte zomerbloemen waren ook goed aan de prijs. Dahlia's komen er steeds meer, vooral soorten als Gerri Hoek en Kochelsee. Voor de lelies bestond veel animo; de Rubrum's kwamen tot 48 cent per tak. Rozen en an jers werden lang niet met zomerse prijzen betaald, de eerste kwapiteit was bepaald goed aan de prijs. De aanvoer van pot- en perkplanten was zeer klein. 'Advertentie VELDHUIS voor lederen kleding, suède jacks, valhelmen, aktentassen, koffers, reistassen, portefeuilles, porte- monnaies enz. enz. Breestraat 12 - Beverwijk Een drukke week ligt achter de Bever- wijkse groenteveiling. Grote aanvoeren en over het algemeen een matige soms trage handel en met enige produkten die in vraag en prijs uitliepen. Ook nu weer liep de sla, vooral tegen het einde van de week vlot uit en noteer de tot 17 cent per krop. Het was de export die deze noteringen maakte, voor de bin nenlandse handel lag de prijs iets lager. Ook was er iets meer vraag naar jonge grootte aan de startlijn kwamen. Ieder een begreep dat men nooit een pony tegen een zwaar boerenpaard kon laten racen. Bij de start kon men hard lachen. Na de bekende woorden van de starter, gin gen niet altijd de paarden er vandoor. Met behulp van veel „boeh"- en „ksst" en een klap op de billen, moest men de dieren op draf brengen. Halverwege vaak gebeurde het dat het paard op de ver keerde baan ging lopen. Maar dat was dan de fout van de berijder, die evenwel niet gediskwalificeerd werd. Advertentie GERO-specialist LANGE NIEUWSTRAAT 433 - 435 SUOMIPLOEG VOOR ZONDAG Voor de atletiekwedstrijd tegen de Oos tenrijkse vereniging Steyr die zondag om 14 uur op Sportpark Watervliet begint, is door Suomi de volgende ploeg opgesteld: Dames: 100 m: M. Coelingh, R. Cornelis- sen; hoogspringen: I. Waagmeester, M. Bakker; vèrspringen: M. Coelingh, R. Cor- nelissen; kogelstoten: D. Adelaar H, J. ter Horst; discuswerpen: D. Adelaar H, J. Koeten B; 4x100 m: Magda, Rie, Trudy, Janette. Reserve: Nel Koster. Heren: 100 m: J. Hurkmans, H. Witvoet; 400 m: K. Lieuwen, J. Groen; 800 m: K. Lieuwen, W. Kok; 3000 m: J. Oosterman, H. Keizer; 110 m horden: T. v. d. Werf, H. Koet; hoogspringen: T. v. d. Werff, D. v. Zutphen, A. Koet; vèrspringen: A. Gnod- de, A. Langendoen; polsstokhoogspringen: A. Koet, L. Schol; speerwerpen: J. v. d. Poll, G. Schmitz; discuswerpen: A. Gnod- de, P. Koeten; kogelstooten: J. Adelaar, D. v. Zutphen: 4 x 100 m: Witvoet, Groen, Langendoen, Koet, Hurkmans. Prins Bernhard, regent en het bestuur van de stichting Praemium Erasmianum hebben besloten de Erasmus-prijs 1960 toe te kennen aan de schilders Marc Chagall en Oskar Kokoschka. De stichting wil hier mee twee kunstenaars eren, die geduren de lange jaren door hun werk hebben bijgedragen tot de verrijking en de ver nieuwing van dat onverbrekelijke deel van Europa's cultureel erjgoed: de schil derkunst. De Erasmus-prijs, die in 1958 ingesteld is om in het kader der Europese saam horigheid belangrijk werk op cultureel of sociaal terrein te onderscheiden, bedraagt 100.000. Het bedrag zal ditmaal tussen de twee bekroonden worden verdeeld. Een deel van de prijs dient steeds door de win naars, in overleg met het bestuur van de stichting, bestemd te worden voor een pro ject, dat herstel of eenwording van de Europese geest en cultuur dient. De prijs zal op 22 oktober te Kopenhagen door prins Bernhard aan Chagall en Kokoschka worden uitgereikt, tijdens een plechtige zitting van het congres van de Fondation Européenne de la Culture, dat van 20 tot 22 oktober in de Deense hoofdstad gehou den wordt. bospeen die tot 30 cent per bos kwam, waspeen kwam niet veel hoger dan 14 cent per kilo. De vraag naar andijvie, spinazie en postelein liet ook wel iets te wensen over. Echte zome rprjjzen werden hiervoor betaald. De tomaten komen iets ruimer aan de markt. De prijs trok in het laatst van de week aan tot 50 cent per kilo. Voor de komkommers betaalde men tot 22 cent per stuk. Voor bloemkool werd tot 50 cent per stuk betaald. De aanvoer van bonen had midden in het seizoen wel iets groter kun nen zijn. De bonen zijn niet duur. De sper ziebonen varieerden van 35 tot 52 cent per kilo en voor de snijbonen werd tot 65 cent per kilo betaald. De prijzen waren: andijvie 712 cent, bloemkool 1738 cent, sla 517 cent, spi nazie 619 cent, postelein 715 cent, bos peen 1429 cent, waspeen 1015 cent, snijbonen 3864 cent, sperziebonen 2753 cent, pronkbonen 2234 cent, doperwten 4589 cent, tomaten 2055 cent, komkom mers 1124 cent. soepgroenten 1575 kist. Voor sperziebonen was er vrijdag maar zeer geringe animo op de veiling van Ons Belang te Castricum. De prijzen draaiden rond de 30 ct. per kg en de nieuwe soort, die men dit jaar toch weer eens heeft willen proberen, kon in het geheel geen afnemers vinden zo dat zij doordraaide. Ook de snijbonen werden niet hoog „aangeslagen" getuige de 51 cent die hiervoor werd betaald. Daarnaast liepen ook de kapucijners in prijs terug, maar steeg de sla duidelijk in prijs. De noteringen van vrijdag waren: sper ziebonen 2532 cent, tuinbonen 523, sla 911, komkommers 817, doperwten 50, soepgroenten per bosje 1 cent en per kistje 20, andijvie 8%, uien 17, kroten 56, spi nazie 10, snijbonen 4851, waspeen 11, bos peen 1015, prei 14, peterselie 7086 per kistje, kapucijners 2565, aardappelen De feestelijke opening van het oester- en mosselseizoen wordt dit jaar in Ierseke op 8 september gevierd. Hoogtepunten zijn een vlootschouw, het vissen van de eerste oesters en de opvoering van het spel „Nederland presenteert Zeeland presen teert". Ook is er een optocht, waarin tal van aspecten van het oester- en mossel- bedrijf worden uitgebeeld. 's Avonds zullen vele feestelijkheden worden gehouden. Enkele Zeeuwse muziek gezelschappen en de Mechelse politiekapel zullen medewerking verlenen. Voor de wedstrijd tegen Blauw Wit is het elftal van Stormvogels als volgt samen gesteld: doel N. de Graaf, achter: Freriks en Janssen sr, midden: Van Wooning, Piro- vano en Tol, voor: Visser, Bakker, Vessies, Snoeks en S. de Graaf. Eeuwig zingen de bossen (Thalia, IJmuiden) Eindelijk is dan ook in een IJmuidens theater „En eeuwig zingen de bossen" te zien. Een tragische geschiedenis van een vete tussen twee fa milies, een hardvochtige vader die te laat tot inkeer komt en van zijn twee zonen, een doldrieste en een dromerige. Als pas send decor voor het drama fungeert het ruige Noorse landschap. „En eeuwig zin gen de bossen" is de in kleuren verfilmde Duitse visie op Trygve Gulbranssons trilo gie „Het geslacht Björndal". Zondagmiddag draait in Thalia „Op naar Hollywood". Dean Martin en Jerry Lewis vervullen in deze rolprent de hoofdrollen, dus er valt weer te lachen. Donderdag avond „De vierling van de VW', een ge zellige Duitse film met onder anderen Hans Moser en de Kessler-tweeling. Münchhausen (R e x, IJmuiden). Tot dinsdag draait in Rex een Duitse film, „Münchhausen in Afrika". Echt een film om een verregende vakantiedag toch nog een vrolijk besluit te geven. Deze rolprent is in kleuren in Afri ka opgenomen en verplaatst de kijker in vele komische situaties met wilde dieren. Verder is er veel muziek en een behoorlijk nummertje show. In de hoofdrol Peter Alexander. De directie van Rex houdt het program ma voor volgende week vrolijk. Ook WIJK AAN ZEE: Zondag 7 augustus IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat 10 en 19 uur: ds. A. Noordegraaf. Ned. Herv. Kerk, Bethlehemkerk, 10 uur: ds. T. W. Kok; 19 uur: ds. R. H. Olde- man. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9.30 uur: ds. J. A. Tiemens; 17 uur: ds. F. Minnema. Petrakerk, 9.30 uur: ds. F. Minnema; 17 uur: ds. D. C. Tiemens. Strand, Zeeloods, 11 uur: ds. D. C. Tie mens. Geref. Kerk, Rambonnetlaan, 9.30 en 17 uur: kand. J. Veenhof. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16.30 uur: ds. M. Vlietstra. Geref. Gemeenten, Cultureel Gebouw, 10 en 17 uur: leesdienst. Verg. van Gelovigen, De Ruyterstraat 73, 10 uur: verkondiging van de dood des Heren. Woensdag, 20 uur: bijbelbe spreking. Gemeente Gods, Cultureel Gebouw, 10 uur: bijeenkomst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10 uur: ds. P. J. van Schayk. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: vroegmis; 10 uur: hoogmis; 19 uur: vespers. Woensdag 9 uur: heilige mis. Leger des Heils, Edisonstraat 14, 10 uur: Heiligingsdienst; 19.15 uur: openlucht samenkomst Kennemerlaan; 20 uur: openbare samenkomst. R.-K. Kerk, Gregoriuskerk, zondag 8 en 10 uur. In de week: 8 uur. Petruskerk, Dolfijnstraat, zondag: 7, 8, 9.15 (Hoogmis), 11 en 18 uur. In de week: 7 en 8 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heili gen der Laatste Dagen, Cultureel Cen trum, 17 uur: dienst. Baptistengemeente, Cultureel Gebouw, 10 uur: de heer van der Berg. Jehovah's getuigen, Cultureel Gebouw, 19 uur: wachttorenstudie over: Religieu ze opvattingen toen de Meester predikte. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 9 en 10.30 uur: ds. S. de Roest. Geref. Kerk, Bethelkerk, 9.30 uur: ds. J. A. Tiemens; 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Ver. v. Vryz. Herv., Abelenstraat, 10.30 uur: ds. G. Nijenhuis. Evangelisatiever. „Elon", Kapel Vare- niusstraat, 10 uur: J. L. Pasman; 19.30 uur: H. K. Kloppenburg. Zaterdag 16 uur: openluchtsamenkomst, T. H. Dik- kes. Ned. Herv. Evang. op Geref. Grondslag, Kapel Vareniusstraat, dinsdag 19.30 uur: M. Vos. Rooms-Katholieke Kerk, H. Laurentius van Brindisie, Willemsbeekweg 100, H. H. Missen te 6, 7, 8, 9.15 (Hoogmis), 10.45 en 12 uur; 18 uur Avondmis; in de week 6.30, 7 en 7.45 uur. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 uur: ds. J. A. Geusebroek. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. H. Engels- ma; 19 uur: ds. S. de Roest. Vrije Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal Van Diepenstraat, 10 uur: T. Nie- meyer. Rooms-Katholieke Kerk, St. Joseph, Wij- kerstraatweg 55, 6.45, 8, 9.15 en 11 uur; 18 uur avondmis; in de week 6.45, 7.20 en 8 uur. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, Kapel Wester- veld, 9.35 uur: ds. J. A. Roskam. R.-K. Kerk, 7. 8.15, 11.30 uur; om 9.30 uur hoogmis. In de week 7 en 8 uur. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 8.30 en 10 uur: ds. J. C. Remijn. Adventskerk, 10 uur: ds. J. B. Rijnders. Rooms-Katholieke Kerk, 7, 8.15, 9.30 (Hoogmis) en 11.30 uur. In de week 7 en 8 uur. Chr. Geref. Kerk, 10 uur: ds. K. J. Ve- lema; 16 uur: ds. J. J. Rebel. BEVERWIJK: Maranatha, 10 uur: H. Veldkamp. Evang. Luth. Gem., 10.45 uur: ds. J. A. Roskam. Vrye Evangelie Gemeente, Koning- Rooms-Katholieke Kerken, St. Agatha, H.M. Missen te 6.15, 7, 8 (Kindermis), 9, 10.15 (Hoogmis) en 11.45 uur; 18 uur: Avondmis; in de week: 7, 7.45, 8.30 en 9 uur; O.L. Vrouw van Goede Raad, 6.30, 7.45, 9.00, 10.30 en 11.45 uur; 19 uur Avondmis; in de week 7.00, 7.45 en 8.30 uur; Regina Caeli; 7, 8.15, 9.30 (Hoogmis) en 11.15 uur; 19.30 uur: Avondmis; in de week 7, 7.45, 8.30 en 9 uur; St. Jozef: 8.30, 10 uur (Hoogmis); in de week 7.30 uur. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. G. W. IJzerman; 19.15 uur: jeugddienst, ds. J. C. Remijn. Irenekapel, 10 uur: F. van leien. De Opgang, 10 uur: ds. E. H. Wierens- wijk. Oosterwy'k, 10 uur: vie. L. A. Nagtegaal. woensdag en donderdag kan men nog een lachfilm zien, namelijk „Kapers op de kust". Nogmaals zingende bossen (Kennemer Theater, Beverwijk) Wederom is in het Kennemer Theater „En eeuwig zingen de bossen" geprolon geerd, voor de zevende maal. Een voor Beverwijk opmerkelijk record. Zondagmid dag wordt in dit theater een spannende en humoristische circusfilm vertoond, „De show gaat door". Die Sünderin (L u x o r, Beverwijk) „Geef mij maar een miljoen", een lachfilm, waarin een wasmiddel in het middelpunt staat, is tot en met maandag in Luxor te zien. Van dinsdag tot en met donderdag draait „Die Sünderin", de befaamde Duitse actrice Hil- degarde Knef speelt de hoofdrol. Zondag middag „Ein Herz voll Musik" en woens dagmiddag de dierenfilm „Mijn vriend Kazan". Tom Dooley (W. B. Theater, Beverwijk) In ge noemd theater draaien deze week als van ouds weer enkele spannende films. Vrij dag en zaterdag „Geen genade voor Tom Dooley". zondag en maandag „Moord bo ven de afgrond" en zondagmiddag „Het zwaard der Saracenen". Jeugdkapel „De Opgang", 10 uur: de heer G. Offerhaus. Vryz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 10 uur: ds. P. Brakman. Geref. Kerk, Moensplein, 9 en 10.30 uur: ds. H. Schut; 17 uur: ds. G. Haaksma. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: zondag school; 16.30 uur: Kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingsamenkomst. Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 9 uur: Duitse dienst, Pastor K. Ziesen; 10 uur: vie. P. Oskamp. Geref. Badgastenkerk, Julianaweg, 10 uur: ds. C. Homans; 19.30 uur: ds. H. Schut. Rooms-Katholieke Kerk, 7, 8.45 en 10 uur (Hoogmis); 18.30 uur Avondmis. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10 uur: vic. J. Verheul. Geref. Morgensterkerk, Constantijn Huv- gensstraat, ds. G. Haaksma; 17 uur: ds. C. Homans. R.-K. St. Laurentiuskerk, H.H. Missen om 6.30 en 7.15 uur; Hoogmis 9.15 uur; 11 uur: Kindermis; 12 en 17.15: Avond mis. CASTRICUM: R.-K. Kerk, 6.45, 8, 9.15, 11 en 18 uur. Ned. Herv. Gem., 10.30 uur: ds. P. Salm. Geref. Kerk, 9 en 17 uur: ds. J. J. Bouw man. BAKKUM: R.-K. Kerk, 6.45, 8, 9.30 en 11 uur. Ned. Herv. Gem., 9 uur: de heer Groe- newold. Geref. Kerk, 10.30 uur: ds. Bouwman. Trawlvisserij Maandag 25 juli: m.t. Antje KW 49. Dinsdag 26 juli: m.t. Post Boy IJM 35, Wiron IV DM 209, Maria Theresia KW 99, Brittenburg KW 121, Arie Ouwehand KW 122, Cornelia Maria SCH 135, Ada VL 7; m.l. Gezina Geertrui KW 176, On derneming II SCH 27, Onderneming III SCH 117. Woensdag 27 juli: m.t. Albatros KW 87; m.l. Willy KW 141. Donderdag 28 juli: m.t. Medan IJM 57, Job Gou da IJM 79, Willem VL 121, Michiel HD 108; m.l. Onderneming IV SCH 153, Drie Gebroeders HD 79: m.k. Alnilam KW 90. Vrijdag 29 juli: m.t. Maria van Hattem IJM 10, Jacoba Gesina IJM 36, Beatrice IJM 72. Golf stroom KW 4, Sakina Martine KW 32, Liesje en Kutger VL 153; m.l. Doggersbank KW 75; m.k. Wiron I IJM 210. Zaterdag 30 juli: m.t. Jan Senior VL 84; m.l. Willem Robert RO 27; m.k. Pietertje HD 87. Maandag 1 augustus: m.t. Johannes Polderman IJM 20, Elie Chenevière IJM 32, Delft IJM 37, Wi ron II IJM 211, Albertha Hendrika KW 81, Stadt Enckhuysen KW 82. Francina KW 153, Claesje RO 46: m.l. Adeodatus IJM 30, Jan IJM 81, Ver wachting IJM 204, Wiron III IJM 221, Adrianus KW 10. Arie Nico KW 17, Adrians KW 19, Cor nells KW 24, Concordia KW 26, De Verwachting KW 28, De Vrouw Anna KW 52, Floris KW 59. Henk KW 66. Hette Margaretha KW 74, Molva KW 91, Jacoba KW 107, Astra KW 115, Arie Ja cob KW 116, Petronella KW 125, Bali KW 129, Jacoba Catharina KW 132, Willy KW 154, Gijsbert Bastiaan KW 161, Eendracht KW 168, Aleida KW 169; m.k. Maartje IJM 8, Poolster IJM 11, Maria Lovisa IJM 16, Emisel IJM 31, Arend Willem IJM 40, Margrita IJM 42, De Hoop I IJM 45, Frederika Maria IJM 52, Swift IJM 54, De Hoop II IJM 59, Klaas Junior IJM 60. K. P. IJM 61, Jaap IJM 62. Michiel IJM 63, Ronny IJM 64, Frank IJM 65, Corrie IJM 78. Wiron VII IJM 206. Wiron V IJM 208, Magda IJM 272, Leendert Jacoba KW 12, An na Marie KW 27, Petronella KW 31, Limanda KW 33. Stern KW 36. Prinses Margriet KW 51. Corne lia Adriana KW 58, Alice KW 62, Arend Cornelis KW 68. Nico KW 72, Zeearend KW 79, Neeltje Johanna KW 84, Adriana Catharina KW 92, Wil lem KW 94, Nico KW 96, Arendje KW 98, Wim KW 103, Karla Ellen KW 106. Gijsbert KW 109. VYUma KW 113, Mare Liberum KW 117, Cornelis KW 118. Flamingo KW 120, Agatha Annie KW 126, Adriana KW 131, Koningin Juliana KW 133, Dirk Tnat KW 134, Urania KW 136, Dirk van Beelen KW 148, Willy Alida KW 155, De Vrouw Alida KW 160. Helena KW 164. Pieter Jacob KW 178, Jana KW 210, Samenwerking HD 125 Maryanne WR 7. Petra WR 32. Tiny Dieuw WR 33. Jan Wil lem WR 34, Internos WR 49, Flevo WR 50, Stella Maris WR 51, Albert MO 1. Dinsdag 2 augustus: m.t. Ariadne IJM 18, Jan Maria KW 171, Michiel Jan VL 110, Willem VL 131: m.l. Sursum Corda KW 124, Willem Groen KW 158;m.k. Dinemarie KW 57, Peter Leonard KW 156. Woensdag 3 augustus: m.t. Emma IJM 15, Dirk Maria KW 80, Cornelis Vrolijk Fzn. SCH 171, Onderneming I SCH 261; m.l. Maria Jacoba KW 73. Robert William KW 123: m.k. Deo Volente II KW 11, Okko Bosker WR 25. Donderdag 4 augustus: m.t. Nicolaas Senior KW 42: m.l. Annie IJM 14, Saturnus KW 69. Geertje KW 108. Vrijdag 5 augustus: m.t. Toronto IJM 97, Pro- tinus IJM 154. Haringdrljfnetvisserij Woensdag 13 juli: m.l. Neptunus KW 45. Vrijdag 15 juli: m.l. Orion KW 22. Maandag 18 juli: m.l. Fierman Eduard KW 5. Nelly Maria KW 70, Ella Christina KW 97. Janna KW 163. Dinsdag 19 juli: m.l. Grietje KW 20. Woensdag 20 juli: m.l. Rijnmond II KW 43, Zee meeuw KW 170. Vrijdag 22 juli: m.l. Rijnmond III KW 44. Voor waarts KW 140. Zaterdag 23 juli: m.l. De Arend KW 7, Willem Cornelis KW 16. Maandag 25 juli: m.l. Noordzee KW 47, Borneo KW 127, Nederland VII KW 130. Woensdag 27 juli: m.l. Huiberdina Gijsbertha KW 85. Toenadering KW 95. Vrijdag 29 juli: m.l. Hollandia KW 18. Zaterdag 30 juli: ml. Aafke Jacoba KW 41, An nie KW 54. Noordster KW 67. Maandag 1 augustus: m.l. Hubertha Gerarda KW 9. Volharding KW 23. Wilhelmina I KW 25, Cornelis Marinus KW 48, Rijnmond V KW 110. Wilhelmina II KW 138. Woensdag 3 augustus: m.l. Vertrouwen KW 6, Rijnmond IV KW 15. Het gemeentebestuur van Beverwijk stelt de raad voor de algemene politiever ordening te wijzigen. Er dient een nieuw artikel te worden ingevoegd. Volgens dat artikel is het verboden op een weg voertuigen te doen of te laten staan: a. Met het kennelijk doel deze te verhandelen of te huur aan te bieden, zulks voor zover die voertuigen deel uitmaken van de handelsvoorraad van hem, die een beroep of gewoonte maakt van het ver handelen of verhuren van voertuigen; b. Met het doel door middel daarvan reclame te maken; c. Langer dan twee maal 24 uur, indien de voertuigen niet rijklaar zijn. Bovendien willen B. en W. een nieuw artikel ingevoegd zien, waarbij het ver boden zal zijn aan zijn voortuin een an dere bestemming te geven dan de oor spronkelijke zonder daartoe verkregen vergunning van hei -n^er-L .'-t fupr. Advertentie SANTPOORT Telefoon 02560-8930 KERKWEG 67 Gediplomeerd door ANWB - KNAC-FNOP - KNMV

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 5