GEVAARLIJK EN ONFRIS 36.000 LINGO L0ENDERSL00T DE BENDE VAN DERTIEN BRAMEN ZOEKEN LQENDERSL00T Havenberichten Een bungalow binnen één dag in Heemskerk onder de kap Twee jeugdige Duitsers stalen in Zandvoort wieldoppen van auto Aanvoer van rondvis liep het eerste halfjaar van 1960 terug Kinheim laat voetbal rollen Spannen J. de Boer Bollenrooi valt tegen VERKEERS LICHTEN VIJFTIC JAAR PRIESTER PATENT 5 'LilmvUi Bekijk het goed HAARLEMSE POLITIERECHTER „Watervliet" weer actief Wilt u zuinig stoken Gaat u dan een „LINCO" kopen! super ^onvecfor ƒ425.- HARINGAANVOER VERDUBBELD Groenteveiling JON DERDAG 11 AUGUSTUS 1960 Hendrik was al in pyama, een keurige, frisse pyama, gestoken toen we hem gister avond thuis opzochten. Thuis, de woning van zijn ouders, staat in hel oude deel van IJmuiden. Hendrik stoeide nog wat met zijn broertje voor de twee kinderen naar bed zouden gaan. Twee aardige blonde jongens, de oudste twaalf, de jongste tien. Hendrik is een van de leden van de „bende van dertien" die dezer dagen voor de Velser politie is „opgerold". Zijn naam (hij heet niet echt Hendrikwordt genoemd in ver band met de kraak bij de dokter een paar straten verderop, toen de arts en zijn vrouw op een zondag in de kerk waren. De poet, honderd gulden, zat in een sigarenkistje. Dezelfde dag nog besteed in Amsterdam, onder andere aan een rondvaart door de grachten en haven, lekker eten en een alarmpistool. De inbraak bij de dokter zouden ze met zijn tweeën hebben gepleegd: de bendeleider (een knaap van vijftien, die in de vishallen werkte) stond op de uitkijk, terwijl Hendrik het vuile werk opknapte. „Ik kan het nog steeds niet begrijpen," zegt zijn moeder in de net gemeubileerde zitkamer. Ze is slank, ziet er goed ver zorgd uit en zal even in de dertig zijn. „Ik begrijp 't niet," herhaalt ze telkens. „Die jongen kwam toch niets te kort. Hij heeft lekker eten gekocht in Amsterdam, maar de kost thuis was toch best. Van daag hadden we pruimen na. Je doet je best je kinderen groot te brengen zoals 't moet. M'n man en ik werken van de vroege ochtend tot meestal laat in de avond. De televisie hier is maar zelden in gebruik, de kinderen kijken er 't mees te naar. Maar denk niet, dat het elke dag mag. Een „brave Hendrik" heb ik nooit in onze oudste gezien. Een grote mond, zo'n enkele keer, maar hebben de meeste jon gens op deze leeftijd dit dan niet? Ja, ik voelde de laatste tijd wel, dat er iets niet in orde was: hij was zo opstandig. Maar dit, dit.neen, dit had ik nooit kunnen denken. Slechte vrienden? Elke moeder heeft al gauw door, welke vriendjes niet zo best zijn voor haar jongen. Ik ook. Wat wilt u, openlijk verbieden, waar anderen bij staan, met die en die om te gaan, gaat niet: je zou de hele buurt tegen krijgen, „verwaande mensen" moeten ze hier niet. Je moet veel slikken. Zelfs als een joch van nog geen twaalf „kelérewijf" naar boven roept, omdat je je jongen naar bin nen roept daar hij z'n huiswerk nog moet doen. Nu roepen verschillende kinderen naar onze zoons: „Met jullie mogen we niet meer omgaan!" Ik ben blij, dat de politie het ontdekt heeft. Stel je voor, dat het een jaar of wat had voortgeduurd. Nu hebben ze er lekker van gegeten.. Ik begrijp het niet, het eten thuis is toch best.. Als ze een jaar of wat ouder waren geweest.. Am sterdam is zo slecht. Ik moet er niet aan denken. We zijn niet arm, we zijn niet rijk. M'n man en ik proberen een goed leven te leven. Onze kinderen komen niets te kort. Wie nieuwe schoenen nodig heeft, krijgt ze. Een zakgeldje onthouden we ze niet. Zondags gaan we naar de kerk. Onze oud ste zou na de vakantie op de ulo komen. Zijn meester was niet overdreven enthou siast over hem, maar bepaald niet onte vreden. Maar nu dit.. Ik ben blij, dat hij alles verteld heeft. Ik weet, dat hij er berouw over heeft. Je kunt niet in de toekomst kijken. Je Met ingang van het komende weekeinde gaat het seizoen voor de voetbalvereniging „Kinheim" weer bbginnen. In de zaterdagafdeling brengen de elf tallen Kinheim I en II een bezoek aan Hoorn, waar zaterdagmiddag om vier uur wedstrijden worden gespeeld tegen respec tievelijk Zwaluwen '30 I en II. De opstelling v^n Kinheim ZMC I is: De Boer; J. de Reus en Tolie; A. Bax, J. Spar- reboom en J. Folkerts; Van Eyken, R. Vis- scher, J. Bax, L. Nieuwenhuis en J. Boen der. Zondagmiddag wordt op het Castricumse CSV-terrein aan de Zeeweg het Wijker- torentoernooi gehouden. VVB en Kinheim openen dit toernooi, waarin verder tegen standers zijn: Limmen en CSV, die hel toernooi geheel voltooien met een verlie zers- en winnaarsronde. Kinheim komt uit met: Pigmans; Paap 'en Hatzman; v. d. Griend, Brethouwer en v. d. Plas; Smit, Moslc, G. de Vries, Van Vuuren en Van Dijk. Thans is ook de indeling voor het eerste Kinheim-zaterdagelftal bekend. Het krijgt de tegenstanders ADM, AMVJ en Robaver (Amsterdam), Lisser Boys, SIZO (Hille- gom), SVJ (Heemstede), Zandvoortmeeu- wen en VEW (Heemstede). Advertentie SOSjfEgSS) vlekvrij door en door duurzaam moderne vormgeving hygiënisch GERO-specialist LANGE NIEUWSTRAAT 433 - 435 Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Kapitan Kosko van Port Said; Peregrine, Londen; Wad denzee. Teignemouth; Zaanstroom. Londen; Chios. Norfolk, kolen voor IJmuiden; Ciudad de Cucuta, Rotterdam; Wagrien, Stockholm; Laneero, Bre men; Goeree, Southend; Hinde, Londen; Helios, Camna, hout voor Zaandam; Spes, Stettin, kalk voor IJmuiden; Iberia, Hull: Frieda Blokzijl, Londen, papier voor Zaandam; Kora, Par; Fidu- cia, Goole, ledig van IJmuiden; Alfred, Hamburg; t levoland. Grangemouth. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Anja van den Bosch; Heriot. Leith; Loke, Antwerpen. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Amstel- stroom van Vlissingen; Alca, Igarca; Stad Maas tricht, Baltimore, ledig IJmuiden; Achilles, Cu rasao; Ostcrbotten, Kotka. ledig van Velsen; Li vrei, Londen; Peregrine. Harlingen; Dotterel, Rotterdam; Theano, Rotterdam; Did'o, Rotterdam; Clippern, Londen. Donderdag vertrok uit IJmuiden: Zaria naar de Noordzee, proefvaren. tindien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). kunt je voornemen nog meer je best te doen. Als je er de kans toe krijgt.." Niet alle ouders van de leden van de „bende van dertien" zijn blij dat de po litie heeft toegeslagen. De „gematigden" menen, dat de „kwajongensstreken" van hun zoon(s) wat al te serieus genomen worden; maar er zijn er ook, die het „niet nemen" dat hun jongen „als een boef opgebracht en verhoord" is door „de smerissen", die, zo zeggen ze beter kon den letten op de grotere boeven, die in mooie sleeën rondrijden.. Inspectrice Rosendahl van de kinderpo litie en haar assistenten hebben het heel druk in deze dagen met huisbezoeken. Het is erg belangrijk vast te stellen of de le den van de „bende van dertien" in het milieu waarin ze tot dusver zijn opge groeid al dan niet een redelijke kans heb ben om buiten de gevangenismuren te blijven. Advertentie Er komt heel wat bij kijken De secure opticien heeft een goede kijk op elk detail. Leg uw oogbelang in vakbe kwame handen. Mr OPTICIEN Lange Nicuwstraat 789 Tel. 7119 In de streek Kennemerland is men nu druk doende met het rooien van een der laatste bolgewassen, de irissen. Deze bol len worden hier in grote hoeveelheden ge kweekt; er is bijkans geen tuinder of bloembollenkweker die geen hoek je irissen in zijn tuin heeft staan. Over het algemeen valt de oogst niet mee; wel wisselen goede en minder goede hoeken elkaar af, maar de zware bollen ontbre ken. Juist toen de iris snel moest groeien om zware bollen te kunnen voortbrengen was het te droog, de regen kwam voor deze bollen te laat. Nu heeft men het weer bepaald niet mee voor het snel drogen van de bollen, waar voor veel zon en wind nodig is. Huizen houwen, die binnen een paar dagen overeind staan, is tegenwoordig ook al geen staaltje meer te noemen. Maar een woning binnen een dag onder de kap brengen, vinden wij toch wel vermeldenswaard. In de gemeente Heemskerk heeft men dat woensdag gepresteerd, al moet er eerlijkheidshalve worden bij gevoegd, dat de fundering er reeds lag. En dat de afwerking ongeveer vier weken zal duren. Gistermorgen om zeven uur zijn de ar beiders begonnen en gisteravond nog was het huis een bungalow voor de heei K. Groot uit Beverwijk onder de kap. Slechts acht bouwvakarbeiders hebben dit tot stand gebracht. Maar het werd hun dan ook niet al te moeilijk gemaakt, want ze hadden de deu ren en ramen en de dakbalken alleen maar te monteren. Alle onderdelen van deze bungalow zijn in de fabriek vervaardigd. Het is de eerste bungalow in de IJmond. die volgens dit systeem gebouwd is. In ons land staan al ruim driehonderd van deze woningen, die in verschillende vorm geleverd kunnen worden door de n.v. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten. Voor de binnenmuren worden speciale, in de fabriek vervaardigde panelen gebruikt. Daardoor gaat de opbouw op het werk ui terst snel. De regen krijgt nauwelijks kans het huis in de bouwperiode te doordren ken, behalve in zo'n geval als gisteren, toen het stortregende. Doordat in de woning bovendien niet gemetseld on niet gestukadoord behoeft te worden, krijgt men ook geen water binnen. De isolatie tegen geluid en kou de is tweemaal zo goed als in een nor maal huis, zo heeft een TNO-rapport uit gewezen Een groot voordeel bij de bouw van woningen van dit type in tal van variaties leverbaar is, dat de premie spoediger afkomt dan voor de bouw van woningen van het traditionele type. De bouwkosten zijn niet hoog, gemid deld 18.000,- tot 19.000,-. De premie gaat daarvan af (gemiddeld 3.500,-) en de grond komt erbij. De bungalow, die in Heemskerk is ge bouwd, staat aan de Marquettelaan en be vat vijf kamers, keuken en douchecel. Dit type is een ontwerp van de bekende ar chitect Maaskant die voor het Hilton- con cern een hotel heeft moeten ontwerpen in Rottei'dam. De Haarlemse politierechter mr. L. W. M. M. Drabbe heeft woensdag twee jeug dige Duitsers wegens diefstal van auto wieldoppen veroordeeld tot een week ge vangenisstraf met aftrek van het voor arrest. Daar ze al een week hadden „ge zeten", kwamen de jongelui onmiddellijk in vrüheid. De Duitsers, een 24-jarige smid en een 20-jarige fabrieksarbeider uit Essen, wa ren hier met vakantie. De smid vertelde dat op 28 juli in Bloemendaal van zijn wagen de wieldoppen waren gestolen. De volgende dag had hij, terwijl de fabrieks arbeider op de uitkijk stond, in Zandvoort met een bandenlichter de wieldoppen van een auto van hetzelfde merk afgehaald. „Een kwalijke zaak. Dit zijn dingen die we van logeergasten niet kunnen hebben", zei de officier van Justitie, mr. J. van den Oever, en hij eiste tegen beide Duitsers vier weken celstraf met bevel tot gevan genhouding en verbeurdverklaring van de bandenlichter. „Als ik hier nog langer in de gevangenis moet zitten, ben ik m'n goede baan kwijt" aldus de smid. die voornamelijk het woord deed. De raadsvrouwe, mr. S. Boekman, vond de tijd door de Duitsers in hechtenis door gebracht, als afschrikking wel voldoende en zij verzocht de jongelui meteen in vrij heid te stellen. De politierechter vonniste dienovereen komstig. Vijf maanden gevangenisstraf, waarvan drie voorwaardelijk met drie jaar proeftijd luidde de eis tegen een 35-jarige fietsen handelaar uit Koog aan de Zaan. De man verduisterde in 1953 en 1954 ruim zeshon derd gulden bij een firma in Zaandam. Na de ontdekking zou de man het geld terugbetalen, maar in de afgelopen zes jaar kwam hij niet verder dan vijftig gul den. Pas toen de firma de zaak in onder zoek gaf, betaalde verdachte ongeveer driehonderd gulden. Omdat de verduistering al zo lang ge leden was gepleegd en verdachte boven dien een blanco strafblad had, veroordeel de mr. Drabbe hem tot 75 of 30 dagen onvoorwaardelijk, een week gevangenis straf voorwaardelijk met drie jaar proef tijd en de bijzondere bepaling dat verdach te binnen een half jaar de hele schuld moet hebben voldaan. Een 40-jarige Zaandamse fabrieksarbei der kon na het drinken van twintig glazen bier zijn fiets niet meer vinden. Hij nam toen van een vijftal fietsen de pompjes weg. „Uit balorigheid, edelachtbare", zei de man, die vertelde dat hij zelf een pompje op zijn fiets had. De fiets had hij later toch gevonden. De officier van Justitie zag er een „bal dadige diefstal" in en vroeg 40 of acht dagen. De politierechter hield het op bal dadigheid van verdachte en veroordeelde hem tot 25 of tien dagen. De korfbalvereniging „Watervliet", die zich voorbereid op de nieuwe competitie, die 11 september begint, heeft blijkbaar genoeg van de langdurige vakantierust. Op 21 augustus wordt de korfbal weer opge nomen en een tweekamp met de vereni ging „Swift" in Amsterdam om de Elly Roelvink-beker. Watervliet zal aan deze wedstrijden deel nemen met drie senioren-twaalftallen en een aspirantenteam. Zondag 28 augustus trekt het eerste Wa- tervlietteam naar seriewedstrijden van „Westerkwartier" in Amsterdam. De twee de en derde twaalftallen en twee aspiran- tentcams gaan op die dag naar seriewed strijden van „Oosthoek" in Haarlem. Kennemer Kruimels Aan de Lagerstraat-De Ruy terstraat in IJmuiden - Oost is kort geleden een speelplaats aangelegd die de instemming van vele ouders uit de omgeving (nog) niet heeft kunnen verwerven. Deze ouders doen zelfs alle moeite hun kroost (voorlo pig) van de speelplaats weg te houden. De bezwaren betreffen vooral het betonnen en met veertig centimeter water ge vulde loopgravensysteem. Kleine kinderen vallen er in en kunnen zonder hulp langs de glibberige glooiende wan den niet meer er uit komen. Grotere jongens rijden er met hun fietsen en stepjes dwars door heen. Onlangs viel een van hen en brak zijn been. De kinderen gooien er emmers in, waarvan het emaille afspringt, en conser- De klachten over de ver keerssituatie bij de Noorder- sluis blijven aanhouden. Een lezer schrijft ons: „Alle fiet sers en brommers die uit het noorden via de sluizen naar IJmuiden willen rijden, moe ten maar raden of ze over de westdeur of over de oost deur van de Noorderslui's moeten. Er staan overal dui delijke aanwijzingen, behalve bij het fietspad. Bij de grote weg staan wèl verkeerslich ten, maar die zijn bij slecht z'cht vanaf het fietspad niet te zien. Toeristen die van het fietspad over het sluizen- complex gebruik maken, staan dikwijls heel lang te wachten bij het verkeerde stoplicht. Vaak moeten vreemdelingen worden ge holpen door anderen, die wèl van de situatie op de hoogte zijn; anderen vertrouwen maar op de auto's en gaan ze maar achterop. Maar dit is natuurlijk niet de oplos sing. De vraag is, of bij het fietspad ook verkeerslichten kunnen worden geplaatst." Iemand doet de suggestie de bromfietsers ook ten noorden van de Noordersluis gebruik te laten maken van de grote weg, zoals dit ten zuiden van de grote sluis al het geval is. „Dan rijden zo wel de fietsers als bromfiet sers rustiger", zegt hij. venblikjes met vlijmscherpe randen. Hier en daar brok kelt het beton af zodat ruwe gaten ontstaan en een kin derhuidje is zo open ge schaafd. De loopgraven zijn ruim een meter breed. Som mige jongens halen de sprong. Anderen komen drijf nat en met open knieën thuis. Weer anderen kunnen niet wachten tot zij thuis naar de w.c. kunnen. Al met al een onfrisse en gevaarlijke toestand. Vele ouders hebben het verdrinkingsgeval in de vij ver voor het Moerbergplant- soen nog vers in het geheu gen. Een van de ouders Yieeft in de buurt een enquête ge houden. Bijna honderd hand tekeningen zullen in een pe titie aan het gemeentebe stuur tot verwijdering of ombouwing van de speel plaats kracht bijzetten. De kinderen, die niet meer op de speelplaats mogen komen zoeken hun heil elders. Mo gelijk te verwachten resul taat: gemeenschappelijke tuinen (zoals onlangs aan de De 1 Noostraat) worden 'om gewoeld ,en vernield. Oók voor degenen die na zonsondergang daar eèn wandeling maken is dit loop gravensysteem niet zonder gevaar. In het donker be hoort een tuimeling, als men de weg wil afsnijden over de speelplaats, niet tot de on mogelijkheden. Verder zijn de ouders niet te spreken over de afwerking van de zandbak. Boven aan de betonpalen, waartussen betonplaten zijn geklemd, steken lange stalen bouten. Prachtige stootobjecten voor een teer kinderhoofdje. De plantsoenendienst doet erg zijn best de loopgraven schoon te houden, maar er is geen bijhouden aan. Zonde van het geld en van alle moeite die zijn besteed aan aanleg en onderhoud van deze speelplaats, menen de ouders. Een speelplaats aldaar is' nodig, maar niet één zoals deze! In nog geen jaar heeft Be verwijk er duizend inwoners bijgekregen. Een dezer dagen werd de 36.000ste inwoner ingeschreven. De 35.000ste meldde zich vorig jaar eerst op 22 september. Bramen zoeken in het Noordhollands Duinreservaat mag van zondag 14 augustus af. Dit is een dag eerder dan normaal, hetgeen verband houdt met het feit dat de veertiende een zondag is. Deze toestemming geldt tot nader order. Ter vermijding van mis verstand wordt er op gewe zen dat, wat het duingebied van Wijk aan Zee tot Eg- mond aan Zee betreft, alleen gezocht mag worden in het terrein dat westelijk van de Van Oldenborghweg is gele gen. In het duingebied on der Bergen komt voor bra menzoekers alleen in aan merking het terreingedeelte dat is gelegen ten zuiden van de straatweg naar Bergen aan Zee en ten westen van de Verbrande Pan. Ook bramenzoekers dienen in het bezit van een toe gangskaart te zijn. Volgende week zal het groot feest zijn in de ge meente Heemskerk en wel speciaal voor het katholieke deel der bevolking. Deze dag zal het vijftig jaar ge leden zijn dat de zeereer- waarde heer Leonardus Cor- nelis van de Nouweland tot priester werd gewijd. Hij werd op 26 februari 1886 te Voorburg geboren en op 24- Een van de veelomstreden Duitse kuilen op het IJmui- der strand. „Essen" staat er op, in een schelpen orna ment, of te wel blijf uit die kuil, zij is een stukje Duits grondgebied, want de Duitse badgasten maken groot be zwaar als anderen dit plekje bezet blijken te hebben wan neer ze het na een lange dag en middag hebben verlaten om de volgende ochtend ,net iets te laat" terug te komen". Overigens alle lof voor het schelpenmozaïek. De naam Essen wordt toepasselijk ge flankeerd door de mijnwer kersattributen, de hamer en ie mijnlamp. jarige leeftijd werd hij ka pelaan te Grootebroek, had daarna 's-Gravenhage en Spierdijk als standplaats, om in 1937 als pastoor van de St. Laurensparochie te wor den benoemd. In 1938 was de algemene gedachte dat men de pastoor zou moeten missen. Een ernstige ziekte maakte dat men de pastoor van de laatste sacramenten moest voorzien. Maar hij herstelde. In 1954 herhaalde deze toestand zich. Kort daarop vroeg de pastoor zijn emeritaat aan. De gezond heid van de rustende pastoor is thans zo, dat gerekend kan worden op nog een aantal levensjaren, die hij temidden van zijn vroegere parochia nen kan doorbrengen. Pastoor Van de Nouweland neeft in Heemskerk een heel groot aantal vrienden ver worven ook buiten de ka tholieken en wel speciaal om zijn sympathieke manier van optreden. Als er in zijn parochie dingen gebeurden die hij liever anders zag, dan wist hij dat op een zeer bij zondere manier tot uiting te brengen. En meestal met een voor allen gunstig resultaat. De oud-parochianen zullen zeker alles in het werk stel len om het priesterfeest tot iets onvergetelijks te maken. Advertentie De nieuwste FATENT-SUPER-KOLENCON VECTOR met een totale warmtespreiding. Ideaal voor grote vertrekken. Wij geven u vrijblijvend advies, verzorgen vakkundige plaatsing en smidswerk. Meer dan 50 1aar ervaring. Lange Nienwstraat 433 - 435 - IJmuiden Betaling is prettig te regelen. De aanvoer van rondvis in het eerste halfjaar van 1960 liep vergeleken met de overeenkomstige periode in 1959 terug. Naar waarde viel een stijging te consta teren. De daling in hoeveelheid werd ver oorzaakt door geringere aanvoeren van schelvis, wijting en koolvis. Vooral de grotere soorten schelvis waren in betrek kelijk geringe hoeveelheden aan de markt. Opvallend is de sterke teruggang in de aanvoer van wijting. Het aanbod van kabeljauw liep iets op en kon tegen goede prijzen worden afgezet. Ook bij deze vissoort deed zich een daling bij de grote soorten voor. De aanvoer van platvis ontwikkelde zich bevredigend. Het aanbod van schol bleef nagenoeg op hetzelfde niveau als in 1959. De grote aanvoer van tong kon tegen goe de prijzen worden afgezet. Dit was ook het geval met de andere platvissorten. De reeds grote aanvoer van makreel in het eerste halfjaar van 1959 kon in dezelfde periode van 1960 nog aanzienlijk worden overtroffen. Men moest echter met lagere prijzen voor makreel genoegen nemen. De visserij op sprot werd in het afgelo pen halfjaar op bescheiden wijze uitge oefend. De aanvoer van verse haring kon ver geleken met de eerste zes maanden van 1959 worden verdubbeld. De uitvoer van zeevis (uitgezonderd ha ring) lag op een hoog peil en bedroeg 12.286 ton ter waarde van 22,3 miljoen. In 1959 waren deze cijfers 10.834 ton en 16,7 miljoen gulden. Verzending vond ondermeer plaats naar België (4636 ton), Frankrijk (1474 ton), West-Duitsland (1592 ton), Italië (967 ton), Groot-Brittannië (2053 ton), Zwitserland (318 ton) en de Verenigde Staten (545 ton). De uitvoer bestond ondermeer uit ma kreel (1785 ton), schelvis (457 ton), kabel jauw (1466 ton), schol (2341 ton) en tong (3700 ton). In de periode van 1 januari tot 30 juni 1960 werd 5026 ton geïmporteerd voor een waarde van 6,3 miljoen. In hetzelfde tijdvak van 1959 waren deze totalen 4975 ton en 4,9 miljoen. Geïmporteerd werd o.a. uit België (796 ton), West-Duitsland (2002 ton), Denemarken (369 ton), Noor wegen (626 ton) en IJsland (755 ton). De noteringen op de Beverwijkse groen teveiling waren woensdag als volgt: Andijvie 814 cent. bloemkool 1643, sla 418. bospeen 1227, waspeen 1015. spinazie 618. postelein 717, tomaten 20 —41, komkommers 1017, snijbonen 20 55, sperziebonen 2858, prei 1729.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 5