Koch en Van Houwelingen ook in de stayersfinale Gezamenlijke Duitse Olympische ploeg is eindelijk klaar Enschede, Fortuna en PSV wonnen in oefenwedstrijden Nederlanders sloegen hun slag pas drie minuten voor het einde Estafette-ploeg toch haar Rome? Xavero te snel voor Willy's lieveling HEEREMANS en VAN LEUVEN N.V. 11 Nederlands bondsteam- Wiesbaden afgelast Damesteam naar Engeland Plan van Russen: pan-Europese Spelen Onderzoek naar amateur- status van Italianen OLYMPISCH ALLERLEI Herbouwplan voor Haagse Bezuidenhout bleek te kostbaar De nationale kampioen schappen in Scheveningen Delany toch naar Rome Hewson en Rowe niet in Britse Olympische ploeg Heida en Van Uden krijgen nog één kans 19 ct De Strandzesdaagse Ronde van Beverwijk werd afgelast VAUXHALL Colleges tandheelkunde Utrecht en Groningen kunnen de eerstejaars onderbrengen Ds. F. E. Hoekstra is kwarteeuw predikant DONDERDAG 11 AUGUSTUS 1960 Het leek alsof Koch wereldkampioen was geworden. Een uitgelaten groepje Ne derlanders omringde de Utrechter na af loop van de herkansing, waarin hij zich met Van Houwelingen en De Paepe in de stayersfinale had gereden. Dr. Van Dijk kwam dwars over de baan aanlopen om de oranjemannen te feliciteren en onder de ogen van de verbaasde toeschouwers vielen de helpers'en mecaniciens elkaar om de hals. Het had er dan ook om gespan nen. Toen Koch's gangmaker Van Rooij na 25 minuten de baan moest verlaten omdat de oleileiding van zijn motor ver stopt was geraakt en Koch achter de Neder lander Pelser verder moest, had de Utrechter een ronde achterstand opgelo pen, evenals de Westduitser Marsell die ook het slachtoffer van motorpech was geworden. Zowel Koch als Marsell, die elke keer als hij het tempo verhoogde hartstochtelijk door het publiek werd aangemoedigd, slaagde er na 35 minuten in de achter stand weer weg te werken. Maar het leek toch nog een zwaar karwei te worden om op een van de eerste drie plaatsen terecht te komen. Intussen had Van Houwelingen, die als vierde van start was gegaan, zich Honkbal De honkbalwedstrijd Nederlands bonds- team-Wiesbaden Flyers, die woensdag avond in Haarlem zou worden gespeeld, is wegens het slechte weer afgelast. Wielrennen op de tweede plaats achter de van kop vertrokken Belg De Paepe genesteld. Juist toen Koch naar voren kwam, werd van Houwelingen door de Zwitser Galatti ver drongen. Hij zakte zelfs terug naar de zes de plaats. Gangmaker Wiersma had hem even rust gegund en nog voor er vijf minuten verstreken waren rukte Van Houwelingen weer op tot achter Galatti. Koch volgde toen in vierde positie. In de laatste drie minuten sloegen de Neder landers hun slag. Gangmaker Wiersma speelde het spel voortreffelijk. Hij reed in een langdurige aanval de Zv/itser kapot, waarvan ook Koch kon profiteren. Dat de Utrechter in de laatste minuut Van Hou welingen nog de tweede plaats afsnoepte, was eigenlijk van weinig belang meer. Winnaar De Paepe, die de weinige aan vallen op zijn leidende positie met gemak had afgeslagen, Van Houwelingen en Koch kwamen dus het zestal versterken, dat zich reeds uit de series in de finale, die vrijdag wordt verreden, had geplaatst. Daarin is Nederland numeriek het sterkst vertegenwoordigd met Wierstra, Van Hou- Z wemmen In de boezem van de KNZB wordt mo menteel een particuliere actie gevoerd de zwemmers, die door het onverwachte be sluit van het NOC om geen vrije slag es tafette-ploeg uit te zenden zo zijn teleur gesteld, toch een reis naar Rome te la ten maken. Niet om toch te starten die mogelijkheid is nog slechts illusoir maar om de Olympische zwemwedstrijden als supporters te kunnen bijwonen. Grote en kleine bedragen zijn reeds van particuliere zijde binnengekomen. Offi cials hebben hun persoonlijke vergoeding beschikbaar gesteld en treffend is vooral, dat de voor Rome aangewezen zwem ploeg, die dezer dagen in Utrecht bijeen kwam, spontaan van enkele dagen zak geld heeft afgezien. Aangezien het plan bestaat het betrokken viertal Leo Ver- burgt, Johan Bontekoe, Charles Ritton en Cees van der Tooren met. de particuliere wagen van laatstgenoemde te laten reizen, denkt men slechts ongeveer 2600 gulden nodig te hebben. Hiervan is reeds 1750 gulden gedekt. Cricket Op uitnodiging van de Women's Cricket Association gaat van 12 tot 21 augustus een damescricketteam naar Engeland, dat daar zal uitkomen onder de naam „A Dutch Touringteam". De speelsters die aan deze tour deelnemen zijn: F. Brandenberg (captain), H. Magito (w.k. en tourleidster), A. Bosman, I. Huisveld, L. Schmitger- Noyon (allen de Kieviten), L. Roos, D. Scheeffer, A. Stegeman, M. Vaandrager, N. Werle (allen UD), A. Mok (12th man), H. Mok-De Ruiter en B. Wansink (allen Kampong). Er is een aantrekkelijk programma sa mengesteld, te splitsen in een London, een Kent en een Oxford-gedeelte. Er wordt een viertal wedstrijden gespeeld en er is tevens de mogelijkheid om aan een typisch Engelse „coaching session" deel te nemen. Tijdens de herkansingsrit voor de prof stayers in Karl Marx Stadt hebben de Nederlanders Koch en Van Houwelin gen zich geplaatst voor de finale. Op de foto ziet men Van Houwelingen achter gangmaker Wiersma (4) en Koch achter Van Rooy (6). welingen en Koch. De andere finalisten zijn de Belgen De Paepe en Verschueren, de Spanjaard Timoner, de Zwitser Bucher de Fransman Raynal en de Italiaan Pizzali. De uitslag van de herkansing was: 1. De Paepe (België), achter De Graaf, in 1 uur 78.616; 2. Koch (Nederland), ach ter Van Rooy, op 25 m.; 3. Van Houwe lingen (Nederland) achter Wiersma, op 60 m.; 4. Marsell (W.-Dld.), op 95 m.; 5. Galatti (Zwits.), op 205 m.; 6. Retrain (Fr.), op 250 m.; 7. Godeau (Fr.), op 305 m. De Spaanse kampioen Gomilla gaf op, de Italiaan Musone, die ook aan de her kansing zou deelnemen, verscheen niet aan de start. De Russische Sportfederatie, het over koepelend lichaam, dat in de Sovjet-Unie beven alle sportbonden staat, heeft het Internationaal Olympische Comité voorge steld ..hetorganiseren van vierjaarlijkse pan-Europese Spelen naar het voorbeeld van de pan-Amerikaanse en pan-Aziati- sche spelen onder het oog te zien. Wanneer het IOC bet voorstel aanvaardt zal Rusland zich kandidaat stellen voor de organisatie van de Spelen in 1962. De Russische Sportfederatie heeft voorts be kendgemaakt, dat de Sovjet-Unie in Ro me door 308 atleten zal zijn vertegen woordigd. De uitzending kost twee miljoen roebel. Alle deelnemers zijn de laatste drie weken voor de Spelen vrijgesteld van hun beroepsverplichtingen. Paardesport De uitslagen van de woensdagavond te Hilversum gehouden draverijen luiden: Beautiful-Star prijs (2040 m.): 1. Yankee Maid B 1.30.2; 2. Yasmine; 3. Yashmir. Win. ƒ2,60, ƒ1,30, ƒ2,—, ƒ1,50. Cov. 7,60, gek. 7.10. Boy van Hiddumprijs (2400 m.): 1. Y Bert D 1.29.6; 2. X Straal W; 3. Xanthia S. Win. ƒ5.50. PI. ƒ1.60, ƒ1.50, ƒ1.30. Cov. ƒ5.50, gek. 5.60. Bermuda-prijs (1400 m.); 1. Zephyr Mago- wan 1.34.9; 2. Zambesi; 3. Zeeadelaar S. Win. ƒ3.30. PI. 1.60, 1.70, 2.30. Cov. 4.80. gek. 7.30 Boy Scotsch-prijs (2020 m.): 1. Walmut Erebus 1.27.5; 2. Walnut Hall; 3. Xenocraat. Win. ƒ2.50. PI. ƒ1.40, 1.70, ƒ1.70. Cov. ƒ5.90, gek. ƒ4.50. Barones Spencer K-prijs (2900 m.).: 1. Xavero 1.29.3; 2. Willy's Lieveling; 3. Dead heat tussen Veldhuis en Victor van Oranje. Win. ƒ9.10. PI. ƒ2.80, ƒ2.30, ƒ1.20, ƒ1.70. Cov. 9.70, gek. 24.70. Besuvio-prijs (2000 m.): 1. Vanity Hano ver 1.26.1; 2. X Pluto; 3. Robert Taylor. Win. 4.90 (stal). PI. ƒ2.20, ƒ1.70, ƒ2.—. Cov. 3.70, gek. f 8.90. Bon Harvester-prijs (2400 m.): 1. Very Nice 1.26.4; 2. Qui Suit; 3. Troubadour. Win. ƒ5.50. PI. ƒ2.10, ƒ2.40, ƒ2.70. Cov. 6.40, Groepskoppel 12.20. Bruine Lijster S-prijs (2020 m.): 1. Q Bas- com; 2. Gao B; 3. Rudolf G. Win. ƒ3. PI. ƒ1.90, ƒ3.90, ƒ6.30. Cov. ƒ6.30, gek. 12.50. Totale omzet: 109.309.50. In Dortmund slaagden gisteravond laat' de Olympische comité's van West- en Oost-Duitsland er eindelijk in een geza menlijke Duitse Olympische ploeg voor de Olympische Spelen in Rome samen te stellen. De ploeg bestaat uit 329 deelnemers van wie 188 West- en 141 Oostduitsers. Daarmee is een einde gekomen aan maandenlange hardnekkige gevechten en discussies om posities en personen en na vele West-Oostduitse sportwedstrijden waarin onder uiterst spannende en soms dramatische omstandigheden mannelijke en vrouwelijke atleten om een plaatsje in de Olympische ploeg moesten vechten, na dat zij eerst een soortgelijke strijd op na tionaal niveau hadden moeten uitvechten. Daar de meeste deelnemers uit West- Duitsland komen is ook ditmaal, evenals in 1956 in Melbourne, de chef de mission een Westduitser, te weten dr. Gerhard Stoeck, die in 1936 bij de Olympische Spe len in Berlijn de gouden medaille bij het speerwerpen won. De Westduitsers zenden de meerderheid der deelnemers bij het worstelen, moder ne vijf kamp, ruiters, atletiek en roeien uit en zenden de gehele waterpolo-, hockey-, zeil-, en schermploeg naar Rome. De Oostduitsers hebben de meerderheid bij het gewichtheffen, boksen, schieten, Woensdagavond heeft Enschede voor 13.000 toeschouwers in Enschede met 6-2 gewonnen van de Duitse eerste divisieclub Westfalia (Heme). Bij de rust was de stand 1-1. De doelpunten werden voor de rust ge scoord door de Duitser Clement en Voges (Enschede). Na de rust zorgden de Nederlanders door doelpunten van Rahn (2x) Van der Wel, Jansen en Pfeiffer voor een ruime voorsprong. De Duitser Luttrop bracht de eindstand op 6-2. In een keihard duel heeft Fortuna woensdagavond in Geleen met 4-2 gewon nen van de Franse bekerhoudster Monaco. De oud-Fortunaspeler Carlier opende de score voor. de Fransen. Van der Hart bracht de partijen echter weer op gelijke voet. Door een doelpunt var Beenen nam Fortuna de leiding waarna kort voor de rust Hidalgo het tweede Franse doelpunt maakte. Na de rust bracht Fortuna door doelpunten van Angenent en Kohn de eind stand op 4-2. Er waren ruim 5.000 toe schouwers. De eredivisieclub P.S.V. heeft woensdag te Nijmegen met 3-0 gewonnen van Duis- burger SV. De ruststand van de ontmoe ting, die door 6000 toeschouwers werd bij gewoond, was 2-0. De doelpunten voor PSV werden gescoord door Van de Heuvel, Louwers en Dillen. Voor 25.000 toeschouwers heeft Feye- noord woensdagavond in Rotterdam met 5-1 verloren van Dynamo (Zagreb). Bij de rust had Feyenoord reeds een 0-3 ach terstand. De Joegoslavische doelpunten werden gemaakt door Liposinovic (3x) en Blazic (2x). Bouwmeester scoorde het eni ge Feyenoorddoelpunt. De Bredase eredivisieclub NAC heeft woensdag te Düsseldorf met 3-2 verloren van Fortuna Düsseldorf. De ruststand was 2-0 voor de Duitsers. turnen, zwemmen, wielrennen en kanoën en zenden de gehele basketbalploeg uit. Deze Duitse ploeg wordt tot de sterkste gerekend die ooit voor Duitsland aan Olympische Spelen heeft deelgenomen. Men ziet redelijke kansen op medailles bij: atletiek (Hary op de 100 meter, Lauer op de 110 meter horden, vier maal honderd meter estafette heren, en enkele dames nummers), wielrennen (de Oostduitse staatsamateur en wereldkampioen op de weg Schür), boksen, hockey, schieten en ruiters. De gehele ploeg, zowel West- als Oostduitsers, wordt geacht op het toppunt van een goede vorm te staan, vooral daal de kwalificatiewedstrijden tussen Oost- en West-Duitsland ebtrekkelijk vlak voor de Olympische Spelen zijn gehouden. Daarbij beschikt deze Duitse ploeg over een apar te grote villa in de bergen, 80 kilometer van Rome, waar men bepaalde atleten voor wie afzondering nodig is, apart kan verzorgen. Ovrigens zal het in Rome tussen West en Oostduitse Olympische sportfunctiona rissen wel weer tot allerlei conflicten ko men. De Oostduitse communistische func tionarissen hebben reeds voor en tijdens de samenstelling van deze Olympische ploeg voor reeksen crises gezorgd, onder meer over de vlag, het aantal functiona rissen en dergelijke. Alleen de hardnekkige wil van de Westduitsers en de druk van het Internationaal Olympisch Comité zorgden ervoor dat er tenslotte een geza menlijke ploeg tot stand kwam een ploeg van West- en Oostduitse atleten die wel iswaar één taal spreken maar tussen wie de Oostduitse functionarissen met hun po litieke druk een kunstmatige brede kloof plegen te scheppen, door gezamenlijke sportprestaties nauwelijks te overbruggen zoals reeds te Melbourne in 1956 en bij de jongste Winterspelen in Amerika bleek. Op verzoek van de Deense voetbalbond zal 'n onderzoek worden ingesteld naar de amateur-status van de Italiaanse voetbal lers die zijn ingeschreven voor het Olym pische toernooi. Otto Mayer, de kanselier van het Internationaal Olympisch Comité heeft verklaard dat de FIFA (de interna tionale voetbalfederatié) ten spoedigste een dergelijk onderzoek zal instellen. In het bijzonder aan de amateur-status van Rivera, Alfieri, Pelegalli, Trebbi, Bettini en Salvadore wordt getwijfeld. Enkele van deze spelers zouden zelfs al een profcon- tracht hebben gesloten. Het gemeentebestuur van Rome, dat zich uitslooft om de buitenlandse gasten op alle mogelijke wijze van dienst te zijn, heeft in de stad honderden richtingaanwij zers doen plaatsen, welke de weg naar de verschillende sportgelegenheden wijzen. Grappenmakers hebben de richtingaanwij zers zodanig omgekeerd, dat degene die de aldus aangegeven richting volgt, in een cirkel komt te lopen. Naar verluidt weten de stedelijke autoriteiten nog niet wat zij zullen doen: de richtingaanwijzers weer in de goede richting laten wijzen of maar helemaal af te zien van het systeem. GOED UITZICHT Wie de Olympische roei- en kano-wed strijden op het meer Albano het best zal zien is paus Joannes XXIII. Het zomerpa leis van de Paus staat op een heuvel die uitzicht biedt op het meer. Van het ter ras kan de Paus duidelijk de uitgezette banen op het meer zien. WINKELS OPEN Elk land zal bij aankomst in het Olym pisch dorp de beschikking krijgen over een wasmachine, een elektrisch .strijk ijzer, een gasfornuis en een elektrisch scheerapparaat. Met de aankomst van de eerste Olym pische ploegen zijn ook de eerste twee winkels in het Olympische dorp openge gaan. Ze liggen op het Griekse plein, in het midden van het dorp. De eerste ver koopt dames- en herenkleding, souvenirs en parfums, de tweede biedt aan de deel nemers volledige technische bijstand en is eigendom van een belangrijke Italiaanse naaimachinefabriek. In de volgende dagen zullen de bibliotheek, de dames- en heren kapper, een winkel in fotografische artike len, een was en strijkinrichting, een schoe nenzaak en een bloemenwinkel eveneens openen. AFWACHTEN Vijf atleten uit Somaliland arriveerden woensdag in Rome om zo hopen zij aan de Olympische Spelen te kunnen deel nemen. Somaliland is namelijk (nog) geen lid van het Internationaal Olympisch Co mité. Op het congres van het IOC, dat en kele dagen voor de opening van de Spe len wordt gehouden, zal worden beslist over de toelating van Somaliland tot het IOC. Zo de aanvraag van Somaliland voor het lidmaatschap wordt goedgekeurd, zal Somaliland het 87ste land zijn dat op de Olympische Spelen zal zijn vertegenwoor digd. DE VRIES De voorzitter van de KNZB, de heer Jan de Vries, zal in Rome als voorzitter van de jury d' appel van de FINA optreden Dit betreft zowel het zwemmen, schoon- springen als waterpolo. Bij de wedstrijden zelf zal de heer De Vries geen functie bekleden teneinde in voorkomende geval len geheel boven de partijen te kunnen staan. De Bondsvoorzitter zal als presi dent van de internationale organisatie te vens het FINA-congres leiden. GEEN RIJLESSEN Er zullen tijdens de Olympische Spelen in Rome geen auto-rijlessen worden gege ven. Deze beslissing is door de gemeen teraad van Rome genomen met het doel de veelvuldige opstoppingen in het cen trum van de stad te beperken. De maat regel is aanleiding geweest tot heftige pro testen van de directeuren der autorijscho len, die arbitrage hebben gevraagd van de prefectuur en de minister van Trans port. Ontegenzeglijk zal het verkeer in het centrum van de stad, dat in normale tij den toch al een chaotisch karakterheeft door het gebrek aan discipline van de Ita liaanse chauffeurs, netelige problemen op werpen tijdens de Spelen. De gemeente raad van Rome heeft verscheidene oplos singen bestudeerd om, het verkeer te ont lasten en heeft ten slotte besloten een al gemeen parkeerverbod in te stellen voor de straten in het centrum. Deze serie maatregelen heeft niet alleen de ontevre denheid opgewekt van de directeuren der autorijscholen, maar ook die van de auto mobilisten, die toch al protesteren tegen de vele borden met „verboden te parke ren", welke onlangs zijn aangebracht in het kader van het plan, dat de verbete ring en vereenvoudiging van het verkeer beoogt. BIJSTAND De atleten en leden van de buitenland se afvaardigingen in Rome zullen in de eeuwige stad complete geestelijke bijstand vinden, overigens zonder dat de geest van het Olympische reglement geschonden wordt, waarin elke manifestatie wordt uitgesloten, die een bepaald religieus stempel zou kunnen drukken op het leven in het Olympische dorp. Monseigneur Pa- voni, voorzitter van de commissie voor re ligieuze bijstand tijdens de Spelen, heeft contact opgenomen met de vertegenwoor digers van de voornaamste kerkelijke ge meenschappen. In een brief heeft mon seigneur Pavoni verzocht hem zo spoedig mogelijk een opgaaf te doen toekomen van de kerkdiensten, die zij tijdens de Spelen willen houden, zodat ieder van de 7000 atleten, die in Rome verwacht wor den, in volkomen vrijheid en geheel vol gens zijn wenzen aan zijn religieuze plich ten zal kunnen voldoen. Er zal hoegenaamd geen pressie wor den uitgeoefend, zo onderstreept men in de bevoegde milieus de aard van de stap pen, ondernomen door monseigneur Pavo ni. Hij heeft zich gewend tot de voorzit ter van de Israëlitische gemeenschap in Italië, tot het hoofd van de orthodox Rus sische kerk en tot de president van de bondsraad van de Evangelische kerken. BESCHULDIGING Het Vaticaan, dat reeds vele verwijten van radio-Moskou heeft moeten verdragen wordt thans verantwoordelijk gesteld voor de bouw van de muur in het Olympische dorp, die het mannen- en vrouwenverblijf van elkaar scheidt. Deze nieuwe beschul diging, gelanceerd door de uiterst linkse pers, heeft grote hilariteit verwekt in de bevoegde milieus, waar men er aan her innert, dat deze beroemde muur er ook in Helsinki en Melbourne was, zonder dat het een ijzeren gordijn betrof. Nu de uitvoering van het vorig jaar ge lanceerde ontwerp voor de vormgeving van het toekomstige Bezuidenhoutkwartier in Den Haag financieel niet mogelijk is gebleken, zal het plan eenvoudiger en minder kostbaar moeten worden opgezet. Het zou thans in de bedoeling liggen het emplacement geheel bovengronds te bou wen, de invalsweg uit Rotterdam te doen vervallen en de geprojecteerde weg uit Utrecht niet kruisingvrij uit te voeren. Het gevolg van de nieuwe plannen zou zijn dat de tram- en busstations niet zoals aanvankelijk in het voornemen lag onder het Bezuidenhout zullen worden gebouwd, maar dat hiervoor ruimte op de grond moet worden gevonden, ten koste van het oppervlak, dat voor de bouw van enige rijksgebouwen was bestemd. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor 's-Gravenhage heeft nu een be zwaarschrift bij de gemeenteraad inge diend, op grond van het feit, dat moet worden verwacht dat meer dan de helft van het gebied voor verkeersdoeleinden nodig zal zijn, waardoor een te geringe vestigingsmogelijkheid voor bewoning en bedrijfsleven zou resteren. Ten aanzien van de stationsplannen wordt opgemerkt, dat de bouw van een centraal station bij de kruising van de spoorlijn Amsterdam- Rotterdam met de lijn uit Utrecht behal ve de vele andere gemakken van een centraal station het voordeel heeft, dat in het Bezuidenhoutkwartier inplaats van minder, juist meer en beter bruikbare ruimte vrijkomt voor kantorenbouw. Bo vendien zal het dan niet nodig zijn, de dwarsweg met een tweede viaduct over de spoorlijn te leiden met alle hieraan verbonden extra kosten. T ennis Voor de nationale tenniskampioenschap pen, die volgende week in Scheveningen worden gehouden, heeft de KNLTB de volgende spelers als de geplaatsten (nader in het schema te verdelen) aangewezen: Herenenkelspel: 1. P. van Eijsden, 2. W. Maris, 3. J. van Dalsum, 4. H. Goris, 5. H. Biesheuvel, 6. R. Gurowitsch, 7. P. Scholtz, 8. R. Kuijpers. Damesenkelspel: 1. mevr. B. Thung, 2. mej. F. Marinkelle, 3. mej. M. Tervoort, 4. mej. J. Seven, 5. mej. H. Ruinen, 6. mevr. J. Baars, 7. mej. M. Rollin Couquerque, 8. mevr. F. v. d. Wildenberg. Herendubbelspel: 1. Van Dalsum-Van Eijsden, 2. MarisFrederikse, 3. Goris Herok, 4. Schneiderv. d. Weg. Damesdubbelspel: 1. mej. F. en mej. J. Marinkelle (kampioenen vorig jaar), 2. mej. Sevenmej. Weurman, 3. mevr. Eeren- veltmevr. Thung, 4. mej. Moritzmej. Ruinen. Gemengd dubbelspel: 1. mej. F. Marin kellev. d. Weg, 2. mej. J. Marinkelle Maris, 3. mej. SevenGoris. 4. mej. Weur manBiesheuvqJ, .5. mej. ..Ruinen—Herok, 6. mevr. Lubbers—v. Lidt de Jeude, 7. mej. WilminkBitter, 8. mevr. ReusVan Mee geren. In het damesenkelspel kan mevr. Vletter haar titel niet verdedigen wegens familie omstandigheden. Atletiek De Ier Ron Delany, Olympisch kampioen 1500 meter, zal in Rome starten op de 800 en 1500 meter. Delany heeft enige tijd niet aan wedstrijden kunnen deelnemen, doch het laatste medische onderzoek heeft uit gewezen dat de Ier volkomen fit is en in Rome zal kunnen uitkomen. Twee Europese atletiekkampioenen, Brian Hewson (1500 meter) en Arthur Ro we (kogelstoten), zijn niet in de Britse atletiekploeg voor de Olympische Spelen opgenomen, zoals die door de Britse At- letiekbond is bekend gemaakt. Zij zijn ge plaatst op de lijst van „voorlopigen" en zullen zaterdag bij de British Games in Londen waar moeten maken, voldoende fit en in vorm te zijn om alsnog voor uit zending in aanmerking te komen. Het zit Henk Heida en Jan van Uden niet mee met hun pogingen om de limiet- tijd op de 800 en de 400 meter voor de Spelen te Rome te bereiken. Beide atleten, juryleden en enkele belangstellender, keer den woensdagavond teleurgesteld huis waarts, aangezien de baan in Amsterdam door de aanhoudende regen in zo een de plorabele toestand verkeerde, dat er de eerste dagen van een poging geen sprake kan zijn. De laatste kans, die de atleten ongetwijfeld met beide handen zullen aan grijpen, zal zijn tijdens de landenwedstrijd atletiek NederlandFrankrijk (dames) op 14 augustus op de sintelbaan in Vlaardin- gen. Een laatste kans, want op 15 augustus wordt de inschrijving voor Rome gesloten. Sport in het kort SCHAKEN. De Nederlanders Barendregt en Orbaan hebben beiden hun partij in de derde ronde van het Nimzowitsch-schaak- toernooi in Kopenhagen verloren. De Deen Svend Hamand versloeg Barendregt en Orbaan moest de meerdere erkennen in de Rus Geiler. ATLETIEK. De Duitser Preussger kwam tijdens atletiekwedstrijden in Maagden burg bij het polsstookhoogspringen tot 4.65 meter en egaliseerde daarmede het Europese record, dat sinds 16 juli op naam staat van de Russische atleet Krassmvskis. VOETBAL. Het Deense amateur elftal, dat onlangs door een vliegramp een aantal prominente spelers verloor, heeft woens dagavond een overwinning op Finland be haald. In Kopenhagen versloeg het team, dat zich geplaatst heeft voor de eindron den van het Olympisch voetbaltoernooi, het Finse elftal met 2—1. De ruststand was 11. Advertentie KEUZE UIT 5 SMAKEN AARDBEIEN. SINAASAPPEL ANANAS. CASSIS. CITROEN. De ruim honderd deelneemsters en deelnemers aan de Strandzesdaagse had den ook op de derde dag van hun tocht de weergoden niet op hun hand. 's Mor gens waren ze vertrokken uit Egmond aan Zee, waar men de nacht had doorge bracht na een zware onweersbui. Toch kwamen de meesten opgewekt in Wijk aan Zee aan, waar men in de Camping aan de Van Oldenborghweg de tenten voor de nacht heeft opgeslagen. Daar het er ech ter niet op leek dat het in de komende nacht droog zou blijven, verleende de be heerder van het Natuurvriendenhuis De Banjaert aan velen onderdak. Met een auto werd het warme middagmaal uit Alkmaar gehaald. De heer Denekamp, de pachter van de stationsrestauratie zal zorgen dat de ploeg gedurende de gehele looptijd een flinke warme maaltijd krijgt. Sommigen hadden de eerste twee dagen wel eens last van pijnlijke voeten, doch dit gaat steeds be ter en vandaag is men weer met frisse moed op stap gegaan met als einddoel Noordwijk aan Zee. De wielerronde van Beverwijk voor ama teurs en onafhankelijken, die woensdag avond in het sportpark „Adrichem" te Be verwijk zou worden verreden, is vanwege de slechte weersomstandigheden niet door gegaan en uitgesteld tot woensdagavond 17 augustus. De wedstrijdcommissarissen vonden het onverantwoord om de renners op het door de regen spekglad geword- den parcours te laten starten en besloten in overleg met het organiserende „Ken- nemerland" om de wedstrijd één week te verschuiven. De inschrijvingen blijven gehandhaafd. Advertentie VICTOR VELOX - CRESTA vanaf 7.450.— AUTOMOBIELBEDRIJF Off. Dealer General Motors Nwe Gracht 78 - Tel. 17588 - Haarlem Dit jaar zullen 188 eerstejaarsstudenten tot de tandheelkundige studie kunnen wor den toegelaten zo is thans vastgesteld. Het aantal gegadigden dat zich bij de daartoe aangewezen plaatsingscommissie heeft aan gemeld, bedroeg 278. Een deel van de gegadigden behaalde vereiste einddiploma VHMO niet. Aanderen dienen eerst hun militaire dienstplicht te vervullen, terwijl weer anderen hebben doen blijken, dat zij van hun aanvankelijk plan om de tand heelkundige studie te kiezen, hebben afbe- zien. Voorts moet rekening worden gehou den met de mogelijkheid, dat nog enkelen van de 188 overgebleven gegadigden zich voor de aanvang van de studie zullen te rugtrekken. Aangezien op grond van het bovenstaan de moet worden aangenomen, dat het uit eindelijk te plaatsen aantal eerstejaars studenten in de tandheelkunde het gestelde maximum van 175 eerstejaarsstudenten voor de rijksuniversiteiten te Utrecht en te Groningen tezamen niet of slechts in geringe mate zal overtreffen, kunnen bij zondere noodmaatregelen naar het oor deel van de regering achterwege blijven. Op de beide betrokken universiteiten (Gro ningen en Utrecht) is 'n beroep gedaan om alle overgebleven gegadigden in de gelegen heid te stellen, hun tandheelkundige studie met ingang van het studiejaar 1960/1961 aan te vangen, aldus minister Cals in zijn antwoord op desbetreffende vragen van het P.v.d.A.-Tweede-Kamerlid Van Lienden. Vandaag is het vijfentwintig jaar ge leden dat ds. F. E. Hoekstra, thans evan gelisatiepredikant van de Gereformeerde Kerk van 's Gravenhage-Oost, werd be vestigd als predikant in de Gereformeerde Kerken in Nederland. Ds. Hoekstra, die in 1908 is geboren, kwam op 24 december 1939 als predikant naar Velsen, vanwaar hij op 19 maart 1944 naar Sassenheim vertrok. Op 20 juli 1949 deed ds. Hoekstra intrede als predikant van de Gereformeerde Kerk van 's Gra venhage-Oost, waar hij tevens was beroe pen als evangelisatiepredikant. Sinds 1 mei 1958 is hij alleen evangelisatiepredikant. Ds. Hoekstra brengt de dag van zijn jubileum buiten zijn gemeente door.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 11