Caroline Holmes heeft twee prettige maanden gehad AGENDA In juni minder plat- en rondvis en lagere prijzen HavenhericLten Perée Oostenrijkers officieel in raadhuis ontvangen Amerikaans bezoek aan Nederland Autodieven aangehouden Vervangende grond voor diverse tuinders Gasgeysers en Gasfornuizen Uitspraken Haarlemse rechtbank Feestelijke vlootdagen in Den Helder WOENSDAG 10 AUGUSTUS 1960 5 Makreelaanvoer V els en-IJmuiden Beverwijk Haarlem Damclub Huissen verliest van Frankrijks sterkste damtiental Huldiging A. J. Joosten P. de GROOT Plan West-jeugd had weer eens regen OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY Burgerlijke Stand van Velsen Zowel de aanvoer van rondvis als die van platvis lag in juni op een iets lager niveau dan in mei, aldus een publikatie van het Produktschap voor Vis en Visprodukten. Het aanbod van rondvis liep namelijk terug van 2.456 ton met een gemiddelde prijs van 0,52 per kilogram, tot 2.249 ton met een gemiddelde prijs van 0,48 per kg. Het aanbod van platvis daalde van 2.112 kg met een gemiddelde prijs van f 1,25 per kg tot 2.105 kg met een gemiddelde prijs van 1,12 per kg. Omdat een groot aantal vaartuigen de haringvisserij beoefende liep de aanvoer van makreel vergeleken met mei aanzien lijk terug namelijk van 3.727 ton tot 1.046 ton. De gemiddelde prijs steeg van 0,16 tot 0,25 per kg. Van laatstgenoemd kwan tum leverde IJmuiden 905 ton. De gemid delde dagprijzen schommelden tussen 0,18 tot 0,60 per kg. In totaal werd 107 ton makreel uitgevoerd en 27 ton werd tot vismeel verwerkt. De aanvoer van schelvis bedroeg 511 ton; de gemiddelde prijs lag op 0,50 per kg. IJmuiden leverde 439 ton. In Scheveningen waar 70 ton schelvis werd afgeslagen lag de gemiddelde prijs op een lager niveau. Ruim veertig ton schelvis werd geëxpor teerd. Het aanbod van kabeljauw liep van 770 ton op tot 884 ton. De gemiddelde aanvoer- prijs daalde van 0,64 tot 0,52 per kg. In IJmuiden werd 778 ton kabeljauw aan gevoerd, in Scheveningen 83 ton. De uit voer van kabeljauw bedroeg 209 ton. De aanvoer van schol was bevredigend. In IJmuiden werd in juni 1.010 ton aan gevoerd, in Scheveningen 145 ton. De prij zen voor de grotere soorten lagen in IJ muiden iets hoger dan in Scheveningen en varieerden van 0,60 tot 0,70 per kg. Er werd 278 ton schol uitgevoerd. Vergeleken met mei liep zowel de aan voer als de gemiddelde prijs voor tong terug van respectievelijk 737 ton tot 652 ton en van f 2,54 tot 2,41 per kilogram. IJ muiden leverde 526 ton. In Scheveningen weken de prijzen slechts in zeer geringe mate af. Vrijwel de gehele tongaanvoer werd geëxporteerd. De uitvoer van zeevis bedroeg 1.551 ton voor een waarde van drie miljoen gulden. Naar België werd uitgevoerd 431 ton, naar West-Duitsland 156 ton, naar Frankrijk 224 ton, naar Italië 297 ton, naar Groot- Brittannië 214 ton, naar Zwitserland 30 ton en naar de Verenigde Staten 112 ton. In juni van het vorig jaar werd 1.287 ton voor een waarde van 2,2 miljoen gulden uitge voerd. In juni 1960 werd 519 ton zeevis ge ïmporteerd voor een waarde van f 815.000. Ingevoerd werd onder meer uit België 42 ton, West-Duitsland 68 ton, IJsland 232 ton en Zweden 144 ton. In juni 1959 waren de totalen 539 ton en 653.000. Kwalifeitsharing De haringvangsten van de drijfnetvaar tuigen waren in juni zeer wisselend. De haring van de drijfnetvisserij was in het. algemeen van zeer goede kwaliteit. In het begin van de maand was de haring over wegend klein van stuk; later kwamen meer grote exemplaren in de vangsten voor. De kwaliteit van de gezouten trawlharing was aanvankelijk minder dan van de drijfnet haring. De totale aanvoer van gezouten haring bedroeg in juni 55.511 kantjes. Hiervan was 71,59 percent afkomstig van WOENSDAG 10 AUGUSTUS Thalia, 20 uur: „En eeuwig zingen de bossen". Rex, 20 uur: „Kapers op de kust". DONDERDAG 11 AUGUSTUS Thalia, 20 uur: „De Vierling van de VW". Rex, 20 uur: „Kapers op de kust". WOENSDAG 10 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen". Luxor Theater, 14.30 uur: „Mijn vriend Kazan"; 19 en 21.15 uur: „Die Sünderin". DONDERDAG 11 AUGUSTUS Kennemer Theater: geen voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Die Sünderin". BIOSCOPEN Cinema Palace: Dagelijks 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Tempest", 14 jaar. Elke ochtend 10.30 uur: Vakantiejeugdprogramma „Tom en Jerry festival". Frans Halstheater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 uur: „The big circus", alle leeftijden. Lido Theater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 uur: „Conny, 'n meisje van zestien", alle leeftijden. Luxor Theater: Dagelijks 14 en 20 uur: „La doice vita", 18 jaar. Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur: „De Indische graftempel", 18 jaar. Donder dag 14.30 uur: „Hopla Conny", alle leef tijden; 20.15 uur: „M- een stad zoekt zijn moordenaar", 18 jaar. Rembrandt Theater: Dagelijks 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Fanfare", alle leeftijden. Roxy Theater: Dagelijks 14.30, 19 en 21.15 uur: „Duikbootoperatie Zeehavik". 14 jaar. Studio Theater: Dagelijks 14.15, 19 en 21.15 uur: „Faja Lobbi", alle leeftijden. Elke ochtend 10.30 uur: Jeugdprogramma met Donald Duck en andere. Theater Monopole (Zandvoort): Dagelijks 14.30 uur: „Plet rijkste meisje ter wereld", alle leeftijden; 19 en 21.15 uur: „Wir Wun- derkinder", alle leeftijden. TENTOONSTELLINGEN Museum Het Huis Va?n Looy (Kamper laan): Tot 15 september dagelijks van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 uur, zondag 14 tot 17 uur: Expositie van moderne kunstwer ken uit gemeentelijk bezit. Vishal: Eretentoonstelling van schilde rijen, aquarellen en tekeningen van Kees Verwey, dagelijks van 10 tot 17 uur, zon dags van 13 tot 17 uur. Vleeshal: Tot en met 24 augustus „Spie- ghel Historiael", dagelijks van 14 tot 17 uur en van 19.30 tot 22 uur. Zondags van 14 tot 17 uur. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): De hele maand augustus dagelijks van 10 tot 22 uur: Expositie van grafiek van Filippo Albertoni uit Bologna. DIVERSEN Santpoort (Wüstelaan): Kindercircus Bas dagelijks (behalve zondags), aanvang 10 en 19.30 uur. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 5 augustus.) de drijfnetvisserij en 28,41 percent van de trawlvisserij. De aanvoer van de drijfnetvisserij was: Katwijk 10.195 kantjes pekelmaatjes voor een gemiddelde prijs per kantje van f 78,23; Scheveningen 23.745 kantjes 80,55 per kantje); Vlaardingen 5.003 kantjes 81,87 per kantje) en IJmuiden 2 kantjes 65 per kantje). In Katwijk werden 88 kantjes steurmaatjes aange voerd 96,05 per kantje) en in Scheve ningen 252 kantjes 51,89 per kantje). De aanvoer van gezouten trawlharing was als volgt: pekelmaatjes, Katwijk 4.545 kantjes 64,93 per kantje), Scheveningen 6.657 kantjes 65,49 per kantje), Vlaar dingen 1.633 kantjes 60,79 per kantje) en IJmuiden 2.008 kantjes 56,97 per kantje). Steurmaatjes: Katwijk 205 kantjes 59.36 per kantje), Scheveningen 260 kantjes 65,59 per kantje), Vlaardingen 11 kantjes 49,64 per kantje) en IJmuiden 16 kantjes 40,44 per kantje). De door de reders gevormde combinatie nam ruim 11.000 kantjes uit de markt. De uitvoer van gezouten haring bedroeg 1.491 ton voor een waarde van f 1,6 miljoen. Naar België werd 681 ton uitgevoerd, naar West-Duitsland 610 ton en naar Noor wegen 127 ton. In juni 1959 waren de ex porttotalen 1.569 ton en 1,7 miljoen gulden. In het eerste halfjaar van 1960 werd 1.133 ton gezouten haring uitgevoerd voor een waarde van 9,1 miljoen gulden. In de over eenkomstige periode van 1959 werden deze totalen 13.631 ton en 10,7 miljoen gulden. In juni 1960 werd 2.308 ton verse haring aangevoerd; hiervan werd 400 ton tot vis meel verwerkt. Geëxporteerd werd 957 ton verse haring voor een waarde van 382.000. Afnemers waren onder andere België met 240 ton en West-Duitsland met 648 ton. In juni 1959 waren de totalen 957 ton en 426.000. De export van verse ha ring bereikte in het afgelopen halfjaar het totaal van 11.170 ton ter waarde van f 5.7 miljoen. In de eerste zes maanden van 1959 waren deze totalen respectievelijk 6.229 en 3,1 miljoen. Op verzoek van de Franse dambond maakte de damclub Huissen, de clubkam pioen van Nederland I960, een tocht naar Parijs om daar een wedstrijd te spelen tegen het sterkste Franse damtiental. De wedstrijd werd na een strijd van negen uur door het Franse tiental met 146 gewonnen. De Huissense dammers verloren vier partijen en speelden aan zes borden remise. Een handicap was het ver zoek van de Fransen om zonder klok te spelen hetgeen in het wedstrijdspel niet gebruikelijk is. De uitslag is als volgt: HuissenFrankrijk: Van AaltenVerse 11; EddinkChiland 11; StormDel hom 1—1; JansenPost 11; Lyeser Perot 11; E. LyeserDionis 02; Scia- roneFourgous 2; VervergaretHoso- na 02; JansenSerf 02; Hendriksen— Darmon 1—1. Totaal 6—14 voor de Franse dammers. In oktober speelt het sterkste Belgische damtiental een wedstrijd tegen damclub Huissen te Huissen. ZAKENNIEUWS Hazenberg's Lichtbal, Zeesti-aat 70 in Beverwijk, opent vrijdag aanstaande een filiaal aan de Zeestraat 16. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Rokin van Hamina; Wasaland. Yxpilla; Gladonia. Itsehoe. ledig Staalhaven: Doggersbank, West-Terschel ling, Nebam IJmuiden: Marie. Mantyluoto; Phi- letas, Rotterdam: Jan Gerdes, Mantyluoto. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Heluan "an Jessingfjord; Pollux, Tanipilla; Da.ie Böhmer, Rotterdam, Binnenhaven Hoogovens; Selvik. Ar changel. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Lotus naar V'aversham, kunstmest van Nebam; Wexford. Rochester, kleefpasta van Zaandam; Volumnia. Londen, ledig; Gloria, Par; Ahoy, Bohus, zout uit IJbunker; Roepat, Bremen: Gerd, Londen: Gundula. Bremen; St. Walburg, Emden. ledig van Velsen; Eemstroom. Leith: Marjan, Rotterdam; Albaro, Freetown; Roelf Buisman, bijlegger IJ muiden; Portos met Doggersbank. Great Yar mouth: Asterope, Norfolk. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Leda naar Odda; Jenjo. Fredèriksverk, ruw ijzer van IJmui den: Tim S. Uddevalla; Texelstroom, Hull: Bull finch, Londen; Lionne, Antwerpen: Rijnstroom. Londen: Taurus, Rotterdam; Hebe Nobel, Londen, walsmateriaal. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterda m is gegaan). De heer A. J. Joosten, thans arbeider in de Algemene Dienst van de Koninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen n.v. te Velsen heeft dinsdag onder flinke belang stelling zijn veertigjarig arbeidsjubileum bij dit bedrijf gevierd. Deze jubileumviering begon gistermor gen in zijn woning aan de Schans 21 te Beverwijk met het bezoek van burgemees ter J. G. S. Bruinsma en van wethouder W. Vessies, die de jubilaris al vele jaren van nabij kent. Hierbij waren mede aan wezig de heren ir. R. van Wettum en A. Blok, chef algemene dienst, die de be drijfsdirectie vertegenwoordigden. In een hartelijke toespraak liet de bur gemeester uitkomen, dat de heer Joosten weliswaar in het openbare leven weinig op de voorrgond is getreden, doch dat hij hem kent als een ti-ouwe werker en een waardig ingezetene van zijn stad. De jubi laris werd koninklijk onderscheiden met de bronzen eremedaille van de Orde van Oranje Nassau. Vergezeld van echtgenote en familie werd de heer Joosten daarna op het di rectiekantoor ontvangen. Ir. Van Wettum noemde het namens de directie een presta tie veertig jaar trouw te zijn aan één be drijf. Hij herinnerde aan de achtendertig jaren dienst in de voormalige cellulose- fabrieken, waar de jubilaris achtereenvol gens werkte als cellulosewikkelaar, bag german en eerste separateur. Wegens liqui datie werd jammer genoeg de overgang naar de huidige afdeling noodzakelijk. In de laatste twee jaar echter fungeert de heer Joosten als onderhoudsman van het brandweermateriaal, wat tot aller voldoe ning geschiedt. Namens de directie werd als huldeblijk een enveloppe met inhoud overhandigd, waarbij gevoegd de koninklijke draagme- daille en schriftelijke felicitaties van de hoofddirectie. De langdurige trouw werd gehonoreerd met de aanbieding van het vererend getuigschrift en de grote zilveren legpenning van de Maatschappij voor Nij verheid en Handel. Mevrouw Joosten ontving een foto in lijst van haar man. In de woning werd de jubileumviering voortgezet. Namens het jubileumfonds, waarvan een delegatie een bezoek bracht, werden bij de vele geschenken nog een en veloppe met inhoud en bloemen aangebo den. Het gemeentebestuur van Velsen heeft dinsdagmorgen om half twaalf een groep Oostenrijkers officieel in het raadhuis ont vangen. De dames en heren maken deel uit van de atletiekvereniging Amatcure uit de Oostenrijkse stad Steyr, welke vereni ging de gast is van de Velsen-Noordse at letiekvereniging Suomi. Loco- burgermeester H. de Boer, die was vergezeld van de wethouder A. de Jong en de gemeentesecretaris J. Veen- stra, herinnerde aan het contact dat Suomi met de Oostenrijkse zustervereniging on derhoudt. De heer De Boer zag in deze uitwisseling niet alleen een sportieve ont moeting, maar tevens- en dat achtte hij nog belangrijker, een basis om het we derzijds begrip te verhogen, opdat er ho pelijk een betere wereld ontstaat waar voor angst geen plaats is. Ten slotte hoopte de loco- burgemeester, dat de Oostenrij kers prettige herinneringen aan Velsen zul len meenemen naar hun land. De voorzit ter van de Oostenrijkse atletiekvereni ging Amateure, de heer H. Ressler toonde zich uiterst dankbaar voor deze officiële ontvangst in het raadhuis. Namens de burgermeester van zijn stad, overhandig de hij de heer De Boer een schilderij. Op zijn beurt gaf de loco- burgemeester een herinnering -een fraaie legpenning van de gemeente Velsen-, mee voor zijn Oos tenrijkse ambtscollega. Geruime tijd ver bleven de gasten nog in de raadszaal. Advertentie ZILMETA TMehDuf, daoA en, daoA, KENNEMERLAAN 30 Zie onze GERO-etalage CAROLINE HOLMES ZAL DE NOORDZEE erg missen als zij weer terug is in de hoge, droge hergen van Colorado, waar zij woont. „Oh, I love the sea', zegt zij en lacht er wat verlegen hij. Half juni is Caroline met de „Seven Seas" uit Amerika naar Europa gekomen. Zij was een van de 58 jongelui, die van de American Field. Service Nederland als verblijf plaats had toegewezen gekregen. De bijna zeshonderd andere Amerikaanse scholieren aan boord van de „Seven Seas" zijn uitgezwermd over heel Europa. Vandaag komen zij in Rotterdam weer bijeen en op 15 augustus zullen zij aan boord van de „Waterman" klimmen. Dit kleine stukje Europa zal hen naar Amerika terugbrengen. Ook voor Caroline zijn clan weer twee soms verbijsterende maanden voorbij. Verbijsterend was het aantal fietsers, verbijsterend was het lage natte land, vergeleken met de dorre hoogvlakte van Colorado. Dat de mensen hier zelfs op de fiets ter kerke gaan heeft Caroline wel zeer verbaasd. „In Boulder Carolines woonplaats, 45.000 inwoners en befaamd om de uni versiteit en de Boulderdam) heb ik ook wel gefietst, maar niet zoveel als die twee maanden hier." vertelt zij. Een van de twee maanden heeft zij doorgebracht in Zutphen. bij gemeentesecretaris Rowaan in huis. Zij heeft in het IJselmeer gezwom men en in de IJsel geroeid. De kleine huisjes en de nauwe straatjes en vooral ook de markt hebben haar getroffen. Een dag voor haar komst in Driehuis, waar zij haar intrek nam bij de familie G. Visser aan de Hofdijklaan 41. zag Caro line kans nog gauw even zeventien jaar oud te worden. A wonderful time heeft zij in Driehuis gehad. Amsterdam heeft zij gezien. Marken en Volendam. De afsluitdijk ook. Maar bij de zee was zij niet weg te slaan. Fascinerend, de golven en de sche pen. Zij is zelfs een dag op zee geweest aan boord van de loodsboot Deneb met de dochter van huize Visser. Een beetje draaie rig was ze wel, maar daar heeft zij niet minder om genoten. Caroline heeft toch iels nieuws geleerd in Holland: het besturen van een brom fiets. Zij is met haar vriendin naar Oude- De een-armige Fransman Edouard Maillard uit de Noord-Franse plaats Bauvin heeft het gepresteerd om in zijn vrije tijd een eigen huis te bouwen. Vijf jaar lang spendeerde hij al zijn tijd na het werk en gedurende de weekeinden aan de bouw van zijn villa, welke nu zo goed als gereed is. Het huis heeft o.m. een badkamer, een zeer moderne keuken en centrale verwarming. water en Woerden geweest. In Oudeivater heeft zij zich laten wegen op de heksen- waag. Het bleek dat Caroling geen heks was. „Dat heb ik nooit geweten en het was een hele geruststelling," zegt zij. Caroline vindt de Hollanders in verge lijking met de Amerikanen huiselijk. De vele avonden in de familiekring. Gezellig vond zij dat wel. In september begint Caroline met haar laatste jaar op de Highschool. Daarna gaat zij naar de universiteit van Boulder, Frans studeren of geschiedenis, dat weet zij nog niet zeker. Zij heeft nog vijf dagen in Holland te goed. Vijf drukke dagen. Vroeg naar bed gaan, maant het program ma. Er staat jullie nog heel wat te wach ten. Dat heel wat is een trip naar de DAF-fabrieken, 'n uitstapje naar Amster dam, het bezichtigen van het Rotterdam se postkantoor, en nog veel meer. Caroline is blij dat ze weer terug gaat naar huis, maar als de Waterman zijn sirene laat loeien bij het Vrijheidsbeeld zal zij toch nog wel eens terugdenken aan ons koude kikkerland met zijn wielrijden- de bevolking. Van de vijf auto's van één merk die in het vorige jaar in de gemeente Vel sen zijn gestolen, zijn er vier achterhaald. Na uitgebreide onderzoekingen van de Velsense politie in samenwerking met an dere politiekorpsen zijn vijf personen aan gehouden, die ervan worden verdacht de diefstallen te hebben gepleegd. Het zijn vier Amsterdammers en een inwoner van Tiel. De Amsterdammers zijn ter beschikking van de officier van Justitie in Amsterdam gesteld. De Tielenaar is naar Haarlem overgebracht om daar door de officier van Justitie te worden gehoord Een van de creaties van de Finse mo deontwerper Marimekko is deze man tel met bijpassende hoed: „Zomer in de stad" is de naam van de set, welke uitgevoerd is in koperkleurige, oranje en bruine stof. Het Intercommunaal Lichaam ter Ver vanging van Tuinbouwgronden te Bever wijk zal op maandag 5 september in open bare vergadering bijeen komen ter be handeling van de elf punten tellende agen da. Er zijn vijf voorstellen betreffende aan- en verkoop van gronden, zo ook een geval van grondruil. De veehouder J. Blad te Velsen heeft zich bereid verklaard aan het Lichaam te verkopen een perceel weiland gelegen in „De Wijkerbroek"-polder te Beverwijk, ter grootte van ruim twee hectare. Aan gezien de gemeenten Beverwijk en Heems kerk op korte termijn nog grote behoefte hebben aan vervangend grasland, is aan koop van dit perceel verantwoord. Met de heer Eijking te Beverwijk kan het ILVT ruiling aangaan van het per ceel grasland te Zijpe tegen grasland in Heemskerk. Door deze ruil verkrijgt het ILVT de eigendom van ruim drie en hal ve hectare grasland. Op korte termijn heeft de gemeente Beverwijk behoefte aan ver vangend grasland voor de aanleg van het St. Aagtenbos en het Industrieplan „De Pijp. Voorgesteld wordt voorts aan de heer P. B. Castricum te Beverwijk een stuk vervangende grond aan de Geilweg te Heemskerk uit te geven, omdat Castricum zijn land, gelegen in plan Meerestein te Beverwijk, onlangs heeft moeten ontrui men ten behoeve van de stadsuitbreiding. Aan de tuinder A. Duijn te Beverwijk kan een tuinbouwbedrijf worden verkocht, dat eigendom is van het ILVT en gelegen is te Heerhugowaard. De heer Duijn heeft een bedrijf in de uitbreidingsplannen Oos- terwijk en Meerestein. Hij dient dit te ontruimen, in verband met de wegenaan leg in genoemde uitbreidingsplannen. Tot slot is er nog een voorstel tot uit gifte van vervangende grond aan een tuinder,die zijn bedrijf in Meerestein heeft moeten ontruimen. De vervangende grond bevindt zich in Heemskerk. Advertentie KENNEMERLAAN 9 TELEFOON 5271 ERKEND GAS- EN WATERFITTER De Haarlemse rechtbank heeft dinsdag gen een 25-jarige employé van de K.L.M. uit Amsterdam wegens diefstal meerma len gepleegd veroordeeld tot tien maanden gevangenisstraf, waarvan zeven onvoor waardelijk met aftrek en drie voorwaarde lijk met drie jaar proeftijd, waarvan twee jaar toezicht van de reclassering. Dezelfde straf, maar dan met toezicht gedurende een jaar had de officier van Justitie veertien dagen gelden geëist tegen deze verdachte die in een loods op Schip hol werkte en zich tal van goederen ter waarde van duizenden guldens had toege- eigend. Hij had de goederen in „donker Amsterdam" verkocht en van de op brengst goede sier gemaakt. De rechtbank veroordeelde een 31-jarige Duitse monteur, die tijdelijk in Beverwijk woont, tot twee weken gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Ver der bepaalde de rechtbank dat de inbe- slag genomen auto van verdacht verbeurd wordt verklaard en dat de Duitser de helft van de opbrengst ontvangt. Een politie-inspecteur trof de man in de nacht van 12 juni op de Delftlaan in Haar lem in dronken toestand aan, toen hij juist in zijn auto wilde wegrijden. De eis luidde zes weken onvoorwaarde lijke gevangenisstraf en twee jaar ontzeg ging van de rijbevoegdheid. De rechtbank veroordeelde een 22-jarige elektricien, die op 21 mei 's nachts slin gerend op een motor over de Rijksstraat weg in Haarlem had gereden, tot 75 of 15 dagen. De jongeman was na het drinken van bier en citroentjes op de motor van zijn vriend gaan rijden, zonder dat deze toe stemming had gegeven. De rechtbank achtte het rijden onder invloed niet bewezen, maar wel het on rechtmatig gebruik van de motor. De officier van Justitie had drie weken gevangenisstraf en twee jaar ontzegging Wanneer de Beverwijksa winkeliers combinatie Plan-west haar traditionele jeugddag organiseert schijnt het te moe ten regenen. Toen men dinsdag-morgen met 12 autobussen waarin 714 kinderen Beverwijk verliet, was het mooi weer. Maar men was nog maar nauwelijks in de speeltuin in Oud Valkeveen, of een zwaar onweer bastte los en dat hield aan van 's morgens elf uur tot 's middags drie. Het actieve Plan West-bestuur heeft echter altijd een „regen"-programma bij zich. Ook nu was er een goochelaar, die de kinderen in een viertal voorstellingen van een uur bezig hield. Verteero werden 2400 meegebrachte broodjes en 1600 krenten broodjes. En tussen de buien door kon men de Plan-West jeugd in de speeltuin vinden, waar ijverige bestuursleden steeds druk doende waren het water weg te werken. Na een plezierige dag in Oud Valkeveen werd de terugtocht aanvaard en precies acht uur kwam men op de Wijk aan Dui- nerweg aari, waar de Beverwijkse Harmo niekapel en het tamboercorps van Hercu les hen stonden op te wachten. Na een rondgang door het Westelijk deel der ge meente, werd de grote stoet op de Markt ontbonden. Op vrijdag 19 en zaterdag 20 augustus worden in Den Helder vlootmanifestaties gehouden. Het publiek kan enige Neder landse oorlogsschepen bezichtigen, rond vaarten maken en demonstraties bijwonen. De voor bezichtiging opengestelde sche pen zijn de kruiser „De Ruyter", de jager „Utrecht", 't patrouillevaartuig „Helfring" en drie mijnenvegers, de „Brummen", de „Brielle" en de „Beilen". Het haventerrein zal voor het publiek geopend zijn. Maritieme instructieve rondvaarten, welke ongeveer een half uur zullen duren, worden gehouden met het communicatie vaartuig „Hobein", de „Y 8114" en twee havensleepboten. Demonstraties zullen worden gegeven door het marineduikbedrijf en de marine luchtvaartdienst. Er worden voorts filmvoorstellingen in de marinecantine gegeven, alsmede een demonstratie en taptoe op de avond van de eerste vlootdag, waaraan de gezamen lijke marinekapellen medewerking ver lenen. De taptoe zal worden besloten met een mars door de stad. Voorts zullen des avonds gebouwen en schepen geïllumineerd zijn. De laatste avond wordt besloten met een vuurwerk in de haven. Advertentie KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 4886 BEVALLEN: A. PetersenHelmers, d„ De la Reijstraat 1 rd., IJmuiden; M. A. DekkerVermeulen, z., Dr. Kuyperlaan 42, Velsen; A. E. W. BosdrieszUijtendaal, z., Middenduinerweg 5, Santpoort; E. M. J. M. WesdorpVan Egmond, z., Wijde Gelde- lozepad 8, Haarlem; G. BlomvlietBeen tjes, d., Lagersstraat 5, IJmuiden-Oost; J. C. WagemakerVerweel, d., Spaarnestraat 99, IJmuiden; C. van den DoelSnijders, z., Van Poptaplantsoen 21 rd., IJmuiden; M. C. MeindersPronk, z., Kerkweg 76, Santpoort; E. H. MentingVan Gelder, d., Lindenlaan 51, Castricum; C. van Diepen Hunsche, d., Spieghellaan 27, Driehuis; E. J. BorsjeZeilstra, d., Lange Nieuw- straat 417, IJmuiden; I. van den Boogaard —van Nek, d., Bloemendaalsestraatweg 124, Santpoort; D. Lenting-Buding, z., Lin- denstraat 4, IJmuiden-Oost; M. Britzel Westerveld, d., Orionweg 156, IJmuiden; A. M. KokMays, z„ Breesaapstraat 1, IJmuiden; W. J. M. Goedhartde Winter, d„ Schulpweg 382, Velsen-Noord; M. S. Kors—Duiker, z., Planetenweg 129, IJmui den; A. K. Janssen-Smit, d„ Terrasweg 29, Santpoort; J. A. Valkeringvan Amster dam, z„ Hagelingerweg 68, Santpoort. OVERLEDEN: A. Steiger, 83 jr., weduwe van W. Schipper, Hagelingerweg 27, Sant poort. V

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 5