i Suriname krijgt spoedig eigen MO-opleidingen Meer wind, meer buien en bondig Wolkbreuk boven Den Haag zette vele straten blank Waarschuwingsstaking in de Amsterdamse haven algemeen Het Waterlooplein kwam in opspraak bij Haagse politierechter v. Inbrekers die brandkast leeghaalden aangehouden Ordelijk verloop van beperkte actie In juni ruim 7000 nieuwe woningen N.V. DE H0UTWERF Voor België heeft men wel degelijk grens- papieren nodig 2 Minister Mopurgo's overleg Raad voor culturele samenwerking zal nog dit jaar tot stand komen Dat smaakt kostelijk.... Op de boterham... heerlijk en voordelig J. C. W. Marynissen in Delft overleden Drukke receptie van R. Rossinade Raadslid in Goes in beroep tegen royement Bruynzeel keukens en kasten OPVALLEND SOEPELER DINSDAG 9 AUGUSTUS 1960 Vice-premier A. J. Morpurgo, die in het Surinaamse kabinet tevens de portefeuille van Onderwijs beheert, is maandag na een verblijf van bijna twee maanden in Neder land. via New York en Willemstad naar Paramaribo teruggekeerd. Hij heeft druk overleg gepleegd met minister Cals, diens staatssecretaris en hoge ambtenaren van zijn departement, hoogleraren en vele an deren, over de intellectuele en culturele emancipatie van zijn land, waartoe on danks de staatkundige en de economische zelfstandigheid, de mogelijkheden van Suriname beneden het peil van het ver eiste en noodzakelijke gebleven zijn. Als een belangrijk middel tot deze ge wenste intellectuele en culturele ontwik keling ziet minister Morpurgo een nauw samengaan in koninkrijksverband tussen de drie rijksdelen, opdat de rijksdelen overzee in ruimere mate dan tot dusver zullen kunnen profiteren van de mogelijk heden, die een samenwerking, uitwisseling en bijstand van Nederland uit hen kunnen bieden. Koninkryksraad Thans aldus ging de heer Morpurgo voort zijn wij doende, de laatste hand te leggen aan de bewerking en uitwerking van de denkbeelden daaromtrent. Zij zul len hun concrete vorm krijgen in een Koninkrijksraad voor culturele samenwer king, die naar mag worden verwacht, nog vóór het einde van dit jaar tot stand zal komen. Tekort aan leerkrachten en scholen Een grote zorg vormen de personeels- en de schoolruimtevoorzieningen. Suriname heeft een jaarlijkse bevolkingsaanwas van vier percent, hetgeen een natuurlijke aan was van de schoolbevolking van duizenden leerlingen per jaar betekent. De leeftijds klasse van nul tot veertien jaar maakt in Suriname liefst 47 percent van de bevol king uit. Door de karige toebedeling op onderwijsgebied zitten we nu al jarenlang met een groot tekort aan leerkrachten en schoollokalen. En nu moet niet alleen het oude tekort worden opgeheven, maar er moeten voorzieningen worden getroffen om de nieuwe schooljeugd behoorlijk op te vangen. Een der middelen daartoe acht de heer Morpurgo een eigen opleiding in Suriname voor de middelbare aktes, vooral de talen, Advprrpvtie Grote pot 1,45 Middelpot 0,98 met handige schroefsluïting In de leeftijd van 67 jaar is te Delft plotseling overleden de heer J. C. W. Ma- rijnissen, die gedurende vele jaren als plateelschilder verbonden is geweest aan de n.v. Koninklijke Delftsch-aardewerk- fabriek „De porceleyne fles" te Delft. De heer Marijnissen behoorde tot de meest vooraanstaande blauw-schilders en was na zijn pensionering op 31 december van 1958 nog als adviseur in dienst van de vennoot schap gebleven om jonge plateelschilders te kunnen opleiden. De begrafenis is bepaald op woensdag 10 augustus op de algemene begraafplaats „Jaffa" te Delft. de wiskunde en de pedagogiek, en dan vooral: met examenbevoegdheid in Suri name. Dan verkrijgt men veel meer be voegde krachten dan volgens het huidige systeem: het uitzenden van beursstudenten naar Nederland, wier aantal door de hoge daaraan verbonden kosten, toch altijd maar beperkt kan zijn. Dan kan op de duur ook de opleiding voor de lagere aktes worden uitgebreid en het gehele Surinaam se onderwijs komt dan vanzelf op een hoger niveau. „Geen halfwas-krachten" Met. grote nadruk zei minister Morpurgo „Wij kunnen het bij onze enorme ontwik keling .op allerlei gebied, niet stellen met halfwas-krachten of dillettantisme, we moeten in Suriname volwaardige krachten hebben, op het hoogst bereikbare niveau." Die middelbare opleiding in het land zelf is voor Suriname reeds in details uitge werkt en naar de heer Morpurgo verwacht, zal zij binnen niet te lange tijd haar beslag krijgen. Hulp voor de rechtsschool Bepaalde denkbeelden heeft de heer Morpurgo ook over de Surinaamse rechts school. Hij heeft hierover in Nederland met verschillende hoogleraren gesproken, o.a. over bezoeken aan Suriname door „gast-hoogleraren" uit Nederland. De pro fessoren Pitlo, Eyckemans, De Gaay Fort man, Bavinck en anderen hebben hiervoor hun volle medewerking toegezegd. Ook andere schooltypen dan die van het algemeen vormend onderwijs moeten in Suriname op een hoger peil worden ge bracht, aan het technische onderwijs zal bijvoorbeeld nog zeer veel moeten worden gedaan. Maar ook bij al deze dingen nijpen voor al weer de financiële zorgen voor de uit breiding van het aantal leerkrachten en de schoolruimte, verzuchtte minister Mor purgo, die overigens over zijn verblijf in Nederland meer dan tevreden is. Argeloze koper van gestolen bromfiets van heling vrijgesproken „Als controle van het marktwezen en van de Amsterdamse politie op de offi ciële tweedehands-markt aan het Water looplein niet deugt, dan geeft het geen pas dat het publiek hiervan de dupe wordt. Het is absurd een te goeder naam en faam bekend staand burger, die argeloos en ge heel te goeder trouw van een handelaar op het Waterlooplein een bromfiets koopt, welke achteraf blijkt gestolen te zijn, we gens schuldheling te gaan vervolgen. Als iemand op een officiële markt iets koopt, dan moet de Nederlandse staat hem vrij waren tegen een strafvervolging wegens heling". Dit zei de Haagse advocate me vrouw mr. L. Prins-Jacobs als verdedig ster van een Hagenaar, die zich voor de politierechter in Den Haag had te verant woorden wegens schuldheling. De man had in april van het vorige jaar op de markt op het Waterlooplein in Amsterdam een bromfiets gekocht, welke tijdens een con trole door de politie negen maanden later gestolen bleek te zijn. De officier van Justitie eiste wegens schuldheling een boete van 40,-. „Zelfs bij Hagenaars is het wel bekend dat op het Waterlooplein in Amsterdam grote aantallen gestolen bromfietsen en fietsen verhandeld worden. Dat moet de verdach te ook geweten hebben. Ook al omdat hij heeft kunnen zien dat er aan het frame plaatje geknoeid is", aldus de officier. „Een gewone burger heeft er over het algemeen nog nooit van gehoord dat spe ciaal op het Waterlooplein gestolen brom mers verhandeld worden. En dat frame plaatje heeft hij nog nooit bekeken" bracht de verdedigster hiertegen in. „De handel in gestolen bromfietsen neemt monsterachtige afmetingen aan. Men kan zijn brommer nog geen vijf mi nuten ergens neerzetten of hij is gestolen. De bestrijding van dit kwaad moet ge schieden door rigoreuze berechting van dieven en helers", vond de officier. Maar de politierechter bleek het eens te zijn met de verdedigster. „Als een gewoon burger op een openbare markt een open lijk en zonder enige geheimzinnigdoenerij aangeboden brommer koopt, kan hem geen schuldheling verweten worden. En als het echt zo algemeen bekend is, dat op het Waterlooplein zoveel gestolen brommers worden verhandeld, dan wordt het tijd dat de politie eens krachtig in grijpt", aldus de politierechter, die de Ha genaar vrijsprak. Veertig jaar bij n.v. Van Hattum en Blankevoort De heer R. Bossinade, adjunct-directeur van de n.v. Van Hattum en Blankevoort in Haarlem, heeft maandag, op de dag waarop hij veertig jaar geleden in dienst van de vennootschap trad, met zijn echt genote gerecipieerd in restaurant Brink- mann. Op deze ontvangst waren onder meer de drie directeuren van het bedrijf, ir. F. Van Hattum, ir. J. C. van Hattum en ir. W. N. Blankevoort, aanwezig. Aan het begin van deze receptie verraste de heer G. Goedhart sprekend namens de dochtermaatschappij Rheinische Tiefbau Gesellschaft de jubilaris met een zilveren bord, waarin al zijn „wapenfeiten", zoals de baggerwerken bij de Maastunnel en na de overstromingsramp in 1953 zijn ge graveerd. Onder de velen die de heer Bossinade kwamen geluk wensen, waren directeuren van grote baggermaatschappijen en doch terondernemingen, aannemers en verte genwoordigers van Rijkswaterstaat. Ir. Slotboom van de Maatschappij voor Wegenbouw bood de jubilaris een projec tieapparaat aan, de heer H. Mooi namens het personeel een filmapparaat. Tijdens een interne huldiging die vorige week maandag op het kantoor in Bever wijk plaats had, schonk de directie de heer Bossinade een televisietoestel. Niet alle kinderen gaan op vakantie. Ze moeten zich maar zien te vermaken in de smalle straten van de binnenstad, waar zij hun fantasie hoogstens kun nen uitleven op de trottoirs, zelfs dan nog tot ongenoegen van de voorbij gangers. De kinderen in de Kerkstraat te Amsterdam spelen „ziekenhuisje". Een wel heel actueel spel in een straat met veel verkeer Omstreeks kwart over vijf gistermiddag brak boven Den Haag een wolkbreuk los, die vele straten blank zette. In de buiten wijken stond het water hier en daar twin tig tot dertig centimeter hoog. Vele auto's bleven met afgeslagen motor in het water steken, fietsers reden over de trottoirs. Aan het strand, waar het gistermiddag bijzonder druk was, werden duizenden mensen door de wolkbreuk verrast. De re gen begon pas tegen zessen te minderen. Zo nu en dan vielen er ook flinke hagel stenen. In verschillende delen van de stad liep het verkeer volkomen vast. Op sommige plaatsen vielen gaten in het plaveisel. Van een huis in de Maatsbergenstraat bezweek het dak. Er deden zich daarbij geen per soonlijke ongelukken voor. In korte tijd kregen politie en brand weer naar schatting tweeduizend verzoe ken om assistentie. Gedurende anderhalf uur waren bij de politie de telefoonlijnen overbezet. De brandweer kon lang niet aan alle verzoeken om kelders leeg te pompen voldoen. Vooral in de buitenwijken van Den Haag liepen vele souterrains onder water. Daarbij waren er die als opslagruimten voor winkels in gebruik zijn. Ook de kel ders van het zendstation Scheveningen- Radio liepen onder. Het water, dat onge veer 1.25 meter hoog stond, is door de brandweer weggepompt. Aan de Mient spoelde het zand onder de rails weg zodat het tramverkeer ge stagneerd werd. In enige motorwagens van de tram ontstond kortsluiting. Het tramverkeer ondervond ook veel hinder Advertentie aluminium laloezleSn De beste service bij Ged. Oude Gracht 108 -110 - Haarlem Telefoon 17165 de van de ondergelopen viaducten aan Rijswijkseweg en de Troelstrakade. In de nieuwe wijken Moerwijk en Mor genstond waren bijna allé kelders onder water gelopen. In verscheidene huizen stroomde het water uit de w.c.'s de gan gen binnen omdat de rioleringen de stroom niet meer konden verwerken. Het noodweer woedde over het gehele zuidelijke gedeelte van Den Haag tot aan de rand van de binnenstad. Vakantiegan gers, die hun tenten en caravans op het kampeerterrein „Ockenburg" hadden neergezet, hebben van dit alles nagenoeg niets gemerkt. Er viel daar bijna geen druppel regen. Eén kilometer verder lie pen tientallen straten onder. In samenwerking met de rijkspolitie te water en de centrale recherche in Amster dam, is het de Velsense recherche gelukt de daders aan te houden, die in het week einde van 25 op 27 juni in twee fabrieks- kantoren in IJmuiden hebben ingebroken. In een kantoor werd een brandkast gefor ceerd, waaruit een bedrag van 4000,- werd geroofd. Kortgeleden werd als verdachte van de inbraak in Amsterdam al aan gehouden de achttienjarige A. L. G. en in de nacht van zondag op maandag konden de negen tienjarige Z. en de zestienjarige P. wor den aangehouden. G. is al ter beschikking van de officier van justitie in Haarlem gesteld. Z. en P. bevinden zich in het hoofdbureau van politie in Velsen. Een gedeelte van de buit is achterhaald, zo deelde de politie ons vanmorgen mede. De gisteren geproclameerde waarschuwingsstaking van 24 uur in de Amsterdamse haven was vanochtend, wat het oostelijk havengebied betreft, vrijwel algemeen. De politie heeft de indruk dat slechts een gering aantal arbeiders aan het werk is gegaan. De bussen met havenarbeiders uit andere plaatsen werden vanochtend in de Czaar Peterstraat opgewacht door stakingsleiders, die hun collega's opwekten niet aan het werk te gaan. Voor de toegangspoorten van de havenbedrijven verlieten zij de bussen, waarna inderdaad een groot aantal arbeiders aan de oproep gehoor gaf. Ze bleven op straat staan om de situatie te bespreken. De staking heeft overigens een bijzonder kalm verloop. De politie behoefde negens ordemaatregelen te nemen. Volgens gegevens van het Centraal Bu reau voor de Statistiek werden in juni van dit jaar 7091 nieuwe woningen voltooid. In juni 1959 werden 7307 nieuwe woningen opgeleverd. In het eerste halfjaar van 1960 kwamen 38.003 nieuwe woningen gereed tegen 35.996 in het eerste halfjaar van 1959. Van de in juni voltooide woningen wer den er 1188 als systeemwoningen gebouwd In de eerste helft van 1960 kwamen 4944 systeemwoningen gereed. Tot en met juni 1960 zijn sedert de be vrijding 807.230 nieuwe woningen gebouwd. Het aantal woningen waarvan met de bouw in juni 1960 werd begonnen bedroeg 6787. In het eerste halfjaar van 1960 werd met de bouw van 40.058 woningen een be gin gemaakt, tegen 44.180 in de overeen komstige periode van 1959. Doordat in juni het aantal voltooide wo ningen groter was dan dat van de begon nen woningen, daalde het aantal in uit voering zijnde woningen tot 89.675 op het eind van die maand. Van de drie grote steden in Nederland is Rotterdam de snelst bouwende stad met 584 woningen in juni, tegen Amsterdam 370 en Den Haag 293. Zuid-Holland stond voor wat de provincies betreft aan de kop met de woningbouw: 950 (zonder de grote ste den). In de Noordoostpolder werd in juni 1 huis gebouwd. Het Goese K.V.P.-raadslid C. W. Ver- vest, die zaterdag van zijn afdelingsbe stuur schriftelijk mededeling kreeg, dat hij door de afdeling was geroyeerd en ver zocht werd zijn raadszetel ter beschikking te stellen, is in beroep gegaan. In een brief aan het partijbestuur in Den Haag, waarvan hij 'n afschrift aan het afdelings bestuur in Zeeland stuurde, tekent de heer Vervest tegen zijn royement protest aan. Hij protesteert vooral tegen het feit dat het afdelingsbestuur deze beslissing heeft genomen zonder een diepgaand onderzoek in te stellen. De staking had zich gisteren in de na middag uitgebreid tot andere delen van de haven. Volgens de politie hadden om circa twee uur gisteren naar schatting 1500 man het werk neergelegd. Ook in de Coenhaven,- het westelijk deel van de Am sterdamse haven, werd gestaakt door een deel der arbeiders van het Verenigd Car gadoorskantoor en van de Samenwerkende Havenbedrijven. Op een door een paar honderd stakers bijgewoonde korte vergadering in de Brakke Grond werd besloten een manifest in de haven te verspreiden waarin alle havenarbeiders werden opgeroepen tot een voorlopige 24-uurs waarschuwingsstaking, ingaande om half zes en eindigend dins dagmiddag om vijf uur. De heer Freek Meis, secretaris van de Algemene Bedrijfsbond Transport (A.B.T.) een nu zelfstandige bond, die echter voor heen was aangesloten bij de in januari op geheven „Eenheidsvakcentral 1958" heeft de leiding van de staking Deze zei onder meer dat hetgeen de arbeiders bij de Maatschappij Nederland hebben bereikt na onderhandeling (101 gld. per week) ook voor de arbeiders in de andere Amster damse Havenbedrijven kan en krachtens de C.A.O. mogelijk is. Het wordt voor deze arbeiders niet gedaan volgens spreker om dat, als de arbeiders er in zouden slagen in de gehele haven een belangrijke ver hoging te verkrijgen de ondernemers bang zijn dat dit kan overslaan naar andere bedrijfstakken. Gebrek aan fondsen Op verzoek der commissie maakte hij het standpunt van zijn bond in dit conflict bekend en zeide: „De staking is nog niet algemeen en van ondernemerszijde pro beert men hem gedeeltelijk te houden. Een beperkte actie houdt altijd bepaalde gevaren in", aldus de heer Meis, die in dit verband de financiële consequenties noemde: uitkeringen aan stakers waar voor men geen gelden heeft. Als eerste stap naar een loon van 105 gld. per week moet volgens hem het loon op het peil ge bracht worden van dat van de maatschap pij „Nederland". Het loon voor alle haven arbeiders in Nederland moet naar zijn mening worden opgetrokken tot 105 gld. Het plan is om morgen in een grote zaal een stakersvergadering te houden waarop de tactiek voor het verdere verloop der actie zal worden bepaald. Rustig verloop Bij het opkomen der avondploegen is het bijzonder rustig geweest. Hier en daar stonden wat groepjes arbeiders bij de di verse havenbedrijven. Van de naar schat ting achthonderd man is het grootste deel niet aan het werk gegaan. Ongeveer twee a driehonderd man werkten. In de Hout haven werd aanvankelijk wel begonnen, doch later werd het werk toch neergelegd. Het totaal aantal stakers is daarmee ge komen op plusminus tweeduizend. Bonden niet achter de staking De vakgroepbestuurders van de bedrijfs groep havens in de Nederlandse Bond van Vervoerspersoneel (N.B.V.) hebben de ar beiders in een in de haven verspreid bul letin meegedeeld, dat zij „dit soort onver antwoordelijke en ondoordachte acties" verwerpen, omdat ze de arbeiders in strijd brengen met de C.A.O.-verplichtingen en ook omdat ze doelloos en schadelijk zijn. „Wat wij wensen is: door te gaan met de verdere uitbouw van onze positie in de haven en dat te doen volgens een uitge stippeld beleid" aldus de oproep van de N.B.V. Een woordvoerder van de Algemene Be drijfsbond Transport (A.T.B.) van de E.V.C. deelde ons mee, dat de A.T.B. de looneisen als gerechtvaardigd ziet. Een rederij (de „Nederland") heeft de C.A.O.- lonen verhoogd tot het maximum van 97 per week. De havenarbeiders in dienst van de andere maatschappijen verlangen even eens optrekking van de lonen (88 en 91 gulden) tot dit bedrag, aldus de E.V.C.- woordvoerder. Winkelier sliep doorIn Soester- berg heeft een inbreker 11.000.buit gemaakt in een woning, die bij een levens- middelenbedrijf behoort. De inbreker heeft eerst vruchteloos naar geld gezocht in de winkel. Daarna doorzocht hij het woon huis en nam zelfs een kijkje in een slaap kamer, waar hij onder het echtelijk bed een tas vond, waarin de kruidenier zijn geld bewaarde. Met 11.000.verdween hij zonder dat het slapende echtpaar iets gemerkt heeft. Een eeuw Nieuw-Amsterdam. Op 23 augustus zal in de Drentse veenkolonie Nieuw-Amsterdam het eeuwfeest worden geopend. Ter gelegenheid van dit jubileum wordt de tentoonstelling „Dynamisch Dren te" gehouden. De Amsterdamse wethouders Van 't Hul en In 't Veld zullen aanwezig zijn vanwege de relatie tussen de hoofd stad en het veendorp. Het ontstaan van Nieuw-Amsterdam is te danken aan het initiatief van Amsterdamse ondernemers, die de exploitatie van de veenkolonie in dertijd ter hand namen. Daarom zal tijdens de openingsdag de Amsterdamse Politie- kapel spelen en zullen bekende Amster damse artiesten optreden. Amsterdam neemt ook met een inzending deel aan de expositie. Advertentie VOOR ONTVANGST GEREED geven u een compleet overzicht van de nieuwste modellen HAARLEM Kampersingel 22 - Tel. 11932 - 12104 Honderden vakantieganger zijn de laat ste weken uit België naar Nederland te ruggestuurd omdat ze ongeldige of hele maal geen identiteitspapieren bij zich had den. Het is al voorgekomen dat een bus vol vakantiegangers terug moest omdat de meeste passagiers zich niet konden le gitimeren. Sinds de opheffing van de pascontrole aan de Nederlands-Belgische grens op 1 juli meent men veelal dat men in het ge heel geen papieren meer nodig heeft. Maar iedereen die over deze grens wil, moet een geldige toeristenkaart hebben of 'n geldig paspoort of 'n paspoort dat ten hoogste vijf jaar verlopen is. In België bestaat een legitimatieplicht. Alleen deze grensdocu- menten zijn daarvoor geldig. Het gebeurt wel dat een vakantieganger zijn trouw boekje toont of een rijbewijs. Maar deze papieren gelden in België niet als identi teitsbewijs. In België maakt de rijkswacht procesverbaal op tegen toeristen zonder identiteitspapieren. Dat levert veel moei lijkheden op, want in België volgt direkt op het procesverbaal de berechting. Soms is een vakantieganger zes of zeven dagen vastgehouden. Aan de Nederlandse kant van de grens trad de marechaussee tot nu toe zeer soepel op. Maar het is nood zakelijk dat zij langzamei" snd ook stren ger moet gaan optreden. De mogelijk heid bestaat in werkelijke noodgevallen de toeristenkaart aan de grens bij de mare chaussee te krijgen. Advertentie Opvallend soepeler blijven BigBen plastic regenjassen ook bij een lagere tempera tuur. De BigBen is nog steeds de beste bescherming tegen regen en wind. Prijzen van 6.90-7.90-9.75* 12.75*-15.75 en 17.50 met PLUvËiO-patentsluiting Het K.N.M.I. deelt mede: Op de oceaan begint de activiteit van depressies iets toe te nemen. De rug van hoge luchtdruk, die zich gisterochtend nog uitstrekte van Groenland tot nabij de Azo- ren, werd doorbroken en een depressie, die in diepte toeneemt, bereikte vanochtend de omgeving van het ten westen van Ier land gelegen weerschip. Deze depressie zal waarschijnlijk, daartoe gedwongen door een in de hogere luchtlagen aanwezige sto ring die boven de Britse eilanden ligt, naar het oostzuidoosten koersen. Invloed op het weer in ons land zal de depressie morgen nog niet kunnen uitoefenen. Wel is het te verwachten dat tengevolge van haar nadering de wind iets sterker wordt dan vandaag en naar het zuidwesten krimpt. De storing in de bovenlucht is gevuld met onstabiele polaire lucht. Deze dringt langzamerhand ook tot in onze omgeving door, tengevolge waarvan de kans op bui en groter wordt. Ook de afgelopen 24 uur zijn plaatselijk in Nederland flinke hoe veelheden regen gevallen. In Rotterdam werd 33 mm afgetapt, op het viegveld Zuid-Limburg 18, in Den Helder 12, op het vliegveld Ypenburg 10 mm. WERKRAPPORTEN Temperaturen; Duiten en binnenlandheden morgen 7 uur. Neerslagi laatste 24 uur Woensdag 10 augustus Zon op 5.15 uur, onder 20.14 uur. Maan op 21.50 uur, onder 9.27 uur. Maanstanden 14 aug. 6.37 uur laatste kwartier. 22 aug. 10.16 uur nieuwe maan. 29 aug. 20.23 uur eerste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 9 augustus Hoog water 4.55 en 17.25 uur. Laag water 0.44 en 13.07 uur. Woensdag 10 augustus Hoog water 5.41 en 18.10 uur. Laag water 1.31 en 13.52 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zd-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Athene Rome Ajaccio Lissabon onweer z 21 mist windst. 23 zwaar bew. zw 23 zwaar bew. windst. 22 mist zzw 22 zwaar bew. windst. 22 zwaar bew. zw 23 mist zw 23 licht bew. o 24 regen no 18 geheel bew. windst. 23 regenbui w 19 zwaar bew. windst. 17 onbewolkt wzw 21 onweer z 22 geheel bew. zw 22 geheel bew. w 19 geheel bew. w 21 licht bew. zw 22 geheel bew. windst. 14 onbewolkt n 28 onbewolkt' n 23 mist w 24 regen w 15 regenbui zzw 17 zwaar bew. z 19 onbewolkt o 19 zwaar bew. nw 22 regen windst. 18 onbewolkt windst. zwaar bew. windst. 31 licht bew. no 28 onbewolkt nnw 24 0,2 0 3 0,4 0.2 1 1. 9 0 0 1 2 11 1 15 2 12 0 0 0 0

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 2