UIIVI Geesteszieke patiënt wilde verpleegster verbranden (^Kort en bondigy Vrij langdurige regen Tijdelijk vergunning sporttoto wmmé ZEEUWSE FijnFAAM fantastisch l Verenigingen ontvangen vier percent vergoeding voor bestrijden kosten Hup knol. ifó i Nog geen beslissing over melkautomaten Pseudo-rechercheur stal pensioen van 86-jarige man I» 11 m Classificeerders staakten te Amsterdam Italiaanse arbeiders en spijtoptanten Gruwelijke wraakoefening op het nippertje mislukt Weinig dienstplichtigen naar Biak Nederlands smaldeel in september naar Japan Man van „walletjes" voelt zich beledigd De KEMA onderzoekt ontstoringsmateriaal voor motoren Overvaren jacht uit IJseimeer opgehaald J 2 Kerkelijk Nieuws „Metropolitan" in Singapore Nederlander na val in Zwitserse bergen overleden De „Stellaprima" op een klip gelopen „De zaak M.P." voltooid Slachtoffer vluchtte druipend van benzine Aanklacht ingediend tegen zes kranten v. DUBVENBODEN DONDERDAG 11 AUGUSTUS 1960 De minister van Justitie heeft een tijde lijke vergunning verleend voor het orga niseren van een sportprijsvraag aan de Nederlandse Sportfederatie en het Comi té van instellingen voor overleg inzake Sportprijsvragen gezamenlijk tot en met 2 oktober 1960, of zoveel eerder als de aanhangige wet tot de wijzigingen van de loterijwet in werking is getreden. Het deelnemen aan de sporttoto staat open voor personen van achttien jaar en ouder, die in het bezit zijn van een dooi de sporttoto gestempelde registratiekaart. Begonnen wordt met de registratie open te stellen bij sportverenigingen, die lid zijn van een sportbond aangesloten bij de Ne derlandse Sportfederatie. Over de wijze waarop sportverenigingen de deelnemers kunnen registreren, ont vangen zij spoedig bericht via hun sport bond. Voor de registratie is 1.50 door de deelnemer verschuldigd. De mogelijkheid om ook bii anderen als sportverenigingen de registratie ter hand te nemen, is in voorbereiding. De reeds in omloop zijnde groene kaarten van de K.N.V.B.-toto zijn ook geldig voor de sport toto. Het lidmaatschap van een vereniging is niet meer verplicht. De maximum-inleg bedraagt twee gul den, de minimum-inleg vijftig cent en de prijs per kolom is 25 cent. Er mogen verder geen kosten aan de deelnemers in rekening worden gebracht. De medewer kende verenigingen ontvangen 4 percent vergoeding, waaruit zij de te maken kos ten moeten bestrijden. De verenigingen ontvangen 20 percent van de bruto-inleg als voorbesteding, uit sluitend te gebruiken voor de zuivere amateursport en de lichamelijke vorming. Van de bruto-inleg moet tenminste 60 per cent werden besteed voor het doel, t.w. de belangen van de zuivere amateursport, de lichamelijke vorming, alsmede die, welke liggen op het gebied van cultureel werk. maatschappelijk werk en volksge zondheid. Van deze 60 percent zal %deel worden bestemd voor de sport en deel voor de andere instellingen. De hiervoor genoemde 20 percent voor besteding van de verenigingen wordt ont trokken aan het deel van de sport. De voorwaarden, waaraan sportbonden en sportverenigingen hebben te voldoen, als mede instructies voor de registratie wor den zo spoedig mogelijk, doch in ieder geval in de loop van deze week, aan de sportbonden toegezonden voor verspreiding onder de bij hen aangesloten verenigin gen. Gespeeld zal worden om drie prijzen, t.w. een eerste prijs voor degene, die 15 punten behaalt, een tweede prijs voor 14 punten en een derde prijs voor 13 punten. Indien geen deelnemer 15 punten behaalt Advertentie daar ga je de vuilnis bak in Jouw versleten, grove uurwerk zal mij niet langer meer ergeren. Ik koop nu een fijn klok je. een polshorloge uit de beroemde-merken collec ties van 't Silver Stoepke, daar kan ik een keuze doen uit Certina - Remova - Prisma - Union - Indus en Junghans. Voor iedere prijsklasse een goed horloge heeft iets moois voor n. Het huis met het carillon Grote Houtstr. 49 Haarlem Telefoon 20049 Tijdens een openbare vergadering heeft het Produktschap voor Zuivel opnieuw de verkoop van verpakte melk via automa ten besproken. Tijdens een vorige verga dering kon een ontwerp-verordening, wel ke beoogde de verkoop van verpakte con- sumptiemelk door middel van automaten van belemmerende beperkingen te ont doen, geen voldoende meerderheid van het bestuur van het produktschap verkrij gen. Naar aanleiding hiervan verzocht mini ster Marijnen het produktschap op korte termijn nogmaals deze kwestie te willen onderzoeken. De bewindsman voerde daar bij aan, dat vele ondernemingen, niet val lende onder de erkende melkhandel, zeer 'geintei-esseerd zijn in melkverkoop via automaten. Als reactie op het verzoek van de minis ter heeft het dagelijks bestuur van het produktschap de leden erop attent ge maakt, dat de Zuivelverordening 1950 een bepaling bevat, welke inhoudt dat aan het produktschap te bepalen groepen melk- handelaarsvergunningen kunnen worden verleend, zonder dat volledig aan de eisen van vakkennis, vakbekwaamheid en kre dietwaardigheid wordt voldaan. Tijdens de vergadering van gisteren werd beslist dat men in de over vier weken te houden vergadering de ontwerp verordening betreffende de verkoop van melk via automaten opnieuw aan de orde zal stellen. Ned. Herv. Kerk Beroepen te St. Nicolaasga (Fr.) K. M. de Bruijn te Marum door de gen. synode als red. voor buitengew. werkzaamh. (con- 'octor Seminarie te Driebergen) dr. A. A. koolhaas te Amersfoort Aangenomen naar Kruiningen J. H. Hoff- -rn te Koudekerke, die bedankte voor carnen a. d. Amstel. Bedankt voor Zoetermeer H. Harkema te Zeist. Ghr. Gercf. kerken Aangenomen naar St. Jansklooster A. J. '.e- kand. te Apeldoorn, die bedankte ^mdijk, Haamstede-Kerkwerve, Sneek en voor Zwaagwesteinde. zullen er twee prijzen zijn. De aan één winnaar te betalen prijs zal ten hoogste 50.000 gulden bedragen. Indien daardoor van het bedrag ener prijsklasse gelden overblijven, zal het overblijvende worden toegevoegd aan het bedrag van de overi ge prijsklasse (n). Van een gewonnen prijs is geen belasting verschuldigd. De prijzen zullen worden ter beschikking gesteld in waardebonnen, kredietbrieven en geblok keerde goederenkredieten en mogen niet worden besteed voor de aankoop van geldswaardige papieren of alcoholhouden de dranken. De sporttoto zal voor het eerst worden georganiseerd op 28 augustus 1960. De laatste weken probeert een ongeveer 30-jarige man in Rotterdam, en misschien ook in andere plaatsen, ouden van dagen geld afhandig te maken. Een 86-jarige in woner van Rotterdam werd reeds de dupe van zijn praktijken, De man sprak de oude baas aan toen deze in het postkantoor zijn driemaandelijkse pensioen had gehaald. Hij gaf voor rechercheur bij de posterijen te zijn en in die kwaliteit de gepensioneer de even te willen spreken. De oude man nodigde hem uit even mee naar zijn huis te gaan. Daar diste de „rechercheur" het verhaaltje op dat een ander had gepro beerd het pensioentje van de oude man te incasseren. Omdat men op het postkan toor dacht dat de poging zou worden her haald, had men de bankbiljetten gemerkt. Die biljetten waren nu echter bij vergis sing aan de gepensioneerde uitbetaald. Daarom verzocht de „rechercheur" ze even terug te mogen hebben, slechts voor een uurtje, want binnen die tijd verwacht te hij degene die het geld ten onrechte wilde incasseren aan het loket. In vol ver trouwen gaf de 86-jarige zijn gehele pen sioen, 614.- mee. Toen de „rechercheur" niet meer kwam opdagen begreep hij te zijn opgelicht. Kennelijk dezelfde oplichter heeft bot gevangen bij een 70-jarige vrouw die een 64-jarige vriendin gemachtigd had f 150.- van haar spaarbankboekje af te ha len. Even nadat de vrouw met het geld was thuisgekomen, belde een man aan, die zei dat hij rechercheur van de P.T.T. was. Hij deed ook nu het verhaal over de gemerkte bankbiljetten, maar de vrouw gaf hem het geld niet mee. Toen hij weg ging zei hij met de chef te zullen terug keren. Uiteraard kwam er niemand meer opdagen. De zeesleepboot „Noord-Holland" van Bureau Wijsmuller heeft het met ijzererts geladen Panamese ss „Metropolitan" (5117 ton) de haven van Singapore binnen gesleept. Dit schip was onderweg van Mormugao naar Osaka en strandde op 27 juli in dè Straat van Malakka ter hoogte van Dia mond Pint. Na vier dagen slaagde de „Noord-I-Iolland" erin het schip op 4 augus tus vlot te brengen. De kapitein van de Panamees bedankte de sleepboot, daar hij meende dat het schip de reis op eigen kracht kon voortzetten. De sleepboot ging terug naar Singapore, maar moest op 5 augustus omdraaien, daar de „Metropo litan" een gebroken roer had. De volgende dag werd voor de tweede maal vastge maakt en begon een sleepreis over een afstand van ruim 400 mijl. Advertentie met frisse vruchtenvulling... de hoofdrol in elke zomer-idylle! van echte boter. je blijft aan het uitdelen! knappend-bros met roomzachte chocoladevulling Ongeveer negentig classificeerders, die in dienst zijn van de n.v. S. Jongsma en Zoon te Amsterdam, hebben gistermiddag om twaalf uur het werk voor 24 uur neer gelegd. Zij eisen volgens de leiding van het bedrijf uitbetaling van de enige tijd geleden verhoogde vakantietoeslag. Het gaat volgens de heer Jcngsma om een bedrag van ongeveer 13 per werkne mer. Het zal morgen worden uitbetaald. Ook bij het classificeerbedrijf van de fa. J. C. van Alphen in Amsterdam is gis teren niet gewerkt. De ongeveer 40 werk nemers van dit bedrijf gingen gisteren in staking om hun looneisen kracht bij te zetten. In een ziekenhuis te Lausanne is de 18- jarige Ferdinand Scholte uit Amsterdam overleden aan zijn verwondingen, opgelo pen bij een ernstig ongeluk in de bergen bij Zermatt. Tijdens een bergbeklimming viel Schol- te. Hij werd onmiddellijk per helikopter naar Lausanne gebracht, maar overleed in het ziekenhuis ondanks een onmiddel lijk chirurgisch ingrijpen. Het koninklijk gezin is gisteren op Sicilië aangekomen. De Prins en de Prinsessen Beatrix en Irene waren reeds 's morgens in Catahië gearri veerd. In de middag kwam de Konin gin met de Prinsessen Margriet en Marijke per vliegtuig uit Rome naar Catania. Per auto reed het gezelschap naar Syracuse. Daar zullen bezoeken worden gebracht aan de ruïnes uit de Griekse oudheid en aan de necropolis van Panzanica. Het koninklijk gezin verblijft aan boord van hel koninklijk jacht „Piet Hein", dat in de haven van Syracuse ligt. Deze telefoto van de Koningin en haar jongste twee doch ters werd gemaakt tijdens een opont houd op het vliegveld van Rome, waar haar namens de Italiaanse president bloemen werden aangeboden. Het lid van de Eerste Kamer de heer De Vos van Steenwijk, heeft aan de mi- nister-president, minister van Algemene Zaken, de volgende schriftelijke vragen gesteld: 1. Is het waar, dat in verschillende tak ken van bedrijf hier te lande grote behoef te aan arbeidskrachten bestaat en dat de regering doende is hierin te voorzien door het aantrekken van Italiaanse arbeiders? 2. Zo ja, kan dan in die behoefte, al thans voor een deel, niet beter worden voorzien door het toelaten van spijtoptan ten en andere maatschappelijke Neder landers uit Indonesië, waaronder zeer ge schikte krachten zijn, die reikhalzend uit zien naar het ogenblik waarop zij Indone sië kunnen verlaten en die ook met de taal geen moeilijkheden zullen ondervinden? Het 976 brt. metende Nederlandse mo torschip „Stellaprima" uit Rotterdam is nabij het eiland Skiathos, een van de Spo- raden in de Aegëische Zee, op 'n klip ge lopen. Griekse reddingboten hebben Piraeus verlaten om het schip hulp te bieden. De opnamen voor de nieuwe film van Bert Haanstra, „De zaak M.P.", met o.a Albert Mol, Ko van Dijk, Ingrid Valerius, Julia de Gruyter en Kees Brusse zijn vol tooid. De première van deze nieuwe Ne derlandse film zal eind september in thea ter Tuschinski te Amsterdam worden ge geven. Vanochtend heeft de Amsterdamse politie in een woning vlak bij het politiebureau Raampoort de 49-jarige meubelmaker G. van der V. aan gehouden, naar wie gistermiddag met man en macht werd gezocht. Deze weduwnaar heeft gistermiddag in het wijkgebouw van het Oranje-Groene Kruis aan het Marnixplein een 32-jarige verpleegster willen vermoorden door haar de inhoud van een blik wasbenzine over het hoofd en de kleding te gooien. Toen de man naar lucifers greep is de hevig geschrokken ver pleegster uit het zaaltje van het wijkgebouw naar boven gehold, waar ze de concierge waarschuwde. De meubelmaker heeft toen de vlucht genomen. In de tas, die later in het wijkgebouw werd gevonden, zat een groot hakmes. De recherche nam terstond na het ge beurde uitgebi-eide maatregelen teneinde de zenuwzieke zo snel mogelijk te kunnen inrekenen. Vanmorgen om 7 uur kon hij bij kennissen aan de Lijnbaansgracht wor den aangehouden. Dezen hebben de poli tie onmiddellijk in kennigesteld van 's mans aanwezigheid. Men wist toen reeds dat er naar hem werd gezocht. De verpleegster, de 32-jarige zuster W. Westerhuis,, heeft de weduwnaar -lange tijd behandeld, omdat de man lijdende was aan astma. Toen hij toenaderingspo gingen begon te doen, is haar werk over genomen door een oudere verpleegster. Dit heeft de man vermoedelijk niet kun nen verkroppen. Gistermiddag heeft de man zuster W. voor het wijkgebouw opgewacht. Hij vroeg haar, hem even te behandelen omdat hij het zo benauwd had. De ve -pleegster liet de man het behandelzaaltje binnen. Hij duwde haar toen een briefje in de hand. waarop naar later bleek slechts haar naam stond vermeld. Terwijl de zuster Er zullen slechts zeer weinig aangewe zen dienstplichtige luchtmachtmilitairen naar Nieuw-Guinea gaan. Van de 400 man, die omstreeks september naar Biak ver trekken, is de overgrote meerderheid in beroepsdienst. Er gaan slechts circa 40 dienstplichtigen mee, van wie velen zich vrijwillig hebben opgegeven. Voorts staat Lot kort voor het vertrek van de militai ren de mogelijkheid nog open dat een dienstplichtige met voorkeur voor Biak de plaats inneemt van een aangewezene. De militairen van de luchtmacht blijven even lang in Nieuw-Guinea als die van de landmacht, namelijk de dienstplichtigen een jaar, ongehuwd kader anderhalf jaar en gehuwd kader drie jaar. Van deze laat ste groep zullen te zijner tijd ook de ge zinnen overkomen. Het is overigens nog niet zeker dat de luchtmachlgroep bij aan komst op Biak daar alle 24 voor Nieuw- Guinea bestemde Hunter-straaljagers zal vinden. De „Karei Doorman" heeft er slechts 12 meegenomen en voor het trans port van het tweede dozijn moet een gun stige vervoersgelegenheid worden afge wacht, omdat de basis op Biak toch nog niet gereed is. De „Van Riemsdijk" biedt die vervoersmogelijkheid in elk geval niet. Het schip zal in Nieuw-Guinea dienst doen als woonschip voor het luchtmachtperso- neel. Het emigrantenschip „Grote Beer" zal waarschijnlijk in september weer in zijn vroegere hoedanigheid van troepentran sportschip worden gebruikt. Het schip is door de Nederlandse regering gecharterd voor het vervoer van het landmachtde tachement, dat de verdediging van Neder lands Nieuw-Guinea gaat versterken. Het schip behoeft hiervoor geen veranderin gen te ondergaan. Het ministerie van Defensie verstrekt geen nadere gegevens over de samenstel ling en de bewapening van het detache ment. Het is niet onmogelijk dat betrekke lijk zwaar infanterie-materieel zal worden meegevoerd. Het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag heeft meegedeeld, dat het in het voornemen ligt, dat het vliegkamp schip „Karei Doorman" en de onderzee bootjagers „Groningen" en „Limburg" in de eerste helft van september een niet- officieel bezoek aan Japan brengen. De schepen die smaldeel V vormen, bevinden zich thans in de wateren rondom Nieuw- Guinea. het briefje las, wierp de man drie liter benzine uit een bus, die hij ui', zijn tas haalde, over haar heen. Een moment bleef de hevig geschrokken vrouw staan, daarna holde zij het kamertje uit, de trap op naar de bovenverdieping, waar zich de concierge van het gebouw bevond. De da der is daarop weggerend. Later heeft de politie in de gang bij de behandelkamer een doosje lucifers gevon den. Het leven van de verpleegster heeft aan een zijden draad gehangen, aldus het commentaar van de politie. Had de man een lucifer kunnen aansteken, dan was hét leed niet te overzien geweest. Het later in zijn tas gevonden vlijmscherpe hakmes had de man blijkbaar meegenomen om de verpleegster te vermoorden voor het geval zijn eerste opzet zou mislukken. De Amsterdamse bankwerker J. P. die op 3 juli jl de Volkskrant-verslaggever A. Brakel op de Oude ZIJDSvoorburgwal in Amsterdam zou hebben mishandeld om dat deze zich voor rechercheur zou heb ben uitgegeven, heeft een aanklacht we gens smaadschrift en/of belediging in gediend tegen zes hoofdstedelijke dagbla den. De bankwerker die in zijn vrije uren de zaken in het hotelletje van zijn vader aan de Oudezijds waarneemt, acht zich beledigd door de kwalificaties die deze dag bladen hem hebben toegevoegd in hun pu- blikaties over de „zaak-Brakel". De klacht van P. richt zich tegen het Algemeen Handelsblad, het Nieuws van de Dag. De Telegraaf Trouw, De Volkskrant en Het Vrije Volk. De officier van Jus titie, mr J. F. Hartsuiker, heeft de aan klacht voor onderzoek in handen gesteld van de Amsterdamse politie. Zoals men zich herinneren zal heeft de journalist Brakel tegen P. een aan klacht wegens mishandeling ingediend. Ambassadeur in Kongo. Jhr. E. Boreel heeft als ambassadeur in de republiek Kongo op 25 juli in Leopoldstad zijn ge loofsbrieven overhandigd. Bromfietsendief. De Rotterdamse rechtbank heeft een 26-jarige grondwerker uit Den Haag wegens diefstal veroordeeld tot een jaar en vier maanden gevangenis straf. In april had hij in Rotterdam, Delft en Lisse bromfietsen gestolen. Bij de K e m a te Arnhem is men thans bezig te onderzoeken of de ontstoringsmid- delen, aangebracht op auto's, motoren en bromfietsen deugdelijk zijn. De K e m a ver richt deze metingen in opdracht van fa brikanten en importeurs. Het zijn particu liere opdrachten die worden uitgevoerd en de resultaten worden dan ook uitsluitend aan de opdrachtgevers bekendgemaakt. De meetapparatuur tot nu toe de eni ge in ons land kwam kort geleden uit Duitsland. De apparatuur is aangepast aan de eisen, die in Nederland aan de ontstoringsmiddelen worden gesteld. De eisen in ons land zijn zwaarder dan bij voorbeeld in Duitsland, Engeland en Bel gië. Zoals bekend dienen Nederlandse motorvoertuigen sedert 2 juni van dit jaar ontstoord te zijn, maar bij vele voertui gen is dat nog niet afdoende geschied. De politie kan daar niets aan doen, omdat zij niet beschikt over controle-apparatuur. Het ministerie van Justitie overlegt nog steeds met het departement van Verkeer en Waterstaat over de aanschaffing van de controle-apparatuur, maar het zal wel even duren eer men tot aankoop over kan gaan. Aanvankelijk kon de handel niet voldoen aan de grote vraag naar ontstoringsma teriaal. Op het ogenblik zit men met enorme voorraden, zonder dat er vraag is. De automobilisten weten dat de politie toch nog niet kan optreden tegen niet voldoende ontstoorde auto's. In kringen van deskundigen wordt aangenomen, dat nog geen twintigste deel van 't Nederland se wagenpark voldoende ontstoord is. Bij de K e m a onderzoekt men hoofdza kelijk de onstoring van verbrandingsmo toren. Alleen in Arnhem beschikt men over een ruimte, die aan alle eisen vol doet, want de controle-apparatuur moet zo zijn opgesteld, dat er geen andere storin gen kunnen optreden. Men moet dus ver verwijderd zijn van verkeerswegen en over voldoende ruimte beschikken. Voor de controle van één auto heeft men in het gunstigste geval een uur nodig. Soms is men er een hele dag mee bezig. De kwaliteit van de verschillende ontsto ringsmiddelen loopt nogal uiteen. Fabri kanten die eerst enkele jaren onderzoe kingen hebben verricht eer tot aanmaak van ontstoringsmaterialen werd overge gaan, leveren een betere kwaliteit. Ande ren deden dit niet en de gevolgen, aldus de K e m a, zijn dan ook wel te merken. Over het geheel genomen voldoen echter de in de handel zijnde ontstoringsmateria len aan de wettelijke eisen. Het jacht „Woelwater" dat ter hoogte van Enkhuizen in het IJseimeer werd overvaren door een Urker botter en daar na zonk, is door een drijvende bok gelicht. De onfortuinlijke opvarenden van het jacht die door de Urker botter werden opgepikt, waren erbij aanwezig toen het in de takels van de drijvende bok hangende jacht bij een werf in Enkhuizen arriveerde. Het lichten van het jacht had heel wat moeite gekost. Het karwei heeft onge veer vier uur in beslag genomen. De „Woelwater" lag ongeveer vier meter be neden de waterspiegel. Alleen de top van de mast stak boven het water uit. Het jacht zal op de werf worden gerepareerd. Advertentie aluminium (aloezieën De beste service bij Ged. Oude Gracht 108 -110 - Haarlem Telefoon 17165 V. Temperaturen. Puiten en binnenland hedea» morgen 7 uur Neerslag: laatste 24 uur Het K.N.M.I. deelt mede: Een nieuwe oceaandepressie heeft tot donderdagoch tend al veel regen veroorzaakt, voorname lijk in de Kanaalzone, in België, Noord- west-Duitsland en in ons land. De regen verminderde tijdelijk, maar nam daarna weer toe. De regen zal vrij langdurig zijn, Den Helder omdat de depressie vrijdagochtend pas Ypenburg voorbijtrekt. Daarna draait de wind naar noordelijke richtingen, het eerst in het westen van het land. Pas later op de dag zijn opklaringen mogelijk, nadat de regenzone en de bewolkingszone zich in de richting van Duitsland verwijderd hebben. Maar dit proces gaat in een langzaam tempo. In de temperaturen komt weinig verandering. WUKKKAI'rOKTUN Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zd-Limburg zwaar bew zwaar oew regen mist mist z O ono 17 16 16 Vrydag 12 augustus Zon op 5.18 uur, onder 20.10 uur. Maan op 22.43 uur, onder 11.50 uur. Maanstanden 14 aug. 22 aug. 29 aug. 6.37 uur 10.16 uur 20.23 uur laatste kwartier, nieuwe maan. eerste kwartier. Hoog en laag water In IJmuiden Donderdag 11 augustus Hoog water 6.26 en 18.55 uur. Laag water 2.15 en 14.33 uur. Vrijdag 12 augustus Hoog water 7.12 en 19.37 uur. Laag water 2.59 en 15.14 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Ziirich Genève Locarno Wenen Innsbruck Athene Rome Ajaccio Madrid Lissabon windst. 16 windst. 16 geheel bew. windst. 16 motregen windst. 18 geheel bew. zzo 19 regen windst. 20 zwaai bew. z 22 regenbui z zwaar bew. w 19 regenbui nnw 13 regen ono 16 zwaar bew. windst. 15 regen zzo 19 zwaar bew. z 20 regen ozo 22 mist wzw 25 zwaar bew. windst. 24 onbewolkt n 24 regen zzw 20 zwaar bew. wzw 20 zwaar bew. z 21 mist zo 21 zwaar bew. windst. 21 half bew. ono half bew. zo 24 licht bew windst. 24 onbewolkt nno 32 onbewolkt windst. 31 onbewolkt no 27 half bew. wzw 32 motregen wzw 24 2 33 20 11 11 21 17 1 0,1 0 0,3 3 16 3 24 10 1 2 0 0 0 0,1 4 0 0 0 1 0 0 0 0 0 0

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 2