Spannende strijd tussen Oostenrijkers en Suomezen Pastoe meubelen Havenberiehten De zomercompetitie bij Kijk Uit Stormvogels verloor van Blauw Wit in een doelpuntrijke wedstrijd UK 18 liep zware averij op Dienstweigering op logger De „Portos" opnieuw in moeilijkheden „Noord-Holland" helpt voor de tweede keer Velsenaar De Reus zegevierde in Alkmaar Sterke bezetting in de Ronde van Beverwijk Hartelijke ontvangst Dinsdag kocpjesdag Groenendaal's Superslagerijen de MAANDAG 8 AUGUSTUS 1960 4 A TLETIEK OP WA TER VLIET" 1 pond malse riblappen van 2.28 voor 1.98 Fijn sportkamp voor De Kennemers-jeugd Vitesse-AFC 3-5 IJmuiden wint met 4-1 van de Lisser Boys zijn meubelen voor mensen met een goede persoonlijke smaak. In onze modelwoning aan de Italiëlaan Plan Oosterwijk te Beverwijk demonstreren wij u graag en vrijblijvend de 1001 mogelijkheden. - Geopend van 2—10 uur. Marktplein 29 IJmuiden Plantage 152 - Beverwijk Brug ging open; auto reed door STOFZUIGERS Nieuw clubgebouw voor „Beverwijk" En aantal opvarenden van de logger Sch 46 zou, terwijl het schip zich onder de Engelse kust bevond, zich hebben schul dig gemaakt aan dienstweigering. De oor zaak zou liggen in onderbezetting. Volgens de CAO zou de bemanning moeten bestaan uit zestien koppen maar er waren slechts veertien opvarenden op de logger, onder wie een 72-jarige opstapper en een jongen van dertien jaar, die volgens de wet niet mag werken maar als reepschieter zou fungeren. De oude man is oo de visgron den van boord gegaan maar hij werd niet vervangen en het werk bleek te zwaar voor het reepschietertje. Vijf opvarenden zouden toen het bijltje er bij hebben neer gelegd. De schipper is naar huis gevaren. De politie heeft de zaak in onderzoek. Het 899 ton metende Zweedse motorschip ..Portos" van de rederij S. Olsson te Go thenburg, dat vrijdagochtend ter hoogte van Ameland aan de grond liep, maar op eigen kracht kon vlotkomen, is in de loop van zaterdag op de Noordzee weer in moei lijkheden gekomen, doordat bij de stran ding nabij Ameland het'roer was bescha digd. Het schip dreef stuurloos ter hoogte van Texel. De ..Portos", die 1500 ton hout voor Great Yarmouth aan boord heeft, vroeg zondag ochtend sleepbootassistentie van de rederij Doeksen op Terschelling. De sleepboot „Doggersbank" heeft het schip op sleep touw genomen naar IJmuiden. Van Ter schelling voer ook de sleepboot „Storte- melk" uit om assistentie te verlenen bij het binnenkomen te IJmuiden. Voor de tweede keer in tien dagen tijds is het Panamese vrachtschip „Metropoli tan" in de Straat van Malakka in moei lijkheden gekomen en heeft het om hulp moeten vragen. Nadat het 5117 ton metende schip, geladen met ijzererts, op 27 juli was gestrand aan de noordoostkust van Suma tra en in de nacht van 3 op 4 augustus was vlot gebracht door de IJmuidense zeesleep boot „Noord-Holland", vervolgde het de reis op eigen kracht naar Osaka (Japan). Donderdag deden zich echter stuurmoei- lijkheden voor, waarna geconstateerd werd dat het roer gebroken was. De „Noord- Holland", van Bureau Wijsmuller te IJmui den, die alweer onderweg was naar Singa pore, draaide om en heeft de „Metropoli tan" zaterdag op sleeptouw genomen. Over een afstand van ruim 400 mijl zal de sleep boot het Panamese schip naar Singapore slepen. De sleep wordt daar dinsdag ver wacht. als amateur debuterend, heeft zondagmid dag in de Ronde van Alkmaar zijn -tweede, seizoenoverwinning behaald. Het succes voor de renners .uit Kennemerland was in deze ronde volledig, want de Beverwijker Dullemans na zijn val in de Ronde om deHaarlemmermeer eindelijk weer op dreef werd eervol tweede en de Uit- geester Vleesman zegevierde in de strijd der nieuwelingen. De uitslag van de amateurs en onafhan- kelijken luidde: l.B de Reus, Velsen-Noord de 100 kilometer in 2 uur 28 min. en 10 sec.; 2. C. Dullemans, Beverwijk; 3. G. Zeeman, Oudkarspel; 4. E. Riethoff, Haar lem; 5. J. Koolhof, Amsterdam; 6. K. Ka lis, Stompetoren; 7. A. Lute, Castricum; 8. T. Peters, Haarlem; 9, F. Rabe, Am sterdam; 10. W. van Dok, Enkhuizen. De wielerronde van Landsmeer voor amateurs en onafhankelijken, die eveneens zondagmiddag werd verreden, leverde een overwinning op voor de 17-jarige Sassen- héimer Zoet. Hij was in de slotfase van de strijd uit het peloton ontsnapt en wist ondanks een tegenaanval van de IJmuide- naar Hofland volledig buiten schot te blijven. De uitslag luidde: l.B. Zoet, Sassenheim de 92 km. in 2 uur 22 min. en 45 sec.; 2. J. Hofland, IJmuiden; 3. F. Tel, Zaan dam; 4. J. Schoen, Zaandam; 5. H. Brink man, Rotterdam; 6. J. Reidinga, Edam; 7. A. Bogaard, Haarlem; 8. H. van Gent, Leiden; 9. J. Barens, Amsterdam; 10. J. van Vlijmen, Amsterdam. (15. E. Sminia, Haarlem). De prestatieprijs werd toege kend aan Zoet. Van Piere (Uithoorn) kwam in het bezit van de leidersprijs. Op het parcours in het sportpark „Adri- chem" te Beverwijk houdt de rennersclub „Kennemerland" woensdagavond 10 augustus een wielerronde van Beverwijk voor amateurs en onafhankelijken. Vele bekende renners er hebben er negentig ingeschreven zullen in deze ronde met de streekfavorieten Cees Lute, Jan Hof land, Jan Groot, Bert de Reus, Wim Zon neveld, Dirk de Ruiter, Cok Dullemans, Chris Duiker en Henk Castricum om de eer van de overwinning of de vele prijzen en premies strijden. Er kan dus onge twijfeld een spannende en aantrekkelijke koers verwacht worden. Onder de favorièten van buitenaf, die het de Kennemer renners op deze avond beslist niet cadeau zullen doen, bevinden zich de sterke Heemstedenaar Piet Steen voorden, de Olympische kandidaat Ab Sluis uit Badhoevedorp, de Sassenheimer Bert Zoet, de Halfweggers Gerard Wesse- ling en Jan Fransen, de Hagenaar Wim Schuling; Wim Dieperink uit Barchem, Roel Hendriks uit De Wijk (Dr.), Werner Swaneveld uit Dordrecht, de Brabanders Roovers en Hamilton, de schaatsenrijder wielrenner Klaas Renes uit Nieuwpoort, de snelle Fries Henk Hoekstra, die dit sei zoen al twintig ererondjes heeft gereden; de Amsterdammers Frans Balvert en Freddy van Lachterop; Teeuwis Pronk uit Warmenhuizen en heel wat Haarlem mers, t.w. Eddy Riethoff, Aad Straver, Ed Sminia, Tonny Peters, Aad Koonings, 3en Gieske, Cees Jansen, Bert Bogaard en Y.'il Blommaert. Ook de Santpoorter Coen Vis ser en Cees Piers uit Haarlem hebben voor deze ronde ingeschreven. Maar de ze twee renners zullen vermoedelijk nog niet hersteld zijn van hun in de Ronde van Santpoort opgelopen blessures. De start is 's avonds om half zeven en de af te leggen afstand bedraagt tachtig kilometfer. De vele weken van activiteiten, die voor afgegaan zijn aan het tegenbezoek van de Oostenrijkse Leichtatletiekvercin „Ama- teure" uit Steyr bjj de Kennemerstaten Atletiekvereniging „Suomi" hebben zater dagavond in het sportpaviljocn „Water vliet" geleid tot een hartelijke begroeting van de bezoekers, die op hun beurt hun opgetogenheid over de ontvangst door de vorig jaar gemaakte vrienden enthousiast demonstreerden. Niet minder geestdriftig toonden zich de Oostenrijkse atleten tijdens wedstrijden van deze sportuitwisseling, die zondagmid dag op het sportpark „Watervliet" zijn ge houden. Aanvankelijk leek het of „Suomi" deze wedstrijd zou gaan winnen toen na zeven onderdelen een voorsprong van veertien punten was bereikt. De gasten echter, die slechts vijf dames in de strijd hadden, lieten daarna geen twijfel meer over de uitslag, want na de 4 x 100 m estafette dames (Suomi werd gediskwalifi ceerd wegens foute wissel), 100 meter heren, vèrspringen heren en dames, kogel stoten dames en speerwerpen heren, viel Suomi snel terug en had Amateure nu veertien punten voorsprong. Deze voorsprong nam nog toe met de laatste onderdelen, zodat Amateure ook nu glansrijk won met 108 tegen Suomi 81 pun ten. Keurig met linten en bloemstukjes in de nationale kleuren van Oostenrijk en Ne derland gesierde tafels stonden uitnodi gend in „Watervliet" gereed om de bijna veertig gasten te ontvangen. Na de zeer lange dagreis van de stad Wurtzburg, kon den talrijke Suomi-vrienden hun nieuwe kennissen begroeten, waarbij koffie en ge bak werden geserveerd. Bijna precies op de vastgestelde tijd verwelkomde Suomi's voorzitter, de heer P. Grüteke de Oosten rijkers. Hij beschouwde de uitwisseling door de sport als een directer en betere brug, dan machtige conferenties ooit zouden berei ken, om persoonlijke vriendschap van mens tot mens te bevorderen. Suomi was dankbaar voor de in 1959 in Steyr opge dane vriendschapservaringen en heeft daarom voor de gasten een programma, dat op een vreugdevolle vakantietijd voor de gasten in de IJmond neerkomt. Namens „Kennemerstaten" verwelkomde ir. W. Singer de gasten, waarbij hij de werkgemeenschap van „Kennemerstaten" Advertentie ZEEWEG 229 - CEPHEUSSTRAAT 31 Voor het derde achtereenvolgende jaar heeft een groep De Kennemers adspiran- ten uit Beverwijk o.l.v. hun jeugdleiders, de heren J.Edel en C. Steenbeek deelge nomen aan een KNVB jeugdsportkamp. Vertoefden zij voorgaande jaren in de mooie omgeving van Zeist en Baarn, dit maal had de jeugdcommissie het oog laten vallen op een sportkamp in Blaricum,dat gehouden werd van maandag 1 aug. t.m. zaterdag 6 aug. De medekampeerders van de rood-zwar- ten warén de jeugleden van de v.v. Fluks uit Dordrecht, O. D. S. - Dordrecht, Uni- tas-Gorkum, Strijen uit de plaats van die naam, D. O. Z. -Rotterdam, Stormvogels IJmuiden en Succes uit Wieringen. Vooral met de voetballers uit Wieringen hebben de Kennemersleden hechte vriend schapsbanden aangeknoopt, hetgeen wel licht niet tot dit kamp beperkt zal blij ven. Nog voor de komende competitie hoopt men tot een uitwisseling te komen tussen beide clubs. Acht voetbalverenigingen met ruim 250 jeugdleden hebben in dit te midden van bos en hei gelegen kamp een prachtige week gehad. Naast (natuurlijk het voet baltoernooi werden er ook andere sporten beoefend, b.v. tafeltennissen en volleybal. Onder de rood-zwarten schuilt zelfs een tafeltenniskampioen! 's Avonds kwam 'iet gehele gezelschap in een enorme tent bij een om te kijken naar filmprogramma's, een demonstratie tafeltennis o.a. met Ko Hoogendoorn, een bonte avond o.a. met de accordeon -virtuoos Harry Mooten. Het einde van de zonnige week brak naar aller zin veel te vlug aan, hetgeen bewijst, dat De Kennemers met de deel name aan een dergelijk kamp veel eer inlegt. Zondagmiddag 14 augustus half twee wordt er op het sportpark te Beverwijk voor alle adspiranten en welpen van De Kennemers weer de jaarlijkse sportdag gehouden met als inzet de Pieter Hout kooperbeker. MUZIEK IN CASTRICUM De Castricumse fanfare heeft zaterdag avond op het parkeerterrein aan de Van der Mijleweg een concert gegeven in het kader van het door de Bakkumse winke liersvereniging samengestelde zomex-pro- gx-amma. Dit concert werd gegeven op de fraaie mobiele muziektent. Populaix-e melodieën, marsen en een paar werken van Gerard Boudijn stonden op het programma en een veeltalig pu bliek luisterde naar de pittige muziek die ten gehore werd gebi-acht onder leiding van P. Kuys jr. Vooraf werd een rondgang gemaakt door Bakkum waarbij de drum band voor de nodige klanken zox-gde om de bevolking naar het parkeerterrein te trekken. Als één der meest geslaagde avonden mag dan ook dit concert in het kader van het winkeliersprogramma worden ge noemd. met meer dan 2.000 leden uiteenzette. Voor „Amateux-e" spx-ak de voorzittei', de heer H. Ressler, die herinnex-de aan het eerste contact van vorig jaax\ Hij hoopte met zijn ploeg goede dagen door te bren gen, waaraan hij wegens de grandioze ont vangst en de geuite dankbaax-heid niet twijfelde. Op geestige wijze liet hij door de zijnen een toast uitbrengen op „Suomi". Wedstrijden Indrukwekkend was zondagmiddag het défilé van de wedstrijddeelnemex-s op „Wa tervliet". Bij het spelen van de volksliede ren werden de nationale vlaggen gehesen. Dix-ect daarna begon de wedstrijd met het 110 meter hordennummer. De Suomi- man A. Koet won in dezelfde tijd als Wag ner (Amateure) de spannende race. Koet voldeed ovei'igens uitstekend, want ook op hoog- en polsstokhoogspringen was hij veruit de beste. De weinige dames van Amateure weerden zich prima; de 100 me ter werd een dubbele Oostenrijkse zege, de 4 x 100 m dames was evenzeer wegens dis kwalificatie van Suomi een volledige over winning. Voorts bleken zij op de tech nische nummers niet voor Suomi onder te doen. De vex-wachtingen ten aanzien van de kracht van de Suomi-heren gingen ten dele in vervulling. Groen en Lieuwen liepen een zeer goede 400 meter, maar op de 800 m heren en 100 m heren zox-gden de Oos tenrijkers voor punten winst. De 3000 m heren werd een prachtige overwinning voor de Suomi-man Hans Keizer. De on- getx-ainde Jan Oosterman eindigde als derde. De organisatie van de wedstrijd met wedstrijdomroepci' N. Adelaar, bijgestaan door vele deskundige jux-yleden was op nieuw uitstekend, zodat op tijd kon wor den gewerkt, ondanks het bijpx-ogramma voor jeugdleden. Zaterdagavond heeft Vitesse-voetbal andei-maal een vriendschappelijke wed strijd gespeeld en deze keer trad het Alk- maarse AFC als tegenstander tussen de krijtlijnen. Beide teams hadden enkele wijzigingen aangebi'acht en het bleek na het laatste fluitsignaal, dat de Alkmaarders hierbij wel het meeste geluk hadden gehad, want zij wonnen de wedstrijd met 53. Er was vooral in de eerste fase een levendig spel te zien, waax-bij overigens de thuisclub wat nonchalant te werk ging en zodoende niet tot scoren kwam. Het was de linksbuiten van de Alkmaar ders. die na 4 minuten zijn club de leiding gaf. Nauwelijks vier minuten later was de stand wel weer gelijk door Beentjes 11, maar kort daarna hadden de bezoekers weer een voorsprong en deze konden ze zelfs tot 13 opvoeren. Toen bleken ook de Casti-icummers nog wel over enige reserve te beschikken, want met ïxog tien minuten spelen voor half- 'ti.mé was de 'stand wederom gelijk. Een dei-de krachtsinspanning van het uitstekend cpmbinex*end Alkmaai'se elftal" bracht hen echter kort voor rust weer een verdiende 34 vooi'sprong. In de tweede helft sti'eed de thuisclub geheel op Alk- maaxse helft, maar daax-bij wist men toch de geboden kansen niet te gebruiken. Een laatste wanhopige uitval om te 'u-achten de gelijkmaker te scox-en werd Vitesse ten slotte noodlottig, omdat de bezoekex-s nog een vijfde goal konden pi-oducex-en en daarmede kwam dan het einde met een voor hen vex-diende 35 stand. HAYENVERKEER AMSTERDAM In juli 1960 zijn in de hoofdstedelijke haven aangekomen 637 schepen (1.815.648 br.t.) en vertrokken 622 schepen (1.860.315 br.t.). In de week van 24 tot en met 30 juli zijn aangekomen 120 schepen (283.163 br.t.) en vertrokken 125 schepen (322.401 br.t.). Voetbalvereniging IJmuiden heeft het nieuwe seizoen ingezet met een 1-4 over winning op Lisser Boys, in het ETO-toer- nooi te Hoofddorp, en nam daarmee ge ducht revanche op de destijds geleden 5-1 nederlaag. Het was een aax-dige wedf rijd met goed voetbal, met vrijwel gelijke kansen. Na 20 minuten kwam het eerste doelpunt, Buis nam een corner op rechts, die zeer scherp voor kwam. In eex-ste instantie werd hij weg'gekopt, precies voor de voe ten van De Boer, die keihard via de paal inschoot (0-1). 10 minuten voor rust, gaf v. d. Heide een hoge pass naar rechts- buiten De Boex-, die meteen voorschoot, px-ecies op het hoofd van Vendel, die in kopte, 0-2. Na de rust ging de strijd weer gelijk op, met IJmuiden iets gevaarlijker, het duurde toch 20 minuten eer J. de Boer een pass van Buis met een zachte boog- bal afrondde, 0-3. Lisser Boys gaf de moed nog niet op en nadat eex-st de paal x-edding had gebi-acht, kwam na een mis- vex-stand het enige tegenpunt 1-3. Vier mi nuten voor tijd werd het nog 1-4, toen De Boer alleen doorbx-ak en met een schijn beweging de keeper het nakijken gaf. Zaterdag komt IJmuiden in de finale te gen ADM uit Amsterdam, dat van het or ganiserende ETO met 3-1 won. Zaterdag kwamen in IJMuiden aan: Elsa van Skoghal; Jux-jen de Vries, Londen; Orestes, Ant werpen; Woltersum, Le Havre; Jan Kreumér. Newhaven, ledig Hoogovens; Port Talbot, Ter- neuzen. ledig Hoogovens; Henriette B, Londen, ledig Hoogovens; Rataj, Boston, ledig Hoogovens; Wuta, Stettin, hout voor Haarlem; Frans van Seumeren. Hamburg, teer voor IJmuiden; Alfred, Hamburg; Coenraad K. Mantyluoto. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Tor van Londen; Wormo. Hcrnösand: La Sierra. Casa blanca: Stad Maastricht. Wabana. erts Hoogovens; Achilles. Rotterdam; Jannie. Rotterdam; Medon. Antwerpen; Cawi. Ipswich, ledig Hoogovens; Democraat, Londen; Zaanland, Montevideo; Eem- stroom, Londen; Milo. Swansea; Degema. Free town; Homberg. Cristobal; Rijnstroom, Londen: Bullfinch. Londen; Rempang, Londen; Dahomey- kust, Antwerpen; Hoeehsl. Antwerpen: Texel- stroom. Hull; Lizard, Londen; Roelof Buisman. Londen, bijlegger IJmuiden: Lione, Bremen; -a.ig 'puepiajiuoiM :.ied 'u.iaa tuapuoq ui.>C.iej,\i men: Alge, Tynemouth; Hebe Nobel. Londen, le dig Hoogovens: Gerd, Londen; Valetin Ruyz See- nen, Barcelona; Albaro. Freetown. Lotus, Londen, oud papier voor Zaandam: Manto. Aarhus; Thea- no, Dublin: Willemstad. Hamburg; Simara, Mon rovia. erts lossen Hoogovens: Netherlands Coast, Newcastle; Sint Walburg. Slotbron. cellulose Vel- sen: Mentor, Breinen: Donau. Waterford: Gloria. Par: IJstroom. Portsmouth; Amstelstroom. Gran gemouth; Martha Ahrcns. Hamburg; Lissabon. I.e Havre; Otto Schepers. Mantyluoto; Leonidas, Kopenhagen: Canopus, Kotka. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Regeborg naar Ipswich, kunstmest van IJmuiden; Adclh.eid, Flensburg, cokes IJmuiden; Germane, Stockholm, walsmateriaal IJmuiden; Rozenburg. Stockholm; Jacob Teekman. Delfzijl; Wandsbek. Bremen: Clangula. Liverpool; Maron. Paramaribo: Rote. Stockholm: Selbv, Coole: Hinde. Londen: Waver - stroom, Liverpool; Heriot. Leith: Travestein. Hamburg; Rigel, Gothenburg; Jans. Londen; Lin- gestroom. Londen; Soya Lovisa. Antwerpen; La- bahia, Antwerpen. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Hontcst.room naar Huil; Jurgen de Vries. Sundsvall; Spaarne- stroom. Shoreham: Delfiness. Flekkefjord: Port Talbot. West-Hartlepool. walsmateriaal IJmuiden: Bloemgracht. Antwerpen: Heimo Reckman, Karl stad; Nautic. Lidköping: Brattingsborg, Hamburg: Henriette B, Londen, walsmateriaal IJmuiden; Sarpedon. Rotterdam: Alfred, Hamburg; Radja. Bremen: St. Jozef. Köping (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar A m ste r d a m is gegaan). ADVERTENTIE Het is te danken geweest aan het kordate optreden van een wakkere brugwachter van de ophaalbi-ug bij zijkanaal C in Vel- sen, dat een afschuwelijk ongeluk kon worden voorkomen. Terwijl de brug om hoog ging, reed een vrachtauto beladen met tonnen door. De brugwachter verkeerde in de mening dat de vrachtauto niet kon remmen, en dat was een goede gedachte. Hij liet de brug, die al ongeveer een meter omhoog was ge gaan, stoppen. De vrachtauto reed eerst tegen de afsluitboom en kwam vervolgens tegen de rand van de brug tot stilstand. De schade aan de auto was behoorlijk groot. De geschx-okken bestuurdei\ een han delaar in tweedehands goederen, W. uit IJmuiden, kroop geschrokken uit zijn be schadigde cabine. Kennelijk werkten de remmen van de auto niet goed, ofschoon de bestuurder wel afremde toen het waar- schuwingslicht aanging. De auto is voor onderzoek naar het politiebureau overge- bx-acht. Advertentie Electrolux, Excelsior, Erres, Holland Electx-o. Ruton. AEG enz. VERKOOP - REPARATIE Betaling in overleg. VELSERDUINWEG 173 - TELEFOON 4402 De laatste speelavond voor het ingaan van een veertiendaagse rustpauze heeft de span ning in de zomercompetitie van de IJmuider schaakclub Kijk Uit weer doen toenemen. In de eerste plaats was er het tx-effen tus sen lijstaanvoerder C. Abspoel en zijn con current, Th. Hölscher. Hoewel de laatste on der normale omstandigheden beslist de ster- kere schaker is, was het geenszins vaststaand, dat hij deze ontmoeting zou gaan winnen. De handicap in beschikbare tijd bood Abspoel zeker een redelijke kans op een gunstig re sultaat. Een spannend gevecht kwam dan ook tot stand, waarin Hölscher de lakens uit deelde. Hij speelde daarbij snel genoeg om zijn ri vaal tijdig tot ovei-gave te bewegen en liep De 2500 toeschouwers, die zaterdag het weer in prachtige conditie verkerende hoofdveld van het sportpark „Schoonen- berg" omzoomden, hebben in de wedstrijd StormvogelsBlauw Wit wel waar voor hun geld gekregen. De wedstrijd stond op een behoorlijk peil en doelpunten werden aan de lopende band gescoord. Beide ploegen hadden een aantal nieu welingen in hun midden. Bij Blauw Wit legden ondermeer twee nieuwe doelver- dedigers, Van der Voox-t en Boshuizen, examen af en vooral laatstgenoemde ki'eeg van ons een x-uim voldoende cijfex-. Ook op de rechtsbuitenplaats mocht een tweetal spelei-s zijn kunnen tonen en nadat Noo- men vóór de rust had laten zien, dat hij aardig wat in de mars had, bewees Van den Berg na de rust, dat er altijd nog „baas boven baas" is. Ook de nieuwe spil Hughes voldeed vooral na de rust heel goed. Stormvogels had drie nieuwe spelers in de voorhoede opgesteld, namelijk Visser (rechtsbuiten) uit Egmondia, Vessies (mid denvoor-) uit DEM en De Graaf (links buiten) uit Haarlem. Laatstgenoemde liet over de gehele wedstrijd tal van goede din gen zien, maar zowel Vessies als Visser zakte na een verdienstelijke eerste helft na de rust wat af. Trouwens het dient van de gehele Stormvogels-ploeg gezegd te worden, waarvoor wel het duidelijkste be wijs is, dat de 42 voorsprong met de rust na de thee veranderde in een 45 achter stand. Voor de rust wogen de partijen aardig tegen elkaar op. Er werd in een zeer be hoorlijk tempo gespeeld en ten opzichte van het verband tussen de linies ondexding viel er bij beide teams veel te prijzen. Snoeks en De Graaf begrepen elkaar aan stonds aardig, evenals bij Blauw Wit Dek ker en Noomen, en Visser px-ofiteerde meermalen van de zuivere cx-oss-passes van Tol. Blauw Wit nam reeds na 5 minuten de leiding door een onnoemelijk hard schot van rechtshalf Koers, maar in de tiende minuut maakte de doortastende Vessies na een goed opgezette aanval van de vleugel Bakker—Visser gelijk (11). Het spel bleef snel op en neer gaan. Nauwelijks had De Graaf door snel uitlopen Bleyenberg. die in z'n eentje op hem afstevende, een kans ontnomen en had dezelfde Blauw Witter na een pass van Dekker de bal van dichtbij keihard over de lat geschoten, of Snoeks c.s. namen Van der Vooi-t op de korrel. Wederom nam Blauw Wit de leiding, toen Noomen na een handig „trekballetje" van Bleyenberg alleen op De Graaf kon af stevenen (12). Dat de Blauw Wit-aanval in het centrum nogal eens vrij spel had, vond z'n oorzaak in het feit, dat voor Pii'o- vano'è plaatsvervanger Kistemaker het teirxpo wel iets te hoog lag, iets wat ten op zichte van Kloosterman, die na de rust de spilplaats bezette, ook gezegd moet worden. Het was Bakker, die na een goede pass van Van Wooning de gelijkmaker langs Van der Voort schoot (2-2). Even nu werd Blauw-Wit sterker. Maar nadat De Graaf schoten van Bleyenbei'g en Dekker had ge stopt en Jansen sx\ eenmaal de bal van de doellijn had getx-apt, was het Vessies, die Stoi-mvogels de leiding gaf (3-2) en De Graaf zorgde er in een pexdode, waarin de thuisclub de toon aangaf, zelfs voor, dat deze voorsprong nog vergroot werd. Rust 4-2. Na de rust ging de strijd aanvankelijk nog gelijk op, maar nadat De Graaf, die - stompend - na de rust vooral niet zo'n ze kere indruk maakte, een houdbaar schot van Bleyenberg had laten glippen, zakten de Vogels meer en meer af. In de tiende minuut maakte Van den Berg er op schit terende wijze 4-4 van. En van nu af aan nam Blauw Wit het spel in handen. Het peuterige en te hoge spel van Stormvogels werd door Hughes c.s. afdoende afgestraft en vooral de Amsterdamse rechtervleugel Dekker-Van den Berg gaf de IJmuidense defensie handen vol werk. De Graaf stopte verdienstelijk een tweetal harde schoten van Dekker, maar moest tenslotte toch toe staan. dat de snelle Van den Bex-g op knap pe wijze voor Blauw Wit het verdiende winnende punt scoorde (4-5). STORMVOGELS—VSV Reeds in het begin van het seizoen wacht de IJmuider voetballiefhebbers een inte ressante ontmoeting. Voor zondag a.s. is n.l. vastgesteld de bekerontmoeting Storm vogels—VSV. V S V—E D O Woensdagavond om half zeven speelt VSV in het sportpark „Schoonenberg" een oefenwedstrijd tegen de nieuwe Haarlemse eerste divisieclub EDO. zodoende 29 punten in. De derde plaats van T.i. de Jong is nu ook danig in gevaar geko men. In de eerste plaats was daarvoor ver antwoordelijk clubkampioen K. Steijn die met P. Heidenreich afrekende en daarmee 45 punten aan zijn totaal toevoegde. Boven dien kwam De Jong tegen A. Kistemaker niet vei-der dan een gelijkspel en kreeg daarvoor slechts 10 punten. Een grote verrassing was de overwinning die viex-degroep-speler A. Oldenmark op P. Heidenreich behaalde. Hij rukte door dit wapeufeit meteen op naar de negende plaats in de rangschikking van 30 personen. De uitslagen van de gespeelde partijen zijn; A. KistemakerJ. Blok 1-0; C. Abspoel—Th. Hölscher 0-1; H. AartsA. Oldenmark 1-0; Tj. de JongA. Kistemaker remise; P. Hei denreichA. Oldenmark 0-1. Stand aan de kop: 1. Abspoel 319 punten, 2. Hölscher 260 punten, 3. de Jong 211 punten, 4. K. Steijn 210 punten. 5. Blok 163'/-> punten, 6. en 7. Koster en Kroese 122 punten, 8. v. Nieu- wenhuizen 106 punten, 9. Oldennxai-k 79 pun ten, 10. Plugboer 76 punten. In de promotie-degradatiecompetitie voor een plaats in de eerste groep viel een be langrijke beslissing. Voor Kijk Uits ere-lid G. L. de Haas was deze minder aangenaam. Hij verloor namelijk twee partijen achter- Als gevolg van de vele schepen, die de voorgaande week aan de afslag zijn ge weest (alle ploegen vislossex's, ook de re- sei-veploegen, zijn alle nachten in touw ge weest, iets wat voor zover bekend, nog nooit is gebeurd), was het niet te vei'won- dex-en. dat, althans de eerste dagen van rie afgelopen week er even een tenigslag in de prijzen kwam. Zodoende konden de haxdng- en makeerl- prijzen woensdag flink oplopen. Naarmate de week verstx-eek, kwamen de prijzen echter weer op het peil van de laatste tijd. De „gullen"-kotters hebben kunnen pro- fitei-en van de hoge prijs van Duitse im port-filets. De pxdjs van de gullen bleef dan ook vast. De braadschelvis en wijting konden als gevolg van de nog maar kleine vi-aag van het binnenland, geen hoge pi-ijzen maken. De zgn. kleine braad liep zatex-dag terug tot een 14 per kist. Engeland had wederom een goede prijs over voor de beide grofste soorten „fileer schol", die niet onder de 55 kwamen. Zetschol en schol I lagen 10 lager. Voor schol II was de vraag maar matig; de pxdjs hiervan varieex-de tussen de 28 en 34. Schol III werd, gelukkig voor de vis serman, weer voor een gx-oot deel voor de export gekocht. België had ook deze week geringe in teresse voor de kabeljauw en grote schel vis, zodoende kwamen er geen topprijzen uit de bus. Woensdag was door de kleine aanvoer even een uitschieter-. De tongaanvoer was beter de afgelopen Week dan in de voox-gaande. Vrijdag en zatex-dag was er een totale aanvoer van 50.000 kg: De pxdjzen hielden zich goed.. Lappen lagen vast op 4 tot 4.30, groot middel van de 3.40 tot 3.70, terwijl de kleinmiddel even boven de 3 kwam. Tong I en tong II brachten resp. 2.80 en 2.60 per kg. op. een en was tot degradatie gedoemd. Eerst was het W. Doornenbal, die verrassend goed voor de dag kwam en daax-na M. J. Warnez, die de arme De Haas tex-ugwees. Overigens zal het niemand verwonderen, dat De Haas, reeds na één seizoen in de tweede groep te hebben gespeeld, weer in zijn vertrouwde omgeving terugkeert. W. Doornenbal en M. J. Warnez hebben nu beiden 2 punten uit 3 pai-tijen en zullen in een onderling treffen gaan uitmaken wie van beiden de laatst be schikbare plaats in de eerste afdeling zal gaan innemen. De ontmoeting wordt 22 aug. gespeeld. De heren J. Plugboer en J. Verlaak, beiden reeds gedegradeerd naar de c^erde afdeling, kwamen na een spannend gevecht remise overeen in hun promotie-degradatie groep. Waardoor de volgende eindstand is ontstaan: P. Kramer jr. 2 2 - - 2 J. Plugboer 2 - 1 1 V2 J. Verlaak 2 - 1 1 tys De zomercompetitie wordt 22 augustus in het Cultureel Centrum voortgezet. Zaterdagmorgen omstreeks 7 uur is de UK 18 met zware averij de haven van IJmuiden binnengelopen. Tijdens de visserij was het net vastgeraakt. Om het weer los te krijgen liet men de motor op volle toeren draaien. Het net zat echter zo vast dat, toen het los schoot dit zo'n enorme schok gaf dat de stalen mast van de UK 18 afknapte en schuin over het dek viel. De giek raakte daarbij de brug, die zwaar be schadigd werd. Wonder boven wonder werd niemand gewond. De UK 18 kon op eigen kracht binnenkomen. De kot ter had slechts tien manden vis aan boord. B. en W. van Beverwijk stellen de raad voor aan de sportvereniging „Bevex-wijk" een subsidie te vexdenen in de kosten van stichting en inrichting van een kantine te vens clubgebouw op een sportveld aan de St. Aagtendijk, ad 15 percent van 7.500 en ad 15 percent van miximaal 19.500, met dien verstande dat laatstbedoeld be- drag door het college zal worden vastge steld.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 4